ثبت نام کنکور سراسریکنکور سراسری

دریافت کد سوابق تحصیلی کنکور ۱۴۰۱

دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی کنکور ۱۴۰۱ برای دسته ای از داوطلبان کنکور سراسری که مدرک دیپلم خود را از سال 1384 به بعد و مدرک پیش دانشگاه های خود را از سال 1391 به بعد دریافت کرده اند، جهت ثبت نام در کنکور سراسری الزامی است. داوطلبان برای شرکت در کنکور سراسری، باید معدل کتبی دیپلم و پیش دانشگاهی خود را همراه با ریزنمرات در زمان ثبت نام کنکور ۱۴۰۱ ارائه دهند. ارائه کد سوابق تحصیلی به جای وارد کردن دستی و تک به تک نمرات روش بهتری است چراکه احتمال خطا کاهش می یابد. در ادامه به نحوه دریافت کد سوابق تحصیلی کنکور 1401 می‌پردازیم. 

 

دریافت کد سوابق تحصیلی کنکور ۱۴۰۱

تمامی داوطلبانی که قصد شرکت در کنکور سراسری سال 1401 را دارند و دیپلم خود را در یکی از رشته های نظری شامل ریاضی، تجربی و انسانی در سال 1384 و بعد از آن و همینطور مدرک پیش دانشگاهی خود را از سال 1391 و بعد از آن اخذ کرده اند، می‌توانند برای دریافت کد سوابق تحصیلی کنکور ۱۴۰۱ از سایت دریافت کد سوابق تحصیلی اقدام کنند. منظور از سوابق تحصیلی دانش آموزان همان ریز نمرات امتحانات کتبی دیپلم و پیش دانشگاهی دانش آموز که حاوی نمرات دروس مرتبط با رشته شان می‌باشد، است.

برای جلوگیری از وارد کردن دستی نمرات و کم کردن احتمال بروز خطا سامانه جمع آوری اطلاعات و سوابق تحصیلی داوطلبان آزمون سراسری ورود به دانشگاه ها ایجاد شده است که همان طور که مشخص است اقدام به جمع آوری اطلاعات سوابق تحصیلی دانش آموزان می کند. این سامانه از طریق سایت مربوطه به نشانی اینترنتی ” dipcode.medu.ir ” یک کد با عنوان دریافت کد سوابق تحصیلی کنکور ۱۴۰۱ در اختیار داوطلبان قرار می‌دهد.

لازم است در نظر نیز داشته باشید که دسته ای از داوطلبان که جزو فارغ التحصیلان رشته های نظری، فنی و کاردانش سال تحصیلی 96 الی 98 هستند و قصد دارند در کنکور کاردانی فنی حرفه ای نام نویسی کنند، بایستی برای ثبت نام در این آزمون کد سوابق تحصیلی دریافت کنند. برای اطلاع از شرایط ثبت نام کنکور ۱۴۰۱ کلیک کنید.

 

 دانش آموزان مشمول دریافت

✅ تمامی فارغ التحصیلان نظام جدید 3-3-6 سال فارغ التحصیلی و دریافت دیپلم آن ها از سال 98 به بعد می باشد.

✅ دانش آموزانی که دیپلم خود را در یکی از رشته‌های نظری شامل علوم تجربی، ریاضی فیزیک و علوم انسانی از سال 1384 به بعد دریافت کرده اند

✅ دانش آموزان رشته‌های نظری که مدرک پیش دانشگاهی را از سال 1391 به بعد دریافت کرده اند.

✅ دانش آموزان فارغ التحصیل رشته های نظری، فنی و حرفه ای و کاردانش هستند و مدرک دیپلم خود را گرفته اند در صورتی که بخواهند در کنکور کاردانی فنی حرفه ای 1401، شرکت کنند می‌توانند کدسوابق تحصیلی دیپلم خود را دریافت کنند.

داوطلبان غیر مشمول

❌ در صورتی که قبل از سال 91 مدرک پیش دانشگاهی خود را درافت کرده اید نیازی به دریافت کد سوابق تحصیلی کنکور ندارید.

❌فارغ التحصیلان رشته های کاردانش و فنی حرفه ای

❌ داوطلبان دارای مدرک کاردانی الزامی به دریافت کد سوابق تحصیلی کنکور ندارند.

مشمول غیر مشمول
کلیه فارغ التحصیلان نظام 3-3-6 فارغ التحصیلان رشته های کاردانش و فنی حرفه ای
دانرگان مدرک پیش دانشگاه 91 به بعد فارغ التحصیلان رشته های نظری از سال 84 به قبل
فارغ التحصیلان رشته نظری از سال 84 به بعد داوطلبان دارای مدارک کاردانی

با توجه به حذف دوره پیش دانشگاهی از نظام جدید، داوطلبان نظام جدید فاقد کد سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی بوده و فقط باید کد سوابق تحصیلی دیپلم خود را دریافت کنند.

 

زمان دریافت کد سوابق تحصیلی پایه دوازدهم کنکور ۱۴۰۱

با توجه به زمان ثبت نام کنکور سراسری 1401 در تاریخ 11 تا 17 بهمن ماه داوطلبان نظام جدید از شروع ثبت نام و با توجه به اعلام مدارس محل تحصیل خود سوابق تجصیلی خود را از سایت dipcode.medu.ir دریافت کنند. 

داوطلبانی که هم اکنون در حال تحصیل هستند و تاریخ دریافت مدرک دیپلم آنها خرداد ماه 1401 می باشد باید در تیر ماه به سایت سازمان سنجش مراجعه کرده و نمرات خود را تایید کنند. اما فارغ التحصیلان پایه دوازدهم در همان زمان ثبت نام باید کد سوابق تحصیلی خود را دریافت و در فرم ثبت نام درج کنند

متقاضیان با مراجعه و ثبت درخواست الکترونیکی در سامانه  جمع آوری اطلاعات و سوابق تحصیلی، کد مورد خود را دریافت کرده و در زمان ثبت نام این کد را در فرم ثبت نام وارد می کنند.

 

زمان دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی کنکور ۱۴۰۱

داوطلبان نظام قدیم علاوه بر سوابق تحصیلی دیپلم خود باید کد سوابق تحصیلی مدرک پیش دانشگاهی خود را نیز از سایت dipcode.medu.ir دریافت کنند و آن را وارد کنند.

چنانچه در زمان ثبت نام کنکور سرای 1401 امکان دریافت و درج کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی خود نشدید، سازمان سنجش این امکان را فراهم آورده تا داوطلبان در زمان تمدید مهلت ثبت نام کنکور کد سوابق تحصیلی خود را در فرم ثبت نام درج و ویرایش نمایند. 

 

 نحوه دریافت کد سوابق تحصیلی از سامانه dipcode.medu.ir 

تمامی داوطلبان برای دریافت کد سوابق تحصیلی خود از طریق سامانه جمع آوری اطلاعات و سوابق‌ تحصیلی داوطلبان کنکور سراسری ورود به دانشگاه ها ( dipcode.medu.ir ) بایستی مطابق مراحل زیر پیش بروند.

1️⃣ داوطلبان بایستی در ابتدا به سامانه جمع آوری اطلاعات و سوابق‌ تحصیلی داوطلبان کنکور سراسری ورود به دانشگاه ها به نشانی اینترنتی ” dipcode.medu.ir ” مراجعه کنند.

2️⃣ در صفحه ایجاد شده، پس از خواندن متن نمایش داده شده بایستی طبق تصویر زیر بر روی گزینه “ برای مشاهده سوابق و دریافت کد سوابق تحصیلی اینجا را کلیک کنید ” کلیک نمایند.

مشاهده و دریافت کد سوابق تحصیلی

3️⃣ در صفحه پیش رو که طبق تصویر زیر می‌باشد، دانش آموزان باید اطلاعاتی شامل کد دانش آموزی، کد منطقه، کد مقطع و تاریخ تولد خود را در بخش‌های تعیین شده وارد کنند و سپس بر روی گزینه ” تایید ” کلیک کنند.

❌❌ داوطلبان نظام 3-3-6 باید گزینه متوسطه دوم را انتخاب کنند و داوطلبانی که دیپلم خود را از سال 84 به بعد اخد کرده اند گزینه متوسطه را انتخاب نمایند ❌❌ 

سوابق تحصیلی دیپلم

داوطلبانی که مایل به دریافت کد سوابق تحصیلی کنکور ۱۴۰۱ خود هستند، توجه داشته باشند ابتدا یک بار مقطع خود را دیپلم وارد کنند و کدسوابق تحصیلی دیپلم خود را دریافت کنند و سپس دوباره وارد سایت شده و اینبار برای مقطع پیش دانشگاهی اقدام کنند.

 

دریافت سوابق تحصیلی از سایت سازمان سنجش

امکان دریافت کد سوابق تحصیلی دانش آموزان از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور برای دانش آموزان پایه دوازدهم امکان پذیر است. بدین صورت که دانش آموزان پایه دوازدهم که موفق نشده اند در زمان ثبت نام کنکور سراسری 1401 کد سوابق تحصیلی خود را از طریق سامانه dipcode.medu.ir دریافت کنند می توانند پس از برگزاری کنکور سراسری به سایت سازمان سنجش مراجعه کنند و ضمن مشاهده ریزنمرات خود آن ها را تایید کنند.

بنابراین سازمان سنجش پس از برگزاری کنکور سراسری، یک فرصت در اختیار داوطلبان پایه دوازدهم کنکور سراسری قرار می دهد که به سایت sanjesh.org مراجعه کنند و پس از مشاهده سوابق تحصیلی خود، آن ها تایید کنند.

چنانچه داوطلبان پس از مشاهده سوابق تحصیلی در سایت سازمان سنجش، متوجه مغایرتی در نمرات درج شده شوند بایستی که جهت ویرایش آن ها به سایت dipcode.medu.ir مراجعه کنند.

 

نحوه دریافت سوابق تحصیلی از سایت سازمان سنجش

1️⃣ وارد سایت سازمان سنچش آموزش کشور به نشانی اینترنتی ” sanjesh.org ” شوید.

2️⃣ از منوی رنگی سمت راست سایت بر روی گزینه ” سراسری ” کلیک نمایید.

سراسری

3️⃣ بر روی لینک فعال ” سوابق تحصيلی دانش آموزان – وضعيت نمرات ارسالی از آموزش و پرورش ” کلیک کنید.

4️⃣ در صفحه جدید مطابق تصویر زیر سه کادر پیش روی شماست که بایستی اطلاعات خواسته شده در یکی از این کادر ها زا وارد نمایید.

لینک سوابق تحصيلی دانش آموزان – وضعيت نمرات ارسالی از آموزش و پرورش بلافاصله پس از برگزاری کنکور سراسری 1401 در سایت سازمان سنجش فعال می گردد

 

مشاوره ثبت نام کنکور ۱۴۰۱

طبق آخرین اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور مورخ 20 تیر 1400 داوطلبانی که در جلسه کنکور سراسری حاضر بوده اند، می توانند در سایت سازمان سنجش آزموزش کشور اطلاعات سوابق تحصیلی خود را رویت کنند و اگر متوجه شدند برخی از نمرات آن ها اشتباه درج شده است، در سایت dipcode.medu.ir نسبت به ویرایش آن ها اقدام کنند.

لازم به ذکر است داوطلبان می‌توانند برای دسترسی به کد دانش آموزی خود به مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی خود مراجعه کنند. کد منطقه داوطلبان نیز در سایت سازمان سنجش موجود می‌باشد که داوطلبان باید توجه داشته باشند کد منطقه دیپلم یعنی کد منطقه ای که دو سال اول دوره متوسطه دوم را در آنجا گذرانده اند و کد منطقه پیش دانشگاهی یعنی کد منطقه ای که سال پیش دانشگاهی را در آن گذرانده اند و سپس کد منطقه خود را دریافت کنند.

در صورتی که پیرامون دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی کنکور ۱۴۰۱ سوالی دارید، می توانید از خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی مشاوران مجموعه دانتل استفاده کنید و سوالات خود را از برترین مشاوران مجموعه دانتل بپرسید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی کنکور ۱۴۰۱ می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02146291403 تماس بگیرید.

 

 

سوالات متداول

متقاضیان برای دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی بایستی به کدام سایت مراجعه کنند؟

دریافت کد سوابق تحصیلی از طریق سامانه جمع آوری اطلاعات و سوابق‌ تحصیلی داوطلبان کنکور سراسری ورود به دانشگاه ها به نشانی اینترنتی ” dipcode.medu.ir ” امکان پذیر می باشد.

چه کسانی مشمول دریافت کدسوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی می باشند؟

داوطلبانی که دیپلم خود را در یکی از رشته های نظری شامل ریاضی، تجربی و انسانی در سال 1384 به بعد و مدرک پیش دانشگاهی خود را از سال 1391 به بعد دریافت کرده اند، مشمول دریافت دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی می باشند.

نحوه دریافت کدسوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی از طریق سایت سازمان سنجش به چه صورت است؟

پس از برگزاری کنکور سراسری امکان مشاهده و تایید سوابق تحصیلی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور فراهم می شود و داوطلبان می توانند در صورت وجود مغایرت در این اطلاعات از طریق سایت dipcode.medu.ir آن ها را ویرایش کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره