مدارستیزهوشان و نمونه دولتی

ثبت نام نمونه دولتی ششم به هفتم ۱۴۰۳ – ۱۴۰۴

کانال تلگرام تحصیلی     

ثبت نام نمونه دولتی ششم به هفتم ۱۴۰۳ – ۱۴۰۴ به صورت حضوری می باشد و آزمونی برای ورود دانش آموزان برگزار نحواهد شد. مدارس نمونه دولتی همچون مدارس تیزهوشان و استعداد درخشان، جزو مدارس محبوب در میان دانش آموزان و والدین به شمار می‌روند. با توجه به تعداد زیاد متقاضیان، برای پذیرش دانش آموزان برتر آزمون ورودی برگزار می‌شود و یا سوابق تحصیلی مورد بررسی قرار می‌گیرد. بنابراین دانش آموزانی که نمره بالایی را در آزمون کسب کنند و سوابق تحصیلی بهتری داشته باشند، در اولویت پذیرش خواهند بود. در سالهای گذشته تغییرات زیادی در نحوه جذب دانش آموز برای ثبت نام مدارس نمونه دولتی ششم به هفتم 1403 – 1404 ایجاد شده است که در ادامه بیشتر بررسی خواهیم کرد.

والدین گرامی جهت اطلاع مدارس نزدیک محل سکونت و بهترین مدارس می توانید با کارشناسان مجموعه دانتل کو با شماره 91005066-021 تماس بگیرید.

 

ثبت نام نمونه دولتی ششم به هفتم ۱۴۰۳ – ۱۴۰۴

برخلاف آزمون تیزهوشان ششم به هفتم که همچنان به قوت خود باقی است و تنها ملاک پذیرش دانش آموزان در مدارس تیزهوشان است، آزمون نمونه‌دولتی پایه هفتم حذف شده است و طبق اعلام وزارت آموزش و پرورش کشور، امسال و در سالهای آینده هیچ آزمونی برای ثبت نام نمونه دولتی ششم به هفتم ۱۴۰۳ – ۱۴۰۴ برگزار نخواهد شد.

البته شما می توانید جهت اطلاع از بهترین مدارس دولتی و غیرانتفاعی با مرکز مشاوره تحصیلی دانتل کو با شماره 91005066-021 تماس بگیرید.

اما ممکن است برای شما سوال ایجاد شود که با حذف آزمون نمونه‌دولتی ششم به هفتم، راه ورود به این مدرسه چیست و آیا کلا دوره اول متوسطه در این مدارس حذف شده است ؟

در پاسخ باید بگوییم که نحوه مدیریت مدارس نمونه‌‌دولتی دوره اول متوسطه به مدیریت هیئت امنایی تغییر کرده است؛ یعنی نام نویسی به صورت حضوری در مدرسه انجام می‌گیرد. اولویت پذیرش نیز با کسانی است که اولا معدل بالاتری داشته باشند و دوما در زمان اعلام شده و پیش از تکمیل ظرفیت مدرسه، نام نویسی نمایند.

 

زمان ثبت نام مدارس نمونه دولتی ششم به هفتم 1403 – 1404

با توجه به تغییر شیوه پذیرش دانش آموز در مدارس نمونه‌دولتی و حذف آزمون پایه ششم به هفتم، زمان ثبت نام نمونه دولتی ششم به هفتم ۱۴۰۳ – ۱۴۰۴ در هریک از مدارس بصورت اختصاصی اعلام می‌شود. والدین باید با مراجعه به مدرسه، پیگیر زمان ثبت نام باشند.

زمان ثبت نام حضوری تمام مدارس کشور اوایل مرداد ماه آغاز و تا اواخر همین ماه نیز ادامه دارد.

البته در صورت وجود ظرفیت، ممکن است تا شهریورماه نیز نام نویسی به طول بیانجامد. به شما عزیزان توصیه می‌شود که طی دهه اول مرداد همراه با مدارک لازم به مدرسه نمونه‌دولتی نزدیک به محل سکونت خود مراجعه و پیش ثبت نام نمونه دولتی ششم به هفتم 1403 – 1404را انجام دهید. توجه داشته باشید که ثبت نام نمونه دولتی سال تحصیلی ۱۴۰۳ – ۱۴۰۴ براساس آدرس محل سکونت هر یک از دانش آموزان انجام می‌گیرد یعنی حتما باید منزل دانش آموز در محدوده مدرسه باشد.

 

شرایط ثبت نام مدارس

پس از نام نویسی دانش آموز در مدارس نمونه دولتی، شرایط او بررسی می‌شود. در صورت داشتن شرایط ثبت نام نمونه دولتی ششم به هفتم ۱۴۰۳ – ۱۴۰۴ نام نویسی قطعی او انجام می‌گیرد. دارا بودن تابعیت ایرانی، شرط اصلی ورود به مدارس نمونه دولتی در پایه هفتم است که البته در موارد استثنایی و با تایید آموزش و پرورش منطقه، دانش آموزان غیرایرانی نیز امکان نام نویسی دارند.

✅ دارا بودن نمرات خیلی خوب در تمام دروس امتحانات نوبت دوم پایه پنجم ابتدایی نیز شرط علمی لازم برای ورود به مدارس نمونه‌دولتی است.

✅ دانش آموز باید در امتحانات نوبت اول پایه ششم نیز نمرات خیلی خوب در تمامی دروس کسب کرده باشد.

چنانچه دانش آموز از تمام شرایط برخوردار باشد اما حداکثر در یکی از دروس نمره خوب کسب کرده باشد نیز ثبت نام نمونه دولتی ششم به هفتم ۱۴۰۳ – ۱۴۰۴ انجام می‌گیرد و مشکلی ایجاد می‌کند.

برای اطلاع بیشتر از شرایط پذیرش در مدارس نمونه‌دولتی و بررسی بهترین مدارس شهر شما می توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل کو با شماره 91005066-021 تماس بگیرید.

 

مدارک لازم برای ثبت نام

دانش آموزان باید به همراه یکی از والدین خود در زمان اعلام شده به مدرسه مراجعه و مدارک ثبت نام نمونه دولتی ششم به هفتم ۱۴۰۳ – ۱۴۰۴ را ارائه دهند. حضور دانش آموز، زمان ثبت نام مدارس نمونه‌دولتی هفتم الزامی است و حتما باید یکی از والدین نیز همراه او باشند. برای دریافت مشاوره تحصیلی تلفنی با مشاوران مجموعه دانتل با شماره های زیر تماس بگیرید. مدارک لازم عبارتند از :

❌ شناسنامه دانش آموز به همراه کپی تمام صفحات

❌ 6 قطعه عکس 4*3

❌ کارنامه پایان ترم ششم ابتدایی

❌ مدارک تحصیلی دوره ابتدایی

❌ شناسنامه والدین به همراه کپی از تمام صفحات آن

❌ کارت ملی والدین به همراه کپی

 

برای دریافت مشاوره در زمینه ثبت نام مدارس نمونه دولتی ششم به هفتم 1403 – 1404 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 91005066-021  تماس بگیرید.

کانال تلگرام تحصیلی     

‫8 دیدگاه ها

  1. سلام مدارس نمونه دولتی در مقطع ششم به هفتم آزمون ورودی برگزار نخواهد شد.
   ثبت نام نمونه دولتی ششم به هفتم به صورت مراجعه حضوری به مدرسه مورد نظر می باشد.

  1. آزمون نمونه دولتی در مقطع ششم به هفتم برگزار نمی شود و ثبت نام به صورت مراجعه حضوری به مدرسه می باشد.

 1. سلام و خسته مباشید
  ببخشید 1 خوب در پنجم و 1 خوب در نوبت اول ششم اشکال داره؟
  نام نویسی تو نمونه دولتی پس از پایان مدارس شروع میشود؟

 2. سلام از هر مدرسه یا مدیری میپرسم ثبت نام کی هست متاسفانه نمیدونن باید از کجا بپرسیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره