انتخاب رشته کنکور سراسریکنکور سراسری

انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 | زمان و مهلت انتخاب رشته

پس از برگزار شدن کنکور سراسری و اعلام نتایج کنکور سراسری 1400 ، به مرحله حساس انتخاب رشته می رسیم. داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته شدند از طریق سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org می توانند نسبت به انتخاب رشته خود اقدام کنند. اطلاع از زمان و مهلت انتخاب رشته برای داوطلبان بسیار مهم می باشد. زیرا درصورت عدم اگاهی ممکن است جا بمانند و فرصت قبولی در رشته و دانشگاه را از دست بدهند. ما در این مقاله زمان و مهلت انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 را برایتان میگوییم پس تا انتها با ما همراه باشید. برای اطلاع از انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1400 کلیک کنید.

برای دریافت مشاوره در زمینه انتخاب رشته کنکور 1400 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره ----- تماس بگیرید.

 

زمان انتخاب رشته کنکور سراسری 1400

امسال بدلیل شرایط کرونایی پیش آمده، همه زمانبندی های قبلی دستخوش تغییر شده است. آزمون سراسری روزهای انتهایی مرداد 1400 برگزار شد. اما در مورد زمان اعلام نتایج یا زمان انتخاب رشته اظهار نظر قطعی از طرف سازمان سنجش صورت نگرفته است.

با توجه به روال سالهای گذشته زمان اعلام نتایج و انتخاب رشته تاحدودی قابل پیش بینی خواهد بود. انتخاب رشته معمولا یک هفته بعد از اعلام نتایج کنکور سراسری شروع می شود و حدود 7 روز نیز ادامه خواهد داشت که این زمان نیز هر ساله توسط سازمان سنجش تمدید می گردد. اما لازم است داوطلبین مرتب از طریق سایتهای معتبر مثل سایت مجموعه تحصیلی دانتل پیگیر آخرین خبرها باشند.

مهلت انتخاب رشته کنکور سراسری 1400

هرسال سازمان سنجش فرصت مقتضی برای انتخاب رشته درنظر میگیرد. این فرصت حدود یک هفته و قابل تمدید خواهد بود. این انتخاب رشته بصورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش انجام می شود. هر داوطلب مجاز به انتخاب 150 کد رشته خواهد بود.

بهتر است پیش از ثبت کدرشته های خود داخل سایت آنها را بدقت انتخاب و اولویت بندی کنید و چندبار مورد بررسی قرار دهید. همچنین بعد از ورود به سایت دقت کنید که کدرشته های انتخابی را بدرستی وارد کرده اید.

کارنامه اولیه کنکور سراسری

داوطلبانی که در کارنامه اولیه خود مجاز به انتخاب رشته در دوره های روزانه و غیر روزانه شده اند باید در زمان اعلام شده توسط سازمان سنجش نسبت تکمیل فرم انتخاب رشته کنکور 1400 اقدام نمایند.

بعد از اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری 1400 اطلاعات مفیدی در اختیار داوطلب قرار می گیرد. از جمله این اطلاعات می توان به وضعیت پاسخگویی به سوالات کنکور، رتبه، تراز و وضعیت مجاز به انتخاب رشته بودن اشاره داشت.

کارنامه کنکور سراسری از بخش های مخلتفی از جمله :

مشخصات متقاضی

اطلاعات گرو آزمایشی امتحانی کنکور

مجاز  و غیر مجاز بودن به انتخاب رشته دوره های روزانه و غیر روزانه

وضعیت رتبه و نمره کل

کد دسترسی به انتخاب رشته دانشگاه آزاد 

مراحل و نحوه انتخاب رشته کنکور 1400

مراحل انتخاب رشته کنکور سراسری عبارت است از :

  • دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 و مطالعه دقیق آن ( برای دانلود دفترچه کنکور 1400  کلیک کنید. )
  • استخراج رشته محل های مورد نظر و دلخواه ( توصیه می کنیم مقاله مشاوره انتخاب رشته را مطالعه نمایید. )
  • مراجعه به بخش انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 سازمان سنجش
  • تکمیل فرم انتخاب رشته در سایت سازمان سنجش
  • دریافت کد رهگیری که بیانگر پایان انتخاب رشته شما می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه انتخاب رشته کنکور 1400 و همچنین اطلاع از رتبه و تراز قبولی کنکور کلیک کنید.

مشاوره انتخاب رشته کنکور سراسری 1400

بی شک تمامی داوطلبان کنکور سراسری تاثیر انتخاب رشته در قبولی داوطلب در دانشگاه را می دانند اما اینکه چگونه انتخاب رشته را انجام دهند تا با توجه به رتبه ای که بدست آورده اند، بهترین نتیجه عایدشان شود را کمتر کسی می داند. داوطلبان کنکور با کسب اطلاعات در مورد دوره های مختلف ( روزانه، شبانه، پیام نور و … ) که در آن مجاز به انتخاب رشته شده اند، حداکثر 150 کد رشته محل را متناسب با گروه آزمایشی امتحانی خود انتخاب کنند که مهم ترین نکته نحوه چینش این 150 کد رشته محل می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اشتباهات رایج کنکور کلیک کنید.

در صورتی که داوطلبان کد رشته محل های مورد علاقه خود را در گزینه های پایین تری قرار دارند شانسشان برای قبولی در این کد رشته محل را از دست خواهند داد. به همین دلیل گرفتن مشاوره در این نقطه حساس برای داوطلبان نقش حیاتی را دارد. توصیه می کنیم مقاله مشاوره کنکور سراسری 99 را مطالعه نمایید.

از آنجایی که به غیر از اصول کلی انتخاب رشته نحوه انتخاب رشته برای هر کدام از رشته های ریاضی، تجربی و انسانی تجربه و مهارت خود را نیاز دارد توصیه می کنیم مقالات زیر را مطالعه نمایید.

انتخاب رشته کنکور ریاضی 1400

انتخاب رشته کنکور تجربی 1400

انتخاب رشته کنکور انسانی 1400

برای دریافت مشاوره در زمینه انتخاب رشته کنکور 1400 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره ----- تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا