آزمون های زبانسایر موضوعات

ثبت نام آزمون MSRT سال ۱۴۰۰

تاریخ جدید ثبت نام آزمون MSRT ۱۴۰۰ از اعلام شد. تمامی داوطلبان تحصیل در دوره های تحصیلات تکمیلی نیاز به یک مدرک زبان انگلیسی دارند. دانشجویان مقطع دکتری که به دنبال دریافت یک مدرک زبان انگلیسی هستند، می‌توانند در آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی MSRT که سطح علمی مناسبی قرار دارد و مورد تایید وزارت علوم تحقیقات و فناوری ایران است، شرکت کنند اما باید توجه داشته باشند که مدرک این آزمون فقط در دانشگاه های داخل کشور مورد تایید است. در ادامه به ارائه اطلاعاتی پیرامون زمان برگزاری و نحوه ثبت نام آزمون MSRT سال 1400 می‌پردازیم.

 

زمان ثبت نام آزمون MSRT ۱۴۰۰

 آزمون تعیین سطح MSRT به تعداد 10 بار در یک سال توسط وزارت علوم تحقیقات و فناوری برگزار می‌شود که داوطلبان می‌توانند با توجه به شرایط و سطح آمادگی خود در هرکدام که بخواهند شرکت کنند. در ادامه تقویم زمان ثبت نام آزمون MSRT ۱۴۰۰ را ارایه کرده ایم. داوطلبان باید توجه داشته باشند به دلیل اینکه هر حوزه دارای ظرفیت محدود و مشخصی است برای ثبت نام به موقع و جلوگیری از تکمیل ظرفیت، ثبت نام آزمون MSRT ۱۴۰۰ خود را در روزهای ابتدایی انجام دهند، چراکه برگزاری این آزمون نیازمند شرایط خاصی همچون سیستم صوتی می‌باشد و امکان افزایش ظرفیت در هیچ حوزه ای وجود ندارد.

تقویم زمان بندی آزمون MSRT سال ۱۴۰۰
شروع ثبت نام پایان ثبت نام برگزاری آزمون اعلام نتایج
۸ شهریور ماه 9 شهریور ماه 26 شهریور ماه 4 مهر ماه

 

شهر محل برگزاری آزمون 

طبق اطلاعیه وزارت علوم شهرهایی که آزمون تاریخ ۲۶ شهریور ماه 1400 در آن برگزار می شود موارد زیر می باشد:

تهران-دانشگاه علم و صنعت ايران , اهواز-دانشگاه شهيد چمران , مشهد-دانشگاه امام رضا ع , بابلسر-دانشگاه مازندران , زاهدان-دانشگاه سيستان و بلوچستان , فارس-دانشگاه علوم پزشکي شيراز , همدان-دانشگاه بوعلي سينا , قم-دانشگاه باقر العلوم , اصفهان-دانشگاه اصفهان , کرمانشاه -دانشگاه رازي , کرمان-موسسه آموزش عالي کرمان-کرمان , اراک-دانشگاه صنعتي اراک , اردبيل-دانشگاه محقق اردبيلي , يزد-موسسه آموزش عالي امام جواد ع , بيرجند-دانشگاه بيرجند , خرم آباد-دانشگاه لرستان , سنندج-دانشگاه کردستان , قزوين-دانشگاه بين المللي امام خميني ره , ايلام-دانشگاه ايلام , گرگان-دانشگاه علوم کشاورزي و منابع طبيعي , کاشان-دانشگاه کاشان , سمنان-دانشگاه سمنان , بندر عباس-دانشگاه هرمزگان , مشهد-دانشگاه فردوسي , رشت-دانشگاه گيلان

 

نحوه ثبت نام آزمون MSRT ۱۴۰۰

متقاضیان دریافت مدرک تعیین سطح MSRT ، کافی است طبق مراحل زیر پیش بروند تا روند ثبت نام آزمون MSRT سال ۱۴۰۰ خود را تکمیل کنند.

1️⃣ ثبت نام آزمون MSRT ۱۴۰۰ ازطریق  سامانه آزمون زبان MSRT قابل انجام است، بنابراین متقاضیان بایستی به سایت سامانه آزمون زبان MSRT به نشانی اینترنتی ” portal.saorg.ir ” مراجعه کنند.

2️⃣ در این مرحله وارد سامانه امور دانشجویان خواهید شد که با انتخاب گزینه ” جهت ثبت نام آزمون زبان MSRT  از طریق لینک انتقال به سامانه آزمون زبان MSRT اقدام نمایید ” به سامانه آزمون زبان MSRT دسترسی پیدا خواهید کرد.

3️⃣ بر روی گزینه ” ثبت نام ” از سایت نام نویسی کلیک کنید و چنانچه قبلا در سایت ثبت نام کرده اید بر روی گزینه ” ورود به سایت ” کلیک کنید و پس از وارد کردن شناسه کاربری و رمز عبور وارد صفحه شخصی خود شوید.

نکته: متقاضیان توجه داشته باشند که ساختن پروفایل و ارسال پیام در روزها و ساعات اداری ممکن است.

 

ثبت نام در سایت

4️⃣ پس از کلیک بر روی گزینه ثبت نام، صفحه جدیدی ایجاد می‌شود که بایستی  پس از مطالعه مندرجات آن بر روی عبارت “ با قوانین گفته شده موافق هستم ” کلیک کنید و سپس در صفحه جدید اطلاعات و مشخصات فردی خود را از جمله نام و نام خانوادگی، کد ملی، تاریخ تولد، شماره موبایل و پست الکترونیک خود را وارد کنید.

همینطور بایستی در کادر مربوط به رمز عبور یک رمز عبور برای خود تعیین کنید تا برای ورود به پرتال از آن استفاده نمایید. مراحل بعدی در قالب جدول زیر شرح داده شده است.

دریافت کد فعالسازی 5️⃣ پس از تکمیل اطلاعات خواسته شده به شماره تلفنی که وارد کرده اید، یک کد فعالسازی از طریق تماس یا پیامک ارسال می‌شود که پس از وارد کردن آن، بایستی بر روی گزینه ارسال کلیک کنید.
اطلاعات تکمیلی 6️⃣ دراین مرحله اطلاعات تکمیلی از جمله نام پدر، شماره شناسنامه، سریال شناسنامه، وضعیت تاهل، جنسیت و وضعیت شاهد و ایثارگری خود را مشخص کنید.
بارگذاری مدارک 7️⃣ در این مرحله باید در کادرهای مربوطه یک قطعه عکس پرسنلی، تصویر کلیه صفحات شناسنامه و تصویر پشت و رو کارت ملی خود را بارگذاری کنید و سپس بر روی گزینه ” بعدی ” کلیک نمایید.
اطلاعات مقاطع تحصیلی 8️⃣ در این مرحله بایستی، اطلاعات مقاطع تحصیلی خود را وارد کنید و پس از کلیک بر روی ” بعدی “،  سامانه نام کاربری که همان کد ملی شماست و رمز عبور انتخابی خودتان را به آدرس پست الکترونیکی که ورد کرده اید ارسال می‌کند.

 

ورود به سامانه

9️⃣ مجدد به صفحه اول بازگردید و بر روی گزینه ” ورود ” کلیک کنید و به کمک نام کاربری و رمز عبور خود وارد پروفایل شخصی خود شوید.

🔟در این مرحله متقاضیان باید آزمون و حوزه برگزاری آزمون را انتخاب کنند.

1️⃣1️⃣ پس از تعیین حوزه باید در ساعات مشخصی نسبت به پرداخت وجه ثبت نام آزمون MSRT ۱۴۰۰ اقدام کنید که برای این امر به شماره 16 رقمی کارت، رمز دوم، کد cvv2 و تاریخ اعتبار کارت نیاز خواهید داشت.

در انتها چنانچه که پرداخت وجه با موفقیت انجام شود پیام ” ثبت نام شما با موفقیت انجام شد ” و یک کد رهگیری برایتان نمایش داده می‌شود که بایستی تا انتهای برگزاری آزمون از آن نگهداری کنید.

هزینه ثبت نام آزمون MSRT در سال 1400 مبلغ 120 هزار تومان می باشد.

 

برگزاری آزمون MSRT ۱۴۰۰

زمان برگزاری آزمون MSRT ۱۴۰۰ را در جدول بالا اعلام کردیم. این آزمون مشابه آزمون تولیمو است و منابع آن نیز مشابه منابع آزمون تافل است، بنابراین متقاضیان برای کسب آمادگی باید منابع آزمون تافل را مطالعه کنند. اعتبار مدرک زبان انگلیسی MSRT دو سال می باشد.

ساختار آزمون MSRT بخش اول سوالات شنیداری است که شامل 30 سوال است؛ متقاضیان بایستی در مدت 30 تا 35 دقیقه به آنها پاسخ دهند.
بخش دوم پرسش های مربوط به گرامر است که شامل 30 سوال می‌باشد که باید در 20 دقیقه بدان پاسخ دهند.
بخش بعدی سوالات مربوط به درک مطلب است که  بایستی به 40 سوال در 55 دقیقه جواب دهند.
نمرات آزمون MSRT  نمره این آزمون از 100 محاسبه می‌شود.
آخرین حدنصاب نمره داوطلب برای مراکز دانشگاهی و آموزشی نمره 70 است.
نمره منفی در این آزمون لحاظ نمی‌شود.

 

مشاوره ثبت نام آزمون MSRT ۱۴۰۰

چنانچه تصمیم خود را جهت ثبت نام در آزمون MSRT ۱۴۰۰ گرفته اید، بایستی به برخی نکات توجه داشته باشید:

❌ پس از ثبت نام در آزمون MSRT امکان انصراف وجود نخواهد داشت.

🔃 پس از ثبت نام امکان جابه جایی آزمون با آزمونهای همان سال امکان پذیر است.

⛔در صورتی که اطلاعات شما ناقص باشد، توسط مسئول مربوطه در قسمت ارسال و دریافت پیام برای شما این نقص ارسال می‌شود که باید آن را برطرف کنید.

✅ داوطلبان در صورتی می‌توانند در آزمونMSRT ۱۴۰۰ ثبت نام کنند که ظرفیت خالی وجود داشته باشد

متقاضیان برای ثبت نام آزمون MSRT ۱۴۰۰ محدودیتی ندارند و چنانچه در یک آزمون قبول نشوند می‌توانند در آزمونهای بعدی شرکت کنند.

نتایج آزمون MSRT ۱۴۰۰ یک هفته بعد از برگزاری آزمون منتشر می‌شود.

 مدرک آزمون زبان MSRT تنها در دانشگاه های داخل کشور و زیر مجموعه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری معتبر می‌باشد و در دانشگاه های خارج از کشور فاقد هرگونه اعتبار است.

چنانچه پس از مطالعه این مقاله سوالی داشتید، می توانید از طریق تماس تلفنی با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل ارتباط بگیرید و پاسخ سوالات خود را دریافت کنید و از طریق مشاوران این مجموعه ثبت نام آزمون MSRT ۱۴۰۰ خود را انجام دهید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه ثبت نام آزمون MSRT سال 1400 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 46291403-021 تماس بگیرید.

 

 

سوالات متداول

آیا شرکت در آزمون های MSRT محدودیت وجود دارد؟

خیر، داوطلبان در صورت قبول نشده در یک دوره از این آزمون، می توانند اقدام به ثبت نام و شرکت در دوره بعدی آزمون کنند.

آیا داوطلبان پس از شرکت در یکی از آزمون های MSRT، می توانند تاریخآزمون خود را جابه‌جا کنند؟

بله، داوطلبان می توانند تاریخ آزمون MSRT که که ثبت نام کرده اند را با آزمون های MSRT همان سال جابه‌جا کنند.

چه کسانی مجاز به ثبت نام در آزمون زبان انگلیسی MSRT می باشند؟

تمامی متقاضیانی که قصد تحصیل در مقطع دکتری دانشگاه های سراسری دارند، مجاز به ثبت نام در آزمون زبان انگلیسی MSRT می باشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره