ثبت نام کنکور سراسریکنکور سراسری

دریافت کد ۱۲ رقمی ایثارگری کنکور ۱۴۰۲

دریافت کد ۱۲ رقمی ایثارگری ارتش و سپاه ثبت نام کنکور ۱۴۰۲ از سامانه های ایثار و آجا امکان پذیر می باشد. طبق شرایط و ضوابط مندرج در دفترچه راهنمای از سهمیه‌های تاثیرگذار در کنکور سهمیه ایثارگران 5 درصد و 25 درصد می‌باشد و داوطلبانی که متقاضی استفاده از سهمیه کنکور سراسری هستند، می‌بایست در زمان تکمیل فرم ثبت نام، کدپیگیری 12 رقمی مربوط به سهمیه خود را که از ارگان ذیربط دریافت نموده اند، وارد کنند و در غیراین‌ صورت سهمیه برای آنها اعمال نخواهد شد. در ادامه نحوه دریافت کد ایثارگری ارتش و سپاه برای ثبت نام کنکور سراسری 1402 شرح داده ایم.

کد 12 رقمی ایثارگری کنکور ۱۴۰۲

یکی از سهمیه های کنکور سراسری سهمیه های ایثارگری 25 درصد و 5 درصد می باشد. همسر و فرزندان شهدا، داوطلبان ایثارگر و جانباز،  همسر و فرزندان جانبازان بالای 25 درصد و داوطلبان آزاده و همسر و فرزندانشان جز سهمیه 25 درصد ظرفیت ایثارگری می باشند. رزمندگان دارای بیش از 6 ماه سابقه در جنگ، همسر و فرزندان جانبازان زیر 25 درصد نیز جز سهمیه 5 درصدی ایثارگران می باشند.

داوطلبان برای استفاده از سهمیه خود باید یک کد 12 رقمی ایثارگری را از نهاد مربوطه دریافت و زمان ثبت نام آن را در فرم نام نویسی وارد کنند. متقاضیان با تکمیل پرونده خود در سازمان مربوطه و ثبت درخواست در سایت می توانند کد 12 رقمی ایثارگری خود را دریافت کنند. نحوه دریافت این کد در سایت ارتش جمهوری اسلامی ایران و سایت ایثارگری سپاه پاسداری انقلاب اسلامی را در ادامه شرح داده ایم.

بخوانید: راهنما ثبت نام کنکور سراسری

دریافت کد ۱۲ رقمی ایثارگری ارتش از سایت آجا

برای دریافت کد ۱۲ رقمی ایثارگری نیروهای مسلح در سهمیه کنکور ۱۴۰۲ باید به وبسایت رسمی ارتش جمهوری اسلامی ایران به آدرس aja.ir مراجعه کنید و از منوی سمت راست سامانه وارد بخش “ کدرهگیری ایثارگران ” شوید.

1️⃣ از قسمت کد رهگیری ایثارگران باید یکی از گزینه‌های ایثارگران پایور یا نظام وظیفه را انتخاب کنید.

ایثارگران

2️⃣ در این مرحله کدملی، شماره کارگزینی و شماره کارت را درج کنید. درصورتی که شماره پرسنلی شما کمتر از نه (9) رقم است در ابتدای آن به تعداد کسری هر رقم یک عدد صفر قرار دهید. برای مثال اگر کد پایوری شما 63013407 باشد به شکل (063013407) باید وارد شود.

کد ۱۲ رقمی ایثارگری

3️⃣ همچنین جهت دریافت کدرهگیری کارکنان نظام وظیفه نیز باید کدملی خود را وارد کنید. این بخش صرفا برای ایثارگرانی است که دارای کارت ایثار بوده و سابقه 6 ماه حضور در مناطق عملیاتی (بازه زمانی 1359/06/31 تا 1367/05/27) دارند.

دریافت کد ۱۲ رقمی ایثارگری

دریافت کد ۱۲ رقمی ایثارگری سپاه از سایت ایثار

1️⃣ سامانه دریافت کد ۱۲ رقمی ایثارگری سپاه برای ثبت نام در کنکور سراسری به نشانی isaar.ir می‌باشد و داوطلبانی که متقاضی استفاده از سهمیه خود هستند، باید پس از مراجعه به این سامانه مطابق تصویر زیر وارد بخش “خدمات پرکاربرد” شوند.

کدایثارگری سپاه

2️⃣سپس از بخش خدمات الکترونیک عمومی گزینه ” استعلام ایثارگر یا وابسته “ را انتخاب کنید.

کد 12 رقمی ایثارگری

3️⃣ در مرحله آخر باید کدملی شخص مورد نظر را درج کنید تا کد ایثارگری صادر شود.

دریافت کد 12 رقمی ایثارگری

4️⃣ پس از درج کدملی و کلیک بر روی استعلام یکی از دو پیام زیر را از سامانه دریافت می‌کنید :

✅ ” شما مجاز به استفاده از این سهمیه می‌باشید” که در این صورت باید کد 12 رقمی ایثارگری ارائه شده را یادداشت کنید.

✅ تقاضای شما در حال بررسی می‌باشد که لازم است حداقل 15 روز منتظر بمانید تا کد صادر شود اگر پس از 15 روز کدی دریافت نکردید، باید به بنیاد مربوطه مراجعه و مشکل خود را پیگیری کنید.

شرایط استفاده از سهمیه

❌ 5 درصد ظرفیت کل هر رشته‌ای در هر دانشگاهی مختص به داوطلبان دارای سهمیه 5 درصد ایثارگران می‌باشد.

🟢 سهمیه 5 درصدی ایثارگران شامل جانبازان پایین تر از 25 درصد و همسر و فرزندان آنها، همسر و فرزندان رزمندگان با حداقل شش ماه سابقه حضور داوطلبانه در جبهه

❌ 25 درصد ظرفیت هر رشته محل به داوطلبان دارای سهمیه 25 درصد ایثارگران اختصاص دارد.

🔵سهمیه 25 درصدی ایثارگران شامل همسر و فرزندان شهدا، آزادگان همسر و فرزندان آنها، جانبازان 25 درصد و بالاتر و همسر و فرزندان آنها

🔵داوطلبان برای استفاده از سهمیه خود در قدم اول بایدکد ۱۲ رقمی ایثارگری را دریافت و در فرم ثبت نام درج کنند. سپس در جلسه کنکور شرکت کرده تا برای آنها رتبه جداگانه‌ای با عنوان رتبه در سهمیه ایثارگران اعلام شود.

🔵داوطلبان دارای سهمیه ایثارگران، حداقل باید 70 درصد نمره آخرین فرد پذیرفته در هر رشته و دانشگاهی را کسب کرده تا مجاز به استفاده از سهمیه ایثارگری شوند.

نکات مهم پایانی

❌ کد پیگیری ۱۲ رقمی ایثارگری و رزمندگان برای هر آزمون متفاوت است و اگر برای بار دوم در کنکور شرکت می‌کنید، باید کد جدیدی را دریافت کنید.

❌ داوطلبانی که با کمک سهمیه رزمندگان و ایثارگری یکبار در دانشگاه روزانه قبول شده‌اند، برای بار دوم مجاز به استفاده از این سهمیه نیستند.

برای دریافت اطلاعات کامل در زمینه سهمیه های کنکور سراسری و دریافت کد 12 رقمی ایثارگری خود میتواند با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل تماس بگیرید.

برای دریافت مشاوره در زمینه دریافت کد ۱۲ رقمی ایثارگری سهمیه کنکور می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02191005066 تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

‫11 دیدگاه ها

 1. سلام همسرمن بااستفاده از سهمیه ۵درصدایثارگری مهندسی آبخیزداری روزانه قبول شد ولی ثبت نام نکرد، آیا امکان استفاده از سهمیه برای دخترم در کنکور ۱۴۰۲ وجود دارد؟ کد جدید را چگونه باید دریافت کرد؟ ممنون از پاسخگویی شما

  1. سلام بله فرزند شما امکان استفاده از سهمیه ایثارگری را دارند.
   برای دریافت کد ۱۲ رقمی ایثارگری به سایت آجا یا ایثار مراجعه کنید.

 2. سلام من سهمیه ایثارگران ۲۵درصد دارم از کجا باید کد بگیرم؟؟؟ پدرم فوت شدن و کارای مربوطه رو بنیاد شهید انجام میدادم

 3. سلام
  من کد ۱۲ رقمی را دریافت کردم برای فرزندم موقع ثبت نام وقتی کد را وارد می کنم خطا میزند لطفاً علت را بفرمائید ممنون

  1. سلام کد ۱۲ رقمی ایثارگری کنکور هر ساله باید از ارگان مربوطه دریافت کنید.
   در صورت تاید نشدن به ارگان نیروهای مسلح مراجعه کنید.

  2. سلام یه خواهش دارم ازتون منم رفتم به جانبازان به من کد رو ندادن گفتن دیگه حذف شده

 4. سلام خواهش میکنم جواب بدید
  من پدرم سهمیه ۵ ایثارگر داره
  ولی وقتی با بنیاد تماس گرفتن گفتن شما چون جاناز زیر ۲۵ درصد هستین کد رهگیری ندارید
  الان من باید چیکار کنم
  آیا درست گفتن؟؟؟؟
  پس چرا توی سایت نوشته میتونید دریافت کنید؟؟؟؟
  توی سایت آجا هم رفتم اما نشد دریافت کنی

 5. سلام من سهمیه جانبازی ۲۵ درصد دارم وقتی ثبت نام میکنم به کنکور باید کد دوازده رقمی رو بزنم اون کد رو هم بنیاد ایثار گران میگه حذف شده جای اون کد رو خالی بزارین و فقط درصدتون رو بزارید آیا ممکنه ؟؟؟

 6. سلام خسته نباشید
  من در سال ۹۸ در کنکور سراسری از سهمیه ۵ درصدی پدرم استفاده کردم و دانشگاه رفتم، امسال میخواستم برای ارشد دوباره استفاده کنم که میرم سایت سپاه و ارتش و کد و ملی میزنم میاره نا معتبر است ! چیکار کنم ؟ و آیا میتونم دوباره استفاده کنم ؟ از کدوم ارگان پیگیری کنم ؟

  1. سلام بله می توانید از سهمیه خود در آزمون کارشناسی ارشد استفاده کنید.
   برای دریافت کد 12 رقمی ایثارگری به یگان مربوطه مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره