مدارستیزهوشان و نمونه دولتی

ثبت نام نمونه دولتی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

ثبت نام نمونه دولتی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ در پایه نهم به دهم معمولا در اواسط فروردین ماه آغاز می‌شود. طی سال های اخیر آزمون ورود به مدارس نمونه دولتی ششم به هفتم حذف گردیده است و این مدارس به صورت هیئت امنایی اداره می شوند. آزمون نمونه دولتی نهم به دهم همانند سال های گذشته، توسط آموزش و پرورش هر منطقه برگزار می گردد و دانش آموزان واجد الشرایط مجاز هستند پس از دریافت دفترچه راهنمای در این آزمون، به سایت نمونه‌دولتی استان محل زندگی خود مراجعه کنند و مراحل نام نویسی خود را تکمیل نمایند. در ادامه اطلاعاتی پیرامون ثبت نام مدارس نمونه دولتی 1402 – 1403 ارائه کرده‌ایم.

ثبت نام مدارس نمونه دولتی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

مدارس نمونه دولتی یکی از مدارسی می‌باشد که دانش آموزان زیادی متقاضی تحصیل در این مدارس می‌باشند. با توجه به تاثیر بالای معدل در کنکور سراسری در مقاطع دهم تا دوزادهم و برگزاری امتحانات نهایی به صورت کشوری، دانش آموزان درصدد کسب معدل بالا در این امتحانات می باشد. 

مدارس نمونه دولتی از کیفیت بالاتری نسبت به دیگر مدارس دارند. ازین رو دانش آموزان زیادی در صدد تحصیل در این مدارس می باشند. ثبت نام مدارس نمونه دولتی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ در دو مقطع هفتم و دهم انجام می‌گیرد که در ادامه به بررسی مقاطع به صورت جداگانه می‌پردازیم.

ثبت نام پایه ششم به هفتم

در سال های گذشته مدارس نمونه دولتی در مقطع هفتم از طریق آزمون نمونه‌دولتی نهم به دهم که توسط آموزش و پرورش هر منطقه برگزار می شد، دانش آموز جذب می کردند. طی سال های اخیر ثبت نام آزمون نمونه دولتی ششم به هفتم حذف شده و برای ورود به این مقطع هیچ آزمون جداگانه ای برگزار نمی شود. داوطلبان می توانند به صورت حضوری به این مدارس برای نام نویسی مراجعه کنند. 

ثبت نام پایه نهم به دهم

آزمون نمونه‌دولتی نهم به دهم، همچنان مانند سال‌های گذشته برگزار می شود. دانش آموزانی که مطابق دفترچه ثبت نام نمونه دولتی 1402 – 1403 واجد الشرایط هستند، می توانند در بازه های زمانی اعلام شده نسبت به نام نویسی در این آزمون اقدام کنند.

زمان ثبت نام مدارس نمونه دولتی 1402- 1403

با اینکه ثبت نام آزمون نمونه دولتی نهم به دهم ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ به صورت استانی و توسط آموزش و پرورش هر استان انجام می شود، اما برگزاری آزمون به صورت هماهنگ کشوری و در یک بازه زمانی صورت می گیرد. داوطلبانی که علاقه مند به نام نویسی در این آزمون هستند باید در بازه زمان نام نویسی آزمون مدارس نمونه دولتی به سایت آزمون نمونه‌دولتی استان محل زندگی خود مراجعه کنند و ثبت‌نام خود را انجام دهند. 

مقطع تحصیلی زمان ثبت نام
ششم به هفتم (ثبت نام صورت حضوری) در اوایل تابستان 1402
نهم به دهم (ثبت نام در آزمون)  اواخر فروردین ماه ۱۴۰۲

تاکنون اطلاعیه ای از سوی وزارت آموزش و پرورش پیرامون مهلت ثبت نام نمونه دولتی نهم به دهم ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ منتشر نشده است؛ به محض دریافت اخبار جدیدی پیرامون آزمون در این مقاله بروزرسانی شده و تاریخ دقیق را اعلام خواهیم کرد.

سایت ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

همانطور که اشاره کردیم هر داوطلب باید به سایت ثبت نام نمونه دولتی استان محل زندگی خود مراجعه کند. در این قسمت از مقاله لیست کاملی از سایت نمونه دولتی نهم به دهم مربوط به تمامی استان ها ارائه کرده ایم. برای ورود به سایت استانی و مطالعه توضیحات کامل بر روی لینک های زیر کلیک کنید.

ثبت نام نمونه دلتی

 1. استان آذربایجان شرقی :    namatest.ir
 2. استان آذربایجان غربی :    snj.awaedu.ir
 3. استان اردبیل :    217.219.153.218
 4. استان اصفهان :    sanjesh.isfedu.ir
 5. استان البرز :    sanjesh.alborzedu.ir
 6. استان ایلام :    ilam.natije.ir
 7. استان بوشهر :    buedu.ir
 8. استان تهران :    azmoon.tehranedu.ir
 9. شهرستان های تهران :    sanjesh.teo.ir
 10. استان چهارمحال و بختیاری :    sanjesh.chbedu.ir
 11. استان خراسان جنوبی :    azmoon.skedu.ir
 12. استان خراسان رضوی :    nemone.razavi.medu.ir
 13. استان خراسان شمالی :    azmoon.nkhedu.ir
 14. استان خوزستان :    azmoon.khouzedu.ir
 15. استان زنجان :    sabtenam.zanjanedu.ir
 16. استان سمنان :    sanjesh.semedu.ir
 17. استان سیستان و بلوچستان :    78.38.114.105
 18. استان فارس :    sanjesh.farsedu.ir
 19. استان قزوین :    nemooneh.qazvinedu.ir
 20. استان قم :    asazmoon.qomedu.ir
 21. استان کردستان :    azmoon-kurd.medu.ir
 22. استان کرمان :    sanjesh.kermanedu.ir
 23. استان کرمانشاه :    azmoonkedu.ir
 24. استان کهگیلویه و بویراحمد :    azmoon.kbedu.ir
 25. استان گلستان :    nemooneh.goledu.ir
 26. استان گیلان :    sanjesh.giledu.ir
 27. استان لرستان :    lorestan.examtest.ir
 28. استان مازندران :   mazazmoon.medu.ir
 29. استان مرکزی :    markazi.natije.ir
 30. استان هرمزگان :  10.187.50.22
 31. استان همدان :  hamedan.natije.ir
 32. استان یزد : result.yazdedu.ir
 

راهنما ثبت نام آزمون نمونه دولتی 1402 – 1403

ثبت نام آزمون مدارس نمونه‌دولتی نهم به دهم به صورت اینترنتی و در سایت مربوط به هر استان به صورت جداگانه انجام می شود. ممکن است جزئیات نام نویسی در هر سایتی متفاوت باشد اما در نهایت کلیت مشابه می باشد. در لینک های بالا راهنما هر سایت را به وصرت جداگانه قرار داده‌ایم که برای مطالعه می‌توانید به سایت استانی مورد نظر خود مراجعه کنید.

🔴 در این بخش نحوه ثبت نام نمونه دولتی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ به صورت کلی شرح داده ایم.

1️⃣ به سایت آزمون نمونه دولتی استان محل زندگی خود مراجعه کنید. (سایت مربوط به هر استان در بخش بالا آورده شده است.)

❌ پیشنهاد می کنیم دفترچه راهنما ثبت‌نام آزمون مدارس نمونه دولتی را به صورت کامل مطالعه نمایید.

2️⃣ هزینه ثبت نام آزمون نمونه دولتی را بپردازید و سپس “ رمز ورود به سامانه ” را دریافت نمایید. توجه داشته باشید هزینه ثبت‌نام به هیچ وجه عودت داده نخواهد شد.

3️⃣ در این مرحله داوطلب باید یک عکس دانش آموز با مشخصات تصویر زمینه سفید، ابعاد 3×4 ، فرمت jpg و حداکثر حجم 300kb را در سامانه بارگذاری کند.

4️⃣ در نهایت داوطلب بایستی فرم تقاضانامه اینترنتی خود را با اطلاعات خواسته شده، تکمیل نماید و پس از ” ثبت نهایی ” کد رهگیری ثبت‌نام خود را نیز دریافت کند.

شرایط ثبت نام آزمون نمونه دولتی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

اشاره کوتاهی کردیم که داوطلبانی مجاز به تکمیل مراحل نام نویسی خود در سایت های استانی نمونه دولتی نهم به دهم می باشند که واجد الشرایط باشند. از مهم ترین شرایط ثبت نام نمونه دولتی در هر مقطع تحصیلی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

پایه ششم به هفتم

✅داشتن تابعیت ایرانی 

✅ کسب مقیاس خیلی خوب در همه دروس (حداکثر یک درس در نیمسال اول یا دوم دارای مقیاس خوب باشد)

پایه نهم به دهم

✅تابعیت ایرانی 

✅اشتغال به تحصیل در پایه نهم

✅دارای حداقل معدل پایه نهم بالای 17 

✅امکان ثبت‌نام در هر مدرسه انتخابی استان محل سکونت برای دانش آموزان عشایری و کوچ نشین

✅انتخاب سه الویت برای هر متقاضی از میان مدارس نزدیک به محل زندگی

✅عدم وجود محدودیت در انتخاب مدرسه نمونه دولتی برای علاقه مندان به هنرستان های فنی حرفه ای نمونه دولتی

✅ده درصد از ظرفیت ئذیرش هر مدرسه مربوط به داوطلبان دارای سهمیه شاهد و روستایی می‌باشد.

زمان برگزاری آزمون

دانش آموزان باید پس از تکمیل مراحل ثبت نام مدارس نمونه دولتی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ از زمان آزمون نمونه دولتی نیز مطلع شوند و ضمن افزایش سطح آمادگی خود در این تاریخ اعلام شده در جلسه حاضر شوند.

زمان برگزاری آزمون نمونه‌دولتی در تاریخ ۳ تیر ماه راس ساعت ۹ صبح می باشد. پیش بینی می شود کارت ورود به جلسه از تاریخ ۱ تیر ماه منتشر شود.

لازم است اشاره کنیم چند روز قبل از برگزاری آزمون نمونه‌دولتی نهم به دهم ، کارت ورود به جلسه نمونه دولتی منتشر می گردد که متقاضیان جهت دریافت آن بایستی به  سامانه همگام به نشانی اینترنتی hamgam.medu.ir مراجعه کنند. به همراه داشتن کارت ورود به جلسه آزمون نمونه‌دولتی برای ورود به جلسه امتحان الزامی است.

اعلام نتایج آزمون 

نتایج نمونه دولتی پس از گذشت یک بازه زمانی چهار تا شش هفته از طریق سایت ثبت نام آزمون نمونه دولتی استانی منتشر می گردد. متقاضیانی که در جلسه آزمون حضور داشته اند، می توانند در تاریخ های اعلام شده نسبت به دریافت نتایج آزمون خود اقدام نمایند.

وزارت آموزش و پرورش، تاکنون پیرامون تاریخ دقیق اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی نهم به دهم 1402- 1403 نیز اطلاعیه ای منتشر نکرده است، به محض دریافت اخبار جدید در این قسمت اطلاع رسانی خواهیم کرد.

مشاوره ثبت نام مدارس نمونه دولتی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

منابع آزمون نمونه‌دولتی نهم به دهم از کتاب های درسی دانش آموزان می باشد. هر داوطلب باید با اطلاع از منابع امتحانی این آزمون، سعی کند با برنامه ریزی تا تاریخ برگزاری آزمون نمونه‌دولتی نهم به دهم، میزان آمادگی خود را افزایش دهد. برای شرکت و ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی نهم به دهم، لازم است متقاضیان به برخی نکات مهم توجه داشته باشند:

🟡آزمون به صورت تستی است.

🟡 سوالات غلط  دارای نمره منفی هستند.

🟡 هر پاسخ درست  دارای 3 امتیاز مثبت وهر پاسخ نادرست دارای 1 امتیاز منفی است.

🟡داوطلبان باید به 100 سوال در طول 120 دقیقه زمان پاسخ دهند.

در صورتی که علاقه مند به ثبت نام مدارس نمونه دولتی نهم به دهم ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ هستید و یا تمایل دارید وارد مدارس نمونه دولتی در مقطع هفتم شوید، می توانید مطابق آنچه که در مقاله بالا گفته شد، اقدام کنید. در صورتی که هر گونه سوال و یا ابهامی برایتان وجود دارد، می توانید با استفاده از خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی پاسخ سوالات خود را از مجرب ترین مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل بپرسید.

برای اطلاع از آخرین اخبار تحصیلی می توانید عضو کانال تلگرام مشاوره تحصیلی دانتل کو شوید.

برای دریافت مشاوره در زمینه مدارس نمونه دولتی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 91005066-021 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ در چه تاریخی انجام می شود؟

تاریخ دقیق ثبت نام آزمون نهم به دهم مشخص نیست، اما احتمالا همانند سال های گذشته در اواخر فروردین ماه و یا اوایل اردیبهشت ماه در یک بازه زمانی ده روزه انجام شود.

آیا آزمون مدارس نمونه‌دولتی ششم به هفتم حذف شده است؟

بله، طی سال های اخیر آزمون حذف شده است و این مدارس به صورت هیات امنایی اداره می شوند.

متقاضیان جهت ثبت‌نام آزمون مدارس نمونه‌دولتی نهم به دهم بایستی به کدام سامانه مراجعه کنند؟

ثبت نام آزمون نهم به دهم به صورت استانی و از طریق سایت های در نظر گرفته شده برای هر استان انجام می شود که در متن مقاله فوق به آن ها اشاره کرده ایم.

‫8 دیدگاه ها

 1. سلام ببخشید مزاحم شدم ببخشید زمان ثبت نام ازمون نمونه دولتی نهم به دهم اصفهان کی هست و اینکه بهترین نمونه دولتی اصفهان چست که با تیزهوشان برابری میکنه و توی قبولی کنکور کمک بیشتری بهم میکنه توی رشته شاخه نظری علوم تجربی

  1. سلام تا کنون زمان ثبت نام نمونه دولتی اعلام نشده است.
   برای اطلاع بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید

 2. سلام باید چه کتاب تستی برای مدرسه نمونه بگیریم که تمرین کنیم وتست همه ی کتاب هارا هم داشته باشد؟

  1. سلام
   منابع اصلی آزمون که در دفترچه ثبت نام نمونه دولتی ذکر شده است کتب درسی پایه نهم می باشد.
   بهترین منبع برای تست زنی سوالات سال های گذشته آزمون نمونه دولتی می باشد.

 3. سلام وقتتون بخیر
  من اهل استان آذربایجان شرقی هستم و پایه هفتم و هشتم رو در مدرسه روستایی خوندم میخواستم ببینم اگه پایه نهم رو تو شهر بخونم میتونم از سهمیه روستایی نمونه دولتی برای آزمون و ثبت نام دهم استفاده کنم؟

 4. سلام . فردا آزمونه … ولی سامانه دریافت کارت ورود به جلسه خوزستان هنوز باز نشده چرا؟؟؟؟؟؟

  1. سلام
   متاسفانه سایت نمونه دولتی خوزستان باز نمی شود. به آ«وزش و پرورش ناحیه خود مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره