انتخاب رشته کنکور سراسریکنکور سراسری

نتایج کنکور سراسری 1400

پس از برگزاری کنکور سراسری 1400 در پنج زیرگروه آزمایشی، سازمان سنجش نتایج آزمون سراسری را طی دو مرحله از سایت  sanjesh.org منتشر می کند. پس از یک بازه زمانی کوتاه از برگزاری آزمون نتایج اولیه منتشر شده و متقاضیان می توانند پس از اطلاع از رتبه و تراز قبولی خود و همینطور وضعیت مجاز به انتخاب رشته بودن در دوره های مختلف، وارد فرآیند انتخاب رشته شوند. در نهایت نتایج نهایی انتخاب رشته نیز منتشر شده و شرکت کنندگان می توانند از وضعیت قبولی و یا عدم قبولی خود مطلع شوند. در ادامه این مطلب اطلاعاتی پیرامون زمان اعلام و نحوه مشاهده نتایج کنکور سراسری ۱۴۰۰ ارائه کرده ایم.

 

زمان اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری 1400

پس از برگزاری کنکور سراسری تمامی شرکت کنندگان در آزمون بایستی چهت دریافت نتایج خود اقدام کنند. زمان اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری 1400 معمولا یک ماه پس از برگزاری آزمون می باشد، از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور نتایج اولیه خود را دریافت کنند و از وضعیت مجاز بودن جهت انتخاب رشته، رتبه و تراز خود مطلع شوند.

نتایج انتخاب رشته کنکور 1400 در 4 مهر ماه اعلام شد.

پس از اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری متقاضیانی که مجاز و علاقه مند به انتخاب رشته در دانشگاه های سراسری شامل دوره های روزانه، نوبت دوم، غیر انتفاعی، پیام نور و پردیس خودگردان هستند، بایستی به سایت سازمان سنجش مراجعه کنند و مراحل انتخاب رشته خود را انجام دهند و در زمان اعلام نتایج نهایی نیز نتایج خود را از سایت sanjesh.org دریافت کنند.

متقاضیانی که در این مرحله علاقه مند هستند کد رشته محل های مربوط به دانشگاه آزاد را انتخاب کنند، چنانچه به کد انتخاب رشته دانشگاه آزاد دسترسی داشته باشند، بایستی به سایت سازمان سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد مراجعه کنند و مراحل انتخاب رشته خود را انجام دهند و در نهایت نیز نتیجه نهایی را از سایت azmoon.org دریافت کنند.

 

نحوه مشاهده نتایج اولیه کنکور سراسری 1400

چنانچه در زمان دریافت نتایج اولیه کنکور سراسری 1400 قرار داشته باشیم و قصد دارید نتایج اولیه خود را دریافت کنید، کافی است طبق مراحل زیر عمل کنید و نتایج خود را رویت کنید.

1️⃣ به سایت سازمان سنجش به نشانی اینترنتی ” sanjesh.org ” مراجعه کنید.

2️⃣ از منوی سمت راست، بر روی گزینه ” سراسری ” کلیک نمایید.

سراسری

3️⃣ بر  روی لینک فعال “ کارنامه اعلام نتایج مرحله اول آزمون سراسری سال 1400 ” کلیک کنید.

اعلام نتایج کنکور

4️⃣ در این مرحله برای دریافت نتایج اولیه سه روش پیش روی شما می باشد:

               ? در روش اول شماره داوطلبی، شماره شناسنامه، سال تولد

               ? روش دوم بایستی شماره پرونده، کدرهگیری، شماره شناسنامه

               ?   روش سوم شماره پرونده، شماره سریال، شماره شناسنامه

شماره داوطلبی نتایج کنکور سراسری

5️⃣ با انتخاب هر یک از روش‌های ورود به سامانه اعلام نتایج و درج اطلاعات خواسته شده در محل مورد نظر، داوطلب وارد سامانه خواهد شد. با ورود به سامانه اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری، کارنامه اولیه کنکور در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرد که رتبه، تراز و وضعیت مجاز به انتخاب رشته آنان را مشخص می‌کند.

 

ورود به مرحله انتخاب رشته

پس از اینکه نتایج اولیه را از سایت سازمان سنجش دریافت کردید و مجاز به انتخاب رشته کنکور 1400 در دوره های مختلف دانشگاه سراسری می باشید، بایستی که وارد مرحله مهم و حساس انتخاب رشته شوید. انتخاب رشته در هر کدام از زیرگروه های آزمایشی که امتحان داده اید برای دانشگاه های سراسری شامل دوره های روزانه، نوبت دوم، غیر انتفاعی و پیام نور از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می شود.

بهتر است برای الویت بندی انتخاب های خود از کمک یک مشاور باتجربه نیز بهره مند شوید، چراکه این فرصت یکبار در اختیار شما قرار می گیرد و اگر اشتباه کوچکی انجام دهید، ممکن است از نتیجه رضایت نداشته باشید.

مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل چندین سال است که در زمینه مشاوره تحصیلی در حال فعالیت می باشند و دارای تجربه در زمینه انتخاب رشته هستند. از طرفی دریافت مشاوره از مشاوران این مرکز به صورت تلفنی می باشد و شما می توانید در کمترین زمان و با صرفه جویی در زمان و هزینه از مشاوره انتخاب رشته مشاوران این مرکز بهره مند شوید.

 

زمان اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری 1400

سازمان سنجش آموزش کشور تا کنون پیرامون زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور 1400 اطلاعیه ای منتشر نکرده است، اما با توجه به روال سال های گذشته پیش بینی می شود نتایج در شهریور ماه اعلام شود. به محض دریافت اخبار جدید پیرامون زمان دریافت نتایج نهایی انتخاب رشته دانشگاه های سراسری، زمان دقیق را در این قسمت از مقاله اطلاع رسانی خواهیم کرد.

زمان نتایج انتخاب رشته کنکور 1400 در هفته اول مهر ماه می باشد.

 

نحوه مشاهده نتایج نهایی کنکور سراسری 1400

اگر در انتخاب رشته دانشگاه های سراسری شرکت کرده اید و پس از گذشته یک بازه زمانی تقریبا یک ماهه نتایج انتخاب رشته اعلام شده است، می توانید طبق مراحل زیر عمل کنید و نتایج نهایی خود را دریافت کنید.

1️⃣ به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی ” sanjesh.org ”  مراجعه کنید.

2️⃣ بر روی گزینه ” سراسری ” از منوی رنگی سمت راست سایت کلیک نمایید.


سراسری

3️⃣ بر روی لینک فعال “ نتایج نهایی انتخاب رشته آزمون سراسری و پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی سال  1400 ” کلیک کنید. 

نتایج نهایی انتخاب رشته کنکور سراسری

4️⃣ در این مرحله داوطلبان با دو روش می‌توانند نتایج نهایی خود را دریافت کنید:

               ? روش اول داوطلبان باید شماره داوطلبی و شماره شناسنامه

               ? روش دوم شماره پرونده و شماره شناسنامه

شماره داوطلبی پرونده

5️⃣ توجه داشته باشید که در زمان دریافت نتایج نهایی کارنامه ای برای شما نمایش داده نخواهد شد و چنانچه در کد رشته محلی پذیرفته شده باشید، می توانید در یک ستون کد رشته محل پذیرفته شده و در ستون دوم عنوان رشته، دوره قبولی و محل قبولی خود و چنانجه در هیچ کد رشته محلی پذیرفته نشده باشید می توانید کلمه مردود را مشاهده کنید.

برای دریافت نتایج نهایی انتخاب رشته دانشگاه آزاد می توانید به سایت سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد به نشانی اینترنتی “ azmoon.iau.ac.ir ” مراجعه کنید.

 

مشاوره اعلام نتایج کنکور سراسری 1400 | زمان

همانطور که اشاره کرده ایم، شما داوطلبان عزیز کنکور سراسری 1400 برای دریافت نتایج اولیه و نهایی کنکور سراسری به اطلاعات ثبت نامی خود نیز نیاز دارید، چنانچه اطلاعات ثبت نامی خود را فراموش کرده اید، می توانید جهت بازیابی شماره پرونده و شماره داوطلبی خود از طریق سیستم پاسخگویی سایت سازمان سنجش آموزش کشور اقدام کنید.

داوطلبان گرامی چنانچه در زمان اعلام نتایج نهایی کنکور قبول نشده بودید و یا از رشته قبولی خود راضی نیستید، می توانید شانس خود را در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری امتحان کنید. چنانچه پیرامون نتایج کنکور سراسری 1400، سوالی دارید می توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل تماس بگیرید و پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه نتایج کنکور سراسری 1400 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 46291403-021 تماس بگیرید.

 

 

سوالات متداول

نتایج کنکور سراسری برای تمامی متقاضیان در چند مرحله و از طریق چه سایتی اعلام می شود؟

نتایج کنکور سراسری در دو مرجحله و از طریق سایتسنجش به نشانی ” sanjesh.org ” منتشر می گردد.

نتایج اولیه کنکور سراسری چه زمانی منتشر می شود؟

نتایج اولیه پس از بازه یک ماهه پس از برگزاری آزمون اعلام می شود که معمولا در مرداد ماه می باشد.

نحوه دریافت نتایج نهایی کنکور سراسری به چه صورت است؟

نتایج نهایی در شهریور ماه از طریق سایت سازمان سنجش قابل دریافت است که در متن مقاله به راهنمای تصویری آن را شرح داده ایم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره