کارشناسی ارشدانتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد

نتایج کنکور ارشد ۱۴۰۲

کانال تلگرام تحصیلی     

نتایج کنکور ارشد ۱۴۰۲ در دو مرحله و دو بازه زمانی از طریق سایت سنجش اعلام می شود. داوطلبانی طبق زمانبندی در آزمون نام نویسی کرده و در جلسه آزمون حضور داشته‌اند. پس از گذشت یک بازه زمانی تقریبا یک ماهه، نتایج اولیه در قالب یک کارنامه از طریق سایت سازمان سنجش منتشر می گردد. متقاضیانی که مطابق کارنامه اولیه خود مجاز به انتخاب رشته هستند، می توانند وارد مرحله درج کد رشته محل های انتخابی خود شوند. در نهایت نیز سازمان سنجش نتایج ارشد نهایی را اعلام می کند و اسامی پذیرفته شدگان مشخص می شود. در ادامه اطلاعات کاملی از نتایج کنکور ارشد 1402 ارائه کرده ایم.

نتایج کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۲ در تاریخ 12 شهریور ماه منتشر شد. در ادامه لینک ورود مستقیم به سایت سنجش را قرار داده ایم.

لینک ورود به سایت سنجش

نتایج کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۲

اعلام نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت، در واقع شامل کارنامه کنکور ارشد برای هر داوطلب است که شامل اطلاعات مهمی همچون درصد دروس امتحانی، رتبه و تراز و وضعیت مجاز بودن داوطلب برای انتخاب رشته است. تمامی این اطلاعات برای ورود داوطلب به مرحله انتخاب رشته مهم می باشد. 

نتایج نهایی کنکور ارشد 1402 اعلام شد. 

پس از اینکه تمامی متقاضیان مجاز به انتخاب رشته، مراحل درج الویت های خود را در سایت سازمان سنجش پشت سر گذاشتند، حال بایستی منتظر اعلام نتایج ارشد باشند. همانند مرحله انتخاب رشته، نتایج کنکور کارشناسی ارشد نهایی نیز برای دانشگاه های سراسری و آزاد به صورت مجزا منتشر می گردد.

زمان اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد 1402

آزمون کارشناسی ارشد به صورت یکپارچه برای دانشگاه های های سراسری در دوره های مختلف روزانه، نوبت دوم، پیام نور، غیرانتفاعی و پردیس خودگردان و همینطور دانشگاه آزاد برگزار می گردد، به همین دلیل نتایج کنکور ارشد نیز برای تمامی متقاضیان به صورت یکپارچه منتشر می گردد.

مراحل اعلام نتایج ارشد زمان اعلام سال ۱۴۰۲
نتایج اولیه 8 خرداد 1402
نتایج نهایی انتخاب رشته  12 شهریور 1402

سازمان سنجش آموزش کشور تا کنون اطلاعیه و اخباری از زمان اعلام نتایج ارشد ۱۴۰۲ منتشر نکرده است، اما احتمالا همانند سال های گذشته این فرآیند در اواخر مرداد ماه انجام شود. البته لازم به ذکر است که این بازه های زمانی با توجه به تعویق آزمون به دلیل شیوع ویروس کرونا بوده است. به محض دریافت اخبار جدید در این قسمت از مقاله اطلاع رسانی خواهیم کرد.

بخوانید: زمان نتایج اولیه ارشد

نحوه دریافت نتایج کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۲

برای دریافت نتایج کنکور ارشد 1402 در دانشگاه های سراسری می توانید مطابق مراحل زیر عمل کنید.

1️⃣ به سایت سازمان سنجش آموزش کشور با آدرس الکترونیکی ” sanjesh.org ” مراجعه کنید.

2️⃣ از منوی سایت بر روی گزینه “ کارشناسی ارشد ” کلیک نمایید.

نتایج کنکور ارشد

3️⃣ در این مرحله برای دریافت نتایج کنکور ارشد بایستی بر روی لینک فعال  “ سامانه جامع آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۲ (اعلام نتایج نهایی دانشگاه ها ، موسسات آموزش عالی و دانشگاه آزاد اسلامی) ” کلیک کنید.

4️⃣ در صفحه جدید گزینه “ورود به سیستم ” را انتخاب کنید.

ورود به سیستم نتایج کنکور کارشناسی ارشد

5️⃣ برای ورود به میزکارتان، سامانه دو روش جستجو در اختیار شما قرار می دهد.

          روش اول: شماره پرونده، کد ملی و سال تولد

          روش دوم: شماره پرونده و کد پیگیری ثبت نام 

6️⃣ یکی از روش ها را انتخاب کنید و اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید و در صفحه جدید برای دریافت نتایج انتخاب رشته بایستی گزینه ” نتایج کارشناسی ارشد  ” را انتخاب کنید.

برای دریافت نتایج کنکور ارشد به اطلاعات ثبت نامی خود احتیاج دارید، اگر آن ها را فراموش کرده اید، می توانید از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور و ورود به بخش سیستم پاسخگویی آن ها را بازیابی کنید. شما می توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل نیز تماس بگیرید و به کمک مشاوران این مرکز اطلاعات خود را بازیابی نماييد و یا مقاله زیر را مطالعه نمایید.

دریافت شماره پرونده کارشناسی ارشد 

اعتراض به نتایج 

در این قسمت از مقاله نحوه ثبت درخواست اعتراص به نتایج ارشد را ارائه کرده ایم.

1️⃣ به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی “sanjesh.org ” مراجعه نمایید.

2️⃣ از طریق منوی سمت چپ سایت وارد بخش “ سیستم پاسخگویی ” شوید.

3️⃣ چنانچه قبلا در سامانه عضو نشده‌اید بر روی گزینه “ عضویت در سایت ” کلیک کنید و با تکمیل روند عضویت در سایت، عضو سامانه شوید.

 پس از اتمام مرحله عضویت در سامانه، مجدد وارد سایت سنجش شده و با تکرار مراحل قبل بر روی گزینه “ ورود به سیستم ” کلیک کنید.

4️⃣ در صورتی که در سایت عضو شدید و حتی اگر قبلا مراحل عضویت در سامانه را انجام داده اید، بر روی گزینه ” ورود به سیستم ” کلیک نمایید. برای عضویت در سامانه، فرمی مطابق تصویر زیر نمایش داده می شود که بایستی آن را  با اطلاعات شناسنامه و شخصی‌تان تکمیل کنید. 

5️⃣ پست الکترونیک و رمز عبوری که برایتان ارسال شده است، به همراه کد ملی تان را در این مرحله در کادر های تعیین شده وارد کنید.

6️⃣ نوع آزمون و سال تحصیلی خود را وارد نمایید. (کارشناسی ارشد 1402)

7️⃣ لیست درخواست هایی که مجاز به ارسال آن ها هستید، نمایش داده می شود، لازم است برای ثبت درخواست اعتراض به نتایج ارشد گزینه  ” اعتراض به نتیجه قبولی ”  را انتخاب کتید.

8️⃣ مشخصات داوطلبی خود را وارد کنید و سپس درخواست خود را عنوان نمایید.

برای مشاهده راهنما تصویری اعتراض به نتایج این آزمون بر روی مقاله زیر کلیک کنید.

مشاوره انتخاب رشته ۱۴۰۲

پس از اینکه نتایج ارشد نهایی از سوی سازمان سنجش آموزش کشور اعلام می شود، اسامی پذیرفته شدگان مشخص می شود. تمامی داوطلبانی که جزو اسامی پذیرفته شدگان هستند، بایستی با در دست داشتن مدارک لازم جهت ثبت نام نهایی در دانشگاه محل قبولی اقدام کنند. برای مشاهده اعلام نتایج انتخاب رشته ارشد کلیک کنید.

زمان در نظر گرفته شده جهت ثبت نام حضوری و یا اینترنتی در دانشگاه محل قبولی بسیار محدود است، بنابراین بهتر است بلافاصله پس از اعلام نتایج پیگیر ثبت نام خود باشید. چنانچه پیرامون اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد سوالی دارید، کافی است در کم ترین زمان با مرکز مشاوره تحصیلی دانتل تماس بگیرید و از خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی این مرکز استفاده کنید.

برای دریافت مشاوره در زمینه نتایج کنکور ارشد ۱۴۰۲ می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 91005066-021 تماس بگیرید.

همراهان گرامی برای اطلاع از آخرین اخبار تحصیلی می توانید عضو کانال تلگرام مشاوره تحصیلی دانتل کو شوید

سوالات متداول

نتایج کنکور ارشد ۱۴۰۲ در چند مرحله اعلام می شود؟

نتایج در دو مرحله اعلام نتایج اولیه و اعلام نتایج نهایی منتشر می گردد.

نتایج کنکور 1402 چه زمانی اعلام می شود؟

زمان اعلام نتایج ارشد ۱۴۰۲ تاکنون از سوی سایت سازمان سنجش اعلام نشده است، به محض دریافت اخبار جدید اطلاع رسانی خواهیم کرد.

نحوه دریافت نتایج کنکور کارشناسی ارشد به چه صورت است؟

در متن مقاله فوق به مراحل دریافت نتایج ارشد از طریق سایت سازمان سنجش اشاره کرده ایم.

کانال تلگرام تحصیلی     

‫5 دیدگاه ها

    1. سلام تا کنون تاریخ اعلام نتایج کنکور ارشد مشخص نشده است.
      پیش بینی می شود در اواسط شهریور ماه باشد.

  1. سلام وقت بخیر
    ببخشید من رتبه ۱۹ مدیریت آموزشی بودم ودیشب نتایج رو دیدم قبول نشدم دانشگاه اصفهان رو انتخاب کرده بودم واقعا امکانش هست کسی با رتبه ۱۹ قبول نشه؟نه روزانه نه شبانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره