تیزهوشان و نمونه دولتیمدارس

ثبت نام مدارس نمونه دولتی ششم به هفتم 1400 – 1401 | زمان و شرایط آزمون

مدارس نمونه دولتی همچون مدارس تیزهوشان و استعداد درخشان، جزو مدارس محبوب در میان دانش آموزان و والدین به شمار می‌روند. با توجه به تعداد زیاد متقاضیان، برای پذیرش دانش آموزان برتر آزمون ورودی برگزار می‌شود و یا سوابق تحصیلی مورد بررسی قرار می‌گیرد. بنابراین دانش آموزانی که نمره بالایی را در آزمون کسب کنند و سوابق تحصیلی بهتری داشته باشند، در اولویت پذیرش خواهند بود. در سالهای گذشته تغییرات زیادی در نحوه جذب دانش آموز برای ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی ششم به هفتم 1400 – 1401 ایجاد شده است که در ادامه بیشتر بررسی خواهیم کرد. برای مشاوره تحصیلی تلفنی با مشاوران مجموعه دانتل با شماره های زیر تماس بگیرید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه ثبت نام مدارس نمونه دولتی 1400 – 1401 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره ----- تماس بگیرید.

 

ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی ششم به هفتم 1400 – 1401

برخلاف آزمون تیزهوشان ششم به هفتم که همچنان به قوت خود باقی است و تنها ملاک پذیرش دانش آموزان در مدارس تیزهوشان است، آزمون نمونه دولتی پایه ششم به هفتم حذف شده است و طبق اعلام وزارت آموزش و پرورش کشور، امسال و در سالهای آینده هیچ آزمونی برای پایه ششم به هفتم مدارس نمونه دولتی برگزار نخواهد شد.

اما ممکن است برای شما سوال ایجاد شود که با حذف آزمون نمونه دولتی ششم هفتم، راه ورود به این مدرسه چیست و آیا کلا دوره اول متوسطه در این مدارس حذف شده است ؟

در پاسخ باید بگوییم که نحوه مدیریت مدارس نمونه‌ دولتی دوره اول متوسطه به مدیریت هیئت امنایی تغییر کرده است؛ یعنی ثبت نام به صورت حضوری در مدرسه انجام می‌گیرد. اولویت پذیرش نیز با کسانی است که اولا معدل بالاتری داشته باشند و دوما در زمان اعلام شده و پیش از تکمیل ظرفیت مدرسه، ثبت نام نمایند.

بخوانید: ثبت نام آزمون نمونه دولتی نهم به دهم 1400

زمان ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی ششم به هفتم 1400 – 1401

با توجه به تغییر شیوه پذیرش دانش آموز در مدارس نمونه دولتی و حذف آزمون پایه ششم به هفتم، زمان ثبت نام در هریک از مدارس بصورت اختصاصی اعلام می‌شود. والدین باید با مراجعه به مدرسه، پیگیر زمان ثبت نام باشند.

لازم به ذکر است که زمان ثبت نام حضوری تمام مدارس کشور اوایل مردادماه آغاز و تا اواخر همین ماه نیز ادامه دارد. البته در صورت وجود ظرفیت، ممکن است تا شهریورماه نیز ثبت نام به طول بیانجامد. به شما عزیزان توصیه می‌شود که طی دهه اول مرداد همراه با مدارک لازم به مدرسه نمونه دولتی نزدیک به محل سکونت خود مراجعه و پیش ثبت نام را انجام دهید. برای مطالعه دفترچه ثبت نام مدارس نمونه دولتی هفتم 1400 کلیک کنید.

توجه داشته باشید که ثبت نام نمونه دولتی 1400 براساس آدرس محل سکونت هر یک از دانش آموزان انجام می‌گیرد یعنی حتما باید منزل دانش آموز در محدوده مدرسه باشد.

بخوانید: زمان ثبت نام مدارس نمونه دولتی ششم به هفتم 1400

شرایط ثبت نام مدارس نمونه دولتی ششم 1400 – 1401

پس از ثبت نام دانش آموز در مدارس نمونه دولتی، شرایط او بررسی می‌شود. در صورت واجد شرایط بودن، ثبت نام قطعی او انجام می‌گیرد. دارا بودن تابعیت ایرانی، شرط اصلی ورود به مدارس نمونه دولتی در پایه هفتم است که البته در موارد استثنایی و با تایید آموزش و پرورش منطقه، دانش آموزان غیرایرانی نیز امکان ثبت نام دارند.

دارا بودن نمرات خیلی خوب در تمام دروس امتحانات نوبت دوم پایه پنجم ابتدایی نیز شرط علمی لازم برای ورود به مدارس نمونه دولتی است؛ همچنین دانش آموز باید در امتحانات نوبت اول پایه ششم نیز نمرات خیلی خوب در تمامی دروس کسب کرده باشد. چنانچه دانش آموز از تمام شرایط برخوردار باشد اما حداکثر در یکی از دروس نمره خوب کسب کرده باشد نیز ثبت نام از او انجام می‌گیرد و مشکلی ایجاد می‌کند.

بخوانید: شرایط ثبت نام نمونه دولتی ششم به هفتم 1400

مدارک ثبت نام مدارس نمونه دولتی ششم به هفتم

دانش آموزان باید به همراه یکی از والدین خود در زمان اعلام شده به مدرسه مراجعه و مدارک لازم را ارائه دهند. حضور دانش آموز، زمان ثبت نام مدارس نمونه دولتی هفتم الزامی است و حتما باید یکی از والدین نیز همراه او باشند. مدارک لازم عبارتند از :

  • کارنامه پایان ترم ششم ابتدایی
  • مدارک تحصیلی دوره ابتدایی
  • 6 قطعه عکس 4*3
  • شناسنامه دانش آموز به همراه کپی تمام صفحات
  • شناسنامه والدین  به همراه کپی از تمام صفحات آن
  • کارت ملی والدین به همراه کپی از آنها

بخوانید: مدارک لازم برای ثبت نام مدارس نمونه دولتی ششم به هفتم 1400

برای دریافت مشاوره در زمینه ثبت نام مدارس نمونه دولتی 1400 – 1401 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره ----- تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا