ثبت نام کنکور سراسریکنکور سراسری

ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲

ثبت نام کنکور ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲ همانند سال های گذشته از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور و به صورت اینترنتی انجام می شود. علاقه مندان به شرکت در کنکور سراسری 1402 لازم است که پیش از تکمیل مراحل نام نویسی خود در سایت سازمان سنجش آموزش کشور، ابتدا دفترچه راهنما را به طور کامل مطالعه کنند تا از جزئیات این آزمون مطلع گردند و سپس برای تکمیل مراحل نام نویسی خود اقدام نمایند. در پی تغییراتی که در کنکور سراسری ایجاد شده است، ثبت نام نوبت اول بهمن ماه در آبان ماه سال 1401 و نوبت دوم تیر ماه 1402 در فروردین ماه خواهد بود. برای مطالعه راهنما کامل ثبت نام کنکور 1401 – 1402 تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲

کنکور سراسری برای ورود به رشته های با آزمون دوره های مختلف دانشگاه های سراسری شامل دوره روزانه، نوبت دوم، غیر انتفاعی، پیام نور، پردیس خودگردان و همینطور دانشگاه آزاد اسلامی برگزار می شود. از آنجایی که تحصیل در رشته های با آزمون، فقط از طریق کنکور سراسری امکان پذیر است، علاقه مندان باید در تاریخ های اعلام شده، نسبت به ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲ اقدام نمایند. 

طی سال های گذشته که در طول یکسال، فقط یک کنکور سراسری برگزار می شد، تمامی متقاضیان باید در بهمن ماه مراحل نام نویسی خود را تکمیل می کردند. اما با تغییراتی که در این آزمون ایجاد شده است، شاهد برگزاری کنکور سراسری برای دو بار در سال هستیم که متقاضیان برای ثبت نام کنکور در نوبت اول این آزمون باید در آبان ماه و برای ثبت نام در نوبت دوم آن در فروردین ماه به سایت سازمان سنجش به نشانی اینترنتی sanjesh.org مراجعه کنند.

توصیه می شود که داوطلبان پیش از تکمیل مراحل نام نویسی خود در کنکور سراسری، ابتدا دفترچه راهنما ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۲ را مطالعه کنند تا اینگونه از شرایط و مدارک لازم برای شرکت در این رقابت مطلع شوند. از سویی دیگر به دلیل تغییراتی که در روند ثبت نام و برگزاری کنکور سراسری ایجاد شده است، با مطالعه دفترچه راهنما پاسخ تمامی سوالات خود را دریافت نمایند.

تغییرات نحوه برگزاری کنکور سراسری 1401 – 1402

بر اساس اخباری که از سوی سایت سازمان سنجش منتشر شده است، ثبت نام کنکور سراسری 1402 با تغییرات بسیاری برگزار خواهد شد. در ادامه به مهم ترین تغییراتی که در روند برگزاری کنکور اعمال خواهد شد، اشاره کرده ایم:

✅✅ کنکور سراسری از سال 1402 دوبار در سال برگزار می شود و متقاضیان می توانند در هر نوبت شرکت کنند تا رتبه بهتر برای انتخاب رشته آن ها لحاظ شود. در واقع اگر متقاضیان با شرکت در نوبت اول کنکور سراسری، موفق به کسب رتبه و تراز مناسب نشوند، نیازی نیست برای امتحان شانس خود تا سال بعد صبر کنند و می توانند در نوبت دوم کنکور سراسری همان سال شرکت نمایند. 

🔵 نتایج کنکور سراسری تا دو سال اعتبار خواهد داشت و متقاضیان می توانند حداکثر تا دو سال در مرحله انتخاب رشته کنکور سراسری شرکت کنند. 

❌❌ دفترچه دروس عمومی از سوالات کنکور سراسری حذف می شود و اینگونه متقاضیان فقط باید به سوالات دروس تخصصی پاسخ دهند. تاثیر دروس عمومی در کنکوری سراسری، وابسته به سوابق تحصیلی متقاضیان خواهد بود.

❓❗ تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور سراسری تا 60 درصد افزایش پیدا خواهد کرد. بر خلاف سال های گذشته، سوابق تحصیلی در کنکور سراسری 1402 تاثیر چشمگیری در رتبه و تراز خواهد داشت و نیمی از نمره کل متقاضیان وابسته به سوابق تحصیلی آن ها خواهد بود.

🟡 از دیگر تغییرات حذف زیرگروه ها می باشد؛ در واقع داوطلبان بر مبنای یک رتبه و یک تراز می توانند اقدام به انتخاب هریک از رشته های ارائه شده در زیرگروه مربوطه نمایند. 

زمان ثبت نام کنکور ۱۴۰۲

با تصویب تغییرات آزمون سراسری ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲ از امسال شاهد برگزاری این آزمون برای دو بار در سال خواهیم بود. به طوری که زمان ثبت نام آزمون سراسری نوبت اول 1402 از تاریخ 8 الی 14 آبان ماه 1401 و ثبت‌نام برای نوبت دوم در تاریخ 15 الی 21 فروردین ماه 1402 امکان پذیر خواهد بود.

هرسال نام نویسی کنکور در بازه زمانی اعلامی از سوی سازمان سنجش صورت می‌گیرد. زمان ثبت نام در سال های مختلف اندکی تفاوت دارد. زمان ثبت نام کنکور ۱۴۰۲ داز سوی سازمان سنجش تعیین شد و در 10 بهمن ماه آغاز شده و تا 17 بهمن 1400 ادامه دارد

نوبت کنکور زمان ثبت نام  زمان برگزاری آزمون
کنکور بهمن ماه ۱۴۰۱ 8 تا 14 آبان ماه ۱۴۰۱ 29 و 30 دی 1401 
کنکور تیر ماه ۱۴۰۲ 15 الی 21 فروردین ماه 1402 14 و 15 تیر 1402

توصیه می شود که داوطلبان پیش از تکمیل مراحل نام نویسی خود در کنکور سراسری، ابتدا دفترچه راهنما را مطالعه کنند تا اینگونه از شرایط و مدارک لازم برای شرکت در این رقابت مطلع شوند. از سویی دیگر به دلیل تغییراتی که در روند ثبت نام و برگزاری کنکور سراسری ایجاد شده است، با مطالعه دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور سراسری، پاسخ تمامی سوالات خود را دریافت نمایند.

تمدید مهلت و فرصت مجدد ثبت نام آزمون سراسری ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲

هر ساله سازمان سنجش مهلت ثبت نام آزمون سراسری ۱۴۰۲ برای آن دسته از داوطلبانی که موفق به ثبت نام خود نشده اند برای چند روز دیگر تمدید می کند تا این دسته از داوطلبان جامانده امکان ثبت نام با تاخیر آزمون سراسری را داشته باشند. داوطلبانی که در آزمون سراسری نام نویسی کرده اند در تمدید مهلت ثبت نام می توانند نسبت به ویرایش اطلاعات ورودی خود اقدام کنندو در صورت مغایرت اطلاعات را تصحیح نمایند. 

علاوه بر زمان ثبت نام کنکور سراسری و تمدید مهلت آن، معمولا سازمان سنجش فرصتی را به عنوان فرصت مجدد ثبت نام در کنکور سراسری نیز در نظر می گیرد تا جاماندگان از ثبت نام بتوانند طی این مرحله مراحل نام نویسی خود را تکمیل کنند و همینطور افرادی که برخی اطلاعات خود را به اشتباه در فرم انتخاب رشته وارد کرده اند، اینگونه جهت ویرایش فرم انتخاب رشته خود اقدام نمایند. 

شرایط ثبت نام کنکور سراسری 1401 – 1402

ثبت نام در کنکور سراسری ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲ شامل برخی شرایط عمومی و اختصاصی می باشد که داوطلبانی که قصد ثبت نام در کنکور سراسری ی را دارند، بایستی که واجد این شرایط باشند. در ادامه به شرایط ثبت نام کنکور اشاره کرده ایم.

شرایط عمومی

✅ داوطلبان باید دارای اعتقاد به اسلام یا یکی از ادیان تصریح شده در قانون اساسی باشند.

✅ از دیگر شرایط عمومی اعتقاد به احکام دینی و انجام آن ها می باشد.

✅ نداشتن سابقه دشمنی با نظام جمهوری اسلامی ایران و سابقه شرکت در حذب های سیاسی نیز از الزامات است.

✅ متقاضیان نباید سابقه فساد اخلاقی داشته باشند و شئونات اسلامی را نیز رعایت کنند.

✅ داشتن سلامت جسمانی مرتبط با رشته تحصیلی نیز از شرایط ضروری ثبت نام کنکور 1401 – 1402 است.

شرایط اختصاصی

✅ داوطلبان برای شرکت و ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲ بایستی که دارای دیپلم چهار ساله نظام قدیم آموزش متوسطه و یا مدرک دوره پیش دانشگاهی باشند.

✅ داوطلبان کنکور سراسری ملزم به فارغ التحصیلی و اخذ مدرک تا تاریخ 31 شهریور ماه می باشند.

✅ دسته ای از داوطلبان که جزو فارغ التحصیلان مقطع کاردانی رشته های پزشکی هستند، بایستی که حداکثر تا تاریخ 31 شهریور ماه و یا 31 بهمن ماه 1400 مدرک مربوط به خدمات قانونی خود را دریافت کنند، چراکه در زمان ثبت نام ارائه گواهی پایان دوره طرح نیروی انسانی الزامی است.

✅ دسته ای از داوطلبان که جزو دانشجویان دوره روزانه دانشگاه های سراسری هستند، بایستی که تا تاریخ 25 اسفند ماه 1400 از دانشگاه محل تحصیل خود انصراف دهند.

✅ داوطلبانی که در کنکور سراسری 1400، در یکی از کد رشته محل های دوره روزانه پذیرفته شده اند، در آزمون سال جاری مجاز به انتخاب رشته در دوره های روزانه نیستند.

✅ داوطلبان آقا بایستی که دارای گواهی پایان خدمت سربازی و یا معافیت دائم و یا موقت باشند.

✅ اگر داوطلبی در کنکور سراسری 1400 در کد رشته غیر روزانه پذیرفته شده باشد، برای شرکت در کنکور سراسری نیازی نیست که از محل تحصیل خود انصراف دهند.

راهنما ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲

اشاره کوتاهی کردیم که جهت ورود به رشته های با آزمون در هر دانشگاهی شما ملزم به شرکت در کنکور سراسری می باشید، نام نویسی آزمون سراسری ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲ از طریق سایت ثبت نام کنکور انجام می شود. در ادامه مراحل و نحوه ثبت نام کنکور را قرار داده ایم.

مراحل-ثبت-نام-کنکور

راهنما تصویری گام به گام

در ادامه مراحل ثبت نام کنکور سراسری از طریق این سامانه را به صورت گام به گام شرح داده ایم.

1️⃣ وارد سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی ” sanjesh.org ” شوید.

2️⃣ از منوی رنگی سمت راست سایت بر روی گزینه ” سراسری ” کلیک کنید.

سراسری

3️⃣ بر روی لینک فعال ” ثبت نام آزمون سراسری ۱۴۰۲ ” کلیک نمایید. (این لینک در زمان ثبت نام فعال خواهد شد)

ثبت نام کنکور سراسری

پرداخت هزینه ثبت نام کنکور سراسری 1401 – 1402

4️⃣ ثبت نام در کنکور سراسری نیازمند پرداخت هزینه می باشد. پرداخت هزینه ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲ با خرید سریال ثبت نام، امکان پذیر است. بنابراین لازم است از منوی سمت راست سایت بر روی گزینه ” خرید سریال ثبت نام ” کلیک کنید.

خرید سریال ثبت نام کنکور سراسری

5️⃣ در این مرحله برای خرید کارت اعتباری ثبت نام کنکور سراسری، سریال ثبت نام را با توجه به گروه آزمایشی خود انتخاب کنید و در نهایت گزینه ” تایید و ادامه ” را انتخاب نمایید. (در نظر داشته باشید در این مرحله، اگر قصد انتخاب رشته در دانشگاه های غیرانتفاعی و پیام نور را نیز دارید، برای آن ها نیز سریال علاقه مندی جداگانه تهیه نمایید) 

انتخاب سریال ثبت نام

6️⃣ اطلاعات شخصی خواسته شده شامل نام، نام خانوادگی، شماره تلفن ثابت و همراه و پست الکترونیک را وارد کرده و سپس بر روی گزینه ” تایید و ادامه ” کلیک کنید.

اطلاعات وارد شده ثبت نام

7️⃣ اطلاعاتی که وارد کرده اید نمایش داده می شود در صورت صحت آن ها تیک گزینه ” ضمن مطالعه دقیق و آگاهی از شرایط و ضوابط، شماره پیگیری پرداخت را نیز یادداشت نموده ام ” بر روی گزینه “ ادامه روند پرداخت ” کلیک نمایید. توجه داشته باشید که شماره پیگیری پرداخت ثبت نام کنکور سراسری را حتما یادداشت کنید.

تایید اطلاعات کنکور سراسری

8️⃣ پس از وارد شدن به درگاه پرداخت اینترنتی اطلاعات کارت بانکی عضو شبکه شتاب خود را شامل شماره کارت بانکی، رمز دوم، تاریخ انقضای کارت و رمز CVV2 وارد نمایید. پس از پرداخت موفقیت آمیز هزینه ثبت نام کنکور شماره سریال ۱۲ رقمی را دریافت کنید.

اطلاعات کارت بانکی

تکمیل مراحل ثبت نام 

9️⃣ مجدد به صفحه ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲ بازگردید. شرایط و ضوابط شرکت در این آزمون نمایش داده می شود، آن ها را مطالعه کرده و سپس بر روی گزینه “ تایید و ادامه _ گام بعدی ” کلیک کنید.

🔟 سریال خریداری شده را در کادر های مشخص شده وارد نمایید.

نظام آموزشی

1️⃣1️⃣ در این مرحله فرم تقاضانامه اینترنتی ثبت نام نمایش داده می شود که لازم است با اطلاعات مربوط به شناسنامه و اطلاعات تحصیلی خود آن ها را تکمیل کنید.

درج سریال ثبت نام کنکور سراسری

1️⃣2️⃣ داوطلبان باید موارد زیر را بر اساس نظام آموزشی و سال اخد دیپلم خود وارد کنند. (دانش آموزان نظام 6-3-3 مدرک پیش دانشگاهی ندارند.)

ثبت نام کنکور

1️⃣3️⃣ در این بخش کد سوابق تحصیلی دیپلم برای داوطلبانی که مدرک دیپلم خود را از اسل 1384 به بعد و مدرک پیش دانشگاهی خود را از سال 90 به بعد اخذ کرده اند درج کنند. (دانش آموزان نظام 6-3-3 کد سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی ندارند.)

کد سوابق تحصیلی

1️⃣4️⃣ در این مرحله عکس خود را مطابق مشخصاتی که در سایت اعلام شده است، بارگذاری نمایید.

بارگزاری عکس داوطلب

 1️⃣5️⃣ در این بخش اطلاعات شخصی و شناسنامه ای را باید پر کنید از جمله نام و نام خانوادگی و کد ملی و سایر موارد. داوطلبانی که کد سوابق تحصیلی خود را اعمال می کنند تعدادی از موارد به صورت اتوماتیک توسط سیستم پر می شود.

تکمیل فرم ثبت نام 

1️⃣6️⃣ در این بخش مشخصات مدرک دیپلم و مدرک پیش دانشگاهی (برای داوطلبان نظام سالی-واحدی ترمی-واحدی) نمایش داده می شود. داوطلبان نظام 6-3-3 مدرک پیش دانشگاهی ندارند و فقط اطلاعات مدرک دیپلم آن ها نمایش داده می شود) را باید طبق توضیحات پر کنند.

1️⃣7️⃣ در بند 25 تا 28 فرم ثبت نام کنکور سراسری 1401 – 1402 مشخصات سهمیه ایثارگری داوطلبان باید پر شود. داوطلبانی که سهمیه ایثارگری ندارند باید گزینه مناطق را انتخاب نمایند.

1️⃣8️⃣ در بند 28 فرم ثبت نام کنکور سراسری داوطلبان در صورت داشتن معلولیت باید موارد زیر را تکمیل کنند. باید توجه شود مشخصات معلولیت با به تایید سازمان بهزیستی برسد.

1️⃣9️⃣ در این بخش فرم ثبت نام کنکور وضیعت چپ دست و بهیار بودن داوطلبان مشخص می شود. داوطلبانی که فارغ التحصیل آموزش عالی یا دانشجو هستند و یا انصراف از تحصیل داده اند باید موازد زیر را تکمیل کنند.

2️⃣0️⃣ داوطلبان در این بخش باید گروه آزمایشی امتحانی خود را از بین گروه ریاضی، تحربی، انسانی، هنر و زبان مخص کنند. در بند بعدی باید زبان خارجی امتحانی خود را انتخاب نمایند.

          ✅ از بین رشته های ریاضی، تجربی و انسانی داوطلبان می توانند فقط یک رشته را انتخاب نمایند.

تکمیل فرم ثبت نام کنکور سراسری 1401 – 1402

2️⃣1️⃣ بند 40 تا 45 فرم ثبت نام کنکور سراسری مربوط به علاقه مندی ها می باشد.

          ✅ داوطلبان می توانند در رشته های شناور هنر و زبان و یا هر دو می توانند در صورت علاقه با خریداری کارت ثبت نام (برای هر گروه یک کارت خریداری شود به مبلغ 75 هزار تومان) ثبت نام خود را انجام دهند

          ✅ هر داوطلبا حداکثر در سه گروه آزمایشی می تواند شرکت کند. به طور مثال در گروه آزمایشی تجربی که رشته اصلی می باشد و در گروه آزمایشی هنر و زبان که رشته های شناور می باشند می تواند شرکت کند اما در دو رشته اصلی مانند ریاضی و تجربی امکان ثبت نام وجود ندارد.

          ✅ در صورت علاقه مندی به ادامه تحصیل در دانشگاه های پیام نور و غیر انتفاعی باید کارت جداگانه علاقه مندی (مبلغ 20 هزار تومان) خریداری شود. برای هر دانشگاه باید کارت جداگانه خریداری شود.

          ✅ در صورت علاقه مندی به دانشگاه اطلاعات و امنیت و امام صادق و … تیک گزینه ها زده شود.

2️⃣2️⃣ در بند 46 و 47 فرم ثبت نام کنکور سراسری حوزه امتحانی خود را داوطلب باید مشخص نماید.

2️⃣3️⃣ در این بخش داوطلبان تلفن ثابت و همراه خود و ادرس محل سکونت خود را تکمیل می کنند و در نهایت بر روی گزینه ” تایید ” کلیک کنید.

2️⃣4️⃣ در نهایت در صورت تکمیل صحیح موارد سیستم یک شماره پرونده 7 رقمی و یک کد رهگیری 16 رقمی در اخیتار داوطابان قرار می دهد که به منزله انجام فرآیند ثبت نام کنکور سراسری می باشد. شماره پرونده و کد رهگیری دارای اهمیت زیادی است و در مراحل بعدی ثبت نام به آن نیاز خواهد داشت بنابراین این کد ها را یادداشت کنید و حفظ نمایید.

مدارک لازم برای ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲

در مراحل نحوه ثبت‌ناماشاره کردیم که ثبت نام در این آزمون نیازمند این است که داوطلبان اطلاعات و مدارک لازم برای ثبت نام کنکور را در فرم تقاضانامه خود تکمیل کنند. برای کاهش خطا شما می توانید ابتدا فرم پیش نویس انتهای دفترچه راهنما را تکمیل کنید. در ادامه این مطلب به منطور راهنمایی شما عزیزان، اطلاعات و مدارک لازم را ارائه کرده ایم.

مشخصات شناسنامه ای

 • نام و نام خانوادگی
 • نام پدر
 • جنسیت زن یا مرد
 • شماره شناسنامه
 • شماره سری و سریال شناسنامه
 • تاریخ تولد
 • شماره ملی

مشخصات تماس

 • منطقه شهرداری محل سکونت
 • شماره تلفن ثابت
 • شماره تلفن همراه
 • استان، شهر و آدرس
 • آدرس پست الکترونیکی
 • کدپستی

کدهای منطقه و بخش ثبت نام کنکور سراسری

 • کدبخش محل تولد موجود در جدول شماره 7 راهنمای کنکور سراسری
 • کد منطقه و یا ناحیه آموزش و پرورش محل اخذ مدرک دیپلم: یک کد 4 رقمی درج شده در بالای کارنامه فارغ التحصیلی دانش آموزان نظام جدید (برای مشاهده و دریافت کد منطقه تحصیلی کلیک کنید.)
 • کد منطقه و یا ناحیه آموزش و پرورش محل اخذ مدرک پیش دانشگاهی قابل دریافت از سایت سنجش
 • کد بخش محل اخذ مدرک سال دوم دبیرستان
 • کد بخش محل اخذ مدرک دیپلم ثبت نام کنکور ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲
 • کد بخش محل اخذ مدرک دوره پیش دانشگاهی
 • کد دانش آموزی مقطع دیپلم دانش آموزان فارغ التحصیل سال 1384 تا 1397. کد دانش آموزی یک شماره ۸ تا ۱۱ رقمی موجود در قسمت بالای کارنامه دبیرستان درج شده است. (برای مشاهده و دریافت کد دانش آموزی کلیک کنید)
 • کد عنوان دیپلم پایه دوازدهم نظام آموزشی 3-3-6 موجود در مدرک دیپلم (برای مشاهده کد سوابق تحصیلی پایه دوازدهم کلیک کنید)
 • کد دانش آموزی مقطع پیش دانشگاهی موجود در قسمت بالای کارنامه پیش دانشگاهی
 • کد دو رقمی عنوان مدرک پیش دانشگاهی
 • کد محل اشتغال به کار
 • کد استان و کد بخش محل اقامت درج شده در دفترچه راهنما 
 • کد نظام وظیفه کنکور موجود در دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور سراسری 
 • کد سوابق تحصیلی دیپلم: مختص دانش آموزانی که از سال 1384 به بعد دیپلم گرفته اند. (برای دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی کلیک کنید)
 • کد سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی: مختص دانش آموزانی که از سال 1391 به بعد مدرک پیش دانشگاهی گرفته اند.

اطلاعات معدل و سوابق تحصیلی

✅ معدل کل دیپلم نظام آموزشی جدید 3-3-6 و یا دیپلم نظام آموزشی سالی واحدی یا ترمی واحدی و یا دیپلم نظام قدیم و یا دیپلم فنی و حرفه ای و یا کاردانش

✅ معدل کتبی نهایی پایه دوازدهم نظام آموزشی جدید 3-3-6 و یا سال سوم نظام آموزشی سالی واحدی یا ترمی واحدی و یا دیپلم نظام قدیم

✅ معدل کل دوره پیش دانشگاهی و تاریخ اخذ مدرک 

✅ معدل کل فارغ التحصیلی مقطع کاردانی 

✅ سال، ماه و روز اخذ مدرک دیپلم

✅ تعیین وضعیت دانش آموزی و یا فارغ التحصیلی 

تعیین وضعیت تحصیلی: دانشجویان انصرافی، دانشجویان دوره روزانه، دانشجویان دوره غیرروزانه و دانشجویان اخراجی دانشگاه‌ها

✅ وضعیت فارغ التحصیلی در مقاطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد و یا بالاتر دانشگاه ها

سهمیه ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲

داوطلبان از بین سهمیه کنکور سراسری (” مناطق ” ، ” خانواده شهدا ” ، ” ایثارگران و جانبازان ” ، ” رزمندگان ” ، ” بهیاری ” ، ” کارمندان “) باید یکی از آنها را انتخاب کننند. در صورتی که دارای سهمیه ایثارگری نیستید باید آزاد (که همان مناطق است) را انتخاب کنید. داوطلبانی که دارای سهمیه ایثارگری هستند باید یک کد ۱۲ رقمی از سازمان مربوطه دریافت و آن را وارد فرم ثبت نام کنکور سراسری 1401 – 1402 کنند. در غیر سهمیه آن ها به مناطق تبدیل خواهد شد. رزمنده ها باید مدت جضور خود در جبهه را به ماه وارد نمایند.

دریافت کد 12 رقمی ایثارگری : کد 12 رقمی درج شده در کارت ایثارگری فرد ایثارگر برای داوطلبان با سهمیه ایثارگران 25 درصد و ایثارگران 5 درصد

🟡 دریافت کد 12 رقمی ایثارگری سپاه: مراجعه به سایت ستاد نیروهای مسلح و یا سازمان بسیج مستضعفین isaar.ir و دریافت کد پیگیری 12 رقمی 

🟡 کد 12 رقمی سهمیه ایثارگری ارتش: مراجعه به سایت آجا ارتش جمهوری اسلامی aja.ir و دریافت کد پیگیری 12 رقمی

علاقه‌مندی به ثبت نام دانشگاه های با شرایط خاص

 • علاقه‌مند به شرکت در گزینش رشته‌های تحصیلی دانشگاه پیام نور و غیرانتفاعی 
 • علاقه مند به ثبت نام دانشگاه اطلاعات و امنیت ملی
 • علاقمند ثبت نام دانشگاه امام صادق (ع) 

سایر مشخصات لازم ثبت نام کنکور 1401 – 1402 

🔵 تعیین اقلیت‌های دینی: داوطلبان ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۲ انتخاب یکی از گزینه‌های ” کلیمی ” ، مسیحی “، ” زرتشتی ” برای دریافت سوالات معارف مرتبط

🔵 تعیین وضعیت نابینا یا کم بینا، ناشنوا یا کم شنوا و یا معلول جسمی حرکتی برای درخواست منشی

🔵 تعیین وضعیت اتباع خارجی و وارد کردن کد 13 رقمی اتباع خارجی

🔵 صندلی مخصوص داوطلبان چپ دست برای دریافت صندلی مخصوص

🔵 تعیین گروه آزمایشی ریاضی، تجربی، انسانی

🔵 تعیین گروه‌های آزمایشی زبان خارجی

🔵 تعیین وضعیت در آزمون سراسری سال گذشته نیز شرکت کرده اید یا خیر

دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی

همانطور که اطلاع دارید، علاوه بر رتبه و تراز اکتسابی داوطلبان در کنکور سراسری، سوابق تحصیلی آن ها نیز در نتیجه این آزمون تاثیر گذار است. سازمان سنجش برای اعمال دقیق سوابق تحصیلی دانش آموزان در آزمون سراسری، اقدام به جمع آوری اطلاعات آن ها در سامانه جمع آوری اطلاعات و سوابق تحصیلی داوطلبان آزمون سراسری ورود به دانشگاه ها با آدرس الکترونیکی ” dipcode.medu.ir ” کرده است.

از آنجایی که وارد کردن کد سوابق تحصیلی دیپلم و برای دانش آموزان با مدرک پیش دانشگاهی، کد سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی در سایت سازمان سنجش جهت ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲ لازم است؛ متقاضیان باید به سامانه نامبرده مراجعه کنند و پس از وارد کردن کد منطقه، شماره دانش آموزی، سال تولد و مشخص کردن مقطع تحصیلی خود، کد سوابق تحصیلی دیپلم و یا پیش دانشگاهی مرتبط با مقطع وارد شده را دریافت کنند.

داوطلبانی که در یکی از دسته های زیر قرار می گیرند، مشمول دریافت کد سوابق تحصیلی جهت ثبت نام کنکور هستند:

🔴 داوطلبانی که مدرک دیپلم ترمی واحدی _ سالی واحدی خود را بعد از سال 1384 در یکی از رشته های نظری شامل رياضی فيزيک، علوم تجربی، علوم انسانی و علوم و معارف اسلامی اخذ کرده اند.

🔴 داوطلبانی که بعد از سال 1391 موفق به مدرک پیش دانشگاهی شده اند.

🔴 داوطلبانی که مدرک دیپلم نظام جدید (6 -3-3) خود را بعد از سال 1398 در یکی از رشته های نظری شامل رياضی فيزيک، علوم تجربی، علوم انسانی و علوم و معارف اسلامی اخذ کرده اند.

در صورت مشکل در دریافت کد سوابق تحصیلی ثبت نام کنکور سراسری می توانید با مشارین مرکز مشاوره تحصیلی دانتل تماس بگیرید.

افراد غیر مشمول به دریافت کد سوابق تحصیلی

در میان داوطلبان کنکور سراسری، سه دسته از دانش آموزان مشمول دریافت کد سوابق تحصیلی برای ثبت نام کنکور ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲ نمی باشند. این سه دسته به شرح موارد زیر هستند :

 • داوطلبانی که جزو فارغ التحصیلان شاخه فنی حرفه ای و کار و دانش نظام قدیم و نظام جدید هستند.
 • داوطلبانی که به جای مدرک پیش دانشگاهی از مدرک کاردانی استفاده می کنند.
 • داوطلبانی که مدرک پیش دانشگاهی خود را قبل از سال 91 دریافت کرده اند.

ثبت نام جاماندگان کنکور سراسری ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲

سازمان سنجش به منظور ثبت نام تمامی متقاضیان، علاوه بر تمدید مهلت ثبت نام که بلافاصله پس از اتمام مهلت ثبت نام کنکور سراسری انجام می شود، بازه زمانی دیگری را نیز در اسفند ماه در نظر می گیرد که آخرین فرصت ثبت نام برای جاماندگان کنکور سراسری است.

معمولا فرصت مجدد آزمون سراسری برای ثبت نام جاماندگان کنکور سراسری ۱۴۰۲ یک بازه زمانی چهار تا پنج روزه در اوایل اسفند ماه است. از آن جایی که این مهلت مجدد، آخرین فرصت برای ثبت نام در کنکور سراسری می باشد، بهتر است جاماندگان از مرحله ثبت نام آزمون سراسری، گوش به زنگ اخبار مربوط به این آزمون باشند.

تاکنون سازمان سنجش پیرامون فرصت مجدد ثبت نام کنکور اطلاعیه ای منتشر نکرده است، به محض اعلام شدن، زمان دقیق در این مقاله از سایت دانتل اطلاع رسانی خواهد شد.

کارت ورود به جلسه و زمان برگزاری آزمون ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲

پس از اتمام مهلت ثبت نام کنکور سراسری 1401 – 1402 متقاضیان باید با اطلاع از زمان برگزاری این آزمون، آمادگی لازم را برای شرکت در جلسه کسب کنند. در روز های نزدیک به برگزاری آزمون، سازمان سنجش آموزش کشور برای تمامی داوطلبانی که مراحل ثبت‌نام خود را با موفقیت انجام داده اند، یک کارت ورود به جلسه منتشر می کند.

کارت ورود به جلسه کنکور شامل اطلاعات مهمی از جمله برخی اطلاعات شناسنامه ای و تحصیلی داوطلب، آدرس حوزه برگزاری و … می باشد. از این کارت به همراه مدرک شناسایی داوطلب، برای تشخیص هویت دانش آموز جهت ورود به جلسه آزمون کنکور سراسری استفاده می شود. 

پس ثبت نام کنکور سراسری داوطلبان باید در تاریخ های اعلام شده که معمولا چهار تا پنج روز قبل از برگزاری آزمون است، به سایت سازمان سنجش مراجعه کنند و پس از دریافت کارت ورود به جلسه کنکور سراسری خود، یک برگه پرینت از آن تهیه کرده و همراه خود به جلسه ببرند. 

زمان برگزاری آزمون سراسری ۱۴۰۱ در تاریخ ۸ تا ۱۱ تیر ماه می باشد.

متقاضیان بایستی اطلاعات مندرج بر روی کارت ورود به جلسه خود را بررسی کنند و در صورتی که دارای اشتباهاتی در اطلاعات درج شده باشد، نواقص آن را از طریق لینک ویرایش فعال در سایت سازمان سنجش و یا باجه های رفع نقص کارت ورود به جلسه برطرف کنند.

انتخاب رشته و اعلام نتایج کنکور 1401 – 1402

پس از اتمام مهلت ثبت نام کنکور و برگزاری آزمون، پس از گذشت یک بازه زمانی یک نتایج اولیه برای تمامی متقاضیان دانشگاه های سراسری و آزاد به صورت یکپارچه از طریق سایت سازمان سنجش منتشر می گردد.

در این مرحله متقاضیانی که مجاز به انتخاب رشته کنکور سراسری هستند، برای انتخاب رشته در دوره های مختلف دانشگاه های سراسری شامل دوره روزانه، نوبت دوم، غیر انتفاعی، پیام نور و پردیس خودگردان باید به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی “sanjesh.org” مراجعه کنند. 

لازم به ذکر است پس از ثبت نام کنکور و اعلام نتایج کنکور ، مسیر دانشگاه های سراسری و آزاد از یکدیگر جدا می شود و داوطلبان دانشگاه آزاد در صورتی که به کد دسترسی به انتخاب رشته دانشگاه آزاد در کارنامه اولیه، دسترسی داشته باشند، می توانند جهت انتخاب رشته در رشته های با آزمون این دانشگاه، به سایت سازمان سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی به نشانی اینترنتی ” azmoon.org ” مراجعه کنند.

پس از اتمام مهلت انتخاب رشته دانشگاه های سراسری و آزاد، نتایج انتخاب رشته از طریق سایت سازمان سنجش منتشر می گردد و پذیرفته شدگان می توانند نسبت به ثبت نام نهایی در دانشگاه محل قبولی شان اقدام کنند.

مشاوره ثبت نام آزمون سراسری ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲

شما عزیزانی که قصد دارید در آزمون سراسری ثبت‌نام کنید، بایستی در زمان ثبت‌نام چند نکته را در نظر داشته باشید. 

1️⃣ در زمان ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲ شرط تجانس رشته وجود ندارد و شما عزیزان می توانید بدون در نظر گرفتن مدرک تحصیلی خود، درگروه آزمایشی امتحانی مورد علاقه خود ثبت نام و شرکت کنید.

2️⃣ هر داوطلب می تواند علاوه بر شرکت در یکی از گروه های تجربی، ریاضی و انسانی در یک یا هر دو گروه آزمایشی شناور هنر و زبان نیز شرکت نماید.

3️⃣ برای ثبت نام در هر یک از زیرگروه های آزمایشی اصلی و یا شناور، لازم است که هزینه ثبت نام را برای هر زیرگروه آزمایشی به صورت جداگانه پرداخت نمایید. ثبت نام در کنکور سراسری در تمامی زیر گروه های آزمایشی در یک نوبت صورت می گیرد و متقاضیان برای تمامی آن ها یک شماره پرونده و یک کد رهگیری دریافت می کنند.

با توجه به تغییراتی که در کنکور سراسری 1402 اعمال شده است، لازم است متقاضیان با یک برنامه ریزی صحیح و اصولی اقدام به مطالعه دروس تخصصی کنکور سراسری نمایند. علاوه بر مطالعه سرفصل ها، یادگیری تکنیک های تست زنی، مدیریت زمان، خلاصه نویسی، تحلیل آزمون های آزمایشی، برنامه ریزی درسی و … نیز می تواند منجر به موفقیت در این آزمون پررقابت گردد.

شما عزیزان در صورت داشتن هر گونه سوال در باره ثبت نام کنکور ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲ می توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل تماس بگیرید و همینطور می توانید با استفاده از خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی ثبت نام خود را در سایت سازمان سنجش به مشاوران مجموعه دانتل بسپارید.

برای دریافت مشاوره در زمینه ثبت نام کنکور سراسری 1402 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 91005066-021 تماس بگیرید.

 

آخرین اخبار آزمون

26 مرداد 1401: ثبت نام آزمون سراسری در دو نوبت آبان و فروردین ماه انجام می گیرد.

 

سوالات متداول 

نام نویسی آزمون سراسری ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲ در چه تاریخی انجام می شود؟

زمان ثبت نام کنکور نوبت اول 1402 از تاریخ 8 الی 14 آبان ماه 1401 و ثبت‌نام برای نوبت دوم در تاریخ 15 الی 21 فروردین ماه 1402 امکان پذیر خواهد بود.

نحوه ثبت‌نام آزمون سراسری به چه صورت است؟

نام نویسی آزمون سراسری از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور بصورت یکپارچه برای دانشگاه سراسری و آزاد انجام می شود، مراحل ثبت نام در این سایت، گام به گام در مقاله فوق ارائه گردیده است.

شرایط شرکت در آزمون سراسری شامل چه مواردی می باشد؟

طبق دفترچه راهنما متقاضیان بایستی که دارای برخی شرایط عمومی و اختصاصی باشند که در متن مقاله فوق درج شده است.

نوشته های مشابه

‫75 دیدگاه ها

  1. احتمال کمی داره که به تاخیر بیفته و ثبت نام طبق زمان بندی اعلام شده برگزار خواهد شد

 1. ثبت نام کنکور ۱۴۰۱ عقب می افته یا نه توی زمان مقرر ثبت نام انجام می شه ؟

  1. سلام با توجه به زمان بندی در سایت سازمان سنجش احتمالا در همان زمان مقرر ثبت نام انجام گیرد

  1. سلام با عضویت در کانال تلگرام مشاوره تحصیلی دانتل می توانید از تمامی اخبار تحصیلی مطلع شوید.

   آدرس کانال تلگرام مرکز مشاوره تحصیلی دانتل:
   @duntelco

 2. ممنون از سایته خوبتون خیلی اطلاعاتتون در مورد کنکور از ثبت نام گرفته تا انتخاب رشته و همه چی کامله ممنون

 3. سلام من قبلا یه بار روزانه لیسانس گرفتم الان می تونم دوباره توی کنکور ثبت نام کنم ؟؟؟

  1. سلام خیر فقط یک بار اجازه فارغ التحصیلی در دوره کارشناسی روزانه دارید.
   اما می توانید در دوره های شبانه، پردیس، دانشگاه آزاد، غیر انتفاعی، پیام نور مجددا تحصیل کنید.

  1. برای ثبت نام کنکور سراسری آن دسته از داوطلبانی که دارای مدرک فنی حرفه ای نظام قدیم هستند باید دارای مدرک کاردانی باشند.

   1. سلام من می خواهم شرکت کنم در آزمون سراسری و من سال اخر نظام‌قدیم بودم و بعد من نظام جدید اومد و مدرک کاردانی از دانشگاه آزاد دارم و کارشناسی می خونم هنگام ثبت نام لازمه که معدل کاردانی بزنم یا نه و فقط دیپلم کافیه
    و این که اگه می شه برم مدرسه بزرگسالان یا شبانه و مدرک دیپلم نظام جدید بگیرم خرداد ماه و معدل برای ثبت نام نزدم
    اگه می شه به این دو سوال جواب بدید ممنون از شما

    1. سلام معدل مدرک کاردانی به برای داوطلبانی لازم است که دیپلم فنی حرفه ای و یا کاردانش دارند. در صورت داشتن دیپلم نظری نیازی نیست.
     نیازی به گرفتن دیپلم نظام جدید ندارید و با دیپلم نظام قدیم می تواندی شرکت کنید.
     باید توجه داشته باشید سوالات از منابع نظام جدید می باشد و نظام قدیم سوالی طرح نمی شود.

     1. سلام
      طی تجربیات سال های گذشته امکان دارد ثبت نام کنکور سراسری 1401 در آینده برای داوطلبان جامانده تمدید شود.
      برای اطلاع از آخرین اخبار کنکور سراسری ضو کانال تلگرام دانتل شوید.

 4. سلام من دانشجوی روزانه دانشگاه فردوسی مشهد هستم
  امسال می تونم شرکت کنم و محرومیت شمال من نمیشه؟

  1. سلام
   در صورتی که اتمام مهلت ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۱ از مقطع فعلی انصراف قطعی داده باشید می توانید مجددا ثبت نام کنکور را انجام و در آزمون شرکت کنید.

  1. سلام بله کافیست در زمان ثبت نام کنکور سراسری گروه آزمایشی تجربی را انتخاب کنید.

  1. سلام با مراجعه به سامانه دریافت کد ۱۳ رقمی سایت سنجش کد لازم را دریافت و در فرم ثبت نام کنکور ۱۴۰۱ وارد کنید.

 5. سلام من دارای سهمیه ۲۵ درصدی هستم و در کنکور ۹۹ در پیام نور قبول شدم اما از سهمیه استفاده نکردم. امسال اگه امسال کنکور سراسری ثبت نام کنم می تونم از سهمیه استفاده کنم

  1. سلام طبق دفترچه راهنما ثبت نام کنکور سراسری اگه در دوره های گذشته استفاده ای از سهمیه خود نداشتید امسال می توانید از سهمیه خود استفاده کنید.

 6. سلام آیا تکمیل فرم شماره یک دفترچه ثبت نام کنکور الزامی است و آیا کسی که در کنکور سراسری سال های گذشته شرکت کرده و قصد شرکت در کنکور سراسری 1401را دارد ولی این فرم را در سال های قبل تکمیل نکرده آیا مشکلی دارد یا خیر؟

  1. سلام
   بله باید فرم ثبت نام کنکور ۱۴۰۱ را پر کنید و به مدرسه پیش دانشگاهی و یا آموزش و پرورش محل سکونت خود ببیرید و مهر و امضای مربوطه را دریافت کنید و نزد خود نگه دارید.

 7. سلام ببخشید کد رهگیری ۵درصد ایثارگری من با پارسال که امتحان دادم یکی هست و تغییر نکرده ،دلیلش چیه؟این کد رو استفاده نکردم، میتونه به خاطر این باشه؟

  1. سلام با توجه به اطلاعیه سازمان سنجش کد رهگیری 12 رقمی ایثارگری ثبت نام کنکور سراسری هر ساله تغییر می کند و باید کد جدید را دریافت و در زمان ثبت کنکور وارد کنید.

  1. سلام
   کد سوابق تحصیلی ثبت نام کنکور سراسری را می توانید از سایت dipcode.medu.ir
   یا سایت ساهت sahat.medu.ir
   یا دریافت سوابق تحصیلی از طریق سایت سنجش (برای داوطلبانی که حداقل یکبار کنکور شرکت کرده اند) را دریافت کنید.

 8. سلام یه سوال داشتن ثبت نام کنکور برای اونایی که قبلا مدرک لیسانس رو گرفتن امکان پذیره ؟

  1. سلام بله می توانید ثبت نام کنکور سراسری خود را انجام دهید
   فقط باید وضعیت نظام وظیفه خود را مشخص کنید و منع نظام وظیفه را نداشته باشید.

 9. ممنون از سایت خوبه دانتل خواستم بدونم امکان ثبت نام کنکور برای اتباع هم هست یا خیر

  1. سلام بله
   داوطلبان برای ثبت نام اتباع باید کد 13 رقمی اتباع را دریافت کنند. در مقاله زیر می توانید نحوه دریافت را مطالعه کنید.
   دریافت کد 13 رقمی اتباع
   برای اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین ما تماس بگیرید.

 10. سلام من دانشگاه پیام نور ثبت نام کردم برا اینکه سرباز نشم و میخوام الان کنکور سراسری شرکت کنم کد نظام وظیفه رو نمیدونم چند بزنم ؟

 11. سلام وقتتون به خیر . من دیپلم نظام ۳-۳-۶ رو دارم . الان دانشجوی مقطع کاردانی هستم . تابستون تموم میکنم درسمو . من باید نظام سالی واحدی رو بزنم یا ۳-۳-۶ رو ؟ با توجه به اینکه اونجا نوشته شده که “مدرک کاردانی خواهم گرفت” ، میپرسم..

 12. سلام وقتتون به خیر . من دیپلم رشته‌ی تجربی نظام ۳-۳-۶ رو دارم . الان دانشجوی مقطع کاردانی کامپیوتر هستم . تابستون تموم میکنم درسمو . من باید نظام سالی واحدی رو بزنم یا ۳-۳-۶ رو ؟ با توجه به اینکه اونجا نوشته شده که “مدرک کاردانی خواهم گرفت” ، میپرسم..

 13. سلام خسته نباشید . من دانشجوی کاردانی هستم . در قسمت تحصیل در آموزش عالی دانشجوی دوره غیر روزانه رو انتخاب کنم یا گزینه‌ی هیچکدام رو ؟ ممنون از لطفتون 🌸

  1. سلام در صورت داشتن دیپلم فنی معدل کاردانی خود را در فسمت معدل کاردانی در فرم ثبت نام کنکور سراسری بنویسید.
   در قسمت آموزش عالی دانشجوی مقطع کاردانی را انتخاب کنید.

   1. عذر میخوام . دانشجوی مقطع کاردانی نداره . فارغ التحصیل مقطع کاردانی داره فقط. من الان دانشجو هستم فارغ‌التحصیل نشدم.
    ولی یه بخش داره دانشجوی دوره‌ی غیرروزانه هستم . همونو انتخاب کنم؟ دیپلمم نظریه .

    1. سلام فرم ثبت نام کنکور را بر اساس وضعیت خود پر کنید.
     اما می خواهید انصراف دهید نیازی نیست کادر را پر کنید. در صورت فارغ التحصیلی، گزینه فارغ التحیل مقطع کاردانی را بزنید.

  2. سلام، وقتتون بخیر، من به تازگی تصمیم گرفتم در آزمون امسال شرکت کنم، آیا از این به بعد امکانش هست سیستم ثبت نام رو باز کنن که کسی بتونه ثبت نام کنه؟

  1. سلام بله در ثبت نام کنکور سراسری می توانید شرکت کنید. اما در انتخاب رشته شرکت نکنید.

  2. سلام
   خسته نباشید
   من کنکور سراسری هنر ۱۴۰۱ رو ثبت نام کردم ولی ثبت نامی که برای دانشگاه پیام نور و غیر انتفایی بود رو انجام ندادم
   من دیگه نمی تونم برای ثبت نام اون ها اقدامی بکنم؟؟؟

   1. سلام
    چنانچه در زمان ثبت نام کنکور سراسری علاقه مندی به پیام نور و غیرانتفاعی را خریداری نکرده اید
    در زمان انتخاب رشته می توانید سریال علاقه مندی به این دانشگاه ها را خریداری و انتخاب کنید.

 14. سلام اگر پایه یازدهم در ثبت نام کنکور معدل الکی وارد کنه مشکلی پیش نمیاد و اینکه کد سوابق تحصیلی و دیپلم ندارم آیا میشه ثبت نام کرد

  1. سلام مشکلی در ثبت نام کنکور سراسری ایجاد نمی شود به شرطی که فقط در آزمون شرکت کند و انتخاب رشته را انجام ندهد

 15. سلام خسته نباشید من دانشجوی پیام نور هستم الان باید بزنم دانشجوی روزانه یا غیر روزانه ؟

 16. سلام یعنی باید به عنوان فنی حرفه ای شرکت کنم غیر قانونی نیست برای سال آینده مشکلی برام پیش نمیاد

  1. سلام ثبت نام کنکور خود را بر اساس اطلاعات خود وارد کنید.
   سوالتون نا مفهوم می باشد.

   1. سلام خوبین ؟ خسته نباشید 🌺🙏 ببخشید یه سوال من دیپلم کاردانش دارم خیلی دلم میخوام تو کنکور تجربی شرکت کنم خیلی آرزو دارم 😥 کاش رشته کاردانش هم میتونستن تو کنکور تجربی شرکت کنند من چیکار کنم راهنمایی میکنید چی میشه 🌺🌺🌷

    1. سلام
     در صورتی که نظام آ»وزشی شما 6-3-3 می باشد می توانید در کنکورسراسری شرکت کنید.
     چنانچه نظام آ»وزشی شما ترمی واحدی می باشد به جز مدرک دیپلم سه ساله دبیرستان خود باید مدرک کاردانی یا پیش دانشگاهی داشته باشید تا اجازه انتخاب شرته و قبولی در کنکور در مقطع کارشناسی پیوسته را داشته باشید.

 17. سلام خسته نباشید ،من پیام نور ثبت نام کردم و مرخصی گرفتم ، و ثبت نامه کنکور رو تو کافی نت انجام دادم ، کافی نتی بند 32 یا همون وضعیت تحصیلی رو برام هیچکدام زد و خودش گفت مشکلی نداره و اگر گزینه ی دیگه ای رو بزنم باید همین الان انصراف بدی و تو چون میخوای بعد از قبولی انصراف بدی هیچکدامو باید بزنی ، و دیگه کد نظام وظیفه رو هم برام 5 زد که فک کنم اشتباست ،خواستم بدونم مشکلی نداره این دو مورد یا اگه لازمه ویرایش کنم چه گزینه ای رو بزنم ،ممنون میشم

 18. سلام من اون برگه ای که بعد از ثبت نام کنکور اطلاعاتم توش بود رو گم کردم
  میتونم بدون اون کارت ورود ب جلسه بگیرم؟؟؟؟؟

  1. سلام
   در این برگه ثبت نام کنکور سراسری شماره پرونده و کدرهگیری ثبت نام درج شده که برای دریافت کارت ورود به جلسه به آن نیاز خواهید داشت.
   از طریق سیستم پاسخگویی سازمان سنجش شماره پرونده خود را دریافت کنید.
   برای اطلاعات و راهنمایی بیشتر می توانید با مشاوران دانتل تماس بگیرید.

 19. سلام ببخشید من در تاریخ ۳۱ بهمن فارغ التحصیل شدم از دوره روزانه وکنکور ثبت نام کردم ولی پایین کارت ورود به جلسه نوشته چون از دانشگاه انصراف ندادی تا تاریخ ۲۵ اسفند حق شرکت نداری الان باید چیکار کنم من که قبل از این تاریخ فارغ التحصیل شدم

 20. سلام برای استفاده از سهمیه ۲۵ درصد باید حتما کد ایثارگری و وارد میکردیم ؟ ولی من شنیدم همون زدن تیک کافی بوده

 21. سلام
  خدا قوت من دیپلم کودکیاری دارم نظام آموزشی ام سالی واحدی است بدون مدرک پیش دانشگاهی دوست دارم در ثبت نام کنکور تجربی شرکت کنم؟ اگر نه چیکارباید بکنم که بتونم در رشته تجربی یا انسانی شرکت کنم؟ لطفا راهنمایی کنید.ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره