کارشناسی ارشدانتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد

نتایج کنکور ارشد ۱۴۰۳

کانال تلگرام تحصیلی     

نتایج کنکور ارشد ۱۴۰۳ در دو مرحله و دو بازه زمانی از طریق سایت سنجش اعلام می شود. داوطلبانی که طبق زمانبندی در آزمون نام نویسی کرده و در جلسه آزمون حضور داشته‌اند، پس از گذشت یک بازه زمانی تقریبا یک ماهه، نتایج اولیه را در قالب یک کارنامه از طریق سایت سازمان سنجش دریافت خواهند کرد. متقاضیانی که مطابق کارنامه اولیه خود مجاز به انتخاب رشته هستند، می توانند وارد مرحله درج کد رشته محل های انتخابی خود شوند. در نهایت نیز سازمان سنجش نتایج ارشد نهایی را اعلام می کند و اسامی پذیرفته شدگان مشخص می شود. در ادامه اطلاعات کاملی از نتایج کنکور ارشد 1403 ارائه کرده ایم.

لینک ورود به سایت سنجش [/box]

 

نتایج کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۳

اعلام نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت، در واقع شامل کارنامه کنکور ارشد برای هر داوطلب است که شامل اطلاعات مهمی همچون درصد دروس امتحانی، رتبه و تراز و وضعیت مجاز بودن داوطلب برای انتخاب رشته است. تمامی این اطلاعات برای ورود داوطلب به مرحله انتخاب رشته مهم می باشد. 

پس از اینکه تمامی متقاضیان مجاز به انتخاب رشته، مراحل درج الویت های خود را در سایت سازمان سنجش پشت سر گذاشتند، حال بایستی منتظر اعلام نتایج ارشد باشند. همانند مرحله انتخاب رشته، نتایج کنکور کارشناسی ارشد نهایی نیز برای دانشگاه های سراسری و آزاد به صورت مجزا منتشر می گردد.

 

زمان اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد 1403

آزمون کارشناسی ارشد به صورت یکپارچه برای دانشگاه های های سراسری در دوره های مختلف روزانه، نوبت دوم، پیام نور، غیرانتفاعی و پردیس خودگردان و همینطور دانشگاه آزاد برگزار می گردد، به همین دلیل نتایج کنکور ارشد نیز برای تمامی متقاضیان به صورت یکپارچه منتشر می گردد. با توجه به اینکه زمان اعلام نتایج ارشد ۱۴۰۳ هنوز مشخص نشده است، جدول زمانبندی اعلام نتایج در سال گذشته را آورده ایم که پیش بینی می‌شود در سال جاری نیز در همین بازه زمانی و با اندکی تفاوت باشد. 

مراحل اعلام نتایج ارشد زمان اعلام سال ۱۴۰۲
نتایج اولیه 8 خرداد 1402
نتایج نهایی انتخاب رشته  12 شهریور 1402

سازمان سنجش آموزش کشور تا کنون اطلاعیه و اخباری از زمان اعلام نتایج ارشد ۱۴۰۳ منتشر نکرده است، اما احتمالا همانند سال های گذشته این فرآیند در اواخر خرداد ماه و شهریور ماه انجام شود. به محض دریافت اخبار جدید در این قسمت از مقاله اطلاع رسانی خواهیم کرد.

بخوانید: زمان نتایج اولیه ارشد

 

نحوه دریافت نتایج کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۳

برای دریافت نتایج کنکور ارشد 1403 در دانشگاه های سراسری می توانید مطابق مراحل زیر عمل کنید.

1️⃣به سایت سازمان سنجش آموزش کشور با آدرس الکترونیکی ” sanjesh.org ” مراجعه کنید.

2️⃣از منوی سایت بر روی گزینه ” کارشناسی ارشد ” کلیک نمایید.

نتایج کنکور ارشد

 

3️⃣بر روی گزینه اعلام نتایج کلیک کنید. 

نتایج کنکور ارشد

 

4️⃣در این مرحله برای دریافت نتایج کنکور ارشد بایستی بر روی لینک فعال  ” سامانه جامع آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۳ (اعلام نتایج نهایی دانشگاه ها ، موسسات آموزش عالی و دانشگاه آزاد اسلامی) ” کلیک کنید.

 

5️⃣در صفحه جدید گزینه “ورود به سیستم ” را انتخاب کنید.

ورود به سیستم نتایج کنکور کارشناسی ارشد

 

6️⃣برای ورود به میز کارتان، سامانه دو روش جستجو در اختیار شما قرار می دهد.

          روش اول: شماره پرونده، کد ملی و سال تولد

          روش دوم: شماره پرونده و کد پیگیری ثبت نام 

 

7️⃣یکی از روش ها را انتخاب کنید و اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید و در صفحه جدید برای دریافت نتایج انتخاب رشته بایستی گزینه ” نتایج کارشناسی ارشد  ” را انتخاب کنید.

برای دریافت نتایج کنکور ارشد به اطلاعات ثبت نامی خود احتیاج دارید. اگر آن ها را فراموش کرده اید، می توانید از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور و ورود به بخش سیستم پاسخگویی آن ها را بازیابی کنید. شما می توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل نیز تماس بگیرید و به کمک مشاوران این مرکز اطلاعات خود را بازیابی نماييد و یا مقاله زیر را مطالعه نمایید.

دریافت شماره پرونده کارشناسی ارشد 

 

بازیابی شماره پرونده و کد پیگیری ثبت نام کنکور ارشد ۱۴۰۳

برای مشاهده نتایج کنکور ارشد ضروری است که داوطلبان شماره پرونده و کد پیگیری خود را در اختیار داشته باشند. برخی مواقع داوطلبان اطلاعات ثبت نامی خود را فراموش کرده و یا آن را گم می‌کنند. در این شرایط جای نگرانی وجود دارد چراکه امکان بازیابی اطلاعات وجود دارد.

برای این منظور لازم است به سایت سنجش مراجعه کرده و با کلیک بر روی آیکون تلفن در بالای صفحه اصلی وارد سیستم پاسخگویی شوید. در صورت عضویت در سایت می‌توانید وارد پورتال شخصی خود شوید و از طریق بخش درخواست جدید برای بازیابی شماره پرونده و کدپیگیری خود درخواست دهید. چند ساعت تا چند روز بعد اطلاعات بازیابی شده ارسال می‌شود و می‌توانید از قسمت درخواست ها و پاسخ ها آن را دریافت نمایید. 

 

اعتراض به نتایج کنکور ارشد ۱۴۰۳

برخی مواقع داوطلبان پس از اعلام نتایج متوجه می‌شوند که بین نتیجه و انتظارشان تفاوت بسیار زیادی وجود دارد. در این شرایط می‌توان نسبت به اعتراض به نتایج کنکور ارشد در سایت سنجش اقدام کرد. در این قسمت از مقاله نحوه ثبت درخواست اعتراص به نتایج ارشد را ارائه کرده ایم.

1️⃣به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی “sanjesh.org ” مراجعه نمایید.

2️⃣از بالای صفحه آیکون تلفن را انتخاب کرده و وارد بخش ” سیستم پاسخگویی ” شوید.

3️⃣چنانچه قبلا در سامانه عضو نشده‌اید بر روی گزینه ” عضویت در سایت ” کلیک کنید و با تکمیل روند عضویت در سایت، عضو سامانه شوید.

4️⃣پس از اتمام مرحله عضویت در سامانه، مجدد وارد سایت سنجش شده و با تکرار مراحل قبل بر روی گزینه ” ورود به سیستم ” کلیک کنید.

5️⃣در صورتی که در سایت عضو شدید و حتی اگر قبلا مراحل عضویت در سامانه را انجام داده اید، بر روی گزینه ” ورود به سیستم ” کلیک نمایید. برای عضویت در سامانه، فرمی مطابق تصویر زیر نمایش داده می شود که بایستی آن را  با اطلاعات شناسنامه و شخصی‌تان تکمیل کنید. 

6️⃣پست الکترونیک و رمز عبوری که برایتان ارسال شده است، به همراه کد ملی تان را در این مرحله در کادر های تعیین شده وارد کنید.

7️⃣نوع آزمون و سال تحصیلی خود را وارد نمایید. (کارشناسی ارشد 1403)

8️⃣لیست درخواست هایی که مجاز به ارسال آن ها هستید، نمایش داده می شود. لازم است برای ثبت درخواست اعتراض به نتایج ارشد گزینه  ” اعتراض به نتیجه قبولی ”  را انتخاب کتید.

 9️⃣مشخصات داوطلبی خود را وارد کنید و سپس درخواست خود را عنوان نمایید.

برای مشاهده راهنما تصویری اعتراض به نتایج این آزمون بر روی مقاله زیر کلیک کنید.

 

اقدامات پس از اعلام نتایج کنکور ارشد 1403

داوطلبانی که پس از اعلام نتایج ارشد موفق به کسب قبولی در کد رشته محلی شده اند، باید منتظر اطلاعیه های دانشگاه محل پذیرش خود باشند تا از زمان دقیق و نحوه ثبت نام در دانشگاه مطلع شوند. توجه داشته باشید که هر دانشگاه به صورت اختصاصی نحوه ثبت نام را در سایت خود منتشر می‌کند و از این پس دیگر نیازی به مراجعه به سایت سازمان سنجش نیست. چنانچه در فرایند ثبت نام اینترنتی و یا حضوری دانشگاه با مشکلی مواجه شدید، می‌توانید با مشاوران تحصیلی صحبت کرده و پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید. 

جهت عضویت درکانال اطلاع رسانی و آخرین اخبار در تلگرام بر روی تلگرام مشاوره تحصیلی کلیک کنید و یا در سرچ تلگرام عبارت ” مشاوره تحصیلی دانتل کو ” جست و جو و عضو شوید.

 

مشاوره انتخاب رشته ۱۴۰۳

پس از اینکه نتایج کنکور ارشد نهایی از سوی سازمان سنجش آموزش کشور اعلام می شود، اسامی پذیرفته شدگان نیز مشخص خواهد شد. تمامی داوطلبانی که جزو اسامی پذیرفته شدگان هستند، بایستی با در دست داشتن مدارک لازم جهت ثبت نام نهایی در دانشگاه محل قبولی اقدام کنند. برای مشاهده اعلام نتایج انتخاب رشته ارشد کلیک کنید.

زمان در نظر گرفته شده جهت ثبت نام حضوری و یا اینترنتی در دانشگاه محل قبولی بسیار محدود است، بنابراین بهتر است بلافاصله پس از اعلام نتایج پیگیر ثبت نام خود باشید. چنانچه پیرامون اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد سوالی دارید، کافی است در کم ترین زمان با مرکز مشاوره تحصیلی دانتل تماس بگیرید و از خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی این مرکز استفاده کنید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه نتایج کنکور ارشد ۱۴۰۳ می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 91005066-021 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

 1. نتایج کنکور ارشد ۱۴۰۳ در چند مرحله اعلام می شود؟

  نتایج در دو مرحله اعلام نتایج اولیه و اعلام نتایج نهایی منتشر می گردد.

 2. نتایج کنکور ارشد 1403 چه زمانی اعلام می شود؟

  زمان اعلام نتایج ارشد ۱۴۰۳ تاکنون از سوی سایت سازمان سنجش اعلام نشده است، به محض دریافت اخبار جدید اطلاع رسانی خواهیم کرد.

 3. نحوه دریافت نتایج کنکور کارشناسی ارشد به چه صورت است؟

  در متن مقاله فوق به مراحل دریافت نتایج ارشد از طریق سایت سازمان سنجش اشاره کرده ایم.

کانال تلگرام تحصیلی     

‫8 دیدگاه ها

  1. سلام تا کنون تاریخ اعلام نتایج کنکور ارشد مشخص نشده است.
   پیش بینی می شود در اواسط شهریور ماه باشد.

 1. سلام وقت بخیر
  ببخشید من رتبه ۱۹ مدیریت آموزشی بودم ودیشب نتایج رو دیدم قبول نشدم دانشگاه اصفهان رو انتخاب کرده بودم واقعا امکانش هست کسی با رتبه ۱۹ قبول نشه؟نه روزانه نه شبانه

 2. سلام من قسمت ارسال سایت سنجش درخواست، نسبت به تاخیر در اعلام نتایج اعتراض زدم، شمام همین کارو کنید، اگه کسی تهران حضوری بره سازمان سنجش، باید با هم متحد باشیم مثل دکتری ها. هر کی مثل من اعتراض زده، نظر من را جواب بده (Reply کنه) و بگه زدم.
  ممنون.

 3. سلام من دانشجو ارشد مددکاری حکمت هستم امکانش هست انتقالی بگیرم و ادامه ارشدو بیام ارمان بخونم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره