ثبت نام کنکور کارشناسی ارشدکارشناسی ارشد

مدارک ثبت نام کنکور ارشد دانشگاه آزاد ۱۴۰۱

مدارک لازم برای ثبت نام کنکور ارشد دانشگاه آزاد ۱۴۰۱ شامل فایل عکس اسکن شده داوطلب، سریال کارت اعتباری ثبت نام و مدارک شناسایی و تحصیلی داوطلب می باشد. کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری و آزاد با یکدیگر ادغام شده است و ثبت نام از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی ” sanjesh.org ” انجام می شود. دسته ای از داوطلبان واجد الشرایط  که قصد دارند مراحل نام نویسی در آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد را انجام دهند، لازم است ابتدا مدارک لازم را آماده کنند و سپس مطابق آن ها بندهای مختلف فرم ثبت نام را تکمیل کنند. در ادامه این مطلب به اطلاعات لازم ثبت نام کنکور ارشد دانشگاه آزاد 1401 اشاره کرده ایم.

 

مدارک ثبت نام کنکور ارشد دانشگاه آزاد ۱۴۰۱

تمامی مراحل ثبت نام کنکور ارشد دانشگاه آزاد ۱۴۰۱ از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می گیرد. برای تکمیل اینترنتی فرم تقاضانامه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد، متقاضیان بایستی اطلاعات خواسته شده را به درستی و مطابق مدرک شناسایی و تحصیلی خود وارد کنند.

توصیه مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل به شما متقاضیان ثبت نام در کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد این است که حتما قبل از مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مدرک لازم را آماده نزد خود داشته باشید. به همراه داشتن مدارک لازم جهت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد، ضمن اینکه باعث می شود شما اطلاعات خواسته شده را به درستی وارد کنید، باعث تسریع روند نام نویسی نیز خواهد شد.

 

اسکن عکس داوطلب

از مهم ترین مدارکی که داوطلبان باید برای ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد با رگذاری کنند، عکس داوطلب می باشد. مشخصات عکس ارسالی داوطلب به شرح موارد زیر می باشد:

✅ سایز 4*3 یا 4*6 و حداکثر اندازه 400 × 300 پیکسل و حداقل اندازه300 × 200 پیکسل

✅ تمام رخ و فاقد تاخوردگی

✅ گرفته شده در سال جاری و کاملا واضح و بدون اثر مهر، لکه، منگنه

✅ فرمت jpg  و حداکثر حجم 70 کیلوبایت

✅ عکس رنگی و دارای زمینه سفید

✅ داوطلبان خانم باید یک عکس باحجاب بارگذاری کنند اما حجاب آن ها باید به گونه ای باشد که صورتشان به طور کامل مشخص باشد.

❌ عکس ارسالی داوطلب باید مطابق مشخصات گفته شده در دفترچه باشد و اسکن عکس از روی کارت های شناسایی شامل کارت ملی، شناسنامه و …. مورد قبول نیست.

❌ در صورتی که داوطلبان عکس خود را اشتباه ارسال کنند و یا دارای مشخصات گفته نشده نباشد، ثبت نام آن ها از بین خواهد رفت.

 

اطلاعات شخصی و تحصیلی 

برای تکمیل فرم تقاضانامه اینترنتی ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد به برخی اطلاعات تحصیلی و شناسنامه ای به شرح موارد زیر نیز نیاز می باشد:

 • شماره شناسنامه و سری و سریال شناسنامه
 •  کد ملی
 • تاریخ تولد و کد محل تولد و کد محل صدور شناسنامه
 •  کد نظام وظیفه داوطلبان آقا
 • کد پیگیری 13 رقمی مربوط به اتباع غیرایرانی
 •  کد رشته و موسسه مقطع کارشناسی
 • کد رشته امتحانی اول (اصلی)
 • کد رشته امتحانی دوم (شناور)
 • کد و نام شهرستان برای تعیین حوزه امتحانی
 •  آدرس محل سکونت و کد پستی
 •  تلفن ثابت و همراه و پست الکترونیک

 

مدارک ثبت نام ارشد دانشگاه آزاد ۱۴۰۱ | کارت اعتباری 

داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد بایستی جهت تکمیل مراحل ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد، ابتدا هزینه ثبت نام در این آزمون را پرداخت کنند. پرداخت هزینه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد با خرید کارت اعتباری ثبت نام امکان پذیر می باشد.

🔵 هر سریال ثبت نام مختص نام نویسی در یک کد رشته محل می باشد. متقاضیانی که قصد دارند در دوکد رشته محل نام نویسی کنند باید دوکارت اعتباری جداگانه تهیه کنند.

🔵 داوطلبانی که قصد دارند در انتخاب رشته خود کد رشته محل های دانشگاه های پیام نور وغیر انتفاعی را نیز انتخاب کنند، لازم است کارت اعتباری مربوط به این دانشگاه ها را نیز تهیه کنند.

 

مدارک ثبت نام ارشد دانشگاه آزاد ۱۴۰۱ | فرم معدل

دسته ای از داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1401  که جزو دانشجویان سال آخر دوره کارشناسی هستند و حداکثر تا تاریخ 31 شهریورماه 1401 فارغ التحصیل می شوند، باید فرم مربوط به معدل را تکمیل نمانید. فرم مخصوص معدل در انتهای دفترچه ثبت نام ارشد دانشگاه آزاد ۱۴۰۱ قرار دارد و بایستی که پس از تکمیل شدن به مهر و تائید دانشگاه محل فارغ التحصیلی داوطلب برسد.

 

کد پیگیری ۱۲ رقمی سهمیه

داوطلبانی که برای شرکت در کنکور کارشناسی ارشد دارای یکی از سهمیه های رزمندگان و ایثارگران هستند، لازم است به واحد مربوطه مراجعه کنند و کد پیگیری 12 رقمی خود را دریافت نمایند.

 

کد پیگیری اتباع غیر ایرانی

اتباع خارجی که قصد شرکت در کنکور کارشناسی ارشد را دارند، باید نسبت به دریافت کد اتباع خارجی اقدام کنند چراکه یکی از اطلاعات مهم جهت ثبت نام آن ها می باشد.

 

تشکیل پرونده در سازمان بهزیستی

دسته ای از داوطلبان که دارای معلولیت هایی شامل کم بینایی و نابینایی، کم شنوایی و ناشنوایی، معلولیت جسمی و حرکتی هستند می توانند در فرم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد نوع معلولیت خود را وارد کنند.

این دسته از متقاضیان کنکور کارشناسی ارشد جهت استفاده از تسهیلات لازم می توانند ابتدا در سازمان بهزیستی تشکیل پرونده دهند تا وضعیت آن ها از سوی سازمان بهزیستی کل کشور بررسی شود.

بخوانید: راهنما کامل ثبت نام کنکور ارشد ۱۴۰۱

 

مشاوره مدارک لازم ثبت نام کنکور ارشد دانشگاه آزاد ۱۴۰۱

تمامی علاقه مندان به ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری و آزاد، جهت تکمیل مراحل نام نویسی خود ملزم به وارد کردن مدارک و اطلاعات خواسته شده به شرح موارد بالا می باشند. برای کاهش خطا در تکمیل فرم تقاضانامه توصیه می شود از فرم پیش نویس ثبت نام که در انتهای دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد قرار دارد، استفاده کنید.

لازم است اشاره کنیم اگر داوطلبان برخی اطلاعات خود را به اشتباه وارد کنند، امکان ویرایش اطلاعات ثبت نامی قبل از اتمام مهلت ثبت نام و با استفاده از کد پیگیری امکان پذیر است.

چنانچه پیرامون مدارک لازم ثبت نام کنکور ارشد دانشگاه آزاد 1401 سوالی دارید، می توانید با استفاده از خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی مرکز مشاوره تحصیلی دانتل پاسخ سوالات خود را دریافت کنید ویا تمامی مراحل ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد و بارگذاری مدارک خود را به مشاوران مجرب این مرکز بسپارید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه لازم ثبت نام کنکور ارشد دانشگاه آزاد ۱۴۰۱ می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 46291403-021 تماس بگیرید.

 

 

سوالات متداول

ارسال مدارک و وارد کردن اطلاعات لازم ثبت نام کنکور ارشد دانشگاه آزاد ۱۴۰۱ از طریق کدام سایت انجام می شود؟

ارسال و وارد کردن اطلاعات لازم ثبت نام کنکور ارشد دانشگاه آزاد 1401 از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی ” sanjesh.org ” انجام می شود.

مدارک لازم ثبت نام کنکور ارشد دانشگاه آزاد ۱۴۰۱ شامل چه مدارکی است؟

مدارک شامل فایل عکس اسکن شده داوطلب، سریال کارت اعتباری ثبت نام و مدارک شناسایی و تحصیلی داوطلب می باشد.

متقاضیان از چه طریقی می توانند از مدارک لازم ثبت نام کنکور ارشد دانشگاه آزاد 1401 مطلع شوند؟

این مدارک در دفترچه راهنمای ثبت نام و این مقاله از سایت دانتل درج شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره