ثبت نام کنکور کارشناسی ارشدکارشناسی ارشد

دفترچه ثبت نام ارشد دانشگاه آزاد ۱۴۰۱

دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ۱۴۰۱ از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می گردد. دسته ای از داوطلبان که جزو فارغ التحصیلان و یا دانشجویان سال آخرمقطع کارشناسی هستند و قصد دارند در مقطع کارشناسی ارشد وارد دانشگاه آزاد شوند، باید در آزمون یکپارچه ای که توسط سازمان سنجش برای مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری و آزاد برگزار می گردد، شرکت کنند. متقاضیان می بایست به منظور اطلاع از شرایط و دیگر جزئیات آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد، نسبت به دریافت و مطالعه دفترچه ثبت نام ارشد دانشگاه آزاد 1401 اقدام نمایند. در ادامه زمان انتشار و لینک دانلود دفترچه نامبرده را قرار داده ایم.

 

دفترچه ثبت نام ارشد دانشگاه آزاد ۱۴۰۱

علاقه مندان به شرکت در کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد باید ابتدا این دفترچه‌ی را دریافت و مطالعه کنند. بنابراین برای ورود به مقطع ارشد دانشگاه آزاد هیچ آزمون جداگانه ای برگزار نمی گردد و دفترچه‌ی جداگانه ای نیز منتشر نمی شود.

داوطلبانی که مطابق دفترچه‌ی راهنما ثبت نام کارشناسی ارشد 1401 واجد الشرایط هستند، می توانند جهت تکمیل مراحل نام نویسی خود در کنکور کارشناسی ارشد 1401 از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی ” sanjesh.org ” اقدام کنند.

 

دانلود دفترچه ثبت نام کنکور ارشد دانشگاه آزاد ۱۴۰۱

اشاره کردیم لازم است داوطلبان قبل از هر گونه اقدامی ابتدا دفترچه‌ی ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری و آزاد را دریافت و مطالعه کنند. اینکار باعث می شود که متقاضیان از تمامی شرایط ثبت نام ارشد دانشگاه آزاد مطلع گردند. با کلیک بر روی لینک زیر می توانید این دفترجه را دانلود نمایید.

دانلود دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۱

تاکنون دفترچه‌ی راهنمای ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری و آزاد 1401 منتشر نشده است، به محض انتشار دفترچه‌ی ثبت نام این مقاله نیز بروز رسانی شده و لینک دریافت دفترچه‌ی مربوط به سال جاری را قرار خواهیم داد.

بخوانید: راهنما کامل ثبت نام ارشد ۱۴۰۱

 

زمان انتشار دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد آزاد ۱۴۰۱

دفترچه ثبت نام کنکور ارشد 1401 دانشگاه های سراسری و ازاد به صورت همزمان و یا چند روز قبل از فعال شدن لینک ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1401 در سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می گردد.

با توجه به اینکه تاریخ ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1401 تاریخ 16 آذر ماه لغایت 23 آذر ماه 1400 اعلام شده است، احتمالا دفترچه مربوطه نیز در روزهای قبل و یا همزمان با تاریخ ثبت نام یعنی در 16 آذر ماه 1400 منتشر شود. چنانچه تاریخ دقیق انتشار دفترچه‌ی راهنما ثبت نام منتشر گردد، در این قسمت از مقاله اطلاع رسانی می کنیم.

 

جزئیات دفترچه ثبت نام ارشد دانشگاه آزاد 1401

مطالعه دفترچه ثبت نام ارشد دانشگاه آزاد 1401 به دلیل داشتن مندرجات مهم، حائز اهمیت می باشد. متقاضیان بایستی که در اولین قدم سعی کنند تمامی مندرجات این دفترچه را به طور کامل مطالعه کنند و سپس در صورتی که واجد الشرایط بودند؛ اقدامات لازم را انجام دهند. از مهم ترین مندرجات دفترچه ثبت نام کنکور ارشد دانشگاه آزاد 1401 به شرح موارد زیر می باشد:

  • شرايط عمومی و اختصاصی
  • مقررات وظيفه عمومی
  • شرايط و ضوابط مربوط به ثبت نام اتباع خارجی
  • سهميه های موثر در کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد
  • مدارک ثبت نام کنکور ارشد دانشگاه آزاد ۱۴۰۱[
  • نحوه تكميل فرم ثبت نام
  • امتحانات، انتخاب رشته و نحوه گزينش نهايی
  • جدول نام استان، نام و كد شهرستان محل اقامت
  • جداول مربوط به رشته های امتحانی
  • فرم پيش نويس ثبت نام

 

از مهم ترین شرایط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور ارشد آزاد

از مهم ترین بخش های دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1401 بخش شرایط لازم برای ثبت نام در این آزمون می باشد. در ادامه به مهم ترین شرایطی که داوطلبان باید آن ها را داشته باشند، اشاره کرده ایم :

✅ متقاضیان باید دارای مدرک کارشناسی ویا کارشناسی ارشد بانشد، تا مجاز به نام نویسی در کنکور ارشد دانشگاه آژاد 1401 شوند.

✅ داوطلبانی که در حال تحصیل در سال آخر مقطع کارشناسی هستند، باید تحصیلات خود را تا پایان شهریور ماه سال 1401 به پایان برسانند.

✅ متقاضیان کنکور ارشد که در حال تحصیل در مقاطع تحصیلی ارشد و دکتری هستند، باید قبل از مهلت ثبت نام کنکور ارشد دانشگاه آژاد 1401 از محل تحصیل خود انصراف قطعی دهند.

✅ داوطلبان کنکور ارشد آزاد که جزو دانش آموختگان رشته پزشکی هستند، باید ابتدا وضعیت طرح تعهد به خدمت خود را مشخص کنند.

✅ داوطلبان و فارغ التحصیلان رشته دبیری، برای ثبت نام در کنکور کارشناسی ارشد 1401، باید ابتدا موافقت نامه کتبی و بی قید و شرط خود را از وزارت آموزش و پرورش دریافت کنند.

✅ شاغلین در وزارت خانه ها، سازمان ها و نهادهای دولتی، در صورتی مجاز به ثبت نام در کنکور کارشناسی ارشد هستند که موافقت نامه بی قید و شرط از محل کار خود دریافت کنند.

✅ از دیگر شرایط مندرج در دفترچه ثبت نام کنکور ارشد دانشگاه آزاد 1401 شرایط مربوط به ثبت نام اتباع خارجی می باشد. داوطلبان غیر ایرانی کنکور ارشد در دانشگاه آزاد، در صورت داشتن اقامت قانونی در ایران، مجاز به ثبت نام در این آزمون می باشند. این دسته از داوطلبان باید مدارک اقامتی لازم همچون دفترچه پناهندگی سیاسی معتبر صادره از نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران و یا گذرنامه با حداقل شش ماه اقامت را ارائه دهند.

 

شرایط نظام وظیفه آقایان

داوطلبان آقا در کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1401، علاوه بر شرایطی که نام بردیم، باید دارای شرایط مربوط به نظام وظیفه نیز باشند و وضعیت نظام وظیفه خود را مشخص کنند. افرادی که در یکی از وضعیت های زیر قرار دارند، از نظر نظام وظیفه منعی برای ثبت نام در کنکور ارشد آزاد نخواهند داشت.

❌ داشتن کارت پایان خدمت دائمی و یا کارت معافیت دائم

❌ داشتن برگ معافیت موقت بدون غیبت

❌ داوطلبان با سن عدم اعزام به خدمت یعنی متولدین 1354 و پایین تر

❌ پذیرفته شدگان در مقطع کارشناسی ارشد بلافاصله پس از فارغ التحصیلی در مقطع کارشناسی

❌ داوطلبان با مدرک کارشناسی و در حال خدمت سربازی و بدون سابقه غیبت

❌ طلاب علوم دینی با معافیت تحصیلی از حوزه‌های علمیه 

❌ دانشجویانی که از محل تحصیل خود انصراف داده اند و از انصراف آن ها تا پذیرش در مقطع ارشد، بیش از یکسال سپری نشده است.

❌ داوطلبانی که در سنوات مجاز کارشناسی فارغ التحصیل شده اند و دارای برگه اعزام به خدمت و بدون غیبت هستند و تاریخ پذیرش آن ها قبل از تاریخ اعزام به خدمت است.

داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد برای ورود به دانشگاه آزاد، در صورتی که پس از مطالعه دفترچه راهنمای کنکور ارشد دانشگاه آزاد 1401 واجد الشرایط بودند، ابتدا می توانند فرم پیش نویس ثبت نام انتهای دفترچه را تکمیل کنند و سپس جهت تکمیل مراحل ثبت نام خود اقدام کنند. تکمیل فرم پیش نویس ثبت نام به متقاضیان کمک می کند تا میزان اشتباه و خطای آن ها در طول فرآیند نام نویسی در سایت سازمان سنجش به حداقل برسد.

 

مشاوره نام نویسی کنکور ارشد ۱۴۰۱

داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد برای ورود به دانشگاه ازاد، در صورتی که پس از مطالعه دفترچه ثبت نام ارشد دانشگاه آزاد ۱۴۰۱ واجد الشرایط بودند، ابتدا می توانند فرم پیش نویس ثبت نام انتهای دفترچه‌ی را تکمیل کنند و سپس جهت تکمیل مراحل ثبت نام خود اقدام کنند.

تکمیل فرم پیش نویس ثبت نام به متقاضیان کمک می کند تا میزان اشتباه و خطای آن ها در طول فرآیند نام نویسی در سایت سازمان سنجش به حداقل برسد.

داوطلبانی که پیرامون مندرجات دفترچه‌ی راهنمای ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری و آزاد سوال دارند، می توانند با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل تماس حاصل بفرمایند و با استفاده از خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی راهنمایی های لازم را دریافت کنند.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه ثبت نام کنکور ارشد 1401 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 46291403-021 تماس بگیرید.

 

 

سوالات متداول

دفترچه‌ی ثبت نام ارشد دانشگاه آزاد 1401 در چه تاریخی منتشر خواهد شد؟

تاریخ دقیق انتشار دفترچه‌ی ثبت نام ارشد دانشگاه آزاد 1401 مشخص نیست، اما احتمالا همزمان با شروع فرآیند ثبت نام در نیمه های آذر ماه منتشر گردد.

دفترچه ثبت نام ارشد دانشگاه آزاد ۱۴۰۱ از طریق کدام سایت منتشر می شود؟

دفترچه‌ی ثبت نام ارشد دانشگاه آزاد 1401 از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی ” sanjesh.org” منتشر می شود.

آیا دفترچه‌ی ثبت نام ارشد 1401 به صورت مشترک برای دانشگاه های سراسری و آزاد منتشر می شود؟

بله، از آنجایی که کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری و آزاد با یکدیگر ادغام شده است، دفترچه ثبت نام ارشد دانشگاه آزاد 1401 نیز به صورت مشترک برای هردو منتشر می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره