کنکور سراسریمشاوره کنکور سراسری

دریافت کد دانش آموزی

دریافت کد دانش آموزی کنکور سراسری ۱۴۰۱ چگونه است؟ یکی از شرایط شرکت در آزمون کنکور سراسری، وارد کردن کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی در فرم ثبت نام کنکور سراسری است که لازمه دریافت این کد از سایت سازمان جمع آوری اطلاعات و سوابق تحصیلی داوطلبان آزمون سراسری ورودی دانشگاه ها، وارد کردن شماره دانش‌آموزی می‌باشد. داوطلبانی که شماره دانش آموزی خود را فراموش کرده و بدان دسترسی ندارند، در صورتی که حداقل یکبار در کنکور سراسری شرکت کرده باشند، می‌توانند نسبت به بازیابی کد دانش آموزشی خود اقدام کنند. در ادامه این مقاله به دریافت کد دانش آموزی با کد ملی می‌پردازیم. برای مشاوره تحصیلی تلفنی با مشاوران مجموعه دانتل با شماره های زیر تماس بگیرید.

 

دریافت کد دانش آموزی

هر دانش آموزی شاغل به تحصیل در مدارس زیرمجموعه آموزش و پرورش دارای یک شماره مشخص کننده است. اطلاعات دانش آموزان در آموزش و پرورش ثبت شده است. مواردی همچون امتحانات نهایی، دریافت کد سوابق تحصیلی و انجام بسیاری از کارهای اداری آموزش و پروش نیاز به پرونده شخصی برای هر دانش آموز دارد.

علاوه بر بایگانی مدرسه، اطلاعات دانش آموزان در سازمان آموزش و پرورش منطقه تحصیلی ثبت می‌شود تا شناخت دانش آموزان راحت صورت پذیرد. همچنین انجام کارهای اداری دانش آموزان بوسیله کد دانش آموزی صورت می‌پذیرد.

 

کاربرد شماره دانش آموزی

داوطلبانی که دارای مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی نظام قدیم در رشته‌های نظری علوم تجربی، ریاضی و علوم انسانی هستند و مدرک دیپلم خود را از سال 84 به بعد و مدرک پیش دانشگاهی خود را از سال 91 به بعد دریافت کرده اند، مشمول دریافت کد سوابق تحصیلی از سایت سامانه جمع آوری اطلاعات و سوابق‌ تحصیلی داوطلبان آزمون سراسری به نشانی اینترنتی ” dipcode.medu.ir ” می‌باشند. کد سوابق تحصیلی اطلاعات و ریز نمرات دروس داوطلبان را در اختیار سازمان سنجش قرار می‌دهد.

داوطلبان نظام جدید نیز با توجه به حذف دوره پیش دانشگاهی می‌توانند، کد سوابق تحصیلی دیپلم خود را از طریق همین سایت دریافت کنند. فقط داوطلبان باید توجه داشته باشند که دریافت کد سوابق تحصیلی مشروط به وارد کردن اطلاعاتی همچون شماره دانش آموزی می‌باشد.

کد دانش آموزی را به 2 روش می توان دریافت کرد:

1️⃣ از طریق مدرک و کارنامه دیپلم و یا پیش دانشگاهی که در قسمت بالای آن نوشته شده است 

2️⃣ در صورتی که قبلا در کنکور سراسری ثبت نام کرده باشید و اطلاعات شما در سازمان سنجش موجود باشد می‌توانید از طریق سامانه مشاهده سوابق تحصیلی سنجش، نسبت به بازیابی شماره دانش‌آموزی به کمک وارد کردن شماره ملی اقدام کنید.

بخوانید:دریافت  کد سوابق تحصیلی پایه دوازدهم کنکور 1401

 

نحوه دریافت کد دانش آموزی از سایت سازمان سنجش

داوطلبانی که در سال های قبل در کنکور سراسری ثبت نام کرده اند اطلاعات آن ها در سایت سازمان سنجش ذخیره شده از این رو متقاضیان با استفاده از سامانه مشاهده اطلاعات سوابق تحصیلی دانش آموزان می توانند کد دانش آموزی خود را از طریق این سامانه دریافت کنند. برای دریافت شماره دانش‌اموزی کافیست مراحل زیر را انجام دهید.

✅ به سایت سازمان سنجش sanjesh.org مراجعه کنید

✅ از منوی سمت راست گزینه سراسری را انتخاب کنید

✅ بر روی لینک سامانه مشاهده اطلاعات سوابق تحصیلی دانش آموزان کلیک کنید

🌐🌐 لینک دریافت شماره دانش آموزی در سایت سازمان سنجش 🌐🌐

✅ نام، نام خانوادگی، شماره ملی را وارد کنید

 

❌❌ راهنمای تصویری دریافت کد دانش آموزی ❌❌ 

1️⃣ داوطلبان بایستی به سایت سازمان سنجش به نشانی اینترنتی ” sanjesh.org ” مراجعه کرده و گزینه ” سراسری ” را از منوی رنگی سمت چپ سایت انتخاب کنند.

سراسری

2️⃣ در این مرحله داوطلبان باید بر روی گزینه ” سامانه مشاهده اطلاعات سوابق تحصیلی دانش آموزان (نمرات ارسالی از آموزش و پرورش) ” کلیک کنند.

سوابق تحصیلی دریافت کد دانش آموزی

 

3️⃣ در صفحه ایجاد شده، چند کادر پیش روی شماست. از کادر دوم استفاده کنید و با وارد کردن اطلاعاتس شامل نام، نام خانوادگی، شماره شناسنامه و کد امنیتی، کد دانش‌اموزی خود را دریافت کنید.

دریافت کد دانش آموزی

4️⃣ در این صفحه دانش آموزان می توانند اطلاعات فردی خود از جمله کد دانش‌آموزی خود را مشاهده کنند.

شماره و کد دانش آموزی

بخوانید: راهنما کامل ثبت نام کنکور 1401

 

برای دریافت مشاوره در نحوه دریافت شماره دانش آموزی آموزش پرورش می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02146291403 تماس بگیرید.

 

 

سوالات متداول

آیا کد دانش آموزی در طول مدرسه ثابت می باشد و یا تغییر می کند؟

آموزش و پرورش برای هر برای دانش آموزان یک شماره دانش‌آموزی در نظر میگیرد.

نحوه دریافت شماره دانش‌آموزی چگونه است؟

شماره دانش آموزی در بالای کارنامه آخر سال دانش آموزان قرار دارد.

آیا می توان از سایت سنجش به شماره دانش آموزی دسترسی پیدا کرد؟

بله در صورتی در سال های گذشته در کنکور سراسری ثبت نام کرده اید می توانید از طریق سایت سنجش به این کد دسترسی پیدا کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره