تیزهوشان و نمونه دولتیمدارس

ثبت نام تیزهوشان ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲

ثبت نام آزمون تیزهوشان ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲ چه زمانی آغاز می شود؟ که همواره هستند دانش آموزان بااستعدادی که برای شکوفایی هر چه بیشتر استعداد هایشان قصد شرکت در آزمون تیزهوشان و ادامه تحصیل در این مدارس را دارند به همین منظور سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان که با نام اختصاری سمپاد در بین خانواده ها و دانش آموزان شناخته می‌شود، هر ساله آزمونی را برای ورود به این مدارس برگزار می‌کند که تمامی دانش آموزان می‌توانند با اطلاع از تمامی موارد مربوط به این آزمون، نسبت به ثبت نام آزمون مدارس 1401 – 1402 اقدام کنند. در این مقاله به بررسی کامل این موضوع می پردازیم پس با ما همراه باشید.

 

ثبت نام تیزهوشان ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲

بسیاری از دانش آموزان در هر مقطعی که در حال تحصیل هستند به دلایل امکانات و کیفیت آموزشی مدارس تیزهوشان، به دنبال راه یابی به این مدارس می‌باشند اما نکته ای که باید بدان توجه داشته باشند این است که این آزمون تنها در دو مقطع برگزار می‌شود و داوطلبان می‌توانند در دو مقطع از تحصیل خود شانس خود را برای ورود به این مدارس امتحان کنند. برای مشاهده و مطالعه بخشنامه آزمون تیزهوشان کلیک کنید.

 

زمان ثبت نام آزمون تیزهوشان ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲

مهمترین موردی که دانش آموزان متقاضی ثبت‌نام در آزمون تیزهوشان باید بدان توجه داشته باشند این است که از زمان ثبت نام تیزهوشان مطلع باشند و در تاریخ های اعلام شده، ثبت‌نام خود را قطعی کنند. در سال گذشته زمان ثبت‌نام از تاریخ 1 تا 25 فروردین 1400 بود.

تا کنون زمان ثبت نام آزمون تیز هوشان ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲ اعلام نشده است.

داوطلبان بایستی در این تاریخ به پروفایل شخصی خود مراجعه کنند و ضمن تکمیل فرآیند ثبت‌نام مبلغ تعیین شده را هم بابت هزینه شرکت در آزمون پرداخت کنند. برای اطلاع از زمان و دانلود دفترچه ثبت نام تیزهوشان کلیک کنید.

پرداخت هزینه ثبت نام تیزهوشان برای دریافت کارت ورود به جلسه الزامی است و چنانچه داوطلبی هزینه مربوط به ثبت‌نام مدارس تیز هوشان را پرداخت نکند، امکان شرکت در این آزمون را نخواهد داشت.

لازم به ذکر است، هر دو در یک بازه زمانی انجام می‌شود و تمامی متقاضیان هر دو آزمون بایستی در زمانهای مقرر و تعیین شده، نسبت به ثبت نام در این آزمون اقدام کنند اما توجه داشته باشند تاکنون اطلاعیه های دقیقی از زمان ثبت نام در اختیار نداریم اما به محض دریافت اخبار جدید، این مقاله نیز بروزرسانی خواهد شد.

 

سایت ثبت نام آزمون تیزهوشان ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲

ثبت نام برای مقاطع ششم و نهم در یک بازه زمانی اما از طریق دو سایت مجزا انجام می‌شود؛ به طوری که دانش آموزان پایه ششم ابتدایی بایستی برای تکمیل مراحل به سایت سنجش و پذیرش پایه هفتم دبیرستان های استعداد درخشان به نشانی اینترنتی ” hoosh.medu.ir ”  و دانش آموزان پایه نهم نیز باید به سایت مربوطه به نشانی اینترنتی ” azmoon.medu.ir ” مراجعه کنند. برای اطلاع از زمان و نحوه ویرایش ثبت نام تیزهوشان کلیک کنید.

تمامی دانش آموزان توجه داشته باشند که با مراجعه به سایت ثبت نام تیزهوشان می‌توانند علاوه بر پرداخت هزینه ثبت‌نام آزمون و تکمیل فرآیند ثبت‌نام، کارت ورود به جلسه خود را نیز دریافت کنند و همینطور پس از اتمام برگزاری آزمون، نتایج خود را نیز از طریق همین سایت ها دریافت کنند.

 

نحوه ثبت نام تیزهوشان ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲

تمامی دانش آموزان برای ثبت نام در آزمون تیز هوشان مقطع ششم و نهم 1401 – 1402 بایستی یک نام کاربری که همان کد ملی داوطلب است و یک رمز عبور با عنوان رمز ورود همگام داشته باشند که این رمز ورود همگام به عنوان رمز اولیه ثبت نام می باشد و پس از ثبت نام توسط داوطلب قابل تغییر است.

1️⃣ وارد  سامانه همگام به نشانی اینترنتی ” hamgam.medu.ir ” شوید. در کادر های نمایش داده شده، ” کد ملی ” و ” رمز ورود ” خود را وارد نمایید و سپس بر روی گزینه ” ورود ” کلیک کنید. ( دانش آموزان بایستی رمز عبور ورود به سامانه همگام را از مدیر مدرسه خود دریافت کنند. )

ثبت نام تیزهوشان ششم ۱

2️⃣ در این مرحله باید در مقابل نقش خود ” دانش آموز ” و نام سازمان ” نام مدرسه ” خود را ثبت کنید و سپس بر روی گزینه ” تایید ” کلیک نمایید.

ثبت نام تیزهوشان ششم 2

3️⃣ در این صفحه امکانات مختلف سامانه همگام نمایش داده می شود، که برای ثبت نام در آزمون تیزهوشان کافی است بر روی گزینه “ استعدادهای درخشان ” کلیک نمایید و مراحل ثبت نام خود را طی کنید.

ثبت نام تیزهوشان ششم 3

4️⃣ در این قسمت فرم را پر کرده و اطلاعات خود را ذخیر نمایید.

ثبت نام تیزهوشان ششم 5

سپس در جدولی مطابق تصویر زیر اطلاعات پرداختی شما نمایش داده می شود که با کلیک بر روی تایید نهایی و پرداخت می توانید هزینه را واریز نمایید. در نهایت با به پایان رسیدن ثبت نام ریسد ثبت نام خود را دریافت و از آن پرینت بگیرید. توصیه می کنیم به هیچ عنوان رسید ثبت نام خود را گم نکنید تا در مراحلی بعدی آزمون تیزهوشان با مشکل روبرو نشوید. 

ثبت نام ششم 6

 

نحوه ثبت نام تیزهوشام نهم به دهم

ابتدا باید وارید سایت azmoon.medu.ir شوید و کد ملی و رمز عبور خود را وارد نمایید.

ثبت نام تیزهوشان نهم ۱

در مرحله بعد بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید تا وارد فرم ثبت نام شوید. 

ثبت نام تیزهوشان نهم 2

4️⃣ در این قسمت فرم را پر کرده و اطلاعات خود را ذخیر نمایید.

یزهوشان نهم ۳

سپس در جدولی مطابق تصویر زیر اطلاعات پرداختی شما نمایش داده می شود که با کلیک بر روی تایید نهایی و پرداخت می توانید هزینه را واریز نمایید. در نهایت با به پایان رسیدن ثبت نام رسید ثبت نام خود که کد پیگیری ثبت نام در آن قرار دارد را دریافت و از آن پرینت بگیرید. توصیه می کنیم به هیچ عنوان رسید ثبت نام خود را گم نکنید تا در مراحلی بعدی آزمون تیزهوشان با مشکل روبرو نشوید. 

 

دریافت رمز همگام ثبت نام تیزهوشان ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲

داوطلبانی که مایل به دریافت رمز ورود همگام خود هستند بایستی به مدرسه محل تحصیل خود و یا به بخش فناوری اطلاعات سازمان آموزش و پرورش منطقه خود به صورت حضوری مراجعه کنند. همانطور که گفته شد، دریافت این رمز فقط به صورت حضوری امکان پذیر است به طوری که هیچ راه الکترونیکی برای دریافت اینترنتی رمز ورود همگام وجود ندارد.

دانش آموزان برای دریافت رمز ورود همگام خود باید به مدیر مدرسه خود مراجعه کنند و رمز ورود همگام خود را دریافت نمایند.

 

راهنمای تصویری دریافت رمز همگام برای ثبت نام تیزهوشان ششم به هفتم

به آدرس اینترنتی ثبت نام تیزهوشان ششم به هفتم بروید. پس اینکه وارید سامانه ثبت نام شدید روی گزینه مشخص شده در تصویر کلیک کنید.

 

در نهایت اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید تا رمز عبور جدید برای شما به صورت پیامک ارسال گردد. 

دریافت رمز همگام برای ششم به هفتم 2

 

راهنمای تصویری دریافت رمز همگام برای ثبت نام تیزهوشان نهم به دهم

به آدرس اینترنتی ثبت نام تیزهوشان ششم به هفتم بروید. پس اینکه وارید سامانه ثبت نام شدید روی گزینه مشخص شده در تصویر کلیک کنید.

دریافت رمز همگام برای نهم به دهم 1

در نهایت اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید تا رمز عبور جدید برای شما به صورت پیامک ارسال گردد. 

دریافت رمز همگام برای ثبت نام نهم به دهم 2

 

شرایط شرکت در آزمون

شرکت در آزمون تیزهوشان نیز همانند دیگر آزمونها مستلزم داشتن شرایط ثبت نام تیزهوشان می‌باشند که در ادامه به برخی شرایط اختصاصی شرکت در آزمون تیزهوشان برای هر دو مقطع می‌پردازیم.

شرایط عمومی داشتن تابعیت ایرانی
پذیرش دانش آموزان غیر ایرانی با شرایط خاص
اشتغال به تحصیل در پایه ششم ابتدایی
شرایط ششم به هفتم کسب مقیاس خیلی خوب در تمامی دروس پایه پنجم و ششم ابتدایی
کسب مقیاس خوب در یک درس و در باقی دروس پایه پنجم ک ششم کسب نمره خیلی خوب نیز ممکن است.
شرایط نهم به دهم اشتغال به تحصیل دانش آموز در پایه نهم
دارا بودن معدل کل سالانه 19 در پایه هشتم

 

زمان برگزاری آزمون تیزهوشان ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲

پس از اتمام مهلت ثبت نام، بایستی یک هفته قبل از زمان برگزاری آزمون تیزهوشان داوطلبان به سایت های مربوطه مراجعه کنند و نسبت به دریافت کارت ورود به جلسه تیزهوشان خود اقدام کنند.

تا کنون اطلاعیه ای از زمان دقیق اعلام نتایج مدارس تیزهوشان منتشر نشده است اما به محض دریافت اخبار جدید، این مطلب نیز بروزرسانی خواهد شد. نتایج آزمون ورودی مدارس تیزهوشان یک ماه پس از برگزاری آزمون از طریق سایت های نامبرده منتشر می‌شود. برای مشاوره تحصیلی تلفنی با مشاوران مجموعه دانتل با شماره های زیر تماس بگیرید.

 

منابع آزمون تیزهوشان نهم به دهم ۱‍۴۰۱ – ۱۴۰۲

آزمون تیزهوشان نهم به دهم مطابق سال های گذشته برای دانش آموزان پایه نهم و واجد الشرایط برگزار می گردد. آزمون تیزهوشان برای ورود مقطع دهم شامل دو دسته سوال است. بخش اول سوالات، سوالات استعداد تحلیلی می باشد که متقاضیان 50 دقیقه زمان برای پاسخگویی به 50 سوال از آن را دارند که نمره این سوالات میزان هوش و استعداد دانش آموز را مشخص می کند.

بخش دوم آزمون سوالات استعداد تحصیلی است که مربوط به کتاب های درسی پایه های هشتم و نهم دوره اول متوسطه است. داوطلبان در این بخش نیز 70 دقیقه فرصت دارند تا به 50 سوال پاسخ دهند.

نکته ای که لازم است بدان اشاره کنیم این است که هر کدام از کتاب های درستی برای رشته های مختلف، دارای ضرایب متفاوتی است. هرچه ضریب یک درس در یک رشته بیشتر باشد، بدین معنی است که آن درس دارای اهمیت بیشتری نیز می باشد و داوطلب باید برای مطالعه آن زمان بیشتری را اختصاص دهد. در ادامه ضرایب سرفصل های امتحانی بخش استعداد تحصیلی  آزمون تیزهوشان نهم به دهم 1401 _ 1402 را در جدول زیر ارائه کرده ایم.

نام درس تعداد سؤال ضریب ریاضی ضریب تجربی ضریب انسانی ضریب سمپاد مهارتی
ریاضیات 10 4 2 2 3
علوم تجربی 10 2 4 2 3
قران و معارف انسانی 10 1 1 1 1
مطالعات اجتماعی 10 1 1 1 1
زبان و ادبیات فارسی 10 2 2 4 2

بخوانید:  منابع تیزهوشان

 

مشاوره ثبت نام تیزهوشان ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲

آزمون تیزهوشان برای دانش آموزان و خانواده هایی که تصمیم قبولی حتمی در آزمون تیزهوشان 1401-1402 را دارند، از اهمیت بالایی برخوردار است. از همین رو در صورتی که جزو این دسته از افراد هستید باید برنامه ریزی دقیق و منظمی برای خود داشته باشید. 

اطلاع از منابع صحیح و درست تیزهوشان از جمله موارد مهمی است که به دانش آموزان در یادگیری بهتر مطالب و نکات آزمون کمک می کند. همچنین باید داوطلبان شرکت کننده در آزمون تیزهوشان از زمان دقیق ثبت نام و شرایط آن اطلاع داشته باشند تا بتوانند برنامه ریزی صحیحی بر اساس تاریخ برگذاری آزمون برای خود درنظر بگیرند. 

پس اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان ۱۴۰۱ -۱۴۰۲ هر ساله شاهد داوطلابنی هستیم که از نمره و رتبه دریافتی خود راضی نبوده اند و انتظار تراز بالاتری را باتوجه به پاسخ های خود دارند. این افراد می توانند به سایت ثبت نام مدارس سمپاد مراجعه کنند و اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان خود را وارد نماییند. 

 

آخرین اخبار آزمون تیزهوشان

برای اطلاع از آخرین اخبار تحصیلی در مورد آزمون تیزهوشان ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲  می توانید عضو کانال تلگرام مدارس تیزهوشان دانتل شوید. همچین شما می توانید پاسخ تمامی سوالات خود را در هر جایی که هستید از طریق تماس با مرکز مشاوره تحصیلی دانتل جویا شوید. 

 

برای دریافت مشاوره در زمینه آزمون تیزهوشان 1401 – 1402 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02146291403 تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره