ثبت نام کنکور سراسریکنکور سراسری

نحوه ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۱

نحوه ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۱ چگونه است؟ ثبت نام کنکور ۱۴۰۱ از طریق سایت سازمان سنجش انجام می شود. با توجه به ادغام کنکور دانشگاه‌های سراسری و آزاد، ثبت نام در این آزمون برای تمام متقاضیان به صورت مشترک انجام می‌گیرد. داوطلبان باید توجه داشته باشند که تمام مراحل ثبت نام کنکور را می‌بایست به طور کامل تکمیل کنند. البته بهتر است قبل از ثبت نام، از مطالعه دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور سراسری غافل نشد. با توجه به اهمیت موضوع ثبت نام کنکور سراسری، در این مقاله به نحوه و راهنمای قدم به قدم تصویری ثبت نام کنکور سراسری 1401 پرداخته شده است.

 

نحوه ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۱

ثبت نام کنکور سراسری در بازه زمانی مشخص و محدودی انجام می‌گیرد. امکان ثبت نام کنکور سراسری در خارج از بازه تعیین شده برای هیچ یک از داوطلبان وجود نخواهد داشت. البته این بازه زمانی ممکن است تمدید شده و یا فرصتی دوباره در اختیار متقاضیان قرار داده شود.

با توجه به اینکه هر سال فرصت وزمان ثبت نام کنکور ۱۴۰۱ با اندکی تغییر همراه است، نمی توان تاریخ دقیقی برای آن معرفی کرد. اما به طور کلی این ثبت نام هرسال در بهمن ماه انجام می گیرد. دفترچه ثبت نام کنکور ۱۴۰۱ نیز در همین محدوده منتشر می‌شود.

 

راهنما ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۱

در این بخش نحوه ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۱ قدم به قدم و با جزئیات کامل شرح داده شده است.

1️⃣ به سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org مراجعه کنید.

2️⃣ از لیست سمت راست ” سراسری ” و سپس گزینه « ثبت نام آزمون سراسری » انتخاب شود.

ثبت-نام-کنکور

3️⃣ در گام سوم داوطلبان باید نظام آموزشی خود را از بین سه گزینه موجود انتخاب کنند.

نظام-آموزشی

4️⃣ با خرید کارت اعتباری یک سریال ثبت نام 12 رقمی دریافت می کنید. شملره سریال و عبارت امنیتی را وارد کنید.

درج-سریال-ثبت-نام-12

5️⃣ در این مرحله داوطلبان بایستی عکس داوطلبی اسکن شده خود را در محل موردنظر بارگزاری کنند. عکس داوطلبی باید استانداردهای لازم را داشته باشد که این استانداردها در همین صفحه قید شده‌اند.

ارسال-عکس-داوطلبی

6️⃣ تکمیل فرم ثبت نام: فرم بایستی با اطلاعات دقیق و درست تکمیل شود. داوطلبان می‌توانند پیش نویس این فرم را در انتهای دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور سراسری نیز مشاهده کنند. در ادامه نحوه تکمیل فرم ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۱ را شرح داده ایم.

7️⃣ دریافت شماره پرونده و کد پیگیری ثبت نام: فرایند ثبت نام کنکور سراسری زمانی به پایان می‌رسد که شماره پرونده و کد پیگیری ثبت نام دریافت شده باشد. حفظ و نگهداری از شماره پرونده و کد پیگیری ثبت نام برای هر داوطلبی ضروری است.

 

نحوه تکمیل فرم ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۱

تکمیل فرم ثبت نام کنکور ۱۴۰۱ : فرم ثبت نامی که داوطلبان در طول ثبت نام پیش روی خود دارند، شامل بخش‌های مختلفی است. در اولین قسمت از فرم، درج کد سوابق تحصیلی دیپلم (برای دارندگان مدرک دیپلم) و درج کد سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی (برای دارندگان مدرک پیش دانشگاهی) اجباری است. در ادامه جزئیاتی از نحوه تکمیل فرم ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۱ ارائه شده است.

فرم-ثبت-نام-کنکور-سراسری

✅ ردیف 1 تا 9: در این قسمت می‌بایست اطلاعات شناسنامه‌ای داوطلب ثبت می‌شود.

✅ ردیف 10 تا 19: ردیف 10 تا 19 اختصاص به اطلاعات مدرک دیپلم داوطلب دارد. تاریخ أخذ مدرک دیپلم و معدل دیپلم، نمونه‌ای از اطلاعات مورد نیاز برای تکمیل این بخش محسوب می‌شود.

✅ ردیف 20 تا 25: داوطلبان دارای مدرک پیش دانشگاهی موظف هستند تا ردیف‌های 20 تا 25 را مطابق با مدرک تحصیلی خود تکمیل کنند.

✅ ردیف 26: این ردیف مخصوص داوطلبانی است که جزء یکی از اقلیت‌های دینی ذکر شده هستند.

✅ ردیف 27 تا 29: در این سه ردیف نوع سهمیه هر داوطلب و جزئیات آن مشخص می‌شود.

✅ ردیف 30، 31 و 32: در این سه ردیف وضعیت معلولیت، داشتن تابعیت خارجی، چپ یا راست دست بودن داوطلبان ثبت می‌شود.

✅ ردیف 33 تا 35: در این ردیف‌ها وضعیت تحصیل وارد می‌شود.

✅ ردیف 36: در بند 36 داوطلبان وضعیت اشتغال خود را تعیین می‌کنند.

✅ ردیف 37 تا 43: در این ردیف‌ها با توجه به اطلاعاتی که ثبت می‌شود، گروه آزمایشی امتحانی متقاضی مشخص می‌شود.

✅ ردیف 44: در ردیف 44 کد محل مورد نظر متقاضی جهت تعیین حوزه امتحانی وارد می‌شود.

✅ ردیف 45: داوطلبان آقا بایستی وضعیت نظام وظیفه خود را در ردیف 45 فرم ثبت نام مشخص کنند.

✅ ردیف 46 تا 51: در این 6 ردیف، اطلاعات مربوط به محل سکونت داوطلب وارد می‌شود.

✅ ردیف 52: در ردیف 52 داوطلب باید تعیین کند که آیا در کنکور سراسری سال پیش شرکت داشته است یا نه.

 

نحوه پرداخت و خرید کارت اعتباری

شماره سریال 12 رقمی ثبت نام کنکور سراسری از ضروریات و از شرایط دسترسی به فرم ثبت نام کنکور سراسری است. در ادامه نحوه  خرید کارت اعتباری و پرداخت هزینه ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۱ شرح داده ایم:

1️⃣ به سایت سازمان سنجش sanjesh.org مراجعه کنیدد و سپس لینک «ثبت نام آزمون سراسری» کلیک کنید.

ثبت-نام-کنکور

2️⃣ در این مرحله گزینه « خرید سریال ثبت نام » از منوی سمت راست سایت انتخاب می‌شود.

خرید-سریال-ثبت-نام

3️⃣ انتخاب نوع سریال ثبت نام: داوطلبان مطابق با علاقه‌مندی خود می‌بایست نوع سریال ثبت نام خود را مشخص کرده و آن را خریداری کنند.

انتخاب-نوع-سریال-ثبت-نام

4️⃣ در این مرحله فرمی در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرد که این فرم باید با اطلاعات شخصی داوطلب پر شود. پس از تکمیل فرم با کلیک بر روی دکمه «تائید و ادامه» شرایط ورود به مرحله بعد فراهم می‌شود.

تکمیل-فرم

5️⃣ نهایی کردن خرید کارت اعتباری: در مرحله نهایی، داوطلب با وارد کردن اطلاعات کارت بانکی خود در محل مربوطه قادر به پرداخت هزینه ثبت نام خواهد بود. با نهایی کردن خرید، یک سریال 12 رقمی در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرد. متقاضیان برای ادامه فرایند ثبت نام خود به این سریال 12 رقمی نیاز خواهند داشت. بدین ترتیب ضروری است که این سریال 12 رقمی یادداشت شده و از آن نگهداری شود.

 

خرید کارت اعتباری کنکور هنر و زبان خارجه

کنکور سراسری هنر و زبان خارجه به شکل جداگانه و مجزا از کنکور سراسری و آزاد برگزار می‌شوند، به عبارت دیگر این دو گروه شناور هستند. شرکت در این آزمون‌ها مستلزم خرید کارت اعتباری جداگانه است. جهت خرید کارت اعتباری کنکور هنر و زبان خارجه، لازم است تا متقاضیان مراحل ذکر شده برای پرداخت هزینه ثبت نام را بار دیگر از ابتدا برای این دو آزمون طی کنند.

علاوه بر این برای انتخاب دانشگاه‌های پیام نور و غیرانتفاعی نیاز است تا هزینه آن نیز پرداخت شود. برای پرداخت حق انتخاب این دانشگاه‌ها، کافیست گزینه «علاقه‌مندی به گزینش رشته‌های پیام نور و غیرانتفاعی آزمون سراسری» در فرایند خرید کارت اعتباری انتخاب شود.

 

مشاوره نحوه ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۱

قبل از اقدام به ثبت نام کنکور سراسری، بهتر است تمامی مدارک مورد نیاز تهیه و آماده شوند. با در دست داشتن این مدارک، تمام مراحل ثبت نام بدون دغدغه و به سادگی انجام پذیر خواهد شد. به طور کلی مدارک مورد نیاز ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۱ شامل دو مجموعه است:

 1. مدارک فردی داوطلب: این مدارک اطلاعات شناسنامه ­ای، عکس پرسنلی اسکن شده، اطلاعات مربوط به محل سکونت و جزئیات مرتبط با سهمیه داوطلبان را دربرمی‌گیرد.
 2. مدارک تحصیلی داوطلب: مهمترین مدارک تحصیلی که داوطلبان در طول ثبت نام کنکور سراسری به آن نیاز دارند شامل معدل کل و کتبی دیپلم و کدسوابق تحصیلی است.

داوطلبان می‌توانند جهت مشاوره نحوه ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۱ و حتی انجام ثبت نام، با مشاوران مجموعه دانتل در تماس باشند. مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل با تسلطی که بر نحوه ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۱ دارد، به متقاضیان این اطمینان را می‌دهد که ثبت نامی بی‌نقص و کامل داشته باشند. 

 

برای دریافت مشاوره در زمینه نحوه ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۱ می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 46291403-021 تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

‫5 دیدگاه ها

  1. سلام، خیر فقط معدل سال آخر
   اما باید کد سوابق تحصیلی رو ارائه بدید
   که شامل ریزنمرات کل دوره تحصیل هست

  1. سلام برای دریافت کد دیپلم و کد دانش آموزی مقالات زیر را مطالعه فرمایید. در غیر این صورت می توانید با مشاوران دانتل تماس گرفته تا کد دانش آموزی و کد دیپلم را دریافت کنید

   نحوه دریافت شماره دانش آموزی آموزش پرورش با کد ملی
   https://duntelco.com/3510/how-to-get-student-code/

   دریافت کد سوابق تحصیلی پایه دوازدهم کنکور 1400
   https://duntelco.com/3502/twelfth-grade-academic-record-code/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره