کارشناسی ارشدثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

ثبت نام کنکور ارشد دانشگاه آزاد ۱۴۰۲

ثبت نام کنکور ارشد دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ همزمان با ثبت نام آزمون دانشگاه‌های سراسری انجام می شود. داوطلبانی که علاقه مند به تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های سراسری و آزاد هستند. باید در مهلت مقرر که در 16 آذر ماه لغایت 22 آذر ماه اعلام شده، به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی ” sanjesh.org ” مراجعه و اقدام به تکمیل مراحل نام نویسی خود نمایند. در ادامه همراه ما باشید تا با جزئیات بیشتری از ثبت نام کنکور ارشد دانشگاه آزاد 1402 آشنا شویم.

ثبت نام کنکور ارشد دانشگاه آزاد ۱۴۰۲

طی سال های اخیر کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری و ازاد با یکدیگر ادغام و در قالب یک آزمون یکپارچه برگزار می گردد. بنابراین داوطلبانی که قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد را در دانشگاه ازاد دارند، بایستی که همانند داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد در دانشگاه های سراسری در آزمون یکپارچه ای که سازمان سنجش برگزار می کند، شرکت کنند و در ثبت نام کنکور ارشد دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ نام نویسی کنند.

بخوانید: راهنما ثبت نام ارشد

بر اساس اطلاعیه های سازمان سنجش، مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1402 در تاریخ 16 آذرماه لغایت 22 آذر ماه می‌باشد. بنابراین اگر علاقه مند به تحصیل در مقطع ارشد دانشگاه آزاد نیز می‌باشید، لازم است در زمان نام نویسی، اقدام به تکمیل فرم تقاضانامه اینترنتی نمایید. 

زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1402

ثبت‌نام آزمون دانشگاه‌های سراسری و آزاد به صورت هماهنگ و هر ساله در آذر ماه انجام می شود. علاقه مندان به شرکت در آزمون باید که در زمان نام نویسی آزمون ارشد دانشگاه آزاد به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه کرده و مراحل نام نویسی خود را تکمیل کنند، چراکه خارج از این بازه زمانی مهلت ثبت‌نام وجود نخواهد داشت. 

زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد آزاد از تاریخ 16 آذر ماه لغایت 22 آذر ماه 1401 می باشد.

البته لازم است اشاره کنیم که سازمان سنجش به منظور ثبت‌نام جاماندگان از مرحله نام نویسی مهلت ثبت نام ارشد دانشگاه آزاد را دو تا سه روز دیگر نیز تمدید می کند، اما بهتر است داوطلبان به امید تمدید مهلت ثبت‌نام نباشند و ثبت‌نام خود را در روزهای ابتدایی مهلت نام نویسی آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد انجام دهند.

دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ۱۴۰۲

با شروع فرایند نام نویسی آزمون در سایت سنجش، دفترچه ثبت نام ارشد دانشگاه آزاد نیز منتشر می‌شود تا داوطلبان با مطالعه این دفترچه در جریان شرایط و جزئیات مربوط به آزمون قرار گیرند. اطلاعات مربوط به سهمیه ها، شرایط کنکور مجدد، نظام وظیفه داوطلبان آقا، فرم پیش نویس تقاضا نامه ثبت‌نام و … همگی در دفترچه راهنما قرار دارند و اطلاع از تمام این موارد جهت نام نویسی آزمون الزامی است.

دانلود دفترچه ثبت‌نام کنکور کارشناسی ارشد 1402

تاکنون دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ از سوی سازمان سنجش آموزش کشور منتشر نشده است اما می توانید برای اطلاع از کلیات ثبت‌نام تا زمان انتشار دفترچه مربوط به سال جاری، دفترچه سال گذشته را بررسی کنید. 

شرایط ثبت نام کنکور ارشد دانشگاه آزاد 1402

✅داوطلبانی که قبلا در دانشگاه روزانه مقطع کارشناسی ارشد را گذرانده اند، در صورت پذیرش مجدد در دانشگاه روزانه موظفند شهریه دانشگاه شبانه را پرداخت نمایند.

✅داوطلبان فارغ التحصیل در رشته‌های علوم پزشکی باید تعهد خدمت خود را به پایان برسانند تا مجاز به شرکت در آزمون ارشد شوند.

✅فارغ التحصیلان رشته‌های دبیری برای ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد آزاد ۱۴۰۲ باید موافقت نامه کتبی آموزش و پرورش را دریافت نمایند.

✅برای شرکت در آزمون، دارا بودن حداقل معدل 12 مدرک کارشناسی لازم است و اگر معدل شما کمتر باشد، مجاز به ثبت‌نام نخواهید بود.

✅داوطلبان آقا می‌بایست از لحاظ وضعیت نظام وظیفه مشکلی برای ثبت نام آزمون ارشد آزاد نداشته باشند و کد وضعیت نظام وظیفه مربوط به شرایط خود را از دفترچه راهنما استخراج و در فرم ثبت‌نام درج نمایند.

✅دانشجویان دانشگاه های غیرروزانه که در آزمون سال 1401 پذیرفته شده‌اند، جهت شرکت در این آزمون می‌بایست تا قبل از پایان مهلت ثبت نام، از دانشگاه محل تحصیل خود انصراف دهند.

✅دارا بودن یکی از مدارک کارشناسی پیوسته یا ناپیوسته، کارشناسی ارشد و دکترا حرفه‌ای از ملزومات اصلی شرکت در آزمون است.

✅دانشجویان سال آخر دوره کارشناسی می‌توانند ثبت نام را انجام دهند ولی حداکثر باید تا 31 شهریور ماه ۱۴۰۲ فارغ التحصیل شوند.

✅داوطلبان متقاضی استفاده از سهمیه های رزمندگان و ایثارگری که شرایط استفاده از سهمیه را دارند، باید از ارگان مربوطه کد پیگیری 12 رقمی تایید سهمیه خود را دریافت و در فرم ثبت نام درج نمایند.

راهنما ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1402

با توجه به ادغام آزمون دانشگاه‌های سراسری و آزاد، ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد نیز در سایت سنجش انجام می‌گیرد. در ادامه نحوه ثبت نام کنکور ارشد را ارائه کرده ایم.

راهنما مراحل

1️⃣ به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی ” sanjesh.org “ مراجعه نمایید.

2️⃣ از منوی رنگی سمت راست سایت ثبت نام ارشد دانشگاه آزاد بر روی گزینه ” کارشناسی ارشد ” کلیک کنید.

3️⃣ بر روی لینک فعال ” سامانه جامع آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۲ ” کلیک نمایید.

خرید کارت اعتباری

4️⃣ در این مرحله بایستی بر روی گزینه ” خرید سریال ثبت نام” از منوی سمت راست سایت کلیک کنید. 

5️⃣ با کلیک بر روی این گزینه، صفحه ای برایتان نمایش داده می شود که شامل دو گزینه است. گزینه اول “ سریال ثبت نام کارشناسی ارشد 1402 “و گزینه دوم “ سریال علاقه مندی به گزینش رشته های پیام نور یا غیر انتفاعی آزمون کارشناسی ارشد ۱۴۰۲ ” می باشد . یکی از گزینه ها را انتخاب کنید. (چنانچه قصد شرکت در دو رشته امتحانی شامل یک رشته اصلی و یک رشته شناور را دارید، باید دو عدد کارت اعتباری تهیه نمایید. )

6️⃣ اطلاعات شامل نام، نام خانوادگی، شماره تلفن ثابت و همراه را در کنار پست الکترونیک خود وارد کنید. سپس گزینه ” تایید و ادامه ” را انتخاب نمایید.

7️⃣ در صفحه جدید تیک گزینه ” ضمن مطالعه دقیق و آگاهی از شرایط و ضوابط، شماره پیگیری را یادداشت نموده ام ”  را  فعال کنید و سپس بر روی گزینه ” ادامه روند پرداخت ” کلیک نمایید. 

8️⃣ اطلاعات  کارت بانکی عضو شبکه شتاب خو را وارد کرده و سپس بر روی گزینه ” پرداخت ” کلیک کنید. پس از پرداخت هزینه ثبت نام ارشد آزاد ، سریال کارت اعتباری خریداری شده را یادداشت نمایید.

تکمیل مراحل نام نویسی

9️⃣ در این مرحله ابتدا بر روی لینک “ ثبت‌نام کنکور کارشناسی ارشد 1402 ” و سپس ” ثبت‌نام مجدد ” کلیک کنید. در نهایت اطلاعات کارت اعتباری خود را برای ورود به پنل کاربری اختصاصی ثبت نام وارد نمایید.

🔟 در این مرحله لازم است پس از بارگذاری عکس داوطلب، فرم ثبت نام کارشناسی ارشد آزاد را با اطلاعات ثبت نامی و تحصیلی تکمیل کنید.

1️⃣1️⃣ چنانچه تمامی مراحل را به درستی انجام دهید، سامانه در نهایت یک شماوره پرونده 7 رقمی و یک کد رهگیری 16 رقمی ثبت نام در اختیار شما قرار خواهد داد.

به محض فعال شدن لینک ثبت نام راهنمای تصویری را اضافه خواهیم کرد.

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام 

❌یک قطعه عکس 4*3 مطابق مشخصات لازم در سایت سنجش

❌اصل کارت ملی

❌اصل شناسنامه

❌شماره سریال 12 رقمی که سامانه پس از خرید کارت اعتباری ثبت نام در اختیار داوطلب قرار می دهد.

❌اصل مدرک دوره کارشناسی یا گواهی اخذ آن تا حداکثر 31 شهریور ماه ۱۴۰۲

زمان برگزاری آزمون و دریافت کارت ورود به جلسه

طی سال های اخیر، شاهد برگزاری کنکور کارشناسی ارشد در اردیبهشت ماه بوده ایم اما بر خلاف روال همیشه، کنکور کارشناسی ارشد 1402 در اسفند ماه برگزار می شود.

بر اساس اطلاعیه های منتشر شده از سوی سایت سنجش، کنکور کارشناسی ارشد 1402 در نوبت صبح 11 اسفند و نوبت صبح و عصر 12 اسفند ماه برگزار خواهد شد. بر این اساس رشته های اصلی و شناور در دو روز جداگانه برگزار می شود. از نظر ساعتی تداخلی ندارند و متقاضیان می توانند بدون دغدغه و نگرانی در هر دو آزمون شرکت کنند.

کارت ورود به جلسه در روزهای نزدیک به برگزاری آزمون از طریق سایت سنجش برای متقاضیان منتشر می گردد. با توجه به زمان برگزاری این آزمون در اسفند ماه، متقاضیانی که در ثبت نام کنکور ارشد دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ نام نویسی کرده اند کارت آزمون خود را در ۷ اسفند ماه دریافت کنند. 

انتخاب رشته و نتایج 

با وجود ادغام ثبت نام دانشگاه آزاد و سراسری و برگزاری یک آزمون یکپارچه در مقطع ارشد. اعلام نتایج اولیه برای تمامی داوطلبان از سوی سایت سنجش می باشد. انتخاب رشته دانشگاه سراسری و ازاد به صورت مجزا از هم انجام می شود؛ داوطلبانی متقاضی ادامه تحصیل در دانشگاه آزاد، باید برای انتخاب کدرشته محل های مرتبط با آن به سایت azmoon.org مراجعه کنند.

پس از دریافت نتایج اولیه، متقاضیانی که در انتهای کارنامه اولیه آن ها ” کد دسترسی به انتخاب رشته دانشگاه آزاد ” درج شده است، یعنی مجاز به انتخاب کد رشته محل های ارائه شده در دانشگاه آزاد می باشند. این دسته از متقاضیان می توانند با مراجعه به سایت ” azmoon.org ” مراحل انتخاب رشته خود را تکمیل کنند.

اعلام نتایج نهایی کنکور کارشناسی ارشد برای دانشگاه های سراسری و آزاد، مجدد به صورت یکپارچه از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می شود.

مشاوره ثبت نام کنکور ارشد دانشگاه آزاد ۱۴۰۲

ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد آزاد ۱۴۰۲ اولین و یکی از مهم‌ترین مراحل شرکت در این آزمون است. ورود درست اطلاعات و تکمیل ثبت‌نام راه را برای مراحل بعدی هموار می‌کند و هرگونه نقص در مرحله ثبت نام می‌تواند منجر به از بین رفتن زحمات داوطلبان بشود.

آگاهی و اطلاعات کامل از مسائل پیرامون کنکور کارشناسی ارشد به داوطلبان کمک می‌کند تا این مسیر را به درستی سپری کنند. داوطلبان می‌توانند از همراهی مشاورین متخصص دانتل بهره مند باشند. جهت ثبت‌نام، برنامه ریزی، اطلاع از آخرین اخبار، منابع و تکنیک های موفقیت در کنکور کارشناسی ارشد می‌توانید به مطالعه مطالب سایت دانتل بپردازید یا با مشاورین ما تماس بگیرید. برای مشاوره تحصیلی تلفنی با مشاوران مجموعه دانتل با شماره های زیر تماس بگیرید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه کنکور ارشد 1402 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 91005066-021 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ در چه تاریخی انجام می شود؟

مهلت ثبت نام آزمون در تاریخ 16 آذرماه لغایت 22 آذر ماه اعلام شده است.

آیا ثبت نام در آزمون نیامند پرداخت هزینه است؟

بله، داوطلبان باید جهت نام نویسی در آزمون کارشناسی دانشگاه های سراسری و آزاد، با خرید کارت اعتباری نسبت به پرداخت هزینه ثبت نام در این آزمون اقدام نمایند.

نحوه ثبت نام آزمون به چه صورت است؟

نحوه ثبت نام به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور با آدرس الکترونیکی sanjesh.org می باشد که در متن مقاله فوق به مراحل آن اشاره کرده ایم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره