سایر موضوعاتسایر آزمون ها

اعلام نتایج آزمون MSRT سال 1400

کانال تلگرام تحصیلی     

یکی از آزمون های تعیین سطح زبان انگلیسی که زیر نظر وزارت علوم تحقیقات و فناوری برگزار می شود و اکثریت داوطلبان آن را نیز متقاضیان مقطع دکتری تخصصی تشکیل می دهند، آزمونMSRT است. این آزمون تقریبا به فواصل زمانی معین حدود 10 بار در سال برگزار می شود و داوطلبان پس از شرکت در آزمون باید منتظر اعلام نتایج باشند تا نمره اکتسابی خود را مشاهده کنند. نتایج آزمون MSRT سال ۱۴۰۰ از طریق سامانه سجاد به داوطلبان اطلاع رسانی می شود. در ادامه توضحات کاملی در خصوص نحوه مشاهده و زمان اعلام نتایج آزمون MSRT سال 1400 شرح خواهیم داد.

 

زمان اعلام نتایج آزمون MSRT سال 1400

همانطور که در ابتدا نیز گفته شد، آزمون MSRT هر ساله حدود 10 دوره برگزار می شود و داوطلبان در هر یک از دوره ها که شرکت نمایند می توانند یک الی دو هفته پس از برگزاری آزمون، نتایج خود را مشاهده کنند. نتایج آزمون MSRT به صورت یک مرحله ای و در قالب یک کارنامه اطلاع رسانی می شود.

آزمون MSRT سال 1400 در 18 تیر ماه برگزار می شود. انتظار می شود نتایج این آزمون در دهه اول مرداد ماه منتشر شود.

 

نحوه مشاهده اعلام نتایج آزمون MSRT سال 1400

سامانه اعلام نتیجه آزمون MSRT، سامانه سجاد به نشانی اینترنتی portal.saorg.ir می باشد و داوطلبان می بایست با ورود به این سامانه و وارد کردن اطلاعات خواسته شده، کارنامه خود را دریافت نمایند. مراحل کلی دریافت نتیجهآزمون ام اس ار تی ۱۴۰۰ به شرح زیرمی باشد :

1️⃣ به سایت سجاد به نشانی ” portal.saorg.ir ” مراجعه نمایید و بر روی لینک فعال “ انتقال به سامانه آزمون زبان MSRT ” کلیک کنید.

انتقال به سامانه آزمون زبان MSRT

2️⃣ در بخش بعدی برای ورود به صفحه کاربری خود ” کد ملی ” و ” رمز ورود ” خود را درج کنید.

ورود آزمون MSRT

3️⃣ پس از ورود به پروفایل کاربری خود بر روی گزینه” آزمون زبان ” کلیک کنید.

4️⃣ سپس بر روی گزینه لینک “ دریافت کارنامه ” در منو سمت راست کلیک کنید.

5️⃣ در صفحه بعدی آزمون مورد نظر را انتخاب کنید تا نتایج نمایش داده شود.

امکان اعتراض به نتایج آزمون ام اس ار تی وجود ندارد و در صورتی که از حد نصاب لازم نمره پایین تری کسب کرده باشید، می توانید مجدد با ثبت نام و پرداخت هزینه در آزمون های دوره بعدی شرکت نمایید.

 

مشاوره شرکت در آزمون MSRT

حداقل نمره قبولی آزمون msrt نمره 50 است و داوطلبانی که بتوانند این نمره را کسب کنند، دیگر نیازی به شرکت مجدد در آزمون را ندارند. اما داوطلبانی که نمره آنها کمتر از 50 باشد می توانند مجدد منتظر اطلاعیه های سامانه سجاد برای برگزاری ازمون دوره بعدی باشند و در زمان در نظر گرفته شده، مجددا برای کسب نمره بهتر در آزمون شرکت نمایند.(آزمون MSRT محدودیت تعداد دفعات شرکت در آزمون ندارد) همچنین داوطلبان در دیگر آزمون های زبان معتبر کشور مثل آزمون های تولیمو، EPT و یا آزمون MHLE می توانند شرکت کنند.

اگر برای مشاهده نتیجه آزمون MSRT با مشکلی مواجه هستید و موفق به ورود به سامانه سجاد نمی شوید، می توانید از مشاوران ما در مرکز مشاوره تحصیلی تلفن دانتل به صورت تلفنی راهنمایی دریافت کنید. همچنین شما داوطلبان می توانید از طریق ارتباط با مشاوران اخبار برگزاری آزمون های معتبر زبان خارجی را پیگیری کنید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه آزمون MSRT سال 1400 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 46291403-021 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

زمان اعلان نتایج آزمون MSRT چه تاریخی است؟

اعلام نتایج آزمون MSRT 10 روز پس از برگزاری آزمون می‌باشد.

برای دریافت نتیجه آزمون MSRT باید به کدام سامانه مراجعه کنیم؟

نتایج آزمون MSRT از سامانه سجاد قابل دریافت است.

چه اطلاعاتی برای مشاهده نتایج آزمون ام اس آر تی نیاز است؟

برای ورود به سامانه و دریافت نتایج به کد ملی، ایمیل و رمز ورود نیاز است.

کانال تلگرام تحصیلی     

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره