دانشگاه های بدون آزمونبدون آزمون دانشگاه آزاد

ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد ۱۴۰۳

کانال تلگرام تحصیلی     

ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد ۱۴۰۳ معمولا در مرداد ماه انجام می گیرد. دانشگاه آزاد به عنوان یکی از مطرح ترین دانشگاه های موردتایید وزارت علوم در ایران به دو شیوه پذیرش براساس آزمون و پذیرش براساس سوابق تحصیلی دانشجو جذب می‌کند. همچنین داوطلبین می‌توانند در مقاطع مختلف مشغول به تحصیل شوند. یکی از مقاطعی که داوطلبین می‌توانند مشغول به تحصیل شوند، مقطع کاردانی است. در این مقاله به ارائه راهنمایی کامل در زمینه ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد ۱۴۰۳ پرداخته ایم. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مجموعه دانتل کو تماس بگیرید. 

 

ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد ۱۴۰۳

دانشگاه آزاد دو بار در سال اقدام به جذب دانشجو می‌نماید. داوطلبان متقاضی ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد ۱۴۰۳ می‌توانند برای ورودی مهر یا بهمن در این دانشگاه مشغول به تحصیل شوند. متقاضیان ثبت‌نام توجه داشته باشید که بهتر است از زمانبندی های ثبت‌نام اطلاع داشته باشید و فرایند ثبت نام را به روز های آخر موکول نکنید.

 

زمان ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد ۱۴۰۳

معمولا زمان ثبت نام بدون آزمون مقطع کاردانی در نمیسال اول مهر ماه در مرداد ماه انجام می گیرد و برای نمیسال دوم زمان آغاز ثبت‌نام معمولا در اواخر آذر ماه می باشد. در جدول زیر زمان ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد در نیمسال اول و دوم تحصیلی را اعلام کرده ایم.

مقطع تحصیلی زمان ثبت نام
کاردانی پیوسته – ورودی مهر مرداد تا شهریور
کاردانی پیوسته – ورودی بهمن دی تا بهمن
کاردانی ناپیوسته – ورودی مهر اوایل مرداد ماه
کاردانی ناپیوسته – ورودی بهمن دی تا بهمن

 

دانلود دفترچه راهنما ثبت نام 

متقاضیان برای ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد باید در ابتدا نسبت به دانلود و مطالعه دفترچه ثبت نام آزاد اقدام نمایند. پس از جمع بندی و تصمیم گیری در مورد آینده تحصیلی وارد سامانه ثبت‌نام دانشگاه آزاد به آدرس azmoon.iau.ac.ir شده و بر روی لینک ثبت‌نام براساس سوابق تحصیلی کلیک کنید.

 

راهنما ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد 1403

1️⃣ به سایت سنجش دانشگاه به نشانی ” azmoon.iau.ac.ir ” مراجعه کنید.

برای ورود به سامانه ثبت نام کادانی پیوسته دانشگاه آزاد ۱۴۰۳ کلیک کنید

2️⃣ بر روی لینک فعال ” سامانه ثبت نام دوره بدون آزمون مقطع کاردانی پیوسته (پذیرش صرفا براساس سوابق تحصیلی) سال 1403 ” کلیک کنید.

کاردانی

 

3️⃣ در صفحه جدید ابتدا دفترچه راهنما را دانلود و مطالعه کنید. در صورت نداشتن کارت اعتباری ثبت نام بر روی ” خرید کارت ” کلیک کنید. چنانچه کارت اعتباری خریداری کرده‌اید بر روی ” ثبت نام ” کلیک کنید.

ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد

 

4️⃣ برای خرید کارت اعتباری بر روی گزینه ” ادامه ” کلیک کنید.

ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد

 

5️⃣ کارت اعتباری اختصاصی مقطع مورد نظر خود را انتخاب کنید. پس از انتخاب در صفحه بر روی ” بلی ” کلیک کنید.

انتخاب مقطع ثبت نام آزاد

 

6️⃣ مشخصات خود را به صورت صحیح و کامل در فرم زیر پر کرده و در نهایت بر روی ” ثبت اطلاعات و نهایی نمودن خرید ” کلیک کنید.

ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد

 

7️⃣ در این صفحه مشخصات کارت بانکی خود را وارد کنید و هزینه را پرداخت کنید. در صورت موفق بودن پرداخت یک شماره کارت اعتباری دریافت خواهید کرد.

ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد

 

8️⃣ پس از خرید کارت ثبت نام کاردانی دانشگاه آزاد بر روی گزینه ثبت‌نام کلیک کنید.

کاردانی

 

9️⃣ در این مرحله از ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد پس از وارد کردن مشخصات و تکمیل فرم ثبت‌نام که در آن حداکثر 20 کدرشته محل را انتخاب کنید، ثبت نام شما تکمیل می شود و یک کد رهگیری دریافت خواهید کرد که به منزله موفق بودت ثبت نام شماست. در صورت مشکل در روند ثبت نام می توانید با مشاوران تحصیلی دانتل کو مشورت نمایید. 

جهت عضویت درکانال اطلاع رسانی و آخرین اخبار در تلگرام بر روی تلگرام مشاوره تحصیلی کلیک کنید و یا در سرچ تلگرام عبارت ” مشاوره تحصیلی دانتل کو ” جست و جو و عضو شوید.

 

شرایط بدون کنکور کاردانی آزاد ۱۴۰۳

داوطلبانی مجاز به ثبت‌نام و تحصیل در مقطع کاردانی دانشگاه آزاد خواهند بود که دارای شرایط ذکر شده توسط این دانشگاه باشند. تحصیل براساس سوابق تحصیلی و ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد ۱۴۰۳ دارای شرایط زیر است.

داوطلبان باید دو دسته شرایط را دارا باشند تا بتوانند ثبت نام کاردانی دانشگاه آزاد ۱۴۰۳ خود را تکمیل نمایند. شرایط عمومی، برای همه دانشجویان در هر مقطعی الزامی است و از آن ها می توان به اعتقاد به نظام جمهوری اسلامی ایران و عدم عناد با این نظام، عدم عضویت در گروه های سیاسی، اعتقاد به یکی از ادیان تصریح شده در قانون اساسی، برخورداری از شرایط جسمانی و سلامت روانی متناسب با رشته انتخابی، عدم سوء پیشینه اخلاقی و پذیرفتن قوانین دانشگاه آزاد اسلامی اشاره کرد. همچنین علاوه بر شرایط فوق دانشجویان باید دارای شرایط اختصاصی زیر نیز باشند.

✅ مدرک دیپلم نظام قدیم و یا دیپلم نظام جدید

✅ انتخاب رشته متجانس با عنوان دیپلم؛ داوطلبانی که رشته غیرمرتبط انتخاب می کنند موظف به گذراندن واحدهای جبرانی خواهند بود.

✅ داوطلبان باید نسبت به ارائه مدارک موردتقاضا دانشگاه اقدام نمایند

 

ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد | مدارک لازم ثبت نام

داوطلبانی که تصمیم گیری نهایی خود را انجام داده اند و قصد تحصیل در مقطع کاردانی بدون کنکور دانشگاه آزاد دارند، باید نسبت به تکمیل مدارک موردنیاز اقدام نمایند. در جدول زیر مجموعه مدارک لازم برای ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد را گردآوری و ارائه کرده ایم.

شناسنامه کارت ملی عکس 3*4 جدید
تاییدیه تحصیلی مدرک تعیین وضعیت نظام وظیفه (داوطلبان آقا) مدرک دیپلم 

توجه داشته باشید، مدارک موردنیاز در سامانه بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد 1403 بارگذاری خواهند شد. همچنین هنگام تکمیل ثبت نام و مراجعه حضوری به دانشگاه مدارک خود را به مراه داشته باشید و ان ها را برای پرونده سازی به مسئولین دانشگاه تحویل دهید. 

 

مشاوره ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد ۱۴۰۳

دوره کاردانی یا فوق دیپلم دارای کدرشته های بسیار متنوعی است؛ داوطلبانی که در این دوره مشغول به تحصیل می شوند پس از فارغ التحصیلی وارد بازارکار شده یا نسبت به ادامه تحصیل اقدام می نمایند. این امر نشان دهنده اهمیت انتخاب رشته و دانشگاه مورد تحصیل می‌باشد. پیشنهاد ما به شما این است که پیش از شروع تحصیل با مشاور گفتگو کنید تا براساس ویژگی های شما، آینده شغلی و تحصیلی رشته ها مختلف به شما کمک کند تا بهترین تصمیم ممکن را بگیرید.

برای دریافت مشاوره و چینش الویت های خود می توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل نیز در ارتباط باشید تا در نهایت بتوانید به صورت بدون کنکور در رشته مورد علاقه خود وارد دانشگاه شده و ادامه تحصیل دهید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه ثبت نام بدون کنکور کاردانی آزاد ۱۴۰۳ می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 91005066-021 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

 1. ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد ۱۴۰۳ به چه صورت است؟

  داوطلبان برای ثبت نام باید در زمان تعیین شده به سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی مراجعه کرده و فرم ثبت نام را تکمیل نمایند. 

 2. آیا ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد هزینه دارد؟

  بله تمامی داوطلبان برای نام نویسی کاردانی بدون کنکور آزاد باید هزینه ثبت نام را پرداخت نمایند. 

 3. شرایط نام نویسی بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد چیست؟

  در متن مقاله به طور کامل به شرایط نام نویسی پرداخته شده است. 

کانال تلگرام تحصیلی     

یک دیدگاه

 1. درود
  لطفا راهنمایی کنین:
  آیا با مدرک نظام جدید دیپلم تجربی، میشه واسه کاردانی پیوسته رشته کامپیوتر در دانشگاه آزاد ثبت نام کرد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره