مدارسمدارس خاص

ثبت نام مدارس شاهد ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲

ثبت نام مدارس شاهد ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲ هر ساله در مقاطع مختلف انجام می شود. مدارس شاهد از جمله مدارس خوب در کشورمان می باشد که هر ساله اولیا و دانش آموزان بسیاری به دنبال ثبت نام در این مدارس می باشند، چراکه در کنار ایجاد زمینه مناسب برای یک تحصیل ایده آل از امکانات آموزشی و معلمان نمونه برخوردار است. بنابراین به راحتی می توان گفت مدارس شاهد از جمله مدارس برتر و در عین حال پرمتقاضی هستند که در تمام پایه های تحصیلی شامل اول ابتدایی، متوسطه اول و متوسطه دوم و میان پایه ها دانش آموز می‌پذیرند. ورود به مدارس نیازمند شرکت در هیچ گونه آزمونی نیست؛ اما دانش آموزانی که اقدام به ثبت نام در این مدارس می کنند، باید طبق جدول امتیاز بندی واجدالشرایط بوده و موفق به کسب امتیاز لازم شوند. در ادامه اطلاعاتی پیرامون  ثبت نام مدارس شاهد 1401 – 1402 ارائه کرده ایم.

 

ثبت نام شاهد ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲

مدارس شاهد در ابتدا با هدف جذب دانش آموزانی که دارای یکی از سهمیه های خانواده شهداء، آزادگان، جانبازان 50 درصد و بالاتر بودند، تاسیس شدند. طی سال های اخیر و به دلیل کاهش جمعیت دانش آموزان با این سهمیه ها، مدارس شاهد از میان دانش آموزان غیر شاهد که مطابق جدول امیتاز بندی دانش آموزان با سایر اویت ها، حداقل امتیاز را کسب می کنند نیز دانش آموز جذب می کنند.

 

زمان ثبت نام مدارس شاهد ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲

متقاضیان تحصیل در این مدارس باید توجه داشته باشند که ثبت نام مقاطع اصلی یعنی اول ابتدایی، هفتم متوسطه اول و دهم متوسطه دوم به صورت اینترنتی از طریق سایت ثبت نام شاهد (پادا) و در بازه های زمانی جداگانه ای انجام می شود. طبق دفترچه ثبت نام شاهد متقاضیان بایستی مطابق با مقطع مورد نظرشان در زمان بندی های زیر نسبت به ثبت نام اقدام کنند. در جدول زیر زمان ثبت نام شاهد در سال تحصیلی ۱۴۰۰ را اورده ایم را نشان داده ایم.

پایه تحصیلی زمان ثبت نام ۱۴۰۱ زمان ثبت نام سال ۱۴۰۱
اول ابتدایی 12 تا 25 خرداد ماه 1400 اعلام نشده است
هفتم متوسطه اول به تعویق افتاده است اعلام نشده است
دهم متوسطه دوم 1 تا 25 تیر ماه 1400 اعلام نشده است

تا کنون زمان ثبت نام در سال تحصیلی ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲ اعلام نشده است به محض اعلام در این مقاله بروزرسانی خواهیم کرد.

در سایر پایه ها و به عبارت صحیح تر میان پایه ها، نام نویسی متقاضیان در صورت وجود ظرفیت در مدرسه، به صورت حضوری می باشد.

 

نحوه ثبت نام مدارس شاهد ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲

نام نویسی در مقاطع اصلی اول ابتدایی، هفتم و دهم مدارس شاهد در دو مرحله انجام می شود. مرحله اول به صورت اینترنتی و با ارائه مدارک لازم به سامانه پادا است و مدارس پس از بررسی شرایط علمی و عمومی شرکت کنندگان، لیست دانش آموزان واجد شرایط را معرفی می‌کنند تا برای نام نویسی در مدرسه اقدام نمایند که همان مرحله دوم می باشد.

نکته ای که بایستی بدان توجه شود این است که ثبت نام دانش آموزان دارای سهمیه شاهد در سامانه پادا قطعی است و فقط بایستی جهت ارائه مدارک ثبت نام شاهد به مدرسه انتخابی مراجعه کنند. اما دانش آموزان دارای سهمیه عادی و غیر شاهد، پس از ثبت نام در سایت قبول شده قطعی نیستند و باید طبق جدول امتیاز بندی، پذیرش یا عدم پذیرش آنها توسط مدرسه مشخص شود.

راهنما ثبت نام پایه اول ابتدایی

1️⃣ متقاضیان بایستی که به سامانه پرونده الکترونیکی دانش آموزان (پادا) به نشانی اینترنتی ” pada.medu.ir ” مراجعه کنند.

2️⃣ داوطلبان بایستی پس از ورود به سامانه پادا، بر روی گزینه ” ثبت نام دانش آموزان جدید الورود ” کلیک کنند.

3️⃣ پس از وارد شدن به صفحه جدید، بایستی که در کادر های مشخص شده اطلاعات خود را شامل کد ملی ولی دانش آموز، شماره تلفن ولی دانش آموز و کد دانش آموز در این کادر ها وارد کنند.

کد ملی ولی دانش آموز پادا

4️⃣ پس از تکمیل اطلاعات خواسته شده، فرم تقاضانامه ثبت نام در مدارس شاهد، در سایت ثبت نام و سامانه پادا نمایش داده می شود که متقاضیان می توانند جهت تکمیل آن اقدام کنند.

 

راهنما ثبت نام پایه هفتم و دهم

1️⃣ به سامانه پرونده الکترونیکی دانش آموزان (پادا) به نشانی اینترنتی ” pada.medu.ir ” مراجعه کنید.

2️⃣ در صفحه ایجاد شده، بر روی گزینه ” پیش ثبت نام ” کلیک کنید.

پیش ثبت نام پادا ثبت نام مدارس شاهد

3️⃣ اطلاعات خواسته شده، مطابق تصویر زیر وارد کنید و سپس فرم مربوط به ثبت نام مدارس شاهد را تکمیل نمایید. 

نام کاربری پادا ثبت نام مدارس شاهد

4️⃣ پس از تکمیل فرم ثبت نام مدارس شاهد، مراحل ثبت نام شما به پایان می‌رسد و در صورت موفقیت آمیز بودن، کد رهگیری ارائه خواهد شد.

 

شرایط ثبت نام مدارس شاهد ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲

همانطور که اشاره کوتاهی کردیم، از میان دانش آموزان علاقه مند به تحصیل در مدارس شاهد، واجدین شرایط مجاز به ثبت نام هستند. حال ممکن سوالی ایجاد شود که شرایط ثبت نام شاهد چه می باشد. تمامی شرایط و ضوابط ثبت نام در مدارس شاهد، طی انتشار دفترچه ای به اطلاع والدین و دانش آموزان رسانده می‌شود که در ادامه به تفکیک آن ها را ارائه کرده ایم.

شرایط عمومی

رعایت حجاب برتر دانش آموزان دختر اعتقاد به ارزش‌های اسلامی و تربیت دینی دارا بودن صلاحیت‌های اخلاقی و رفتاری
تعهد مبنی بر رعایت قوانین و مقررات مدرسه نزدیک بودن مدرسه انتخابی به محل سکونت دانش آموز
فرزندان جانبازان زیر 25 درصد، از 40 درصد تخفیف شهریه در مدارس شاهد بهره مند می‌شوند. برای اطلاع از شهریه مدارس شاهد کلیک کنید.

 

شرایط علمی

دانش آموزان علاوه بر شرایط عمومی، باید واجد شرایط علمی در پایه تحصیلی مورد تقاضا نیز باشند که به شرح زیر هستند :

✅ پایه تحصیلی اول ابتدایی: دانش آموزان در این پایه شرایط علمی ندارند و ثبت نام بر اساس امتیاز بندی انجام می گیرد.

✅ پایه تحصیلی هفتم متوسطه: کسب نمره خیلی خوب در تمامی دروس و حداکثر داشتن یک نمره خوب و مابقی خیلی خوب در امتحانات خردادماه ششم ابتدایی.

✅ پایه تحصیلی دهم متوسطه: دارا بودن حداقل معدل کل 17 در امتحانات خردادماه پایه نهم و حداقل نمره سالانه 15 در همه دروس نهم.

فرزندان جانبازان زیر 25 درصد که متقاضی ثبت نام دوره دوم متوسطه مدارس شاهد هستند، اگر حداکثر در دو درس کمتر از حد نصاب لازم نمره کسب کرده باشند، امکان ثبت نام را دارند.

 

 

امتیاز بندی مدارس شاهد ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲ 

تمامی دانش آموزانی که اقدام به نام نویسی در این مدارس می کنند، مطابق با شرایط خود و جدول امتیاز بندی مدارس شاهد یک امتیازی دارند.  همانطور که اشاره کردیم، پذیرش دانش آموزانی که سهمیه شاهد ندارند ، طبق جدول امتیاز بندی انجام می‌گیرد.

برای مشاهده جدول کامل امتیاز بندی مدارس شاهد کلیک کنید.

 

مشاوره ثبت نام مدارس شاهد ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲ 

توجه داشته باشید که شما متقاضیان تحصیل در مدارس شاهد پس از نام نویسی اینترنتی در سامانه پادا، چنانچه واحد الشرایط باشید و طبق جدول امتیاز بندی مدارس، موفق به کسب امتیاز لازم برای ورود به این مدارس شوید، بایستی که جهت صحت ادعای خود مدارک لازم را به مدرسه مورد نظر تحویل دهید. برای اطلاع از نحوه ویرایش ثبت نام شاهد کلیک کنید.

شما عریزان می توانید برای اطلاع از این مدارک ثبت نام مدارس شاهد 1401 – 1402 را دریافت و مطالعه کنید که به منظور سهولت کار شما عزیزان در دریافت این دفترچه، لینک دانلود آن را در این قسمت قرار داده ایم. چنانچه پیرامون نام نویسی مدارس شاهد در سال جاری سوالی دارید می توانید از طریق برقراری تماس با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل پاسخ سوال خود را دریافت کنید.

بخوانید: اعلام نتایج مدارس شاهد ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲

برای دریافت مشاوره در زمینه مدارس شاهد می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 46291403-021 تماس بگیرید.

 

 

سوالات متداول

زمان نام نویسی مدارس شاهد 1401 – 1402 در چه تاریخی می باشد؟

در متن مقاله به زمان ثبت نام در پایه های تحصیلی مختلف اشاره شده است.

نام نویسی مدارس شاهد 1401 – 1402 از طریق کدام سامانه انجام می شود؟

از طریق سامانه پادا ” pada.medu.ir ” انحام می گیرد.

شرایط پذیرش در مدارس شاهد 1401 – 1402 شامل چه مواردی است؟

در متن مقاله به شرایط عمومی و اختصاصی پذیرش در مدارس اشاره کرده ایم.

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

  1. سلام ببخشید من الان ۳ لوح‌ دارم یه کارت شورا دارم همه نمره هامم‌ خیلی خوب و توی مدرسه‌ نامدار مرادی سنندج ثبت نام کردم ولی میگن قبول نشدی حب چرا مگه باید امتیاز دانش آموزان در کل چقدر باشه لطفا جواب بدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره