تیزهوشان و نمونه دولتیمدارس

ثبت نام تیزهوشان ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲

ثبت نام آزمون تیزهوشان ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲ چه زمانی آغاز می شود؟ که همواره هستند دانش آموزان بااستعدادی که برای شکوفایی هر چه بیشتر استعداد هایشان قصد شرکت در آزمون تیزهوشان و ادامه تحصیل در این مدارس را دارند به همین منظور سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان که با نام اختصاری سمپاد در بین خانواده ها و دانش آموزان شناخته می‌شود، هر ساله آزمونی را برای ورود به این مدارس برگزار می‌کند که تمامی دانش آموزان می‌توانند با اطلاع از تمامی موارد مربوط به این آزمون، نسبت به ثبت نام آزمون مدارس 1401 – 1402 اقدام کنند. در این مقاله به بررسی کامل این موضوع می پردازیم پس با ما همراه باشید.

 

ثبت نام تیزهوشان ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲

بسیاری از دانش آموزان در هر مقطعی که در حال تحصیل هستند به دلایل امکانات و کیفیت آموزشی مدارس تیزهوشان، به دنبال راه یابی به این مدارس می‌باشند اما نکته ای که باید بدان توجه داشته باشند این است که این آزمون تنها در دو مقطع برگزار می‌شود و داوطلبان می‌توانند در دو مقطع از تحصیل خود شانس خود را برای ورود به این مدارس امتحان کنند. برای مشاهده و مطالعه بخشنامه آزمون تیزهوشان کلیک کنید.

 

زمان ثبت نام آزمون تیزهوشان ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲

مهمترین موردی که دانش آموزان متقاضی ثبت‌نام در آزمون تیزهوشان باید بدان توجه داشته باشند این است که از زمان ثبت نام تیزهوشان مطلع باشند و در تاریخ های اعلام شده، ثبت‌نام خود را قطعی کنند. در سال گذشته زمان ثبت‌نام از تاریخ 1 تا 25 فروردین 1400 بود.

تا کنون زمان ثبت نام آزمون تیز هوشان ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲ اعلام نشده است.

داوطلبان بایستی در این تاریخ به پروفایل شخصی خود مراجعه کنند و ضمن تکمیل فرآیند ثبت‌نام مبلغ تعیین شده را هم بابت هزینه شرکت در آزمون پرداخت کنند. برای اطلاع از زمان و دانلود دفترچه ثبت نام تیزهوشان کلیک کنید.

پرداخت هزینه ثبت نام تیزهوشان برای دریافت کارت ورود به جلسه الزامی است و چنانچه داوطلبی هزینه مربوط به ثبت‌نام مدارس تیز هوشان را پرداخت نکند، امکان شرکت در این آزمون را نخواهد داشت.

لازم به ذکر است ثبت‌نام تیزهوشان ششم به هفتم و تیزهوشان نهم به دهم ، هر دو در یک بازه زمانی انجام می‌شود و تمامی متقاضیان هر دو آزمون بایستی در زمانهای مقرر و تعیین شده، نسبت به ثبت نام در این آزمون اقدام کنند اما توجه داشته باشند تاکنون اطلاعیه های دقیقی از زمان ثبت نام در اختیار نداریم اما به محض دریافت اخبار جدید، این مقاله نیز بروزرسانی خواهد شد.

 

سایت ثبت نام آزمون تیزهوشان ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲

ثبت نام برای مقاطع ششم و نهم در یک بازه زمانی اما از طریق دو سایت مجزا انجام می‌شود؛ به طوری که دانش آموزان پایه ششم ابتدایی بایستی برای تکمیل مراحل به سایت سنجش و پذیرش پایه هفتم دبیرستان های استعداد درخشان به نشانی اینترنتی ” hoosh.medu.ir ”  و دانش آموزان پایه نهم نیز باید به سایت مربوطه به نشانی اینترنتی ” azmoon.medu.ir ” مراجعه کنند. برای اطلاع از زمان و نحوه ویرایش ثبت نام تیزهوشان کلیک کنید.

تمامی دانش آموزان توجه داشته باشند که با مراجعه به سایت ثبت نام تیزهوشان می‌توانند علاوه بر پرداخت هزینه ثبت‌نام آزمون و تکمیل فرآیند ثبت‌نام، کارت ورود به جلسه خود را نیز دریافت کنند و همینطور پس از اتمام برگزاری آزمون، نتایج خود را نیز از طریق همین سایت ها دریافت کنند.

 

نحوه ثبت نام تیزهوشان ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲

تمامی دانش آموزان برای ثبت نام در آزمون تیز هوشان مقطع ششم و نهم 1401 – 1402 بایستی یک نام کاربری که همان کد ملی داوطلب است و یک رمز عبور با عنوان رمز ورود همگام داشته باشند که این رمز ورود همگام به عنوان رمز اولیه ثبت نام می باشد و پس از ثبت نام توسط داوطلب قابل تغییر است.

1️⃣ وارد  سامانه همگام به نشانی اینترنتی ” hamgam.medu.ir ” شوید.

2️⃣ در این مرحله بایستی که در کادر های نمایش داده شده، ” کد ملی ” و ” رمز ورود ” خود را وارد نمایید و سپس بر روی گزینه ” ورود ” کلیک کنید. ( دانش آموزان بایستی رمز عبور ورود به سامانه همگام را از مدیر مدرسه خود دریافت کنند. )

3️⃣ در این مرحله باید در مقابل نقش خود ” دانش آموز ” و نام سازمان ” نام مدرسه ” خود را ثبت کنید و سپس بر روی گزینه ” تایید ” کلیک نمایید.

4️⃣ در این صفحه امکانات مختلف سامانه همگام نمایش داده می شود، که برای ثبت نام در آزمون تیزهوشان کافی است بر روی گزینه “ استعدادهای درخشان ” کلیک نمایید و مراحل ثبت نام خود را طی کنید.

داوطلبانی که مایل به دریافت رمز ورود همگام خود هستند بایستی به مدرسه محل تحصیل خود و یا به بخش فناوری اطلاعات سازمان آموزش و پرورش منطقه خود به صورت حضوری مراجعه کنند. همانطور که گفته شد، دریافت این رمز فقط به صورت حضوری امکان پذیر است به طوری که هیچ راه الکترونیکی برای دریافت اینترنتی رمز ورود همگام وجود ندارد.

دانش آموزان برای دریافت رمز ورود همگام خود باید به مدیر مدرسه خود مراجعه کنند و رمز ورود همگام خود را دریافت نمایند.

 

شرایط ثبت نام

شرکت در آزمون تیزهوشان نیز همانند دیگر آزمونها مستلزم داشتن شرایط ثبت نام تیزهوشان می‌باشند که در ادامه به برخی شرایط اختصاصی شرکت در آزمون تیزهوشان برای هر دو مقطع می‌پردازیم.

شرایط عمومی داشتن تابعیت ایرانی
پذیرش دانش آموزان غیر ایرانی با شرایط خاص
اشتغال به تحصیل در پایه ششم ابتدایی
شرایط ششم به هفتم کسب مقیاس خیلی خوب در تمامی دروس پایه پنجم و ششم ابتدایی
کسب مقیاس خوب در یک درس و در باقی دروس پایه پنجم ک ششم کسب نمره خیلی خوب نیز ممکن است.
شرایط نهم به دهم اشتغال به تحصیل دانش آموز در پایه نهم
دارا بودن معدل کل سالانه 19 در پایه هشتم

 

زمان برگزاری آزمون تیزهوشان ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲

پس از اتمام مهلت ثبت نام، بایستی یک هفته قبل از زمان برگزاری آزمون تیزهوشان داوطلبان به سایت های مربوطه مراجعه کنند و نسبت به دریافت کارت ورود به جلسه تیزهوشان خود اقدام کنند.

تا کنون اطلاعیه ای از زمان دقیق اعلام نتایج مدارس تیزهوشان منتشر نشده است اما به محض دریافت اخبار جدید، این مطلب نیز بروزرسانی خواهد شد. نتایج آزمون ورودی مدارس تیزهوشان یک ماه پس از برگزاری آزمون از طریق سایت های نامبرده منتشر می‌شود. برای مشاوره تحصیلی تلفنی با مشاوران مجموعه دانتل با شماره های زیر تماس بگیرید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه آزمون تیزهوشان 1401 – 1402 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02146291403 تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره