بدون آزمون دانشگاه پیام نوردانشگاه های بدون آزمون

شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1400

دانشگاه پیام نور به عنوان یکی از دانشگاه های جامع کشور هرسال به دو روش با کنکور و بدون کنکور دانشجو پذیرش می‌کند. در شیوه ثبت نام با کنکور دانشگاه پیام نور، داوطلبان باید در کنکور سراسری شرکت نمایند و انتخاب رشته نیز انجام دهند؛ اما در ثبت نام بدون کنکور نیازی به شرکت در هیچ آزمونی نیست و صرفا سوابق تحصیلی و معدل داوطلب ملاک سنجش قرار خواهد گرفت. تمام رشته های تحصیلی بدون کنکور دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی پیوسته ارائه می‌شوند و پذیرفته شدگان پس از 4 سال تحصیل، مدرک لیسانس خود را دریافت خواهند کرد. در ادامه بیشتر در خصوص زمان ، نحوه و شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1400 صحبت خواهیم کرد. برای مشاوره تحصیلی تلفنی با مشاوران مجموعه دانتل با شماره های زیر تماس بگیرید.

 

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1400

سال گذشته ثبت نام بدون کنکور برای ورودی مهر از 5 مردادماه آغاز شده بود و تا 14 مهرماه نیز ادامه داشت. برای سال 1400 نیز پیش بینی می‌شود که از اوایل مرداد ماه سامانه ثبت نام دانشگاه های بدون کنکور فعال شود و داوطلبان بیشتر از 2 ماه فرصت نام نویسی خواهند داشت. برای اطلاع از زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1400 کلیک کنید.

زمان درنظر گرفته شده برای پذیرش دانشجو در ترم بهمن ماه دانشگاه پیام نور نیز از اوایل دی آغاز می‌شود و احتمالا ثبت نام نیز به صورت حضوری باشد. در شیوه ثبت نام حضوری داوطلب باید پس از دانلود دفترچه و اطلاع از رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور رشته محل موردعلاقه خود را تعیین و ضمن تهیه مدارک ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور ، به صورت حضوری به واحد دانشگاهی مدنظر مراجعه و مدارک ثبت نام را ارائه دهد.

نیمسال ورودی زمان ثبت نام – سال 99 زمان ثبت نام – سال 1400
نیسمال اول – مهر 5 مرداد تا 14 مهر ماه تاریخ دقیق اعلام نشده است
نیسمال دوم – بهمن  30 آذر تا 6 دی ماه تاریخ دقیق اعلام نشده است

 

 

شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1400

برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور شرایطی درنظر گرفته شده است که تمام داوطلبان ملزم به رعایت این شرایط هستند. تمام شرایط و ضوابط ثبت نام در این دانشگاه از طریق دفترچه راهنما به اطلاع داوطلبان رسانده می‌شود که به شرح زیر است:

داوطلبان برای ثبت نام در دانشگاه پیام نور به صورت بدون کنکور باید یکی از مدارک فارغ التحصیلی زیر را ارائه دهند :

1️⃣ مدرک دیپلم نظام جدید سه ساله متوسطه نظری و فنی حرفه ای (نظام 6-3-3)

2️⃣ مدرک دیپلم نظام قدیم نظری بعلاوه مدرک پیش دانشگاهی

3️⃣ مدرک دیپلم 4 سال نظام قدیم

4️⃣ مدرک کاردانی مورد تایید وزارت علوم تحقیقات و فناوری

✅ فارغ التحصیلان هنرستان های فنی حرفه ای و کاردانش که مدرک دیپلم نظام جدید دارند، مجاز به ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور می‌باشند.

✅ فارغ التحصیلان هنرستان های فنی حرفه ای و کاردانش که مدرک دیپلم نظام قدیم دارند، تنها در صورت ارائه مدرک کاردانی مجاز به ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور می‌باشند.

✅ در ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور امکان تغییر رشته وجود دارند. مثلا داوطلبی که دیپلم تجربی دارد، می تواند از رشته های ریاضی انتخاب کند یا بلعکس.

✅ دانشجویان دوره های روزانه برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور باید پیش از اتمام زمان ثبت نام، از دانشگاه خود انصراف دهند.

✅ دانشجویان دوره‌های غیرروزانه برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور نیازی نیست که از دانشگاه محل تحصیل خود انصراف دهند ولی پس از ثبت نام بدون کنکور اگر در دانشگاهی پذیرفته شدند لازم است که انصراف قطعی خود را اعلام نمایند.

 

دفترچه ثبت نام بدون کنکور پیام نور 1400

دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور برای ثبت نام هریک از نیمسال های تحصیلی مهر و بهمن ماه به صورت مجزا منتشر می‌شود که با دفترچه ثبت نام بدون کنکور سایر دانشگاه های سراسری نیز مشترک است. در دفترچه راهنما شرایط و ضوابط ثبت نام به همراه لیست رشته های ارائه شده در دانشگاه ها درج شده است پس مطالعه آن برای تمام داوطلبان الزامی است. برای مشاهده مدارک ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور کلیک کنید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام‌نور 1400 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 46291403-021 تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره