مدارسمدارس خاص

ثبت نام مدارس شاهد ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲

ثبت نام مدارس شاهد ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲ هر ساله در مقاطع مختلف انجام می شود. مدارس شاهد از جمله مدارس خوب در کشورمان می باشد که هر ساله اولیا و دانش آموزان بسیاری به دنبال ثبت نام در این مدارس می باشند، چراکه در کنار ایجاد زمینه مناسب برای یک تحصیل ایده آل از امکانات آموزشی و معلمان نمونه برخوردار است. بنابراین به راحتی می توان گفت مدارس شاهد از جمله مدارس برتر و در عین حال پرمتقاضی هستند که در تمام پایه های تحصیلی شامل اول ابتدایی، متوسطه اول و متوسطه دوم و میان پایه ها دانش آموز می‌پذیرند. ورود به مدارس نیازمند شرکت در هیچ گونه آزمونی نیست؛ اما دانش آموزانی که اقدام به ثبت نام مدارس شاهد 1401 – 1402 می کنند، باید طبق جدول امتیاز بندی واجدالشرایط بوده و موفق به کسب امتیاز لازم شوند. 

با توجه به اطلاعیه آموزش و پرورش تا صدور هدایت تحصیلی دانش آموزان پایه دهم ثبت‌نام پایه دهم به تعویق افتاده و به تاریخ دیگری موکول شد. به محض اعلام زمان در این بخش از مقاله بروزرسانی خواهد شد.

ثبت نام مدارس شاهد ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲

مدارس شاهد در ابتدا با هدف جذب دانش آموزانی که دارای یکی از سهمیه های خانواده شهداء، آزادگان، جانبازان 50 درصد و بالاتر بودند، تاسیس شدند. طی سال های اخیر و به دلیل کاهش جمعیت دانش آموزان با این سهمیه ها، مدارس شاهد از میان دانش آموزان غیر شاهد که مطابق جدول امیتاز بندی دانش آموزان با سایر اویت ها، حداقل امتیاز را کسب می کنند نیز دانش آموز جذب می کنند. در ادامه به بررسی تمامی موارد ثبت نام مدارس شاهد 1401 – 1402 خواهیم پرداخت

زمان ثبت نام مدارس شاهد ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲

متقاضیان تحصیل در این مدارس باید توجه داشته باشند که ثبت نام مقاطع اصلی یعنی اول ابتدایی، هفتم متوسطه اول و دهم متوسطه دوم به صورت اینترنتی از طریق سایت ثبت نام شاهد (پادا) و در بازه های زمانی جداگانه ای انجام می شود. طبق دفترچه ثبت نام شاهد متقاضیان بایستی مطابق با مقطع مورد نظرشان در زمان بندی های زیر نسبت به ثبت نام اقدام کنند. در جدول زیر زمان ثبت نام شاهد 1401 در سال تحصیلی ۱۴۰۰ را اورده ایم را نشان داده ایم.

پایه تحصیلی زمان ثبت نام نتایج غیر قطعی
پایه اول ابتدایی 11 تا 28 خرداد ماه ۱۴۰۱ نامشخص
پایه هفتم متوسطه اول 21 خرداد تا 10 تیر ماه ۱۴۰۱ نامشخص
پایه دهم متوسطه دوم 27 مرداد ماه نامشخص
میان پایه 15 مرداد ماه نامشخص

در سایر پایه ها و به عبارت صحیح تر میان پایه ها، نام نویسی متقاضیان در سال های گذشته به صورت حضوری بود اما امسال ثبت نام میان پایه مدارس شاهد نیز از طریق سایت پادا و به صورت انیترنتی می باشد.

جدول امتیازبندی مدارس شاهد 1401 – 1402

نحوه پذیرش در مدارس شاهد بر اساس امیتازی می باشد که داوطلبان می توانند کسب کنند. دانش آموزانی که جز خانواده های شاهد و ایثارگر هستند امیتیازی را کسب می کنند. البته در بخش دیگر این جدول امیتازی برای دانش آموزانی که در مسابقات ورزشی، قرآنی و علمی دارای مقام های منطقه و استانی و بین المللی می باشند نیز امیتازاتی در نظر گرفته شده است.

برای مطالعه و مشاهده جدول امتیاز بندی ثبت نام مدارس شاهد 1401 – 1402 مقاله زیر را مطالعه نمایید.

پیش نیازهای ثبت نام مدارس شاهد 1401 – 1402

همانطور که اشاره کوتاهی کردیم، از میان دانش آموزان علاقه مند به تحصیل در مدارس شاهد، واجدین شرایط مجاز به ثبت نام هستند. حال ممکن سوالی ایجاد شود که شرایط ثبت نام شاهد چه می باشد. تمامی شرایط و ضوابط ثبت نام مدارس شاهد، طی انتشار دفترچه ای به اطلاع والدین و دانش آموزان رسانده می‌شود که در ادامه به تفکیک آن ها را ارائه کرده ایم.

شرایط عمومی

🔵 رعایت حجاب برتر دانش آموزان دختر

🔵 اعتقاد به ارزش‌های اسلامی و تربیت دینی

🔵 دارا بودن صلاحیت‌های اخلاقی و رفتاری

🔵 تعهد مبنی بر رعایت قوانین و مقررات مدرسه

🔵 نزدیک بودن مدرسه انتخابی به محل سکونت دانش آموز

فرزندان جانبازان زیر 25 درصد، از 40 درصد تخفیف شهریه در مدارس شاهد بهره مند می‌شوند. برای اطلاع از شهریه مدارس شاهد کلیک کنید.

شرایط علمی

دانش آموزان علاوه بر شرایط عمومی ثبت نام شاهد 1401 – 1402 ، باید واجد شرایط علمی در پایه تحصیلی مورد تقاضا نیز باشند که به شرح زیر هستند:

✅ پایه تحصیلی اول ابتدایی: دانش آموزان در این پایه شرایط علمی ندارند و ثبت نام بر اساس امتیاز بندی انجام می گیرد.

✅ پایه تحصیلی هفتم متوسطه: کسب نمره خیلی خوب در تمامی دروس و حداکثر داشتن یک نمره خوب و مابقی خیلی خوب در امتحانات خردادماه ششم ابتدایی.

✅ پایه تحصیلی دهم متوسطه: دارا بودن حداقل معدل کل 17 در امتحانات خردادماه پایه نهم و حداقل نمره سالانه 15 در همه دروس نهم.

فرزندان جانبازان زیر 25 درصد که متقاضی ثبت نام دوره دوم متوسطه مدارس شاهد هستند، اگر حداکثر در دو درس کمتر از حد نصاب لازم نمره کسب کرده باشند، امکان ثبت نام را دارند.

راهنمایی و آموزش ثبت نام مدارس شاهد 1401 – 1402

نام نویسی در مقاطع اصلی اول ابتدایی، هفتم و دهم مدارس شاهد در دو مرحله انجام می شود. مرحله اول به صورت اینترنتی و با ارائه مدارک لازم به سامانه پادا است و مدارس پس از بررسی شرایط علمی و عمومی شرکت کنندگان، لیست دانش آموزان واجد شرایط را معرفی می‌کنند تا برای نام نویسی در مدرسه اقدام نمایند که همان مرحله دوم می باشد.

برای ورود به سایت ثبت نام مدارس شاهد (سامانه پادا) کلیک کنید.

نکته ای که بایستی بدان توجه شود این است که ثبت نام دانش آموزان دارای سهمیه شاهد در سامانه پادا قطعی است و فقط بایستی جهت ارائه مدارک ثبت نام شاهد به مدرسه انتخابی مراجعه کنند. اما دانش آموزان دارای سهمیه عادی و غیر شاهد، پس از ثبت نام در سایت قبول شده قطعی نیستند و باید طبق جدول امتیاز بندی، پذیرش یا عدم پذیرش آنها توسط مدرسه مشخص شود. برای ورود به سایت پادا کلیک کنید.

راهنما ثبت نام پایه اول ابتدایی

1️⃣ متقاضیان بایستی که به سامانه پرونده الکترونیکی دانش آموزان (پادا) به نشانی اینترنتی ” pada.medu.ir ” مراجعه کنند.

2️⃣ داوطلبان بایستی پس از ورود به سامانه پادا، بر روی گزینه ” ثبت نام دانش آموزان جدید الورود ” کلیک کنند.

ثبت نام مدارس شاهد

3️⃣ در این مرحله دانش آموزان باید ملیت خود را انتخاب کنند.

ثبت نام شاهد

4️⃣ کد ملی دانش آموز، کدملی پدر و مادر وی نیز را در این قسمت وارد کرده و بر روی جستجو کلیک کنید.

ثبت نام مدارس شاهد

5️⃣ در این مرحلهثبت نام شاهد داوطلبان باید مشخصات فردی دانش آموز را به صورت کامل یادداشت کنند.

ثبت نام مدارس شاهد

6️⃣ اطلاعات تکمیلی نظیر دین و شغل والدین دانش آموز و وضعیت جسمانی دانش آموز را یادداشت کنید

اطلاعات تکمیلی

7️⃣ آدرس محل سکونت خود را وارد کنید.

آدرس

8️⃣ مشخصات پدر یا سرپرست دانش آموز را وارد کنید.

ثبت نام مدارس شاهد

9️⃣ مشخصات مادر دانش آموز در این بخش وارد شود.

ثبت نام مدارس شاهد

1️⃣0️⃣ شهر و ناحیه محل سکونت خود را انتخاب و مدرسه مورد نظر خود را انتخاب کنید.

امیتاز بندی دانش آموز

1️⃣1️⃣ دانش آموزان شاهد بر اساس جدول امتیاز بندی مدرسه خود را وارد کنید.

امیتاز بندی شهدا

در لینک زیر فرم امیتاز بندی ثبت نام مدارس شاهد را به صورت فایل قرار داده ایم برای دانلود این فرم کلیک کنید.

👈👈 دانلود فرم امیتاز بندی 👉👉

1️⃣2️⃣ در نهایت پس از انجام مراحل بر روی گزینه ” ثبت و اعتبار سنجی ” کلیک کنید.

ثبت نام شاهد

1️⃣3️⃣ در این مرحله ثبت نام دانش آموز تکیمل می شود. این ثبت نام قطعی نمی باشد و نتایج پس مدت زمانی منتشر می شود. 

چنانچه اطلاعات وارد شده غلط می باشد و نیاز به ویرایش دارد با وارد کردن کد ملی دانش آموز می توانید اطلاعات ورودی را ویرایش کنید.

امتیاز بندی مدارس شاهد ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲ 

تمامی دانش آموزانی که اقدام به نام نویسی در این مدارس می کنند، مطابق با شرایط خود و جدول امتیاز بندی مدارس شاهد یک امتیازی دارند.  همانطور که اشاره کردیم، پذیرش دانش آموزانی که سهمیه شاهد ندارند ، طبق جدول امتیاز بندی انجام می‌گیرد.

برای مشاهده جدول کامل امتیاز بندی مدارس شاهد کلیک کنید.

مدارک لازم برای ثبت نام شاهد ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲

ثبت نام دانش آموز در این مدارس به صورت امتیاز بندی می باشد. متقاضیان برای ثبت نام قطعی باید اصل مدارک لازم برای ثبت نام شاهد را که در زمان نام نویسی وارد کرده اند را به صورت حضوری به مدرسه مورد نظر ارائه دهند. در ادامه این مدارک را ذکر کرده ایم. برای مطالعه کامل مدارک لازم برای ثبت نام مدارس شاهد کلیک کنید.

 ارائه پرونده تحصیلی به همراه مدارک سال تحصیلی گذشته دانش آموز از الزامی ترین موارد است.

اصل شناسنامه دانش آموز و کپی تمام صفحات آن.

 اصلی کارت ملی دانش آموز و کپی آن.

 قطعه عکس 4*3 که ترجیحا در سال جاری گرفته شده باشد.

 تمامی مدارک مربوط به محل زندگی داوطلب به همراه تمامی قبوض منزل.

ثبت نام میان پایه مدارس شاهد 1401 – 1402

مدارس شاهد در مقاطع میان پایه نیز اقدام به نام نویسی دانش آموزان می کند. در ساله ای گذشته نام نویسی به صورت حضوری انجام می گرفت. در سال ۱۴۰۱ این رویه تغییر کرده و دانش آموزان میان پایه نیز در مهلت نام نویسی که از ۱ تا ۱۰ مرداد ماه می باشد بایه به سایت ثبت نام مدارس شاهد پادا مراجعه کرده و ثبتنام خود را انجام دهند. 

دانش آموزان در صورت کسب امیتاز لازم و دارا بودن شرایط لازم ثبت نام مدارس شاهد می توانند در این مدارس ثبت نام کنند. دانش آموزان گرامی برای مطالعه کامل شرایط و مدارک لازم برای ثبت نام میان پایه می توانید مقاله زیر را مطالعه کنید.

شهریه تحصیل در مدارس شاهد 1401 – 1402

مدارس شاهد جز مدارس دارای شهریه می باشد و دانش آموزان در صورت پذیرش و تحصیل در این مدارس باید شهریه تحصیل خود را بپردازند. همانگونه که می دانیم ثبت نام مدارس شاهد بر اساس امتیاز بندی می باشد و متقاضیانی که دارای سهمیه شاهد و ایثارگری هستند احتمال قبولی بالاتری نسبت به سایر متقاضیان دارند. البته مفدار شهریه ای که می پردازند کمتر از دیگر دانش آموزان می باشد. در ادامه مقدار شهریه حدودی این مدارس را شرح داده ایم.

دوره تحصیلی شهریه دانش آموزان غیر شاهد شهریه دانش آموزان شاهد
ابتدایی 700/000 تا 1/500/000 تومان 650 هزار تومان
اول متوسطه 800/000 تا 1/600/000 تومان 740 هزار تومان
دوم متوسطه 1 تا 2 میلیون تومان 935 هزار تومان
هنرستان و کاردانش 1/200/00 تا 2/400/000 تومان 950 هزار تومان

هزینه تحصیل فرزندان شهدا، آزادگان و جانبازان بالای 50 درصد رایگان بوده و شهریه‌ای پرداخت نمی کنند. شهریه این دانش آموزان از سوی بنیاد شهید و ایثارگران پرداخت می شود.

اعلام نتایج قبولی مدارس شاهد 1401 – 1402

نتایج ثبت نام مدارس شاهد به صورت دو مرحله ای می باشد. در مرحله اول دانش آموزان چند هفته پس از نام نویسی در سایت پادا و بررسی موارد ذکر شده دانش آموز، نتایج غیر قطعی منتشر می شود و پس از اعلام این نتایج دانش آموزان با در دست داشتن اصل مدارک لازم ستاد ثبت نام مدار شاهد حضوری مراجعه می کنند و این مدارک بررسی خواهد شد. در صورت بررسی پس از چند روز نتایج قطعی اعلام می شود.

پس از اعلام نتایج قطعی دانش آموزان پذیرفته شده همراه اولیا خود به مدارس مراجعه کرده و می توانند نام نویسی خود را کامل کنند.

بخوانید: اعلام نتایج مدارس شاهد ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲

مشاوره ثبت نام مدارس شاهد ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲ 

توجه داشته باشید که شما متقاضیان تحصیل در مدارس شاهد پس از نام نویسی اینترنتی در سامانه پادا، چنانچه واحد الشرایط باشید و طبق جدول امتیاز بندی مدارس، موفق به کسب امتیاز لازم برای ورود به این مدارس شوید، بایستی که جهت صحت ادعای خود مدارک لازم را به مدرسه مورد نظر تحویل دهید. برای اطلاع از نحوه ویرایش ثبت نام شاهد کلیک کنید.

شما عریزان می توانید برای اطلاع از این مدارک ثبت نام مدارس شاهد 1401 – 1402 را دریافت و مطالعه کنید که به منظور سهولت کار شما عزیزان در دریافت این دفترچه، لینک دانلود آن را در این قسمت قرار داده ایم. چنانچه پیرامون نام نویسی مدارس شاهد در سال جاری سوالی دارید می توانید از طریق برقراری تماس با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل پاسخ سوال خود را دریافت کنید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه مدارس شاهد می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02191005066 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

زمان نام نویسی مدارس شاهد 1401 – 1402 در چه تاریخی می باشد؟

در متن مقاله به زمان ثبت نام در پایه های تحصیلی مختلف اشاره شده است.

نام نویسی مدارس شاهد 1401 – 1402 از طریق کدام سامانه انجام می شود؟

از طریق سامانه پادا ” pada.medu.ir ” انحام می گیرد.

شرایط پذیرش در مدارس شاهد 1401 – 1402 شامل چه مواردی است؟

در متن مقاله به شرایط عمومی و اختصاصی پذیرش در مدارس اشاره کرده ایم.

نوشته های مشابه

‫21 دیدگاه ها

 1. سلام ببخشید من الان ۳ لوح‌ دارم یه کارت شورا دارم همه نمره هامم‌ خیلی خوب و توی مدرسه‌ نامدار مرادی سنندج ثبت نام کردم ولی میگن قبول نشدی حب چرا مگه باید امتیاز دانش آموزان در کل چقدر باشه لطفا جواب بدید

 2. سلام لطفا لیست مدارس شاهد ابتدایی بیرجند برای ثبت نام کلاس اول ابتدایی را اعلام بفرمایید . باتشکر

  1. سلام در زمان ثبت نام شاهد در سایت پادا با انتخاب استان و شهر و ناحیه محل سگونت خود لیست مدارس را می توانید مشاهده کنید.

 3. سلام جدول امتیاز بندی تعداد روز عملیاتی یا حضور در جبهه بر اساس روز می خواهم وارد کنم پیغام خطا بیش از مقدار مجاز می باشد را می دهد تعداد روز چطور وارد کنیم که خطا ندهد

  1. سلام در ثبت نام مدارس شاهد حداکثر تعداد 265 روز محاسبه می شود و شما نهایتا می تانید 365 روز را انتخاب کنید.

 4. سلام خسته نباشید برای ثبت نام اول ابتدایی نوه می باشد 140 امتیاز دارد که 100 امتیاز به خاطر 15 درصد جانبازی و 40 امتیاز به خاطر 37 ماه جبهه که ثبت نام کردیم آیا با 140 امتیاز قبول می کنند برای ثبت نام شاهد؟

 5. سلام دختره من امسال کلاس اول دبستان می رود تو سایت پادا ۱۲۰ امتیاز کسب کرد چون نوه ی رزمنده هست آیا امکان قبولی دارد؟

  1. سلام زمان اعلام نتایج ثبت نام مدارس شاهد اول ابتدایی در نیمه اول تیر ماه می باشد.

  1. سلام زمان اعلام نتایج ثبت نام مدارس شاهد پایه اول ابتدایی در نیمه اول تیر ماه خواهد بود.

 6. اگر کسی معدلش ۲۰ باشه ولی خانواده شهدا و جانباز نباشه و اگر کسی خانواده جانبازو شهدا باشه ولی معدلش زیر ۲۰ مثلا ۱۷ یا ۱۸یا ۱۹ باشه کدوم یکی تو اولویت قرار میگیرن؟

 7. سلام من متوسطه دوم هستم و ساکن سوادکوه قایمشهر هستم و 1284.98 امتیاز گرفتم آیا امکانش هست با این امتیاز قبول بشم ؟

 8. سلام من متوسطه دوم هستم و ساکن سوادکوه قایمشهر هستم و 1284.98 امتیاز گرفتم آیا امکانش هست با این امتیاز قبول بشم ؟ پدر بزرگم جانباز بود و ایثارگر

 9. سلام من اشتباهی عوض اینکه پایه دهم بزنم پایه نهم زدم الان نمیدونم چطور ویرایش کنم کمکم کنید

  1. سلام میتونید با شماره های درج شده تماس بگیرید تا کارشناسان اصلاحات لازم را برایتان انجام دهند

 10. با سلام و خداقوت محضر همه عزیزان وتشکر از فرصتی که در این سایت قراردادید عنایتا یک سئوال فرزند اینجانب نوه دو شهید هستند در مدرسه شاهد اقدام به ثبت نام نموده اند برای تغییر مدرسه شاهد از ناحیه یک به ناحیه دو لازمه که اقدامی صورت پذیرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره