دانشگاه های بدون آزمونبدون آزمون دانشگاه پیام نور

شرایط ثبت نام دانشگاه پیام نور بدون کنکور ۱۴۰۳

کانال تلگرام تحصیلی     

شرایط ثبت نام دانشگاه پیام نور بدون کنکور ۱۴۰۳ هر ساله از طریق دفترچه راهنما در سایت سازمان سنجش منتشر می‌شود. از آنجا که زمان دقیقی برای نام‌نویسی وجود ندارد. داوطلبان رشته‌های بدون آزمون دانشگاه‌های پیام‌نور باید به طور مرتب اخبار مربوط به زمان ثبت‌نام را دنبال کنند. در این راستا موسسه دانتل کو آخرین اخبار مربوطه را در کانال تلگرام منتشر خواهیم کرد. البته در ادامه این مقاله به بررسی شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1403 خواهیم پرداخت.

جهت عضویت درکانال اطلاع رسانی و آخرین اخبار در تلگرام بر روی این عبارت 👈 تلگرام مشاوره تحصیلی 👉 کلیک کنید و یا در سرچ تلگرام عبارت ” اخبار تحصیلی دانتل کو ” جست و جو کرده و عضو شوید.

 

شرایط ثبت نام دانشگاه پیام نور بدون کنکور ۱۴۰۳

پذیرش در دانشگاه پیام نور فقط در مقطع کارشناسی پیوسته می باشد و در مقاله کاردانی دانشجو پذیرش نخواهد شد.

در دفترچه راهنما، شرایط ثبت نام دانشگاه پیام نور بدون کنکور ۱۴۰۳ در چند بخش شرح داده شده است. داوطلبان پیش از انجام فرآیند ثبت‌نام ابتدا دفترچه‌ی راهنما را باید به صورت کامل مطالعه کنند. درصورت واجد الشرایط نام نویسی بودن به سایت سازمان سنجش مراجعه و ثبت‌نام خود را انجام می دهند. برای مشاهده لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور کلیک کنید.

امکان غیرمتجانس بودن دیپلم و رشته‌ی دانشگاهی. مثلا داوطلبی که دیپلم تجربی دارد، می تواند از رشته های دانشگاهی ریاضی انتخاب کند.

در ادامه مقاله به بررسی کامل شرایط بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1403 برای داوطلبان عادی، دانشجویان انصرافی و اتباع غیر ایرانی پرداخته ایم.

 

شرایط عمومی ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1403

شرایط عمومی ثبت نام ثبت نام دانشگاه پیام نور بدون کنکور ۱۴۰۳ به شرح موارد زیر است:

✅اعتقاد به دین اسلام و یا یکی از ادیان به رسمیت شناخته شده در قانون اساسی

✅ایمان و باور به نظام جمهوری اسلامی ایران، پذیرفتن قوانین و نداشتن عناد و دشمنی

✅دارای توانایی جسمی متناسب با رشته انتخابی

✅عدم اعتیاد به مواد مخدر، عدم اشتهار به فساد اخلاقی

✅عدم وابستگی و عضویت به گروهک های محارب

✅ رعایت کلیه مقررات دانشگاه محل قبولی

✅عدم انتقال و جابه جایی دانشجو پس از قبولی

✅پرداخت شهریه با توجه به مصوبه در هر ترم

 

شرایط اختصاصی ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور ۱۴۰۳

شرایط ثبت نام دانشگاه پیام نور بدون کنکور (اختصاصی) 1403 به شرح زیر می باشد:

❌ متقاضیان برای ثبت‌نام در رشته‌های مقطع کارشناسی پبوسته دانشگاه پیام‌نور، باید یکی از مدارک دیپلم زیر رادارا باشند:

1️⃣ مدرک دیپلم نظام جدید (6-3-3) سه ساله متوسطه نظری و فنی حرفه ای حداکثر تاریخ فارغ التحصیلی تا 31 شهریور ماه ۱۴۰۳

2️⃣ مدرک دیپلم نظام سالی-واحدی یا ترمی-واحدی رشته‌های نظری (ریاضی، تجربی، انسانی و معارف) + مدرک پیش دانشگاهی

3️⃣ مدرک دیپلم نظام سالی-واحدی یا ترمی-واحدی رشته‌های فنی حرفه ای یا کاردانش +مدرک کاردانی یا پیش دانشگاهی

        👈 داوطلبان واجد شرایط ثبت نام دانشگاه پیام نور ۱۴۰۳ که جزو فارغ التحصیلان با مدرک دیپلم فنی حرفه‌ای و کاردانش نظام قدیم هستند. مجاز به ثبت‌نام رشته‌های بدون آزمون کارشناسی پبوسته پیام‌نور نمی‌باشند. مگر در شرایطی که مدرک پیش دانشگاهی و یا کاردانی داشته باشند.

4️⃣ مدرک دیپلم 4 سال نظام قدیم

 

پذیرش بدون کنکور و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی پیام‌‌نور بر اساس معدل داوطلبان انجام می شود. که در ادامه معدل موثر هر نظام آموزشی را قرار داده ایم.

🔶معدل کتبی: فارغ التحصیل رشته های نظری از سال 1384 به بعد 

🔶معدل کل دیپلم: فارغ التحصیل رشته های نظری قبل از سال 1384 – فارغ التحصیلان فنی حرفه ای و کاردانش در تمامی نظام های آموزشی

 

دانشجویان انصرافی

شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور ۱۴۰۳ برای دانشجویان انصرافی به شرح زیر می باشد:

🟡دانشجویان دوره‌های غیرروزانه و روزانه برای ثبت‌نام نیازی نیست که از دانشگاه محل تحصیل خود انصراف دهند. ولی پس از ثبت‌نام اگر در دانشگاهی پذیرفته شدند لازم است که انصراف قطعی خود را اعلام نمایند.

🟡دانشجویان انصرافی نیز می توانند مجدد برای تحصیل در دانشگاه های مختلف اقدام کنند. دانشجویان خانم که از محل تحصیل خود دوره روزانه یا غیرروزانه انصراف داده اند، برای شرکت در پذیرش بدون کنکور دانشگاه های سراسری و همینطور دانشگاه پیام‌نور مشکلی ندارند.

🟡دانشجوی انصرافی آقا واجد شرایط ثبت نام دانشگاه پیام نور 1403 که برای بار اول از دانشگاه محل تحصیل خود انصراف می دهند، یک سال فرصت دارند تا جهت ثبت‌نام در رشته و دانشگاه جدید اقدام کنند.

داوطلبانی که برای بار دوم از دانشگاه محل تحصیل خود انصراف می دهند و یا به مدت یکسال از انصراف آن ها گذشته است، مشمول خدمت سربازی هستند باید وضعیت نظام وظیفه خود را خود را مشخض کنند تا اجازه ادامه تحصیلی داشته باشند. (باید دارای کارت پایان خدمت یا کارت معافیت دائم باشند.)

 

اتباع خارجی 

اتباع خارجی نیز مانند داوطلبان ایرانی می توانند درصورت داشتن شرایط ثبت نام بدون کنکور پیام نور ۱۴۰۳ اقدام کنند که به شرح زیر می‌باشد:

🔴 پذیرفته شدگان باید دارای یکی از مدارک اقامتی شامل گذرنامه با حداقل شش ماه مجوز اقامت، دفترچه پناهندگی سیاسی صادر شده از سوی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران، کارت هویت ویژه اتباع خارجی و یا آخرین کارت آمایش معتبر بر اساس اعلام اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور باشند.

🔴دریافت کد 13 رقمی اتباع

🔴 اتباع غیر ایرانی مجاز به تردد و اسکان در برخی مناطق کشور نیستند، بنابراین در زمان انتخاب رشته باید کد رشته محل هایی که مجاز اتباع خارجی به انتخاب آن هستند را در فرم مربوطه درج کنند. پذیرفته‌شدگان در مناطق غیرمجاز می‌توانند در صورت کسب حدنصاب نمره قبولی به اولین کدرشته تحصیلی منطقه مجاز منتقل شوند. 

🔴 جمهوری اسلامی ایران تعهدی در قبال صدور مجوز برای اقامت خانواده دانشجو ندارد. البته همسر و فرزندان از این موضوع استثنا هستند.

 

مزایای تحصیل در این دانشگاه

این دانشگاه نسبت به دانشگاه‌های دیگر دارای مزایا معایبی می باشد که داوطلبان واجد شرایط پس از قبولی می توانند انتخاب کنند که در این دانشگاه تحصیل نمایند یا خیر. مزایا به شرح زیر می باشد:

🟣تحصیل همزمان در دو رشته در دانشگاه دیگر

🟣حضوری در کلاس اجباری نبوده و اختیاری می باشد.

🟣تعداد کمتر تشکیل کلاس نسبت به دانشگاه های دیگر

🟣شهریه کمتر نسبت به دیگر دانشگاه‌ها

🟣امتحانات پایان ترم به صورت کشوری و هماهنگ می باشد.

 

مشاوره شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌۱۴۰۳

داوطلبان رشته‌های بدون آزمون در‌صورتی که دارای تمامی شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌1403 باشند. ابتدا دفترچه راهنما را بررسی و در‌صورت ارائه رشته‌ی مورد علاقه اقدام به تکمیل مراحل انتخاب‌رشته کنند.

هر داوطلب مجاز  به انتخاب 100 کدرشته محل را از میان رشته‌های دفترچه راهنما، استخراج کرده و بر اساس فاکتورهای مختلف آن ها را الویت بندی کنند. 

در صورتی که پیرامون شرایط بدون آزمون پیام نور ۱۴۰۳ سوالی دارید؛ می توانید با استفاده از خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل با مشاوران برتر مجموعه در ارتباط باشید و از راهنمایی های دقیق و مفید در کم ترین زمان ممکن برخوردار شوید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه شرایط ثبت نام پیام نور بدون کنکور ۱۴۰۳ می‌ توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 91005066-021 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول 

  1. متقاضیان از چه طریقی می توانند از شرایط ثبت ناممطلع شوند؟

    در متن مقاله به ببرسی کامل شرایط ثبت نام دانشگاه پیام نور 1403 پرداخته ایم.

  2. ثبت نام بدون آزمون دانشگاه پیام نور بر چه اساسی صورت می گیرد؟

    ثبت نام بدون آزمون بر اساس سوابق تحصیلی و معدل دیپلم متقاضیان صورت می گیرد. 

  3. آیا ثبت نام بدون کنکور در مقطع کاردانی نیز انجام می شود؟

    خیر، پذیرش بدون کنکور صرفا برای جذب دانشجو در مقطع کارشناسی پیوسته انجام می شود.

کانال تلگرام تحصیلی     

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره