ثبت نام کنکور سراسریکنکور سراسری

کد نظام وظیفه کنکور سراسری ۱۴۰۱

کد نظام وظیفه کنکور سراسری ۱۴۰۱ مخصوص داوطلبان آقا می باشد. داوطلبان آقا که قصد شرکت در کنکور سراسری و البته انتخاب رشته های با آزمون و همینطور ورود به دانشگاه به صورت آزمون را دارند بایستی پیش از ثبت نام کنکور ۱۴۰۱ دفترچه راهنمای ثبت نام را دریافت کنند و علاوه بر مطالعه شرایط عمومی و اختصاصی مندرج در آن، شرایط و ضوابط مربوط به نظام وظیفه را نیز مطالعه کنند که دارای معافیت و کد نظام وظیفه عمومی باشند. در ادامه به ارائه مطالبی پیرامون وضعیت نظام وظیفه پشت کنکوری ها و دریافت کد نظام وظیفه عمومی کنکور سراسری 1401 می‌پردازیم.

 

کد نظام وظیفه کنکور سراسری ۱۴۰۱

سازمان سنجش آموزش کشور که مسئول برگزاری آزمون‌های سراسری در تمامی زیرگروه ها است، در زمان ثبت نام از داوطلبان آقا می‌خواهد با توجه به شرایط نظام وظیفه خود، کد نظام وظیفه ای را که از پیش تعریف شده است را در فرم ثبت نام کنکور ۱۴۰۱ وارد کنند. برای دریافت دریافت کد ایثارگری کلیک کنید.

هر داوطلب می‌تواند کد نظام وظیفه کنکور سراسری ۱۴۰۱ خود را با توجه به لیستی که در دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور سراسری وجود دارد، بدست آورد در واقع هر کد در این دفترچه بیان کننده شرایط خاصی از داوطلب می‌باشد که در فرم ثبت نام برای ادامه تحصیل قرار می‌گیرد.

 

لیست کد نظام وظیفه کنکور سراسری ۱۴۰۱

در دفترچه کنکور سراسری، برای هر وضیعیت یک داوطلب آقا از نظر نظام وظیفه یک کدی تعریف شده است که بایستی هر داوطلب با توجه به شرایط خود یکی از این کدها را در کادر مربوط به کد نظام وظیفه در فرم ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۱ وارد نماید.

در ادامه جدولی را ارائه کرده ایم که شامل این کدها همراه با تعاریفشان می‌باشد و داوطلبان آقا بایستی به دقت آن ها را مطالعه کنند و کد نظام وظیفه خود را مشخص کنند.

کد توضیح وضعیت کد نظام وظیفه کنکور سراسری ۱۴۰۱
 1 تمامی داوطلبان آقا که دارای کارت پایان خدمت هوشمند هستند.
2 تمامی داوطلبان آقا که دارای کارت معافیت هوشمند هستند.
3 تمامی داوطلبان آقا که دارای برگ معافیت موقت هولوگرام دار در مدت اعتبار آن هستند و بدون غیبت سربازی می‌باشند.
4 تمامی داوطلبان آقا که متولد سال 54 و پیش از آن هستند در صورتی که در کدرشته محلی قبول شوند بایستی در زمان ثبت نام، کارت معافیت دائم هوشمند که طبق معافیت سنی عنایت مقام معظم رهبری می باشد را ارائه کنند.
5 دانش آموزان مقطع دوازدهم که مشغول به تحصیل هستند و تا شهریور همان سال آزمون فارغ التحصیل می‌شوند. برای مشاهده نحوه دریافت کد دانش آموزی کلیک کنید.

6

تمامی داوطلبان آقا که دارای مدرک دیپلم و یا دارای مدرک پیش دانشگاهی هستند در صورتی که دوره تحصیل خود را به صورت پیوسته و حضوری حداکثر تا 20 سال بگذرانند و غیبت سربازی نیز نداشته باشند.
7 کد نظام وظیفه کنکور سراسری ۱۴۰۱ برای تمامی داوطلبان آقا که قبل از 18 سالگی وارد دانشگاه شوند.
8 سربازان در حال خدمت که هیچ گونه غیبت اولیه ای نداشته اند و دارای مدرک پیش دانشگاهی حضوری و پیوسته هستند و در مقطع کارشناسی و یا بالاتر پذیرفته شده اند.
9 سربازانی دوره خدمتشان حداکثر تا تاریخ 31 شهریور ماه سالی که آزمون دارند، پایان یابد.
10

کد 10 مختص طلاب علوم دینی دارای مدرک دیپلم و یا پیش دانشگاهی هستند و دارای معافیت تحصیلی حوزه می‌باشند. ادامه تحصیل این داوطلبان در صورتی مجاز است که مرکز مدیریت حوزه های علمیه یا مرکز مدیریت حوزه علمیه خراسان و یا اصفهان تایید کنند که طلبه می‌تواند هم زمان با تحصیل در حوزه، به تحصیل دانشگاهی نیز مشغول شود.

هر زمان که حوزه علمیه، معافیت تحصیلی طلبه ای را پایان یافته اعلام کند، ادامه تحصیل داوطلب در دانشگاه، در صورتی امکان پذیر است که سازمان نظام وظیفه عمومی برای او صدور گواهی معافیت تحصیلی دانشگاهی صادر کند. این داوطلبان باید در هر ترم موافقت نامه حوزه علمیه مربوطه را به هنگام ثبت نام ارائه دهند.

11 کارمندان پایور که در نیروهای مسلح مشغول به کار هستند و گواهی اشتغال به خدمت آنها، از سوی سازمان مربوطه برای ادامه تحصیل تایید شده است.
12 دانشجویان انصرافی در سقف سنوات تحصیلی اولیه، که از زمان انصراف آنها در رشته و دانشگاه سابق تا تاریخ پذیرش در دانشگاه و رشته جدید ، بیش از یک سال، سپری نشده باشد.

بخوانید: کد سوابق تحصیلی پایه دوازدهم کنکور ۱۴۰۱

نکات نظام‌وظیفه داوطلبان

داوطلبان آقا که دارای کد نظام وظیفه 7 می‌باشند یعنی کسانی هستند که قبل از شروع 18 سالگی وارد دانشگاه می‌شوند. این گروه از داوطلبان که مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی خود را در سن کمتر از حد معمول دریافت کرده اند، در صورتی مجاز به ادامه تحصیل و ورود به دانشگاه هستند که حداكثر تا شش ماه پس از رسيدن به سن مشموليت، یعنی 18 سالگی تمام وارد دانشگاه شوند.

چنانچه داوطلبی در این بازه زمانی اقدام به ثبت نام در دانشگاه نکرد؛ مجاز به ادامه تحصیل نیست و باید خود را از طريق يكی از دفاتر پليس +10 به وظيفه عمومی معرفی نماید.

داوطلبانی که در کنکور سراسری شرکت کرده و تاريخ اعزام به خدمت آنها قبل از اعلام نتایج قبولی در دانشگاه است، باید طبق مقررات زمان اعزام به سربازی خود را تمدید کند چرا که در غير اين صورت به دليل غيبت، مجاز به ادامه تحصيل نخواهند بود. این داوطلبان پس از اعلام نتایج و قبولی، می‌توانند معافیت تحصیلی گرفته و وارد دانشگاه شوند.

داوطلبان با کد نظام وظیفه 8 که سربازان در حال خدمت هستند و در موعد مقرر نیز به خدمت اعزام شده اند و بدون غیبت می‌باشند در صورت قبولی در مقطع كارشناسی و بالاتر، جهت ادامه تحصيل می‌توانند ایست خدمت بگیرند. برای مشاوره تحصیلی تلفنی با مشاوران مجموعه دانتل با شماره های زیر تماس بگیرید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه کد نظام وظیفه کنکور سراسری ۱۴۰۱ می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 46291403-021 تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

‫4 دیدگاه ها

 1. سلام من سال ۹۹دیپلم گرفتم والان پشت کنکوری هستم کد سخا از سازمان نظام وظیفه گرفتم چه کدی بایدوارد کنم کد۴یا کد ۵ متولد ۱۱/۱۱/80 هستم ممنون جواب بدین

  1. سلام، باید کد ۶ وارد کنید
   کد پنج مربوط به افرادی هست که درحال حاضر محصل باشند
   و کد چهار مربوط به افرادی که سن بالا داشته باشند، متولدین ۵۴ به قبل

 2. سلام ، وقت بخیر ؛ ببخشید بنده فارغ التحصیل خرداد 98 هستم و کنکور 1400 سومین کنکورمه و برای نرفتن به سربازی در دانشگاه آزاد ثبت نام کردم و معافیت تحصیلی دارم ؛ آیا باید کد 6 رو وارد کنم ؟؟؟ یا کد 9 رو ؟؟؟ ممنون میشم راهنماییم کنید

  1. سلام، شما اول باید بررسی کنید سنواتتون پر نشده باشه
   با مشاورین ما تماس بگیرید راهنماییتون میکنن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره