کارشناسی ارشدثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد براساس سوابق تحصیلی 99 | پذیرش بدون کنکور

دانشگاه های آزاد و سراسری هرسال در مقطع کارشناسی ارشد، به صورت مجزا از پذیرش در رشته های با آزمون، در رشته های دیگری نیز به صورت بدون آزمون نیز دانشجو می‌پذیرند. این دانشگاه ها به صورت مجزا از یکدیگر دفترچه هایی را با عناوین دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه های سراسری و دانشگاه آزاد منتشر می‌کنند و لیست رشته هایی که در آن ها پذیرش بدون آزمون دارند را در اختیار شرکت کنندگان قرار می‌دهند. در ادامه این مطلب به ارائه اطلاعاتی پیرامون دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد براساس سوابق تحصیلی 99 می‌پردازیم.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه ثبت نام کارشناسی ارشد براساس سوابق تحصیلی 99 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02146291403 تماس بگیرید.

 

زمان ثبت نام کارشناسی ارشد براساس سوابق تحصیلی 

لازمه ثبت نام در کارشناسی ارشد بدون آزمون و بر اساس سوابق تحصیلی، اطلاع از زمان دقیق انتشار دفترچه راهنمای ثبت نام کارشناسی ارشد چه برای دانشگاه های سراسری و چه آزاد می‌باشد.

هرسال پس از اعلام نتایج نهایی کنکور کارشناسی ارشد، ظرفیت ها از سوی سازمان های مربوطه تخمین زده شده و سپس براساس آنها، دفترچه ای تهیه و تنظیم می‌شود. دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری از سوی سازمان سنجش و دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد از سوی سازمان سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد منتشر می‌گردد.

طبق اطلاعیه های منتشر شده متقاضیان می‌توانند جهت ثبت نام در مقطع کارشناسی ارشد به صورت بدون آزمون و صرفا براساس سوابق تحصیلی از 25 آذر ماه لغایت 30 آذر ماه سال 99 اقدامات لازم را انجام دهند.

دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد بر اساس سوابق تحصیلی

همانطورکه اشاره کردیم در مقطع کارشناسی ارشد، هم دانشگاه های سراسری و هم دانشگاه های آزاد دانشجو جذب می‌کنند. با توجه به همین مساله برای متقاضیان دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد بر اساس سوابق تحصیلی هم برای دانشگاه های آزاد و هم دانشگاه سراسری به صورت مجزا از یکدیگر منتشر می‌شود.

دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد بر اساس سوابق تحصیلی | دانشگاه سراسری

دانشگاه های سراسری در دوره های غیرانتفاعی، پیام نور و پردیس خودگردان برای سال تحصیلی 99 – 1400 از میان واجدین شرایط برای مقطع کارشناسی ارشد به صورت بدون آزمون دانشجو جذب می‌کند.

شیوع ویروس منحوس کرونا نیز در برگزاری مرحله جذب دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد و به صورت بدون کنکور دانشگاه های سراسری در سال 99، بی دلیل نبوده است تا از این طریق داوطلبانی که به دلیل کرونا نتوانسته اند در کنکور کارشناسی ارشد شرکت کنند، از طریق جذب بدون آزمون وارد دانشگاه شوند.

دانلود دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد بدون آزمون سراسری

سازمان سنجش به منظور اطلاع رسانی و در اختیار گذاشتن کدرشته محل های مربوط به کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه های آزاد دفترچه ای را با عنوان دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد بدون آزمون و براساس سوابق تحصیلی دانشگاه های سراسری را طریق سایت سنجش به نشانی اینترنتی ” sanjesh.org ” منتشر خواهد کرد.

دانلود دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد براساس سوابق تحصیلی 99

دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد براساس سوابق تحصیلی | دانشگاه آزاد

دانشگاه آزاد نیز در سال جاری، اقدام به جذب دانشجو به صورت بدون کنکور و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی از میان واجدین شرایط در مقطع کارشناسی ارشد خواهد کرد.

متقاضیان پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد نیز بایستی منتظر انتشار اطلاعیه های سازمان سنجش و پذیرش دانشجو در این خصوص باشند و تصمیمات لازم را بگیرند.

دانلود دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد بدون آزمون آزاد

دانشگاه آزاد نیز همانند دانشگاه های سراسری، به منظور اطلاع رسانی از زمان ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور و براساس سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد، دفترچه ای را از سوی سازمان سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد به نشانی اینترنتی “ azmoon.org ” منتشر می‌کند.

جزئیات دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد براساس سوابق تحصیلی

دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد براساس سوابق تحصیلی همانند دیگر دفترچه ها حاوی اطلاعات مهمی پیرامون ثبت نام کارشناسی ارشد بدون آزمون خواهد بود. موارد مهم این دفترچه به شرح موارد زیر است:

  • نحوه ثبت نام در مرحله کارشناسی ارشد بدون آزمون
  • شرایط لازم برای ثبت نام
  • میزان هزینه شرکت در این مرحله
  • لیست رشته های ارائه شده به صورت بدون آزمون
  • تعداد ظرفیت پذیرش در کد رشته محل های ارائه شده

لازم است اشاره کنیم اطلاعات دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد صرفا بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد با اطلاعات دفترچه راهنمای دانشگاه های سراسری متفاوت است. بهتر است داوطلبان با توجه به اینکه می‌خواهند در کدام یک از این دانشگاه ها ادامه تحصیل دهند، دفترچه مربوط به آن را دریافت کنند و به دقت مندرجات آن را مطالعه نمایند. برای مشاوره تحصیلی تلفنی با مشاوران مجموعه دانتل با شماره های زیر تماس بگیرید.

برای دریافت مشاوره در زمینه ثبت نام کارشناسی ارشد براساس سوابق تحصیلی 99 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02146291403 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره