کنکور سراسریمشاوره کنکور سراسری

زمان برگزاری کنکور سراسری ۱۴۰۳

کانال تلگرام تحصیلی     

زمان برگزاری کنکور سراسری ۱۴۰۳ با توجه به تغییرات اعمال شده دو بار در سال برگزار می شود. در سال جاری نوبت تاریخ برگزاری کنکور در اردیبهشت و تیر ماه 1403 می باشد. تمامی داوطلبانی که مایل به تحصیل در رشته های پذیرش با آزمون دانشگاه سراسری در دوره های روزانه، نوبت دوم، غیرانتفاعی، پیام نور و پردیس خودگردان و دانشگاه آزاد  می‌باشند بایستی در این آزمون یکپارچه که توسط سازمان سنجش برگزار می‌شود، شرکت کنند. در ادامه به زمان برگزاری کنکور سراسری 1403 پرداخته ایم.

زمان برگزاری آزمون سراسری تغییر یافت و به ۲۱ و ۲۲ تیر ماه موکول شد.
داوطلبان گرامی برای دریافت کارت ورود به جلسه خود فقط کافیست با شماره 91005066-021 تماس بگیرید.

 

زمان برگزاری کنکور سراسری ۱۴۰۳

با توجه به اطلاعیه سازمان سنجش کنکور سراسری در دو مرحله برگزار خواهد شد. داوطلبان می توانند بدون محدودیت در هر مرحله شرکت کنند. نمرات و رتبه های کسب شده این آزمون تا ۲ سال اعتبار خواهند داشت. با توحه زمان ثبت نام که در ماه های آبان و فروردین انجام می گیرد، زمان برگزاری کنکور سراسری ۱۴۰۳ در ماه‌های اردیبهشت و تیر می باشد. 

نوبت کنکور زمان برگزاری آزمون
نوبت اول 6 و 7 اردیبهشت 1403
نوبت دوم  21 و 22 تیر ماه 1403

با توجه به ادغام آزمون دانشگاه های سراسری و دانشگاه آزاد، داوطلبان در یک آزمون مشترک شرکت خواهند کرد. طبق آخرین اطلاعیه سازمان سنجش زمان برگزاری کنکور سراسری ۱۴۰۳ در اردیبهشت و تیر ماه خواهد بود و تاکنون مهلت دقیق آن اعلام نشده است. به محض اعلام در این مقاله بروزرسانی خواهد شد. 

جهت عضویت درکانال اطلاع رسانی و آخرین اخبار در تلگرام بر روی این عبارت 👈 تلگرام مشاوره تحصیلی 👉 کلیک کنید و یا در سرچ تلگرام عبارت ” اخبار تحصیلی دانتل کو ” جست و جو کرده و عضو شوید.

 

تاریخ کنکور تیر ماه ۱۴۰۳

داوطلبان متقاضی علاوه بر شرکت در آزمون نوبت اول اردیبهشت ماه می توانند در آزمون نوبت دوم که با توجه به اطلاعیه های سازمان سنجش در اواسط تیر ماه ۱۴۰۳ برگزار می شود نیز می توانند شرکت نمایند.

زمان ثبت نام این نوبت در فروردین ماه 1403 می باشد. همانند نوبت اول آزمون گروه های آزمایشی هنر و زبان خارجه در نوبت عصر و بقیه گروه های آزمایشی در صبح برگزار خواهد شد. زمان برگزاری کنکور سراسری ۱۴۰۳ نوبت دوم تیر ماه بر شرح زیر می باشد.

گروه آزمايشي تاریخ ساعت 
علوم تجربی  21 و 22 تیر اعلام نشده
ریاضی فیزیک 21 و 22 تیر اعلام نشده
علوم انسانی 21 و 22 تیر اعلام نشده
زبان های خارجی 21 و 22 تیر اعلام نشده
هنر 21 و 22 تیر اعلام نشده

کنکور سراسری فقط براساس دروس نظام جدید و البته دورس عمومی نیز از سرفصل های آزمون حذف شده و سوالی از این دروس قرار داده نمی شود. پیش از زمان برگزاری کنکور ۱۴۰۳ تمامی داوطلبان بایستی نسبت به دریافت کارت ورود به جلسه خود اقدام کنند تا از محل و حوزه امتحانی خود مطلع شوند.

 

زمان برگزاری کنکور سراسری سال آینده ۱۴۰۴

با توجه به اهمیت برنامه ریزی جهت مطالعه دروس سازمان سنجش تاریخ کنکور سال آینده را نیز مشخص کرده است. طبق اطلاعیه این سازمان زمان برگزاری کنکور سال ۱۴۰۴ در تاریخ های اعلامی جدول زیر می باشد.

در سال آینده نیز همانند امسال کنکور در دو نوبت می باشد و در ماه های اردیبهشت و تیر ماه انجام می گیرد. داوطلبان متقاضی می توانند در بازه زمانی ثبت نام که در دی و فروردین ماه می باشد با مراجعه به سایت سنجش نام نویسی خود جهت شرکت در آزمون انجام نمایند.

نوبت زمان برگزاری
نوبت اول 11 و 12 اردیبهشت 1404
نوبت دوم 5 و 6 تیر 1403

 

دریافت کارت ورود به جلسه آزمون

لازمه ورود به جلسه آزمون همراه داشتن کارت ورود به جلسه می باشد. چنانچه داوطلبان این کارت را همراه نداشته باشند از ورود آن ها ممانعت به عمل خواهد آمد. زمان دریافت کارت ورود به جلسه کنکور یک هفته پیش از زمان برگزاری کنکور سراسری ۱۴۰۳ منتشر می‌گردد. کارت ورود به جلسه به صورت جداگانه برای هر نوبت آزمون منتشر می شود.

کارت ورود به جلسه آزمون چند روز پیش از برگزاری آزمون منتشر می شود. برای مشاهده راهنما و لینک مستقیم بر روی مقاله زیر کلیک کنید.

راهنما دریافت: کارت ورود به جلسه کنکور 

در بعضی موارد ممکن است اطلاعات درج شده بر روی کارت اشتباه باشد. از این رو داوطلبان باید نسبت به ویرایش این اطلاعات پیش از تاریخ کنکور سراسری 1403 اقدام کنند. ویرایش اطلاعات از دو طریق اینترنتی یا از طریق باجه های رفع نقص آزمون سراسری امکان پذیر می باشد. برای مطالعه کامل این اطلاعات می توانید مقاله زیر را مطالعه کنید.

 

مدارک لازم برای حضور درجلسه

کارت ملی و یا شناسنامه عکس دار از مهمترین مدارکی که داوطلبان باید در زمان برگزاری کنکور سراسری ۱۴۰۳ به همراه داشته باشند، کارت ملی و یا شناسنامه عکس‌دار داوطلب می‌باشد که ناظران آزمون از آن جهت شناسایی داوطلبان استفاده می کنند. همانطور که پیش تر نیز اشاره کردیم، کارت ورود به جلسه نیز از الزامات است و داوطلبان موظف هستند یک برگه پرینت از این کارت را به همراه خود به جلسه آزمون ببرند.

همانطور که بردن برخی مدارک و وسایل به جلسه کنکور سراسری الزامی است، بردن برخی دیگر طبق قوانین و ضوابط شرکت در جلسه کنکور سراسری ممنوع می‌باشد.

وسایل ممنوعه:

 • تلفن همراه و تبلت و پیجر
 • کتاب و جزوه
 • کیف و ساک دستی
 • ساعت هوشمند و دستبند هوشمند
 • ماشین حساب و قلم نوری

چنانچه داوطلبی برخلاف قوانین و ضوابط در تاریخ برگزاری کنکور سراسری ۱۴۰۳ عمل کند و وسایل فوق را به همراه داشته باشد، به عنوان تقلب محسوب خواهد شد که باعث ممانعت از ادامه دادن پاسخگویی داوطلب به سوالات خواهد شد. 

داوطلبان کنکور سراسری سال گذشته از نظر روحی روانی فشار زیادی را متحمل شدند؛ پیشنهاد مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل به داوطلبان کنکور سراسری 1403 این است که سعی کنند آمادگی خود را حفظ کنند و با توجه به وضعیت غیرقابل پیش بینی آماده تغییرات نیز باشند تا از این موضوع ضربه نخورند.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه زمان برگزاری کنکور سراسری 1403 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 91005066-021 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

 1. زمان برگزاری کنکور سراسری ۱۴۰۳ در چه تاریخی می باشد؟

  آزمون در دو تاریخ اردیبهشت و تیر ماه برگزار می شود که در متن مقاله زمان دقیق را اعلام کرده ایم.

 2. کارت ورود به جلسه چه تاریخی منتشر می شود؟

  کارت ورود به جلسه پنج روز پیش از برگزاری آزمون منتشر خواهد شد.

 3. آیا همراه داشتن کارت ورود به جلسه الزامی می باشد؟

  بله داوطلبان باید حتما در تاریخ کنکور سراسری کارت ورود به جلسه و کارت ملی را همراه داشته باشند.

کانال تلگرام تحصیلی     

‫5 دیدگاه ها

 1. سلام خسته نباشید
  ببخشید یه سوال داشتم من رشته انسانی هستم و مدرسه رو تموم کردم و الان پشت کنکور هستم میخواستم ببینم برای کنکور تیرماه ۱۴۰۲ میتونم کنکور تجربی هم بدم

  1. سلام خیر نمی شود آزمون داد . هردو رشته فرق دارد چون رشته تجربی از انسانی سخت تره . اگر به مطالعات اجتماعی و تاریخ علاقمند هستید رشته انسانی ولی اگر به علوم و ریاضی علاقمند هستید رشته تجربی مناسبه ولی از نظر مشاوران پشت کنکوری وقت برای مطالعه کم است پس رشته انسانی بهتره موفق باشید .

  1. سلام بله
   در ثبت نام گروه های آموزشی نیازی به تجانس رشته نمی باشد و با هر مدرک دیپلم می توانید در یک تا سه گروه آزمایشی شرکت کنید.
   در زمان برگزاری کنکور می توانید در جلسه حضور یابید.

 2. سلام خسته نباشید کسانی که میخوان بهمن ماه امسال به دانشگاه برن باید دی ماه کنکور بدن ؟ و کنکور دی ۱۴۰۲ پابرجاست ؟ چون هیچ اطلاعی راجب کارت ورود به جلسه و زمان تقریبیش نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره