بدون آزمون دانشگاه پیام نوردانشگاه های بدون آزمون

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1400

دانشگاه پیام نور چندین سال متوالی است که از میان علاقه مندان و متقاضیان در مقطع کارشناسی به صورت بدون کنکور و بر اساس سوابق تحصیلی دانشجو می پذیرد. برای نام نویسی در رشته های بدون آزمون دانشگاه پیام نور، داوطلبان بایستی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور اقدام کنند و پس از دریافت و مطالعه دفترچه راهنمای انتخاب رشته، نسبت به ثبت نام اقدام کنند. با توجه به تعداد متقاضیان پذیرش دانشگاه پیام نور، در ادامه این مطلب اطلاعاتی پیرامون زمان ، شرایط ، مدارک و نحوه ثبت نام دانشگاه پیام نور ورودی مهر و بهمن ماه 1400 ارائه کرده ایم.

 

زمان ثبت نام بدون آزمون دانشگاه پیام نور پیام نور 1400

 داوطلبانی که قصد پذیرش در این دانشگاه را دارند می‌بایست در بازه زمانی اعلام شده از سوی سازمان سنجش برای نام نویسی خود اقدام نمایند. لازم به ذکر است که پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه پیام نور صرفا در مقطع کارشناسی و به صورت پیوسته برای تمامی دانش آموزان شاخه های نظری و زبان و هنر امکان پذیر است.

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1400 همه ساله توسط سازمان سنجش و از طریق سایت اینترنتی این سازمان اطلاع رسانی می‌شود. به این نکته توجه داشته باشید که ثبت نام برای نیمسال اول و دوم دانشگاه پیام نور در یک زمان صورت نمی‌گیرد و برای هریک از آنها به صورت مجزا اطلاعیه صادر می‌شود.

پذیرش بر اساس سوابق تحصیل دانشگاه پیام نور در واقع به صورت همزمان با ثبت‌نام بدون آزمون دانشگاه های سراسری می باشد که تمامی علاقه مندان به تحصیل در رشته مدنظرشان در دانشگاه پیام نور می توانند انتخاب رشته خود را به صورت همزمان با دانشگاه های سراسری انجام دهند.

 

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1400 | ورودی مهر

پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه‌های پیام نور در سال های گذشته در اوایل مرداد ماه انجام می شد. تمامی علاقه مندان می توانستند در اوایل مرداد به سایت سازمان سنجش مراجعه کنند و پس از مطالعه دفترچه، کد رشته محل های خود را درج کنند.

تاکنون سازمان سنجش آموزش کشور پیرامون زمان نام نویسی بدون کنکور پیام نور 1400 برای ورودی نیمسال اول در مهرماه اطلاعیه ای منتشر نکرده است، اما به محض دریافت اخبار جدید این مقاله را بروزرسانی کرده و زمان دقیق را قرار خواهیم داد.

 

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1400 | ورودی بهمن

تاکنون هیچ اطلاعیه ای راجع به زمان ثبت نام رشته های بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه پیام‌نور ورودی بهمن ماه 1400 از سایت سازمان سنجش منتشر نشده است، اما پیش بینی می شود طبق روال سال های گذشته در اواخر آذرماه بازه زمانی مربوط به این ثبت نام باشد.

تاکنون سازمان سنجش آموزش کشور پیرامون زمان نام نویسی بدون کنکور پیام نور 1400 برای ورودی نیمسال دوم در بهمن ماه اطلاعیه ای منتشر نکرده است، اما به محض دریافت اخبار جدید این مقاله را بروزرسانی کرده و زمان دقیق را قرار خواهیم داد.

 

نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1400

اگر بخواهیم طبق روال سال های گذشته بگوییم، به احتمال زیاد ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور هم برای ورودی مهرماه و هم برای ورودی بهمن ماه اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور می باشد. چنانچه قصد ثبت نام در رشته های بدون آزمون دانشگاه پیام نور را دارید کافی است طبق مراحل نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1400 را مطالعه کنید:

1️⃣ وارد سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی ” sanjesh.org ” شوید

2️⃣ از منوی بالای صفحه، سمت راست، گزینه ” سراسری ” را انتخاب نمایید.

سراسری

3️⃣پس  از ورود به بخش سراسری چنانچه قصد ثبت نام بدون کنکور نیمسال اول را دارید گزینه ” سامانه پذیرش دانشجو، صرفا براساس سوابق تحصیلی ماه مهر  1400 ” و چنانچه قصد ثبت نام بدون کنکور نیمسال دوم را دارید ” سامانه پذیرش دانشجو، صرفا براساس سوابق تحصیلی ماه بهمن 1400 ” را انتخاب کنید.

4️⃣ گزینه ” ثبت نام جدید ” را انتخاب کنید و پس از آن وارد بخش ” میزکار ” شده، مجددا گزینه “ ثبت نام جدید ” را انتخاب کنید.

5️⃣ پس از درج اطلاعات خواسته شده شامل “ بارگذاری فایل اسکن شده عکس داوطلب ” ، ” اطلاعات فردی و تحصلی ” ،  ” اطلاعات محل سکونت ” و … با انتخاب گزینه تایید، شماره پرونده و کدرهگیری از طرف سیستم به شما داده می‌شود که می‌بایست برای پیگیری‌های بعدی آن را نزد خود نگه دارید.

 

دفترچه ثبت نام

تمامی مواردی که در این مقاله به آن اشاره کردیم، همچون شرایط ثبت نام ، مدارک لازم و نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1400 و همینطور کد رشته محل های ارائه شده در دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1400 درج گردیده است.

برای دانلود دفترچه به مقاله دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1400 مراجعه کنی. 

 

شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1400

بر اساس اعلام دانشگاه پیام نور داوطلبانی که می‌خواهند در دوره سوابق تحصیل دانشگاه پیام‌نور ثبت نام کنند، می‌بایست واجد شرایط زیر باشند. در صورتیکه در هیچ یک از شروط زیر مشکلی برای شما وجود ندارد می‌توانید ثبت نام خود را در این طرح انجام دهید. در ادامه به بررسی شرایط ثبت نام بدون کنکور پیام نور 1400 پرداخته ایم.

 

شرایط عمومی

نبود مشکلات اخلاقی پذیرش تمامی مقررات دانشگاه عدم اعتیاد به مواد مخدر و سلامت جسمی برای تحصیل
نداشتن مشکل با نظام جمهوری اسلامی و عدم عضویت یا همکاری با گروه های معاند نظام پایبندی به دین اسلام یا یکی از ادیان مورد تایید در قانون اساسی کشور پرداخت شهریه براساس نرخ مصوب از سوی هیئت امنای دانشگاه

 

شرایط اختصاصی

✅ ارائه یکی از مدارک تحصیلی دیپلم نظام قدیم یا نظام جدید، مدرک پیش دانشگاهی نظام قدیم و یا مدرک کاردانی(فوق دیپلم)

✅ دارندگان مدرک دیپلم فنی و حرفه ای یا کار و دانش نظام قدیم تنها درصورت داشتن مدرک کاردانی (پیوسته یا ناپیوسته) یا گواهی پیش دانشگاهی اجازه ثبت نام در این دوره را خواهند داشت

✅ پذیرش در این دانشگاه براساس سوابق تحصیلی و با توجه به نمره معدل کتبی دیپلم صورت می‌گیرد. برای داوطلبین نظام قدیم که معدل دیپلم آنها بر اساس امتحانات نهایی مشخص نشده است ملاک نمره کل دیپلم است.

✅ داوطلبانی که قصد ثبت نام در نوبت مهر ماه را دارند می‌بایست حداکثر تا 30 شهریور از مقطع تحصیلی قبلی خود فارغ التحصیل شوند.

✅ چنانچه دانشجویان دوره‌های روزانه قصد ثبت نام در این طرح را داشته باشند می‌بایست لغایت تا پایان ماه مرداد انصراف خود از تحصیل در دانشگاه مبدا را اعلام کرده باشند.

✅ چنانچه رشته نظری داوطلب با رشته ای که قصد تحصیل در آن را دارد متفاوت باشد، سوابق تحصیلی و معدل وی با ضریب مشخصی اعمال خواهد شد.

 

مدارک لازم ثبت نام

برای نام نویسی بدون کنکور دانشگاه های پیام‌نور داوطلبان بایستی برخی از مدارک خود را از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور بارگذاری کنند که در این قسمت از مقاله مدارک ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1400 پرداخته ایم.

مدرک کاردانی برای داوطلبان کارشناسی و مدرک پیش دانشگاهی یا دیپلم نظام قدیم یا جدید، ممکن است در طول نام نویسی نیاز باشد، بنابراین بهتر است این مدارک زا نیز در اختیار داشته باشید. مهم ترین مدارکی که برای انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه های پیام‌نور بدان نیاز است، به شرح موارد زیر می باشد:

اصل و کپی شناسنامه اصل و کپی کارت ملی وضعیت خدمت وظیفه آقایان (شامل کارت پایان خدمت یا معافیت از خدمت و …)
عکس 3×4 یا 4×6 داوطلب  که بایستی  در سال جاری با پس زمینه سفید و بدون هیچ حاشیه زائد

 

میزان تاثیر سوابق تحصیلی

پذیرش در رشته های بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه پیام‌نور بر اساس سوابق تحصیلی داوطلبان می باشد. طبق اطلاعیه های جدید، متقاضیان حتی مجاز به انتخاب رشته های غیر مرتبط با مدرک دیپلم خود نیز هستند که میزان تاثیر معدل دیپلم ان ها متفاوت است.

در جدول زیر میزان تاثیر سوابق تحصیلی (معدل کتبی دیپلم) با توجه به نوع دیپلم و گروه تحصیلی را مشاهده می نمایید.

گروه تحصیلی ریاضی و فیزیک علوم تجربی ادبیات و علوم انسانی علوم و معارف اسلامی سایر عناوین دیپلم (کدهای 13، 15، 16، 17، 20، 21، 22)
علوم ریاضی و فنی 100 درصد 100 درصد 57/1 درصد 57/1 درصد 51/4 درصد
علوم تجربی 100 درصد 100 درصد 57/1 درصد 57/1 درصد 51/4 درصد
علوم انسانی 57/1 درصد 57/1 درصد 100 درصد 100 درصد 51/4 درصد
هنر 100 درصد 100 درصد 100 درصد 100 درصد 100 درصد
زبان 100 درصد 100 درصد 100 درصد 100 درصد 100 درصد

 

مشاوره ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1400

در این مقاله سعی کردیم اطلاعات کاملی از پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه پیام‌نور برای شما عزیزان ارائه کنیم اما چنانچه پیرامون ثبت نام بر اساس سوابق تحصیل دانشگاه پیام‌نور به اطلاعات دیگری نیاز دارید ، می توانید با مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل تماس بگیرید و ضمن دریافت پاسخ سوالاتتان، ثبت نام خود را نیز انجام دهید.

برا اطلاعع از ثبت نام بدون کنکور سایر داشگاه ها به مقالات زیر مراجعه کنید.

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400

ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 1400

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 1400

برای دریافت مشاوره در زمینه دانشگاه پیام نور می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02146291403 تماس بگیرید.

 

 

 سوالات متداول

آیا ثبت نام دانشگاه نور به صورت بدون آزمون در دو نیمسال تحصیلی مهر و بهمن ماه انجام می شود؟

بله، دانشگاه پیام نور در دو نیمسال تحصیلی مهر و بهمن ماه از میان واجدن شرایط، اقدام به پذیرش دانشجو می نماید.

ثبت نام بدون آزمون دانشگاه پیام نور در چه تاریخی انجام می شود؟

تاریخ دقیق ثبت نام بدون آزمون دانشگاه پیام نور از سوی سازمان سنجش آموزش کشور مشخص نگردیده است، اما به زمان تقریبی آن به طبق روال سال های گذشته در متن فوق اشاره کرده ایم.

کتقاضیان برای تکمیل مراحل ثبت نام بدون آزمون دانشگاه پیام نور بایستی به چه سایتی مراجعه کنند؟

تمامی متقاضیان بایستی در جته تکمیل مراحل ثبت نام بدون آزمون دانشگاه پیام نور به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه کنند.

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

  1. سلام وقتتون بخیر،کسانی که بر اساس سوابق تحصیلی در دانشگاه پیام نور قبول شدند، میتوانند تغییر رشته بدند بعد از رسیدن به نمره قبولی در یک ترم ؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره