ثبت نام کنکور سراسریکنکور سراسری

هزینه ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۱

میزان هزینه ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۱ توسط سازمان سنجش تعیین می گردد. داوطلبان متقاضی شرکت در کنکور سراسری هریک از گروه های آزمایشی ریاضی، تجربی، انسانی، هنر و زبان باید در زمانبندی اعلام شده توسط سایت سازمان سنجش sanjesh.org مراجعه نمایند و پس از خرید کارت اعتباری از طریق واریز هزینه، اقدامات لازم را برای تکمیل فرم ثبت نام کنکور انجام دهند. در ادامه توضیحاتی جامعی در خصوص نحوه هزینه ثبت نام کنکور سراسری 1401 ارائه خواهیم داد.

 

هزینه ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۱

اولین قدم برای ثبت نام کنکور خرید کارت اعتباری است و داوطلبان باید پس از پرداخت مبلغ درخواستی سایت سنجش و خرید سریال اعتباری، فرم ثبت نام را دریافت و تکمیل کنند. مبلغ خرید کارت ثبت نام کنکور 1400 برای شرکت در هریک از گروه های آزمایشی به مبلغ 54 هزار تومان بود.

تا کنون هزینه ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۱ اعلام نشده است.

مقدار مبالغ ثبت نام آزمون سراسریدر دفترچه ثبت نام کنکور مشخص می شود. در سال ۱۴۰۰ داوطلبان علاوه بر مبلغ 54/000 تومان که برای ثبت نام هر گروه آزمایشی لازم است پرداخت می کردند، در موارد زیر نیز مبلغ جداگانه واریز کنند: (هزینه‌ها مربوط سال ۱۴۰۰ می باشد)

مبالغ ثبت نام سال 1400
فعال سازی پیامک اطلاع رسانی 850 تومان
اعلام علاقه مندی به انتخاب رشته در دانشگاه پیام نور و غیرانتفاعی 13/700 تومان
هزينه‌ ثبت ‌نام آزمون سراسری برای داوطلبانی که خارج از کشور کنکور می‌دهند 100/000 تومان
هزینه ثبت نام متاخرین و تغییر حوزه امتحانی 120/000 تومان
هزینه آزمون عملی رشته های هنر 150/000 تومان
هزینه آزمون عملی رشته تربیت بدنی 70/000 تومان

 

نحوه پرداخت هزینه ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۱

همانطورکه گفته شد هزینه ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۱ به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org قابل پرداخت است و در ادامه نحوه پرداخت هزینه ثبت نام کنکور 1401 را شرح خواهیم داد.

1️⃣ برای واریز هزینه پس از ورود به سایت سنجش از منوی سمت چپ سامانه بر روی لینک خرید کارت اعتباری کلیک کنید.

2️⃣ در بخش خرید کارت اعتباری، بر روی لینک ” خرید سریال ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۱ ” کلیک نمایید.

3️⃣ پس انتخاب سریال ثبت نام کنکور سراسری، بر روی گزینه ” تایید و ادامه ” کلیک کنید.

4️⃣ در بخش بعدی باید اطلاعات خود را که شامل نام، نام خانوادگی، شماره تلفن ثابت، شماره تلفن همراه و پست الکترونیک است، درج نمایید و سپس بر روی گزینه “ تایید و ادامه ”  کلیک کنید.

5️⃣ در بخش بعدی اطلاعاتی که درج کرده اید به شما نمایش داده می شود که باید آن ها را تایید کنید.

6️⃣ سپس با تایید اطلاعات خود، مشخصات کارت بانکی عضو شبکه شتاب خود را وارد نمایید تا وجه از حساب شما کسر شود.

7️⃣ پس انجام مراحل یک شماره سریال 12 رقمی دریافت خواهید کرد و برای مراحل ثبت نام به آ» نیاز خواهید داشت. این شماره سریال را نزد خود نگه دارید.

 

مشاوره نام نویسی کنکور ۱۴۰۱

ثبت نام کنکور سراسری و دانشگاه آزاد ادغام شده است و شما با یکبار خرید کارت اعتباری در سایت سنجش، در یک آزمون هماهنگ و مشترک هر دو دانشگاه سراسری و آزاد شرکت داده می‌شوید. هر داوطلب می‌توانند در یک گروه آزمایشی اصلی ریاضی، تجربی و انسانی و یک یا دو گروه آزمایشی شناور هنر و زبان شرکت کند ولی باید برای هر گروه آزمایشی با خرید یک کارت اعتباری جداگانه تهیه نماید.

برای اطلاع از زمان ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۱ می توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل نیز تماس بگیرید و پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه هزینه ثبت نام کنکور ۱۴۰۱ می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 46291403-021 تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره