سایر موضوعاتآزمون های زبان

ثبت نام آزمون MSRT 1401

ثبت نام آزمون MSRT هر ساله در چندین دوره انجام می گیرد و داوطلبان می توانند در این آزمون شرکت کنند. داوطلبان برای نام نویسی آزمون به سایت سجاد به آدرس portal.saorg.ir در مهلت تعیین شده مراجعه کنند. یکی از موارد این آزمون محدود بودن تعداد شرکت کننده در هر آزمون می باشد و داوطلبان باید در ساعات اولیه آزمون نسبت به انجام ثبت‌نام اقدام کنند. در ادامه به ارائه اطلاعاتی پیرامون زمان برگزاری و نحوه ثبت نام آزمون MSRT سال ۱۴۰۱ می‌پردازیم.

ثبت نام آزمون MSRT 1401

تمامی داوطلبان تحصیل در دوره های تحصیلات تکمیلی نیاز به یک مدرک زبان انگلیسی دارند. دانشجویان مقطع دکتری که به دنبال دریافت یک مدرک زبان انگلیسی هستند، می‌توانند در آزمون MSRT که سطح علمی مناسبی قرار دارد و مورد تایید وزارت علوم تحقیقات و فناوری ایران است، شرکت کنند اما باید توجه داشته باشند که مدرک این آزمون فقط در دانشگاه های داخل کشور مورد تایید است. در جدول زیر آخرین زمان ثبت نام آزمون MSRT را قرار داده ایم.

زمان ثبت نام آزمون MSRT 1401

 آزمون تعیین سطح MSRT به تعداد 10 بار در یک سال توسط وزارت علوم تحقیقات و فناوری برگزار می‌شود که داوطلبان می‌توانند با توجه به شرایط و سطح آمادگی خود در هرکدام که بخواهند شرکت کنند. در ادامه تقویم زمان ثبت نام آزمون زبان MSRT را ارایه کرده ایم. داوطلبان باید توجه داشته باشند به دلیل اینکه هر حوزه دارای ظرفیت محدود و مشخصی است برای ثبت نام به موقع و جلوگیری از تکمیل ظرفیت، ثبت نام آزمون MSRT 1401 خود را در روزهای ابتدایی انجام دهند، چراکه برگزاری این آزمون نیازمند شرایط خاصی همچون سیستم صوتی می‌باشد و امکان افزایش ظرفیت در هیچ حوزه ای وجود ندارد.

تقویم زمان بندی آزمون MSRT سال 1401
شروع ثبت نام پایان ثبت نام برگزاری آزمون اعلام نتایج
21 فروردین 31 فروردین 23 اردیبهشت 1 خرداد
5 تیر 16 تیر 24 تیر ماه 2 مرداد
10 مرداد 18 مرداد 28 مرداد 6 شهریور

شهر محل برگزاری آزمون 

طبق اطلاعیه وزارت علوم شهرهایی که آزمون تاریخ 20 شهریور ماه ۱۴۰۱ در آن برگزار می شود موارد زیر می باشد:

تهران-دانشگاه علم و صنعت ايران , اهواز-دانشگاه شهيد چمران , مشهد-دانشگاه امام رضا ع , بابلسر-دانشگاه مازندران , زاهدان-دانشگاه سيستان و بلوچستان , فارس-دانشگاه علوم پزشکي شيراز , همدان-دانشگاه بوعلي سينا , قم-دانشگاه باقر العلوم , اصفهان-دانشگاه اصفهان , کرمانشاه -دانشگاه رازي , کرمان-موسسه آموزش عالي کرمان-کرمان , اراک-دانشگاه صنعتي اراک , اردبيل-دانشگاه محقق اردبيلي , يزد-موسسه آموزش عالي امام جواد ع , بيرجند-دانشگاه بيرجند , خرم آباد-دانشگاه لرستان , سنندج-دانشگاه کردستان , قزوين-دانشگاه بين المللي امام خميني ره , ايلام-دانشگاه ايلام , گرگان-دانشگاه علوم کشاورزي و منابع طبيعي , کاشان-دانشگاه کاشان , سمنان-دانشگاه سمنان , بندر عباس-دانشگاه هرمزگان , مشهد-دانشگاه فردوسي , رشت-دانشگاه گيلان

نحوه ثبت نام آزمون MSRT 1401

متقاضیان دریافت مدرک تعیین سطح MSRT ، کافی است طبق مراحل زیر پیش بروند تا روند ثبت نام MSRT سال 1401 خود را تکمیل کنند.

1️⃣ ثبت نام آزمون MSRT ازطریق سامانه ازمون زبان MSRT قابل انجام است، بنابراین متقاضیان بایستی به سایت سامانه آزمون زبان MSRT به نشانی اینترنتی ” portal.saorg.ir ” مراجعه کنند.

2️⃣ در این مرحله وارد سامانه امور دانشجویان خواهید شد که با انتخاب گزینه ” جهت ثبت نام آزمون MSRT از طریق لینک انتقال به سامانه آزمون زبان MSRT اقدام نمایید ” به سامانه ازمون زبان MSRT دسترسی پیدا خواهید کرد.

3️⃣ بر روی گزینه ” ثبت‌نام ” از سایت نام نویسی کلیک کنید و چنانچه قبلا در سایت ثبت‌نام کرده اید بر روی گزینه ” ورود به سایت ” کلیک کنید و پس از وارد کردن شناسه کاربری و رمز عبور وارد صفحه شخصی خود شوید.

نکته: متقاضیان توجه داشته باشند که ساختن پروفایل و ارسال پیام در روزها و ساعات اداری ممکن است.

سایت ثبت نام آزمون MSRT 1401

4️⃣ پس از کلیک بر روی گزینه ثبت نام MSRT صفحه جدیدی ایجاد می‌شود که بایستی پس از مطالعه مندرجات آن بر روی عبارت “ با قوانین گفته شده موافق هستم ” کلیک کنید و سپس در صفحه جدید اطلاعات و مشخصات فردی خود را از جمله نام و نام خانوادگی، کد ملی، تاریخ تولد، شماره موبایل و پست الکترونیک خود را وارد کنید.

همینطور بایستی در کادر مربوط به رمز عبور یک رمز عبور برای خود تعیین کنید تا برای ورود به پرتال از آن استفاده نمایید. مراحل بعدی در قالب جدول زیر شرح داده شده است.

دریافت کد فعالسازی 5️⃣ پس از تکمیل اطلاعات ثبت نام آزمون MSRT به شماره تلفنی که وارد کرده اید، یک کد فعالسازی از طریق تماس یا پیامک ارسال می‌شود که پس از وارد کردن آن، بایستی بر روی گزینه ارسال کلیک کنید.
اطلاعات تکمیلی 6️⃣ دراین مرحله اطلاعات تکمیلی از جمله نام پدر، شماره شناسنامه، سریال شناسنامه، وضعیت تاهل، جنسیت و وضعیت شاهد و ایثارگری خود را مشخص کنید.
بارگذاری مدارک 7️⃣ در این مرحله باید در کادرهای مربوطه یک قطعه عکس پرسنلی، تصویر کلیه صفحات شناسنامه و تصویر پشت و رو کارت ملی خود را بارگذاری کنید و سپس بر روی گزینه ” بعدی ” کلیک نمایید.
اطلاعات مقاطع تحصیلی 8️⃣ در این مرحله بایستی، اطلاعات مقاطع تحصیلی خود را وارد کنید و پس از کلیک بر روی ” بعدی “، سامانه نام کاربری که همان کد ملی شماست و رمز عبور انتخابی خودتان را به آدرس پست الکترونیکی که ورد کرده اید ارسال می‌کند.

ورود به سامانه

9️⃣ مجدد به صفحه اول بازگردید و بر روی گزینه ” ورود ” کلیک کنید و به کمک نام کاربری و رمز عبور خود وارد پروفایل شخصی خود شوید.

🔟 در این مرحله متقاضیان باید تاریخ و حوزه برگزاری را انتخاب کنند.

1️⃣1️⃣ پس از تعیین حوزه باید در ساعات مشخصی نسبت به پرداخت وجه ثبت نام آزمون MSRT اقدام کنید که برای این امر به شماره 16 رقمی کارت، رمز دوم، کد cvv2 و تاریخ اعتبار کارت نیاز خواهید داشت.

در انتها چنانچه که پرداخت وجه با موفقیت انجام شود پیام ” ثبت نام شما با موفقیت انجام شد ” و یک کد رهگیری برایتان نمایش داده می‌شود که بایستی تا انتهای برگزاری آزمون از آن نگهداری کنید.

هزینه ثبت نام آزمون MSRT در سال 1401 مبلغ 120 هزار تومان می باشد.

برگزاری آزمون MSRT 1401

زمان برگزاری آزمون MSRT سال 1401 را در جدول بالا اعلام کردیم. این ازمون مشابه ازمون تولیمو است و منابع آن نیز مشابه منابع ازمون تافل است، بنابراین متقاضیان برای کسب آمادگی باید منابع ازمون تافل را مطالعه کنند. اعتبار مدرک زبان انگلیسی MSRT دو سال می باشد.

ساختار ازمون MSRT بخش اول سوالات شنیداری است که شامل 30 سوال است؛ متقاضیان بایستی در مدت 30 تا 35 دقیقه به آنها پاسخ دهند.
بخش دوم پرسش های مربوط به گرامر است که شامل 30 سوال می‌باشد که باید در 20 دقیقه بدان پاسخ دهند.
بخش بعدی سوالات مربوط به درک مطلب است که بایستی به 40 سوال در 55 دقیقه جواب دهند.
نمرات ازمون MSRT  نمره آزمون MSRT از 100 محاسبه می‌شود.
آخرین حدنصاب نمره داوطلب برای مراکز دانشگاهی و آموزشی نمره 70 است.
نمره منفی در این آزمون لحاظ نمی‌شود.

مشاوره ثبت نام آزمون MSRT 1401

چنانچه تصمیم خود را جهت ثبت نام آزمون MSRT 1401 گرفته اید، بایستی به برخی نکات توجه داشته باشید:

❌ پس از ثبت نام MSRT امکان انصراف وجود نخواهد داشت.

❌ پس از ثبت‌نام امکان جابه جایی آزمون با آزمونهای همان سال امکان پذیر است.

⛔در صورتی که اطلاعات شما ناقص باشد، توسط مسئول مربوطه در قسمت ارسال و دریافت پیام برای شما این نقص ارسال می‌شود که باید آن را برطرف کنید.

✅ داوطلبان در صورتی می‌توانند در آزمون MSRT ثبت نام کنند که ظرفیت خالی وجود داشته باشد

متقاضیان برای ثبت نامMSRT محدودیتی ندارند و چنانچه در یک ازمون قبول نشوند می‌توانند در آزمون‌های بعدی شرکت کنند.

نتایج آزمون MSRT یک هفته بعد از برگزاری آزمون منتشر می‌شود.

 مدرک آزمون زبان MSRT تنها در دانشگاه های داخل کشور و زیر مجموعه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری معتبر می‌باشد و در دانشگاه های خارج از کشور فاقد هرگونه اعتبار است.

چنانچه پس از مطالعه این مقاله سوالی داشتید، می توانید از طریق تماس تلفنی با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل ارتباط بگیرید و پاسخ سوالات خود را دریافت کنید و از طریق مشاوران این مجموعه ثبت نام آزمون MSRT 1401 خود را انجام دهید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه ثبت نام MSRT سال 1401 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 91005066-021 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

آیا شرکت در آزمون های MSRT محدودیت وجود دارد؟

خیر، داوطلبان در صورت قبول نشده در یک دوره از این آزمون، می توانند اقدام به ثبت‌نام و شرکت در دوره بعدی آزمون کنند.

آیا داوطلبان پس از شرکت در یکی از آزمون های MSRT، می توانند تاریخآزمون خود را جابه‌جا کنند؟

بله، داوطلبان می توانند تاریخ آزمون MSRT که ثبت‌نام کرده اند را با آزمون های همان سال جابه‌جا کنند.

چه کسانی مجاز به ثبت نام آزمون MSRT می باشند؟

تمامی متقاضیانی که قصد تحصیل در مقطع دکتری دانشگاه های سراسری دارند، مجاز به ثبت نام می باشند.

‫13 دیدگاه ها

 1. سلام وقت بخیر از کجا باید مطلع بشیم که آزمون جدید کی برگزار میشه، خود سامانه ثبت نام اطلاعیه هاش برای سال ۹۹ هستش

 2. سلام کلا یکبار ثبت نام تولیموبود که دوروز ظرفیت تکمیل شد! امروز ۸ دی ۱۴۰۰هست .ثبت نام بعدی دقیقا چه روزیه؟

 3. سلام ببخشید از این ازمون میشه برای لیسانس به پزشکی استفاده کرد؟ چون نوشته بود میشه برای مصاحبه داشته باشیم اما من مدرک دکتری ندارم مشکلی نداره ؟ با لیسانس شرکت کنم؟

  1. سلام آزمون msrt فقط برای دانشجویان دکتری دانشگاه های سراسری می باشد و این دانشجویان می توانند ثبت نام msrt را انجام دهند.
   این آزمون یک آزمون برای زبان می باشد و نه آزمون لیسانس به پزشکی

 4. با عرض سلام و خسته نباشید. ساعت برگزاری آزمون msrt مورخ 27 خرداد 1401 در دانشگاه علم و صنعت تهران چنده؟ ممنونم

  1. سلام
   داوطلبانی مه ثبت نام msrt را انجام داده اند در زمان دریافت کارت ورود به حلسه می توانند از حوزه و زمان و ساعت برگزاری آزمون مطلع شوند.

 5. سلام
  امکان ثبت نام برای کسانی کخ تا الان ثبت نام نکردن فعال نیست انگار
  روی لینک ثبت نام وقتی کلیک کنی هیچ ایتمی برای وارد کردن مشخصات نمیاد
  آیا همه این مشکل را دارند؟
  و اینکه کارشناس ارشد در این آزمون نمیتونه ثبت نام کنه و حتما باید دکتری باشه؟

 6. با سلام و وقت بخیر
  چطوری می‌تونیم پس از ثبت‌نام آزمون MSRT با آزمون‌های همان سال جابه جا کنیم؟

 7. سلام
  آزمون زبان MSRT برای دی ماه ۱۴۰۱ در کاشان برگزار نمیشه؟
  ممنون میشوم راهنمایی کنید برای چه ماه هایی کاشان برگزار میشه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره