کنکور سراسریانتخاب رشته کنکور سراسری

نتایج کنکور سراسری ۱۴۰۳

کانال تلگرام تحصیلی     

نتایج کنکور سراسری ۱۴۰۳ در دو مرحله شامل نتایج اولیه و نتایج نهایی منتشر می گردد. با توجه به اینکه کنکور سراسری در دو مرحله برگزار می شود، نتیجه اولیه کنکور سراسری 1403 اردیبهشت ماه در نیمه دوم خرداد ماه و نتیجه اولیه کنکور سراسری تیرماه نیز در نیمه دوم مرداد ماه اعلام می گردد. نتایج نهایی‌ کنکور سراسری نیز در شهریور ماه اعلام می‌شود. در ادامه این مقاله از سایت دانتل کو قصد داریم به بررسی زمان و نحوه دریافت نتایج کنکور سراسری 1403 بپردازیم. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با مجموعه دانتل کو تماس بگیرید. 

نتایج اولیه و تراز آزمون اردیبهشت ۱۴۰۳ منتشر شد.

 

زمان اعلام نتایج کنکور سراسری ۱۴۰۳

پس از برگزاری آزمون سراسری 1403 متقاضیان می توانند از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی اینترنتی “sanjesh.org” از نتایج کنکور سراسری ۱۴۰۳ مطلع شوند.

مرحله آزمون زمان اعلام نتیجه
کنکور اردیبهشت نوبت اول ۱۵ خرداد ماه ۱۴۰۳
کنکور تیر نوبت دوم اوایل مرداد ۱۴۰۳
کارنامه اولیه رتبه و تراز اواسط مرداد ۱۴۰۳
نتایج نهایی انتخاب رشته شهریور ماه ۱۴۰۳

مطابق روال سال‌های گذشته، نتایج آزمون سراسری 1403 طی دو مرحله منتشر شده‌ و در اختیار داوطلبان کنکور سراسری قرار می گیرد. در سال جاری با توجه به اینکه کنکور سراسری در دو نوبت در بازه های زمانی اردیبهشت و دی ماه برگزار می شود، بدیهی است که نتایج اولیه کنکور نیز به صورت جداگانه در دو نوبت اعلام گردد.

❌در ادامه قصد داریم با توجه به تغییراتی که در روند برگزاری آزمون سراسری اعمال شده‌ است، به زمان اعلام نتایج کنکور سراسری 1403 در هر یک از دو نوبت برگزاری آزمون در اردیبهشت و تیرماه بپردازیم.

 

نتایج کنکور اردیبهشت ماه

پس از برگزاری آزمون اردیبهشت ماه نتایج کنکور نوبت اول اردیبهشت ۱۴۰۳ در خرداد ماه اعلام می شود. کارنامه منتشر شده فقط حاوی نمرات خام و درصد های داوطلب می باشد و هیچگونه رتبه ‌ای در آن وجود ندارد. تاثیر معدل در این مرحله اعمال نخواهد شد.

با توجه به اطلاعیه سازمان سنجش نتایج اولیه آزمون اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ در ۱۵ خرداد ماه منتشر خواهد شد.

 

نتایج کنکور تیر ماه

پس از برگزاری آزمون تیر ماه نیز نتایج اولیه که حاوی نمره خام و درصد دروس می باشد، در اوایل مرداد ماه اعلام خواهد شد. تاثیر معدل در این مرحله اعمال نخواهد شد.

با توجه به اطلاعیه سازمان سنجش نتایج اولیه کنکور تیر ماه ماه ۱۴۰۳ در مرداد ماه منتشر خواهد شد.

 

کارنامه اولیه حاوی رتبه و تراز

چند روز پیش از انتخاب رشته داوطلبانی که در ۲ دوره سال جاری یا آزمون سال گذشته (به شرط شرکت نرکدن در انتخاب رشته) در آزمون حضور داشته با مراجعه به سایت سنجش کارنامه ملاک خود جهت انتخاب رشته باید انتخاب نمایند. 

کارنامه اولیه کنکور در اواسط مرداد ماه منتشر خواهد شد.

کارنامه اولیه که چند روز پیش از انتخاب رشته منتشر می شود. این کارنامه حاوی رتبه و تراز داوطلبان در سهمیه های موثر و رتبه کشوری در گروه های آزمایشی خود همراه با تاثیر معدل ۵۰ درصدی می باشد. داوطلبان با توجه به این کارنامه می توانند انتخاب رشته خود را انجام نمایند.

 

نتایج نهایی

اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری ۱۴۰۳ نیز پس از یک ماه از انتخاب‌رشته، منتشر و در سایت سازمان سنجش قرار می‌گیرد. سازمان سنجش تاکنون پیرامون زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور 1403 اطلاعیه ای منتشر نکرده است، اما با توجه به روال سال های گذشته پیش بینی می شود نتیجه در شهریور ماه اعلام شود.

نتایج نهایی در شهریور ماه ۱۴۰۳ منتشر خواهد شد.
به محض دریافت اخبار جدید پیرامون زمان اعلام نتایج کنکور سراسری ۱۴۰۳ زمان دقیق را در این قسمت از مقاله اطلاع رسانی خواهیم کرد.  داوطلبانی که در کدرشته محل دانشگاه آزاد را انتخاب کرده‌اند برای مشاهده نتایج نهایی دانشگاه آزاد باید به سایت azmoon.org مراجعه نمایند. 

 

نحوه دریافت نتایج کنکور سراسری 1403

چنانچه در زمان دریافت نتایج جواب سراسری ۱۴۰۳ قرار داشته باشیم و قصد داشته باشید نتیجه اولیه خود را دریافت کنید، کافی است طبق مراحل زیر پیش بروید.

1️⃣برای مشاهده نتایج کنکور سراسری ۱۴۰۳ به سایت سازمان سنجش به نشانی اینترنتی ” sanjesh.org ” مراجعه کنید.

نتایج کنکور سراسری

 

2️⃣بر روی گزینه ” سراسری ” کلیک نمایید.

جواب کنکور سراسری

 

3️⃣بر روی گزینه اعلام نتایج کلیک کنید. 

نتایج کنکور

 

4️⃣بر روی لینک فعال ” کارنامه اعلام نتایج مرحله اول آزمون سراسری سال ۱۴۰۳ ” کلیک کنید.

جواب کنکور سراسری

 

5️⃣در این مرحله برای دریافت نتایج کنکور سراسری 1403 کد ملی و رمز عبور خود را وارد کنید و وارد سایت شوید.

ورود به سایت

 

7️⃣برای مشاهده جواب کنکور از منوی سمت را بر روی گزینه ” اعلام نتیجه نهایی ” کلیک کنید.

🔴 در ستون سمت را شما می توانید کارنامه مورد نظر خود را دریافت نمایید.

 

جواب آزمون سراسری

 

6️⃣ کارنامه کنکور که حاوی رتبه کسب شده در سهمیه و وضعیت مجاز به انتخاب رشته بودن می باشد به صورت زیر می باشد.

نتایج کنکور

کارنامه   

8️⃣ در زمان دریافت نتایج نهایی در صورت قبولی در ستون عنوان رشته و نام دانشگاه کدرشته محل قبولی را مشاهده خواهید کرد. در صورت عدم قبولی ” مردود درج خواهد شد.

جواب نهایی

تحلیل صحیح کارنامه اولیه، به الویت‌ بندی اصولی کد رشته‌ محل های انتخابی کمک می کند. این گونه داوطلبان می توانند انتخاب رشته‌ ای دقیق و بی عیب و نقص داشته باشند. بنابراین توصیه می کنیم که به رتبه و ترازی که در کارنامه شما درج شده‌ است توجه کنید. ضمن اینکه برای جلوگیری از اشتباهات رایج در انتخاب رشته‌ کنکور سراسری، به تمامی فاکتورها شامل علاقه، مسافت، هیئت علمی دانشگاه، شهریه دانشگاه ها و … توجه داشته باشید.

 

رفع مشکل با عنوان داوطلب یافت نشد

پس از اعلام نتایج کنکور سراسری 1403 در هر یک از دو نوبت دی و تیرماه، برخی از داوطلبان در ساعات اولیه به سایت سنجش مراجعه می کنند. در ابتدا ممکن است به دلیل شلوغی سرور، برخی متقاضیان با عنوان ” داوطلب یافت نشد ” مواجه شوند.

در صورتی که در کنکور سراسری ثبت نام کرده‌‌اید و اطلاعات خود را نیز به طور دقیق وارد نموده‌اید، نگران نباشید. این مشکل تنها به دلیل شلوغی سایت ایجاد شده‌ است. چند ساعت بعد مجدد امتحان کنید و نتایج کنکور سراسری ۱۴۰۳ خود را از طریق سایت سنجش دریافت نمایید.

 

اعتراض به نتایج کنکور سراسری 1403

داوطلبان پس از دریافت نتایج در صورت اعتراض به کارنامه خود می توانند از طریق سیستم پاسخگویی سازمان سنجش اعتراض به جواب کنکور سراسری 1403 را ثبت کنند. شما داوطلبان گرامی چنانچه پس از مشاهده کارنامه خود به آن اعتراض دارید می توانید مقاله زیر را مطالعه نمایید تا از زمان و نحوه ثبت اعتراض مطلع شوید.

🔶برای اطلاع از روش های ثبت اعتراض می توانید مقاله زیر رلا مطالعه نمایید.

بخوانید: اعتراض به نتایج کنکور ۱۴۰۳

 

ورود به مرحله انتخاب‌رشته

پس از دریافت نتایج کنکور سراسری ۱۴۰۳ از سایت سازمان سنجش و مجاز شدن به انتخاب رشته کنکور در دوره های مختلف دانشگاه سراسری، وارد مرحله مهم و حساس انتخاب رشته می‌شوید. 

بهتر است برای الویت بندی انتخاب‌های خود از کمک یک مشاور با تجربه نیز بهره مند شوید. چراکه این فرصت یکبار در اختیار شما قرار می گیرد. اگر اشتباه کوچکی انجام دهید، ممکن است از نتیجه رضایت نداشته باشید. برای مطالعه راهنما کامل انتخاب‌رشته مقاله زیر را مطالعه کنید.

بخوانید: راهنما انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۳ 

مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل کو چندین سال در زمینه مشاوره تحصیلی در حال فعالیت و دارای تجربه در زمینه انتخاب‌رشته هستند. از طرفی دریافت مشاوره از مشاوران این مرکز به صورت تلفنی می باشد و شما می توانید در کمترین زمان و با صرفه جویی در زمان و هزینه از مشاوره انتخاب رشته مشاوران این مرکز بهره مند شوید.

 

مشاوره جواب کنکور سراسری ۱۴۰۳

همانطور که اشاره کرده ایم، شما داوطلبان عزیز کنکور سراسری 1403 برای دریافت نتایج کنکور سراسری 1403 به اطلاعات ثبت نامی خود نیز نیاز دارید. چنانچه اطلاعات ثبت نامی خود را فراموش کرده اید، می توانید جهت بازیابی شماره پرونده و شماره داوطلبی خود از طریق سیستم پاسخگویی سایت سازمان سنجش اقدام کنید.

داوطلبان گرامی چنانچه در زمان اعلام جواب کنکور سراسری قبول نشده بودید و یا از رشته قبولی خود راضی نیستید، می توانید شانس خود را در ثبت نام بدون کنکور نوبت دوم امتحان کنید. چنانچه پیرامون انتخاب رشته کنکور سراسری سوالی دارید می توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل کو تماس بگیرید و پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه نتایج کنکور سراسری ۱۴۰۳ می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 91005066-021 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

  1. نتایج کنکور سراسری ۱۴۰۳ برای تمامی متقاضیان در چند مرحله و از طریق چه سایتی اعلام می شود؟

    نتیجه آزمون سراسری در دو مرحله و از طریق سایت سنجش به نشانی ” sanjesh.org ” منتشر می گردد.

  2. آیا نتایج اولیه برای نوبت اول و نوبت دوم به صورت مجزا اعلام می‌شود ؟

    بله، نتایج اولیه آزمون نوبت اردیبهشت ماه در نیمه خرداد و در نوبت تیرماه در نیمه مرداد ماه اعلام می شود.

  3. نحوه دریافت جواب کنکور سراسری به چه صورت است؟

    نتایج نهایی در شهریور ماه از طریق سایت سازمان سنجش قابل دریافت است که در متن مقاله به راهنمای تصویری آن را شرح داده ایم.

کانال تلگرام تحصیلی     

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره