مدارستیزهوشان و نمونه دولتی

ثبت نام نمونه دولتی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

کانال تلگرام تحصیلی     

ثبت نام نمونه دولتی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ از 15 فروردین ماه آغاز و تا 25 این ماه ادامه خواهد داشت. طی سال های اخیر آزمون پایه ششم به هفتم حذف شده است اما پذیرش در پایه نهم به دهم بر اساس آزمون ورودی می باشد. در سال جاری سایت ثبت نام آزمون نمونه دولتی یکپارچه شده و دانش آموزان نیازی نیست به سامانه های استانی مراجعه نمایند. در ادامه مقاله به بررسی زمان، شرایط و مدارک، سایت جدید و نحوه ثبت نام نمونه دولتی 1402 – 1403 خواهیم پرداخت.

پذیرفته شدگان در آزمون نمونه دولتی نهم به دهم می توانند در بازه زمانی 23 مرداد تا 1 شهریور با مراجعه به مدرسه قبولی خود نسبت به تکیمل ثبت نام خود اقدام نمایند.

❌ عدم مراجعه در بازه زمانی اعلام شده به منزله انصراف از ثبت نام است و برابر با ضوابط نسبت به ثبت نام دانش آموزان جایگزین اقدام می‌شود.

 

ثبت نام نمونه دولتی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

مدارس نمونه دولتی یکی از مدارسی می‌باشد که دانش آموزان زیادی متقاضی تحصیل در این مدارس می‌باشند. با توجه به تاثیر بالای معدل در کنکور سراسری در مقاطع دهم تا دوزادهم و برگزاری امتحانات نهایی به صورت کشوری، دانش آموزان درصدد کسب معدل بالا در این امتحانات می باشد. 

مدارس نمونه دولتی از کیفیت بالاتری نسبت به دیگر مدارس دارند. ازین رو دانش آموزان زیادی در صدد تحصیل در این مدارس می باشند. ثبت نام نمونه دولتی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ در دو مقطع هفتم و دهم انجام می‌گیرد که در ادامه به بررسی مقاطع به صورت جداگانه می‌پردازیم.

ثبت نام پایه ششم به هفتم

در سال های گذشته ثبت نام نمونه دولتی در مقطع هفتم از طریق آزمون که توسط آموزش و پرورش هر منطقه برگزار می شد، دانش آموز جذب می کردند. طی سال های اخیر ثبت نام آزمون نمونه دولتی ششم به هفتم حذف شده و برای ورود به این مقطع هیچ آزمون جداگانه ای برگزار نمی شود. داوطلبان می توانند به صورت حضوری به این مدارس برای ثبت نام مدارس نمونه دولتی مراجعه کنند. 

ثبت نام پایه نهم به دهم

آزمون نمونه‌دولتی نهم به دهم، همچنان مانند سال‌های گذشته برگزار می شود. دانش آموزانی که مطابق دفترچه ثبت نام نمونه دولتی 1402 – 1403 واجد الشرایط هستند، می توانند در بازه های زمانی اعلام شده نسبت به نام نویسی در این آزمون اقدام کنند.

یکی از تغییرات اعمل شده در سال تغییر سامانه نام نویسی دانش آموزان می باشد که به یک سامانه یکپارچه تبدیل شده است. در ادامه مقاله به بررسی کامل این تغییرات خواهی پرداخت با ما همراه باشید.

زمان ثبت نام آزمون نمونه دولتی 1402- 1403

ثبت نام نمونه دولتی نهم به دهم ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳  به صورت هماهنگ کشوری و در یک بازه زمانی صورت می گیرد. داوطلبانی که علاقه مند به نام نویسی در این آزمون هستند باید در بازه زمان نام نویسی نمونه دولتی به سایت my.medu.ir مراجعه کرده و ثبت نام خود را نهایی نمایند. در جدول زیر زمان دقیق ثبت نام آزمون را قرار داده ایم.

مقطع تحصیلی زمان ثبت نام
ششم به هفتم (ثبت نام صورت حضوری) در اوایل تابستان 1402
نهم به دهم (ثبت نام در آزمون) 15 تا 25 فرورین ۱۴۰۲

تاکنون اطلاعیه ای از سوی وزارت آموزش و پرورش پیرامون تمدید مهلت ثبت نام نمونه دولتی نهم به دهم ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ منتشر نشده است. هر ساله این مهلت برای چند روز تمدید خواهد شد. در صورت تمدید مهلت در این بخش از مقاله اطلاع رسانی خواهیم کرد.

سایت ثبت نام نمونه دولتی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

در سال های گذشته ثبت نام آزمون نمونه دولتی از طریق سامانه های استانی انجام می گرفت. امسال طبق اطلاعیه آموزش و پرورش تمامی دانش آموزان جهت نام نویسی در این آزمون باید به سایت ثبت نام نمونه دولتی پنجره واحد خدمات الکترونیک آموزش و پرورش my.medu.ir مراجعه نمایند.

این سامانه در سال جدید برای خدمات رسانی به دانش آموزان، والدین و حتی فرهنگیان راه اندازی شده است. دانش آموزان موظف می باشند در تاریخ های قید شده جهت شرکت در این آزمون ثبت‌نام خود را تکمیل نمایند. در ادامه مقاله به بررسی راهنما ثبت نام نمونه دولتی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ در سایت پنجره واحد خدمات الکترونیک آموزش و پرورش my.medu.ir خواهیم پرداخت.

شرایط ثبت نام آزمون نمونه دولتی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

اشاره کوتاهی کردیم که داوطلبانی مجاز به تکمیل مراحل نام نویسی خود در سایت های استانی نمونه دولتی نهم به دهم می باشند که واجد الشرایط باشند. از مهم ترین شرایط ثبت نام نمونه دولتی در هر مقطع تحصیلی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

پایه ششم به هفتم

✅داشتن تابعیت ایرانی 

✅ کسب مقیاس خیلی خوب در همه دروس (حداکثر یک درس در نیمسال اول یا دوم دارای مقیاس خوب باشد)

پایه نهم به دهم

✅تابعیت ایرانی 

✅اشتغال به تحصیل در پایه نهم

✅دارای حداقل معدل پایه نهم بالای 17 

✅امکان ثبت‌نام در هر مدرسه انتخابی استان محل سکونت برای دانش آموزان عشایری و کوچ نشین

✅انتخاب سه الویت برای هر متقاضی از میان مدارس نزدیک به محل زندگی

✅عدم وجود محدودیت در انتخاب مدرسه نمونه دولتی برای علاقه مندان به هنرستان های فنی حرفه ای نمونه دولتی

✅ده درصد از ظرفیت ئذیرش هر مدرسه مربوط به داوطلبان دارای سهمیه شاهد و روستایی می‌باشد.

راهنما ثبت نام آزمون نمونه دولتی 1402 – 1403

ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی نهم به دهم به صورت اینترنتی و در سایت پنجره واحد خدمات الکترونیک آموزش و پرورش my.medu.ir می شود. داوطلبان در تاریخ 15 تا 25 فروردین ماه می توانند ثبت‌نام خود را این سایت جهت شرکت در آزمون انجام دهند. در این بخش نحوه ثبت نام نمونه دولتی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ به صورت کلی شرح داده ایم و سپس راهنما تصویری را قرار داده ایم.

✅مراجعه به سایت پنجره واحد خدمات الکترونیک آموزش و پرورش my.medu.ir 

✅مطالعه دفترچه راهنما ثبت نام و اطلاع از تمامی شرایط لازم ثبت نام

✅وارد کردن اطلاعات لازم و ورود به سایت مربوطه

✅تکمیل فرم ثبت نام نمونه دولتی

✅پرداخت هزینه ثبت نام از طریق کارت بانکی عضو شبکه شتاب

✅دریافت رسید و کدرهگیری که به منزله اتمام فرآیند نام نویسی می باشد

راهنما تصویری

1️⃣ به سایت پنجره واحد خدمات الکترونیک آموزش و پرورش به نشانی my.medu.ir مراجعه کنید.

جهت ورود مستقیم به سایت بر روی لینک کلیک کنید. 

2️⃣ در کادر های زیر نقش دانش آموز را انتخاب کنید.

کد ملی و شماره سریال شناسنامه خود را وارد کنید. دانش آموزان اتباع خارجی با کد داتش آموزی و تاریخ تولد شمسی خود را واد کنند.

ثبت نام آزمون نمونه دولتی

3️⃣ در پایین صحفه سایت بر روی “ آزمون نمونه دولتی ” کلیک کنید.

ثبت نام نمونه دولتی

4️⃣ در این مرحله داوطلب باید یک عکس دانش آموز با مشخصات تصویر زمینه سفید، ابعاد 3×4 ، فرمت jpg و حداکثر حجم 300kb را در سامانه بارگذاری کند.

5️⃣ فرم ثبت نام نمونه دولتی به صورت کامل و صحیح پر کنید.

6️⃣ هزینه ثبت نام آزمون نمونه دولتی که ۷۰ هزار تومان تعیین شده است از طریق سایت پرداخت کنید. رسید ثبت نام خود را دریافت کنید. این رسید را ذخیره نمایید.

زمان برگزاری آزمون

دانش آموزان باید پس از تکمیل مراحل ثبت نام نمونه دولتی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ از زمان آزمون نمونه دولتی نیز مطلع شوند و ضمن افزایش سطح آمادگی خود در این تاریخ اعلام شده در جلسه حاضر شوند.

زمان برگزاری آزمون نمونه‌دولتی در تاریخ 8 تیر ماه راس ساعت 8 صبح می باشد. پیش بینی می شود کارت ورود به جلسه از 1 تیر ماه در دسترس داوطلبان قرار میگیرد.

لازم است اشاره کنیم چند روز قبل از برگزاری آزمون نمونه‌دولتی نهم به دهم ، کارت ورود به جلسه نمونه دولتی منتشر می گردد که متقاضیان جهت دریافت آن بایستی به  سامانهپنجره واحد خدمات الکترونیک آموزش و پرورش my.medu.ir مراجعه کنند. به همراه داشتن کارت ورود به جلسه آزمون نمونه‌دولتی برای ورود به جلسه امتحان الزامی است.

اعلام نتایج آزمون 

نتایج نمونه دولتی پس از گذشت یک بازه زمانی چهار تا شش هفته از طریق سایت ثبت نام نمونه دولتی منتشر می گردد. متقاضیانی که در جلسه آزمون حضور داشته اند، می توانند در تاریخ های اعلام شده نسبت به دریافت نتایج آزمون خود اقدام نمایند.

وزارت آموزش و پرورش، تاکنون پیرامون تاریخ دقیق اعلام نتایج ثبت نام آزمون نمونه دولتی نهم به دهم 1402- 1403 نیز اطلاعیه ای منتشر نکرده است، به محض دریافت اخبار جدید در این قسمت اطلاع رسانی خواهیم کرد.

مشاوره ثبت نام مدارس نمونه دولتی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

منابع آزمون نمونه‌دولتی نهم به دهم از کتاب های درسی دانش آموزان در پایه های هشتم  ونهم می باشد. هر داوطلب باید با اطلاع از منابع امتحانی این آزمون، سعی کند با برنامه ریزی تا تاریخ برگزاری آزمون نمونه‌دولتی نهم به دهم، میزان آمادگی خود را افزایش دهد. برای شرکت و ثبت نام نمونه دولتی نهم به دهم، لازم است متقاضیان به برخی نکات مهم توجه داشته باشند:

🟡آزمون به صورت تستی است.

🟡 سوالات غلط  دارای نمره منفی هستند.

🟡 هر پاسخ درست  دارای 3 امتیاز مثبت وهر پاسخ نادرست دارای 1 امتیاز منفی است.

🟡داوطلبان باید به 100 سوال در طول 120 دقیقه زمان پاسخ دهند.

در صورتی که علاقه مند به ثبت نام نمونه دولتی نهم به دهم ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ هستید و یا تمایل دارید وارد مدارس نمونه دولتی در مقطع هفتم شوید، می توانید مطابق آنچه که در مقاله بالا گفته شد، اقدام کنید. در صورتی که هر گونه سوال و یا ابهامی در زمنیه ثبت نام آزمون نمونه دولتی برایتان وجود دارد، می توانید با استفاده از خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی پاسخ سوالات خود را از مجرب ترین مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل بپرسید.

برای دریافت مشاوره در زمینه ثبت نام نمونه دولتی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 91005066-021 تماس بگیرید.

برای عضویت در کانال اطلاع رسانی می توانید بر روی متن کانال تلگرام مشاوره تحصیلی کلیک کنید و یا در سرچ تلگرام عبارت ” مشاوره تحصیلی دانتل کو ” بنویسید و عضو شوید. 

سوالات متداول

ثبت نام آزمون نمونه دولتی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ در چه تاریخی انجام می شود؟

تاریخ ثبت نام ز 15 تا 25 فروردین ماه می باشد.

آیا آزمون مدارس نمونه‌دولتی ششم به هفتم حذف شده است؟

بله، طی سال های اخیر آزمون حذف شده است و این مدارس به صورت هیات امنایی اداره می شوند.

متقاضیان جهت ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی باید به کدام سامانه مراجعه کنند؟

ثبت نام آزمون نمونه دولتی از طریق سایت پنجره واحد خدمات الکترونیک آموزش و پرورش my.medu.ir انجام می شود.

کانال تلگرام تحصیلی     

‫12 دیدگاه ها

 1. سلام ببخشید مزاحم شدم ببخشید زمان ثبت نام ازمون نمونه دولتی نهم به دهم اصفهان کی هست و اینکه بهترین نمونه دولتی اصفهان چست که با تیزهوشان برابری میکنه و توی قبولی کنکور کمک بیشتری بهم میکنه توی رشته شاخه نظری علوم تجربی

  1. سلام تا کنون زمان ثبت نام نمونه دولتی اعلام نشده است.
   برای اطلاع بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید

 2. سلام باید چه کتاب تستی برای مدرسه نمونه بگیریم که تمرین کنیم وتست همه ی کتاب هارا هم داشته باشد؟

  1. سلام
   منابع اصلی آزمون که در دفترچه ثبت نام نمونه دولتی ذکر شده است کتب درسی پایه نهم می باشد.
   بهترین منبع برای تست زنی سوالات سال های گذشته آزمون نمونه دولتی می باشد.

 3. سلام وقتتون بخیر
  من اهل استان آذربایجان شرقی هستم و پایه هفتم و هشتم رو در مدرسه روستایی خوندم میخواستم ببینم اگه پایه نهم رو تو شهر بخونم میتونم از سهمیه روستایی نمونه دولتی برای آزمون و ثبت نام دهم استفاده کنم؟

 4. سلام . فردا آزمونه … ولی سامانه دریافت کارت ورود به جلسه خوزستان هنوز باز نشده چرا؟؟؟؟؟؟

  1. سلام
   متاسفانه سایت نمونه دولتی خوزستان باز نمی شود. به آ«وزش و پرورش ناحیه خود مراجعه کنید.

 5. سلام من مشخصاتم و … رو که وارد کردم میخواستم به مرحله واریز برسم زدم روش ولی صفحه پرداخت برام نیومد.
  یک صفحه برام باز شد که عکس ۳در۴ از خودم با شماره پیگیری و نوشته بود پول پرداخت شده و ثبت نهایی شدم مدیر مدرسمون بهم گفت مشکل از سایت هست و باید حتما پول رو پرداخت کنی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره