ثبت نام کنکور سراسریکنکور سراسری

هزینه ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۱

میزان هزینه ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۱ توسط سازمان سنجش تعیین می گردد. داوطلبان متقاضی شرکت در کنکور سراسری هریک از گروه های آزمایشی ریاضی، تجربی، انسانی، هنر و زبان باید در زمانبندی اعلام شده توسط سایت سازمان سنجش sanjesh.org مراجعه نمایند و پس از خرید کارت اعتباری از طریق واریز هزینه، اقدامات لازم را برای تکمیل فرم ثبت نام کنکور انجام دهند. در ادامه توضیحاتی جامعی در خصوص نحوه هزینه ثبت نام کنکور 1401 ارائه خواهیم داد.

 

هزینه ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۱

اولین قدم برای ثبت نام کنکور 1401 خرید کارت اعتباری است و داوطلبان باید پس از پرداخت مبلغ درخواستی سایت سنجش و خرید سریال اعتباری، فرم ثبت نام را دریافت و تکمیل کنند. داوطلبان با خرید کارت اعتباری آزمون می توانند فرآیند ثبت نام آزمون سراسری را تکمیل کنند.

هزینه ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۱ مبلغ ۷۵ هزار تومان می باشد.

آن دسته از داوطلبانی که تمایل به شرکت در آزمون هنر یا زبان های خارجه را دارند می توانند با خرید ۲ یا ۳ سریال کارت اعتباری می توانند در سه گروه آزمایشی شرکت کنند. البته باید به این نکته توجه کنیددر صورت شرکت در سه گروه آزمایشی نیز فقط یکبار ثبت نام انجام داده و یک شماره پرونده و کد رهگیری دریافت خواهید کرد.

مقدار هزینه ثبت نام کنکور 1401 در دفترچه ثبت نام کنکور مشخص می شود. در سال ۱۴۰۱ داوطلبان علاوه بر مبلغ 75.000 تومان که برای ثبت نام هر گروه آزمایشی لازم است پرداخت می کردند، در موارد زیر نیز مبلغ جداگانه واریز کنند: (مبالغ مربوط سال ۱۴۰۰ می باشد)

مبالغ ثبت نام سال 1400 (به محض اعلام مبالغ جدید بروزرسانی خواهد شد)
فعال سازی پیامک اطلاع رسانی 1.200 تومان
اعلام علاقه مندی به انتخاب رشته در دانشگاه پیام نور و غیرانتفاعی 13.700 تومان
استفاده از راهنما انتخاب رشته سازمان سنجش 14.000 تومان
هزینه ثبت نام متاخرین و تغییر حوزه امتحانی 120.000 تومان
هزینه آزمون عملی رشته های هنر 150.000 تومان
هزینه آزمون عملی رشته تربیت بدنی 70.000 تومان
هزینه مصاحبه دانشگاه فرهنگیام و تیربیت دبیر شهید رجایی 65.000 تومان
هزينه‌ ثبت ‌نام کنکور سراسری برای داوطلبانی که خارج از کشور کنکور می‌دهند 1.000.000 تموان

 

نحوه پرداخت هزینه ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۱

همانطورکه گفته شد هزینه ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۱ به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org قابل پرداخت است. داوطلبان ابتدا به سایت ثبت نام کنکور سراسری مراجعه کرد و اقدام به خرید کارت اعتباری کنید. 

متقاضیان در ابتدا باید اطلاعات فردی و شماره تماس و ایمیل خود را وارد کرده و سپس با ورود به سایت پرداخت، هزینه ثبت نام کنکور 1401 را از طریق کارت بانکی خود پرداخت کنند. در ادامه مراحل کلی پرداخت هزیه ثبت نام کنکور 1401 را آورده ایم:

✅ مراجعه سایت سازمان سنجش

✅ انتخاب لینک فعال ثبت نام آزمون سراسری سال ۱۴۰۱

✅ خریکارت اعتباری 

✅ وارد کردن اطلاعات لازم

✅ پرداخت هزینه ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۱ از طریق کارت بانکی

✅ دریافت شماره سریال ۱۲ رقمی ثبت نام

 

راهنما تصویری

در ادامه نحوه پرداخت هزینه ثبت نام کنکور 1401 را شرح خواهیم داد.

1️⃣ بر روی لینک فعال ” ثبت نام آزمون سراسری سال 1401 ” کلیک کنید.

ثبت نام کنکور سراسری

2️⃣ در بخش خرید کارت اعتباری، بر روی لینک ” خرید سریال ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۱ ” کلیک نمایید.

خرید سریال ثبت نام کنکور سراسری

3️⃣ پس انتخاب سریال ثبت نام کنکور سراسری، بر روی گزینه ” تایید و ادامه ” کلیک کنید.

انتخاب سریال ثبت نام

4️⃣ در بخش بعدی باید اطلاعات خود را که شامل نام، نام خانوادگی، شماره تلفن ثابت، شماره تلفن همراه و پست الکترونیک است، درج نمایید و سپس بر روی گزینه “ تایید و ادامه ”  کلیک کنید.

اطلاعات وارد شده ثبت نام

5️⃣ در بخش بعدی اطلاعاتی که درج کرده اید به شما نمایش داده می شود که باید آن ها را تایید کنید. توجه داشته باشید حتما شماره پیگیری پرداخت هزینه ثبت نام کنکور سراسری 1401 را یادداشت نمایید.

تایید اطلاعات کنکور سراسری

6️⃣ سپس با تایید اطلاعات خود، مشخصات کارت بانکی عضو شبکه شتاب خود را وارد نمایید تا وجه از حساب شما کسر شود.

اطلاعات کارت بانکی

7️⃣ پس انجام مراحل یک شماره سریال 12 رقمی دریافت خواهید کرد و برای مراحل ثبت نام به آن نیاز خواهید داشت. این شماره سریال را نزد خود نگه دارید.

برای آگاهی از نحوه ثبت نام کنکور سراسری می توانید به لینک زیر رجوع کنید و برای دریافت مشاوره و انجام کامل فرآیند انتخاب رشته با مرکز مشاوره تحصیلی دانتل تماس بگیرید تا کارشناسان ما شما تا قبوی و پذیرش در دانشگاه دلخواه همراهی کنند.

بخوانید: نحوه ثبت نام کنکور 1401

 

مشاوره ثبت نام کنکور ۱۴۰۱

داوطلبالن متقاضی که هم در کروه های آموزشی اصلی و هم در گروه آموزشی زبان خارجه و هنر شرکت می کنند، فقط هزینه ثبت نام کنکور سراسری 1401 جداگانه پرداخت می کنند، اما مراحل ثبت نام را فقط یکبار انجام می هند. پس از ثبت نام این داوطلبان یک شماره پرونده و یک کد رهگیری داریافت خواهند کرد. در مرحله دریافت کارت ورود به جلسه داوطلبان کارت های جداگانه گروه های آزمایشی مختلف را دریافت خواهند کرد.

ثبت نام کنکور سراسری و دانشگاه آزاد ادغام شده است و شما با یکبار خرید کارت اعتباری و پرداخت هزینه ثبت نام کنکور 1401 در سایت سنجش، در یک آزمون هماهنگ و مشترک هر دو دانشگاه سراسری و آزاد شرکت داده می‌شوید. هر داوطلب می‌توانند در یک گروه آزمایشی اصلی ریاضی، تجربی و انسانی و یک یا دو گروه آزمایشی شناور هنر و زبان شرکت کند ولی باید برای هر گروه آزمایشی با خرید یک کارت اعتباری جداگانه تهیه نماید.

برای اطلاع از زمان ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۱ می توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل نیز تماس بگیرید و پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه ثبت نام کنکور ۱۴۰۱ می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 46291403-021 تماس بگیرید.

 

 

سوالات متداول

هزینه ثبت نام کنکور سراسری 1401 چه مقدار می باشد؟

مبلغ خرید کارت اعتباری ثبت نام در سال 1401 معادل 75 هزار تومان است.

نحوه پرداخت هزینه نام نویسی چگونه می باشد.

در متن مقاله تمامی مراحل و راهنما تصویری را شرح داده ایم.

آیا داوطلبان دانشگاه آزاد باید هزینه مجزا پرداخت کنند؟

خیر، با ادغام کنکور سراسری و کنکور دانشگاه آزاد، داوطلبان دانشگاه آزاد نیازی به پرداخت هزینه جداگانه ندارند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره