کارشناسی ارشدثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

دانلود دفترچه ثبت نام کنکور ارشد دانشگاه آزاد ۱۴۰۲

دفترچه ثبت نام کنکور ارشد دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می گردد. دسته ای از داوطلبان که جزو فارغ التحصیلان و یا دانشجویان سال آخرمقطع کارشناسی هستند و قصد دارند در مقطع کارشناسی ارشد وارد دانشگاه آزاد شوند، باید در آزمون یکپارچه ای که توسط سازمان سنجش برای مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری و آزاد برگزار می گردد، شرکت کنند. متقاضیان می بایست به منظور اطلاع از شرایط و دیگر جزئیات آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد، نسبت به دریافت و مطالعه دفترچه ثبت نام ارشد دانشگاه آزاد 1402 اقدام نمایند. در ادامه زمان انتشار و لینک دانلود دفترچه نامبرده را قرار داده ایم.

دفترچه ثبت نام ارشد دانشگاه آزاد ۱۴۰۲

علاقه مندان به شرکت در کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد باید ابتدا این دفترچه ثبت نام ارشد دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ را دریافت و مطالعه کنند. بنابراین برای ورود به مقطع ارشد دانشگاه آزاد هیچ آزمون جداگانه ای برگزار نمی گردد و دفترچه‌ی جداگانه‌ای نیز منتشر نمی شود.

داوطلبانی که مطابق دفترچه‌ی راهنما واجد الشرایط هستند، می توانند جهت تکمیل مراحل نام نویسی خود در کنکور کارشناسی ارشد از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی ” sanjesh.org ” اقدام کنند.

دانلود دفترچه ثبت نام کنکور ارشد دانشگاه آزاد 1402

اشاره کردیم لازم است داوطلبان قبل از هر گونه اقدامی ابتدا دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارش آزاد را دریافت و مطالعه کنند. اینکار باعث می شود که متقاضیان از تمامی شرایط ثبت نام مطلع گردند. با کلیک بر روی لینک زیر می توانید این دفترجه را دانلود نمایید.

دانلود دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۲

تاکنون دفترچه راهنما منتشر نشده است، به محض انتشار در این مقاله نیز بروزرسانی شده و لینک دریافت دفترچه‌ی مربوط به سال جاری را قرار خواهیم داد. پیشنهاد می کنیم پیش از نام نویسی حتما مقاله راهنما زیر را مطالعه نمایید.

بخوانید: راهنما کامل ثبت نام ارشد

زمان انتشار دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد آزاد ۱۴۰۲

دانلود دفترچه ثبت نام کنکور ارشد ۱۴۰۲ دانشگاه های سراسری و ازاد به صورت همزمان و یا چند روز قبل از فعال شدن لینک ثبت نام در سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر و امکان پذیر می گردد.

پیش بینی می شود دفترچه راهنما همزمان با آغاز ثبت نام در تاریخ ۱۶ آذر ۱۴۰۱ منتشر شود.

با توجه به اینکه تاریخ ثبت نام در تاریخ 16 آذر لغایت 22 آذر ماه 1401 اعلام شده است، احتمالا دفترچه مربوطه نیز در روزهای قبل و یا همزمان با تاریخ ثبت نام منتشر شود. چنانچه تاریخ دقیق انتشار دفترچه‌ی راهنما منتشر گردد، در این قسمت از مقاله اطلاع رسانی می کنیم.

جزئیات دفترچه ثبت نام ارشد آزاد ۱۴۰۲

مطالعه دفترچه ثبت نام ارشد دانشگاه آزاد 1402 به دلیل داشتن مندرجات مهم، حائز اهمیت می باشد. متقاضیان بایستی که در اولین قدم سعی کنند تمامی مندرجات این دفترچه را به طور کامل مطالعه کنند و سپس در صورتی که واجد الشرایط بودند؛ اقدامات لازم را انجام دهند. از مهم ترین مندرجات دفترچه راهنما به شرح موارد زیر می باشد:

  • شرايط عمومی و اختصاصی
  • مقررات وظيفه عمومی
  • شرايط و ضوابط مربوط به ثبت نام اتباع خارجی
  • سهميه های موثر در کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد
  • مدارک ثبت نام کنکور ارشد دانشگاه آزاد
  • نحوه تكميل فرم ثبت نام
  • امتحانات، انتخاب‌رشته و نحوه گزينش نهايی
  • جدول نام استان، نام و كد شهرستان محل اقامت
  • جداول مربوط به رشته‌های امتحانی
  • فرم پيش نويس ثبت نام

شرایط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور ارشد آزاد

از مهم ترین بخش های دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۲ بخش شرایط لازم برای ثبت نام در این آزمون می باشد. در ادامه به مهم ترین شرایطی که داوطلبان باید آن ها را داشته باشند، اشاره کرده ایم :

✅متقاضیان باید دارای مدرک کارشناسی ویا کارشناسی ارشد بانشد، تا مجاز به نام نویسی در کنکور ارشد دانشگاه آزاد شوند.

✅داوطلبانی که در حال تحصیل در سال آخر مقطع کارشناسی هستند، باید تحصیلات خود را تا پایان شهریور ماه سال ۱۴۰۲ به پایان برسانند.

✅متقاضیان کنکور ارشد که در حال تحصیل در مقاطع تحصیلی ارشد و دکتری هستند، باید قبل از مهلت ثبت نام کنکور ارشد دانشگاه آزاد 1402 از محل تحصیل خود انصراف قطعی دهند.

✅داوطلبان کنکور ارشد آزاد که جزو دانش آموختگان رشته پزشکی هستند، باید ابتدا وضعیت طرح تعهد به خدمت خود را مشخص کنند.

✅داوطلبان و فارغ التحصیلان رشته دبیری، برای ثبت نام باید ابتدا موافقت نامه کتبی و بی قید و شرط خود را از وزارت آموزش و پرورش دریافت کنند.

✅شاغلین در وزارت خانه ها، سازمان ها و نهادهای دولتی، در صورتی مجاز به ثبت نام در کنکور کارشناسی ارشد هستند که موافقت نامه بی قید و شرط از محل کار خود دریافت کنند.

✅از دیگر شرایط مندرج در دفترچه ثبت نام کنکور ارشد دانشگاه آزاد 1402 شرایط مربوط به ثبت نام اتباع خارجی می باشد. داوطلبان غیر ایرانی کنکور ارشد در دانشگاه آزاد، در صورت داشتن اقامت قانونی در ایران، مجاز به ثبت نام در این آزمون می باشند. این دسته از داوطلبان باید مدارک اقامتی لازم همچون دفترچه پناهندگی سیاسی معتبر صادره از نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران و یا گذرنامه با حداقل شش ماه اقامت را ارائه دهند.

شرایط نظام وظیفه آقایان

داوطلبان آقا علاوه بر شرایطی که نام بردیم، باید دارای شرایط مربوط به نظام وظیفه دفترچه ثبت نام کنکور ارشد دانشگاه آزاد 1402 نیز باشند و وضعیت نظام وظیفه خود را مشخص کنند. افرادی که در یکی از وضعیت های زیر قرار دارند، از نظر نظام وظیفه منعی برای ثبت نام در کنکور ارشد آزاد نخواهند داشت.

❌داشتن کارت پایان خدمت دائمی و یا کارت معافیت دائم

❌داشتن برگ معافیت موقت بدون غیبت

❌داوطلبان با سن عدم اعزام به خدمت یعنی متولدین 1354 و پایین تر

❌پذیرفته شدگان در مقطع کارشناسی ارشد بلافاصله پس از فارغ التحصیلی در مقطع کارشناسی

❌داوطلبان با مدرک کارشناسی و در حال خدمت سربازی و بدون سابقه غیبت

❌طلاب علوم دینی با معافیت تحصیلی از حوزه‌های علمیه 

❌دانشجویانی که از محل تحصیل خود انصراف داده اند و از انصراف آن ها تا پذیرش در مقطع ارشد، بیش از یکسال سپری نشده است.

❌داوطلبانی که در سنوات مجاز کارشناسی فارغ التحصیل شده اند و دارای برگه اعزام به خدمت و بدون غیبت هستند و تاریخ پذیرش آن ها قبل از تاریخ اعزام به خدمت است.

داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد برای ورود به دانشگاه آزاد، در صورتی که پس از مطالعه دفترچه راهنمای کنکور ارشد دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ واجد الشرایط بودند، ابتدا می توانند فرم پیش نویس ثبت نام انتهای دفترچه را تکمیل کنند و سپس جهت تکمیل مراحل ثبت نام خود اقدام کنند. تکمیل فرم پیش نویس ثبت نام به متقاضیان کمک می کند تا میزان اشتباه و خطای آن ها در طول فرآیند نام نویسی در سایت سازمان سنجش به حداقل برسد.

مشاوره نام نویسی کنکور ارشد ۱۴۰۲

داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد برای ورود به دانشگاه ازاد، در صورتی که پس از مطالعه دفترچه ثبت نام ارشد دانشگاه آزاد واجد الشرایط بودند، ابتدا می توانند فرم پیش نویس ثبت نام انتهای دفترچه ثبت نام را تکمیل کنند و سپس جهت تکمیل مراحل ثبت نام خود اقدام کنند.

تکمیل فرم پیش نویس ثبت نام به متقاضیان کمک می کند تا میزان اشتباه و خطای آن ها در طول فرآیند نام نویسی در سایت سازمان سنجش به حداقل برسد.

داوطلبانی که پیرامون ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سوال دارند، می توانند با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل تماس حاصل بفرمایند و با استفاده از خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی راهنمایی های لازم را دریافت کنند.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه دفترچه ثبت نام ارشد دانشگاه آزاد 1402 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 91005066-021 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

دفترچه ثبت نام ارشد دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ در چه تاریخی منتشر خواهد شد؟

تاریخ دقیق انتشار دفترچه‌ی ثبت نام مشخص نیست، اما احتمالا همزمان با شروع فرآیند ثبت نام در نیمه های آذر ماه منتشر گردد.

دفترچه ثبت نام از طریق کدام سایت منتشر می شود؟

دفترچه‌ی راهنما از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی ” sanjesh.org” منتشر می شود.

آیا دفترچه‌ی ثبت نام به صورت مشترک برای دانشگاه های سراسری و آزاد منتشر می شود؟

بله، از آنجایی که کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری و آزاد با یکدیگر ادغام شده است به صورت مشترک برای هردو منتشر می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره