تیزهوشان و نمونه دولتیمدارس

ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی 1400 – 1401 | زمان، نحوه و شرایط ششم و نهم

مدارس نمونه دولتی هرسال برای دو دوره متوسطه اول و دوم اقدام به جذب دانش آموزان باهوش و بااستعداد می‌کند. این مدارس شهریه کمتری نسبت به مدارس تیزهوشان از دانش آموزان دریافت می‌کند. از همین جهت، این مدارس به مدارس پرطرفداری تبدیل شده‌اند. ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی به صورت استانی و اینترنتی انجام می‌گیرد. البته معیار سنجش و پذیرش دانش آموزان پایه ششم به هفتم مدارس نمونه دولتی سوابق تحصیلی آنان است. اما ورود به مدارس نمونه نهم به دهم تنها از طریق آزمون امکان پذیر خواهد بود. افرادی که موفق به کسب امتیاز مورد نیاز در آزمون شوند، قادر خواهند بود تا دوره دوم متوسطه خود را در مدارس نمونه دولتی تحصیل کنند. در این زمان، نحوه و شرایط مقاله ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی 1400 – 1401 معرفی شده است. برای مشاوره تحصیلی تلفنی با مشاوران مجموعه دانتل با شماره های زیر تماس بگیرید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه مدارس نمونه دولتی 1400 – 1401 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02146291403 تماس بگیرید.

 

ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی 1400 – 1401

ثبت نام مدارس نمونه دولتی ششم به هفتم بدون آزمون انجام می‌گیرد. بدین ترتیب متقاضیان دوره اول متوسطه برای ورود به مدارس نمونه می‌بایست به مدرسه مورد نظر خود مراجعه و نام نویسی کنند. فرایند نام نویسی مدارس نمونه دولتی برای پایه ششم به هفتم در مهلت زمانی معینی انجام می‌گیرد. سوابق تحصیلی افرادی که در این مدارس نام نویسی کنند مورد بررسی قرار گرفته و نتیجه آن اعلام می‌شود. برای اطلاع تمدید مهلت ثبت نام آزمون نمونه دولتی 1400 کلی کنید.

ثبت نام آزمون مدارس نمونه نهم به دهم به صورت استانی انجام می‌گیرد. بدین ترتیب دانش آموزان می‌بایست با توجه به استان خود وارد سایت مربوطه شوند و ثبت نام خود را انجام دهند. زمان ثبت نام به طور معمول هرسال از 17 خردادماه آغاز و تا پایان همین ماه ادامه می‌یابد.

بخوانید: زمان ثبت نام نمونه دولتی 1400

شرایط ثبت نام

ورود به مدارس نمونه برای دانش آموزانی امکان پذیر است که شرایط ثبت نام نمونه 1400 را داشته باشند. به طور کلی تنها دارندگان این شرایط هستند که می‌توانند در آزمون ورودی نمونه نهم به دهم ثبت نام کنند. در ادامه مهمترین شرایط ثبت نام آزمون نهم به دهم تشریح شده‌اند.

 • داوطلبان باید تابعیت ایرانی داشته باشند. اتباع غیر ایرانی نیز با دارا بودن شرایط منحصر به فرد می‌توانند فرصت تحصیل در مدارس نمونه را داشته باشند.
 • داوطلبان می‌بایست حداقل دارای معدل 17 برای پایه نهم باشند.
 • تنها دانش آموزانی که مشغول به تحصیل در پایه نهم هستند می‌توانند در این آزمون ثبت نام کنند.
 • برای مناطقی که دارای بیش از دو مدرسه نمونه هستند، دانش آموزان می‌توانند تنها دو مدرسه را به ترتیب اولویت خود در فرم تقاضانامه اینترنتی انتخاب کنند.
 • پذیرش دانش آموز برای هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای نمونه بدون در نظر گرفتن منطقه و ناحیه انجام می‌گیرد.
 • دانش آموزان شهر مکان برگزاری آزمون مدارس نمونه را براساس محل سکونت خود انتخاب می‌کنند. از همین رو دانش آموزان عشایری مجاز هستند تا محل آزمون را در هر یک از مناطق سطح استان خود به اختیار خود برگزینند.

شرایطی که ذکر شد برای متقاضیان ورود به دوره دوم متوسطه مدارس نمونه بود. همانطورکه گفته شد، این مدارس برای دوره اول متوسطه نیز اقدام به جذب دانش آموز می‌کند. جذب دانشجو برای پایه ششم به هفتم براساس سوابق تحصیلی آن و بر مبنای شرایط زیر انجام می‌گیرد:

 • متقاضیان بایستی تابعیت ایرانی داشته باشند. در غیر این صورت نیز سایر شرایط مربوط به توابع غیرایرانی را مشمول باشند.
 • دانش آموز می‌بایست در تمام دروس پایه ششم مقیاس «خیلی خوب» کسب کرده باشد. البته استثنائا کسب مقیاس «خوب» حداکثر در یک درس از دروس پایه ششم نیز قابل قبول است.

بخوانید: مدارک ثبت نام نمونه دولتی 1400

سامانه ثبت نام آزمون مدارس نمونه

متقاضیان هر استان برای ثبت نام آزمون دوره دوم متوسطه می‌بایست به سایت جداگانه‌ای مراجعه کنند. از همین رو لازم است تا داوطلبان با آدرس سایت هر یک از استان‌ها آشنا باشند. در ادامه جدولی ارائه شده است که آدرس سایت هر استان جهت نام نویسی در آزمون مدارس نمونه معرفی شده است. برای مطالعه سایت ثبت نام آزمون نمونه دولتی 1400 کلیک کنید.

بخوانید: ثبت نام مدارس نمونه دولتی ششم به هفتم 1400

نام استان آدرس سایت
آذربایجان شرقی azmoon.eamedu.ir
آذربایجان غربی snj.awaedu.ir
اردبیل 217.219.153.218
اصفهان sanjesh.isfedu.ir
البرز azmoon.albmedu.ir
ایلام ilam.natije.ir
بوشهر sanjesh.buedu.ir
تهران azmoon.tehranedu.ir
تهران (شهرستان‌ها) sanjesh.teo.ir
چهارمحال و بختیاری sanjesh.chbedu.ir
خراسان جنوبی azmoon.skedu.ir
خراسان رضوی 10.69.78.13
خراسان شمالی azmoon.nkhedu.ir
خوزستان azmoon.khouzedu.ir
زنجان sabtenam.zanjanedu.ir
سمنان iranschl.ir
سیستان و بلوچستان 78.38.114.105
فارس sanjesh.farsedu.ir
قزوین nemooneh.qazvinedu.ir
قم qom.natije.ir
کردستان 10.249.7.204
کرمان sanjesh.kermanedu.ir
کرمانشاه azmoonkedu.ir
کهگیلویه و بویراحمد azmoon.kbedu.ir
گلستان nemooneh.goledu.ir
گیلان nemooneh.goledu.ir
لرستان lorestan.natije.ir
مازندران 217.219.172.53
مرکزی markazi.natije.ir
هرمزگان 10.187.50.22
همدان hamedan.natije.ir
یزد result.yazdedu.ir

دفترچه راهنمای ثبت نام

مطالعه دفترچه راهنما می‌تواند اطلاعات مفیدی در اختیار دانش آموزان قرار دهد. هر یک از استان‌ها همزمان با آغاز ثبت نام آزمون نهم به دهم، این دفترچه را از طریق سایت مربوطه منتشر می‌کنند. متقاضیان می‌توانند دفترچه ثبت نام نمونه دولتی 1400 را قبل از ثبت نام دریافت کرده و از جزئیات ضوابط و شرایط ثبت نام آزمون مدارس نمونه هر استان به طور اختصاصی مطلع شوند.

بخوانید: بخشنامه آزمون نمونه دولتی 1400

نحوه ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی نهم به دهم 1400 – 1401 

ثبت نام آزمون مدارس نمونه نهم به دهم به صورت استانی در سامانه‌های مختلفی انجام می‌گیرد. بدین ترتیب طبیعی است که روند ثبت نام در هر یک از سامانه‌های نام نویسی شکلی متفاوت داشته باشد. اما به طور کلی می‌توان یک مسیر مشترک برای متقاضیان ثبت نام نمایش داد. در ادامه نحوه ثبت نام آزمون مدارس نمونه شرح داده شده است. برای مشاهده نحوه ثبت نام آزمون نمونه دولتی 1400 کلیک کنید.

 1. مراجعه به سایت مربوطه: در گام اول لازم است دانش آموز سامانه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان مربوط به استان خود را پیدا کرده و به آن مراجعه کند.
 2. ورود به سامانه: هر یک از متقاضیان جهت ورود به سامانه ثبت نام مدارس نمونه در سایت مربوطه نیاز به کد ملی و رمز عبور همگام دارند. رمز عبور همگام از مدرسه محل تحصیل دانش آموز قابل دریافت است.
 3. تایید تعهد نامه: با ورود به سامانه تعهدنامه‌ای در اختیار متقاضی قرار می‌گیرد. دانش آموز می‌بایست این تعهدنامه را مطالعه کرده و آن را تأیید کند. در این مرحله با کلیک بر روی «ذخیره و ادامه» می‌توان وارد مرحله بعدی شد.
 4. تکمیل فرم ثبت نام: در این گام فرمی در دسترس داوطلب قرار می‌گیرد. در این فرم برخی از مشخصات فردی داوطلب به طور خودکار درج شده‌اند. سایر مشخصات مورد نیاز نیز می‌بایست توسط داوطلب تکمیل شود. ناگفته نماند افرادی که دارای سهمیه شاهد هستند، می‌بایست نوع سهمیه خود را مشخص کنند.
 5. پرداخت هزینه: تکمیل ثبت نام آزمون مدارس نمونه به شرط پرداخت هزینه امکان پذیر است. بدین ترتیب داوطلبان در این گام می‌بایست هزینه ثبت نام خود را پرداخت کنند. پرداخت هزینه ثبت نام آزمون نمونه دولتی نهم به دهم از طریق کارت بانکی و رمز دوم کارت امکان پذیر خواهد بود.
 6. دریافت کد پیگیری: با پرداخت هزینه ثبت نام آزمون نمونه دولتی 1400 ، رسد پرداخت و همچنین کد پیگیری ثبت نام در اختیار دانش آموز قرار می‌گیرد.

برگزاری آزمون و اعلام نتایج

پس از اینکه ثبت نام انجام شد، لازم است تا سایر مراحل این آزمون به موقع انجام گیرد. به طور کلی مراحل بعد از ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی به شرح زیر است. برای اطلاع از نحوه و زمان برگزاری آزمون مدارس نمونه دولتی 1400 کلیک کنید. 

 • دریافت کارت ورود به جلسه: کارت ورود به جلسه آزمون نمونه دولتی 1400 کارتی است توسط آن داوطلبان اجازه ورود به جلسه آزمون را پیدا می‌کنند. زمان دریافت کارت ورود به جلسه آزمون مدارس نمونه دولتی چند روز قبل از برگزاری آزمون است. این کارت به صورت اینترنتی و از طریق سایت ثبت نام آزمون مدازس نمونه و یا سایت همگام قابل دریافت است. برای مشاهده نحوه دریافت کارت ورود به جلسه نمونه دولتی 1400 کلیک کنید.
 • شرکت در آزمون مدارس نمونه دولتی: با توجه به شرایط حساس کشور در برابر ویروس کرونا، نمی‌توان زمان برگزاری آزمون مدارس نمونه دولتی را به طور دقیق مشخص کرد. اما این آزمون به طور معمول هر ساله در اواسط تیرماه برگزار می‌شود.
 • مشاهده و اعلام نتایج آزمون : اعلام نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی وابسته به زمان برگزاری این آزمون خواهد بود. به طور کلی تقریباً 10 الی 15 روز بعد از برگزاری آزمون، می‌توان شاهد اعلام نتایج آزمون بود. نتایج آزمون نمونه به صورت استانی انجام می‌گیرد. بدین ترتیب متقاضیان از طریق همان سایتی که اقدام به ثبت نام کرده بودند، می‌توانند نتایج آزمون را مشاهده کنند. ناگفته نماند افرادی که در آزمون این مدارس پذیرفته شوند، می‌بایست برای تکمیل ثبت نام به محل مدرسه پذیرفته شده مراجعه کنند. برای اطلاع از زمان اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی 1400 کلیک کنید.

بخوانید: ثبت نام آزمون نمونه دولتی نهم به دهم 1400

برای دریافت مشاوره در مدارس نمونه دولتی 1400 – 1401 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02146291403 تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره