دانشگاه های بدون آزمونبدون آزمون دانشگاه پیام نور

نحوه ثبت نام دانشگاه پیام نور بدون کنکور ۱۴۰۳

کانال تلگرام تحصیلی     

نحوه ثبت نام دانشگاه پیام نور بدون کنکور ۱۴۰۳ چگونه می باشد؟ دانشگاه پیام نور از دانشگاه های غیر دولتی و سراسری زیرمجموعه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری می باشد که هر ساله در زمان پذیرش بدون آزمون و بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه های سراسری، از میان متقاضیان واجد شرایط دانشجو می پذیرد. پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی در دانشگاه های پیام نور دو بار در سال یکبار ورودی مهرماه و یکبار ورودی بهمن ماه از میان علاقه مندان صورت می گیرد که لازمه آن اطلاع از نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1403 است که در ادامه به آن پرداخته ایم.

 

نحوه ثبت نام دانشگاه پیام نور بدون کنکور ۱۴۰۳

ثبت نام دانشگاه پیام نور به صورت یکپارچه و همزمان با ثبت‌نام بدون آزمون دانشگاه های سراسری انجام می شود. با توجه به اینکه ثبت نام بدون کنکور پیام نور در سال گذشته و در نیمسال تحصیلی مهر و بهمن ماه به صورت اینترنتی انجام شد، امسال نیز همانند سال های گذشته این مراحل به صورت اینترنتی انجام شود.

از همین رو در ادامه مقاله به شرح نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور ۱۴۰۳ به صورت گام به گام پرداخته ایم و شما داوطلبان گرامی با توجه به این راهنما می توانید نام نویسی خود را انجام دهید.

تمامی متقاضیان برای شرکت در این مرحله ابتدا باید بدانند که آیا واجد شرایط شرکت در پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی پیام نور هستند، چه مدارکی باید تهیه کنند و چه کد رشته محل هایی ارائه شده است. بنابراین در قدم اول بایستی که در زمان انتشار دفترچه ثبت نام دانشگاه پیام نور آن را دانلود کنند.

 

مراحل ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1403

چنانچه طبق دفترچه شرایط ثبت نام را داشتید و کد رشته محل مورد نظرتان ارائه شده بود، می توانید مراحل ثبت نام را طی کرده و انتخاب رشته خود را درج نمایید. در ادامه به شرح کلی مراحل نحوه ثبت نام دانشگاه پیام نور 1403 می پبردازیم.

✅ مراجعه به سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org

✅ دانلود دفترچه راهنما و مطالعه آن

✅ استخراج کدرشته محل و انتخاب اولویت ها

✅ خرید کارت اعتباری ثبت نام

✅ تکمیل اطلاعات شخصی و تحصیلی 

✅ درج کدرشته محل های انتخابی در فرم ثبت نام و بررسی کامل آن ها

✅ دریافت شماره پرونده ۷ رقمی و کد رهگیری

 

راهنما تصویری 

1️⃣ به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی ” sanjesh.org ” مراجعه کنید.

2️⃣ از آنجایی که ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور ۱۴۰۳ به طور یکپارچه با دانشگاه های سراسری انجام می شود، از منوی پایین صفحه ” سراسری ” را انتخاب نمایید.

نحوه ثبت نام دانشگاه پیام نور بدون کنکور

3️⃣ در صفحه ایجاد شده ابتدا بر روی گزینه ” ثبت نام ” کلیک کنید. سپس بر روی لینک فعال گزینه ” سامانه پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی آزمون سراسری مهر ماه یا بهمن ماه سال ۱۴۰۳ ” کلیک کنید. (این لینک زمانی فعال خواهد شد که در زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری باشیم.)

نحوه ثبت نام پیام نور بدون کنکور

5️⃣ کارت اعتباری را خریداری کرده و  سریال آن را در این قسمت وارد کنید. برای مشاهده راهنما نحوه خرید کارت مقاله زیر را مطالعه نمایید.

6️⃣ در این مرحله نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور ۱۴۰۳ باید عکس خود را در سامانه بارگذاری کنید.

7️⃣ تمامی موارد فرم ثبت نام به صورت کامل پر کنید

8️⃣ کد رشته محل های انتخبی خود را به ترتیب اولیت وارد کنید. پس از وارد کردن تمامی کد رشته محل های مورد نظر خود، چندین بار فرم انتخاب رشته تان را بررسی نمایید و سپس بر روی گزینه ” تایید ” کلیک نمایید.

9️⃣ پس از انجام مراحل بالا و ثبت موفقیت آمیز مرحله انتخاب رشته، سیستم به شما یک ” شماره پرونده ” و ” کد رهگیری ” خواهد داد که بهتر است از این صفحه پرینت تهیه کرده و نزد خود نگه دارید.

 

مشاوره نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور ۱۴۰۳

بنابراین نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور ۱۴۰۳ این دوره از طریق سایت سازمان سنجش اعلام می شود. داوطلبان در مهلت تعیین شده با مراجعه به سایت سنجش می توانند نام نویسی خود انجام نمایند. چنانچه پیرامون ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری از جمله دانشگاه پیام نور سوالی دارید، می توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل تماس بگیرید و پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید. 

 

برای دریافت مشاوره در زمینه ثبت نام دانشگاه پیام نور بدون کنکور 1403 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 91005066-021 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

آیا ثبت نام بدون آزمون دانشگاه پیام نور برای نیمسال تحصیلی اول و دوم به صورت اینترنتی انجام می شود؟

بله، ثبت نام به صورت یکپارچه و همزمان با ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری به صورت اینترنتی انجام می شود.

ثبت نام متقاضیان بدون کنکور دانشگاه پیام نور در چه سایتی انجام می شود؟

داوطلبان می توانند برای ثبت نام این دوره به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه می کنند.

نحوه ثبت نام دانشگاه پیام نور بدون کنکور 1403 در سایت سازمان سنجش به چه صورت است؟

به نحوه نام نویسی بر اساس سوابق تحصیلی رادر متن فوق شرح داده ایم.

کانال تلگرام تحصیلی     

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره