بدون آزمون دانشگاه آزاددانشگاه های بدون آزمون

ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد 1400

دانشگاه آزاد بعنوان یکی از مطرح ترین دانشگاه های موردتایید وزارت علوم در ایران به دو شیوه پذیرش براساس آزمون و پذیرش براساس سوابق تحصیلی دانشجو جذب می‌کند. همچنین داوطلبین می‌توانند در مقاطع مختلف مشغول به تحصیل شوند. یکی از مقاطعی که داوطلبین می‌توانند مشغول به تحصیل شوند؛ مقطع کاردانی است. در این مقاله به ارائه راهنمایی کامل در زمینه ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد 1400 پرداخته ایم.

 

ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد 1400

دوره کاردانی دانشگاه آزاد بصورت براساس سوابق تحصیلی یا بدون کنکور ارائه می‌شود. این دوره شامل یک دوره دو الی سه ساله است. دانشجویان مقطع کاردانی بین 72 الی 95 واحد را می‌گذرانند. رشته های بی شماری در مقطع کاردانی ارائه می‌شوند. برای ثبت نام و تحصیل در این دوره باید مدارک خود را تکمیل کرده و در سامانه سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد بارگذاری نمایید. در ادامه این مقاله، بصورت کامل به مواردی که برای ثبت نام موردنیاز است اشاره کرده ایم.

 

زمان ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد 1400

دانشگاه آزاد دو بار در سال اقدام به جذب دانشجو می‌نماید. داوطلبین می‌توانند برای ورودی مهر یا بهمن در این دانشگاه مشغول به تحصیل شوند. متقاضیان ثبت نام توجه داشته باشید که بهتر است از زمانبندی های ثبت نام اطلاع داشته باشید و فرایند ثبت نام را به روز های آخر موکول نکنید.

مقطع تحصیلی زمان ثبت نام
کاردانی پیوسته – ورودی مهر  مرداد تا مهر
کاردانی پیوسته – ورودی بهمن دی تا بهمن
کاردانی ناپیوسته – ورودی مهر مرداد تا مهر
کاردانی ناپیوسته – ورودی بهمن دی تا بهمن

دلیل مشخص شدن بازه در جدول فوق عدم انتشار اطلاعیه یا دفترچه مربوط به ثبت نام بدون کنکور 1400 است؛ طی سال گذشته ثبت نام ورودی مهر از 5 مرداد آغاز و تا 15 مهر ادامه داشت؛ همچنین داوطلبان برای ورودی بهمن از 15 دی ماه امکان ثبت نام داشتند؛ پیش بینی ما برای امسال نیز همین بازه زمانی است.

 

دفترچه ثبت نام

دانشگاه آزاد هر سال اقدام به انتشار دفترچه ای برای متقاضیان ثبت نام در این دانشگاه می‌نماید. داوطلبان با مطالعه این دفترچه نسبت به رشته های ارائه شده، دانشگاه هایی که اقدام به جذب دانشجو می‌کنند و شرایط ثبت نام آگاهی خواهند یافت. مطالعه دفترچه به همه داوطلبان توصیه می‌شود. تا به این لحظه دانشگاه آزاد دفترچه ای برای مقطع کاردانی سال 1400 ارائه نکرده است؛ به محض انتشار دفترچه لینک دانلود آن از طریق همین مقاله قابل دسترس خواهد بود. همچنین همه مطالب ذکر شده در این مقاله براساس این دفترچه می‌باشد. 

 

شرایط بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد

داوطلبانی مجاز به ثبت نام و تحصیل در مقطع کاردانی دانشگاه آزاد خواهند بود که دارای شرایط ذکر شده توسط این دانشگاه باشند. تحصیل براساس سوابق تحصیلی دارای شرایط زیر است.

داوطلبان باید دو دسته شرایط را دارا باشند تا بتوانند ثبت نام خود را تکمیل نمایند. شرایط عمومی، برای همه دانشجویان در هر مقطعی الزامی است و عبارت است از اعتقاد به نظام جمهوری اسلامی ایران و عدم عناد با این نظام، عدم عضویت در گروه های سیاسی، اعتقاد به یکی از ادیان تصریح شده در قانون اساسی، برخورداری از شرایط جسمانی و سلامت روانی متناسب با رشته انتخابی، عدم سوء پیشینه اخلاقی و پذیرفتن قوانین دانشگاه آزاد اسلامی. همچنین علاوه بر شرایط فوق دانشجویان باید دارای شرایط اختصاصی زیر نیز باشند.

  • مدرک دیپلم نظام قدیم و یا دیپلم نظام جدید
  • انتخاب رشته متجانس با عنوان دیپلم؛ داوطلبانی که رشته غیرمرتبط انتخاب می کنند موظف به گذراندن واحدهای جبرانی خواهند بود.
  • داوطلبان باید نسبت به ارائه مدارک موردتقاضا دانشگاه اقدام نمایند

 

مدارک لازم

داوطلبانی که تصمیم گیری نهایی خود را انجام داده اند و قصد تحصیل در مقطع کاردانی بدون کنکور دانشگاه آزاد دارند؛ باید نسبت به تکمیل مدارک موردنیاز اقدام نمایند. در جدول زیر مجموعه مدارک را گردآوری و ارائه کرده ایم.

شناسنامه کارت ملی عکس 3*4 جدید
تاییدیه تحصیلی مدرک تعیین وضعیت نظام وظیفه (داوطلبان آقا) مدرک دیپلم 

 

توجه داشته باشید، مدارک موردنیاز در سامانه ثبت نام بارگذاری خواهند شد؛ همچنین هنگام تکمیل ثبت نام و مراجعه حضوری به دانشگاه مدارک خود را بهمراه داشته باشید.

 

سامانه ثبت نام

داوطلبان برای ثبت نام در زمان مقرر باید به سامانه ثبت نام دانشگاه آزاد به آدرس azmoon.iau.ac.ir مراجعه نمایند. در حال حاضر لینک مربوط به ثبت نام فعال نیست؛ اما به محض فعال شدن لینک ثبت نام باید نسبت به خرید کارت اعتباری و تکمیل فرایند ثبت نام اقدام نمایید.

شما برای تکمیل فرایند ثبت نام می‌توانید با مرکز مشاوره دانتل تماس بگیرید تا همکاران ما این پروسه را برای شما انجام دهند.

 

نحوه ثبت نام بدون کنکور کنکور کاردانی دانشگاه آزاد 1400

متقاضیان برای ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد در ابتدا نسبت به دانلود و مطالعه دفترچه اقدام نمایند. پس از جمع بندی و تصمیم گیری در مورد آینده تحصیلی وارد سامانه ثبت نام دانشگاه آزاد به آدرس azmoon.iau.ac.ir شده و بر روی لینک ثبت نام براساس سوابق تحصیلی کلیک کنید.

پس از ورود به صفحه ثبت نام باید نسبت به خرید کارت اعتباری اقدام نمایید. پس از تکمیل فرایند خرید کد رهگیری از طریق سامانه در اختیار شما قرار خواهد گرفت؛ بوسیله این کد رهگیری وارد صفحه ثبت نام شده و اطلاعات خود را بارگذاری نمایید.

توجه داشته باشید در حال حاضر لینک مربوط به ثبت نام فعال نیست؛ به محض فعال شدن سامانه ثبت نام از طریق همین مقاله مطلع خواهید شد؛ همچنین راهنمای تصویری ثبت نام همزمان با شروع بازه انجام آن در این مقاله قرار داده می‌شود.

 

مشاوره ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

دوره کاردانی یا فوق دیپلم دارای کدرشته های بسیار متنوعی است؛ داوطلبانی که در این دوره مشغول به تحصیل می شوند پس از فارغ التحصیلی وارد بازارکار شده یا نسبت به ادامه تحصیل اقدام می نمایند. این امر نشان دهنده اهمیت انتخاب رشته و دانشگاه موردتحصیل می‌باشد. پیشنهاد ما به شما این است که پیش از شروع تحصیل با مشاور گفتگو کنید تا براساس ویژگی های شما، آینده شغلی و تحصیلی رشته ها مختلف به شما کمک کند تا بهترین تصمیم ممکن را بگیرید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 46291403-021 تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره