دانشگاه های بدون آزمونبدون آزمون دانشگاه پیام نور

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور ۱۴۰۱

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور ۱۴۰۱ در دو نیمسال تحصیلی انجام می شود. داوطلبان در زمان ثبت‌نام بدون کنکور دانشگاه‌های سراسری با مراجعه به سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org می توانند ثبت‌نام و انتخاب رشته بدون آزمون بر اساس سوابق تحصیلی خود را انجام دهند. داوطلبان ابتدا باید دفترچه راهنما را دانلود کرده و آن را کامل مطالعه کنند. در ادامه در ادامه این به ببرسی کامل تمامی شرایط، مدارک، زمان و نحوه ثبت نام دانشگاه پیام نور 1401 ارائه کرده ایم.

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور ۱۴۰۱

 داوطلبانی که قصد پذیرش در این دانشگاه را دارند می‌بایست در بازه زمان ثبت نام دانشگاه پیام نور ۱۴۰۱ برای نام نویسی خود اقدام نمایند. لازم به ذکر است که پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه پیام‌نور صرفا در مقطع کارشناسی پیوسته برای تمامی دانش آموزان شاخه های نظری و زبان و هنر امکان پذیر است.

بخوانید: راهنما کامل ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری ۱۴۰۱

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور ۱۴۰۱

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور هر ساله توسط سازمان سنجش و از طریق سایت اینترنتی این سازمان اطلاع رسانی می‌شود. به این نکته توجه داشته باشید که ثبت‌نام برای نیمسال اول و دوم دانشگاه پیام‌نور در یک زمان صورت نمی‌گیرد و برای هریک از آنها به صورت مجزا اطلاعیه صادر می‌شود.

نیمسال ورودی زمان ثبت نام
نیسمال اول – مهر مرداد ماه
نیسمال دوم – بهمن 30 آذر تا 10 دی ماه 1401

پذیرش بر اساس سوابق تحصیل دانشگاه پیام‌نور در واقع به صورت همزمان با ثبت‌نام بدون آزمون دانشگاه های سراسری می باشد که تمامی علاقه مندان به تحصیل در رشته مدنظرشان در دانشگاه پیام‌نور می توانند انتخاب رشته خود را به صورت همزمان با دانشگاه های سراسری انجام دهند.

زمان ثبت نام نیمسال دوم بهمن

دانشگاه پیام‌نور در نیمسال دوم نیز یک دفترچه راهنما منتشر می کند و داوطلبان از طریق این دفترچه می توانند کدرشته محل های ارائه شده را استخراج می کنند و فرآیند ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور ۱۴۰۱ انجام می دهند. زمان نام نویسی معمولا در آذر ماه می باشد و در یک بازه زمانی ده روزه می باشد.

زمان نام نویسی بدون کنکور پیام‌نور ۱۴۰۱ نیمسال دوم بهمن ماه از 30 آذر تا 10 دی ماه می‌باشد.

آن دسته از داوطبانی که در مهلت ثبت‌نام نیمسال اول شرکت نکرده اند و از نام نویسی جامانده اند، می توانند در این مهلت جدید نسبت به انتخاب رشته اقدام نمایند.

زمان ثبت نام نیمسال اول مهر

ثبت نام دانشگاه پیام نور بدون کنکور 1401 در سال های گذشته در مرداد ماه انجام می شد. تمامی داوطلبان در این بازه زمانی به سایت سنجش مراجعه نموده و پس از مطالعه دفترچه، کد رشته محل های خود را درج کنند.

تاکنون سازمان سنجش آموزش کشور پیرامون زمان بدون کنکور دانشگاه پیام‌نور 1402 برای ورودی نیمسال اول مهر ماه اطلاعیه ای منتشر نکرده است، اما به محض دریافت اخبار جدید این مقاله را بروزرسانی کرده و زمان دقیق را قرار خواهیم داد.

دانلود دفترچه انتخاب رشته دانشگاه پیام نور 1401

تمامی مواردی که در این مقاله به آن اشاره کردیم، همچون شرایط، مدارک لازم و نحوه ثبت نام بدون کنکور پیام نور 1401 و همینطور کد رشته محل های ارائه شده در دفترچه ثبت نام دانشگاه پیام نور ۱۴۰۱ درج گردیده است.

برای دانلود دفترچه به مقاله دفترچه ثبت نام دانشگاه پیام نور مراجعه کنید.

شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور ۱۴۰۱

بر اساس اعلام دانشگاه پیام‌نور داوطلبانی که متقاضی ثبت نام دانشگاه پیام نور 1401 هستند کنند، می‌بایست واجد شرایط زیر باشند. در صورتیکه در هیچ یک از شروط زیر مشکلی برای شما وجود ندارد می‌توانید ثبت‌نام خود را در این طرح انجام دهید. در ادامه به بررسی شرایط ثبت نام بدون کنکور پیام نور پرداخته ایم.

شرایط عمومی

❌نبود مشکلات اخلاقی

❌پذیرش تمامی مقررات دانشگاه

❌عدم اعتیاد به مواد مخدر و سلامت جسمی برای تحصیل

❌نداشتن عناد با نظام جمهوری اسلامی و عدم عضویت یا همکاری با گروه های معاند نظام

❌پایبندی به دین اسلام یا یکی از ادیان مورد تایید در قانون اساسی کشور

❌پرداخت شهریه براساس نرخ مصوب از سوی هیئت امنای دانشگاه

شرایط اختصاصی

✅ ارائه یکی از مدارک تحصیلی دیپلم نظام قدیم یا نظام جدید، مدرک پیش دانشگاهی نظام قدیم و یا مدرک کاردانی(فوق دیپلم)

✅ دارندگان مدرک دیپلم فنی و حرفه ای یا کار و دانش نظام سالی-واحدی یا ترمی-واحدی تنها در صورت داشتن مدرک کاردانی (پیوسته یا ناپیوسته) یا مدرک پیش دانشگاهی اجازه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور ۱۴۰۱ را خواهند داشت

✅ پذیرش در این دانشگاه براساس سوابق تحصیلی و با توجه به نمره معدل کتبی دیپلم صورت می‌گیرد. برای داوطلبین نظام قدیم که معدل دیپلم آنها بر اساس امتحانات نهایی مشخص نشده است ملاک نمره کل دیپلم است.

✅ داوطلبانی که قصد ثبت‌نام در نیمسال اول مهر ماه را دارند می‌بایست حداکثر تا 31 شهریور 1401 از مقطع تحصیلی قبلی خود فارغ التحصیل شوند. داوطلبان متقاضی نیمسال دوم بهمن ماه نیز باید تا 30 دی ماه 1401 از مقطع قبلی خود فارغ التحصیل شوند.

✅ چنانچه دانشجویان دوره‌های روزانه قصد ثبت‌نام در این طرح را داشته باشند می‌بایست لغایت تا پایان ماه مرداد انصراف خود از تحصیل در دانشگاه مبدا را اعلام کرده باشند.

✅ چنانچه رشته نظری داوطلب با رشته ای که قصد تحصیل و ثبت نام بدون کنکور پیام نور ۱۴۰۱ را دارد متفاوت باشد، سوابق تحصیلی و معدل وی با ضریب مشخصی اعمال خواهد شد.

مدارک لازم ثبت نام بدون کنکور پیام نور ۱۴۰۱

برای نام نویسی بدون کنکور دانشگاه های پیام‌نور داوطلبان بایستی برخی از مدارک خود را از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور بارگذاری کنند که در این قسمت از مقاله مدارک ثبت نام دانشگاه پیام نور پرداخته ایم.

🔴اصل و کپی شناسنامه

🔴 اصل و کپی کارت ملی

🔴 عکس 3×4 یا 4×6 داوطلب  که بایستی  در سال جاری با پس زمینه سفید و بدون هیچ حاشیه زائد با فرمن jpg

🔴وضعیت خدمت وظیفه آقایان (شامل کارت پایان خدمت یا معافیت از خدمت و …)

🔴آدرس محل سکونت و کد پستی

🔴عنوان و معدل مدرک تحصیلی و تاریخ فارغ التحصلبی

راهنما ثبت نام رشته های دانشگاه پیام نور 1401

اگر بخواهیم طبق روال سال های گذشته بگوییم، به احتمال زیاد ثبت نام دانشگاه پیام نور هم برای ورودی مهرماه و هم برای ورودی بهمن ماه اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور می باشد. چنانچه قصد ثبت نام در رشته های بدون آزمون دانشگاه پیام نور را دارید کافی است طبق مراحل نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور را مطالعه کنید:

🟢مراجعه به سایت سازمان سنجش

🟢دانلود و مطالعه دفترچه راهنما ثبت نام

🟢پرداخت هزینه ثبت‌نام و خرید کارت اعتباری

🟢تکمیل فرم ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی پیام نور

🟢دریافت شماره پرونده و کد رهگیری

راهنما تصویری

1️⃣ وارد سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی ” sanjesh.org ” شوید

2️⃣ از منوی بالای صفحه، سمت راست، گزینه ” سراسری ” را انتخاب نمایید.

سراسری

3️⃣پس  از ورود به بخش سراسری چنانچه قصد ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور را دارید گزینه ” سامانه پذیرش دانشجو، صرفا براساس سوابق تحصیلی ماه مهر  1401 ” و چنانچه قصد ثبت نام بدون کنکور نیمسال دوم را دارید ” سامانه پذیرش دانشجو، صرفا براساس سوابق تحصیلی ماه بهمن ۱۴۰۱ ” را انتخاب کنید.

4️⃣ برای دسترسی به فرم انتخاب رشته، داوطلبان باید ابتدا با کلیک بر روی گزینه “ خرید کارت ” کارت اعتباری را با پرداخت هزینه ثبت نام ۱۴۰۱ تهیه کنند. 

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور

5️⃣ در این مرحله اطلاعات فردی و شماره های تماس را نوشته و پس از انتخاب بانک مورد نظر بر روی ” تایید و ادامه ” کلیک خواهیم کرد.

پرداخت هزینه ثبت نام

6️⃣ ابتدا اطلاعات لازم نظیر نام و شماره همراه را نوشته و هزینه از کارت بانکی پرداخت می کنید.

ثبت نام دانشگاه پیام نور

7️⃣ اطلاعات کارت بانکی خود را وارد کرده و پرداخت کامل کنید

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور

8️⃣ پس از پرداخت کامل یک شماره سریال در اختیار قرار می گیرید که در مراحل دیگر از آن استفاده خواهد کرد. این شماره سریال را یادداشت کنید و نگه دارید.

9️⃣ پس از خرید کارت اعتباری مجدد به صفحه اول ثبت نام بدون کنکور پیام نور ۱۴۰۱ برگردید و سریال ثبت‌نام خریداری شده را وارد کنید تا مراحل ثبت‌نام و انتخاب رشته برایتان آغاز شود.

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور

🔟 در این مرحله عکس پرسنلی خود را وارد می کنید. عکس مورد نظر باید زمینه سفید و در سال جاری گرفته شده باشد.

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور

 1️⃣1️⃣ در این مرحله فرم ثبت نام بدون کنکور پیام نور 1401 را تکمیل کنید و کدرشته محل های انتخابی را در کادر مربوطه به ترتیب اولویت وارد کنید.

1️⃣2️⃣ پس از انجام فرآیند نام نویسی سیستم یک شماره پرونده و کد رهگیری را در اختیار شما قرار خواهد داد که باید آن ها را یادداشت کنید. که در مراحل بعدی به این کدها نیاز خواهید داشت

میزان تاثیر سوابق تحصیلی

پذیرش در رشته های بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه پیام‌نور بر اساس سوابق تحصیلی داوطلبان می باشد. طبق اطلاعیه های جدید، متقاضیان حتی مجاز به انتخاب رشته های غیر مرتبط با مدرک دیپلم خود نیز هستند که میزان تاثیر معدل دیپلم ان ها متفاوت است.

در جدول زیر میزان تاثیر سوابق تحصیلی (معدل کتبی دیپلم) با توجه به نوع دیپلم و گروه تحصیلی را مشاهده می نمایید.

گروه تحصیلی ریاضی و فیزیک علوم تجربی علوم انسانی علوم و معارف اسلامی سایر عناوین دیپلم (کدهای 13، 15، 16، 17، 20، 21، 22)
علوم ریاضی و فنی 100 درصد 100 درصد 57/1 درصد 57/1 درصد 51/4 درصد
علوم تجربی 100 درصد 100 درصد 57/1 درصد 57/1 درصد 51/4 درصد
علوم انسانی 57/1 درصد 57/1 درصد 100 درصد 100 درصد 51/4 درصد
هنر 100 درصد 100 درصد 100 درصد 100 درصد 100 درصد
زبان 100 درصد 100 درصد 100 درصد 100 درصد 100 درصد

زمان اعلام نتایج بدون آزمون دانشگاه‌های سراسری ۱۴۰۱

پس از مدت یک ماه نتایج ثبت نام بدون کنکور پیام نور ۱۴۰۱ همراه با نتایج نهایی کنکور سراسری از طریق سایت سازمان سنجش در درسترس داوطلبان قرار می گیرد. داوطلبان با استفاده از شماره پرونده و کد رهگیری دریافت شده در زمان ثبت‌نام می توانند نتایج انتخاب رشته خود را مشاهده کنند.

آن دسته از داوطلبانی که پذیرفته شده اند در زمان هایی که دانشگاه پیام‌نور تعیین کرده است باید مدارک نام نویسی اینترنتی خود را انجام دهند و پس از آن اصل مدارک لازم را به دانشگاه پذیرفته شده تحویل دهند. برای اطلاع از زمان اعلام نتایج و مراحل نام نویسی پذیرفته شدگاه می توانید مقاله زیر را مطالعه کنید.

مشاوره ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401

در این مقاله سعی کردیم اطلاعات کاملی از پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه پیام‌نور برای شما عزیزان ارائه کنیم اما چنانچه پیرامونثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401 به اطلاعات دیگری نیاز دارید ، می توانید با مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل تماس بگیرید و ضمن دریافت پاسخ سوالاتتان، ثبت نام خود را نیز انجام دهید.

برا اطلاع از ثبت نام بدون کنکور سایر داشگاه ها به مقالات زیر مراجعه کنید.

بخوانید: ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۱

بخوانید: ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی ۱۴۰۱

بخوانید: ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی ۱۴۰۱

برای دریافت مشاوره در زمینه دانشگاه پیام نور می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 91005066-021 تماس بگیرید.

 

 سوالات متداول

آیا ثبت نام دانشگاه پیام‌نور به صورت بدون آزمون در دو نیمسال تحصیلی مهر و بهمن ماه انجام می شود؟

بله، دانشگاه پیام‌نور در دو نیمسال تحصیلی مهر و بهمن ماه از میان واجدن شرایط، اقدام به پذیرش دانشجو می نماید.

ثبت نام بدون آزمون دانشگاه پیام‌نور در چه تاریخی انجام می شود؟

تاریخ دقیق ثبت نام بدون آزمون دانشگاه پیام‌نور از سوی سازمان سنجش آموزش کشور مشخص نگردیده است، اما به زمان تقریبی آن به طبق روال سال های گذشته در متن فوق اشاره کرده ایم.

متقاضیان برای تکمیل مراحل ثبت‌نام بدون آزمون دانشگاه پیام‌نور بایستی به چه سایتی مراجعه کنند؟

تمامی متقاضیان باید به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه کنند.

‫8 دیدگاه ها

 1. سلام وقتتون بخیر،کسانی که بر اساس سوابق تحصیلی در دانشگاه پیام نور قبول شدند، میتوانند تغییر رشته بدند بعد از رسیدن به نمره قبولی در یک ترم ؟؟

 2. سلام حیف شدمعدل ۱۷شدم و شرایط ثبت نام کاردانی فنی حرفه ای را داشتم ولی رشته روانشناسی حذف شد

 3. سلام وقتتون بخیر
  سوابق تحصیلی چجوری باید باشه
  کسی ک بخواد میکروبیولوژی بره
  معدل باید چقد باشه؟
  من تجربی بودم اگه بخوام برم مترجمی زبان
  معدلم چجوری باید باشه؟

  1. سلام
   معدل کتبی دیپلم مبنای قبولی در ثبت نام دانشگاه پیام نور بدون کنکور می باشد.
   در صورت مغاریت رشته دیپلم با رشته تحصیلی دانشگاهی درصد و ضریب معدل تغییر خواهد کرد.

 4. سلام، من دیپلم امور اداری با معدل کل 19 و خورده ای رو دارم، میخوام واسه حسابداری بر اساس سوابق تحصیلی توی پیام نور ثبت نام کنم، شرایط قبولی رو دارم ؟؟

 5. من این شهریور امتحان دارم دو درس و معلوم نیست که قبول میشم یا نه اگر ثبت نام کنم برای دانشگاه پیام نور میتونم دیپلمو بعدا تحویلشون بدم
  و اگر یکی از درس هام بمونه میتونم تعهد بدم که تا دی ماه دیپلمو تحویل میدم تا ۳۱ شهریور نتونم دیپلمو تحویل دانشگاه بدم حذف میشم؟

  1. سلام طبق قوانین ثبت نام بدون کنکور پیام نور شما باید تا ۳۱ شهریور فارغ التحصیل شوید در غیراینصورت اجازه ثبت نام و ادامه تحصیلی را نخواهید داشت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره