کنکور سراسریثبت نام کنکور سراسری

فرم ثبت نام کنکور ۱۴۰۳

کانال تلگرام تحصیلی     

فرم ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۳ چگونه تکمیل می شود؟ ثبت نام کنکور در سال جدید یک نوبت در آبان ماه و یک نوبت در فروردین ماه آغاز می شود. همزمان با شروع ثبت نام، دفترچه‌ای تحت عنوان دفترچه راهنمای ثبت نام در سایت سنجش قرار داده می‌شود تا داوطلبان مطابق شرایط و ضوابط این دفترچه ثبت نام کنند. همچنین در انتهای دفترچه، فرم پیش نویس ثبت نام قرار داده شده است. در ادامه به بررسی فرم پیش نویس ثبت نام کنکور سراسری 1403 خواهیم پرداخت. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با مجموعه دانتل کو تماس بگیرید. 

 

فرم ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۳

لینک ثبت نام در کنکور سراسری ۱۴۰۳ در مهلت مقرر و تاریخ های اعلام شده در آبان ماه در سایت سازمان سنجش آموزش کشور با آدرس الکترونیکی ” sanjesh.org ” فعال می شود. متقاضیانی که علاقه مند به شرکت در این آزمون می باشند، باید در تاریخ های اعلام شده به سایت نامبرده مراجعه کرده و مراحل نام نویسی خود را تکمیل کنند. 

توصیه می شود تمامی داوطلبان قبل از مراجعه به سایت سازمان سنجش و تکمیل اینترنتی فرم تقاضانامه، یکبار پیش نویس فرم ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۳ را که در انتهای دفترچه راهنمای ثبت نام موجود است تکمیل کنند تا ضمن اطلاع از اطلاعات خواسته شده، در زمان ثبت نام نیز اطلاعات را به درستی و با سرعت بیشتری وارد کنند.

بخوانید: راهنما کامل ثبت نام کنکور ۱۴۰۳ 

 

دفترچه ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۳

در دفترچه ثبت نام کنکور تمامی اطلاعات مورد نیاز داوطلبان برای ثبت نام قرار گرفته است و متقاضیان می‌توانند با دانلود این دفترچه از شرایط، مدارک، زمان، هزینه و سایر اطلاعات مهم برای ثبت نام و نام نویسی کنکور مطلع شوند. علاوه بر این موارد فرم ثبت نام کنکور نیز در صفحه آخر دفترچه آورده است.

تمامی داوطلبان باید دفترچه راهنما را دانلود و آن را مطالعه نمایند تا از جزییات ثبت نام در سال جدید مطلع شوند. باید توجه داشته باشید که هر ساله شرایط و ضوابط نام نویسی تغییر می‌کند و به همین دلیل حتی داوطلبانی که سال گذشته کنکور داده اند نیز ملزم به مطالعه دفترچه راهنما می‌باشند. 

جهت عضویت درکانال اطلاع رسانی و آخرین اخبار بر روی تلگرام مشاوره تحصیلی کلیک کنید و یا در سرچ تلگرام عبارت ” مشاوره تحصیلی دانتل کو ” جست و جو و عضو شوید.

 

فرم پیش نویس ثبت نام کنکور سراسری 1403

در انتهای دفترچه ثبت نام کنکور ۱۴۰۳ فرم ثبت نام کنکور سراسری موجود است. هدف از قرار دادن فرم پیش نویس ثبت نام کنکور در دفترچه این است که داوطلبان از اطلاعات لازم برای ارائه در سایت سنجش جهت ثبت نام خود مطلع گردند و با یکبار تکمیل فرم پیش نویس، امکان ایجاد اشتباه در تکمیل فرم اصلی ثبت نام به حداقل برسد.

فرم-ثبت-نام-کنکور-سراسری

اطلاعات لازم برای تکمیل فرم ثبت نام کنکور سراسری دقیقا شامل اطلاعاتی است که در فرم پیش نویس ثبت نام کنکور سراسری 1403 قید شده است و به صورت اطلاعات جدول زیر می‌باشد. توصیه می‌شود که پیش از شروع ثبت نام تمام اطلاعات لازم را تهیه کنید تا در فرایند تکمیل فرم ثبت نام کنکور سراسری 1403 با کمبود زمان یا مشکلی مواجه نشوید.

ردیف  شرح ردیف  شرح
1 نام خانوادگی 27 داوطلب استفاده از سهمیه
2 نام 28 کد پیگیری 12 رقمی
3 نام پدر 29  مدت حضور فرد رزمنده در جبهه را به “ماه”
4 جنسیت زن یا مرد 30 تعیین وضعیت  نابینا یا کم بینا ، ناشنوا یا کم شنوا و یا معلول جسمی حرکتی
5  شماره شناسنامه 31 تعیین وضعیت اتباع خارجی در فرم ثبت نام کنکور ۱۴۰۳
6  شـماره سری و سریال شناسـنامه 32 صندلی مخصوص داوطلبان چپ
7 تاریخ تولد  دقیق 33  وضعیت تحصیلی: دانشجویان انصرافی ، دانشجویان دوره روزانه ، دانشجویان دوره غیر روزانه و دانشجویان اخراجی دانشگاه ها
8  شماره ملی 34 وضعیت فارغ التحصیلی در مقاطع کاردانی ، کارشناسی و کارشناسی ارشد و بالاتر دانشگاه ها
9 کد بخش محل تولد 35 معدل کل فارغ التحصیلی مقطع کاردانی در فرم ثبت نام کنکور ۱۴۰۳
10  کد منطقه و یا ناحیه آموزش و پرورش محل اخذ مدرک دیپلم 36  کد محل اشتغال به کار
11 کد دانش آموزی مقطع دیپلم دانش آموزان فارغ التحصیل سال 1384 تا 1397 37 تعیین گروه آزمایشی
12  کد عنوان دیپلم پایه دوازدهم نظام آموزشی 3-3-6 38 تعیین  گروه های آزمایشی زبان خارجی
13  سال ، ماه و روز اخذ مدرک دیپلم 39 علاقه مندی به گروه آزمایشی هنر
14 کد بخش محل اخذ مدرک سال دوم دبیرستان 40 علاقه مند به شرکت در گروه آزمایشی زبان های خارج
15  کد بخش محل اخذ مدرک دیپلم 41  علاقه مند به شرکت در گزینش رشته های تحصیلی “دانشگاه پیام نور و غیرانتفاعی”
16
معدل کل دیپلم  42  علاقه مند رشته ها دانشگاه اطلاعات و امنیت ملی
17 معدل کتبی نهایی پایه دوازدهم  43  علاقه مند رشته ها دانشگاه امام صادق (ع) فرم ثبت نام کنکور ۱۴۰۳
18 تعیین وضعیت دانش آموزی و یا فارغ التحصیلی 44 کد استان و کد بخش محل اقامت داوطلب
19 انتخاب نوع سوالات ازمون نظام قدیم یا جدید 45 کد وضعیت نظام وظیفه
20 کد منطقه  46 کد پستی 
21 کد دانش آموزی مقطع پیش دانشگاهی 47 تعیین منطقه شهرداری محل سکونت از بین 1 تا 22
22  کد دو رقمی عنوان مدرک پیش دانشگاهی 48 شماره تلفن ثابت
23 تاریخ اخذ مدرک پیش دانشگاهی 49 شماره تلفن همراه
24 کد بخش محل اخذ مدرک دوره پیش دانشگاهی 50 استان ، شهر و آدرس
25 معدل کل دوره پیش دانشگاهی 51 آدرس پست الکترونیکی
26 تعیین اقلیت های دینی

 

شرح جزئیات فرم ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۳

ممکن است برخی از قسمت‌های فرم ثبت نام کنکور سراسری برای داوطلبان مبهم باشد که در این قسمت سعی کرده‌ایم هر کدام را به تفکیک توضیح دهیم. لازم به ذکر است که علاوه بر تکمیل فرم ثبت نام کنکور سراسری با اطلاعات درخواستی، باید یک قطعه عکس 4*3 داوطلب نیز در سامانه بارگذاری شود.

 

درج کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی

علاوه بر تراز و رتبه اکتسابی داوطلبان، سوابق تحصیلی آن ها نیز در کنکور سراسری اعمال می شود. دو دسته از دانش آموزان و داوطلبان کنکور سراسری مشمول اعمال سوابق تحصیلی هستند و یاید در اولین قدم کد سوابق تحصیلی خود را در فرم ثبت نام کنکور سراسری 1403 وارد کنند. در ادامه به داوطلبانی که باید کد سوابق تحصیلی خود را در فرم ثبت نام کنکور سراسری وارد کنند، اشاره کرده ایم.

✅ داوطلبانی که دارای مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی رياضی، تجربی، ادبيات و علوم انسانی و علوم و معارف اسلامی هستند و با توجه به تعریف ارائه شده ترمی واحدی – سالی واحدی می باشند باید کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی خود را دریافت کنند. (دریافت مدرک دیپلم بین سال 84 تا 97 و مدرک پیش دانشگاهی بین 91 تا 97)

✅ داوطلبانی که مدرک دیپلم خود را از سال 1398 به بعد دریافت کرده اند و فارغ التحصیل نظام آموزشی جديد (3-3-6) می باشند، بایستی نسبت به دریافت سوابق تحصيلی پایه دوازدهم اقدام نمایند.

لازم به ذکر است که تمامی دانش آموزان مشمول دریافت کد سوابق تحصیلی، می توانند برای دریافت سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی و همینطور کد سوابق تحصیلی دوازدهم به سامانه آموزش و پرورش مای مدیو با آدرس الکترونیکی ” my.medu.ir ” مراجعه کنند. 

❌❌  برای دریافت کد سوابق تحصیلی کنکور سراسری می توانید با مشاوران تحصیلی دانتل تماس بگیرید. ❌❌

فرم ثبت نام کنکور

 

اطلاعات مربوط به داوطلب

تکمیل بند های 1 تا 9 فرم پیش ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۳ با برخی اطلاعات فردی داوطلب امکان پذیر می باشد. توصیه می شود داوطلب اطلاعات زیر را مطابق با شناسنامه و به درستی وارد کند.

 • بند 1: نام خانوادگی
 • بند 2: نام
 • بند 3: نام پدر
 • بند 4: جنسیت
 • بند 5: شماره شناسنامه
 • بند 6: سری و سریال شناسنامه
 • بند 7: تاریخ تولد
 • بند 8: کد ملی
 • بند 9: کد بخش محل تولد که در جدول شماره 7 راهنمای کنکور سراسری موجود می‌باشد.

فرم ثبت نام کنکور

 

فرم ثبت نام کنکور ۱۴۰۳ | مدرک تحصیلی دیپلم

تکمیل بند 10 تا بند 24 فرم پیش نویس ثبت نام کنکور 1403 با توجه به مدرک تحصیلی دوره دوم متوسطه داوطلب امکان پذیر می باشد. هر داوطلب باید با توجه به اینکه جزو فارغ التحصیلان نظام جدید و یا نظام ترمی واحدی – سالی واحدی است، اطلاعات خواسته شده را تکمیل نماید. در ادامه به این اطلاعات در فرم ثبت نام کنکور 1403 اشاره کرده ایم.

 • بند 10: کد منطقه و یا ناحیه آموزش و پرورش محل اخذ مدرک دیپلم: این کد را داوطلبان می‌توانند از لیستی که هرسال سایت سنجش منتشر می‌کند دریافت کنند و همینطور در قسمت بالای کارنامه هر داوطلب نیز کد منطقه درج شده است. برای دریافت کد منطقه تحصیلی کلیک کنید.
 • بند 11: کد دانش آموزی مقطع دیپلم: کد دانش آموزی هر داوطلب در قسمت بالای کارنامه دبیرستان درج شده است. برای مشاهده نحوه دریافت کد دانش آموزی کلیک کنید.
 • بند 12: کد عنوان دیپلم: داوطلبان می‌توانند این کد را در مدرک دیپلم خود پیدا کنند. برای مشاهده و دریافت کد سوابق تحصیلی پایه دوازده کلیک کنید.
 • بند 13: تاریخ اخذ مدرک دیپلم
 • بند 14: کد بخش محل اخذ مدرک سال دوم دبیرستان یا پایه دهم نظام جدید
 • بند 15: کد بخش محل اخذ دیپلم در این بند فرم ثبت نام کنکور ۱۴۰۳ وارد نمایند
 • بند 16: معدل کل دیپلم
 • بند 17: معدل کتبی نهایی دیپلم
 • بند 18: نوع نظام و فارغ التحصیلی تحصیلی داوطلب (جدید، ترمی واحدی یا سالی واحدی، قدیم)
 • بند 19: منطقه یا ناحیه اخذ مدرک پیش دانشگاهی 
 • بند 20: کد دانش آموزی دوره پیش دانشگاهی
 • بند 21: کد عنوان مدرک پیش دانشگاهی
 • بند 22: تاریخ اخذ مدرک پیش دانشگاهی 
 • بند 23: کد بخش محل اخذ مدرک دوره پیش دانشگاهی 
 • بند 23: بند 23 در فرم ثبت نام کنکور سراسری مربوط معدل کل مقطع پیش دانشگاهی (در صورت فارغ التحصیلی )

فرم ثبت نام کنکور

 

تعیین اقلیت‌های دینی

داوطلبانی که جزو اقلیت‌های دینی هستند می‌توانند با انتخاب یکی از گزینه‌های “کلیمی”، “مسیحی”، “زرتشتی”  سوالات معارف مربوط به دین خود را دریافت و پاسخ دهند.

اقلیت دینی

 

فرم ثبت نام کنکور 1403 | سهمیه ها

بند های 26 تا 28 فرم ثبت نام کنکور ۱۴۰۳ مربوطه به سهمیه های کنکور سراسری است. تمامی داوطلبان برای شرکت در کنکور سراسری باید سهمیه خود را مشخص کنند.

 • بند 26: انتخاب نوع سهمیه از میان سهمیه های مناطق، خانواده شهدا، جانبازان 25 درصد و بالاتر، فرزند جانباز 25 درصد و بالاتر، همسر جانباز 25 درصد و بالاتر، آزادگان، فرزند آزاده، همسر آزاده، فرزند شهید و مفقود الاثر، همسر شهید و مفقود الاثر، رزمنده داوطلب بسیجی، رزمنده وزارت جهاد کشاورزی، رزمنده ستاد کل نیروهای مسلح و … 
 • بند 27: داوطلبانی که از سهمیه ایثارگران 25 درصد و ایثارگران 5 درصد استفاده می‌کنند بایستی کد 12 رقمی فرد ایثارگر را در بند ۲۷ فرم ثبت نام کنکور ۱۴۰۳ وارد کنند. برای دریافت کد ۱۲ رقمی ایثارگری کلیک کنید.
 • بند 28: مدت حضور فرد رزمنده در جبهه: چنانچه داوطلبی سهمیه رزمندگان داشته باشد باید مدت حضور فرد در جبهه را به ماه تبدیل کرده و در این قسمت وارد کند.

فرم ثبت نام کنکور

 

وضعیت جسمانی و اتباع خارجی

 در ادامه به توضیح اطلاعات خواسته شده در بندهای 29 تا 37 فرم ثبت نام کنکور 1403 پرداخته ایم.

 • بند 29: داوطلبانی که دارای معلولیت هستند باید این بند را تکمیل کرده و نوع معلولیت خود را از میان گزینه‌های بینایی، شنوایی، جسمی حرکتی، آسیب گفتار و زبان، تکامل رشد و اعصاب و روان انتخاب کنند. در نهایت نیز باید اعلام کنند که به منشی احتیاج دارند یا خیر.

فرم ثبت نام کنکور

 • بند 30: این بند از فرم ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۳ مربوط به متقاضیان خارجی می باشد و  این دسته از داوطلبان باید مشخص کنند که جزو کدام دسته از اتباع افغانستان، پاکستان، ترکیه، عراق، لبنان، هند و یا دیگر کشورها هستند. در نهایت نیز باید کد 13 رقمی اتباع خارجی، شماره گذرنامه اتباع خارجی و شماره کارت اقامت اتباع خارجی  را درج نمایند.

❌❌ راهنما دریافت کد 13 رقمی اتباع خارجی (کلیک کنید) ❌❌

اتباع خارجی فرم پیش نویس ثبت نام کنکور سراسری

 • بند 31: این بند مربوط به داوطلبان چپ دست و بهیاران است. (سازمان سنجش برای داوطلبانی که چپ دست هستند، صندلی مخصوص در نظر گرفته می شود. برای دانش آموزان با سهمیه بهیاری نیز سهمیه قبولی در رشته پرستاری در نظر گرفته می شود)

فرم ثبت نام کنکور

 

فرم ثبت نام کنکور ۱۴۰۳ |‌ وضعیت دانشجویی

 • بند 32: وضعیت اشتغال به تحصیل در آموزش عالی از میان دانشجوی دوره روزانه، غیر روزانه، انصرافی ویا اخراجی 
 • بند 33: وضعیت فارغ التحصیلی درآموزش عالی در  مقاطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد و بالاتر در این بند فرم ثبت نام کنکور ۱۴۰۳
 • بند 34: درج معدل کاردانی در صورت فارغ التحصیلی

وضعیت دانشجویی فرم پیش نویس ثبت نام کنکور سراسری

 

فرم ثبت نام کنکور 1403 | وضعیت اشتغال

 • بند 35: کد محل اشتغال کارکنان رسمی و پیمانی (این کد برای داوطلبان شاغل تعریف می‌شود و در جدول شماره 9 دفترچه راهنمای ثبت نام قید شده است.)
 • بند 36: استان محل خدمت شاغلین بهیاری (داوطلبان بهیار باید جهت مشخص کردن استان محل خدمت و منطقه بومی خود جهت استفاده از سهمیه بهیاری)

وضعیت اشتغال پیش نویس ثبت نام کنکور سراسری

 

انتخاب گروه آزمایشی امتحانی

 • بند 37: در بند ۳۷ فرم ثبت نام کنکور ۱۴۰۳ انتخاب گروه آزمایشی از میان علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی، علوم انسانی، هنر و زبان های خارجی
 • بند 38: متقاضی پاسخگویی به دفترچه سوالات : این بند مختص به دانش آموزانی که فارغ التحصیل علوم و معارف اسلامی هستند، می باشد.
 • بند 39: انتخاب زبان خارجی امتحانی از میان گزینه های انگلیسی، آلمانی، فرانسه، روسی، ایتالیایی 

انتخاب گروه آزمایشی امتحانی فرم پیش نویس ثبت نام کنکور سراسری

 

علاقه مندی ها و تعیین حوزه امتحانی

 • بند 40 و 41: داوطلبانی که علاقه مند هستند علاوه بر یکی از گروه آزمایشی اصلی، در دو گروه آزمایشی هنر و یا زبان نیز شکت کنند، باید این دو بند در فرم پیش نویس ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۳ را تکمیل کنند.
 • بند 42: داوطلبانی که قصد دارند در دانشگاه پیام نور نیز انتخاب رشته کنند، باید این گزینه را علامت بزنند و هزینه مربوط به آن را پرداخت کنند.
 • بند 43: داوطلبانی که قصد دارند در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی غیر انتفاعی نیز انتخاب رشته کنند، باید این گزینه را علامت بزنند و هزینه مربوط به آن را پرداخت کنند.
 • بند 44: داوطلبانی که علاقه مند به گزینش در در رشته های تحصیلی دانشگاه اطلاعات و امنیت ملی امام باقر (ع) هستند، باید این گزینه فرم ثبت نام کنکور ۱۴۰۳ را علامت بزنند. 
 • بند 45: دانشگاه امام صادق (ع) از دانشگاه‌های با شرایط خاص می‌باشد که نیازمند اعلام علاقه‌مندی در این قسمت است. در غیراینصورت مجاز به انتخاب کد رشته محل های مربوط به این دانشگاه نمی‌باشد.
 • بند 46 : در بند شماره 46 باید کد استان و بخش برای تعیین حوزه امتحانی وارد شود. 

فرم ثبت نام کنکور

فرم ثبت نام کنکور ۱۴۰۳ | وضعیت نظام وظیفه

 • بند 47: در دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور سراسری، لیستی برای تعیین نظام وظیفه داوطلبان آقا وجود دارد، که بایستی بدان مراجعه کرده و بر اساس شرایط خود کد نظام وظیفه خود را در فرم ثبت نام کنکور سراسری 1403 وارد کنند.

فرم ثبت نام کنکور

 

اطلاعات محل سکونت و شماره تماس

 • بند 48: شماره تلفن ثابت
 • بند 49: شماره تلفن همراه
 • بند 50: نشانی محل سکونت با وارد کردن کد استان، کد بخش، شهر
 • بند 51: کد پستی ( 10 رقمی )
 • بند 52: منطقه شهرداری محل سکونت
 • بند 53: آدرس پست الکترونیک ( ایمیل )

فرم ثبت نام کنکور

بند 54: آخرین بند فرم ثبت نام کنکور سراسری 1403 نیز مختص دانش آموزانی است که در سال گذشته در این آزمون ثبت نام کرده اند. این دسته از دانش آموزان باید این گزینه را علامت بزنند.

آزمون سال گذشته

 

مشاوره فرم ثبت نام کنکور 1403 

اگر قصد نام نویسی در کنکور سراسری ۱۴۰۳ را دارید، توصیه ما به شما داوطلبان این است که قبل از هر اقدامی ابتدا دفترچه راهنما را دریافت و به طور کامل مطالعه کنید. اینگونه ضمن کسب اطلاعات لازم متوجه خواهید شد که آیا مجاز و واجد شرایط برای ثبت نام و نام نویسی می باشید یا خیر.

پس از اینکه متقاضیان اطلاعات خود را به درستی در فرم ثبت نام کنکور سراسری 1403 وارد کنند، سامانه یک پیگیری ثبت نام به آن ها می دهد. البته لازم است متقاضیان در نظر داشته باشند که اگر اطلاعاتی را به اشتباه وارد کنند، می‌توانند تا قبل از اتمام مهلت ثبت نام، ویرایش اطلاعات خود را انجام دهند. درست بودن اطلاعات وارد شده برای سازمان سنجش از اهمیت بالایی برخوردار است، چراکه فقط برای دانش آموزان با اطلاعات درست، کارت ورود به جلسه صادر می گردد.

چنانچه سوالی پیرامون فرم ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۳ دارید، می توانید با استفاده از از خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی مرکز مشاوره تحصیلی دانتل در ارتباط باشید و پاسخ سوالات خود را دریافت کنید. همینطور شما عزیزان می‌توانید تمامی مراحل تکمیل فرم ثبت نام کنکور سراسری را به مشاوران مجرب این مرکز بسپارید.

 

 

برای دریافت مشاوره در زمینه فرم ثبت نام کنکور سراسری 1403 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 91005066-021 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

 1. متقاضیان برای تکمیل فرم ثبت نام کنکور ۱۴۰۳ به چه اطلاعاتی نیاز دارند؟

  برخی اطلاعات فردی، شناسنامه ای و تحصیلی امکان پذیر است که در مقاله بالا به آن ها اشاره کرده ایم.

 2. آیا داوطلبان باید اطلاعات مربوط به سهمیه خود را در فرم ثبت نام کنکور نیز وارد کنند؟

  بله، وارد کردن اطلاعات مربوط به سهمیه در بند های 26 تا 28 فرم پیش نویس ثبت نام کنکور الزامی است.

 3. فرم پیش نویس ثبت نام کنکور در کدام سایت باید تکمیل شود؟

  فرم ثبت نام کنکور در سایت سازمان سنجش آموزش کشور با آدرس الکترونیکی “sanjesh.org” تکمیل گردد.

کانال تلگرام تحصیلی     

یک دیدگاه

 1. سلام و روز بخیر
  سوال داشتم اتباع غیر ایرانی میتوانند با برگه حمایت تحصیلی و یا برگه سرشماری برای کنکور کاردانی 1402 فنی حرفه ای و دانشگاه ازاد ثبت نام کرد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره