ثبت نام کنکور سراسریکنکور سراسری

مدارک ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۱

مدارک لازم برای ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۱ کدام اند؟ در طی ثبت نام کنکور سراسری، داوطلبان احتیاج به اطلاعات خاصی دارند تا فرم های ثبت نام را بر اساس آن پر کنند. از همین رو بهتر است قبل از اقدام به ثبت نام، این مدرک تهیه و آماده شده باشد. آماده سازی مدرک ثبت نام موجب تسریع فرایند ثبت نام خواهد شد. با توجه به ادغام آزمون کنکور برای دانشگاه­‌های سراسری و دانشگاه آزاد، متقاضیان هر دو دانشگاه نیاز به این مدارک خواهند داشت. در این مقاله به بررسی جزئیات مدارک مورد نیاز ثبت نام کنکور سراسری 1401 که در طول فرایند ثبت نام به آن­ها نیاز است، پرداخته شده است. 

 

مدارک ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۱ 

متقضایان باید مدارک لازم و مورد نیاز ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۱ را در زمان نام نویسی آماده کرده تا کراحل ثبت نام انجام داده و این فرآیند را به اتمام برسانند. این مدارک شامل مدرک فردی و عکس داوطلب، مدرک تحصیلی، تکمیل فرم های لازم و خرید سریال ثبت نام 12 رقمی می باشد. در ادامه به بررسی و شرح تک به تک مدرک ثبت نام کنکور سراسری 1401 خواهیم پرداخت.

 

مدارک فردی ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۱

مدارک لازم برای ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۱ شامل مدارک تحصیلی و فردی است. یک مجموعه از مدارک مورد نیاز برای ثبت نام کنکور سراسری شامل مدارک فردی داوطلب است. به طور کلی مدرک فردی ثبت نام آزمون سراسری عبارتند از:

🔵 اطلاعات شناسنامه­ ای: اطلاعات شناسنامه ­ای دربرگیرنده اطلاعات شخصی داوطلب از جمله نام، نام خانوادگی، تاریخ تولد، کدملی، سریال شناسنامه است.

🔵 عکس داوطلبی: داوطلبان برای ثبت نام در کنکور سراسری نیاز دارند تا عکس داوطلبی خود را اسکن کرده و در محل درخواستی بارگذاری کنند. عکس داوطلبی می‌بایست دارای استانداردهای مشخصی باشد.

🔵 اطلاعات محل سکونت: درج آدرس دقیق محل سکونت و کد پستی محل زندگی داوطلب در فرم ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۱ ضروری است.

🔵 اطلاعات سهمیه ­ای: داوطلبانی که دارای سهمیه ­ای خاص از جمله سهمیه ایثارگری و یا رزمندگان هستند، بایستی کد پیگیری 12 رقمی را در فرم ثبت نام کنکور سراسری ثبت کنند. برای دریافت کد 12 رقمی ایثارگری کلیک کنید.

🔵 اطلاعات نظام وظیفه­ ای برای داوطلبان آقا: داوطلبان آقا موظف هستند تا اطلاعات مربوط به وضعیت نظام وظیفه خود را در فرم ثبت نام مشخص کنند.

🔵 تشکیل پرونده برای داوطلبان معلول: داوطلبان معلول و دارای وضعیت جسمانی خاص، برای شرکت در آزمون سراسری ابتدا باید به سازمان بهزیستی مراجعه کرده و تشکیل پرونده دهند تا اطلاعات جسمانی آنها در این سازمان ثبت شود.

🔵 اطلاعات داوطلبان غیرایرانی: یکی از مدارک ثبت نام کنکور سراسری 1401 برای متقاضیان شرکت کنندخ در کنکور سراسری که تابعیت غیر ایرانی دارند، درج کد پیگیری 13 رقمی مربوط به خود در فرم ثبت نام می باشد. برای دریافت کد 13 رقمی اتباع خارجی کلیک کنید.

بخوانید: راهنما کامل ثبت نام کنکور سراسری 1401

 

استانداردهای تعریف شده برای عکس داوطلبی

عکس داوطلبی بایستی دارای استانداردهای خاص باشد. در ادامه ویژگی­ هایی عکس داوطلبی که یکی از مدارک ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۱ می باشد شرح داده شده است.

✅ عکس باید تمام رخ 4*3 و یا 4*6 باشد.

✅ عکسی که در محل درخواستی بارگذاری می‌شود لازم است دارای ابعاد 400*300 و یا 300*200 باشد.

✅ عکس اسکن شده می‌بایست دارای فرمت JPG باشد.

✅ عکس داوطلبی بایستی فاقد لکه، مهر، جای منگنه باشد.

✅ این عکس باید جدید بوده و در سال جاری تهیه شده باشد.

✅ عکس‌های داوطلبی که از روی کارت ملی، شناسنامه یا هر مدرک دیگر اسکن شده و بارگذاری می‌شوند، بدون شک مشکلی برای ثبت نام داوطلبان ایجاد خواهد کرد.

 

مدارک ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۱ | فرم های ثبت نام 

1️⃣ فرم شماره 1: همه داوطلبان کنکور 1401 (به جز آن دسته ز داوطلبانی که در بخش های مرکزی شهرهای تهران، بخش كن شهر تهران، بخش تجريش شهر شميرانات، بخش لواسانات شهر شميرانات، اصفهان، تبريز، شيراز و مشهد فارغ التحصیل شده اند) باید نسبت به تکمیل فرم شماره یک ثبت نام آزمون سراسری 1401 اقدام کنند. برای دانلود این فرم بر روی عبارت دانلود فرم شماره 1 زیر کلیک کنید.

دانلود فرم شماره 1

2️⃣ فرم شماره 2: این فرم مخصوص آن دسته از داوطلبانی است که در دوره روزانه دانشگاه های سراسری تحصیل می کنند و قصد انصراف ار تحصیل را دارند می باشد. این داوطلبان باید فرم شماره 2 را پر کرده و آن را به آموزش دانشگاه خود تحویل دهند. برای دانلود این فرم بر روی عبارت دانلود فرم شماره 2 زیر کلیک کنید.

دانلود فرم شماره 2

 

مدارک تحصیلی ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۱

علاوه بر مدارک فردی، مدارک تحصیلی نیز نقش مهمی در ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۱ دارند. نکته مهم در رابطه با مدارک تحصیلی این است که اطلاعات مربوط به این مدارک می‌بایست به صورت دقیق و درست در فرم ثبت نام کنکور ۱۴۰۱ درج شوند. 

❌ معدل کل دیپلم نظام آموزشی جدید 3-3-6 و یا دیپلم نظام آموزشی سالی واحدی یا ترمی واحدی و یا دیپلم نظام قدیم و یا دیپلم فنی و حرفه ای و یا کاردانش

❌ معدل کتبی نهایی پایه دوازدهم نظام آموزشی جدید 3-3-6 و یا سال سوم نظام آموزشی سالی واحدی یا ترمی واحدی و یا دیپلم نظام قدیم

❌ تاریخ اخذ مدرک دیپلم

❌ معدل کل دوره پیش دانشگاهی و تاریخ اخذ مدرک

❌ معدل کل فارغ التحصیلی مقطع کاردانی

❌ تعیین وضعیت دانش آموزی و یا فارغ التحصیلی

❌ دریافت کد سوابق تحصیلی کنکور ۱۴۰۱ از طریق سایت دریافت کد سوابق تحصیلی

            داوطلبان نظام جدید: کد سوابق تحصیلی پایه دوازدهم

            داوطلبان نظام قدیم: کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی

❌ تعیین وضعیت تحصیلی: دانشجویان انصرافی، دانشجویان دوره روزانه، دانشجویان دوره غیرروزانه و دانشجویان اخراجی دانشگاه‌ها

❌ وضعیت فارغ التحصیلی در مقاطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد ویا بالاتر دانشگاه ها

 

کدهای تحصیلی، نظام وظیفه و منطقه

در ادامه به شرح موارد دیگر کدهای لازم مدارک ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۱ پرداخته ایم:

 • کدبخش محل تولد موجود در جدول شماره 7 راهنمای کنکور سراسری
 • کد منطقه تحصیلی و یا ناحیه آموزش و پرورش محل اخذ مدرک دیپلم
 • کد دانش آموزی مقطع دیپلم دانش آموزان فارغ التحصیل سال 1384 تا 1397 موجود در قسمت بالای کارنامه دبیرستان درج شده است. 
 • کد عنوان دیپلم پایه دوازدهم نظام آموزشی 3-3-6 موجود در مدرک دیپلم (برای مشاهده کد سوابق تحصیلی پایه دوازدهم کنکور ۱۴۰۱ کلیک کنید.)
 • کد بخش محل اخذ مدرک سال دوم دبیرستان
 • کد بخش محل اخذ مدرک دیپلم
 • کد منطقه و یا ناحیه آموزش و پرورش محل اخذ مدرک پیش دانشگاهی
 • کد دانش آموزی مقطع پیش دانشگاهی
 • کد دو رقمی عنوان مدرک پیش دانشگاهی 
 • کد بخش محل اخذ مدرک دوره پیش دانشگاهی
 • کد محل اشتغال به کار
 • کد استان و کد بخش محل اقامت
 • کد نظام وظیفه کنکور ۱۴۰۱ موجود در دفترچه ثبت نام کنکور ۱۴۰۱

 

خرید سریال کارت اعتباری

ثبت نام کنکور سراسری برای متقاضیان این آزمون به شرط پرداخت هزینه ثبت نام امکان پذیر خواهد بود. به عبارت دیگر، شماره سریال ثبت نام کنکور سراسری یکی از مهمترین مدارک ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۱ به شمار می‌رود. پرداخت هزینه ثبت نام کنکور سراسری به شکل اینترنتی و از طریق خرید کارت اعتباری انجام می‌گیرد. با خرید کارت اعتباری، یک شماره سریال 12 رقمی در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرد که از طریق این شماره سریال دسترسی به فرم‌های ثبت نام فراهم می‌شود.

داوطلبان دانشگاه آزاد نیازی به پرداخت هزینه جداگانه ندارند.

 

مشاوره ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۱

در زمان انتشار دفترچه راهنما ثبت نام آزمون سراسری، داوطلبان با مطالعه این دفترچه می توانند مدارک لازم برای برای ثبت نام کنکوز سراسری را دانسته و مراحل ثبت نام خود را به صورت کامل انجام دهند.

در انتهای دفترچه ثبت نام یک فرم پیش نویس قرار داده است. توصیه می شود داوطلبان قبل از ثبت نام این اطلاعات خود را یادداشت کرده تا احتمال خطا و اشتباده وارد کردن اطلاعات به کمترین میزان برسد. چنانچه به هر صورتی در هنگام نام نویسی اطلاعات و مدارک ثبت نام کنکور سراسری 1401 را به صورت اشتباه وارد کرده اید می توانید در زمان تمدید مهلت ثبت نام و زمان در یافت کارت ورود به جلسه (به صورت اینترنتی یا مراجعه به باجه های رفع نقص کنکور سراسری) نسبت به ویرایش و اصلاح این اطلاعات اقدام کنید.

داوطلبان تنها در صورتی می‌توانند وارد دانشگاه شوند که تحصیلات مقطع جاری خود را تا پایان شهریورماه 1401 به طور کامل به اتمام رسانده و فارغ التحصیل شده باشند. (برای ورودی بهمن داوطلبان باید تا پیش از زمان ثبت نام فارغ التحصیل شده باشند)

شما عزیزان در صورت داشتن هر گونه سوال می توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل تماس بگیرید و همینطور می توانید با استفاده از خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی ثبت نام خود را در سایت سازمان سنجش به مشاوران مجموعه دانتل بسپارید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه مدارک لازم ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۱ می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 46291403-021 تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره