دانشگاه های بدون آزمونبدون آزمون دانشگاه آزاد

دفترچه انتخاب رشته سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد ۱۴۰۰

کانال تلگرام تحصیلی     

دفترچه انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد ۱۴۰۰ از طریق سایت سازمان سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد منتشر شده و در اختیار متقاضیان قرار می گیرد. پذیرش بدون کنکور و بر اساس سوابق تحصیلی در دانشگاه آزاد برای دو نیمسال تحصیلی مهر و بهمن صورت می گیرد و با توجه به اینکه ثبت نام اینترنتی و یا حضوری باشد، با یکدیگر تفاوت هایی دارند. علاقه مندان می توانند همزمان با شروع نام نویسی در هر نیمسال تحصیلی ابتدا نسبت به دریافت و مطالعه دفترچه اقدام کنند و سپس مراحل نام نویسی خود را طی کند. در ادامه این مقاله به زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد 1400 اشاره کرده ایم و لینک دانلود آن را قرار داده ایم.

دفترچه نام نویسی بدون کنکور دانشگاه آزاد در نیمسال تحصیلی دوم در ۱۴ آذر ماه ۱۴۰۰ منتشر شد.

 

دفترچه انتخاب رشته سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد ۱۴۰۰

دفترچه ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد 1400 برای ورودی مهر و بهمن جداگانه در مقاطع تحصیلی کاردانی پیوسته و ناپیوسته، کارشناسی پیوسته و ناپیوسته نزدیک به مهلت ثبت نام هر نیمسال منتشر می گردد. متقاضیان نام نویسی بدون کنکور دانشگاه آزاد در وهله اول باید اقدام به مطالعه دقیق و کامل دفترچه راهنمای ثبت نام نمایند، چراکه شامل اطلاعاتی از قبیل شرایط و ضوابط، مدارک ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ، زمان، نحوه و هزینه ثبت نام می باشد که اطلاع از آن ها حائز اهمیتت است.

 

دانلود دفترچه انتخاب رشته سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد ۱۴۰۰

دفترچه‌ی راهنمای ثبت نام بدون کنکور و بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه ازاد 1400 برای هر کدام از مقاطع کاردانی پیوسته، کاردانی ناپیوسته، کارشناسی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته به صورت جداگانه منتشر می شود.

علاقه مندان به ثبت نام بدون کنکور دانشگاه ازاد می توانند با دریافت و مطالعه دفترچه مقطع مورد نظر و در صورتی رشته مورد نظر در دانشگاه مورد نظر آن ها ارائه شده بود، جهت تکمیل مراحل نام نویسی اقدام کنند.در ادامه به تفکیک مقاطع مختلف تحصیلی دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد بدون کنکور لینک دانلود آن ها قرار داده ایم.

 

نیمسال دوم | بهمن

دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه ازاد کاردانی پیوسته 1400
دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه ازاد کاردانی ناپیوسته 1400
دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه ازاد کارشناسی پیوسته ۱۴۰۰
دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه ازاد کارشناسی ناپیوسته ۱۴۰۰

 

نیمسال اول | مهر

دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه ازاد کاردانی پیوسته ۱۴۰۰
دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه ازاد کاردانی ناپیوسته ۱۴۰۰
دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه ازاد کارشناسی پیوسته 1400
دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد کارشناسی ناپیوسته 1400

 

زمان انتشار دفترچه سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد ۱۴۰۰

زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته بدون کنکور و بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد معمولا همزمان و یا چند روز قبل از شروع نام نویسی از طریق سایت سازمان سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد منتشر می گردد. در ادامه به زمان انتشار دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور و بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد برای هر نیمسال تحصیلی اشاره کرده ایم.

مقطع تحصیلی   نیم سال اول (مهر) نیم سال دوم (بهمن)
کارشناسی پیوسته 14 مرداد 1400 ۱۴ آذر ماه ۱۴۰۰
کارشناسی ناپیوسته  9 تیر 1400 ۱۴ آذر ماه ۱۴۰۰
کاردانی پیوسته  26 تیر 1400 ۱۴ آذر ماه ۱۴۰۰
کاردانی ناپیوسته  14 مرداد 1400 ۱۴ آذر ماه ۱۴۰۰

 

جزئیات دفترچه بدون کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۰

چندین بار اشاره کردیم که قدم اول جهت ثبت نام بدون کنکور و بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد 1400 مطالعه دفترچه مربوط به مقطع مورد نظر داوطلب می باشد. دلیل اهمیت مطالعه دفترچه به دلیل مندرجات آن است که در ادامه به آن ها اشاره کرده ایم:

✅ تذکرات مهم در زمینه مدارک مورد پذیرش در دانشگاه آزاد برای مقطع مورد نظر

شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد (عمومی و اختصاصی)

✅ سهمیه های موثر در پذیرش بدون کنکور دانشگاه آزاد شامل سهمیه های رزمندگان، ایثارگران و خانواده شهدا

✅ ملاک پذیرش دانشجو و جدول ضریب اعمال سوابق تحصیلی 

✅ نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد و هزینه ثبت نام جهت خرید کارت اعتباری

✅ مشخصات عکس برای بارگذاری در هنگام ثبت نام

✅ مقررات وظیفه عمومی 

✅ شهریه دانشگاه آزاد شامل شهریه ثابت و شهریه متغیر

✅ ضوابط و مقررات صندوق رفاه و بیمه دانشجویی 

✅ مقررات انصراف از تحصیل

✅ ضوابط پذیرش اتباع غیر ایرانی 

✅ لیست رشته محل های ارائه شده

اگر ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد برای نیمسال تحصیلی دوم به صورت حضوری انجام شود، دفترچه منتشر شده فقط شامل لیست رشته محل های ارائه شده  است.

 

مشاوره ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۰

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد اسلامی ممکن است به صورت حضوری و یا اینترنتی انجام شود. در هر دو حالت دفترچه راهنمای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد از طریق سایت سازمان سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد منتشر می گردد.

ممکن است علاوه بر دفترچه‌هایی که در متن مقاله به آن ها اشاره کردیم، سازمان سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد دفترچه‌های دیگری را نیز به عنوان اصلاحیه های آن ها منتشر کند و کد رشته محلی را اضافه و یا کم کند. بنابراین بهتر است حتی پس از مطالعه دفترچه های اصلی نیز سایت سازمان سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی را بررسی کنید تا اگر دفترچه اصلاحیه ای نیز منتشر گردید، آن را مطالعه کنید.

در صورتی که پس از مطالعه دفترچه راهنمای ثبت نام بدون کنکور پیرامون نحوه نام نویسی سوالی دارید، می توانید با استفاده از خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی مرکز مشاوره تحصیلی دانتل پاسخ سوالات خود را دریافت کنید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه انتخاب رشته سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد ۱۴۰۰ می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 46291403-021 تماس بگیرید.

 

 

سوالات متداول

آیا دفترچه انتخاب رشته سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد ۱۴۰۰ برای دو نیمسال تحصیلی مهر و بهمن به صورت مجزا منتشر می شود؟

بله، دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد برای مقاطع تحصلی مختلف و دو نیمسال تحصیلی مهر و بهمن ماه به صورت جداگانه منتشر می گردد.

دفترچه انتخاب رشته سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد ۱۴۰۰ چه زمانی منتشر می شود؟

دفترچه‌های مقاطع کاردانی پیوسته و ناپیوسته و همینطور کارشناسی پیوسته و ناپیوسته بدون کنکور دانشگاه آزاد برای نیمسال تحصیلی اول 1400 منتشر شده است، اما دفترچه‌های مربوط به نیمسال تحصیلی دوم ممکن است اواخر آذر و یا اوایل دی ماه منتشر گردد.

متقاضیان برای دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400 بایستی به کدام سایت مراجعه کنند؟

دفترچه بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400 از طریق سایت سازمان سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد به نشانی اینترنتی ” azmoon.org ” منتشر می گردد.

کانال تلگرام تحصیلی     

‫2 دیدگاه ها

 1. سلام وقت بخیر،
  آیا امکان تحصیل به صورت غیر حضوری(الکترونیکی) هم در دانشگاهها وجود داره یا لزوماً فقط حضوری هستن؟ برای مقطع کاردانی حسابداری به کارشناسی ناپیوسته رشته مدیریت بازرگانی میخواستم بدونم به چه شکل هست؟
  ممنون میشم پاسخ بدین

  1. سلام
   بله شما می توانید به صورت غیر حضوری (الکترونیکی در دانشگاه به تحصیل بپردازید
   برای اطلاع از رشته های غیر حضوری با مشاورین ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره