تیزهوشان و نمونه دولتیمدارس

ثبت نام تیزهوشان | ثبت نام آزمون تیزهوشان 1400 – 1401

ثبت نام تیزهوشان چیست ؟ که همواره هستند دانش آموزان بااستعدادی که برای شکوفایی هر چه بیشتر استعداد هایشان قصد شرکت در آزمون تیزهوشان و ادامه تحصیل در این مدارس را دارند به همین منظور سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان که با نام اختصاری سمپاد در بین خانواده ها و دانش آموزان شناخته می‌شود، هر ساله آزمونی را برای ورود به این مدارس برگزار می‌کند که تمامی دانش آموزان می‌توانند با اطلاع از تمامی موارد مربوط به این آزمون، نسبت به ثبت نام اقدام کنند. در این مقاله به بررسی کامل این موضوع می پردازیم پس با ما همراه باشید.

برای دریافت مشاوره در زمینه آزمون تیزهوشان 1400 – 1401 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02146291403 تماس بگیرید.

ثبت نام تیزهوشان 1400-1401 

بسیاری از دانش آموزان در هر مقطعی که در حال تحصیل هستند به دلایل امکانات و کیفیت آموزشی مدارس تیزهوشان، به دنبال راه یابی به این مدارس می‌باشند اما نکته ای که باید بدان توجه داشته باشند این است که این آزمون تنها در دو مقطع برگزار می‌شود و داوطلبان می‌توانند در دو مقطع از تحصیل خود شانس خود را برای ورود به این مدارس امتحان کنند. برای مشاهده و مطالعه بخشنامه آزمون تیزهوشان 1400 کلیک کنید.

ثبت نام تیزهوشان ششم به هفتم 1400-1401

البته لازم به ذکر است که آزمون مدارس تیزهوشان ششم به هفتم حذف شده است و داوطلبان مقطع ششم برای ورود به مدارس تیزهوشان دوره اول متوسطه بایستی در آزمون سنجش هوش شرکت کنند.

سازمان ملی پرورش استعداد های درخشان و یا همان سمپاد تنها در دو مقطع آزمون مربوط به مدارس استعداد درخشان را برگزار می‌کند، بدین صورت که آزمون مدارس استعداد درخشان یک بار در مقطع ششم برای ورود به مقطع هفتم و یک بار در نهم برای ورود به مقطع دهم برگزار می‌شود.

بخوانید: ثبت نام تیزهوشان ششم به هفتم 1400

ثبت نام تیزهوشان نهم به دهم 1400-1401

ثبت نام آزمون در سال 99 از 26 ماه بهمن آغاز شد. ثبت نام تا تاریخ 3 اسفند ادامه داشت. هر ساله پس از پایان یافتن زمان قانونی ثبت نام، مهلتی برای جاماندگان در نظر گرفته می‌شود. در سال 99 فرصت ثبت نام برای جاماندگان  3تا 7 اسفند ماه در نظر گرفته شده بود. زمان ثبت نام برای سال تحصیلی 1401-1400 هنوز اعلام نشده است.

بخوانید: ثبت نام تیزهوشان نهم به دهم 1400

نحوه ثبت نام تیزهوشان 1400 – 1401 | رمز ورود همگام

تمامی دانش آموزان برای ثبت نام در آزمون تیزهوشان مقطع ششم و نهم 1400 – 1401، بایستی یک نام کاربری که همان کد ملی داوطلب است و یک رمز عبور با عنوان رمز ورود همگام داشته باشند که این رمز ورود همگام به عنوان رمز اولیه ثبت نام می باشد و پس از ثبت نام توسط داوطلب قابل تغییر است.

متقاضیانی که قصد شرکت در آزمون تیزهوشان را دارند بایستی پیش از هر اقدامی، نسبت به دریافت رمز ورود همگام خود اقدام کنند. رمز ورود همگام از مهمترین مواردی است که دانش آموزان در زمان ثبت نام ششم به هفتم و نهم به دهم مورد نیاز است به طوری که اگر داوطلبی این رمز ورود همگام را نداشته باشد، نمی تواند در آزمون تیزهوشان ثبت نام کند.

داوطلبانی که مایل به دریافت رمز ورود همگام خود هستند بایستی به مدرسه محل تحصیل خود و یا به بخش فناوری اطلاعات سازمان آموزش و پرورش منطقه خود به صورت حضوری مراجعه کنند. همانطور که گفته شد، دریافت این رمز فقط به صورت حضوری امکان پذیر است به طوری که هیچ راه الکترونیکی برای دریافت اینترنتی رمز ورود همگام وجود ندارد.

بخوانید: نحوه ثبت نام آزمون تیزهوشان 1400

فراموشی رمز همگام

چنانچه دانش آموزی رمز ورود همگام خود را از مدرسه و یا سازمان آموزش و پرورش منطقه خود دریافت کند اما بنا بر هر دلیلی آن را فراموش و یا گم کند می تواند مجدد به مدرسه و یا سازمان نامبرده مراجعه کند و رمز ورود همگام خود را دریافت نماید.

زمان ثبت نام آزمون تیزهوشان 1400 – 1401

مهمترین موردی که دانش آموزان متقاضی ثبت نام در آزمون تیزهوشان باید بدان توجه داشته باشند این است که از زمان ثبت نام آزمون مطلع باشند و در تاریخ های اعلام شده، ثبت نام خود را قطعی کنند. زمان ثبت نام از تاریخ 1 فروردین 1400 تا 25 فروردین سال 1400 ادامه خواهد داشت و طبق اطلاعیه سازمان استعداد درخشان این زمان قابل تمدید نخواهد بود.

داوطلبان بایستی در این تاریخ به پروفایل شخصی خود مراجعه کنند و ضمن تکمیل فرآیند ثبت نام مبلغ تعیین شده را هم بابت هزینه شرکت در آزمون پرداخت کنند. برای اطلاع از زمان و دانلود دفترچه ثبت نام آزمون تیزهوشان 1400 کلیک کنید.

پرداخت هزینه ثبت نام تیزهوشان برای دریافت کارت ورود به جلسه الزامی است و چنانچه داوطلبی هزینه مربوط به ثبت نام مدارس تیزهوشان را پرداخت نکند، امکان شرکت در این آزمون را نخواهد داشت.

لازم به ذکر است ثبت نام آزمون برای هر دو مقطع ششم به هفتم و نهم به دهم، هر دو در یک بازه زمانی انجام می‌شود و تمامی متقاضیان هر دو آزمون بایستی در زمانهای مقرر و تعیین شده، نسبت به ثبت نام در این آزمون اقدام کنند اما توجه داشته باشند تاکنون اطلاعیه های دقیقی از زمان ثبت نام در اختیار نداریم اما به محض دریافت اخبار جدید، این مقاله نیز بروزرسانی خواهد شد.

بخوانید: زمان ثبت نام آزمون تیزهوشان 1400

زمان برگزاری آزمون تیزهوشان 1400-1401

پس از اتمام مهلت ثبت نام، بایستی یک هفته قبل از برگزاری آزمون تیزهوشان، داوطلبان به سایت های مربوطه مراجعه کنند و نسبت به دریافت کارت ورود به جلسه آزمون تیزهوشان خود اقدام کنند.

تا کنون اطلاعیه ای از زمان دقیق اعلام نتایج مدارس تیزهوشان منتشر نشده است اما به محض دریافت اخبار جدید، این مطلب نیز بروزرسانی خواهد شد. نتایج آزمون ورودی مدارس تیزهوشان یک ماه پس از برگزاری آزمون از طریق سایت های نامبرده منتشر می‌شود.

بخوانید: زمان برگزاری آزمون تیزهوشان 1400

سایت ثبت نام مدارس تیزهوشان 1400 – 1401

ثبت نام این آزمون از طریق سامانه هایی که سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان، راه اندازی کرده است، قابل انجام می‌باشد.

سیکل ثبت نام برای مقاطع ششم و نهم در یک بازه زمانی اما از طریق دو سایت مجزا انجام می‌شود؛ به طوری که دانش آموزان پایه ششم ابتدایی بایستی برای تکمیل مراحل به سایت سنجش و پذیرش پایه هفتم دبیرستان های استعداد درخشان به نشانی اینترنتی ” hoosh.medu.ir ”  و دانش آموزان پایه نهم نیز باید به سایت مربوطه به نشانی اینترنتی ” azmoon.medu.ir ” مراجعه کنند. برای اطلاع از زمان و نحوه ویرایش ثبت نام تیزهوشان 1400 کلیک کنید.

تمامی دانش آموزان توجه داشته باشند که با مراجعه به سایت‌های نامبرده می‌توانند علاوه بر پرداخت هزینه ثبت نام آزمون و تکمیل فرآیند ثبت نام ، کارت ورود به جلسه خود را نیز دریافت کنند و همینطور پس از اتمام برگزاری آزمون، نتایج خود را نیز از طریق همین سایت ها دریافت کنند.

بخوانید: سامانه ثبت نام تیزهوشان 1400

شرایط ثبت نام آزمون تیزهوشان 1400 – 1401

شرکت در آزمون تیزهوشان نیز همانند دیگر آزمونها مستلزم داشتن برخی شرایط می‌باشند که در ادامه به برخی شرایط اختصاصی شرکت در آزمون تیزهوشان برای هر دو مقطع می‌پردازیم.

بخوانید: شرایط ثبت نام آزمون تیزهوشان 1400

شرایط عمومی
  • داشتن تابعیت ایرانی
  • پذیرش دانش آموزان غیر ایرانی با شرایط خاص
شرایط اختصاصی ششم به هفتم
  • اشتغال به تحصیل در پایه ششم ابتدایی
  • کسب مقیاس خیلی خوب در تمامی دروس پایه پنجم و ششم ابتدایی
  • کسب مقیاس خوب در یک درس و در باقی دروس پایه پنجم ک ششم کسب نمره خیلی خوب نیز ممکن است.
شرایط اختصاصی نهم به دهم
  • اشتغال به تحصیل دانش آموز در پایه نهم
  • دارا بودن معدل کل سالانه 19 در پایه هشتم

نحوه برگزاری آزمون تیزهوشان

نحوه برگزاری آزمون و سبک سوالات آزمون تیزهوشان 1400 – 1401 برای سال آینده همانند سال گذشته خواهد بود و تغییری در روند برگزاری آن فعلا صورت نگرفته است.

سرکار خانم مهاجرانی از اداره اطلاع رسانی سازمان ملی پرورش استعداد درخشان در این باره گفته اند که به دنبال برگزاری آزمون تیزهوشان به صورت چندلایه هستیم چرا که تنها یک آزمون به معنای برتری یک داوطلب بر دیگری نیست.

با این حال هنوز تغییری در روند برگزاری آزمون ایجاد نشده است و آزمون تیزهوشان در سال آینده نیز همانند سالهای گذشته یک آزمون پیشرفت تحصیلی نیست و هیچ درسی در آن پرسش نمی‎شود و سوالات مربوط به هوش و استعداد تحصیلی می‌باشد. برای مشاوره تحصیلی تلفنی با مشاوران مجموعه دانتل با شماره های زیر تماس بگیرید.

بخوانید: کد پیگیری ثبت نام تیزهوشان 1400

برای دریافت مشاوره در زمینه آزمون تیزهوشان 1400 – 1401 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02146291403 تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره