کارشناسی ارشدثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

هزینه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۳

کانال تلگرام تحصیلی     

پرداخت هزینه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۳ به صورت اینترنتی و از طریق خرید کارت اعتباری امکان پذیر است. با توجه به ادغام کنکور ارشد سراسری و آزاد، تمامی متقاضیان با خرید یک کارت اعتباری مجاز هستند تا کد رشته‌های مربوط به دانشگاه‌های سراسری و آزاد را انتخاب کنند. داوطلبانی که تمایل به انتخاب کد رشته‌های مربوط به دانشگاه‌های پیام نور و غیرانتفاعی را داشته باشند، موظف به خرید کارت اعتباری مجزا خواهند بود. در این مقاله میزان و نحوه پرداخت مبلغ ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1403 را مورد بررسی قرار می دهیم.

 

هزینه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۳

امکان پرداخت هزینه همزمان با آغاز بازه زمانی ثبت نام فراهم می‌شود. داوطلبان با توجه به انتخاب‌های خود هزینه‌های مشخصی را پرداخت می‌کنند. میزان هزینه ثبت نام کنکور ارشد ۱۴۰۳ از طرف سازمان مرکزی سنجش تعیین می‌شود.

هزینه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1403 مبلغ 378 هزار تومان می باشد.

در جدول زیر مبالغ ثبت نام و شرکت در آزمون ارشد سال گذشته را قرار داده ایم. پیش بینی می شود این مبالغ در سال جدید افزایش ۲۰ درصدی داشته باشند.

مبالغ ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۲
هزینه یک کد رشته امتحانی 378.000 تومان
هزینه علاقه‌مندی به دانشگاه‌های پیام نور و غیرانتفاعی اعلام نشده
هزینه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد با تاخیر اعلام نشده
هزینه استفاده از خدمات پیام کوتاه اعلام نشده

👈 داوطلبانی که می خواهند در دو مجموعه رشته امتحانی شرکت کنند باید ۲ بار اقدام به خرید کارت اعتباری کنند. در نهایت متقاضیان در صورت علاقه مندی به پذیرش در دانشگاه پیام نور و رشته شناور باید چهار هزینه جداگانه را پرداخت و ۴ شماره سریال را خریداری کنند. (ثبت نام رشته اصلی، ثبت نام رشته شناور، ثبت نام دانشگاه غیر انتفاعی و ثبت نام دانشگاه پیام نور)

داوطلبان می‌توانند در دو کد رشته امتحانی اصلی و شناور ثبت نام کنند. ثبت نام در هر یک از این کد رشته‌ها مستلزم خرید کارت اعتباری مجزا و پرداخت هزینه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۳ می‌باشد.

👈 هزینه استفاده از خدمات پیام کوتاه در سال جدید مبلغ هزار و دویست تومان می باشد. در صورت قبول این خدمات از سوی سازمان سنجش پیامک تایید ثبت نام و انتخاب رشته و… برای شما ارسال خواهد شد.

توصیه می شود حتما پیش از نام نویسی مقاله زیر را مطالعه نمایید. 

بخوانید: راهنما ثبت نام کنکور ارشد

 

زمان پرداخت هزینه ثبت نام کنکور ارشد ۱۴۰۳

پرداخت هزینه ثبت نام همزمان با شروع مهلت نام نویسی آزمون شروع می‌شود. در واقع می‌توان گفت که زمان پرداخت هزینه همان زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد می‌باشد. تا قبل از این بازه زمانی لینک پرداخت هزینه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد در سایت سنجش فعال نمی‌شود و داوطلبان امکان پرداخت هزینه را نخواهند داشت. 

زمان ثبت نام کنکور در سال جدید هنوز مشخص نشده است. در سال گذشه ثبت نام در آذرماه انجام شد و انتظار می‌رود در سال جدید نیز در همین بازه زمانی انجام گیرد. به محض اطلاع رسانی در مورد تاریخ دقیق ثبت نام کنکور ارشد 1403، این مطلب بروزرسانی خواهد شد. شما می‌توانید برای کسب اطلاع سریع در کانال تلگرامی دانتل کو عضو شوید. 

جهت عضویت درکانال اطلاع رسانی و آخرین اخبار بر روی تلگرام مشاوره تحصیلی کلیک کنید و یا در سرچ تلگرام عبارت ” مشاوره تحصیلی دانتل کو ” جست و جو و عضو شوید.

 

نحوه پرداخت هزینه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1403

تمامی مراحل نام نویسی و پرداخت هزینه ثبت نام کنکور ارشد از طریق سایت سازمان سنجش انجام می گیرد. داوطلبان باید در زمان ثبت نام با مراجعه به سایت sanjesh.org اقدام به خرید کارت اعتباری آزمون کارشناسی ارشد به صورت پرداخت آنلاین از طریق کارت بانکی خود بنماید.

مراحل پرداخت هزینه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۳

✅ مراجعه به سایت سازمان سنجش sanjesh.org

✅ ورود به سامانه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد سال 1403

✅ انتخاب گزینه خرید کارت اعتباری از منوی سمت راست

✅ وارد کردن اطلاعات فردی و شماره تماس

✅ تایید اطلاعات وارد شده 

✅ پرداخت آنلاین هزینه ثبت نام کنکور ارشد ۱۴۰۳ از طریق کارت های بانکی

 

راهنما تصویری

پرداخت هزینه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۳ به شکل اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش انجام می‌گیرد. تمامی داوطلبان می‌توانند با آغاز زمان ثبت نام، اقدام به خرید کارت اعتباری کنند. در ادامه نحوه پرداخت هزینه ثبت نام شرح داده شده است.

1️⃣ به سایت سازمان سنجش مراجعه کنید.

هزینه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

 

2️⃣ بر روی  گزینه” کارشناسی ارشد ” کلیک کنید.

هزینه ثبت نام کنکور ارشد

 

3️⃣ در این مرحله پرداخت هزینه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۳ از منوی سمت راست گزینه ثبت نام را انتخاب نمایید. 

کارشناسی ارشد

 

4️⃣ بر روی گزینه “ ثبت نام و شركت در آزمون مقطع كارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1403 ” کلیک کنید.

هزینه ثبت نام کنکور ارشد

5️⃣ بر روی ” خرید سریال ثبت نام ” کلیک کنید.

6️⃣ در صحفه جدید پرداخت هزینه ثبت نام کنکور ارشد بر روی ” سریال ثبت نام کارشناسی ارشد 1403 ” کلیک کنید.

7️⃣ در این مرحله بر روی گزینه ” سريال ثبت نام آزمون كارشناسي ارشد 1403 ” کلیک کنید.

هزینه ثبت نام کنکور ارشد

8️⃣ در  صحفه جدید اطلاعات لازم را به صورت صحیح و کامل وارد کنید.

ثبت نام

9️⃣ در این مرحله تیک گزینه ”   ضمن مطالعه دقیق و آگاهی از شرایط و ضوابط، شماره پیگیری پرداخت را نیز یادداشت نموده ام ” را فعال کنید. توجه داشته باشید حتما شماره پیگیری پرداخت هزینه ثبت نام کنکور ارشد 1403 را یادداشت نمایید.

هزینه ثبت نام کنکور ارشد

1️⃣0️⃣ در این مرحله از پرداخت هزینه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد درگاه اینترنتی بانک در دسترس خواهد بود. داوطلبان با داشتن کارت عابر بانک و رمز دوم می‌توانند فرایند پرداخت را تکمیل کنند.

کارت

1️⃣1️⃣ مرحله آخر یعنی دریافت سریال خرید کارت اعتباری لازم و ضروری است. داشتن شماره سریال دریافتی پرداخت از ملزومات ادامه ثبت نام کنکور ارشد است.

🔴🔴 برای مشاهده راهنما تصویری و اطلاع از نحوه تکمیل فرم ثبت‌نام مقاله زیر را مطالعه نمایید.

 

مراحل پس از پرداخت هزینه

ثبت نام کنکور ارشد نیز به صورت اینترنتی و از طریق سایت سنجش به آدرس sanjesh.org انجام می‌گیرد. پس از خرید کارت اعتباری ثبت نام کنکور ارشد به عنوان اولین گام شرکت در کنکور، داوطلبان می‌توانند نسبت به ثبت نام اقدام کنند. پس از پرداخت هزینه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد داوطلبان باید دفترچه ثبت نام کنکور ارشد را دانلود و به صورت کامل مطالعه کنند تا به طور کامل از شرایط مطلع شوند. 

داوطلبان از طریق شماره سریال 12 رقمی وارد انجام فرآیند ثبت نام شده و مراحل بارگزاری عکس داوطلبی و تکمیل فرم ثبت نام را پشت سر می گذارند. در صورت انجام صحیح این مراحل سازمان سنجش یک شماره پرونده و شماره پیگیری 16 رقمی را در اختیار شما قرار می دهد که باید در حفظ آن کوشا باشید. داوطلبان گرامی برای آگاهی کامل از نحوه ثبت نام می توانید مقاله زیر مطالعه کنید.

 

مشاوره پرداخت هزینه ثبت نام کنکور ارشد ۱۴۰۳

داوطلبان در هنگام نام نویسی و پرداخت هزینه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد باید به عنوان انتخابی کارت اعتباری توجه نمایند تا کارت صحیح و مورد نیاز خود را خریداری کنند. چنانچه کارت اشتباهی را خریداری کنید هیچگونه وجهی به شما عودت داده نمی شود و دوباره باید نسبت به خرید کارت اعتباری صحیح اقدام کنید.

در سال های اخیر کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری و دانشگاه آزاد با یکدیگر ادغام شده اند و داوطلبان دانشگاه آزاد نیز برای قبولی در این دانشگاه باید در این آزمون شرکت کنند. لذا این دسته داوطلبان نیازی به پرداخت هزینه جداگانه برای شرکت در آزمون یکپارچه کارشناسی ارشد دارند. پس از اعلام نتایج اولیه، مسیر انتخاب رشته دانشگاه سراسری و دانشگاه آزاد از یکدیگر جدا شده و هر کدام از سایت مربوطه خود اقدام به انتخاب رشته و پذیرش دانشجو می نمایند.

چنانچه هر گونه ابهام و یا سوالی برای تان وجود دارد و یا در هر مرحله از فرآیند ثبت‌نام در آزمون نیاز به مشاوره و راهنمایی داشتید، می توانید با مشاورن تحصیلی صحبت کرده و پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید. متخصصان مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل کو در خدمت شما هستند تا در این زمینه یاری‌تان کنند. 

 

برای دریافت مشاوره در زمینه هزینه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۳ می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02146291403 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

  1. هزینه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1403 چه میزان می باشد؟

    در متن مقاله تمامی هزینه ثبت نام کنکور ارشد و خدمات پیام کوتاه و ثبت نام با تاخیر را قرار داده ایم.

  2. برای پرداخت هزینه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد باید به کدام سایت مراجعه کرد؟

    تمامی فرآیند ثبت نام از جمله پرداخت هزینه از طریق سایت سازمان سنجش انجام می گیرد.

  3. آیا داوطلبان متقاضی دانشگاه آزاد باید هزینه ای جداگانه بپردازند؟

    خیر، داوطلبان متقاضی دانشگاه آزاد، کافیست در آزمون کارشناسی ارشد سراسری شرکت نمایند.

کانال تلگرام تحصیلی     

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره