کنکور سراسریانتخاب رشته کنکور سراسری

رتبه قبولی تکنسین پروتز دندانی کنکور 98

از زیرشاخه های گروه آزمایشی علوم تجربی، رشته تکنسین پروتز های دندانی است که در دانشگاه های بسیار محدودی ارائه می‌شود. هدف از ارائه رشته تکنسین پروتزهای دندانی، تربیت متخصص و توانمند در زمینه ساخت دندان مصنوعی، پلاک ارتودنسی و … است و دانشجویان این رشته در طول دوران تحصیل با دروسی همچون دندانسازی سروکار خواهند داشت. اگر درباره آینده شغلی رشته تکنسین پروتز های دندانی اطلاعات کافی کسب کرده اید، در این مطلب می‌توانید با بررسی آخرین رتبه و تراز قبولی رشته تکنسین پروتز های دندانی کنکور 98 شانس پذیرش خود را تخمین بزنید. 

 

آخرین رتبه قبولی تکنسین پروتز های دندانی کنکور 98 | روزانه

همانطورکه در ابتدا نیز گفته شد، ظرفیت پذیرش رشته تکنسین پروتزهای دندان بسیار کم است و تعداد دانشگاه‌هایی که هر ساله این رشته را ارائه می‌دهند معمولا کمتر از 5 دانشگاه است. از میان دانشگاه‌های روزانه و آزاد تنها دو دانشگاه روزانه و پردیس خودگردان رشته پروتز دندان ارائه می‌دهد که رتبه قبولی این دانشگاه ها در هر یک از سهمیه‌های مناطق و ایثارگری، به شرح زیر است.

بخوانید: انتخاب رشته

 

منطقه یک | رتبه قبولی تکنسین پروتز های دندانی کنکور 98

دانشگاه رتبه در سهمیه
دانشگاه علوم پزشکی تهران  3124
دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران 3925
دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی تهران 3287
دانشگاه علوم پزشکی سبزوار  4287

 

منطقه دو

دانشگاه رتبه در سهمیه
دانشگاه علوم پزشکی تهران  4581
دانشگاه علوم پزشکی تهران  4725
دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران 4942
دانشگاه علوم پزشکي اصفهان 5041

 

منطقه سه

دانشگاه رتبه در سهمیه
دانشگاه علوم پزشکی تهران  1779
دانشگاه علوم پزشکی تهران  2424
دانشگاه علوم پزشکي اصفهان 2714
دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران 2385

 

مشاوره انتخاب رشته تکنسین پروتز دندانی

همانطورکه از عنوان رشته کاردانی تکنسین پروتز های دندانی مشخص است، این رشته در مقطع کاردانی ارائه می‌شود یعنی طول دوره تحصیل دو ساله دارد. پس از اتمام تحصیلات و دریافت مدرک دانش آموختگی، با توجه به مهارت ها و تخصص خود جذب کار خواهید شد. برای مشاهده رتبه قبولی کنکور تجربی ۱۴۰۰ کلیک کنید.

قطعا شما نیز مثل بسیاری دیگر از داوطلبان کنکوری درباره بازار کار و آینده شغلی رشته ها اطلاعات کافی ندارید و ممکن است بدون اطلاع از ویژگی های یک رشته چه در طول دوران تحصیل و چه در زمان کار، پس از چند سال از انتخاب خود پشیمان شوید و جای برگشت نداشته باشید. برای اطلاع و آگاهی از انتخاب رشته کنکور تجربی کلیک کنید.

به همین دلیل توصیه می‌کنیم که پیش از اقدام به انتخاب رشته تکنسین پروتز های دندانی یا هر رشته دیگری، با مشاوری مجرب درباره آن رشته مشورت کنید و در همین راستا بهره مندی از مشاوره تلفنی آسان ترین راه دسترسی به مشاوران است. برای مشاوره تحصیلی تلفنی با مشاوران مجموعه دانتل با شماره های زیر تماس بگیرید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه پروتز دندانی می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 46291403-021 تماس بگیرید.

 

 

سوالات متداول

کدام دانشگاه ها رشته تکنسین پروتز های دندانی را ارائه می‌دهند؟

دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در ظرفیت پذیرش روزانه و پردیس خودگردان هرسال رشته تکنسین پروتز های دندانی را ارائه می‌دهد.

آیا دانشگاه آزاد در رشته تکنسین پروتز دندان پذیرش انجام می‌دهد؟

خیر، دانشگاه آزاد پذیرشی در رشته تکنسین پروتز های دندانی ندارد.

آیا امکان پذیرش بدون کنکور در رشته تکنسین پروتز دندان وجود دارد؟

خیر، این رشته فقط به صورت با کنکور ارائه می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره