ثبت نام کنکور کارشناسی ارشدکارشناسی ارشد

ثبت نام کنکور ارشد ۱۴۰۱

ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۱ معمولا در آذر ماه انجام می شود. متقاضیان شرکت در کنکور ارشد 1401 باید با مراجعه به سایت سازمان سنجش، در آزمون ۱۴۰۱ ثبت نام نمایند. گزینش دانشجویان کلیه دوره‌های تحصیلی شامل روزانه، نوبت دوم، غیر انتفاعی، پیام نور، پردیس خودگردان و دانشگاه آزاد، از طریق نتایج این آزمون انجام می‌شود. بدین معنی که داوطلبان ورود به مقطع کارشناسی ارشد، چه متقاضی تحصیل در دانشگاه های دولتی باشند و چه دانشگاه آزاد را مدنظر داشته باشند، باید در این آزمون شرکت کنند. آزمون کارشناسی ارشد برای تمام دانشگاه ها به صورت یکپارچه برگزار می‌شود. زمان و شرایط و نحوه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد 1401 در ادامه عنوان می‌شود.

ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۱ از امروز ۱۶ آذر ماه آغاز شد.

برای پاسخگویی به سوالات خود و راهنمایی کامل می توانید با مشاورین مرکز دانتل کو با شماره 91005066-021 تماس بگیرید.

 

زمان ثبت نام کنکور ارشد ۱۴۰۱

با توجه به اینکه متقاضیان در سال گذشته در اواسط آذر ماه، مراحل نام نویسی خود را از طریق سایت ” sanjesh.org ” انجام شد، پیش بینی می شود طبق روال سال های گذشته، زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۱ در اواسط آذرماه باشد و متقاضیان بتوانند مراحل نام نویسی خود را در این سامانه تکمیل کنند.

زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ناپیوسته از ۱۶ تا ۲۳ آذر ماه ۱۴۰۰ می باشد.

 سازمان سنجش هر ساله یک بازه زمانی یک هفته ای را جهت نام نویسی کنکور کارشناسی ارشد در نظر می گیرد، اما برخی از متقاضیان به دلیل اطلاع نداشتن از آن، از تکمیل مراحل نام نویسی جا می مانند. این دسته از متقاضیان می توانند در فرصت مجددی که سازمان سنجش برای جاماندگان درنظر می گیرد، نسبت به نام نویسی در این آزمون اقدام کنند. 

 

نحوه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۱ 

طبق فلوچارت زیر اولین مرحله دریافت و دانلود دفترچه ثبت نام کنکور ارشد ۱۴۰۱ می باشد. هر داوطلب مطابق برعلاقه‌مندی خود نهایتا در دو رشته مجاز به ثبت نام می‌باشد. کلیه دارندگان مدارک کارشناسی مجاز به ثبت نام در آزمون می‌باشند. داوطلبان باید برای انجام نام نویسی مراحل زیر پیگیری نمایند.

 

فلوچارت-ثبت-نام-ارشد

 

راهنما گام به گام ثبت نام

در ادامه به شرح راهنما و نحوه ثبت نام کنکور ارشد ۱۴۰۱ می پردازیم:

1️⃣ به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس ” sanjesh.org ” مراجعه نمایید.

2️⃣ از منوی رنگی سمت راست سایت بر روی گزینه “ کارشناسی ارشد ” کلیک کنید.

کارشناسی ارشد

3️⃣ بر روی لینک فعال ” سامانه جامع آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1401 ” کلیک کنید.

4️⃣ بر روی گزینه “ خرید سریال ثبت نام ” از منوی سمت راست سایت کلیک کنید. 

خرید کارت اعتباری

5️⃣ با کلیک بر روی این گزینه، صفحه ای برایتان نمایش داده می شود که شامل دو گزینه است. گزینه اول ” سریال ثبت نام کارشناسی ارشد 1401 ” و گزینه دوم ” سریال علاقه مندی رشته های پیام نور یا غیر انتفاعی آزمون ارشد 1401 ” می باشد.

خرید سریال ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

6️⃣ اطلاعات خواسته شده شامل نام، نام خانوادگی، شماره تلفن ثابت و همراه را در کنار پست الکترونیک خود وارد کنید و سپس گزینه ” تایید و ادامه ” را انتخاب نمایید.

7️⃣ در صفحه جدید تیک گزینه “ ضمن مطالعه دقیق و آگاهی از شرایط و ضوابط، شماره پیگیری را یادداشت نموده ام ”  را  فعال کنید و سپس بر روی گزینه ” ادامه روند پرداخت ” کلیک نمایید. 

8️⃣ اطلاعات  کارت بانکی را وارد کرده و سپس بر روی ” پرداخت ” کلیک کنید. پس از پرداخت هزینه ثبت نام، سریال کارت اعتباری خریداری شده را یادداشت نمایید.

اطلاعات-کارت بانکی

9️⃣ بر روی لینک ” ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1401 ” و سپس ” ثبت نام مجدد ” کلیک کنید. در نهایت اطلاعات کارت اعتباری را برای ورود به پنل کاربری اختصاصی ثبت نام وارد نمایید.

ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

🔟 در این مرحله لازم است پس از بارگذاری عکس داوطلب، فرم ثبت نام کنکور ارشد ۱۴۰۱ را با اطلاعات ثبت نامی و تحصیلی تکمیل کنید. 

فرم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

1️⃣1️⃣ چنانچه تمامی مراحل را به درستی انجام دهید، سامانه در نهایت یک شماوره پرونده 7 رقمی و یک کد رهگیری 16 رقمی ثبت نام در اختیار شما قرار خواهد داد.

 

نکات خرید کارت اعتباری

❌ لازم است داوطلبان دقت نمایند که در صورت گزینش دو رشته امتحانی (یک رشته اصلی+ یک رشته شناور) باید دو عدد کارت اعتباری تهیه نمایند.

✅ اگر داوطلبی علاقه‌مند به گزینش رشته محل‌های دانشگاه پیام نور و غیرانتفاعی باشد، باید هزینه جداگانه ای پرداخت نماید.

✅امکان استفاده از خدمات پیامکی جهت اطلاع از اخبار آزمون برای داوطلبان مهیا شده است. چنانچه داوطلبی تمایل به استفاده از این امکان را داشته باشد، باید هزینه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۱ در این مرحله پرداخت نماید.

 

شرایط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۱

ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1401 تابع شرایطی است که در ادامه شرایط ثبت نام کنکور ارشد ۱۴۰۱ را ارائه کرده ایم.

✅ داشتن مدرک کارشناسی، کارشناسی ارشد و یا دانشجویان دوره کارشناسی حداکثر تا تاریخ ۳۱ شهرویر ۱۴۰۱ فارغ التحصیل شوند.

❌ در صورت تحصیل در مقطع ارشد، پیش از اتمام مهلت نام نویسی در این آزمون، انصراف قطعی از تحصیل داده باشند. به استثنا افرادی که فقط رشته محل های دانشگاه آزاد را مدنظر دارند.

❓❗ فارغ التحصیلان رشته های گروه پزشکی وضعیت تعهد خدمت خود را مشخص نموده باشند.

⛔ داوطلبان آقا منعی از نظر سازمان نظام وظیفه نداشته باشند.

⛔ جزء دانشجویان پذیرفته شده در دوره روزانه سال قبل نباشند.

⛔ داوطلبان که تاریخ فارغ التحصیلی کارشناسی آن ها از سال ۸۶ به بعد می باشد نباید معدل دوره کارشناسی کمتر از ۱۲ باشد.

✅ شاغلین در سازمانهای دولتی و وزارت خانه ها و فارغ التحصیلان رشته های گروه پزشکی و دبیری باید موافقت سازمان مربوط به خود را جلب نموده باشند.

 

مشاوره آزمون کارشناسی ارشد ۱۴۰۱

در زمان تکمیل اطلاعات شناسنامه ای و تحصیلی خود در سایت سازمان سنجش، چند نکته را به یاد داشته باشید.

❌ رشته های کنکور کارشناسی ارشد در دو رشته اصلی و شناور ارائه می شود، داوطلبان می توانند مطابق با علاقه مندی خود، حداکثر دو کد رشته امتحانی اصلی و شناور را انتخاب کنند و برای شرکت در این آزمون خود را آماده کنند.

✅ در سال های گذشته در زمان نام نویسی در کنکور کارشناسی ارشد، شرط تجانس رشته وجود نداشت، اما طبق آخرین اطلاعیه های منتشر شده، داوطلبان بایستی رشته های را انتخاب کنند که با رشته کارشناسی آن ها تجانس داشته باشد. 

❌ لیست رشته های شناور کنکور کارشناسی ارشد را با علامت * مشخص می باشد.

شما داوطلبان عزیز چنانچه پیرامون کنکور کارشناسی ارشد سوالی دارید، می توانید برای دریافت مشاوره تحصیلی تلفنی با مشاوران مجموعه دانتل تماس بگیرید و پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه آزمون ارشد ۱۴۰۱ می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02146291403 تماس بگیرید.

 

 

سوالات متداول

آیا متقاضیان ورود به مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های سراسری و آزاد بایستی در یک آزمون یکپارچه نام نویسی کنند؟

بله، چندین سال است که برای ورود به مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری و آزاد یک آزمون یکپارچه توسط سازمان سنجش آموزش کشور برگزار می گردد.

زمان ثبت نام ارشد ۱۴۰۱ چه تاریخی می باشد؟

زمان دقیق نام نویسی کارشناسی ارشد 1401 تاکنون اعلام نشده است، اما پیش بینی می شود اواسط آذر ماه 1400 انجام شود.

برای ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد 1401 به چه مدارکی نیاز است؟

در متن مقاله فوق به مدارک لازم جهت نام نویسی آزمون کارشناسی ارشد 1401 اشاره کرده ایم.

نوشته های مشابه

‫27 دیدگاه ها

 1. ثبت نام کنکور ارشد ۱۴۰۱ برای رشته های مختلف فرق داره یا همش توی یه زمان برگزاری می شه

  1. سلام. آزمون دوره کارشناسی ارشد در تمامی دانشگاه های سراسری و آزاد و پیام نور و غیر انتفاعی به صورت یکپارچه برگزار می شود.

  1. طبق اطلاعیه سازمان سنجش هزینه ثبت نام در کنکور کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۱ مبلع 125 هزار تومان می باشد.

 2. من پارسال دانشگاه آزاد قبول شدم می تونم امسال کارشناسی ارشد ثبت نام کنم یا نه ؟

 3. سلام من مدرکم کارشناسی ناپیوسته هست
  معدل کاردانیم یادم نیست حتما باید معدل کاردانی وارد بشه؟

  1. سلام بله در زمان ثبت نام کنکور ارشد ۱۴۰۱ باید معدل کاردانی خود را وارد کنید.

 4. باسلام در سایت سازمان سنجش نوشته ثبت نام آزمون کارشناسی ناپیوسته پس کارشناسی پیوسته چه زمانی هست؟ آیا با هم متفاوت هست؟ ممنون

  1. سلام در زمان 16 آذر تا 23 آذر ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ناپیوسته 1401 برگزار می شود.

 5. سلام و احترام میبخشید یه سوالی دارم در خصوص ثبت نام کنکور ارشد در صورت اخراجی از دانشگاهِ پذیرفته شده در نوبت روزانه در سال 99 باید بند مربوط به 37 ثبت نام رو چی بنویسم؟ بند 37 رو‌پایین براتون نوشتم چه طور تکمیل کنم ؟
  بند 37: در قبولی روزانه (اعم از 1400و قبل از آن)، ثبت نام نموده ام ثبت نام ننموده ام ، در صورت ثبت نام ،تاریخ انصراف، شماره نامه انصراف. بزنم ثبت نام نموده ام یا ننموده ام؟ آخه در صورت زدن تیک مربوط به ثبت نام نموده ام شماره نامه و تاریخ انصراف میخواد.اگرم بزنم ثبت نام ننموده ام که ثبت نام کرده بودم در دانشگاه بعدا حکم اخراج اومد برام کلا خالی بذارم؟
  پیشاپیش ممنونم از پاسخ دهی

 6. میشه الآن ک تا 27 آذر وقت ثبت نام کنکور ارشد هست رشته اصلی رو ثبت کنم و هزینه رشته اصلی رو پرداخت کنم و بهمن ک وقت میذارن دوباره برای ثبت نام اون موقع رشته شناور رو ثبت کنم و هزینشو پرداخت کنم؟ یا هر جفتش رو باید در یک روز ثبت و هزینشونو پرداخت کنم؟

  1. سلام بله می توانید در زمان تمدید مهلت ثبت نام کنکور ارشد رشته شناور را شرکت کنید. ولی پیشنهاد ما این است که همزمان در دو رشته ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد خود را انجام دهید.

 7. سلام وقت بخیر من فامیلیم عطائی هست و در دفترچه گفته که از بکاربردن همزه در قسمت نام و نام خانوادگی خودداری بشه از طرفی هم گفته دقیقا مطابق شناسنامه وارد بشه … من عطایی وارد کنم یا عطائی ؟ ممنونم

  1. سلام مراحل ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۱ طبق ضوایط مشخص شده سازمان سنجش تکمیل کنید.

 8. باسلام خدمت کارشناسان ومشاوره محترم بنده فرزندشهیدهستم میخوام ازسهمیه ارشد استفاده کنم کد۱۲رقمی لازم دارم ازکجادریافت کنم ممنون میشم راهنمایی کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره