بدون آزمون دانشگاه پیام نوردانشگاه های بدون آزمون

نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1400

دانشگاه پیام نور از دانشگاه های غیر دولتی و سراسری زیرمجموعه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری می باشد که هر ساله در زمان پذیرش بدون آزمون و بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه های سراسری، از میان متقاضیان واجد شرایط دانشجو می پذیرد. پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی در دانشگاه های پیام نور دو بار در سال یکبار ورودی مهرماه و یکبار ورودی بهمن ماه از میان علاقه مندان صورت می گیرد که لازمه آن اطلاع از نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1400 است که در ادامه به آن پرداخته ایم.

 

نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1400

ثبت نام بدون کنکور پیام نور به صورت یکپارچه و همزمان با ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری انجام می شود. با توجه به اینکه ثبت نام بدون کنکور پیام نور در سال گذشته و در نیمسال تحصیلی مهر و بهمن ماه به صورت اینترنتی انجام شد، پیش بینی می شود که امسال نیز همانند سال های گذشته این مراحله به صورت اینترنتی انجام شود. برای مشاهده مدارک ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور کلیک کنید.

تمامی متقاضیان برای شرکت در این مرحله ابتدا باید بدانند که آیا واجد شرایط شرکت در پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی پیام نور هستند، چه مدارکی باید تهیه کنند و چه کد رشته محل هایی ارائه شده است. بنابراین در قدم اول بایستی که در زمان انتشار دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1400 را دانلود کنند.

چنانچه طبق دفترچه شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور را داشتید و کد رشته محل مورد نظرتان ارائه شده بود، می توانید مراحل ثبت نام را طی کرده و انتخاب رشته خود را درج نمایید.  

 

مراحل ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1400 | نحوه

داوطلبانی که قصد ثبت نام بدون کنکور در دانشگاه پیام نور را دارند، می توانند طبق مراحل زیر پیش بروند و ثبت نام خود را انجام دهند.

  • مرحله اول: به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی ” sanjesh.org ” مراجعه کنید.
  • مرحله دوم: از آنجایی که ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور به طور یکپارچه با ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری انجام می شود،  از منوی رنگی سمت راست سایت ” سراسری ” را انتخاب نمایید.

سراسری

  • مرحله سوم: در صفحه ایجاد شده بر روی لینک فعال گزینه ” سامانه پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی آزمون سراسری مهر ماه یا بهمن ماه سال 1400 ” کلیک کنید. (این لینک زمانی فعال خواهد شد که در زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری باشیم.)
  • مرحله چهارم: پس از وارد شدن به صفحه جدید و سامانه ثبت نام بر روی گزینه ” ثبت نام جدید ” کلیک کنید.
  • مرحله پنجم: در این قسمت باید عکس خود را در سامانه بارگذاری کنید.

 

چگونگی ارسال عکس

ابتدا عکس با مشخصاتی شامل گرفته شده در سال جاری، زمینه سفید، تمام رخ، با حجاب برای داوطلبان دختر، فرمت JPG، حجم حداکثر 70 کیلوبایت، بدون هیچ حاشیه زائد، کاملا واضح و مشخص، بدون اثر مهر، منگنه و یا هر گونه لکه، اندازه حداقل 300*200 پیکسل و حداکثر 400*300 پیکسل انتخاب نمایید.

از طریق قسمت ” choose file ” عکس خود را  انتخاب کنید و سپس بر روی گزینه “ ارسال عکس ” کلیک نمایید.‌ پس از کلیک بر روی گزینه ارسال عکس، چنانچه عکس انتخابی شما دارای مشخصات فوق باشد، تصویر عکس نمایش داده خواهد شد، که در ادامه می توانید بر روی گزینه ” تایید و ادامه ” کلیک کتید. اگر به هر دلیل عکسی که انتخاب کرده اید، در این قسمت نمایش داده نشد، مجدد از اول عکس دیگری را انتخاب و بارگذاری نمایید.

 

تکمیل فرم مربوط به اطلاعات داوطلب

مرحله ششم: در این مرحله فرمی برای متقاضیان به نمایش در می آید که بایستی جهت تکمیل آن اطلاعاتی شامل اطلاعات جدول زیر را وارد کنند.

نام کد دانش آموزی مقطع دیپلم کد عنوان مدرک پیش دانشگاهی
نام خانوادگی کد عنوان دیپلم تاریخ اخذ مدرک پیش دانشگاهی
نام پدر تاریخ اخذ مدرک دیپلم کد بخش محل اخذ مدرک دوره پیش دانشگاهی
جنسیت کد بخش محل اخذ مدرک سال دوم دبیرستان معدل مقطع پیش دانشگاهی
شماره شناسنامه کد بخش محل اخذ مدرک دیپلم  سهمیه داوطلب
 سری و سریال شناسنامه معدل کل دیپلم کد پیگیری 12 رقمی ایثارگران (برای متقاضیان با سهمیه ایثارگران)
تاریخ تولد معدل کتبی نهایی دیپلم مدت حضور داوطلبانه در جبهه
کد ملی دانش آموز یا فارغ التحصیل معلولیت
کد منطقه یا ناحیه اخذ مدرک دیپلم کد منطقه یا ناحیه اخذ مدرک پیش دانشگاهی اتباع غیر ایرانی و کد پیگیری 13 رقمی اتباع غیرایرانی
کد منطقه یا ناحیه اخذ مدرک دیپلم کد دانش آموزی مقطع پیش دانشگاهی وضعیت اشتغال به تحصیل
وضعیت فارغ التحصیلی در آموزش عالی معدل کل دوره کاردانی (در صورت فارغ التحصیلی) کد اشتغال کارکنان رسمی
کد استان و کد بخش محل اقامت کد نظام وظیفه کد پستی
تلفن ثابت تلفن همراه نشانی پست الکترونیکی
نشانی  شماره پرونده در صورتی که در سال گذشته در کنکور شرکت کرده اید. _

 

انتخاب کد رشته محل 

  • مرحله هفتم: این مرحله، مرحله درج کد رشته محل های انتخابیتان از دفترچه می باشد. شما مجاز به انتخاب 100 کد رشته محل از رشته محل های دانشگاه سراسری هستید که می توانید با توجه به الویت های خود بخشی و یا تمام آن را به دانشگاه پیام نور اختصاص دهید.

پس از وارد کردن تمامی کد رشته محل های مورد نظر خود، چندین بار فرم انتخاب رشته تان را بررسی نمایید و سپس بر روی گزینه ” تایید ” کلیک نمایید.

پس از انجام مراحل بالا و ثبت موفقیت آمیز مرحله انتخاب رشته، سیستم به شما یک ” شماره پرونده ” و ” کد رهگیری ” خواهد داد که بهتر است از این صفحه پرینت تهیه کرده و نزد خود نگه دارید.

 

مشاوره نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1400

در سال های گذشته ثبت نام رشته های بدون آزمون در دانشگاه  پیام نور در ورودی مهرماه به صورت اینترنتی و در ورودی بهمن ماه به صورت حضوری انجام می شد که در سال گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا، این ثبت نام نیز به صورت اینترنتی انجام شد. برای اطلاع از زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور کلیک کنید.

بنابراین نحوه ثبت نام این دوره از طریق سایت سازمان سنجش اعلام می شود و چنانچه به صورت حضوری برگزار گردد، داوطلبان بایستی با در دست داشتن مدارک لازم به دانشگاه مورد نظر خود مراجعه کنند. چنانچه پیرامون ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری از جمله دانشگاه پیام نور سوالی دارید، می توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل تماس بگیرید و پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید. 

 

برای دریافت مشاوره در زمینه نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام‌نور 1400 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 46291403-021 تماس بگیرید.

 

 

سوالات متداول

آیا ثبت نام بدون آزمون دانشگاه پیام نور برای نیمسال تحصیلی اول و دوم به صورت اینترنتی انجام می شود؟

بله، ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور به صورت یکپارچه و همزمان با ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری بخ صورت اینترنتی انجام می شود.

ثبت نام متقاضیان بدون کنکور دانشگاه پیام نور در چه سایتی انجام می شود؟

داوطلبان می توانند برای ثبت نام این دوره به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه می کنند.

نحوه نام نویسی بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه پیام نور در سایت سازمان سنجش به چه صورت است؟

به نحوه نام نویسی بر اساس سوابق تحصیلی در دانشگاه پیام نور در متن فوق اشاره کرده ایم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره