دانشگاه های بدون آزمونبدون آزمون دانشگاه پیام نور

شرایط ثبت نام دانشگاه پیام نور بدون کنکور ۱۴۰۲

کانال تلگرام تحصیلی     

شرایط ثبت نام دانشگاه پیام نور بدون کنکور ۱۴۰۲ هر ساله از طریق دفترچه راهنما در سایت سازمان سنجش منتشر می‌شود. از آنجا که زمان دقیقی برای نام‌نویسی وجود ندارد. داوطلبان رشته‌های بدون آزمون دانشگاه‌های پیام نور باید به طور مرتب برای نیمسال اول (مهر) در مرداد ماه و برای نیمسال دوم (بهمن) در ماه های آذر و دی اخبار مربوط به شرایط و مدارک مورد نیاز برای ثبت نام بدون کنکور را دنبال کنند. در این راستا موسسه دانتل کو به طور منظم اطلاعات مربوط به زمان‌و شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1402 را در ادامه این مقاله و سایر مقالات این سایت نشر می‌دهد. همچنین می‌توانید در کانال تلگرامی مجموعه دانتل کو عضو شوید. و از آخرین اخبار دانشگاه‌های بدون آزمون اطلاع کسب کنید.

 

شرایط ثبت نام دانشگاه پیام نور بدون کنکور ۱۴۰۲

دفترچه‌ی راهنما ثبت‌نام بدون آزمون از طریق سایت سازمان سنجش منتشر می شود. دردفترچه راهنما، شرایط ثبت نام دانشگاه پیام نور بدون کنکور ۱۴۰۲ در چند بخش شرح داده شده است. داوطلبان پیش از انجام فرآیند ثبت‌نام ابتدا دفترچه‌ی راهنما را باید به صورت کامل مطالعه کنند. درصورت واجد الشرایط نام نویسی بودن به سایت سازمان سنجش مراجعه و ثبت نام خود را انجام می دهند. برای مشاهده لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور کلیک کنید.

در ادامه مقاله شرایط لازم ثبت نام بدون آزمون دانشگاه پیام نور 1402 بر اساس سال گذشته شرح داده‌ایم. به محض انتشار دفترچه سال جدید تغییرات اعمال خواهد شد.

 

شرایط عمومی ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1402

اولین شرایط ثبت نام دانشگاه پیام نور بدون کنکور ۱۴۰۲ مربوط به شرایط عمومی می باشد. شرایط عمومی ثبت نام بدون آزمون پیام نور به شرح موارد زیر است:

✅ متقاضیان باید به دین اسلام و یا یکی از ادیان به رسمیت شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران معتقد باشند.

✅ایمان و باور به نظام جمهوری اسلامی ایران، پذیرفتن قوانین و نداشتن عناد و دشمنی با آن نیز از شرایط ثبت نام بدون کنکور پیام نور 1402 می باشد.

✅ داوطلب باید دارای توانایی جسمی متناسب با رشته ای که انتخاب می کند، باشد. 

✅عدم اعتیاد به مواد مخدر، عدم اشتهار به فساد اخلاقی، عدم وابستگی و عضویت به گروهک های محارب از دیگر شرایط عمومی بدون آزمون دانشگاه پیام نور می باشد.

✅داوطلب باید کلیه مقررات دانشگاه محل قبولی خود را بپذیرد و به آن پایبند باشد.

✅متقاضیان واجد شرایط ثبت نام دانشگاه پیام نور پس از قبولی در یکی از کدرشته محل‌ها به صورت بدون آزمون، مجاز به ثبت درخواست نقل و انتقالات نیستند.

✅هر داوطلب باید برای شروع هر ترم مبلغی را به عنوان شهریه و با توجه به مصوبه دانشگاه پیام نور پرداخت کند.

 

شرایط اختصاصی ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور ۱۴۰۲

شرایط ثبت نام دانشگاه پیام نور بدون کنکور (اختصاصی) 1402 به شرح زیر می باشد:

❌ متقاضیان برای ثبت نام در رشته‌های مقطع کارشناسی پبوسته دانشگاه پیام نور، باید یکی از مدارک دیپلم زیر رادارا باشند:

1️⃣ مدرک دیپلم نظام جدید (6-3-3) سه ساله متوسطه نظری و فنی حرفه ای 

2️⃣ مدرک دیپلم نظام سالی-واحدی یا ترمی-واحدی رشته‌های نظری (ریاضی، تجربی، انسانی و معارف) + مدرک پیش دانشگاهی

3️⃣ مدرک دیپلم نظام سالی-واحدی یا ترمی-واحدی رشته‌های فنی حرفه ای یا کاردانش +مدرک کاردانی یا پیش دانشگاهی

        👈 داوطلبان واجد شرایط ثبت نام دانشگاه پیام نور که جزو فارغ التحصیلان با مدرک دیپلم فنی حرفه‌ای و کاردانش نظام قدیم هستند. مجاز به ثبت نام رشته‌های بدون آزمون کارشناسی پبوسته پیام‌نور نمی‌باشند. مگر در شرایطی که مدرک پیش دانشگاهی و یا کاردانی داشته باشند.

4️⃣ مدرک دیپلم 4 سال نظام قدیم

❌ پذیرش بدون کنکور و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی پیام نور بر اساس معدل کتبی دیپلم داوطلبان انجام می شود. 

❌ داوطلبانی که در حال تحصیل هستند باید تا تاریخ 31 شهریور ماه ۱۴۰۲ فارغ التحصیل شوند. 

❌ دسته ای از داوطلبان که جزو دانشجویان دوره روزانه دانشگاه های سراسری هستند، باید تا پایان زمان ثبت نام بدون آزمون، انصراف قطعی خود را از دانشگاه محل تحصیل ثبت نمایند. 

❌متقاضیان در این مرحله مجاز به انتخاب رشته‌های را که متفاوت با عنوان دیپلمشان می باشند. اما درصد تاثیر معدل آنها متفاوت خواهد بود. 

❌ یکی از شرایط ثبت نام دانشگاه پیام نور بدون کنکور ۱۴۰۲ امکان غیرمتجانس بودن دیپلم و رشته‌ی دانشگاهی انتخابی می باشد. مثلا داوطلبی که دیپلم تجربی دارد، می تواند از رشته های ریاضی انتخاب کند.

جهت عضویت در کانال اطلاع رسانی و آخرین اخبار بر روی تلگرام مشاوره تحصیلی کلیک کنید و یا در قسمت سرچ تلگرام عبارت ” مشاوره تحصیلی دانتل کو ” جست و جو و عضو شوید.

 

شرایط ثبت نام دانشگاه پیام نور | اتباع خارجی 

اتباع خارجی نیز مانند داوطلبان ایرانی می توانند درصورت داشتن شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1402 اقدام کنند. شرایط ویژه اتباع خارجی به شرح زیر می‌باشد:

🔴اتباع باید کد 13 رقمی اتباع را دریافت کنند.

🔴متقاضیان باید در زمان ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه پیام نور گزینه مربوط به اتباع خارجی را فعال کنند.

🔴دسته ای از متقاضیان غیر ایرانی که مقیم جمهوری اسلامی ایران هستند و دارای اقامت قانونی می باشند، مجاز به ثبت نام بدون آزمون هستند. 

🔴 اتباع غیر ایرانی مجاز به تردد و اسکان در برخی مناطق کشور نیستند، بنابراین در زمان انتخاب رشته باید کد رشته محل هایی که مجاز اتباع خارجی به انتخاب آن هستند را در فرم مربوطه درج کنند. پذیرفته‌شدگان در مناطق غیرمجاز می‌توانند در صورت کسب حدنصاب نمره قبولی به اولین کدرشته تحصیلی منطقه مجاز منتقل شوند. 

🔴 جمهوری اسلامی ایران تعهدی در قبال صدور مجوز برای اقامت خانواده دانشجو ندارد. البته همسر و فرزندان از این موضوع استثنا هستند.

🔴 پذیرفته شدگان واجد شرایط ثبت نام دانشگاه پیام نور بدون کنکور باید دارای یکی از مدارک اقامتی شامل گذرنامه با حداقل شش ماه مجوز اقامت، دفترچه پناهندگی سیاسی صادر شده از سوی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران، کارت هویت ویژه اتباع خارجی و یا آخرین کارت آمایش معتبر بر اساس اعلام اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور باشند.

 

شرایط ثبت نام دانشگاه پیام نور | دانشجویان انصرافی

شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور ۱۴۰۲ برای دانشجویان انصرافی به شرح زیر می باشد:

🟡 دانشجویان دوره های روزانه برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور باید پیش از اتمام زمان ثبت نام بدون آزمون، از دانشگاه خود انصراف دهند.

🟡دانشجویان دوره‌های غیر روزانه برای ثبت نام بدون آزمون نیازی نیست که از دانشگاه محل تحصیل خود انصراف دهند ولی پس از ثبت نام بدون کنکور اگر در دانشگاهی پذیرفته شدند لازم است که انصراف قطعی خود را اعلام نمایند.

🟡دانشجویان انصرافی واجد شرایط ثبت نام دانشگاه پیام نور بدون کنکور نیز می توانند مجدد برای تحصیل در دانشگاه های مختلف اقدام کنند. دانشجویان خانم که از محل تحصیل خود دوره روزانه یا غیر روزانه انصراف داده اند، برای شرکت در پذیرش بدون کنکور دانشگاه های سراسری و همینطور دانشگاه پیام نور مشکلی ندارند.

🟡دانشجوی انصرافی آقا واجد شرایط ثبت نام دانشگاه پیام نور که برای بار اول از دانشگاه محل تحصیل خود انصراف می دهند، یک سال فرصت دارند تا جهت ثبت نام در رشته و دانشگاه جدید اقدام کنند. داوطلبانی که برای بار دوم از دانشگاه محل تحصیل خود انصراف می دهند و یا به مدت یکسال از انصراف آن ها گذشته است، مشمول خدمت سربازی هستند باید وضعیت نظام وظیفه خود را خود را مشخض کنند تا اجازه ادامه تحصیلی داشته باشند. (باید دارای کارت پایان خدمت یا کارت معافیت دائم باشند.)

 

زمان ثبت نام

سال گذشته زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور ورودی مهر در 15 مرداد ماه آغاز شده. برای سال ۱۴۰۲ نیز پیش بینی می‌شود که از اواسط مرداد ماه سامانه ثبت نام دانشگاههای بدون آزمون فعال شود و داوطلبان بیشتر از یک هفته فرصت نام نویسی خواهند داشت. 

زمان درنظر گرفته شده برای پذیرش دانشجو در ترم بهمن ماه دانشگاه پیام نور نیز از اواخر آذر ماه آغاز شود و ثبت‌نام نیز به صورت اینترنتی می باشد. داوطلب باید پس از دانلود دفترچه و اطلاع از شرایط ثبت نام دانشگاه پیام نور ۱۴۰۲ رشته محل موردعلاقه خود را تعیین و ضمن تهیه مدارک ثبت نام دانشگاه پیام نور نام نویسی خود را از طریق سایت سازمان سنجش انجام می دهند.

 

 

دانلود دفترچه ثبت نام راهنما

دفترچه ثبت نام برای نام نویسی هریک از نیمسال های تحصیلی مهر و بهمن ماه به صورت مجزا منتشر می‌شود که با دفترچه ثبت نام بدون آزمون سایر دانشگاه های سراسری نیز مشترک است. در‌ دفترچه راهنما، شرایط ثبت نام دانشگاه پیام نور بدون کنکور به همراه لیست رشته‌های بدون کنکور قرار دارد. پس مطالعه آن برای تمام داوطلبان الزامی است. داوطلبان گرامی با مراجعه به لینک زیر می تواند دفترچه راهنما سال جاری را دانلود نمایید. 

 

مشاوره شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌۱۴۰۲

داوطلبان رشته‌های بدون آزمون در‌صورتی که دارای تمامی شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌1402 باشند. ابتدا دفترچه راهنما را بررسی و در‌صورت ارائه رشته‌ی مورد علاقه اقدام به تکمیل مراحل انتخاب‌رشته کنند.

هر داوطلب مجاز  به انتخاب 100 کدرشته محل را از میان رشته‌های دفترچه راهنما، استخراج کرده و بر اساس فاکتورهای مختلف آن ها را الویت بندی کنند. 

در صورتی که پیرامون شرایط ثبت نام بدون آزمون پیام نور ۱۴۰۲ سوالی دارید؛ می توانید با استفاده از خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل با مشاوران برتر مجموعه در ارتباط باشید و از راهنمایی های دقیق و مفید در کم ترین زمان ممکن برخوردار شوید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه شرایط ثبت نام دانشگاه پیام نور بدون کنکور ۱۴۰۲ می‌ توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 91005066-021 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول 

  1. متقاضیان از چه طریقی می توانند از شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور ۱۴۰۲ مطلع شوند؟

    شرایط ثبت نام دانشگاه پیام نور در دفترچه راهنما مشخص می گردد. البته در متن مقاله به ببرسی کامل شرایط لازم پرداخته ایم.

  2. ثبت نام بدون آزمون دانشگاه پیام نور بر چه اساسی صورت می گیرد؟

    ثبت نام بدون آزمون بر اساس سوابق تحصیلی و معدل دیپلم متقاضیان صورت می گیرد. 

  3. آیا ثبت نام بدون کنکور در مقطع کاردانی نیز انجام می شود؟

    خیر، پذیرش بدون کنکور صرفا برای جذب دانشجو در مقطع کارشناسی پیوسته انجام می شود.

کانال تلگرام تحصیلی     

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره