مدارسمدارس خاص

ثبت نام مدارس شاهد ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

ثبت نام مدارس شاهد ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ هر ساله در مقاطع مختلف انجام می شود. در تمام پایه‌های تحصیلی شامل اول ابتدایی، متوسطه اول و متوسطه دوم و میان پایه‌ها دانش آموز می‌پذیرند. ورود به مدارس نیازمند شرکت در هیچ گونه آزمونی نیست و پذیرش دانش آموز طبق جدول امتیاز بندی بوده و موفق به کسب امتیاز لازم شوند. در سال‌های گذشته ثبت‌نام در مدارس شاهد از طریق سایت پادا انجام می‌شد اما در سال جدید دانش آموزان باید به سایت my.medu.ir مراجعه کنند. در این مقاله تمامی مراحل ثبت نام مدارس شاهد آورده شده است پس تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

 

ثبت نام مدارس شاهد ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

مدارس شاهد در ابتدا با هدف جذب دانش آموزانی که دارای یکی از سهمیه های خانواده شهداء، آزادگان، جانبازان 50 درصد و بالاتر بودند، تاسیس شدند. طی سال های اخیر و به دلیل کاهش جمعیت دانش آموزان با این سهمیه ها، ثبت نام شاهد از میان دانش آموزان غیر شاهد که مطابق جدول امتیاز بندی دانش آموزان با سایر اویت ها، حداقل امتیاز را کسب می کنند نیز دانش آموز جذب می کنند. در ادامه به بررسی تمامی موارد ثبت نام مدارس شاهد ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ خواهیم پرداخت

 

زمان ثبت نام شاهد 1402 – 1403

متقاضیان تحصیل در این مدارس باید توجه داشته باشند که ثبت‌نام مقاطع اصلی یعنی اول ابتدایی، هفتم متوسطه اول و دهم متوسطه دوم به صورت اینترنتی از طریق سایت پادا و در بازه های زمانی جداگانه ای انجام می شود. طبق دفترچه ثبت نام شاهد متقاضیان بایستی مطابق با مقطع مورد نظرشان در زمان بندی های زیر نسبت به ثبت نام مدارس شاهد اقدام کنند. در جدول زیر زمان نام نویسی مدارس شاهد در سال تحصیلی ۱۴۰۲ را اورده ایم را نشان داده ایم.

پایه تحصیلی زمان ثبت نام سال ۱۴۰۲ اعلام نتایج 
پایه اول ابتدایی ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ نامشخص
پایه هفتم متوسطه اول 21 خرداد تا 10 تیرماه ۱۴۰۲ نامشخص
پایه دهم متوسطه دوم 1 تا 20 تیرماه ۱۴۰۲ نامشخص
میان پایه 1 تا 10 مرداد ماه ۱۴۰۲ نامشخص

در سایر پایه ها و به عبارت صحیح تر میان پایه ها، نام نویسی متقاضیان در سال های گذشته به صورت حضوری بود اما امسال ثبت نام میان پایه مدارس شاهد نیز از طریق سایت پادا و به صورت اینترنتی می باشد.

 

جدول امتیازبندی مدارس شاهد ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

نحوه پذیرش و ثبت نام شاهد بر اساس امتیازی می باشد که داوطلبان می توانند کسب کنند. دانش آموزانی که جز خانواده های شاهد و ایثارگر هستند امیتیازی را کسب می کنند. البته در بخش دیگر این جدول امتیازی برای دانش آموزانی که در مسابقات ورزشی، قرآنی و علمی دارای مقام های منطقه و استانی و بین المللی می باشند نیز امتیازاتی در نظر گرفته شده است.

برای مطالعه و مشاهده جدول امتیاز بندی ثبت نام مدارس شاهد 1402 – 1403 مقاله زیر را مطالعه نمایید.

یکی از دغدغه های والدین در قبولی فرزندشان در مدارس شاهد کسب امتیاز لازم می باشد. در مقاله بالا لیست کامل جدول امتیاز بندی مدارس شاهد را شرح دادیم. البته شما م توانید با تماس با کارشناسان مرکز مشاوره تحصیلی دانتل کو حداکثر امتیاز را کسب می کنید محاسبه کنید و از شانس قبولی خود و حداقل امتیاز لازم برای قبولی در این مدارس آگاه شوید.

 

آیا ثبت نام مقاطع میان پایه به صورت حضوری می باشد؟

در پاسخ باید بگوییم خیر. ثبت نام مدارس شاهد در هیچ کدام از مقاطع مدارس شاهد به صورت حضوری انجام نمی‌گیرد. در سال های گذشته دانش آموزان متقاضی تحصیل در این مدارس در مقاطع میان پایه، باید به صورت همراه والدین به صورت حضوری به مدرسه موردنظر مراجعه می‌کردند. از سال گذشته این رویه دچار تغییر شده است. دانش آموزان باید در مهلت ثبت نام شاهد در مقاطع میان‌پایه باید به سایت پادا مراجعه کرده و فرآیند نام نویسی را تکیمل نمایند. 

 

پیش نیازهای ثبت نام مدارس شاهد ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

همانطور که اشاره کوتاهی کردیم، از میان دانش آموزان علاقه مند به تحصیل در مدارس شاهد، واجدین شرایط مجاز به ثبت‌نام هستند. حال ممکن سوالی ایجاد شود که شرایط ثبت نام شاهد چه می باشد. تمامی شرایط و ضوابط ثبت نام مدارس شاهد طی انتشار دفترچه ای به اطلاع والدین و دانش آموزان رسانده می‌شود که در ادامه به تفکیک آن ها را ارائه کرده ایم.

 

شرایط عمومی

🔵رعایت حجاب برتر دانش آموزان دختر

🔵اعتقاد به ارزش‌های اسلامی و تربیت دینی

🔵دارا بودن صلاحیت‌های اخلاقی و رفتاری

🔵تعهد مبنی بر رعایت قوانین و مقررات مدرسه در زمان ثبت نام مدارس شاهد 

🔵نزدیک بودن مدرسه انتخابی به محل سکونت دانش آموز

فرزندان جانبازان زیر 25 درصد، از 40 درصد تخفیف شهریه در مدارس شاهد بهره مند می‌شوند. برای اطلاع از شهریه مدارس شاهد کلیک کنید.

 

شرایط علمی

دانش آموزان علاوه بر شرایط عمومی ثبت نام شاهد ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ باید واجد شرایط علمی در پایه تحصیلی مورد تقاضا نیز باشند که به شرح زیر هستند:

✅ اول ابتدایی: دانش آموزان در این پایه شرایط علمی ندارند و ثبت نام مدارس شاهد بر اساس امتیاز بندی انجام می گیرد.

✅پایه هفتم متوسطه اول: کسب نمره خیلی خوب در تمامی دروس و حداکثر داشتن یک نمره خوب و مابقی خیلی خوب در امتحانات خردادماه ششم ابتدایی.

✅پایه دهم متوسطه دوم: دارا بودن حداقل معدل کل 17 در امتحانات خردادماه پایه نهم و حداقل نمره سالانه 15 در همه دروس نهم.

فرزندان جانبازان زیر 25 درصد که متقاضی ثبت نام دوره دوم متوسطه مدارس شاهد هستند، اگر حداکثر در دو درس کمتر از حد نصاب لازم نمره کسب کرده باشند، امکان ثبت نام را دارند.

 

راهنمای ثبت نام شاهد ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

نام نویسی در مقاطع اصلی اول ابتدایی، هفتم و دهم مدارس شاهد در دو مرحله انجام می شود. مرحله اول به صورت اینترنتی و با ارائه مدارک لازم به سامانه پادا است و مدارس پس از بررسی شرایط علمی و عمومی شرکت کنندگان، لیست دانش آموزان واجد شرایط ثبت نام مدارس شاهد را معرفی می‌کنند تا برای نام نویسی در مدرسه اقدام نمایند که همان مرحله دوم می باشد.

نکته ای که بایستی بدان توجه شود این است که ثبت‌نام دانش آموزان دارای سهمیه شاهد در سامانه پادا قطعی است و فقط بایستی جهت ارائه مدارک ثبت نام شاهد به مدرسه انتخابی مراجعه کنند. اما دانش آموزان دارای سهمیه عادی و غیر شاهد، پس از ثبت‌نام در سایت قبول شده قطعی نیستند و باید طبق جدول امتیاز بندی، پذیرش یا عدم پذیرش آنها توسط مدرسه مشخص شود. برای ورود به سایت پادا کلیک کنید.

 

راهنما تصویری

1️⃣ متقاضیان جهت ثبت نام شاهد ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ در مرحله اول به سامانه واحد خدمات الکترونیک آموزش و پرورش با آدرس my.medu.ir مراجعه کنند.

برای ورود به سایت ثبت نام مدارس شاهد بر روی لینک کلیک کنید.

2️⃣ داوطلبان بایستی پس از ورود به سایت ثبت نام شاهد گزینه والدین را انتخاب نمایید و سپس  بر روی گزینه ورود از درگاه دولت کلیک نمایید.

شاهد

3️⃣ شماره موبایل یکی از والدین را وارد کنید

دولت من  

4️⃣ کد یکبار مصرف پیامک شده را در کادر وارد کنید.

دولت من

5️⃣ تاریخ تولد و کد ملی فرد صاحب شماره تلفن را وارد نمایید.

ثبت نام مدارس شاهد

6️⃣ برای ثبت نام مدارس شاهد در صفحه جدید کد پستی خود را وارد کنید.

شاهد

7️⃣ مجددا به صفحه اول سایت ثبت نام مدارس شاهد my.medu.ir برگردید.

8️⃣ گزینه پیش ثبت نام را انتخاب نمایید.

ثبت نام شاهد

9️⃣ تابعیت دانش آموز خود را انتخاب کنید.

ثبت نام مدارس شاهد

1️⃣0️⃣ در صفحه بعد نوع مدرسه را انتخاب نمایید.

1️⃣1️⃣ در این مرحله ثبت نام شاهد داوطلبان باید مشخصات فردی دانش آموز را به صورت کامل یادداشت کنند و عکس او را نیز بارگزاری کنید. (حجم عکس حداکقر 256 کیلوبایت)

ثبت نام مدارس شاهد

1️⃣2️⃣ مشخص کنید که دانش آموز همراه با چه کسی زندگی می کند و سپس اطلاعات تکمیلی را وارد کنید.

ثبت نام شاهد

1️⃣3️⃣ اطلاعات تکمیلی نظیر دین و شغل والدین دانش آموز و وضعیت جسمانی دانش آموز را در ثبت نام مدارس شاهد ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ یادداشت کنید

ثبت نام مدرسه شاهد

1️⃣4️⃣ مشخصات پدر یا سرپرست دانش آموز را در فرم ثبت نام شاهد وارد کنید.

ثبت نام مدارس شاهد

1️⃣5️⃣ مشخصات مادر دانش آموز در این بخش وارد شود.

ثبت نام شاهد

1️⃣6️⃣ شهر و ناحیه محل سکونت خود را انتخاب و مدرسه مورد نظر خود را انتخاب کنید.

ثبت نام شاهد

1️⃣7️⃣ طبق جدول امتیاز خود را حساب کنید. دانش آموزان شاهد بر اساس جدول امتیاز بندی مدرسه خود را وارد کنید.

در لینک زیر فرم امتیاز بندی ثبت نام مدارس شاهد را به صورت فایل قرار داده ایم برای دانلود این فرم کلیک کنید.

👈👈 دانلود فرم امتیاز بندی 👉👉

1️⃣8️⃣ در نهایت پس از انجام مراحل بر روی گزینه ” ثبت و اعتبار سنجی ” کلیک کنید.

1️⃣9️⃣ در این مرحله ثبت نام دانش آموز تکمیل می شود. این ثبت نام قطعی نمی باشد و نتایج پس مدت زمانی منتشر می شود. 

چنانچه اطلاعات وارد شده غلط می باشد و نیاز به ویرایش دارد با وارد کردن کد ملی دانش آموز می توانید اطلاعات ورودی را ویرایش کنید.

 

مدارک لازم برای ثبت نام مدرسه شاهد

ثبت نام مدارس شاهد به صورت امتیاز بندی می باشد. متقاضیان برای ثبت‌نام قطعی باید اصل مدارک لازم را که در زمان نام نویسی وارد کرده اند را به صورت حضوری به مدرسه مورد نظر ارائه دهند. در ادامه این مدارک را ذکر کرده ایم. برای مطالعه کامل مدارک لازم ثبت نام شاهد کلیک کنید.

ارائه پرونده تحصیلی به همراه مدارک سال تحصیلی گذشته دانش آموز از الزامی ترین موارد است.

اصل شناسنامه دانش آموز و کپی تمام صفحات آن.

کارت ملی دانش آموز اصلی و کپی آن.

🔴 عکس 4*3 که ترجیحا در سال جاری گرفته شده باشد.

🔶تمامی مدارک مربوط به محل زندگی داوطلب به همراه تمامی قبوض منزل.

برای عضویت در کانال اطلاع رسانی می توانید بر روی متن کانال تلگرام مشاوره تحصیلی کلیک کنید و یا در سرچ تلگرام عبارت ” مشاوره تحصیلی دانتل کو ” بنویسید و عضو شوید. 

 

ثبت نام میان پایه مدارس شاهد ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

مدارس شاهد در مقاطع میان پایه نیز اقدام به نام نویسی دانش آموزان می کند. در ساله ای گذشته نام نویسی به صورت حضوری انجام می گرفت. این رویه تغییر کرده و دانش آموزان میان پایه نیز در مهلت نام نویسی که از ۱ تا ۱۰ مرداد ماه می باشد بایه به سایت ثبت نام مدارس شاهد پادا مراجعه کرده و ثبتنام خود را انجام دهند. 

دانش آموزان در صورت کسب امتیاز لازم و دارا بودن شرایط لازم ثبت نام شاعد می توانند در این مدارس نام نویسی کنند. دانش آموزان گرامی برای مطالعه کامل شرایط و مدارک لازم برای ثبت‌نام میان پایه می توانید مقاله زیر را مطالعه کنید.

 

شهریه تحصیل در مدارس شاهد 1402 – 1403

مدارس شاهد جز مدارس دارای شهریه می باشد و دانش آموزان در صورت پذیرش و تحصیل در این مدارس باید شهریه تحصیل خود را بپردازند. همانگونه که می دانیم ثبت نام مدارس شاهد بر اساس امتیاز بندی می باشد و متقاضیانی که دارای سهمیه شاهد و ایثارگری هستند احتمال قبولی بالاتری نسبت به سایر متقاضیان دارند. البته مقدار شهریه ای که می پردازند کمتر از دیگر دانش آموزان می باشد. در ادامه مقدار شهریه حدودی ثبت نام شاهد را شرح داده ایم.

شهریه جدول زیر مربوط به سال گذشته می باشد. به محض اعلام شهریه جدید این جدول بروزرسانی خواهد شد.

دوره تحصیلی شهریه دانش آموزان غیر شاهد سال ۱۴۰۱ شهریه دانش آموزان شاهد سال ۱۴۰۱
ابتدایی 700/000 تا 1/500/000 تومان 650 هزار تومان
اول متوسطه 800/000 تا 1/600/000 تومان 740 هزار تومان
دوم متوسطه 1 تا 2 میلیون تومان 935 هزار تومان
هنرستان و کاردانش 1/200/00 تا 2/400/000 تومان 950 هزار تومان

هزینه تحصیل فرزندان شهدا، آزادگان و جانبازان بالای 50 درصد رایگان بوده و شهریه‌ای پرداخت نمی کنند. شهریه این دانش آموزان از سوی بنیاد شهید و ایثارگران پرداخت می شود.

 

اعلام نتایج قبولی ثبت نام شاهد ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

نتایج ثبت نام شاهد به صورت دو مرحله ای می باشد. در مرحله اول دانش آموزان چند هفته پس از نام نویسی در سایت پادا و بررسی موارد ذکر شده دانش آموز، نتایج غیر قطعی منتشر می شود و پس از اعلام این نتایج دانش آموزان با در دست داشتن اصل مدارک لازم ستاد ثبت نام مدارس شاهد حضوری مراجعه می کنند و این مدارک بررسی خواهد شد. در صورت بررسی پس از چند روز نتایج قطعی اعلام می شود.

پس از اعلام نتایج قطعی دانش آموزان پذیرفته شده همراه اولیا خود به مدارس مراجعه کرده و می توانند نام نویسی خود را کامل کنند.

بخوانید: اعلام نتایج مدارس شاهد 

 

مشاوره ثبت نام مدارس شاهد 1402 – 1403

توجه داشته باشید که شما متقاضیان تحصیل در مدارس شاهد پس از نام نویسی اینترنتی در سامانه پادا، چنانچه واحد الشرایط باشید و طبق جدول امتیاز بندی مدارس، موفق به کسب امتیاز لازم برای ورود به این مدارس شوید، بایستی که جهت صحت ادعای خود مدارک لازم را به مدرسه مورد نظر تحویل دهید. برای اطلاع از نحوه ویرایش ثبت نام شاهد کلیک کنید.

شما عریزان می توانید برای اطلاع از این مدارک ثبت نام مدارس شاهد ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ را دریافت و مطالعه کنید که به منظور سهولت کار شما عزیزان در دریافت این دفترچه، لینک دانلود آن را در این قسمت قرار داده ایم. چنانچه پیرامون نام نویسی مدارس شاهد در سال جاری سوالی دارید می توانید از طریق برقراری تماس با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل پاسخ سوال خود را دریافت کنید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه ثبت نام مدارس شاهد می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02191005066 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

زمان ثبت نام مدارس شاهد ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ در چه تاریخی می باشد؟

در متن مقاله به زمان ثبت نام شاهد در پایه های تحصیلی مختلف اشاره شده است.

ثبت نام مدارس شاهد از طریق کدام سامانه انجام می شود؟

ثبت نام شاهد از طریق سامانه پادا ” pada.medu.ir ” انجام می گیرد.

شرایط پذیرش در مدارس شاهد شامل چه مواردی است؟

در متن مقاله به شرایط عمومی و اختصاصی پذیرش در مدارس اشاره کرده ایم.

‫28 دیدگاه ها

 1. سلام ببخشید من الان ۳ لوح‌ دارم یه کارت شورا دارم همه نمره هامم‌ خیلی خوب و توی مدرسه‌ نامدار مرادی سنندج ثبت نام کردم ولی میگن قبول نشدی حب چرا مگه باید امتیاز دانش آموزان در کل چقدر باشه لطفا جواب بدید

 2. سلام لطفا لیست مدارس شاهد ابتدایی بیرجند برای ثبت نام کلاس اول ابتدایی را اعلام بفرمایید . باتشکر

  1. سلام در زمان ثبت نام شاهد در سایت پادا با انتخاب استان و شهر و ناحیه محل سگونت خود لیست مدارس را می توانید مشاهده کنید.

 3. سلام جدول امتیاز بندی تعداد روز عملیاتی یا حضور در جبهه بر اساس روز می خواهم وارد کنم پیغام خطا بیش از مقدار مجاز می باشد را می دهد تعداد روز چطور وارد کنیم که خطا ندهد

  1. سلام در ثبت نام مدارس شاهد حداکثر تعداد 265 روز محاسبه می شود و شما نهایتا می تانید 365 روز را انتخاب کنید.

 4. سلام خسته نباشید برای ثبت نام اول ابتدایی نوه می باشد 140 امتیاز دارد که 100 امتیاز به خاطر 15 درصد جانبازی و 40 امتیاز به خاطر 37 ماه جبهه که ثبت نام کردیم آیا با 140 امتیاز قبول می کنند برای ثبت نام شاهد؟

 5. سلام دختره من امسال کلاس اول دبستان می رود تو سایت پادا ۱۲۰ امتیاز کسب کرد چون نوه ی رزمنده هست آیا امکان قبولی دارد؟

  1. سلام زمان اعلام نتایج ثبت نام مدارس شاهد اول ابتدایی در نیمه اول تیر ماه می باشد.

  1. سلام زمان اعلام نتایج ثبت نام مدارس شاهد پایه اول ابتدایی در نیمه اول تیر ماه خواهد بود.

 6. اگر کسی معدلش ۲۰ باشه ولی خانواده شهدا و جانباز نباشه و اگر کسی خانواده جانبازو شهدا باشه ولی معدلش زیر ۲۰ مثلا ۱۷ یا ۱۸یا ۱۹ باشه کدوم یکی تو اولویت قرار میگیرن؟

 7. سلام من متوسطه دوم هستم و ساکن سوادکوه قایمشهر هستم و 1284.98 امتیاز گرفتم آیا امکانش هست با این امتیاز قبول بشم ؟

 8. سلام من متوسطه دوم هستم و ساکن سوادکوه قایمشهر هستم و 1284.98 امتیاز گرفتم آیا امکانش هست با این امتیاز قبول بشم ؟ پدر بزرگم جانباز بود و ایثارگر

 9. سلام من اشتباهی عوض اینکه پایه دهم بزنم پایه نهم زدم الان نمیدونم چطور ویرایش کنم کمکم کنید

  1. سلام میتونید با شماره های درج شده تماس بگیرید تا کارشناسان اصلاحات لازم را برایتان انجام دهند

 10. با سلام و خداقوت محضر همه عزیزان وتشکر از فرصتی که در این سایت قراردادید عنایتا یک سئوال فرزند اینجانب نوه دو شهید هستند در مدرسه شاهد اقدام به ثبت نام نموده اند برای تغییر مدرسه شاهد از ناحیه یک به ناحیه دو لازمه که اقدامی صورت پذیرد

 11. سلام وقت بخیر دختر من سال آینده میره کلاس اول ابتدایی ودرمان دوران جنگ سرباز بودن وکارت ایثارگری ۵درصد دارن وفوت شدن آیا تاثیری در ثبت نامش تو مدرسه شاهد داره ؟؟

 12. سلام وقت بخیر دختر من سال آینده میره کلاس اول ابتدایی وپدر من دوران جنگ سرباز بودن وکارت ایثارگری ۵درصد دارن وفوت شدن آیا تاثیری در ثبت نامش تو مدرسه شاهد داره ؟؟من مامانش هستم یعنی بابابزرگ مادری شون کارت ایثارگری ۵درصد دارن

 13. سلام
  برای دانش آموز اول ابتدایی که سهمیه نداشته باشه امکان پذیرش از سوی مدارس شاهد وجود داره؟؟

 14. سلام و عرض خسته نباشید من با 175 امتیاز میتوانم در مدرسه شاهد ثبت نام کنم؟ و من برای پایه هفتم میخوام ثبت نام کنم و زمان اعلان نتایج هفتم کی اعلام میشود؟

  1. سلام بله شما می توانید در ثبت نام شاهد در تاریخ معین از طریق سایت my.medu.ir شرکت کنید.
   تا کنون زمان اعلام نتایج اعلام نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره