ثبت نام کنکور کارشناسی ارشدکارشناسی ارشد

شرایط ثبت نام کنکور ارشد دانشگاه آزاد ۱۴۰۱

شرایط ثبت نام کنکور ارشد دانشگاه آزاد ۱۴۰۱ در دفترچه ثبت نام شرح داده شده است. سازمان سنجش آموزش کشور مسئول برگزاری کنکور کارشناسی ارشد 1401 برای تمامی داوطلبان ورود به مقطع کارشناسی ارشد در دوره های روزانه، نوبت دوم‌، غیرانتفاعی، پیام نور، پردیس خودگردان وهمینطور دانشگاه آزاد می‌باشد. نکته ای که داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد و متقاضیان ارشد دانشگاه آزاد، بایستی بدان توجه داشته باشند این است که داوطلبانی مجاز به ثبت نام در این آزمون می باشند که دارای شرایط ثبت نام، طبق دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد باشند. با توجه به این توضیحات در ادامه این مطلب به ارائه اطلاعاتی پیرامون شرایط ثبت نام ارشد دانشگاه آزاد ۱۴۰۱ می‌پردازیم.

 

شرایط ثبت نام کنکور ارشد دانشگاه آزاد ۱۴۰۱

داوطلبانی که قصد شرکت در کنکور کارشناسی ارشد را دارند، بایستی پیش از هر اقدامی دفترچه ثبت نام ارشد دانشگاه آزاد ۱۴۰۱ را دریافت کنند و به دقت مندرجات آن را مطالعه و بررسی کنند. از مهمترین نکاتی که در این دفترچه بدان اشاره شده است، شرایط ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد برای تمامی داوطلبان از جمله داوطلبان دانشگاه آزاد می‌باشد که شامل دو بخش شرایط عمومی و شرایط اختصاصی است که در ادامه بررسی آن می پردازیم.

 

شرایط عمومی

❌ تمامی داوطلبان بایستی به دین مبین اسلام و یا یکی از ادیان تصریح شده در قانون اصلی جمهوری اسلامی ایران معتقد باشند.

❌ شرکت کنندگان نباید هیچگونه دشمنی و عناد با نظام جمهوری اسلامی ایران داشته باشند. چنانچه داوطلب دارای سابقه دشمنی با نظام جمهوری اسلامی ایران بوده است باید تغيير نظر او محرز شود.

❌ داوطلبان نباید هیچ گونه فساد اخلاقی و اعتیاد به مواد مخدر داشته باشند.

❌ تمامی متقاضیان نباید سابقه عضویت در گروه های ضد انقلابی همچون ساواک و فراماسونری و همانند آنها داشته باشند.

❌ داوطلبان نباید خلاف مقررات شغلی و تحصیلی در مدت زمان تحصیل و یا اشتغال خود مرتکب شده باشند.

 

شرایط اختصاصی

✅ شرایط داوطلبانی مجاز به ثبت نام و شرکت در آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد هستند که باید دارای مدرک کارشناسی، کارشناسی ارشد و یا اشتغال به تحصیل در سال آخر مقطع کارشناسی باشند.

✅ دانشجویان سال آخر کارشناسی بایستی تا 31 شهریور همان سال فارغ التحصیل شوند.

✅ دانشجویانی که درحال تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد هستند، چنانچه انصراف از تحصیل دهند، مجاز به ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد خواهند بود.

✅ داوطلبانی که یک بار در مقطع کارشناسی ارشد دوره روزانه تحصیل کرده باشند چنانچه مجدد در دوره روزانه پذیرفته شوند، باید شهریه ای معادل با شهریه دوره شبانه پرداخت کنند.

✅ شرکت در کنکور مقطع کارشناسی ارشد دارای شرط معدل است. داوطلبانی که دارای معدل کمتر از 12 در مقطع کارشناسی هستند، مجاز به ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد نیستند.

✅ داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد که جزو فارغ التحصیلان رشته‌های دبیری هستند، بایستی برای شرکت در این آزمون موافقت نامه کتبی مبنی بر ادامه تحصیل از وزارت آموزش و پرورش دریافت کنند.

✅ داوطلبان آقا نباید از نظر نظام وظیفه منعی برای شرکت در آزمون کارشناسی ارشد داشته باشند.

✅ آن دسته از داوطلبان که در وزارتخانه ها، سازمان ها و نهادهای دولتی مشغول به کار هستند بايد قبل از ثبت نام موافقت كتبی و بدون قيد و شرط محل كار خود جهت ادامه تحصيل دريافت کنند.

 

مشاوره شرایط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ۱۴۰۱

1️⃣ متقاضیان ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد ۱۴۰۱ درصورتی که از پذیرفته شدگان قطعی دوره روزانه کنکور کارشناسی ارشد 1400 باشند؛ حتی اگر اقدام به ثبت نام در دانشگاه نیز نکرده باشند، مجاز به ثبت نام در آزمون ارشد 1401 نیستند.

2️⃣ در دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد علاوه بر شرایط عمومی و اختصاصی، شرایط ثبت نام مربوط به اتباع خارجی و مقررات وظیفه عمومی نیز درج شده است، که لازم است داوطلبان آقا و اتباع آنها را نیز مطالعه کنند.

3️⃣ چنانچه داوطلبی واجد شرایط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد باشد و بخواهد دریک رشته امتحانی اصلی و یک کد رشته شناور شرکت کند، بایستی برای هر کدام کارت اعتباری جداگانه تهیه نماید. برای مشاوره تحصیلی تلفنی با مشاوران مجموعه دانتل با شماره های زیر تماس بگیرید.

بخوانید: راهنما کامل ثبت نام ارشد

 

برای دریافت مشاوره در زمینه شرایط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ۱۴۰۱ می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 46291403-021 تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره