کنکور سراسریانتخاب رشته کنکور سراسری

انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۲

انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۲ هر سال معمولا در مرداد ماه برگزار می‌شود. پس از ثبت نام کنکور و برگزاری آزمون، نتایج اولیه در قالب یک کارنامه برای هر شرکت کننده منتشر می شود. تمامی حاضرین در جلسه آزمون می توانند پس از دریافت کارنامه اولیه خود، در صورتی که مجاز به انتخاب‌رشته در دوره های مختلف دانشگاه های سراسری باشند؛ وارد فرآیند انتخاب‌رشته شوند. متقاضیان قبل از اقدام به انتخاب رشته آزمون سراسری ابتدا باید دفترچه راهنما را به طور کامل مطالعه کنند و در نهایت پس از استخراج کدرشته محل‌های مورد علاقه خود، نسبت به درج آن ها در فرم تقاضانامه اینترنتی اقدام نمایند. در ادامه راهنما کامل انتخاب رشته کنکور سراسری 1402 ارائه کرده ایم.

انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۲

پس از یک مدت زمان کوتاه از زمان برگزاری کنکور در تمامی زیرگروه های آزمایشی ریاضی، تجربی، انسانی، هنر و زبان های خارجی، سازمان سنجش آموزش کشور برای هر کدام از داوطلبان یک کارنامه متناسب با عملکردی که در جلسه آزمون داشته اند، منتشر می کند.

داوطلبان مجاز به انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۲ باید با دریافت دفترچه راهنما، کد رشته محل های مورد علاقه خود را انتخاب کنند و در نهایت بر اساس فاکتورهایی که در مدنظر دارند آن ها را از انتخاب یک تا انتخاب 150 الویت بندی کنند. یکی از موضوعات مهمی که در زمینه انتخاب رشته کنکور سراسری 1402 مطرح است، نحوه چینش الویت ها برای کسب بهترین نتیجه می باشد. هر گونه اشتباه در چینش الویت های فرم انتخاب‌رشته به معنای سلب افراد از رسیدن به رشته مورد علاقه شان می باشد. 

زمان انتخاب رشته کنکور 1402

معمولا نتایج اولیه کنکور سراسری در یک بازه زمانی یک ماهه پس از برگزاری این آزمون منتشر می شود. در دو یا سه روز متوالی پس از اعلام نتایج اولیه نیز دفترچه های انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۲ مربوط به زیرگروه های آزمایشی مختلف ریاضی، تجربی، انسانی، هنر و زبان منتشر می گردد. 

زمان انتخاب رشته کنکور 1402 در مرداد ماه چند پس از اعلام نتایج اولیه کنکور نوبت دوم تیر ماه می باشد. 

 اما لازم است اشاره کنیم که در مورد زمان اعلام نتایج یا زمان انتخاب رشته آزمون سراسری ۱۴۰۲ اظهار نظر قطعی از طرف سازمان سنجش صورت نگرفته است، اما همانطور که اشاره کردیم با توجه به روال سالهای گذشته زمان اعلام نتایج و انتخاب‌رشته احتمالا در مرداد ماه خواهد بود.

آن دسته از داوطلبانی که در این تمدید مهلت کدرشته محل های رشته های نیمه متمرکز را انتخاب می کنند در صورت داشتن شرایط لازم و کسب نمره علمی لازم پس از انتشار نتایج نهایی دعوت به مصاحبه خواهند شد.

نتایج اولیه آزمون سراسری 

در زمان اعلام نتایج اولیه آزمون سراسری، کارنامه ای از سوی سازمان سنجش منتشر می گردد که شامل بخش های مختلفی از جمله مشخصات متقاضی، اطلاعات گروه آزمایشی امتحانی کنکور، مجاز و غیر مجاز بودن به انتخاب‌رشته دوره های روزانه و غیر روزانه، وضعیت رتبه و نمره کل و کد دسترسی به انتخاب‌رشته آزاد می باشد.

بنابراین داوطلبانی که طبق کارنامه اولیه شان، مجاز به اتخاب‌رشته در دوره های روزانه و غیر روزانه شده اند باید در زمان اعلام شده . توسط سازمان سنجش، نسبت تکمیل فرم انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۲ اقدام نمایند.

داوطلبان گرامی برای اطلاع از رتبه قبولی تمامی رشته ها در سال های ۹۹ و ۱۴۰۰ مقاله زیر را مطالعه نمایید.

رتبه قبولی کنکور

دوره های مختلف دانشگاه ها

متقاضیان برای انتخاب دوره های مختلف باید از طریق سایت سازمان سنجش اقدام کنند. در ادامه توضیحات تکمیلی پیرامون دوره های مختلف در انتخاب رشته کنکور 1402 ارائه کرده ایم:

🟢 دوره روزانه: دوره روزانه به دلیل رایگان بودن تحصیل، مورد توجه داوطلبان است. این دوره در قبال تحصیل رایگان، دارای تعهد کار در داخل کشور، به اندازه مدت زمان تحصیل می باشد. امکانات رفاهی شامل خوابگاه، وام دانشجویی و … نیز برای پذیرفته شدگان دانشگاه های سراسری در نظر گرفته شده است. اگر داوطلبی کد رشته محلی از دوره روزانه را انتخاب کند و در آن پذیرفته شود اما از ثبت نام اجتناب کند؛ دچار محرومیت از انتخاب دوره روزانه در سال بعد می شود.

🟢 دوره شبانه یا نوبت دوم: این دوره مشابه دوره روزانه است اما دانشجویان دوره نوبت دوم باید به ازای هر ترم شهریه مصوب دانشگاه را بپردازند.

🔵 پردیس خودگردان: دوره پردیس خودگردان دوره شهریه پرداز دانشگاه های دولتی می باشد. مدرک این دوره مشابه دوره روزانه است اما در میان دانشگاه های شهریه پرداز، بیشترین شهریه را از دانشجویان دریافت می کند.

🔴 غیرانتفاعی: دوره غیرانتفاعی مختص به دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی است و دانشجویان باید به ازای هر ترم شهریه بپردازند.

🔴 پیام نور : تحصیل در دوره پیام نور به صورت بدون شرکت در کلاس ها است و دانشجویان می توانند فقط در امتحانات پایان ترم شرکت کنند. این دوره از دانشگاه های سراسری نیز شهریه پرداز است.

🟡 دوره مجازی : این دوره نیز از دانشگاه های سراسری است که بیشتر برای دانشجویانی مناسب می باشد که وقت کافی برای شرکت در کلاس ها را ندارند. 

لازم است اشاره کنیم که انتخاب رشته کنکور چهار رشته پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی دانشگاه آزاد نیز از طریق سایت سازمان سنجش انجام می شود.

نکات مهم در انتخاب دوره های تحصیلی

✅ در فرآیند انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۲ دوره های روزانه در دانشگاه ها با جایگاه علمی بالا را در الویت قرار دهید.

✅ اگر تمایل دارید کد رشته محل های مربوط به دوره های شهریه پرداز را انتخاب کنید، حتما از میزان شهریه ها مطلع شوید.

✅ در زمان انتخاب دوره و دانشگاه ها حتما مسیر رفت آمد دانشگاه تا محل زندگی خود را در نظر داشته باشید.

✅ اگر در زمان ثبت نام کنکور کارت اعتباری دانشگاه های پیام نور و غیرانتفاعی را خریداری نکرده اید؛ نگران نباشید امکان پرداخت هزینه خرید کارت در این دو دوره در زمان انتخاب رشته کنکور سراسری 1402 امکان پذیر است.

✅ دارندگان کد دسترسی به انتخاب رشته دانشگاه آزاد، می توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد azmoon.iau.ac.ir ، نسبت به انتخاب کد رشته محل های ارائه شده در دانشگاه آزاد به جز رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی اقدام نمایند.

تحلیل کارنامه اولیه کنکور 1402

یکی از ابزارهای مهم انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۲ کارنامه اولیه منتشر شده از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور می باشد. اهمیت این کارنامه از این جهت است که دربردارنده اطلاعات مهمی شامل رتبه و تراز علمی داوطلب در هر کدام از زیرگروه ها، وضعیت مجاز بودن برای انتخاب‌رشته و … می باشد.

متقاضیان در صورتی که در تحلیل درست کارنامه اولیه خود موفق عمل کنند، می توانند به درستی مراحل انتخاب رشته آزمون سراسری را نیز طی کنند. در ادامه به مندرجات هر قسمت اشاره کرده ایم:

❌ مشخصات ثبت نامی شرکت کننده

❌ اطلاعات مربوط به گروه آزمایشی امتحانی

❌ وضعیت مجاز به انتخاب رشته کنکور در دوره‌های روزانه و غیر روزانه

❌ رتبه در هر زیرگروه در سهمیه و کشوری

❌ نمره علمی (تراز کارنامه قبولی )

❌ کد دسترسی به انتخاب رشته دانشگاه آزاد

موارد زیر در کارنامه اولیه بسیار مهم است:

✅ استان بومی و قطب بومی داوطلب: لازم است متقاضیان در نظر داشته باشند که 80 درصد از رشته هایی که تقاضا برای آن ها کم تر است به داوطلبان بومی اختصاص دارد و در واقع 20 درصد آن ها برای داوطلبان غیربومی است. برای رشته های پرطرفدار این نسبت 60 به 40 می باشد.

✅ تاثیر سهمیه ها: سهمیه های مختلف دارای تاثیرات متفاوتی در انتخاب رشته کنکور سراسری 1402 می باشند. 

✅ تاثیر رتبه در سهمیه: در انتخاب رشته دانشگاه های سراسری، رتبه در زیرگروه‌های مختلف حائز اهمیت است.

تاثیر سهمیه ها در انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۲

سازمان سنجش آموزش کشور برای شرکت کنندگان در در کنکور سراسری، متناسب با شرایط شرکت کنندگان سهمیه های مختلفی را در نظر می گیرد و در زمان انتخاب رشته کنکور سراسری اعمال می شود. هدف از اعمال این سهمیه ها برقراری عدالت میان شرکت کنندگان می باشد. (برای اطلاع از سهمیه کنکور کلیک کنید) از مهم ترین سهمیه های اعمالی در کنکور سراسری 1402 با توجه به مندرجات دفترچه، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

👈 سهمیه مناطق

👈سهمیه ایثارگران 25 درصد ظرفیت و ایثارگران 5 درصد ظرفیت

👈 سهمیه خانوداه شهدا

👈سهیمه رزمندگان

👈کارمندان

👈سهمیه بهیار

تاثیر بومی گزینی انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۲

از مهم ترین مواردی که در انتخاب رشته کنکور سراسری 1402 اهمیت است، توجه به بومی گزینی می باشد. مطابق دفترچه راهنما، پذیرش در برخی از رشته‌ها به صورت بومی گزینی می باشد، به این معنی که در شهرهایی که مطابق دسته بندی در یک ناحیه قرار می گیرند، ظرفیت کد رشته محل ها میان دانش آموزان با سهمیه آزاد و بومی تقسیم می گردد.در این کد رشته محل ها، 60 درصد از ظرفیت این ارائه شده به داوطلبان بومی و 40 درصد به داوطلبان غیر بومی تعلق می گیرد. در ادامه می توانید دسته بندی نواحی بومی کشور را در جدول زیر مشاهده کنید:

ناحیه یک البرز، تهران، زنجان، سمنان، قزوین، قم و مرکزی
ناحیه دو آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل
ناحیه سه اصفهان، چهار محال بختیاری و یزد
ناحیه چهار سیستان و بلوچستان و کرمان
ناحیه پنج بوشهر، فارس، کهکیلویه و بویر احمد، هرمزگان
ناحیه شش کردستان، کرمانشاه و همدان
ناحیه هفت  ایلام، خوزستان و لرستان
ناحیه هشت خراسان رضوی، خراسان شمالی و خراسان جنوبی
ناحیه نه گلستان، گیلان و مازندران

پذیرش بومی استانی 80 درصد از ظرفیت کد رشته محل های ارائه شده در یک استان به متقاضیان بومی و مابقی به متقاضیان با سهمیه آزاد اختصاص دارد. لازم است اشاره کنیم که این نسبت به پذیرش بومی قطبی، 60 به 40 می باشد. در ادامه جدول دسته بندی نواحی قطبی کشور در زمان انتخاب رشته کنکور 1402 را ارائه کرده ایم:

قطب یک البرز، تهران، زنجان، سمنان، قزوين، قم، گلستان، گيلان، مازندران و مركزی
قطب دو خراسان جنوبی، خراسان رضوی، خراسان شمالی، سيستان و بلوچستان و كرمان
قطب سه آذربايجان شرقی، آذربايجان غربی، اردبـيل، كردستان، كرمانشاه و همدان
قطب چهار اصفهان، ايلام، چهارمحال و بختياری، خوزستان، لرستان و يزد
قطب پنج بوشهر، فارس، كهگيلويه و بويراحمد و هرمزگان

چینش اولویت ها انتخاب رشته کنکور 1402

نحوه گزینش سازمان سنجش به این صورت است که هر انتخاب نسبت به انتخاب پایین تر خود از الویت بالاتری برخوردار است و تمامی کدرشته محل ها از بالا به پایین بررسی می شوند تا اگر رتبه داوطلب مناسب باشد، در یکی از کدرشته محل ها پذیرفته شود. بنابراین در صورتی که داوطلبان کد رشته محل های مورد علاقه خود را در گزینه‌های پایین‌تری قرار دهند، شانسشان برای قبولی در این کدرشته محل را از دست خواهند داد.

به همین دلیل گرفتن مشاوره در این نقطه حساس برای داوطلبان نقش حیاتی را دارد. توصیه می کنیم مقاله مشاوره انتخاب رشته کنکور سراسری را مطالعه نمایید .بهتر است پیش از ثبت کدرشته محل های خود داخل سایت آنها را بدقت انتخاب و اولویت بندی کنید و چندبار مورد بررسی قرار دهید. توصیه مشاوران دانتل به شما عزیزان این است که جهت کاهش خطا از فرم پیش نویس انتخاب‌رشته کنکور سراسری استفاده کنید.

بنابراین نحوه چینش الویت ها بسیار اهمیت دارد و داوطلبان در هر الویتی که انتخاب می کنند باید حتما میزان شانس قبولی خود را در آن کد رشته محل در نظر بگیرند. توصیه مشاوران تحصلیی و با تجربه در زمینه انتخاب رشته کنکور این است که مجموع انتخاب های خود را به سه دسته تقسیم کنید. 

🔵 انتخاب های خوش بینانه : این انتخاب ها، الویت های ایده آل هستند که با توجه به رتبه قبولی داوطلب، شانس قبولی در آن ها کم است.

🟢 انتخاب های نرمال : اغلب انتخاب ها باید نرمال باشند چراکه شانس قبولی در آن ها 50 درصد به بالا می باشد.

🔴 انتخاب های بدبینانه : این انتخاب ها برای بدترین حالت ها در نظر گرفته می شوند و داوطلب با توجه به رتبه خود در آن ها شانس قبولی بالایی دارد.

راهنمای انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۲

راحل کلی و در واقع اقداماتی که یک داوطلب بایستی جهت انتخاب‌رشته خود در دانشگاه های سراسری انجام دهد، شامل مراحل موارد زیر می باشد:

 ✅ مراجعه به سایت “ sanjesh.org

✅ دانلود و مطالعه دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 1402  (برای دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۲ کلیک کنید)

✅ استخراج کد رشته محل های مورد نظر 

✅ مراجعه به بخش انتخاب رشته کنکور سراسری در سایت سازمان سنجش

✅ تکمیل فرم انتخاب‌رشته بر اساس الویت های خود در حداکثر 150 کد رشته محل 

✅ دریافت کد رهگیری 16 رقمی

راهنما تصویری گام به گام

1️⃣ وارد سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org شوید.

 

2️⃣در سمت راست بر روی لینک ” سراسری ” کلیک کنید.

سراسری

3️⃣ بر روی لینک فعال “ انتخاب‌رشته های تحصیلی آزمون سراسری سال 1402 ” کلیک کنید.

انتخاب رشته کنکور سراسری

4️⃣ در این صفحه بعد از کسب اطلاع از نکات مندرج در صفحه، گزینه ” اطلاعیه های اصلاحیه دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون سراسری را مطالعه نموده ام ” تیک بزنید و گزینه تایید و ادامه انتخاب کنید.

انتخاب رشته کنکور سراسری

5️⃣ سه شیوه متفاوت برای دسترسی داوطلبان به پنل کاربری اختصاصی خود در نظر گرفته شده است. داوطلبان باید بر اساس تمایل، یکی از سه راه ارائه شده در تصویر زیر را انتخاب و اطلاعات درخواستی را وارد نمایند. برای دریافت شماره پرونده کنکور کلیک کنید.

انتخاب رشته

6️⃣ در این مرحله معدل کتبی دیپلم را به صورت دقیق و صحیح دو بار تکرار کنید و  کد سوابق تحصیلی دیپلم را وارد کنید. برای اطلاع از نحوه ویرایش انتخاب رشته کنکور کلیک کنید.

کنکور
کنکور

7️⃣ داوطلبان نظام سالی-واحدی یا ترمی-واحدی در صورت داشتن مدرک پیش دانشگاهی کد سوابق و عنوان رشته تحصیلی پیش دانشگاهی را وارد و تایید کنید. درنهایت بر روی تایید و ادامه کلیک کنید.

انتخاب رشته کنکور سراسری

8️⃣ فرم انتخاب رشته کنکور سراسری را با کد رشته محل هایی که از طریق دفترچه استخراج کرده اید، تکمیل کنید. هر داوطلب مجاز به درج حداکثر 150 کد رشته محل در این مرحله است. پس از تکمیل فرم بالا جدول رشته محل در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرد و داوطلبان باید با کمال دقت کدرشته های انتخابی خود را در جدول وارد نمایند.

9️⃣ دریافت کد رهگیری 16 رقمی که بیانگر پایان انتخاب‌رشته شما می باشد.

بخوانید: نحوه انتخاب رشته کنکور

انتخاب رشته های پزشکی دانشگاه آزاد ۱۴۰۲

از سال گذشته، تغییراتی در روند انتخاب رشته‌های پزشکی دانشگاه های سراسری و آزاد صورت گرفته است؛ انتخاب رشته کنکور دانشگاه های سراسری و آزاد به صورت مجزا از یکدیگر انجام می شود. انتخاب رشته دانشگاه آزاد در سایت azmoon.iau.ac.ir انجام میگیرد اما انتخاب رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی دانشگاه آزاد در سایت سازمان سنجش در فرم انتخاب رشته دانشگاه های سراسری صورت می گیرد.

بدین ترتیب علاقه مندان به انتخاب‌رشته‌های پزشکی شامل رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی در دانشگاه آزاد، باید کد رشته محل های مورد علاقه خود را به صورت یکپارچه با کد رشته محل های مرتبط به دانشگاه های سراسری در یک فرم انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۲ و در سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی sanjesh.org تکمیل نمایند.

اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری 

سازمان سنجش در اواخر شهریور ماه نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری را منتشر می کند و داوطلبان در بازه زمانی چند روزه ای که در اختیار دارند می توانند نتایج کنکور را مشاهده کنند. 

آن دسته از داوطلبانی که در یکی از رشته‌های انتخابی خود پذیرفته شده اند باید در زمان مقرر به سایت دانشگاه خود مراجعه کرده و ابتدا نام نویسی خود را از طریق سایت دانشگاه انجام داده و پس از آن به صورت حضوری به دانشگاه مراجعه کرده و ثبت نام خود را نهایی کنند. 

سازمان سنجش کارنامه سبز همه داوطلبان را پس از مدتی منتشر می کند و داوطلبان با استفاده از می توانند در تکیمل ظرفیت کنکور شرکت کنند. در تکمیل ظرفیت همه داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته کنکور شده اند می توانند (اعم کسانی که پذیرفته شده اند و یا مردود شده اند) در زمان تکمیل ظرفیت شرکت کرده و در صورت پذیرش در کدرشته محل انتخابی ادامه تحصیل دهند. برای اطلاع از کامل تکمیل ظرفیت آزمون سراسری مقاله زیر را مطالعه کنید.

ثبت نام بدون کنکور ۱۴۰۲

هر ساله دانشگاه های سراسری و آزاد علاوه بر جذب دانشجو از طریق آزمون سراسری، به صورت بدون کنکور و بر اساس سوابق تحصیلی نیز از میان علاقه مندان در رشته های مختلف دانشجو جذب می کنند.

طی این مرحله 85 درصد از رشته ها به صورت بدون کنکور ارائه می شود و تنها رشته های گروه پزشکی در این پذیرش ظرفیتی ندارند. داوطلبانی که از طریق انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۲ نتوانسته اند در کد رشته محل های مورد علاقه خود موفق به کسب قبولی شوند، می توانند در یکی از دو نیمسال تحصیلی مهر و بهمن ماه اقدام به ثبت نام و انتخاب‌رشته بدون آزمون و بر اساس سوابق تحصیلی نمایند.

مشاوره انتخاب رشته کنکور سراسری 1402

حساس ترین مرحله کنکور سراسری، مرحله انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۲ است. چراکه احتمال دارد داوطلب در هر کدام از کد رشته محل هایی که انتخاب می کند، شانس قبولی داشته باشد و در صورتی که به درستی الویت بندی نشده باشد در کد رشته محل مناسبی پذیرفته نشود. یا از سویی دیگر در هیچ کدام از کدرشته محل‌های انتخابی خود متناسب با رتبه ای که کسب کرده است، شانس قبولی نداشته باشد و در مهارت موفق به قبولی در هیچ کد رشته محلی نشود.

در صورتی که در یک زیرگروه اصلی از میان رشته های ریاضی، تجربی و انسانی و همینطور یکی از زیرگروه های شناور شامل هنر و زبان شرکت کرده اید؛ بایستی کد رشته محل های مربوط به آن ها را در یک فرم درج نمایید.

توصیه می شود بدون آگاهی قدم در مسیر انتخاب رشته نگذارید چراکه ممکن است سبب ناکامی شما شود و منجر به پشیمانی گردد. حتما برای انجام انتخاب رشته کنکور سراسری از تجربه مشاوران تحصیلی فعال و با تجربه در این زمینه کمک بگیرید. مشاوران تحصیلی مرکز مشاوره تحصیلی دانتل آماده ارائه مشاوره تخصصی به شما داوطلبان گرامی کنکور سراسری هستند. برای ارتباط با مشاوران برتر مجموعه می توانید از خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی مرکز مشاوره تحصیلی دانتل استفاده کنید.

از آنجایی که به غیر از اصول کلی انتخاب رشته نحوه انتخاب رشته برای هر کدام از رشته های ریاضی، تجربی و انسانی تجربه و مهارت خود را نیاز دارد توصیه می کنیم مقالات زیر را مطالعه نمایید. 

انتخاب رشته کنکور ریاضی

✅ انتخاب رشته کنکور تجربی

✅ انتخاب رشته کنکور انسانی

✅ انتخاب‌رشته کنکور زبان

✅ انتخاب‌رشته کنکور هنر

برای دریافت مشاوره در زمینه انتخاب‌رشته آزمون سراسری ۱۴۰۲ می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 91005066-021 تماس بگیرید.

 

همراهان گرامی برای اطلاع از آخرین اخبار تحصیلی می توانید عضو کانال تلگرامی مشاوره تحصیلی دانتل کو شوید.

 

سوالات متداول

انتخاب‌رشته دانشگاه سراسری از طریق چه سایتی انجام می شود؟

تمامی مراحل ثبت نام و انتخاب‌رشته دانشگاه های سراسری از طریق سایت سازمان سنجش انجام می شود.

مرحله انتخاب رشته کنکور سراسری 1402 چه زمانی انجام می شود؟

معمولا رویه ثبت نام و انتخاب‌رشته دانشگاه سراسری در اواسط مرداد ماه انجام می شود.

داوطلبان چگونه بایستی فرم انتخاب‌رشته در دانشگاه سراسری را تکمیل کنند؟

در متن مقاله فوق به نحوه انتخاب‌رشته در دانشگاه های سراسری اشاره کردیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره