کنکور سراسریثبت نام کنکور سراسری
موضوعات داغ

ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۳

کانال تلگرام تحصیلی     

ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۳ همانند سال های گذشته از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور و به صورت اینترنتی انجام می شود. علاقه مندان به شرکت در کنکور سراسری لازم است که پیش از تکمیل مراحل نام نویسی ابتدا باید از شرایط و مدارک ثبت‌نام آگاهی یابند و سپس برای تکمیل مراحل نام نویسی خود اقدام نمایند. در پی تغییراتی که در کنکور سراسری ایجاد شده، ثبت نام نوبت اول در آبان و نوبت دوم در فروردین ماه می باشد. در ادامه این مقاله به بررسی تمامی نکات و راهنما جامع ثبت نام کنکور سراسری 1403 می پردازیم.

 

ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۳

کنکور سراسری برای ورود به رشته‌های با آزمون دوره های مختلف دانشگاه های سراسری شامل دوره روزانه، نوبت دوم، غیر انتفاعی، پیام نور، پردیس خودگردان و همینطور دانشگاه آزاد اسلامی برگزار می شود. از آنجایی که تحصیل در رشته‌های با آزمون، فقط از طریق کنکور سراسری امکان پذیر است. علاقه مندان باید در تاریخ‌های اعلام شده، نسبت به ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۳ اقدام نمایند. 

طی سال های گذشته که در طول یکسال، فقط یک کنکور سراسری برگزار می شد، تمامی متقاضیان باید در دی ماه مراحل نام نویسی خود را تکمیل می کردند. با تغییراتی که در این آزمون ایجاد شده، شاهد برگزاری کنکور سراسری دو بار در سال هستیم. متقاضیان برای ثبت نام کنکور نوبت اول این آزمون باید در آبان ماه و برای ثبت نام در نوبت دوم آن در فروردین ماه به سایت سازمان سنجش به نشانی اینترنتی sanjesh.org مراجعه کنند.

توجه داشته باشید در صورت وارد کردن اطلاعات اشتباه در هر مرحله از فرآیند آزمون، ثبت نام شما لغو خواهد شد. برای ارتباط با کارشناسان مجموعه دانتل کو با شماره 0219105066 تماس حاصل فرمایید.

توصیه می شود که داوطلبان پیش از تکمیل مراحل نام نویسی خود در کنکور سراسری، ابتدا دفترچه راهنما ثبت نام کنکور سراسری را مطالعه کنند. از سویی دیگر به دلیل تغییرات در روند ثبت نام و برگزاری کنکور سراسری، می توانید با مشاوران مرکز مشاوره دانتل کو تماس گرفته تا از تمامی شرایط و مدارک و تغییرات اعمال شده در آزمون سراسری آگاه شوید.

 

تغییرات نحوه برگزاری کنکور سراسری 1403

بر اساس اخباری که از سوی سایت سازمان سنجش منتشر شده، ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۳ با تغییرات بسیاری برگزار خواهد شد. در ادامه به مهم ترین تغییراتی که در روند برگزاری کنکور اعمال خواهد شد، اشاره کرده ایم:

✅✅ کنکور سراسری 1403 دوبار در سال برگزار می شود و متقاضیان می توانند در هر نوبت شرکت کنند تا رتبه بهتر برای انتخاب رشته آن ها لحاظ شود. در واقع اگر متقاضیان با شرکت در نوبت اول کنکور سراسری، موفق به کسب رتبه و تراز مناسب نشوند، نیازی نیست برای امتحان شانس خود تا سال بعد صبر کنند و می توانند در نوبت دوم ثبت نام کنکور سراسری 1403 همان سال شرکت نمایند. 

🔵 نتایج کنکور سراسری تا دو سال اعتبار خواهد داشت و متقاضیان می توانند حداکثر تا دو سال در مرحله انتخاب رشته کنکور سراسری شرکت کنند. 

❌❌ دفترچه دروس عمومی از سوالات کنکور سراسری حذف می شود و اینگونه متقاضیان فقط باید به سوالات دروس تخصصی پاسخ دهند. تاثیر دروس عمومی در کنکوری سراسری وابسته به سوابق تحصیلی متقاضیان خواهد بود.

❓❗ تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور سراسری 1403 50درصد قطعی می‌باشد. در سال  ۱۴۰۴ تاثیر معدل به 60 درصد افزایش خواهد یافت.

🟡 از دیگر تغییرات حذف زیرگروه ها می باشد؛ در واقع داوطلبان بر مبنای یک رتبه و یک تراز می توانند اقدام به انتخاب هریک از رشته های ارائه شده در زیرگروه مربوطه نمایند. 

✅دانشجویان مشغول به تحصیل در دوره روزانه نیاز به انصراف تا اتمام مهلت ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۳ ندارند. داوطلبان پس از قبولی در دانشگاه جدید می توانند از مقطع قبلی انصراف دهند.

 

زمان ثبت نام کنکور ۱۴۰۳

با تصویب تغییرات آزمون سراسری ۱۴۰۳ از امسال نیز شاهد برگزاری این آزمون برای دو بار در سال خواهیم بود. به طوری که زمان ثبت نام آزمون سراسری نوبت اول از تاریخ 21 تا 27 آبان ماه 1402 و ثبت‌نام برای نوبت دوم در تاریخ 7 تا 12 فروردین ماه 1403 امکان پذیر خواهد بود.

هرسال نام نویسی کنکور در بازه زمانی اعلامی از سوی سازمان سنجش صورت می‌گیرد. زمان ثبت نام در سال های مختلف اندکی تفاوت دارد. زمان ثبت نام کنکور ۱۴۰۳ نوبت های مختلف در جدول زیر شرح داده ایم.

نوبت کنکور زمان ثبت نام کنکور زمان برگزاری آزمون
نوبت اول اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ 21 تا 27 آبان ماه 1402 6 و 7 اردیبهشت 1403
نوبت دوم تیر ماه ۱۴۰۳ 7 تا 12 فروردین ماه 1403 7 و 8 تیر 1403

توصیه می شود که داوطلبان پیش از تکمیل مراحل نام نویسی خود در کنکور سراسری، ابتدا دفترچه راهنما را مطالعه کنند تا اینگونه از شرایط و مدارک لازم برای شرکت در این رقابت مطلع شوند. از سویی دیگر به دلیل تغییرات روند ثبت نام و برگزاری کنکور، با مطالعه دفترچه راهنما پاسخ تمامی سوالات خود را دریافت نمایند.

 

تمدید مهلت و فرصت مجدد ثبت نام آزمون سراسری 1403

هر ساله سازمان سنجش مهلت ثبت نام آزمون سراسری ۱۴۰۳ برای آن دسته از داوطلبانی که موفق به ثبت نام خود نشده اند برای چند روز دیگر تمدید می کند تا این دسته از داوطلبان جامانده امکان ثبت نام با تاخیر آزمون سراسری را داشته باشند. داوطلبانی که در آزمون سراسری نام نویسی کرده اند در تمدید مهلت ثبت نام کنکور سراسری می توانند نسبت به ویرایش اطلاعات ورودی خود اقدام کنندو در صورت مغایرت اطلاعات را تصحیح نمایند. 

علاوه بر زمان ثبت نام و تمدید مهلت آن، معمولا سازمان سنجش فرصتی را به عنوان فرصت مجدد ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۳ نیز در نظر می گیرد. تا جاماندگان از ثبت نام بتوانند طی این مرحله مراحل نام نویسی خود را تکمیل کنند. همینطور افرادی که برخی اطلاعات خود را به اشتباه در فرم انتخاب رشته وارد کرده، اینگونه جهت ویرایش فرم انتخاب رشته خود اقدام نمایند. 

 

شرایط ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۳

ثبت نام در کنکور سراسری ۱۴۰۳ شامل برخی شرایط عمومی و اختصاصی می باشد که داوطلبانی که قصد ثبت نام در کنکور سراسری ی را دارند، بایستی که واجد این شرایط باشند. در ادامه به شرایط ثبت نام کنکور اشاره کرده ایم.

 

شرایط عمومی

✅داوطلبان باید دارای اعتقاد به اسلام یا یکی از ادیان در قانون اساسی باشند.

✅از دیگر شرایط عمومی اعتقاد به احکام دینی و انجام آن ها می باشد.

✅نداشتن سابقه دشمنی با نظام جمهوری اسلامی ایران و سابقه شرکت در حذب های سیاسی نیز از الزامات است.

✅متقاضیان نباید سابقه فساد اخلاقی داشته باشند و شئونات اسلامی را نیز رعایت کنند.

✅سلامت جسمانی مرتبط با رشته تحصیلی نیز از شرایط ضروری ثبت نام کنکور 1403 است.

 

شرایط اختصاصی

✅افراد دارای دیپلم نظام جدید 3-3-6 در تمامی رشته‌های نظری و فنی و حرفه‌ای و کاردانش می توانند در کنکور شرکت و ادامه تحصیل دهند.

✅داوطلبان برای شرکت و ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۳ باید دارای دیپلم چهار ساله نظام قدیم آموزش متوسطه و یا مدرک دوره پیش دانشگاهی باشند.

✅آن دسته از داوطلبانی که دارای مدرک دیپلم نظام سالی واحدی رشته‌های نظری هستند. این داوطلبان باید مدرک پیش دانشگاهی خود را اخد کنند.

✅متقاضیان دارای دیپلم سالی واحدی یا ترمی واحدی رشته‌های فنی حرفه‌ای متقاضی تحصیل در مقطع کارشناسی پیوسته برای ادامه تحصیل باید دارای مدرک پیش دانشگاهی یا کاردانی باشند. داوطلبان در غیر اینصورت اجازه تحصیل در مقطع کارشناسی پیوسته را نخواهند داشت.  

✅داوطلبان کنکور سراسری ملزم به فارغ التحصیلی و اخذ مدرک تا تاریخ 31 شهریور ماه 1403 می باشند.

✅دسته‌ای از داوطلبان که جزو فارغ‌التحصیلان مقطع کاردانی رشته‌های پزشکی هستند. باید که حداکثر تا تاریخ 31 شهریور ماه ۱۴۰۳ و یا 31 بهمن ماه ۱۴۰۳ مدرک مربوط به خدمات قانونی خود را دریافت کنند، چراکه در زمان ثبت نام کنکور سراسری 1403 ارائه گواهی پایان دوره طرح نیروی انسانی الزامی است.

✅ دسته ای از داوطلبان که جزو دانشجویان دوره روزانه دانشگاه های سراسری هستند، بایستی که تا اتمام مهلت نام نویسی از دانشگاه محل تحصیل خود انصراف دهند.

✅داوطلبان آقا بایستی که دارای گواهی پایان خدمت سربازی و یا معافیت دائم و یا موقت باشند.

✅اگر داوطلبی مشغول به تحصیل در دوره‌های روزانه و غیر روزانه باشد. در زمان ثبت نام در دانشگاه جدید می‌تواند از مقطع قبلی انصراف دهد. ئس داوطلبان دوره روزانه نیاز نیست تا اسفند ماه از تحصیل انصراف دهند.

 

راهنما ثبت نام کنکور سراسری 1403

اشاره کوتاهی کردیم که جهت ورود به رشته های با آزمون در هر دانشگاهی شما ملزم به شرکت در کنکور سراسری می باشید، نام نویسی آزمون سراسری ۱۴۰۳ از طریق سایت ثبت نام کنکور انجام می شود. در ادامه مراحل و نحوه ثبت نام کنکور را قرار داده ایم.

مراحل-ثبت-نام-کنکور

 

راهنما تصویری گام به گام

1️⃣ وارد سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی ” sanjesh.org ” شوید.

برای ورود مستقیم به سایت سنجش بر روی لینک کلیک کنید. 

2️⃣ از منوی پایین بر روی گزینه ” سراسری ” کلیک کنید.

ثبت نام کنکور تیر ماه

3️⃣ در صورت خرید کارت اعتباری بر روی لینک فعال ” سیستم ثبت نام و شركت در آزمون سراسری سال 1403 ( نوبت دوم ) ” کلیک نمایید. در غیر این صورت ابتدا کارت ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۳ را طبق مراحل 4 تا 9 خریداری کنید.

 

پرداخت هزینه ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۳

4️⃣ ثبت نام در کنکور سراسری نیازمند پرداخت هزینه می باشد. پرداخت هزینه ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۳ با خرید سریال ثبت نام، امکان پذیر است. بنابراین لازم است ابتدا بر روی گزینه ” سیستم خرید سریال ثبت نام دوره دوم آزمون سراسری سال 1403 ” کلیک کنید.

5️⃣ بر روی گزینه “ سیستم خرید سریال ثبت نام دوره دوم آزمون سراسری سال 1403 ” کلیک کنید.

ثبت نام آزمون سراسری

6️⃣ در این مرحله برای خرید کارت اعتباری ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۳ سریال ثبت نام را با توجه به گروه آزمایشی خود انتخاب کنید و در نهایت گزینه ” تایید و ادامه ” را انتخاب نمایید. (چنانچه قصد انتخاب رشته در دانشگاه‌های غیرانتفاعی و پیام نور را نیز دارید، برای آن ها نیز سریال علاقه مندی جداگانه تهیه نمایید.) 

ثبت نام کنکور تیر ماه

7️⃣ اطلاعات شخصی شامل نام، نام خانوادگی، شماره تلفن ثابت و همراه و پست الکترونیک را وارد کرده و سپس بر روی گزینه ” تایید و ادامه ” کلیک کنید.

ثبت نام آزمون سراسری

8️⃣ اطلاعاتی که وارد شده نمایش داده می‌شود. در صورت صحت آن ها تیک گزینه ” ضمن مطالعه دقیق و آگاهی از شرایط و ضوابط، شماره پیگیری پرداخت را نیز یادداشت نموده ام. ” بر روی گزینه “ ادامه روند پرداخت ” کلیک نمایید. توجه داشته باشید که شماره پیگیری پرداخت ثبت نام کنکور ۱۴۰۳ را حتما یادداشت کنید.

ثبت نام آزمون تیر ماه

9️⃣ پس از وارد شدن به درگاه پرداخت اینترنتی کارت ثبت نام کنکور سراسری اطلاعات کارت بانکی عضو شبکه شتاب خود را شامل شماره کارت بانکی، رمز دوم، تاریخ انقضای کارت و رمز CVV2 وارد نمایید. پس از پرداخت موفقیت آمیز هزینه ثبت نام کنکور شماره سریال ۱۲ رقمی را دریافت کنید.

اطلاعات کارت بانکی

تکمیل مراحل ثبت نام 

🔟 مجدد به صفحه ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۳ بازگردید. بر روی لینک فعال ” سیستم ثبت نام و شركت در آزمون سراسری سال 1403( نوبت دوم ) ” کلیک نمایید. 

ثبت نام آزمون سراسری

1️⃣1️⃣ در صورت نداشتن عضویت ابتدا در سایت سازمان سنجش عضو شوید.

ثبت نام کنکور تیر ماه

1️⃣2️⃣ تمامی اطلاعات نام و نام خانوادگی – ملیت – شماره ملی – تاریخ تولد – شماره تلفن همراه و رمز عبور انتخابی لازم را وارد کنید.

توجه داشته باشید رمز شما باید شامل اعداد، حروف بزرگ، حروف کوچک و کاراکتر ویژه باشد و فارسی نباشد.

ثبت نام کنکور تیر ماه

1️⃣3️⃣ در این بخش کد سوابق تحصیلی دیپلم برای داوطلبانی که مدرک دیپلم خود را از سال 1384 به بعد و مدرک پیش دانشگاهی خود را از سال 90 به بعد اخذ کرده اند درج کنند. (دانش آموزان نظام 6-3-3 کد سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی ندارند.)

1️⃣4️⃣ عکس خود را مطابق مشخصاتی که در سایت ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۳ بارگذاری نمایید.

 1️⃣5️⃣ در این بخش اطلاعات شخصی و شناسنامه ای را باید پر کنید از جمله نام و نام خانوادگی و کد ملی و سایر موارد. داوطلبانی که کد سوابق تحصیلی خود را اعمال می کنند تعدادی از موارد به صورت اتوماتیک توسط سیستم پر می شود.

 

تکمیل فرم ثبت نام 

1️⃣6️⃣ مشخصات مدرک دیپلم و مدرک پیش دانشگاهی (برای داوطلبان نظام سالی واحدی یا ترمی واحدی) نمایش داده می شود. داوطلبان نظام 6-3-3 مدرک پیش دانشگاهی ندارند.

1️⃣7️⃣ در بند 25 تا 28 فرم ثبت نام کنکور سراسری 1403 مشخصات سهمیه ایثارگری داوطلبان باید پر شود. داوطلبانی که سهمیه ایثارگری ندارند باید گزینه مناطق را انتخاب نمایند.

1️⃣8️⃣ در بند 28 سراسری داوطلبان در صورت داشتن معلولیت باید موارد زیر را تکمیل کنند. باید توجه شود مشخصات معلولیت با به تایید سازمان بهزیستی برسد.

1️⃣9️⃣ در این بخش فرم ثبت نام کنکور وضیعت چپ دست و بهیار بودن داوطلبان مشخص می شود. داوطلبانی که فارغ التحصیل آموزش عالی یا دانشجو هستند و یا انصراف از تحصیل داده اند باید موازد زیر را تکمیل کنند.

2️⃣0️⃣ داوطلبان در این بخش باید گروه آزمایشی امتحانی خود را از بین گروه ریاضی، تحربی، انسانی، هنر و زبان مخص کنند. در بند بعدی باید زبان خارجی امتحانی خود را انتخاب نمایند.

          ✅ از بین رشته های ریاضی، تجربی و انسانی داوطلبان می توانند فقط یک رشته را انتخاب نمایند.

 

تکمیل فرم ثبت نام کنکور سراسری 1403

2️⃣1️⃣ بند 40 تا 45 فرم ثبت نام کنکور سراسری مربوط به علاقه مندی ها می باشد.

          ✅ داوطلبان می توانند در رشته‌های شناور هنر و زبان و یا هر دو می‌توانند در صورت علاقه با خریداری کارت ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۳ (برای هر گروه یک کارت به مبلغ 75 هزار تومان خریداری شود.) ثبت نام خود را انجام دهند.

          ✅ هر داوطلبا حداکثر در سه گروه آزمایشی می تواند شرکت کند. به طور مثال در گروه آزمایشی تجربی که رشته اصلی و در گروه آزمایشی هنر و زبان که رشته های شناور می باشند می تواند شرکت کند. اما در دو رشته اصلی مانند ریاضی و تجربی امکان ثبت نام وجود ندارد.

          ✅ در صورت علاقه مندی به ادامه تحصیل در دانشگاه های پیام نور و غیر انتفاعی باید کارت جداگانه علاقه مندی (مبلغ 20 هزار تومان) ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۳ خریداری شود. برای هر دانشگاه باید کارت جداگانه خریداری شود.

          ✅ در صورت علاقه مندی به دانشگاه اطلاعات و امنیت و امام صادق و … تیک گزینه‌ها زده شود.

2️⃣2️⃣ در بند 46 و 47 فرم ثبت نام کنکور سراسری حوزه امتحانی خود را داوطلب باید مشخص نماید.

2️⃣3️⃣ در این بخش داوطلبان تلفن ثابت و همراه خود و ادرس محل سکونت خود را تکمیل می کنند و در نهایت بر روی گزینه ” تایید ” کلیک کنید.

2️⃣4️⃣ در نهایت در صورت تکمیل صحیح موارد سیستم یک شماره پرونده 7 رقمی و یک کد رهگیری 16 رقمی در اخیتار داوطابان قرار می دهد که به منزله انجام فرآیند ثبت نام کنکور سراسری می باشد. شماره پرونده و کد رهگیری دارای اهمیت زیادی است و در مراحل بعدی ثبت نام به آن نیاز خواهد داشت بنابراین این کد ها را یادداشت کنید و حفظ نمایید.

 

مدارک لازم برای ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۳

در مراحل نحوه ثبت‌ناماشاره کردیم که ثبت نام در این آزمون نیازمند این است که داوطلبان اطلاعات و مدارک لازم برای ثبت نام کنکور را در فرم تقاضانامه خود تکمیل کنند. برای کاهش خطا شما می توانید ابتدا فرم پیش نویس انتهای دفترچه راهنما ثبت نام کنکور سراسری را تکمیل کنید. در ادامه این مطلب به منطور راهنمایی شما عزیزان، اطلاعات و مدارک لازم را ارائه کرده ایم.

 

مشخصات شناسنامه ای

 • نام و نام خانوادگی
 • نام پدر
 • جنسیت زن یا مرد
 • شماره شناسنامه
 • شماره سری و سریال شناسنامه
 • تاریخ تولد
 • شماره ملی

 

مشخصات تماس

 • منطقه شهرداری محل سکونت
 • شماره تلفن ثابت
 • شماره تلفن همراه
 • استان، شهر و آدرس
 • آدرس پست الکترونیکی
 • کدپستی

 

کدهای منطقه و بخش ثبت نام کنکور سراسری

 • کدبخش محل تولد موجود در جدول شماره 7 راهنمای کنکور سراسری
 • کد منطقه و یا ناحیه آموزش و پرورش محل اخذ مدرک دیپلم: یک کد 4 رقمی درج شده در بالای کارنامه فارغ التحصیلی دانش آموزان نظام جدید (برای مشاهده و دریافت کد منطقه تحصیلی کلیک کنید.)
 • کد منطقه و یا ناحیه آموزش و پرورش محل اخذ مدرک پیش دانشگاهی قابل دریافت از سایت سنجش
 • کد بخش محل اخذ مدرک سال دوم دبیرستان
 • کد بخش محل اخذ مدرک دیپلم ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۳
 • کد بخش محل اخذ مدرک دوره پیش دانشگاهی
 • کد دانش آموزی مقطع دیپلم دانش آموزان فارغ التحصیل سال 1384 تا 1397. کد دانش آموزی یک شماره ۸ تا ۱۱ رقمی در قسمت بالای کارنامه دبیرستان درج شده است. (برای مشاهده و دریافت کد دانش آموزی کلیک کنید)
 • کد عنوان دیپلم پایه دوازدهم نظام آموزشی 3-3-6 موجود در مدرک دیپلم (برای مشاهده کد سوابق تحصیلی پایه دوازدهم ثبت نام کنکور 1403 کلیک کنید)
 • کد دانش آموزی مقطع پیش دانشگاهی موجود در قسمت بالای کارنامه پیش دانشگاهی
 • کد دو رقمی عنوان مدرک پیش دانشگاهی
 • کد محل اشتغال به کار
 • کد استان و کد بخش محل اقامت در دفترچه راهنما 
 • کد نظام وظیفه کنکور موجود در دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۳
 • کدسوابق تحصیلی ديپلم: مختص دانش آموزانی که از سال 1384 به بعد دیپلم گرفته اند. (برای دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی کلیک کنید)
 • کدسوابق تحصیلی پيش دانشگاهی: مورد نیاز دانش آموزانی که از سال 1391 به بعد مدرک پیش دانشگاهی گرفته اند.

 

اطلاعات معدل و سوابق تحصیلی

✅معدل کل دیپلم نظام آموزشی جدید 3-3-6 و یا دیپلم نظام آموزشی سالی واحدی یا ترمی واحدی و یا دیپلم نظام قدیم و یا دیپلم فنی و حرفه ای و یا کاردانش

✅دیپلم: معدل کتبی نهایی پایه دوازدهم نظام آموزشی جدید 3-3-6 و یا سال سوم نظام آموزشی سالی واحدی یا ترمی واحدی و یا دیپلم نظام قدیم

✅پیش دانشگاهی: معدل کل دوره پیش دانشگاهی و تاریخ اخذ مدرک 

✅کاردانی: معدل کل فارغ التحصیلی مقطع کاردانی 

✅سال، ماه و روز اخذ مدرک دیپلم متقاضیان ثبت نام آزمون سراسری ۱۴۰۳

✅تعیین وضعیت دانش آموزی و یا فارغ التحصیلی 

تعیین وضعیت تحصیلی: دانشجویان انصرافی، دانشجویان دوره روزانه، دانشجویان دوره غیرروزانه و دانشجویان اخراجی دانشگاه‌ها در بند ثبت نام کنکور ۱۴۰۳

✅وضعیت فارغ التحصیلی در مقاطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد و یا بالاتر دانشگاه ها

 

سهمیه ثبت نام کنکور سراسری 1403

داوطلبان از بین سهمیه کنکور سراسری (” مناطق ” ، ” خانواده شهدا ” ، ” ایثارگران و جانبازان ” ، ” رزمندگان ” ، ” بهیاری ” ، ” کارمندان “) باید یکی از آنها را انتخاب کننند. در صورتی که دارای سهمیه ایثارگری نیستید باید آزاد (که همان مناطق است) را انتخاب کنید. داوطلبانی که دارای سهمیه ایثارگری هستند باید یک کد ۱۲ رقمی از سازمان مربوطه دریافت و آن را وارد فرم ثبت نام کنکور سراسری 1403 کنند. در غیر سهمیه آن ها به مناطق تبدیل خواهد شد. رزمنده ها باید مدت جضور خود در جبهه را به ماه وارد نمایند.

دریافت کد 12 رقمی ایثارگری : کد 12 رقمی درج شده در کارت ایثارگری فرد ایثارگر برای داوطلبان با سهمیه ایثارگران 25 درصد و ایثارگران 5 درصد

🟡 دریافت کد 12 رقمی ایثارگری سپاه: مراجعه به سایت ستاد نیروهای مسلح و یا سازمان بسیج مستضعفین isaar.ir و دریافت کد پیگیری 12 رقمی 

🟡 کد 12 رقمی سهمیه ایثارگری ارتش: مراجعه به سایت آجا ارتش جمهوری اسلامی aja.ir و دریافت کد پیگیری 12 رقمی

 

علاقه‌مندی به ثبت نام دانشگاه های با شرایط خاص

 • علاقه‌مند به شرکت در گزینش رشته‌های تحصیلی دانشگاه پیام نور و غیرانتفاعی 
 • علاقه مند به ثبت نام دانشگاه اطلاعات و امنیت ملی
 • علاقمند ثبت نام دانشگاه امام صادق (ع) 

 

سایر مشخصات لازم ثبت نام آزمون سراسری ۱۴۰۳

🔵تعیین اقلیت‌های دینی: داوطلبان ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۳ انتخاب یکی از گزینه‌های ” کلیمی ” ، مسیحی “، ” زرتشتی ” برای دریافت سوالات معارف مرتبط

🔵تعیین وضعیت نابینا یا کم بینا، ناشنوا یا کم شنوا و یا معلول جسمی حرکتی برای درخواست منشی

🔵 تعیین وضعیت اتباع خارجی و وارد کردن کد 13 رقمی اتباع خارجی

🔵صندلی مخصوص داوطلبان چپ دست برای دریافت صندلی مخصوص

🔵گروه آزمایشی ریاضی، تجربی، انسانی

🔵گروه‌های آزمایشی زبان خارجی

🔵مشخص کردن وضعیت در آزمون سراسری سال گذشته نیز شرکت کرده اید یا خیر

 

دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی

همانطور که اطلاع دارید، علاوه بر رتبه و تراز اکتسابی داوطلبان در کنکور سراسری، سوابق تحصیلی آن ها نیز در نتیجه این آزمون تاثیر گذار است. سازمان سنجش برای اعمال دقیق سوابق تحصیلی دانش آموزان در آزمون سراسری، اقدام به جمع آوری اطلاعات آن ها در سامانه آموزش و پرورش با آدرس الکترونیکی ” my.medu.ir ” کرده است.

وارد کردن کد سوابق تحصیلی دیپلم و برای دانش آموزان با مدرک پیش دانشگاهی، کد سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی در سایت سازمان سنجش جهت ثبت نام کنکور سراسری 1403 لازم است. متقاضیان باید به سامانه نامبرده مراجعه کنند. پس از وارد کردن کد منطقه، شماره دانش آموزی، سال تولد و مشخص کردن مقطع تحصیلی خود، کد سوابق تحصیلی دیپلم و یا پیش دانشگاهی مرتبط با مقطع وارد شده را دریافت کنند.

داوطلبانی که در یکی از دسته های زیر قرار می گیرند، مشمول دریافت کد سوابق تحصیلی جهت ثبت نام کنکور ۱۴۰۳ هستند:

🔴داوطلبانی که مدرک دیپلم ترمی واحدی _ سالی واحدی خود را بعد از سال 1384 در یکی از رشته های نظری شامل رياضی فيزيک، علوم تجربی، علوم انسانی و علوم و معارف اسلامی اخذ کرده اند.

🔴متقاضیانی که بعد از سال 1391 موفق به مدرک پیش دانشگاهی شده اند.

🔴داوطلبانی که مدرک دیپلم نظام جدید (6 -3-3) خود را بعد از سال 1398 در یکی از رشته های نظری شامل رياضی فيزيک، علوم تجربی، علوم انسانی و علوم و معارف اسلامی اخذ کرده اند.

در صورت مشکل در دریافت کد سوابق تحصیلی ثبت نام کنکور سراسری 1403 می توانید با مشارین مرکز مشاوره تحصیلی دانتل تماس بگیرید.

 

افراد غیر مشمول به دریافت کد سوابق تحصیلی

در میان داوطلبان کنکور سراسری، سه دسته از دانش آموزان مشمول دریافت کد سوابق تحصیلی برای ثبت نام کنکور ۱۴۰۳ نمی باشند. این سه دسته به شرح موارد زیر هستند :

 • داوطلبانی که جزو فارغ التحصیلان شاخه فنی حرفه ای و کار و دانش نظام قدیم و نظام جدید هستند.
 • داوطلبانی که به جای مدرک پیش دانشگاهی از مدرک کاردانی استفاده می کنند.
 • داوطلبانی که مدرک پیش دانشگاهی خود را قبل از سال 91 دریافت کرده اند.

 

ثبت نام جاماندگان کنکور سراسری 1403

سازمان سنجش به منظور ثبت نام تمامی متقاضیان، علاوه بر تمدید مهلت ثبت نام که بلافاصله پس از اتمام مهلت ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۳ انجام می شود، بازه زمانی دیگری را نیز در اسفند ماه در نظر می گیرد که آخرین فرصت ثبت نام برای جاماندگان کنکور سراسری است.

معمولا فرصت مجدد آزمون سراسری برای ثبت نام جاماندگان کنکور سراسری 1403 یک بازه زمانی چهار تا پنج روزه در اوایل اسفند ماه است. از آن جایی که این مهلت مجدد، آخرین فرصت برای ثبت نام در کنکور سراسری می باشد، بهتر است جاماندگان از مرحله ثبت نام آزمون سراسری، گوش به زنگ اخبار مربوط به این آزمون باشند.

تاکنون سازمان سنجش پیرامون فرصت مجدد ثبت نام کنکور سراسری 1403 اطلاعیه ای منتشر نکرده است، به محض اعلام شدن، زمان دقیق در این مقاله از سایت دانتل اطلاع رسانی خواهد شد.

 

مشاوره ثبت نام آزمون سراسری ۱۴۰۳

شما عزیزانی که قصد دارید در آزمون سراسری ثبت‌نام کنید، بایستی در زمان ثبت‌نام چند نکته را در نظر داشته باشید. 

1️⃣ثبت نام کنکور سراسری 1403 الزام تجانس رشته وجود ندارد. شما عزیزان می‌توانید بدون توجه به مدرک تحصیلی خود، در گروه آزمایشی امتحانی مورد علاقه خود ثبت نام و شرکت کنید.

2️⃣ هر داوطلب می تواند علاوه بر شرکت در یکی از گروه های تجربی، ریاضی و انسانی در یک یا هر دو گروه آزمایشی شناور هنر و زبان نیز شرکت نماید.

3️⃣ برای ثبت نام در هر یک از زیرگروه های آزمایشی اصلی و یا شناور، لازم است که هزینه ثبت نام را برای هر زیرگروه آزمایشی به صورت جداگانه پرداخت نمایید. ثبت نام در کنکور سراسری در تمامی زیر گروه های آزمایشی در یک نوبت صورت می گیرد و متقاضیان برای تمامی آن ها یک شماره پرونده و یک کد رهگیری دریافت می کنند.

با توجه به تغییرات کنکور سراسری متقاضیان با یک برنامه ریزی صحیح و اصولی اقدام به مطالعه دروس تخصصی نمایند. علاوه بر مطالعه سرفصل ها، یادگیری تکنیک های تست زنی، مدیریت زمان، خلاصه نویسی، تحلیل آزمون های آزمایشی، برنامه ریزی درسی و … نیز می تواند منجر به موفقیت در این آزمون پررقابت گردد.

شما عزیزان در صورت داشتن هر گونه سوال در باره ثبت نام کنکور ۱۴۰۳ می توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل تماس بگیرید و همینطور می توانید با استفاده از خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی ثبت نام خود را در سایت سازمان سنجش به مشاوران مجموعه دانتل بسپارید.

 

منابع کنکور سراسری 1403

با توجه به تغییرات برگزاری و ثبت نام کنکور ۱۴۰۳ منابع آزمون نیز تغییر می کند. از امسال دیگر دروس عمومی جز سرفصل امتحانی نمی باشد و دفترچه سوالات عمومی حذف گردیده است. برای آزمون سراسری سال جاری فقط از دروس تخصصی سوال طرح می شود و داوطلبان باید تمامی انرژی حود را برای مطالعه این مباحث بگزارند. برای آشنایی با منابع اصلی و بهترین کتب کمک آموزشی بر روی مقاله  کلیک کنید.

 

کارت ورود به جلسه و زمان برگزاری آزمون 1403

پس از اتمام مهلت ثبت نام کنکور سراسری 1403 متقاضیان باید با اطلاع از زمان برگزاری این آزمون، آمادگی لازم را برای شرکت در جلسه کسب کنند. در روزهای نزدیک به برگزاری آزمون، سازمان سنجش برای تمامی داوطلبان شرکت کننده، کارت ورود به جلسه منتشر می کند.

کارت ورود به جلسه کنکور شامل اطلاعات مهمی از جمله برخی اطلاعات شناسنامه ای و تحصیلی داوطلب، آدرس حوزه برگزاری و … که در زمان ثبت نام کنکور ۱۴۰۳ وارد کرده‌اید، می باشد. از این کارت به همراه مدرک شناسایی داوطلب، برای تشخیص هویت دانش آموز جهت ورود به جلسه آزمون کنکور سراسری استفاده می شود. 

داوطلبان باید در تاریخ‌های اعلام شده که معمولا چهار تا پنج روز قبل از برگزاری آزمون می‌باشد، به سایت سازمان سنجش مراجعه کنند. پس از دریافت کارت ورود به جلسه کنکور سراسری خود، یک برگه پرینت از آن تهیه کرده و همراه خود به جلسه ببرند. 

زمان برگزاری آزمون سراسری نوبت اول در تاریخ 6 و 7 اردیبهشت 1403 و نوبت دوم در 7 و 8 تیر 1403 می باشد.

متقاضیان باید اطلاعات مندرج بر روی کارت ورود به جلسه خود را بررسی کنند. در صورت اشتباه در اطلاعات درج شده، نواقص آن را از طریق لینک ویرایش فعال در سایت سازمان سنجش و یا باجه های رفع نقص کارت ورود به جلسه برطرف کنند.

 

انتخاب رشته و اعلام نتایج کنکور

پس از اتمام مهلت ثبت نام کنکور سراسری و برگزاری آزمون، پس از گذشت یک بازه زمانی یک نتایج اولیه برای تمامی متقاضیان دانشگاه های سراسری و آزاد به صورت یکپارچه از طریق سایت سازمان سنجش منتشر می گردد.

در این مرحله متقاضیانی که مجاز به انتخاب رشته کنکور سراسری هستند، برای انتخاب رشته در دوره های مختلف دانشگاه های سراسری شامل دوره روزانه، نوبت دوم، غیر انتفاعی، پیام نور و پردیس خودگردان باید به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی “sanjesh.org” مراجعه کنند. 

لازم به ذکر است پس از ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۳ و اعلام نتایج کنکور مسیر دانشگاه های سراسری و آزاد از یکدیگر جدا می شود و داوطلبان دانشگاه آزاد در صورتی که به کد دسترسی به انتخاب رشته دانشگاه آزاد در کارنامه اولیه، دسترسی داشته باشند، می توانند جهت انتخاب رشته در رشته های با آزمون این دانشگاه، به سایت سازمان سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی به نشانی اینترنتی ” azmoon.org ” مراجعه کنند.

پس از اتمام مهلت انتخاب رشته دانشگاه های سراسری و آزاد، نتایج انتخاب رشته از طریق سایت سازمان سنجش منتشر می گردد و پذیرفته شدگان می توانند نسبت به ثبت نام نهایی در دانشگاه محل قبولی شان اقدام کنند.

همراهان گرامی برای اطلاع از آخرین اخبار تحصیلی می توانید عضو کانال تلگرامی مشاوره تحصیلی دانتل کو شوید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۳ می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 91005066-021 تماس بگیرید.

 

آخرین اخبار آزمون

15 فروردین 1402: ثبت نام کنکور سراسری آغاز شد. داوطلبان تا 25 فروردین ماه می توانند ثبت‌نام خود را تکمیل نمایند. توجه داشته باشید مراحل ثبت نام آزمون سراسرب تغییرات زیادی بر آن اعمال شده است.

 

سوالات متداول 

ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۳ در چه تاریخی انجام می شود؟

زمان ثبت نام کنکور نوبت اول در تاریخ 21 تا 27 آبان ماه 1402 امکان پذیر خواهد بود.

نحوه ثبت‌نام آزمون سراسری به چه صورت است؟

ثبت نام کنکور سراسری از طریق سایت سازمان سنجش بصورت یکپارچه برای دانشگاه سراسری و آزاد انجام می شود، مراحل گام به گام ثبت نام در مقاله فوق ارائه گردیده است.

شرایط شرکت در آزمون سراسری شامل چه مواردی می باشد؟

طبق دفترچه راهنما متقاضیان بایستی که دارای برخی شرایط عمومی و اختصاصی باشند که در متن مقاله فوق درج شده است.

کانال تلگرام تحصیلی     

‫137 دیدگاه ها

  1. سلام با توجه به زمان بندی در سایت سازمان سنجش احتمالا در همان زمان مقرر ثبت نام انجام گیرد

  1. سلام با عضویت در کانال تلگرام مشاوره تحصیلی دانتل می توانید از تمامی اخبار تحصیلی مطلع شوید.

   آدرس کانال تلگرام مرکز مشاوره تحصیلی دانتل:
   @duntelco

   1. سلام بله
    در ثبت نام کنکور محدودیتی وجود ندارد و شما هر تعداد نوبت می توانید در این آزمون شرکت کنید.

 1. ممنون از سایته خوبتون خیلی اطلاعاتتون در مورد کنکور از ثبت نام گرفته تا انتخاب رشته و همه چی کامله ممنون

  1. سلام خیر فقط یک بار اجازه فارغ التحصیلی در دوره کارشناسی روزانه دارید.
   اما می توانید در دوره های شبانه، پردیس، دانشگاه آزاد، غیر انتفاعی، پیام نور مجددا تحصیل کنید.

   1. سلام ببخشید برای انتخاب رشته حتما باید کد سوابق تحصیلی رو به صورت کامل داشته باشیم ؟ اخه من تو مدارکم همچین کدی رو نمیبینم فقط یه کد دو رقمی هست اونه ؟؟

    1. سلام بله برای انتخاب رشته و ثبت نام کنکور سراسری نیاز به کد سوابق تحصیلی دارید.
     از طریف آموزش و ئرورش و یا سایت دیپ کد می توانید این کد را دریافت کنید.
     البته می توانید با مشاوران مجموعه دانتل کو نیز تماس گرفته کد سوابق تحصیلی خود را دریافت کنید.

  1. برای ثبت نام کنکور سراسری آن دسته از داوطلبانی که دارای مدرک فنی حرفه ای نظام قدیم هستند باید دارای مدرک کاردانی باشند.

   1. سلام من می خواهم شرکت کنم در آزمون سراسری و من سال اخر نظام‌قدیم بودم و بعد من نظام جدید اومد و مدرک کاردانی از دانشگاه آزاد دارم و کارشناسی می خونم هنگام ثبت نام لازمه که معدل کاردانی بزنم یا نه و فقط دیپلم کافیه
    و این که اگه می شه برم مدرسه بزرگسالان یا شبانه و مدرک دیپلم نظام جدید بگیرم خرداد ماه و معدل برای ثبت نام نزدم
    اگه می شه به این دو سوال جواب بدید ممنون از شما

    1. سلام معدل مدرک کاردانی به برای داوطلبانی لازم است که دیپلم فنی حرفه ای و یا کاردانش دارند. در صورت داشتن دیپلم نظری نیازی نیست.
     نیازی به گرفتن دیپلم نظام جدید ندارید و با دیپلم نظام قدیم می تواندی شرکت کنید.
     باید توجه داشته باشید سوالات از منابع نظام جدید می باشد و نظام قدیم سوالی طرح نمی شود.

     1. سلام
      طی تجربیات سال های گذشته امکان دارد ثبت نام کنکور سراسری 1401 در آینده برای داوطلبان جامانده تمدید شود.
      برای اطلاع از آخرین اخبار کنکور سراسری ضو کانال تلگرام دانتل شوید.

     1. سلام در زمان خرید کارت ثبت نام کنکور سراسری پیامکی حاوی این کد برای شما ارسال می شود.

 2. سلام من دانشجوی روزانه دانشگاه فردوسی مشهد هستم
  امسال می تونم شرکت کنم و محرومیت شمال من نمیشه؟

  1. سلام
   در صورتی که اتمام مهلت ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۱ از مقطع فعلی انصراف قطعی داده باشید می توانید مجددا ثبت نام کنکور را انجام و در آزمون شرکت کنید.

    1. سلام بله ثبت نام کنکور گروه ریاضی شرکت کنید و در صورت قبولی در رشته مهندسی کامپیوتر ادامه تحصیل دهید.

  1. سلام با مراجعه به سامانه دریافت کد ۱۳ رقمی سایت سنجش کد لازم را دریافت و در فرم ثبت نام کنکور ۱۴۰۱ وارد کنید.

 3. سلام من دارای سهمیه ۲۵ درصدی هستم و در کنکور ۹۹ در پیام نور قبول شدم اما از سهمیه استفاده نکردم. امسال اگه امسال کنکور سراسری ثبت نام کنم می تونم از سهمیه استفاده کنم

  1. سلام طبق دفترچه راهنما ثبت نام کنکور سراسری اگه در دوره های گذشته استفاده ای از سهمیه خود نداشتید امسال می توانید از سهمیه خود استفاده کنید.

 4. سلام آیا تکمیل فرم شماره یک دفترچه ثبت نام کنکور الزامی است و آیا کسی که در کنکور سراسری سال های گذشته شرکت کرده و قصد شرکت در کنکور سراسری 1401را دارد ولی این فرم را در سال های قبل تکمیل نکرده آیا مشکلی دارد یا خیر؟

  1. سلام
   بله باید فرم ثبت نام کنکور ۱۴۰۱ را پر کنید و به مدرسه پیش دانشگاهی و یا آموزش و پرورش محل سکونت خود ببیرید و مهر و امضای مربوطه را دریافت کنید و نزد خود نگه دارید.

 5. سلام ببخشید کد رهگیری ۵درصد ایثارگری من با پارسال که امتحان دادم یکی هست و تغییر نکرده ،دلیلش چیه؟این کد رو استفاده نکردم، میتونه به خاطر این باشه؟

  1. سلام با توجه به اطلاعیه سازمان سنجش کد رهگیری 12 رقمی ایثارگری ثبت نام کنکور سراسری هر ساله تغییر می کند و باید کد جدید را دریافت و در زمان ثبت کنکور وارد کنید.

  1. سلام
   کد سوابق تحصیلی ثبت نام کنکور سراسری را می توانید از سایت dipcode.medu.ir
   یا سایت ساهت sahat.medu.ir
   یا دریافت سوابق تحصیلی از طریق سایت سنجش (برای داوطلبانی که حداقل یکبار کنکور شرکت کرده اند) را دریافت کنید.

 6. سلام یه سوال داشتن ثبت نام کنکور برای اونایی که قبلا مدرک لیسانس رو گرفتن امکان پذیره ؟

  1. سلام بله می توانید ثبت نام کنکور سراسری خود را انجام دهید
   فقط باید وضعیت نظام وظیفه خود را مشخص کنید و منع نظام وظیفه را نداشته باشید.

 7. ممنون از سایت خوبه دانتل خواستم بدونم امکان ثبت نام کنکور برای اتباع هم هست یا خیر

  1. سلام بله
   داوطلبان برای ثبت نام اتباع باید کد 13 رقمی اتباع را دریافت کنند. در مقاله زیر می توانید نحوه دریافت را مطالعه کنید.
   دریافت کد 13 رقمی اتباع
   برای اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین ما تماس بگیرید.

 8. سلام من دانشگاه پیام نور ثبت نام کردم برا اینکه سرباز نشم و میخوام الان کنکور سراسری شرکت کنم کد نظام وظیفه رو نمیدونم چند بزنم ؟

 9. سلام وقتتون به خیر . من دیپلم نظام ۳-۳-۶ رو دارم . الان دانشجوی مقطع کاردانی هستم . تابستون تموم میکنم درسمو . من باید نظام سالی واحدی رو بزنم یا ۳-۳-۶ رو ؟ با توجه به اینکه اونجا نوشته شده که “مدرک کاردانی خواهم گرفت” ، میپرسم..

 10. سلام وقتتون به خیر . من دیپلم رشته‌ی تجربی نظام ۳-۳-۶ رو دارم . الان دانشجوی مقطع کاردانی کامپیوتر هستم . تابستون تموم میکنم درسمو . من باید نظام سالی واحدی رو بزنم یا ۳-۳-۶ رو ؟ با توجه به اینکه اونجا نوشته شده که “مدرک کاردانی خواهم گرفت” ، میپرسم..

 11. سلام خسته نباشید . من دانشجوی کاردانی هستم . در قسمت تحصیل در آموزش عالی دانشجوی دوره غیر روزانه رو انتخاب کنم یا گزینه‌ی هیچکدام رو ؟ ممنون از لطفتون 🌸

  1. سلام در صورت داشتن دیپلم فنی معدل کاردانی خود را در فسمت معدل کاردانی در فرم ثبت نام کنکور سراسری بنویسید.
   در قسمت آموزش عالی دانشجوی مقطع کاردانی را انتخاب کنید.

   1. عذر میخوام . دانشجوی مقطع کاردانی نداره . فارغ التحصیل مقطع کاردانی داره فقط. من الان دانشجو هستم فارغ‌التحصیل نشدم.
    ولی یه بخش داره دانشجوی دوره‌ی غیرروزانه هستم . همونو انتخاب کنم؟ دیپلمم نظریه .

    1. سلام فرم ثبت نام کنکور را بر اساس وضعیت خود پر کنید.
     اما می خواهید انصراف دهید نیازی نیست کادر را پر کنید. در صورت فارغ التحصیلی، گزینه فارغ التحیل مقطع کاردانی را بزنید.

  2. سلام، وقتتون بخیر، من به تازگی تصمیم گرفتم در آزمون امسال شرکت کنم، آیا از این به بعد امکانش هست سیستم ثبت نام رو باز کنن که کسی بتونه ثبت نام کنه؟

    1. سلام
     دیپلم کاردانش دارم،کاردانی دارم و کارشناسی هم دارم.
     آیا می تونم در رشته های پزشکی نام نویسی کنم؟

     1. سلام بله در ثبت نام کنکور شرکت کنید و در صورت کسب رتبه مناسب و قبولی در رشته پزشکی ادامه تحصیل دهید.

   1. سلام ببخشید من دانشجوی روزانه کارشناسی دانشگاه تبریز بودم بعد رفتم انصراف دادم تا کنکور امسال شرکت کنم ولی به من کد انصراف ندادند الان باید دوباره به دانشگاه برم ؟

  1. سلام بله در ثبت نام کنکور سراسری می توانید شرکت کنید. اما در انتخاب رشته شرکت نکنید.

   1. من قصد نداشتم امسال ثبت نام کنم کنکور و آلان پشیمون شدم آیا مهلت دوباره برای ثبت نام وجود داره؟

    1. سلام
     امکان داره فرصت مجدد ثبت نام کنکور در زمان دریافت کارت ورود به جلسه قرار داده بشه

  2. سلام
   خسته نباشید
   من کنکور سراسری هنر ۱۴۰۱ رو ثبت نام کردم ولی ثبت نامی که برای دانشگاه پیام نور و غیر انتفایی بود رو انجام ندادم
   من دیگه نمی تونم برای ثبت نام اون ها اقدامی بکنم؟؟؟

   1. سلام
    چنانچه در زمان ثبت نام کنکور سراسری علاقه مندی به پیام نور و غیرانتفاعی را خریداری نکرده اید
    در زمان انتخاب رشته می توانید سریال علاقه مندی به این دانشگاه ها را خریداری و انتخاب کنید.

 12. سلام اگر پایه یازدهم در ثبت نام کنکور معدل الکی وارد کنه مشکلی پیش نمیاد و اینکه کد سوابق تحصیلی و دیپلم ندارم آیا میشه ثبت نام کرد

  1. سلام مشکلی در ثبت نام کنکور سراسری ایجاد نمی شود به شرطی که فقط در آزمون شرکت کند و انتخاب رشته را انجام ندهد

 13. سلام خسته نباشید من دانشجوی پیام نور هستم الان باید بزنم دانشجوی روزانه یا غیر روزانه ؟

 14. سلام یعنی باید به عنوان فنی حرفه ای شرکت کنم غیر قانونی نیست برای سال آینده مشکلی برام پیش نمیاد

   1. سلام خوبین ؟ خسته نباشید 🌺🙏 ببخشید یه سوال من دیپلم کاردانش دارم خیلی دلم میخوام تو کنکور تجربی شرکت کنم خیلی آرزو دارم 😥 کاش رشته کاردانش هم میتونستن تو کنکور تجربی شرکت کنند من چیکار کنم راهنمایی میکنید چی میشه 🌺🌺🌷

    1. سلام
     در صورتی که نظام آموزشی شما 6-3-3 می باشد می توانید در کنکورسراسری شرکت کنید.
     چنانچه نظام آموزشی شما ترمی واحدی می باشد به جز مدرک دیپلم سه ساله دبیرستان خود باید مدرک کاردانی یا پیش دانشگاهی داشته باشید تا اجازه ثبت نام کنکور و انتخاب رشته و قبولی در کنکور در مقطع کارشناسی پیوسته را داشته باشید.

 15. سلام خسته نباشید ،من پیام نور ثبت نام کردم و مرخصی گرفتم ، و ثبت نامه کنکور رو تو کافی نت انجام دادم ، کافی نتی بند 32 یا همون وضعیت تحصیلی رو برام هیچکدام زد و خودش گفت مشکلی نداره و اگر گزینه ی دیگه ای رو بزنم باید همین الان انصراف بدی و تو چون میخوای بعد از قبولی انصراف بدی هیچکدامو باید بزنی ، و دیگه کد نظام وظیفه رو هم برام 5 زد که فک کنم اشتباست ،خواستم بدونم مشکلی نداره این دو مورد یا اگه لازمه ویرایش کنم چه گزینه ای رو بزنم ،ممنون میشم

 16. سلام ببخشید کنکورو تمدید نمی کنن ما ثبت نام کنیم ما تاریخشو ندونستیم عقب افتادیم

  1. سلام تا کنون اطلاعیه در مورد زمان ثبت نام کنکور سراسری منتشر نشده است

 17. سلام من اون برگه ای که بعد از ثبت نام کنکور اطلاعاتم توش بود رو گم کردم
  میتونم بدون اون کارت ورود ب جلسه بگیرم؟؟؟؟؟

  1. سلام
   در این برگه ثبت نام کنکور سراسری شماره پرونده و کدرهگیری ثبت نام درج شده که برای دریافت کارت ورود به جلسه به آن نیاز خواهید داشت.
   از طریق سیستم پاسخگویی سازمان سنجش شماره پرونده خود را دریافت کنید.
   برای اطلاعات و راهنمایی بیشتر می توانید با مشاوران دانتل تماس بگیرید.

 18. سلام ببخشید من در تاریخ ۳۱ بهمن فارغ التحصیل شدم از دوره روزانه وکنکور ثبت نام کردم ولی پایین کارت ورود به جلسه نوشته چون از دانشگاه انصراف ندادی تا تاریخ ۲۵ اسفند حق شرکت نداری الان باید چیکار کنم من که قبل از این تاریخ فارغ التحصیل شدم

 19. سلام برای استفاده از سهمیه ۲۵ درصد باید حتما کد ایثارگری و وارد میکردیم ؟ ولی من شنیدم همون زدن تیک کافی بوده

 20. سلام
  خدا قوت من دیپلم کودکیاری دارم نظام آموزشی ام سالی واحدی است بدون مدرک پیش دانشگاهی دوست دارم در ثبت نام کنکور تجربی شرکت کنم؟ اگر نه چیکارباید بکنم که بتونم در رشته تجربی یا انسانی شرکت کنم؟ لطفا راهنمایی کنید.ممنون

  1. سلام من الان سال دوازدهم رو میخونم معدل خرداد یازدهمم ده ونیم بود تو شهریور رفتم ارتقا دادم ولی هنوز تو سامانه پادا ثبت نشده الان ده و نیم میشه کنکور تجربی داد؟

   1. سلام بله مشلکی از نظر معدل در ثبت نام کنکور سراسری نیست و می توانید در این آزمون شرکت کنید.

 21. سلام و خسته نباشید
  (مطابق دفترجه راهنمای ثبت نام کنکور سال گذشته= ثبت نام برای دارندگان دو دیپلم اختیاری بود و مشکلی نداشت که حتی با داشتن دیپلم متناظر با دیپلم دوم ثبت نام کنن ولی امسال کاملا گنگ نوشته و بظاهر ممنوع کرده)

  من پیش نظام قدیم تجربی و دیپلم نظام جدید کاردانش دارم- (با توجه به اینکه ترمیم معدل برای دانش آموزان نظام جدید اجرا نمیشه)
  آیا میتونم با دیپلم کاردانش کنکور 1402 تجربی شرکت کنم؟

  1. سلام از طریق سیستم پاسخگویی سنجش درخواست خود را ثبت کنید درغیر اینصورت بدون پیامک تاییدیه ثبت نام کنکور شما انجام نمی شود.

  1. سلام در فرم ثبت نام کنکور به صورت حدودی معدل خود را وارد کنید و در زمان انتخاب رشته معدل را تصحیح کنید.

 22. سلام
  کسانی که هنرستانی هستند و با مدرک کاردانی قرار هست ثبت نام کنند. موقع ثبت نام کنکور چون مدرک پیش دانشگاهی ندارند سایت خطا میده الان باید چی کنن.پیغام خطا اینه که محل اخذ پیش دانشگاهی رو وارد کنید بعد وارد که می کنیم میگه شما که پیش ندارید بعد که وارد نکنیم میگه ضروریه باید وارد کنیم

  1. سلام بله
   نوبت آزمون ها ارتباطی با یکدیگر ندارند. شما می توانید در ثبت نام کنکور نوبت تیر ماه و هر دوره دیگری که مایل هستید نام نویسی و شرکت کنید.

 23. سلام. من روزانه زیست گیاهی بودم که بعد یک ترم، از طریق تکمیل ظرفیت روزانه زیست جانوری قبول شدم، میتونم برای کنکور تیر ثبت نام کنم؟

 24. سلام
  بنده دیپلم تجربی سال 78 را دارم ولی نمی‌دونم نظام جدیده یا قدیم البته مدرک کارشناسی آموزش ابتدایی هم دارم میخاستم بدونم میتونم توی کنکور تیرماه 1402 ثبت نام کنم؟ تشکر

 25. ثبت نام کنکور سراسری 1402 امسال دوبار بود. یه سوال داشتم با توجه به دوبار بودنش الان من سهمیه دارم برای جفتش اعمال می شه یا فقط تو یکی از کنکور ها تاثیر می ذاره ؟

  1. سلام سهمیه شما فقط در صورت قبولی در دانشگاه اعمال می شود
   در همه ثبت نام کنکور ها می توانید سهمیه خود را وارد کنید.

 26. سلام ، ارور سرویس ثبت احوال در دسترس نمی باشد برای من میاد و هزینه پرداخت کردم و کد سوابق تحصیلی رو گرفتم ، دلیلش ترافیک سایت است ؟ سپاس

 27. سلام، من کنکور دی شرکت کردم. باید تیک “در آزمون سراسری سال 1401 (سال گذشته) ثبت نام نموده ام” رو بزنم؟

 28. سلام، من کنکور دی رو شرکت کردم. باید تیک “در آزمون سراسری سال 1401 (سال گذشته) ثبت نام نموده ام” رو بزنم؟

 29. سلام. من توسایت سنجش ثبت نام کردم بخوام وارد شم میگه ثبت نام نکرده اید. بخوام ثبت کنم دوباره میگه با این شماره قبلا ثبت نام کرده اید. میشه راهنمایی کنید مشکل رو حل کنم. سپاس

  1. سلام برای ورود به سایت ثبت نام کنکور
   از طریق سیستم پاسخگویی سنجش درخواست خود را ثبت کنید.

 30. سلام، من ثبت نام نوبت دوم سراسری ۱۴۰۲ را به درستی انجام دادم اما کد پیگیری دریافت نکردم، لطفا راهنمایی کنید. ممنون.

  1. سلام با توجه به تغییرات سایت سنجش در زمان ثبت نام کنکور کد پیگیری وجود ندارد.

  1. سلام سپاس از پیام پر محبت شما
   امیواریم در ثبت نام کنکور سراسری موفق شوید.

 31. سلام من کارت ثبت نام کنکور رو خریدم ولی گم کردم. الان باید یکی دیگه بخرم ممنون می شم کمکم کنید

  1. سلام از طریق مشاهده مشخصات کارت می توانید کارت ثبت نام کنکور خریداری شده را بازیابی کنید.

  1. سلام بله با توجه به ثبت نام کنکور دو بار در سال داوطلبان شرایط بهتری را دارا می باشند.

  1. سلام هانیه گرامی
   امیدواریم مطالب راهنما ثبت نام کنکور سراسری مفید واقع شده باشد.

 32. من شرایط ثبت نام و نداشتم الان میخام ثبت نام کنم هر طور ک شده چطوری ثبت نام کنم لطفاً کمک کنید

 33. سلام
  من؛ کارشناسی پیوسته رو سال ۹۹ کنکور دادم و قبول شدم ولی الان انصراف از تحصیل زدم و مدرک کاردانیمو گرفتم.میخواستم بدونم میتونم توی کنکور دی ماه ۱۴۰۲ شرکت کنم یا نه؟

  1. سلام بله می توانید در کنکور سال 1403 شرکت کنید.
   توجه داشته باشید نوبت کنکور 1403 در اردیبهشت ماه می باشد و نه دی ماه

 34. سلام وقت بخیر
  من از ثبت نام کنکور جا موندم
  الان راهی هست برای ثبت نام؟؟
  اگ هست باید چیکار کنم الان؟؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره