کنکور سراسریانتخاب رشته کنکور سراسری

توضیحات کارنامه کنکور سراسری ۱۴۰۳

کانال تلگرام تحصیلی     

توضیحات کارنامه کنکور سراسری ۱۴۰۳ به تمامی شرکت‌کنندگان در جلسه آزمون کمک می‌کند تا با کمک مندرجات کارنامه خود، بتوانند یک انتخاب رشته درست و اصولی را در سایت سازمان سنجش آموزش کشور داشته باشند. پس از برگزاری کنکور سراسری، سازمان سنجش آموزش کشور برای تمامی حاضرین در جلسه آزمون، کارنامه‌ای تحت عنوان کارنامه اولیه منتشر می کند. دریافت کارنامه اولیه از سوی سایت سنجش، به متقاضیان کمک می کند تا از وضعیت مجاز شدن خود در دوره های مختلف مطلع شوند و مطابق با درصد دروس امتحانی، رتبه و تراز اکتسابی خود کد رشته محل هایشان را در فرم انتخاب رشته درج کنند. در ادامه همراه ما باشید تا با توضیحات کارنامه اولیه کنکور سراسری 1403 آشنا شویم.

 

توضیحات کارنامه کنکور سراسری ۱۴۰۳

حدود یک ماه پس از برگزاری کنکور سراسری، سازمان سنجش آموزش کشور پس از بررسی پاسخ‌نامه های شرکت کنندگان در جلسه آزمون، نتایج اولیه کنکور را در قالب یک کارنامه منتشر کرده و در اختیار متقاضیان قرار می دهد. 

توضیحات کارنامه کنکور سراسری ۱۴۰۳ اطلاعات مهمی را در اختیار داوطلبان قرار می دهد که در واقع هر متقاضی باید این اطلاعات را مبنای انتخاب رشته خود قرار دهد، بنابراین بررسی درست و دقیق کارنامه اولیه کنکور سراسری بسیار حائز اهمیت است و تاثیر زیادی در افزایش شانس قبولی متقاضیان در مرحله انتخاب رشته کنکور سراسری دارد.

بخوانید: نحوه دریافت کارنامه کنکور سراسری 

 

توضیحات کارنامه اولیه کنکور سراسری 1403

کنکور سراسری برای ورود به تمامی دوره های روزانه و غیر روزانه دانشگاه های سراسری و همینطور دانشگاه آزاد به صورت یکپارچه برگزار می شود. به همین دلیل پس از برگزاری این آزمون، نتایج اولیه برای تمامی دانشگاه های سراسری شامل دوره های روزانه، نوبت دوم، پیام نور، غیرانتفاعی، پردیس خودگردان و دانشگاه آزاد از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی sanjesh.org منتشر می گردد. 

توضیحات کارنامه کنکور

 

توضیحات کارنامه کنکور سراسری ۱۴۰۳ در بردارنده اطلاعات مهمی شامل اطلاعات ثبت نامی، گروه آزمایشی امتحانی، وضعیت مجاز بودن و یا نبودن برای انتخاب رشته کنکور سراسری در دوره های مختلف، وضعیت علمی داوطلبان در هر زیرگروه و… است. در ادامه قصد داریم به ارائه توضیحات کارنامه اولیه کنکور سراسری بپردازیم.

 

1. بخش مشخصات ثبت نامی _ اطلاعات ثبت نامی و آزمونی 

بخش اول توضیحات کارنامه کنکور سراسری شامل اطلاعات ثبت نامی و اطلاعات آزمودنی است. این بخش دارای سه سطر می باشد که به ترتیب اطلاعات زیر در آن درج گردیده است:

 

 • شماره پرونده
 • نام و نام خانوادگی
 • جنس
 • شماره شناسنامه
 • سال تولد
 • دین
 • زبان خارجی
 • سهمیه نهایی
 • معلولیت
 • معدل کتبی دیپلم
 • عنوان دیپلم
 • کد دیپلم
 • کد دانش آموزی دیپلم
 • کد منطقه اخذ دیپلم
 • کد دانش آموزی پیش دانشگاهی 
 • عنوان پیش دانشگاهی 
 • سال اخذ پیش دانشگاهی
 • محل اخذ مدرک پیش دانشگاهی
 • محل اخذ دیپلم
 • محل اخذ سال ماقبل دیپلم
 • محل تولد
 • استان بومی
 • ناحیه بومی
 • قطب بومی

بومی گزینی از شیوه های پذیرش دانشجو در دانشگاه های سراسری است. در کدرشته محل هایی که پذیرش بومی گزینی دارند، 20 درصد از ظرفیت رشته ها به داوطلبان آزاد و 80 درصد به داوطلبان بومی اختصاص دارد. بنابراین اگر داوطلبان سعی کنند بر اساس توضیحات کارنامه کنکور سراسری کد رشته محل ها را متناسب با قطب، ناحیه و استان خود درج کنند شانس قبولی بالایی خواهند داشت.

در نظر داشته باشید که سهمیه داوطلبان در زمان ثبت نام کنکور سراسری در فرم اینترنتی مشخص می شود و هر داوطلبی با توجه به شرایطی که دارد، دارای یکی از سهمیه های مناطق، سهمیه ایثارگران 5 درصدی و یا سهمیه ایثارگران 25 درصدی است.

 

2. وضعیت مجاز به انتخاب رشته داوطلب | توضیحات کارنامه کنکور

بخش بعدی از توضیحات کارنامه کنکور سراسری ۱۴۰۳ به وضعیت مجاز به انتخاب رشته بودن و یا نبودن داوطلب در دوره های مختلف هر یک از گروه های آزمایشی پرداخته است. چنانچه متقاضیان حد نصاب نمره لازم برای شرکت در مرحله انتخاب رشته دانشگاه های سراسری و آزاد را کسب کرده باشند، مجاز به انتخاب رشته در تمامی دوره های روزانه و غیر روزانه دانشگاه های سراسری خواهند بود.

توضیحات کارنامه کنکور

 

جزئیات وضعیت مجاز بودن داوطلب برای انتخاب رشته در هر کدام از دوره ها در این قسمت توضیحات کارنامه اولیه کنکور مشخص شده است. از بندهای مندرج در این بخش و دوره هایی که وضعیت مجاز شدن و یا نشدن داوطلب در آن ها مشخص شده است، موارد زیر می باشد.

 • شماره داوطلبی
 • زیر گروه آزمایشی 
 • دوره های روزانه و نوبت دوم
 • مجازی و پردیس خودگردان و مازاد
 • بهیاران
 • دانشگاه فرهنگیان (مراکز تربیت معلم سابق) و دانشگاه شهید رجایی
 • رشته های پیام نور و غیر انتفاعی
 • تمامی دوره ها

در مقابل هر بند توضیحات کارنامه کنکور یکی از دو کلمه مجاز و یا غیرمجاز درج شده است. داوطلبان می توانند از میان کدرشته محل هایی که در مقابل آن ها کلمه مجاز درج گردیده است، انتخاب کرده و در فرم انتخاب رشته درج نمایند.

 

3. توضیحات کارنامه کنکور | اعلام علاقه مندی بر اساس تقاضانامه

بخش دوم توضیحات کارنامه کنکور سراسری 1403 مختص اعلام علاقه مندی داوطلب است که متناسب با فرم تقاضانامه او تکمیل شده است.

توضیحات کارنامه کنکور

 

علاقه مند پیام نور و غیرانتفاعی

در این ردیف از توضیحات کارنامه کنکور سراسری یکی از دو کلمه بلی و یا خیر درج شده است. داوطلبانی که در زمان ثبت نام در کنکور سراسری نسبت به گزینش در رشته های دانشگاه های پیام نور و غیرانتفاعی اعلام علاقه مندی کرده باشند و کارت اعتباری جداگانه ای را خریداری کرده باشند، می توانند در این ردیف کلمه بلی را مشاهده کنند؛ در غیر این صورت کلمه خیر برای داوطلبان درج می گردد.

در واقع داوطلبانی که در این گزینه برای آن ها کلمه خیر درج شده است، مجاز نیستند کد رشته محل های مربوط به دانشگاه های پیام نور و یا غیر انتفاعی را در فرم انتخاب رشته درج کنند. البته در صورت علاقه مندی می توانند در صورت مجاز شدن در توضیحات کارنامه کنکور برای انتخاب رشته، پیش از تکمیل فرم انتخاب رشته نسبت به خرید کارت اعتباری انتخاب رشته کنکور سراسری در دانشگاه های پیام نور و غیر انتفاعی اقدام کنند؛ در این صورت مجاز به درج الویت های مرتبط با این دو دانشگاه در فرم انتخاب رشته خواهند بود.

 

سهمیه بهیار و کارمند

اطلاعات داوطلب در رابطه با سهمیه کارمند و بهیار در کنکور سراسری در این قسمت توضیحات کارنامه کنکور سراسری 1403 مشخص شده است.

 1. سهمیه بهیار: سهمیه بهیار به افرادی با مدرک دیپلم بهیاری تعلق می گیرد که در یک مرکز دولتی و یا غیر دولتی و با حداقل سه سال سابقه، به عنوان بهیار در محل خدمت خود مشغول به انجام وظیفه باشند. به دارندگان سهمیه بهیاری، 10 درصد از ظرفیت رشته های پرستاری در دانشگاه های دولتی اختصاص داده شده است.
 2. سهمیه کارمندان: ده درصد از ظرفیت رشته های نوبت دوم به کارمندان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، دانشگاه ها و موسسات آموزشی و پژوهشی وابسته به وزرات علوم تعلق می گیرد. دارندگان سهمیه کارمندی فقط مجاز به استفاده از این سهمیه در محل کار خود هستند و همینطور متقاضیان باید در زمان ثبت نام حداکثر 35 سال سن تمام باشند.

 

4. وضعیت داوطلب در هر زیر گروه امتحانی

این قسمت از توضیحات کارنامه کنکور ۱۴۰۳ برای داشتن یک انتخاب رشته درست و اصولی بسیار کمک کننده است. هر کدام از زیرگروه های آزمایشی کنکور سراسری دارای چندین زیرگروه است که در این قسمت رتبه داوطلب در هر زیر گروه مشخص شده است. همینطور به میزان تاثیر سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی نیز در این کارنامه اشاره شده است. در ادامه اطلاعات تکمیلی هر بخش را آورده ایم.

 

زیر گروه

تمامی رشته هایی که در هر گروه آزمایشی ارائه می شود، متناسب با ضرایب و اهمیتی که دارند در چند زیرگروه تقسیم می شوند. به عنوان مثال زیرگروه آزمایشی تجربی را در نظر بگیرید که دارای 5 زیرگروه است. وقتی داوطلب توضیحات کارنامه اولیه کنکور خود را دریافت کند، در این بخش رتبه در سهمیه، رتبه کشوری و نمره کل نهایی برای او در پنج زیر گروه به صورت جداگانه نمایش داده می شود و با یکدیگر متفاوت است. 

در واقع برخی دروس در برخی زیرگروه ها دارای ضرایب بالاتری هستند و چنانچه داوطلب در آن ها درصد بالاتری کسب کرده باشد، در نهایت می تواند رتبه و تراز بهتری را نیز به دست آورد. 

بنابراین وقتی داوطلبی قصد انتخاب رشته بر اساس توضیحات کارنامه کنکور ۱۴۰۳ دارد، ابتدا باید زیرگروه رشته مورد علاقه خود را مشخص کند و سپس برای تخمین شانس قبولی به رتبه و تراز علمی خود در همان زیرگروه توجه داشته باشد تا الویت بندی صحیح تری را انجام دهد. به عنوان مثال علاقه مندان به رشته پزشکی در زیرگروه تجربی باید به رتبه خود در زیرگروه یک توجه داشته باشند و علاقه مندان به رشته داروسازی نیز باید به رتبه و تراز علمی خود در زیرگروه دو توجه کنند.

🔺نکته: زیرگروه ها در سال ۱۴۰۳ به طور کامل حذف شده اند و از این پس رتبه در زیر گروه از کارنامه اولیه نیز حذف خواهد شد. اطلاعات در مورد رتبه در زیر گروه به منظور آگاهی بیش تر شما می باشد. 

 

توضیحات کارنامه کنکور | رتبه در سهمیه

داوطلبانی که دارای سهمیه یکسان هستند را در یک گروه قرار می دهند و متناسب با عملکردشان به آن ها رتبه ای اختصاص داده می شود. به عبارتی اگر داوطلبی در یک سهمیه دارای بهترین عملکرد باشد و تراز علمی بالایی را کسب کند، به او عدد یک اختصاص داده می شود و به همین ترتیب تا آخرین شرکت کننده ادامه دارد.

نمره کل یا تراز، نشان دهنده اختلاف نمره داوطلب با میانگین جامعه آماری و تعداد شرکت کنندگان در یک زیرگروه آزمایشی است. نمره کل درج شده در توضیحات کارنامه کنکور ۱۴۰۳ برای داوطلب در هر زیر گروه، با توجه به ضرایب دروس در هر زیر گروه و تاثیر سوابق تحصیلی داوطلبان مشخص شده است. (تاثیر سوابق تحصیلی به صورت 30 درصد و مثبت اعمال می گردد.)

هر چه تراز علمی و نمره کل عدد بالاتری باشد، یعنی شانس قبولی داوطلب در آن زیرگروه بیشتر است.

 

سایر توضیحات کارنامه کنکور سراسری ۱۴۰۳

علاوه بر مواردی که در قسمت فوق به آن اشاره کردیم، در توضیحات کارنامه اولیه کنکور سراسری اطلاعات دیگری نیز درج گردیده است که در ادامه آن ها را آورده ایم.

 

تاثیر سوابق تحصیلی

برای سه دسته از داوطلبان کنکور سراسری، سوابق تحصیلی دارای تاثیر مثبت می باشد. در صورتی که شرکت کنندگان کنکور سراسری در یکی از دسته های زیر باشند، مشمول تاثیر معدل در کنکور هستند.

 • دارندگان دیپلم نظام جدید (6-3-3) آموزش متوسطه ریاضی فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی و علوم و معارف اسلامی
 • دارندگان دیپلم نظام ترمی واحدی _ سالی واحدی از سال 84 به
 • دارندگان مدرک پیش دانشگاهی از سال 91 به بعد

توضیحات کارنامه کنکور

 

نمرات اکتسابی

در این بخش از توضیحات کارنامه کنکور سراسری 1403 نمرات و درصد دروس اکتسابی در دروس عمومی و اختصاصی داوطلبان درج گردیده است. لازم است در نظر داشته باشید که در محاسبه درصد دروس، به ازای هر پاسخ درست، 3 امتیاز مثبت و به ازای هر پاسخ غلط، 1 امتیاز منفی در نظر گرفته شده است.

 

بنابراین هر کدام از درصد های درج شده در مقابل دروس عمومی و اختصاصی نشان دهنده این است که داوطلب با تمامی پاسخ های درست، غلط و نزده چند امتیاز را کسب کرده است. تمامی شرکت کنندگان می توانند پس از انتشار پاسخنامه، اقدام به دریافت پاسخنامه زیرگروه آزمایشی خود نمایند و سپس خودشان متناسب با آن نیز درصد دروس خود را محاسبه کنند.

بخوانید: نتایج کنکور

 

توضیحات کارنامه کنکور | نمره هم ترازی

از کنکور سراسری سال گذشته، بخش جدید به توضیحات کارنامه اولیه کنکور سراسری با عنوان هم ترازی اضافه شده است. کنکور سراسری 1400 اولین کنکور سراسری بود که بر پایه دروس نظام جدید برگزار گردید و تمامی متقاضیان و حتی دارندگان دیپلم نظام جدید باید به این سوالات دروس نظام جدید پاسخ می دادند. این بخش با هدف برقراری عدالت میان داوطلبان نظام قدیم و نظام جدید به کارنامه اضافه گردیده است.

در صورتی که در هر نظامی سوالات کنکور نسبت به نظام دیگر سخت تر طراحی شده باشد، سازمان سنجش به نمره خام شرکت کنندگان در کنکور سخت تر، درصدی را اضافه می کند. به نمره اضافه شده نمره هم ترازی گفته می شود. 

 

آخرین رتبه مجاز در سهمیه در دوره روزانه و نوبت دوم

بر اساس توضیحات کارنامه کنکور سراسری 1403 در ستون مرتبط با آخرین رتبه مجاز در سهمیه در دوره روزانه و نوبت دوم، آخرین رتبه مجاز در رشته های تحصیلی دوره روزانه و نوبت دوم در هر کدام از زیرگروه ها و سهمیه های مختلف درج گردیده است.

 

توضیحات کارنامه کنکور | رتبه داوطلب در سهمیه

همانطور که پیش تر در توضیحات کارنامه کنکور اشاره کردیم به داوطلبی که بالاترین تراز علمی را در یک سهمیه کسب کرده باشد، رتبه یک تعلق می گیرد و سپس متناسب با آن رتبه دیگر داوطلبان تا آخرین شرکت کننده تعیین می‌گردد.

توضیحات کارنامه کنکور

 

رتبه کشوری

رتبه کشوری نشان دهنده جایگاه داوطلب در میان تمامی شرکت کنندگان در یک زیرگروه آزمایشی است. این رتبه بدون  تاثیر سهمیه محاسبه می شود و در واقع رتبه اصلی داوطلب در بین تمامی شرکت کنندگان می باشد. این رتبه ملاک اصلی انتخاب رشته نیست. 

 

اطلاعات کد رشته محل امتحانی دوم

داوطلبانی که در کنکور سراسری در یک زیرگروه اصلی و یک زیرگروه شناور شرکت کرده اند، می توانند در این قسمت اطلاعات مرتبط با کد رشته محل امتحانی دوم را مشاهده کنند. 

توضیحات کارنامه کنکور

 

توضیحات کارنامه کنکور | بخش کد دسترسی به انتخاب رشته دانشگاه آزاد

آخرین قسمت از توضیحات کارنامه اولیه کنکور سراسری ۱۴۰۳ مربوط به انتخاب رشته در دانشگاه آزاد است. انتخاب رشته دانشگاه های سراسری و آزاد به صورت مجزا از یکدیگر انجام می شوند. داوطلبانی که تمایل دارند در انتخاب رشته دانشگاه آزاد شرکت کنند، باید مجاز به کسب رتبه و تراز علمی لازم شده باشند.

متقاضیانی که موفق به کسب حدنصاب نمره قبولی برای ورود به دانشگاه آزاد شده باشند، در انتهای توضیحات کارنامه کنکور خود، دارای کد با عنوان کد دسترسی به انتخاب رشته دانشگاه آزاد هستند. علاقه مندان به انتخاب رشته دانشگاه آزاد می توانند در موعد مقرر و با استفاده از این کد، اقدام به درج الویت های خود در فرم انتخاب رشته دانشگاه آزاد نمایند.

توضیحات کارنامه کنکور

 

توضیحات کارنامه نهایی کنکور سراسری ۱۴۰۳

در کارنامه نهایی کنکور سراسری در ابتدای کارنامه اطلاعات ثبت نامی و هویتی داوطلبان در ج می شود. در این قسمت اطلاعاتی همچون کد سوابق تحصیلی، منطقه دریافت مدرک تحصیلی و سهمیه نهایی داوطلبان مشاهده می شود. در کادر بعدی وضعیت قبولی داوطلب و رشته محل های پذیرفته شده در آن ها درج می شود. نمره کل آزمون اختصاصی، سوابق تحصیلی و نمره نهایی نیز در این کادر مشاهده می گردد. 

در نهایت و در کادر آخر، توضیحات کارنامه کنکور سراسری شامل رتبه کشوری، رتبه مجاز در سهمیه نهایی و رتبه کل سهمیه نهایی درج شده است. به محض انتشار کارنامه نهایی کنکور سراسری و در صورت تغییرات، این مطلب بروزرسانی خواهد شد. 

جهت عضویت درکانال اطلاع رسانی و آخرین اخبار در تلگرام بر روی تلگرام مشاوره تحصیلی کلیک کنید و یا در سرچ تلگرام عبارت ” مشاوره تحصیلی دانتل کو ” جست و جو و عضو شوید.

 

دریافت کارنامه کنکور سراسری 1403

برای دریافت کارنامه اولیه و کارنامه نهایی کنکور، داوطلبان باید به سایت سازمان سنجش مراجعه کنند. آدرس سایت سنجش sanjesh.org می باشد. پس از دریافت کارنامه، داوطلبان می توانند بر اساس مطالب گفته شده در بالا، توضیحات کارنامه کنکور سراسری خود را مشاهده نمایند. نحوه دریافت کارنامه کنکور به صورت زیر می باشد. 

1️⃣ با جستجو آدرس sanjesh.org وارد سایت سنجش شده و بر روی گزینه سراسری کلیک کنید. 

دریافت کارنامه کنکور

 

2️⃣ از منوی سمت راست گزینه اعلام نتایج را انتخاب کنید. 

 

3️⃣ با توجه به زمان اعلام نتایج بر روی لینک فعال کارنامه اولیه و یا کارنامه نهایی کنکور سراسری 1403 کلیک نمایید. 

4️⃣ اطلاعات مورد نیاز را وارد کرده و با کلیک بر روی گزینه ورود کارنامه خود را دریافت نمایید. 

 

کارنامه سبز کنکور سراسری

کارنامه سبز کنکور پس از انتشار کارنامه نهایی منتشر می شود. در کارنامه سبز داوطلبان می توانند از آخرین رتبه قبولی پذیرفته شدگان در رشته محل های انتخابی خود مطلع شوند. همچنین بر اساس توضیحات کارنامه کنکور 1403 متوجه خواهند شد که امکان قبولی در اولویت های پایین تر خود را داشته اند یا خیر. این کارنامه به داوطلبان کمک می کند تا برای شرکت در تکمیل ظرفیت تصمیم گیری نمایند. 

 

مشاوره توضیحات کارنامه کنکور سراسری ۱۴۰۳

پس از اینکه متقاضیان کنکور سراسری، توضیحات کارنامه اولیه کنکور سراسری ۱۴۰۳ خود را تحلیل کردند، باید سعی کنند الویت های خود را به درستی از دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور سراسری زیرگروه مربوطه، استخراج کنند و به ترتیب در فرم انتخاب رشته درج نمایند. 

نحوه الویت بندی صحیح انتخاب ها دارای تاثیر بسیاری در افزایش شانس قبولی متقاضیان است. لازم است داوطلبان برای درج الویت های خود در فرم انتخاب رشته به فاکتورهای موثر شامل علاقه، هزینه، مسیر رفت و آمد تا دانشگاه، کیفیت و جایگاه علمی دانشگاه نیز توجه داشته باشند. 

هر داوطلب در این مرحله مجاز است مجموعا برای کد رشته محل های امتحانی که در کنکور سراسری شرکت کرده است، 150 الویت را از میان کد رشته محل های ارائه شده در دوره های روزانه و غیر روزانه استخراج کرده و در فرم انتخاب رشته درج نماید. 

چنانچه برای تکمیل فرم انتخاب رشته کنکور بر اساس توضیحات کارنامه کنکور 1403 نیازمند راهنمایی هستید، توصیه می شود از مشاوره کارشناسان تحصیلی مرکز مشاوره دانتل کو استفاده کنید. مشاوران این مرکز دارای چندین سال سابقه در زمینه انتخاب رشته هستند و می توانند یاریگر شما عزیزان در این مسیر حساس و در عین حال بسیار مهم باشند. برای ارتباط با مشاوران تحصیلی از خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی استفاده کنید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه توضیحات کارنامه کنکور سراسری ۱۴۰۳ می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 91005066-021 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول 

 1. آیا تمامی شرکت کنندگان در جلسه آزمون مجاز به شرکت در مرحله انتخاب رشته هستند؟

  خیر، فقط داوطلبانی که بر اساس کارنامه خود مجاز به انتخاب رشته در دوره های مختلف دانشگاه های سراسری هستند، مجاز به شرکت در مرحله انتخاب رشته می باشند.

 2. متقاضیانی که مایل به انتخاب رشته پزشکی هستند باید به کدام قسمت توضیحات کارنامه کنکور سراسری ۱۴۰۳ توجه کنند؟

  رشته پزشکی از رشته های زیرگروه یک کنکور تجربی است که متقاضیان برای انتخاب رشته آن باید به رتبه در زیرگروه یک خود در کارنامه توجه کنند.

 3. بر اساس توضیحات کارنامه کنکور سراسری ۱۴۰۳ چه کسانی مجاز به انتخاب رشته دانشگاه آزاد هستند؟

  داوطلبانی که شناسه انتخاب رشته دانشگاه آزاد (کد دسترسی به انتخاب رشته دانشگاه آزاد) در انتهای کارنامه اولیه آن ها درج شده باشد.

کانال تلگرام تحصیلی     

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره