ثبت نام آزمون دکتریدکتری

ثبت نام آزمون دکتری 1400 | راهنمای کامل زمان و نحوه ثبت نام دکتری ۱۴۰۰

آزمون دکتری تخصصی که توسط سازمان سنجش آموزش کشور برگزار می شود، چندین سال است که طرفداران و علاقه‌مندان زیادی پیدا کرده است و هرسال تعداد زیادی از علاقه مندان اقدام به ثبت نام و شرکت در این آزمون می کنند. تمامی متقاضیان برای شرکت در این آزمون لازم است اطلاعاتی پیرامون زمان ثبت نام، شرایط و مدارک لازم برای ثبت نام، نحوه و هزینه ثبت نام و همینطور اطلاع از اطلاعات مورد نیاز در فرم ثبت نام داشته باشند تا بتوانند مراحل ثبت نام خود را طی کنند. در ادامه به زمان ، شرایط ، مدارک ، هزینه و نحوه ثبت نام آزمون دکتری 1400 می‌پردازیم.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه ثبت نام آزمون دکتری 1400 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02126295595 تماس بگیرید.

 

ثبت نام آزمون دکتری 1400

سازمان سنجش آموزش کشور مسئول برگزاری آزمون نیمه متمرکز ورودی مقطع دکتری تخصصی Ph.d می‌باشد و داوطلبانی که قصد شرکت در این آزمون را دارند بایستی تمام اخبار مربوط به آزمون دکتری را از طریق سایت این سازمان به نشانی اینترنتی ” sanjesh.org ” دنبال کنند.

تمامی داوطلبانی که مایل به تحصیل در کد رشته های ارائه شده مقطع دکتری در دانشگاه های سراسری و در تمامی دوره از جمله روزانه، نوبت دوم ( شبانه )، دانشگاه های پیام نور، غیرانتفاعی، پردیس خودگردان و همینطور دانشگاه آزاد هستند بایستی از تمامی موارد مربوط به این آزمون اطلاع داشته باشند تا بدون وجود مشکلی ثبت نام دکتری خود را به پایان برسانند.

زمان ثبت نام دکتری 1400

داوطلبانی که قصد شرکت در آزمون دکتری 1400 را دارند بایستی از زمان دقیق ثبت نام مطلع باشند تا در مهلت مقرر، ثبت نام خود را نهایی کنند و جزو جاماندگان از ثبت نام آزمون دکتری 1400 نباشند.

شرکت در آزمون دکتری  1400، نیازمند داشتن آمادگی است، به همین دلیل سازمان سنجش چند ماه پیش از شروع ثبت نام و برگزاری آزمون، تقویم آموزشی برگزاری آزمون دکتری را منتشر می‌کند تا داوطلبان با داشتن یک برنامه ریزی، خود را برای شرکت در این آزمون آماده کنند.

طبق اطلاعیه‌های منتشر شده از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، به نشانی اینترنتی “ sanjesh.org “، داوطلبان می‌توانند از روز یکشنبه دوم آذرماه 99 تا روز یکشنبه نهم آذرماه 99، نسبت به ثبت نام در این آزمون اقدامات لازم را انجام دهند.

بخوانید: زمان ثبت نام آزمون دکتری 1400

شرایط ثبت نام دکتری 1400

همانطور که گفته شد، داوطلبان بایستی پیش از هر اقدامی دفترچه ثبت نام آزمون دکتری 1400 را مطالعه کنند و چنانچه واجد شرایط ثبت نام بودند، اقدام به تکمیل فرم آزمون نیمه متمرکز ورودی دکتری تخصصی کنند.

شرایط عمومی

 • اعتقاد به دین اسلام یا یکی از ادیان تصریح شده در قانون اساسی کشور از اولین شرایط شرکت در آزمون دکتری می باشد.
 • هیچ گونه کینه و دشمنی با نظام جمهوری اسلامی ایران نداشته باشند.
 • هیچ گونه فساد اخلاقی نداشته باشند.

شرایط اختصاصی 

 • داوطلبانی که دارای مدرک دکتری حرفه ای بوده و یا دانشجو سال آخر کارشناسی ارشد می‌باشند، مجاز به شرکت در آزمون دکتری هستند.
 • داوطلبانی که درحال تحصیل در دوره‌های غیر روزانه دکتری هستند چنانچه داوطلبان آقا مشکل نظام وظیفه نداشته باشند، می‌توانند در آزمون دکتری 1400 شرکت کنند اما اگر در کد رشته محلی پذیرفته شوند بایستی را از محل تحصیل خود انصراف بدهند و در کد رشته محل جدید ثبت نام کنند.
 • شرکت در آزمون دکتری 1400 دارای شرط معدل بوده به طوری که داوطلبان با معدل کمتر از 14 حق ثبت نام در این آزمون را ندارند.
 • کد رشته انتخابی داوطلبان برای مقط دکتری، باید متناسب با رشته تحصیلی کارشناسی خود و کارشناسی ارشد و یا دکترای حرفه ای آنها باشد.

بخوانید: شرایط ثبت نام آزمون دکتری 1400

مدارک ثبت نام آزمون دکتری 1400

داوطلبانی که قصد شرکت در آزمون دکتری تخصصی 1400 برگزار شده توسط سازمان سنجش و آموزش کشور را دارند، بایستی پیش از تکمیل فرم ثبت نام مدارک لازم را تهیه و در سایت بارگذاری کنند.

بخوانید: مدارک لازم ثبت نام دکتری 1400

اطلاعات شناسنامه ای و اطلاعات کارت ملی
 • نام
 • نام خانوادگی
 • نام پدر
 • تاریخ تولد
 • شماره شناسنامه
 • سریال شناسنامه
 • سریال شناسنامه
 • شماره ملی
عکس
 • عکس اسکن شده داوطلب
کد پستی
 • کد پستی که شامل یک کد ده رقمی می‌باشد.
شماره تلفن
 • شماره تلفن ثابت و منزل داوطلب
 • شماره تلفن همراه برای دریافت پیامک کوتاه
آدرس محل سکونت
 • آدرس محل دقیق سکونت داوطلب
کارت اعتباری ثبت نام آزمون دکتری
 • دریافت سریال 12 رقمی ثبت نام بعد از پرداخت هزینه ثبت نام آزمون دکتری 1400
مدارک سهمیه
 • داوطلبانی که دارای سهمیه رزمندگان و همسر و فرزندان رزمندگان و ایثارگران 5 درصدی هستند، بایستی کد پیگیری 12 رقمی سهمیه خود را وارد کنند.
کد نظام وظیفه
 • داوطلبان آقا باید به دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون دکتری مراجعه کنند و کد نظام وظیفه خود را استخراج کنند.
مدارک داوطلبان با معلولیت
 • داوطلبانی که دارای معلولیت هستند بایستی ابتدا به سازمان بهزیستی مراجعه کنند و تشکیل پرونده دهند.
تکمیل فرم معدل
 • داوطلبانی که دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد و یا دکتری حرفه ای هستند بایستی نسبت به تکمیل فرم معدل نیز اقدام کنند.

نحوه ثبت نام آزمون دکتری 1400

داوطلبان واجد شرایط ثبت نام و شرکت در آزمون نیمه متمرکز ورودی مقطع دکتری؛ بایستی در زمان‌های مقرر و طی مهلت ثبت نام آزمون دکتری که از طریق سایت سازمان سنجش منتشر می‌شود، به سایت این سامانه به نشانی اینترنتی ” sanjesh.org ” مراجعه کنند. پیش از ثبت نام باید دفترچه راهنمای ثبت نام را دانلود و مطالعه نمایید. برای دانلود دفترچه راهنما ثبت نام دکتری به مقاله دفترچه ثبت نام دکتری که لینک آن در زیر قرار گرفته کلیک کنید.

دانلود دفترچه راهنما ثبت نام آزمون دکتری سراسری 1400

داوطلبان درصورتی که پس از مطالعه دفترچه نامبرده، واجد شرایط ثبت نام بودند و همچنان قصد شرکت در آزمون دکتری را داشتند، بایستی مجدد به این سایت مراجعه کرده و کارت اعتباری ثبت نام آزمون دکتری را با پرداخت هزینه تهیه کنند و شماره سریال ثبت نام 12 رقمی مربوط به این کارت اعتباری را دریافت کنند. برای مشاهده چگونگی ویرایش ثبت نام آزمون دکتری کلیک کنید.

لازم به ذکر است، تهیه کارت اعتباری ثبت نام آزمون دکتری برای تکمیل فرم ثبت نام این آزمون ضروری می‌باشد. چنانچه داوطلبان تمامی مراحل ثبت نام را به دقت طی کرده و تکمیل کنند سایت سازمان سنجش، یک کد پیگیری در پایان مراحل آزمون دکتری به آنها می‌دهد که بایستی تا پایان آزمون دکتری، نزد خود نگه دارند.

بخوانید: نحوه ثبت نام آزمون دکتری 1400

هزینه ثبت نام دکتری 1400

داوطلبانی که پس از مطالعه دفترچه راهنمای ثبت نام، قصد خرید کارت اعتباری را دارند باید توجه داشته باشند که دو هزینه برای ثبت نام باید پرداخت کنند که هزینه اول مربوط به ثبت نام در یک کدرشته امتحانی است؛ داوطلبان بایستی به صورت اینترنتی مبلغ 1,508,500 ریال را پرداخت کند.

هزینه دوم مربوط به خدمات پیام کوتاه می‌باشد. در مراحل مختلف آزمون دکتری تمامی اخبار از طریق پیامک به شماره تلفن همراه داوطب ارسال می‌شود که هزینه آن در سال گذشته مبلغ 600 تومان بوده است و احتمال دارد امسال این مبلغ کمی افزایش یابد.

بخوانید: هزینه ثبت نام آزمون دکتری 1400

فرم ثبت نام دکتری 1400

در تصویر زیر، فرم پیش ثبت نام دکتری سال 1400 را قرار داده ایم. پیشنهاد می شود متقاضیان قبل از نکمیل فرم ثبت نام اصلی فرم پیش نویس ثبت دکتری را تکمیل کرده و پس از بررسی فرم ثبت نام اصل در سایت سازمان سنجش را تکمیل نمایند.

بخوانید: فرم پیش نویس ثبت نام دکتری 1400

فرم-ثبت-نامم-1400

مشاوره ثبت نام

داوطلبان متقاضی شرکت در آزمون دکتری، می‌بایست علاوه بر شرکت در آزمون، مرحله مصاحبه را نیز با موفقیت پشت سر بگذارند. مصاحبه دکتری مرحله ای تعیین کننده در قبولی نهایی داوطلبان است.

موفقیت در مصاحبه دکتری نیازمند دو اصل مهم است. روزمه قوی و ارائه مطلوب. پیشنهاد مشاورین متخصص دکتری به داوطلبان این است که سعی کنند تا پیش از زمان مصاحبه فعالیت‌های علمی و عملی خود را تبدیل به رزومه کنند. مواردی مثل کتاب، مقاله، مدارک تخصصی و مدرک زبان فعالیت‌های علمی؛ اختراع، پروژه اجرایی، تدریس و آزمایش از جمله فعالیت‌های عملی هستند.

بخوانید: ثبت نام دکتری وزارت بهداشت 1400

رزومه به تنهایی ضامن موفقیت شما نیست. هیئت داوران از داوطلبان انتظار دارند ارائه مناسبی از خود و توانمندی‌هایشان داشته باشند. تیم مشاوره تحصیلی دانتل تا انتهای راه و کسب نتیجه در کنار داوطلبان است. برای مشاوره تحصیلی تلفنی با مشاوران مجموعه دانتل با شماره های زیر تماس بگیرید.

بخوانید: ثبت نام دکتری دانشگاه آزاد 1400

برای دریافت مشاوره در زمینه ثبت نام دکتری 1400 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02126295595 تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا