ثبت نام آزمون دکتریدکتری

ثبت نام آزمون دکتری ۱۴۰۱

ثبت نام آزمون دکتری ۱۴۰۱ توسط سازمان سنجش آموزش کشور انجام می شود. تحصیل در مقطع دکتری در سال های اخیر علاقه مندان بسیاری پیدا کرده است که هر ساله با تکمیل مراحل نام نویسی در سایت سازمان سنجش اقدام به شرکت در این آزمون می نمایند. متقاضیان آزمون دکتری برای شرکت در این آزمون بایستی که اطلاعات کاملی از زمان ثبت نام، شرایط و مدارک لازم، نحوه و هزینه نام نویسی و همینطور اطلاعات لازم جهت تکمیل فرم تقاضانامه داشته باشند تا بتوانند مراحل نام نویسی خود را با موفقیت در سایت سازمان سنجش طی کنند. در ادامه این مطلب اطلاعات کاملی از ثبت نام آزمون دکتری 1401 ارائه کرده ایم.

 

ثبت نام دکتری ۱۴۰۱

تمامی داوطلبانی که مایل به تحصیل در کد رشته های ارائه شده مقطع دکتری در دانشگاه های سراسری و در تمامی دوره از جمله روزانه، نوبت دوم (شبانه)، دانشگاه های پیام نور، غیرانتفاعی، پردیس خودگردان و همینطور دانشگاه آزاد هستند بایستی از تمامی موارد مربوط به آزمون نیمه متمرکز ورودی مقطع دکتری تخصصی Ph.d اطلاع داشته باشند تا بدون وجود مشکلی ثبت نام دکتری خود را به پایان برسانند.

 

زمان ثبت نام آزمون دکتری ۱۴۰۱

هر ساله سازمان سنجش آموزش کشور در بازه های زمانی نزدیک به شروع مهلت ثبت نام در آزمون دکتری یک تقویم مربوط به زمانبندی برگزاری این آزمون را منتشر می کند که یکی از موارد درج شده در آن زمان ثبت نام آزمون دکتری ۱۴۰۱ می باشد. متقاضیان می توانند با اطلاع از این تقویم ثبت نام خود را در مهلت مقرر انجام دهند.

زمان ثبت نام آزمون دکتری از ۱ تا ۸ آذر ماه ۱۴۰۰ می باشد.

داوطلبان باید در زمان‌های مقرر و طی مهلت ثبت نام، به سایت ثبت نام دکتری ۱۴۰۱ به نشانی sanjesh.org مراجعه کنند. پیش از ثبت نام باید دفترچه ثبت نام دکتری ۱۴۰۱ را دانلود و مطالعه نمایید. 

 

نحوه ثبت نام آزمون دکتری ۱۴۰۱

اگر متقاضی ثبت نام در آزمون دکتری 1401 می باشید، بایستی که از مراحل نام نویسی مطلع شوید. به طور کلی مراحل نحوه ثبت نام دکتری ۱۴۰۱ به شرح مراحل زیر می باشد. برای اطلاع و آگاهی از ویرایش ثبت نام دکتری ۱۴۰۱ کلیک کنید.

1️⃣ به سایت ثبت نام آزمون دکتری یعنی سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی sanjesh.org مراجعه نمایید.

2️⃣ بر روی گزینه ” دکترای تخصصی ” از منوی سمت راست سایت کلیک کنید.

3️⃣ در این مرحله بایستی بر روی لینک فعال ” ثبت نام آزمون نیمه متمرکز ورودی دوره دکتري (ph.D) سال 1401 ” کلیک کنید.

 

پرداخت هزینه 

4️⃣ برای پرداخت هزینه ثبت نام لازم است گزینه ” خرید کارت ” را از منوی سمت راست صفحه انتخاب کنید.

5️⃣ برای خرید کارت اعتباری آزمون دکترا بایستی بر روی گزینه ” سریال ثبت نام آزمون دکترا 1401 ” کلیک نمایید و سپس گزینه ” تایید و ادامه ” را از پایین صفحه انتخاب کنید.

6️⃣ در این مرحله باید مشخصات خواسته شده شامل نام، نام خانوادگی، تلفن ثابت، تلفن همراه، پست الکترونیک را وارد کنید تا وارد درگاه پرداخت شوید.

7️⃣ در صفحه جدید تیک گزینه “ ضمن مطالعه دقیق و آگاهی از شرایط و ضوابط، شماره پیگیری پرداخت را نیز یادداشت نموده ام ” را فعال کنید و در نهایت بر روی گزینه ” ادامه روند پرداخت ” کلیک نمایید.

8️⃣ اطلاعات کارت بانکی عضو شبکه شتاب خود را وارد کنید و در نهایت شماره سریال 12 رقمی کارت اعتباری خود را دریافت کنید.

 

تکمیل مراحل نام نویسی

9️⃣ برای تکمیل مراحل ثبت نام، مجدد به صفحه اول برگردید و گزینه “ تایید و ادامه – گام بعدی ” را انتخاب کنید.

🔟 پس از وارد کردن شماره سریال ثبت نام و عبارت امنیتی بر روی گزینه ” تایید ” کلیک کنید.

1️⃣1️⃣ پس از وارد شدن به صفحه ثبت نام، عکس خود را بارگذاری کنید و سپس فرم ثبت نام دکتری ۱۴۰۱ را با اطلاعات شناسنامه ای و تحصیلی تکمیل نمایید و پس از تایید نهایی ” کد پیگیری 16 رقمی ” و ” شماره پرونده 6 رقمی ” را دریافت کنید.

به محض فعال شدن لینک ثبت نام، راهنمای تصویری را اضافه خواهیم کرد.

 

شرایط ثبت نام

✅ داوطلبانی که دارای مدرک دکتری حرفه ای بوده و یا دانشجو سال آخر کارشناسی ارشد می‌باشند، مجاز به شرکت در آزمون دکتری هستند.

✅ داوطلبانی که درحال تحصیل در دوره‌های غیر روزانه دکتری هستند چنانچه داوطلبان آقا مشکل نظام وظیفه نداشته باشند، می‌توانند در آزمون دکتري 1401 شرکت کنند اما اگر در کد رشته محلی پذیرفته شوند بایستی را از محل تحصیل خود انصراف بدهند و در کد رشته محل جدید ثبت نام کنند.

✅ شرکت در آزمون دکتری دارای شرط معدل بوده به طوری که داوطلبان با معدل کمتر از 14 حق ثبت نام در این آزمون را ندارند.

✅ کد رشته انتخابی داوطلبان برای مقط دکتري، باید متناسب با رشته تحصیلی کارشناسی خود و کارشناسی ارشد و یا دکترای حرفه ای آنها باشد.

بخوانید: شرایط ثبت نام دکتری ۱۰۴۱

مدارک ثبت نام

در مراحل ثبت نام آزمون دکتري ۱۴۰۱ اشاره کردیم که متقاضیان برای نام نویسی در این آزمون بایستی مدارک ثبت نام دکتری ۱۴۰۱ را آماده کنند تا در زمان ثبت نام وارد نمایند. در ادامه به برسی هر یک از این مدارک خواهیم پرداخت.

اطلاعات شناسنامه‌ای و هویتی نام و نام خانوادگی
نام پدر
تاریخ تولد
شماره شناسنامه و کد ملی
سریال شناسنامه
عکس عکس 4*3 اسکن شده داوطلب (حداکثر 70 کیلوبایت حجم)
آدرس محل سکونت و کد پستی آدرس محل دقیق سکونت داوطلب و کد پستی که شامل یک کد ده رقمی می‌باشد.
شماره تلفن شماره تلفن ثابت و منزل داوطلب و شماره تلفن همراه برای دریافت پیامک کوتاه
کارت اعتباری ثبت نام آزمون دکتری  خرید کارت سریال 12 رقمی ثبت نام بعد از پرداخت هزینه
مدارک سهمیه داوطلبانی که دارای سهمیه رزمندگان و همسر و فرزندان رزمندگان و ایثارگران 5 درصدی هستند، بایستی کد پیگیری 12 رقمی سهمیه خود را وارد کنند.
کد نظام وظیفه داوطلبان آقا باید به دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون دکتری مراجعه کنند و کد نظام وظیفه خود را استخراج کنند.
مدارک داوطلبان با معلولیت داوطلبانی که دارای معلولیت هستند بایستی ابتدا به سازمان بهزیستی مراجعه کنند و تشکیل پرونده دهند.
تکمیل فرم معدل داوطلبانی که دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد و یا دکتري حرفه ای هستند بایستی نسبت به تکمیل فرم معدل نیز اقدام کنند.

 

مشاوره ثبت نام آزمون دکتری ۱۴۰۱

نکته ای که پیرامون آزمون دکترا 1401، وجود دارد این است که‌ این آزمون به صورت نیمه متمرکز می باشد و شامل دو مرحله آزمون کتبی و مصاحبه حضوری است. بدین معنی که متقاضی شرکت در آزمون دکتري، می‌بایست علاوه بر شرکت در آزمون، مرحله مصاحبه را نیز با موفقیت پشت سر بگذارند. مصاحبه دکتری مرحله ای تعیین کننده در قبولی نهایی داوطلبان است.

موفقیت در مصاحبه دکترا نیازمند دو اصل مهم است. روزمه قوی و ارائه مطلوب. پیشنهاد مشاورین متخصص دکترا به داوطلبان این است که سعی کنند تا پیش از زمان مصاحبه فعالیت‌های علمی و عملی خود را تبدیل به رزومه کنند. مواردی مثل کتاب، مقاله، مدارک تخصصی و مدرک زبان فعالیت‌های علمی؛ اختراع، پروژه اجرایی، تدریس و آزمایش از جمله فعالیت‌های عملی هستند.

رزومه به تنهایی ضامن موفقیت شما نیست. هیئت داوران از داوطلبان انتظار دارند ارائه مناسبی از خود و توانمندی‌هایشان داشته باشند. تیم مشاوره تحصیلی دانتل تا انتهای راه و کسب نتیجه در کنار داوطلبان است. برای مشاوره تحصیلی تلفنی با مشاوران مجموعه دانتل با شماره های زیر تماس بگیرید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه ثبت نام دکتری 1401 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02146291403 تماس بگیرید.

 

 

سوالات متداول

تاریخ ثبت نام آزمون دکتری ۱۴۰۱ چه زمانی می باشد؟

سازمان سنجش آموزش کشور، تاکنون تاریخ ثبت نام آزمون دکتري 1401 را اعلام نکرده است، اما پیش بینی می شود طبق روال سال های گذشته اوایل آذر ماه باشد.

ثبت نام آزمون دکتري ۱۴۰۱ از طریق چه سایتی صورت می گیرد؟

ثبت نام آزمون دکتري 1401 برای تمامی دوره های روزانه، نوبت دوم، غیر انتفاعی، پردیس خودگردان، پیام نور و دانشگاه آزاد از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور با آدرس الکترونیکی “sanjesh.ir” انجام می شود.

آیا ثبت نام آزمون دکتري ۱۴۰۱ نیازمند پرداخت هزینه هست؟

بله، متقاضیان بایستی قبل از انتخاب لینک ثبت نام، با خرید کارت اعتباری هزینه ثبت نام آزمون دکتري 1401 را بپردازند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره