انتخاب رشته کنکور سراسریکنکور سراسری

زمان اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری 1400

پس از اینکه داوطلبان در زیرگروه های مختلف در کنکور سراسری ۱۴۰۰ شرکت کرده و در جلسه آزمون حضور پیدا می کنند، به دنبال این هستند که سازمان سنجش آموزش کشور در چه تاریخ هایی نتایج کنکور را منتشر خواهد کرد، تا از وضعیت عملکرد خودشان اطلاع پیدا کنند. نتایج کنکور سراسری در چند مرحله منتشر می شود. در اعلام نتایج اولیه، برای هر کدام از شرکت کنندگان یک کارنامه منتشر می گردد که شامل اطلاعات مهمی از جمله رتبه، تراز، درصد دروس اکتسابی و همینطور  وضعیت مجاز بودن به انتخاب رشته دوره های روزانه و غیر روزانه و … می باشد. داوطلبان با استفاده از این کارنامه وارد فرآیند انتخاب رشته خواهند شد. در ادامه اطلاعاتی پیرامون زمان نتایج اولیه کنکور 1400 ارائه کرده ایم.

 

زمان اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری 1400

اشاره کوتاهی کردیم که سازمان سنجش نتایج کنکور سراسری را در چند مرحله برای هر کدام از شرکت کنندگان در کنکور منتشر می کند. نتایج اصلی در قالب نتایج اولیه و نتایج نهایی است که در ادامه توضیح داده ایم. پس از گذشت یک بازه زمانی یک ماهه پس از برگزاری کنکور سراسری، داوطلبان می توانند برای دریافت نتایج اولیه خود به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی “ sanjesh.org ” مراجعه کنند.

نتایج اولیه کنکور سراسری 1400 در تاریخ 11 مرداد ماه منتشر می شود.

حال این کارنامه اولیه کنکور مشخص می کند داوطلب مجاز به انتخاب رشته در دوره های مختلف دانشگاه های سراسری همچون روزانه، نوبت دوم، پردیس خودگردان و تمایل غیرانتفاعی و پیام نور و همینطور دانشگاه آزاد است یا خیر.

 

نحوه مشاهده نتایج اولیه کنکور 1400 | زمان اعلام

داوطلبانی که قصد دریافت نتایج اولیه و کارنامه های خود را دارند، می توانند طبق مراحل زیر پیش بروند و نتایج خود را رویت نمایند.

1️⃣ تمام داوطلبان بایستی برای دریافت نتایج اولیه خود، به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی ” sanjesh.org ” مراجعه کنند.

2️⃣ از منوی رنگی سمت راست سایت بر روی گزینه ” سراسری ” کلیک کنند.

سراسری

3️⃣ برای رویت نتیجه اولیه و در واقع کارنامه بایستی که بر روی لینک  فعال ” کارنامه اعلام نتایج مرحله اول آزمون سراسری 1400 ” کلیک کنند.

4️⃣ در این مرحله صفحه جدیدی برای متقاضیان ایجاد می شود که شامل سه کادر برای ورود اطلاعات مختلف است. داوطلبان می توانند از طریق هر کدام از کادرها اطلاعات خود را وارد کرده و نتایج را دریافت نمایند. این سه روش به شرح موارد زیر است:

 

روش های دریافت کارنامه

  1. روش اول: برای رویت کارنامه از طریق روش اول، نیاز به اطلاعاتی شامل شماره شناسنامه، سال تولد و شماره داوطلبی می باشد، پس از وارد کردن این اطلاعات ،عبارت امنیتی را وارد کرده و سپس بر روی گزینه ” جستوجو ” کلیک نمایید.
  2. روش دوم: برای رویت کارنامه از طریق روش دوم، نیاز به اطلاعاتی شامل شماره پرونده، کد رهگیری 16 رقمی ثبت نام و شماره شناسنامه می باشد. پس از وارد کردن این اطلاعات، عبارت امنیتی را وارد کرده و سپس بر روی گزینه ” جستوجو ” کلیک نمایید.
  3. روش سوم: برای رویت کارنامه از طریق روش سوم، نیاز به اطلاعاتی شامل شماره پرونده، شماره شناسنامه و شماره سریال شناسنامه می باشد. پس از وارد کردن این اطلاعات، عبارت امنیتی را وارد کرده و سپس بر روی گزینه ” جستوجو ” کلیک نمایید.

به محض اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری 1400، مطالب این مقاله بروزرسانی شده و راهنمای تصویری نیز به مطالب فوق اضافه خواهد شد.

بخوانید: نتایج کنکور 1400 

 

مشاوره انتخاب رشته کنکور 1400

باتوجه به اینکه داوطلبان پس از دریافت نتایج اولیه بسرعت وارد فرآیند انتخاب رشته می شوند، بایستی که اطلاعات کافی از رشته مورد تقاصا و دانشگاه مدنظر خود داشته باشند تا بتوانند به درستی الویت های خود را در فرم انتخاب رشته درج کنند. چینش صحیح الویت ها شاید برای یک داوطلب کنکور در زمان کم استرس زا باشد، به همین دلیل توصیه ما این است که علاوه بر استفاده از آخرین رتبه های قبولی سال های گذشته از مشاور باتجربه ای نیز کمک بگیرید.

مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل چندین سال است که در زمینه مشاوره تحصیلی و انتخاب رشته فعال هستند، بنابراین می توانند بدون صرف هزینه زیاد و در کم ترین زمان با این مرکز تماس گرفته و یک انتخاب رشته هوشمندانه داشته باشید که در نهایت منجر به کسب نتیجه قبولی گردد.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه نتایج کنکور سراسری 1400 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02146291403 تماس بگیرید.

 

 

سوالات متداول

نتایج اولیه کنکور سراسری 1400 در چه تاریخی منتشر خواهد شد؟

زمان اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری 1400 از سوی سازمان سنجش آموزش کشور منتشر نگردیده است، اما پیش بینی می شود در نیمه اول مرداد ماه از طریق این ساین منشتر شود.

آیا پس از اعلام نتایج اولیه، داوطلبان می توانند وارد فرآیند انتخاب رشته شوند؟

بله، تمامی داوطلبان پس از اعلام نتایج اولیه و رویت کارنامه‌هایشان، چنانچه مجاز به انتخاب رشته بودند، وارد فرآیند انتخاب رشته شوند.

نتایج نهایی کنکور سراسری در چه تاریخی از سوی سازمان سنجش اعلام خواهد شد؟

زمان اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری 1400 مشخص نیست اما به بازه زمانی حدودی آن در متن مقاله اشاره شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره