دانشگاه های بدون آزمونبدون آزمون دانشگاه پیام نور

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور ۱۴۰۱

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور ۱۴۰۱ توسط سازمان سنجش اعلام می شود. در میان دانشگاه‌های سراسری که طی چند سال اخیر به صورت بدون آزمون دانشجو می پذیرند. دانشگاه‌های پیام نور نیز به صورت بدون کنکور از میان متقاصیان واجد شرایط در دو ترم تحصیلی مهر و بهمن دانشجو می پذیرد. تمامی داوطلبان برای شرکت در رشته های بدون کنکور دانشگاه‌های پیام نور بایستی که ابتدا دفترچه راهنمای انتخاب رشته و نام نویسی بدون آزمون در دانشگاه‌های پیام نور را دریافت کنند و در زمان ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401 نسبت به ثبت نام و درج کد رشته محل های خود اقدام نمایند.

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور ۱۴۰۱

همانطور که اشاره کردیم نام نویسی پیام‌نور در دو بازه زمانی مهر و بهمن ماه انجام می شود. این نام نویسی برای هر نیمسال تحصیلی در دو بازه زمانی جداگانه صورت می گیرد. در ادامه به زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401 در هر نیمسال تحصیلی اشاره کرده ایم.

نیمسال ورودی 1401
نیسمال اول – مهر 15مرداد
نیسمال دوم – بهمن ۳۰ آذر تا ۱۰ دی ماه ۱۴۰۱

زمان ثبت نام بدون کنکور پیام نور بهمن ۱۴۰۱

ثبت‌نام بدون آزمون دانشگاه پیام‌نور در بهمن ماه به منظور تکمیل ظرفیت مهرماه انجام می شود. سازمان سنجش آموزش کشور پیرامون تاریخ ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام‌نور نیمسال تحصیلی دوم و ورودی بهمن ماه 1401 نیز اطلاعیه ای منتشر نکرده است. اما می توان با استناد به قبولی های سال گذشته به این نتیجه رسید که نام نویسی این دوره نیز در اواخر آذر ماه انجام می شود.

تاریخ پذیرش بدون آزمون دانشگاه پیام‌نور بهمن ۱۴۰۱ از ۳۰ آذر تا ۱۰ دی ماه می باشد.

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور مهر 1401

در سال گذشته ثبت‌نام بدون آزمون دانشگاه پیام‌نور در نیمسال تحصیلی اول در مرداد ماه انجام شد و تمامی متقاضیان تحصیل در این دانشگاه‌ها در نیمسال تحصیلی اول توانستند در این بازه زمانی نام نویسی خود را انجام دهند.

با توجه به اینکه سازمان سنجش آموزش کشور تاکنون اطلاعیه ای پیرامون زمان ثبت نام رشته های بدون کنکور پیام نور نیمسال تحصیلی اول 1401 (ورودی مهرماه) منتشر نکرده است، پیش بینی می شود امسال نیز این طبق رویه سال گذشته انجام گردد.

زمان سازمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور ۱۴۰۱ در تاریخ ۱۵ مرداد ماه آغاز شد.

تمدید مهلت ثبت نام بدون آزمون پیام نور ۱۴۰۱

هر ساله داوطلبانی هستند که در زمان ثبت نام بدون کنکور پیام نور 1401 قادر به نام نویسی نیستند. سازمان سنجش برای این داوطلبان تمدید مهلت را لحاظ می کند تا تمامی متقاضیانی که خواهان ادامه تحصیل در دانشگاه‌ها پیام‌نور هستند، نام نویسی خود را انجام دهند. 

تاکنون اطلاعیه ای از تمدید مهلت ثبت نام بدون آزمون دانشگاه پیام‌نور اعلام نشده است. برای دریافت آخرین اخبار تحصیلی دانشگاه‌های بدون آزمون می توانید در کانال تلگرامی مجموعه دانتل کو عضو شوید.

سال گذشته برای ورودی نمیسال اول و ورودی نمیسال دوم تمدید مهلت ثبت‌نام بدون آزمون دانشگاه‌های پیام نور انجام شد. در این مدت متقاضیان با مراجعه به سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org می توانستند نام نویسی خود انجام دهند. 

در تمدید مهلت نام نویسی آن دسته از داوطلبانی که نیز در زمان ثبت نام بدون آزمون دانشگاه پیام نور ۱۴۰۱ نام نویسی خود را انجام داده اند نیز می توانند در صورت اشتباه بود بودن اطلاعات وارد شده آن را تصحیح و ویرایش کنند.

توجه داشته باشید تعداد دفعات ویرایش فرم ثبت نام محدود بوده و پس از چندین بار ویرایش دیگر امکان ویرایش اطلاعات ثبت نام وجود ندارد. 

مشاوره پذیرش بدون آزمون 1401

طبق اعلام سازمان سنجش آموزش کشور 85 درصد از رشته های ارائه شده در دانشگاه های سراسری به صورت بدون آزمون ارائه می شود. دانشگاه پیام‌نور نیز در این پذیرش سهمی دارد به طوری که هر ساله در دو ترم تحصیلی مهر و بهمن ماه نسبت به جذب دانشجو بر اساس سوابق تحصیلی اقدام نمی نماید. دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی پیوسته از تمامی زیرگروه های آزمایشی تجربی، ریاضی، انسانی ، زبان و هنر دانشجو می پذیرد. 

داوطلبان با مراجعه به سایت سنجش ابتدا باید دفترچه راهنما بدون آزمون دانشگاه پیام نور ۱۴۰۱ را مطالعه کنند و از تمامی شرایط و آگاهی یابند و پس از آن در زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401 نسبت به تکمیل فرم نام نویسی اقدام کنند. 

نکته ای که پیرامون ثبت‌نام بدون آزمون دانشگاه‌ها پیام‌نور وجود دارد، این است که زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401 همزمان با دانشگاه های سراسری انجام می شود. بنابراین متقاضیان برای انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی در پیام‌نور بایستی که در زمان نام نویسی بدون آزمون دانشگاه‌های سراسری، انتخاب رشته دانشگاه‌ها پیام‌نور را انجام دهند. لازم است اشاره کنیم که داوطلبان پس از قبولی در دانشگاه، در صورت تمایل می توانند در کلاس ها شرکت کنند، چراکه اجباری به حضور در کلاس های درسی نمی باشد. 

چنانچه پیرامون شرکت و شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل تماس بگیرید و مشاوره لازم را دریافت کرده و ثبت نام خود را به کارشناسان ما بسپارید.

برای دریافت مشاوره در زمینه ثبت نام بدون آزمون دانشگاه‌ها پیام‌نور 1401 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 46291403-021 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

آیا نام نویسی بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه‌هاپیام نور برای نیمسال تحصیلی مهر و بهمن در یک بازه زمانی انجام می شود؟

خیر، ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه پیام‌نور برای هر نیمسال تحصیلی در بازه زمانی جداگانه انجام می شود.

نام نویسی بدون کنکور دانشگاه‌ها پیام‌نور در چه بازه زمانی صورت می گیرد؟

زمان نام نویسی بدون کنکور 1401 تا کنون اعلام نشده است، اما به تاریخ تقریبی آن در متن مقاله اشاره خواهیم کرد.

زمان دقیق پذیرش بدون آزمون دانشگاه‌ها پیام‌نور از طریق چه سایتی اعلام می شود؟

سازمان دهی بدون آزمون پیام نور بر عهده سازمان سنجش است و زمان پذیرش نیز از طریق سایت sanjesh.org اعلام خواهد شد.

‫3 دیدگاه ها

  1. سلام وقتتون بخیر، زمان ثبت نام ترم مهر پیام نور بر اساس سوابق تحصیلی اعلام شده؟ چه زمانی هست؟چون داخل سازمان سنجش هیچ خبری مبنی بر این موضوع ندیدم.

  2. سلام گفتن زمان ثبت نام ورودی بهمن از۱۵آغازمیشه ولی تاالان چیزی نگفتن لطفااتاریخ دقیق اعلام کنید

    1. سلام تا کنون زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور بهمن ماه اعلام نشده است اما پیش بینی می شود اواخر آذر ماه آغاز شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره