کنکور سراسریمشاوره کنکور سراسری

زمان برگزاری کنکور سراسری ۱۴۰۲

زمان برگزاری کنکور سراسری ۱۴۰۲ با توجه به تغییرات اعمال شده دو بار در سال برگزار می شود. تاریخ کنکور سراسری تیر ماه 1402 در روزهای ۱۴ و ۱۵ تیر ماه سال جاری می باشد. نوبت بعدی کنکور (نوبت دی ماه) نیز طبق اطلاعیه سازمان سنجش در دی ماه برگزار خواهد شد. تمامی داوطلبانی که مایل به تحصیل در رشته های پذیرش با آزمون دانشگاه سراسری در دوره های روزانه، نوبت دوم، غیرانتفاعی، پیام نور و پردیس خودگردان و دانشگاه آزاد  می‌باشند بایستی در این آزمون یکپارچه که توسط سازمان سنجش برگزار می‌شود، شرکت کنند. در ادامه به زمان برگزاری کنکور سراسری 1402 پرداخته ایم.

 

زمان برگزاری کنکور سراسری ۱۴۰۲

با توجه به اطلاعیه سازمان سنجش کنکور سراسری در دو مرحله برگزار خواهد شد. داوطلبان می توانند بدون محدودیت در هر مرحله شرکت کنند. نمرات و رتبه های کسب شده این آزمون تا ۲ سال اعتبار خواهند داشت. با توحه زمان ثبت نام که در ماه های آبان و فروردین انجام می گیرد، زمان برگزاری کنکور سراسری ۱۴۰۲ در ماه‌های دی و تیر می باشد. 

زمان برگزاری آزمون در مرحله اول در 29 و 30 دی ماه 1401 و برگزاری مرحله دوم آزمون در 14 و 15 تیر ماه ۱۴۰۲ می باشد. در جداول زیر تاریخ کنکور هر گروه آزمایشی را ذکر کرده ایم.

با توجه به ادغام آزمون دانشگاه های سراسری و دانشگاه آزاد، داوطلبان در یک آزمون مشترک شرکت خواهند کرد. طبق آخرین اطلاعیه سازمان سنجش زمان برگزاری کنکور سراسری 1402 در تیر ماه خواهد بود و تاکنون مهلت دقیق آن اعلام نشده است. به محض اعلام در این مقاله بروزرسانی خواهد شد. 

 

تاریخ کنکور تیر ماه ۱۴۰۲

داوطلبان متقاضی علاوه بر شرکت در آزمون نوبت اول دی ماه می توانند در آزمون نوبت دوم که با توجه به اطلاعیه های سازمان سنجش در اواسط تیر ماه ۱۴۰۲ برگزار می شود نیز می توانند شرکت نمایند. زمان ثبت نام این نوبت در فروردین ماه ۱۴۰۲ می باشد. همانند نوبت اول آزمون گروه های آزمایشی هنر و زبان خارجه در نوبت عصر و بقیه گروه های آزمایشی در صبح برگزار خواهد شد. زمان برگزاری کنکور سراسری ۱۴۰۲ نوبت دوم تیر ماه بر شرح زیر می باشد.

گروه هاي آزمايشي تاریخ کنکور تیر ماه ۱۴۰۲
علوم تجربی  صبح روز 15 تیر ماه 1402
ریاضی فیزیک صبح روز 14 تیر ماه 1402
علوم انسانی صبح روز 14 تیر ماه 1402
زبان های خارجی عصر روز 15 تیر ماه 1402
هنر صبح روز 14 تیر ماه 1402

کنکور سراسری فقط براساس دروس نظام جدید و البته دورس عمومی نیز از سرفصل های آزمون حذف شده و سوالی از این دروس قرار داده نمی شود. پیش از زمان برگزاری کنکور ۱۴۰۲ تمامی داوطلبان بایستی نسبت به دریافت کارت ورود به جلسه خود اقدام کنند تا از محل و حوزه امتحانی خود مطلع شوند.

 

تاریخ کنکور دی ماه 1402

داوطلبانی که در بازه زمانی 8 تا 14 آبان ماه ۱۴۰۲ در مهلت ثبت‌نام آزمون سراسری شرکت کرده اند در تاریخ کنکور سراسری مقرر با همراه داشتن کارت ورود به جلسه می توانند در جلسه آزمون حضور داشته باشند. زمان برگزاری کنکور سراسری در دو روز می باشد که زمان برگزاری آزمون گروه زبان در بعد از ظهر ۲۹ دی ماه  و گروه هنر نیز در بعد از ظهر ۳۰ دی ماه ۱۴۰۲می باشد. تاریخ برگزاری دیگر گروه های آزمایشی در صبح می باشد. 

گروه هاي آزمايشي تاریخ کنکور دی ماه ۱۴۰۲
علوم تجربی  دی ماه ۱۴۰۲
ریاضی فیزیک دی ماه ۱۴۰۲
علوم انسانی دی ماه ۱۴۰۲
هنر دی ماه ۱۴۰۲
زبان های خارجی دی ماه ۱۴۰۲

 

زمان کنکور و دریافت کارت ورود به جلسه 

لازمه ورود به جلسه آزمون همراه داشتن کارت ورود به جلسه می باشد. چنانچه داوطلبان این کارت را همراه نداشته باشند از ورود آن ها ممانعت به عمل خواهد آمد. زمان دریافت کارت ورود به جلسه کنکور یک هفته پیش از زمان برگزاری کنکور سراسری 1402 منتشر می‌گردد. کارت ورود به جلسه به صورت جداگانه برای هر نوبت آزمون منتشر می شود.

تاکنون زمان انتشار کارت ورود به جلسه آزمون نوبت اول دی ماه مشخص نشده است. به محض اعلام در این بخش بروزرسانی خواهد شد.

در بعضی موارد ممکن است اطلاعات درج شده بر روی کارت اشتباه باشد. از این رو داوطلبان باید نسبت به ویرایش این اطلاعات پیش از تاریخ کنکور سراسری 1402 اقدام کنند. ویرایش اطلاعات از دو طریق اینترنتی یا از طریق باجه های رفع نقص آزمون سراسری امکان پذیر می باشد. برای مطالعه کامل این اطلاعات می توانید مقاله زیر را مطالعه کنید.

 

نحوه دریافت کارت ورود به جلسه

داوطلبانی که قصد دریافت کارت ورود به جلسه خود را دارند کافی است در تاریخ کنکور سراسری اعلام شده و پیش از زمان برگزاری کنکور سراسری ۱۴۰۲ طبق مراحل زیر پیش بروند و کارت خود را دریافت کنند.

برای ورود به صحفه دریافت کارت آزمون بر روی لینک کلیک کنید 

1️⃣ به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی ” sanjesh.org ” مراجعه کنند و از منوی رنگی سمت راست سایت بر روی گزینه ” سراسری ” کلیک کنند.

سراسری

2️⃣ بر روی لینک فعال ” دریافت کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 1402 ” کلیک کنند.

3️⃣ اطلاعات خود شامل شماره پرونده، کد پیگیری ثبت نام را وارد کرده و کارت ورود به جلسه خود را دریافت نمایند.

از آنجایی که هنوز زمان دریافت کارت ورود به جلسه مشخص نیست، لینک مربوط به دریافت کارت ورود به جلسه این آزمون در سایت سازمان سنجش فعال نمی باشد، اما به محض فعال شدن، راهنمای تصویری دریافت کارت ورود به جلسه کنکور سراسری ۱۴۰۲ به این مطلب اضافه خواهد شد.

 

مدارک لازم برای حضور در زمان برگزاری کنکور سراسری 1402

کارت ملی و یا شناسنامه عکس دار از مهمترین مدارکی که داوطلبان باید در زمان برگزاری کنکور سراسری ۱۴۰۲ به همراه داشته باشند، کارت ملی و یا شناسنامه عکس‌دار داوطلب می‌باشد که ناظران آزمون از آن جهت شناسایی داوطلبان استفاده می کنند. همانطور که پیش تر نیز اشاره کردیم، کارت ورود به جلسه نیز از الزامات است و داوطلبان موظف هستند یک برگه پرینت از این کارت را به همراه خود به جلسه آزمون ببرند.

همانطور که بردن برخی مدارک و وسایل به جلسه کنکور سراسری الزامی است، بردن برخی دیگر طبق قوانین و ضوابط شرکت در جلسه کنکور سراسری ممنوع می‌باشد.

وسایل ممنوعه جلسه در تاریخ کنکور سراسری:

 • تلفن همراه و تبلت و پیجر
 • کتاب و جزوه
 • کیف و ساک دستی
 • ساعت هوشمند و دستبند هوشمند
 • ماشین حساب و قلم نوری

چنانچه داوطلبی برخلاف قوانین و ضوابط در زمان برگزاری کنکور سراسری ۱۴۰۲ عمل کند و وسایل فوق را به همراه داشته باشد، به عنوان تقلب محسوب خواهد شد که باعث ممانعت از ادامه دادن پاسخگویی داوطلب به سوالات خواهد شد. 

 

مشاوره زمان برگزاری کنکور سراسری ۱۴۰۲

داوطلبان کنکور سراسری سال گذشته از نظر روحی روانی فشار زیادی را متحمل شدند؛ پیشنهاد مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل به داوطلبان کنکور سراسری 1402 این است که سعی کنند آمادگی خود را حفظ کنند و با توجه به وضعیت غیرقابل پیش بینی آماده تغییرات نیز باشند تا از این موضوع ضربه نخورند.

برای اطلاع از آخرین اخبار در زمینه زمان برگزاری کنکور سراسری ۱۴۰۲ و اعلام نتایج و انتخاب رشته می توانید عضو کانال تلگرامی دانت کو شوید و یا در اینستاگرام ما را دنبال کنید. برای عضویت می توانید بر روی لینک های موجود در انتهای مقاله کلی کنید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه کنکور سراسری 1402 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 91005066-021 تماس بگیرید.

 

همراهان گرامی برای اطلاع از آخرین اخبار تحصیلی می توانید عضو کانال تلگرامی مشاوره تحصیلی دانتل کو شوید

 

سوالات متداول

زمان برگزاری کنکور سراسری ۱۴۰۲ در چه تاریخی می باشد؟

زمان برگزاری کنکور سراسری در دو تاریخ تیر و دی ماه برگزار می شود که در متن مقاله زمان دقیق را اعلام کرده ایم.

کارت ورود به جلسه چه تاریخی منتشر می شود؟

کارت ورود به جلسه معمولا 3 الی 5 روز پیش از برگزاری آزمون منتشر می شود.

آیا همراه داشتن کارت ورود به جلسه الزامی می باشد؟

بله داوطلبان باید حتما در تاریخ کنکور سراسری کارت ورود به جلسه و کارت ملی را همراه داشته باشند.

‫3 دیدگاه ها

 1. سلام خسته نباشید
  ببخشید یه سوال داشتم من رشته انسانی هستم و مدرسه رو تموم کردم و الان پشت کنکور هستم میخواستم ببینم برای کنکور تیرماه ۱۴۰۲ میتونم کنکور تجربی هم بدم

  1. سلام بله
   در ثبت نام گروه های آموزشی نیازی به تجانس رشته نمی باشد و با هر مدرک دیپلم می توانید در یک تا سه گروه آزمایشی شرکت کنید.
   در زمان برگزاری کنکور می توانید در جلسه حضور یابید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره