تیزهوشان و نمونه دولتیمدارس

دفترچه آزمون تیزهوشان ششم به هفتم ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲

دفترچه ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲ را در ادامه برای دانلود قرار داده ایم. در سراسر کشور و در استان های مختلف مدارس تیزهوشان دایر هستند که بستری را برای دانش آموزان با استعداد فراهم کنند تا در جهت شکوفایی استعدادهایشان تلاش کنند. دانش آموزانی که می‌خواهند وارد این مدارس شوند بایستی در تاریخ های اعلام شده از سوی سازمان ملی پرورش استعداد درخشان ( سمپاد ) نسبت به دریافت دفترچه راهنمای ثبت نام اقدام کنند و پس از مطالعه دقیق مندرجات آن فرآیند ثبت نام خود را تکمیل کنند. در همین راستا در ادامه این مقاله به ارائه توضیحاتی پیرامون دفترچه ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲ می‌پردازیم.

دفترچه‌ی ثبت‌نام آزمون تیز هوشان ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲ منتشر شد در ادامه می توانید آن را دانلود کنید.

دفترچه آزمون تیزهوشان ششم به هفتم ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲

داوطلبانی که می‌خواهند پا به عرصه رقابت گذاشته و شانس خود را با توجه به عملکردشان در قبولی آزمون تیزهوشان محک بزنند، لازم است نسبت به ثبت نام تیزهوشان ۱۴۰۱ اقدام کنند.

اما پیش از هر اقدامی برای ثبت نام در آزمون تیزهوشان داوطلبان باید اطلاعاتی از این آزمون داشته باشند، دفترچه ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲ شامل اطلاعات مفیدی است که می‌تواند اولیا گرامی و دانش آموزان عزیز را به طور کامل پیرامون این آزمون راهنمایی کند.

دانلود دفترچه آزمون تیزهوشان ششم به هفتم ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲

دفترچه شامل اطلاعاتی از قبیل  شرایط ثبت نام، منابع آزمون، تعداد سوالات، شروع و اتمام مهلت و زمان ثبت نام، نحوه برگزاری آزمون، زمان دریافت کارت ورود به جلسه ، زمان برگزاری آزمون تیزهوشان، زمان اعلام نتایج، زمان اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان می‌باشد. برای دانلود این دفترچه بر روی لینک زیر کلیک کنید.

زمان انتشار دفترچه ثبت نام تیزهوشان ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲ 

دانش آموزانی که قصد شرکت در آزمون تیزهوشان مقطع ششم به هفتم 1401 – 1402 را دارند، بایستی حتما از زمان ثبت نام تیزهوشان ششم به هفتم و انتشار دفترچه اطلاع داشته و آن را دریافت و به دقت مندرجات آن را مطالعه کنند. لازم است اشاره کنیم که آزمون تیزهوشان مقطع هفتم در قالب یک آزمون هوش برگزار می‌شود بنابراین دانش آموزان برای دفترچه باید به سایت ثبت نام به نشانی اینترنتی ” hoosh.medu.ir ” مراجعه کنند.

دفترچه ثبت نام تیزهوشان ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲ در تاریخ 14 فروردین ماه منتشر شد.

به محض دریافت اخبار جدید از سوی سازمان ملی پرورش استعداد درخشان (سمپاد) این مقاله نیز بروزرسانی می شود و زمان دقیق دریافت دفترچه نامبرده را قرار خواهیم داد.

 

شرایط قید شده در دفترچه

طبق دفترچه آزمون تیزهوشان ششم به هفتم ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲ داوطلبانی می‌توانند نسبت به ثبت نام در این مدارس اقدام کنند که دارای برخی شرایط باشند که به شرح موارد زیر است.

✅ تابعیت ایرانی از مهمترین شرایط شرکت در آزمون تیزهوشان ششم به هفتم است. البته اتباع خارجی هم با داشتن برخی شرایط خاص می‌توانند نسبت به ثبت نام در این آزمون اقدام کنند.

✅ داوطلبان بایستی در تمامی دروس پایه پنجم و ششم ابتدایی، نمره خیلی خوب را کسب کرده باشند چنانچه دانش آموزان حداکثر در یک درس نمره خوب داشته باشند نیز مجاز به شرکت در آزمون هستند.

 

مشاوره ثبت نام تیزهوشان ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲ 

1️⃣ در دفترچه آزمون تیزهوشان ششم به هفتم ۱۴۰۱ ، قید شده است که برخی شهرهای یک استان ممکن است دارای چندین ناحیه و منطقه باشد که بایستی فرد در زمان انتخاب سه الویت خود در فرم ثبت نام، مدارس تیزهوشان موجود در ناحیه محل سکونت خود و یا مناطق و نواحی همجوار خود را انتخاب نماید.

2️⃣ چنانچه داوطلبی در مدرسه تیزهوشانی در منطقه مورد تقاضای خود قبول شود، امکان جابه جایی به دیگر مناطق را نخواهد داشت.

3️⃣ چنانچه داوطلبان در زمان تکمیل فرم ثبت نام تیزهوشان ششم به هفتم به جای انتخاب مدرسه تیزهوشان از یک ناحیه، اقدام به انتخاب مدرسه در شهرهای مختلف یک استان کنند، فقط الویت اولشان بررسی می‌شود و یا با عبارت عدم پذیرش روبه رو خواهند شد.

4️⃣ حوزه امتحانی هر داوطلب با توجه به منطقه آموزشی محل تحصیل او در سال تحصیلی 1400 – 1401 تعیین خواهد شد. برای مشاوره تحصیلی تلفنی با مشاوران مجموعه دانتل با شماره های زیر تماس بگیرید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه آزمون تیزهوشان ۱۴۰۱ می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 46291403-021 تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره