ثبت نام کنکور سراسریکنکور سراسری

ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور سراسری 1400 | زمان و نحوه اصلاحات

داوطلبان کنکور سراسری باید در زمان تکمیل فرم ثبت نام آزمون 1400 تمام دقت خود را به کار بگیرند تا اطلاعات را به درستی درج کنند. با وجود آنکه فرم پیش نویس ثبت نام در انتها دفترچه راهنما قرار داده شده است تا داوطلبان از طریق تکمیل کردن آن از اطلاعات لازم و نحوه ثبت نام آگاهی یابند، اما همچنان هرساله تعدادی از داوطلبان هستند که به دلیل عدم اطلاع یا بی دقتی، مشخصات خود را به درستی در فرم ثبت نام وارد نمی‌کنند. سازمان سنجش آموزش کشور با فراهم کردن فرصت ویرایش اطلاعات ثبت نامی کنکور سراسری این امکان را ایجاد کرده است تا اشتباهاتی که سهوا یا عمدا در فرم ثبت نام کنکور درج شده است، توسط داوطلبان اصلاح شوند. برای مشاوره تحصیلی تلفنی با مشاوران مجموعه دانتل با شماره های زیر تماس بگیرید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور سراسری 1400 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره ----- تماس بگیرید.

 

زمان ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور سراسری 1400

فرصت ویرایش اطلاعات ثبت نامی کنکور سراسری در چند بازه زمانی فراهم است :

 • در مهلت یک هفته ای الی 10 روز ثبت نام کنکور سراسری

داوطلبانی که ثبت نام کنکور سراسری را انجام می‌دهند، تا آخرین روزی که برای ثبت نام درنظر گرفته شده است فرصت دارند که فرم ثبت نام را دریافت و با چند بار بررسی کردن آن اشتباهات موجود را اصلاح کنند.

 • در مهلت مجدد ثبت نام کنکور سراسری

سازمان سنجش معمولا پس از اتمام بازه زمانی ثبت نام کنکور سراسری، فرصت مجددی را برای داوطلبان جامانده از ثبت نام در نظر می‌گیرد تا بتوانند در این آزمون نام نویسی کنند. در این فرصت داوطلبانی که قبلا ثبت نام کرده اند می‌توانند با مراجعه به سایت سنجش و درج اطلاعاتی همچون شماره پرونده و کدرهگیری ثبت نام، فرم ثبت نام را دریافت و نسبت به رفع اشتباهات آن اقدام کنند.

 • در زمان دریافت کارت ورود به جلسه کنکور

آخرین فرصت درنظر گرفته شده برای ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور سراسری، در زمان دریافت کارت ورود به جلسه است. به داوطلبان توصیه می‌شود که پس از مشاهده کارت ورود به جلسه چنانچه مغایرتی را در آن مشاهده نمودند، از طریق بخش ویرایش اطلاعات سازمان سنجش اشتباهات آن را رفع کنند. همچنین دانش آموزان پایه دوازدهم نیز باید با دریافت فرم ثبت نام، معدل کتبی خود را درج کنند زیرا در زمان ثبت نام کنکور به دلیل آنکه کارنامه برای آنها صادر نشده بود، معدل پایه دوازدهم را در دسترس نداشتند و باید در زمان انتشار کارت ورود به جلسه، معدل واقعی خود را وارد فرم کنند.

البته  برخی از ایرادات کارت ورود به جلسه کنکور سراسری مثل اشتباهات عکس، عدم اعمال سهمیه و … فقط از طریق مراجعه به باجه‌های رفع نقص کنکور قابل اصلاح است.

نحوه ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور سراسری 1400

برای ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور سراسری باید به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه فرمایید و از طریق لینک مربوط به ویرایش اطلاعات، فرم ثبت نام را دریافت کنید. مراحل کلی ویرایش به صورت زیر است :

 1. مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org
 2. انتخاب گزینه سراسری از منوی سمت راست سایت
 3. کلیک بر روی لینک ” ثبت نام آزمون سراسری
 4. وارد شدن به بخش ” ویرایش اطلاعات
 5. درج شماره پرونده و کد پیگیری ثبت نام در بخش های تعیین شده
 6. تعیین نوع مدرک دیپلم یا پیش دانشگاهی
 7. وارد کردن  کد مدرک تحصیلی و کد دانش آموزی
 8. دریافت فرم ثبت نام و کنترل تمامی مشخصات و سپس تایید نهایی

برای ویرایش اطلاعات ثبت نامی کنکور سراسری نیازی به واریز هزینه و خرید کارت اعتباری ندارید و فقط باید شماره پرونده و کدپیگیری ثبت نام خود را در دسترس داشته باشید. توجه شود که پس از اعمال اصلاحات لازم در فرم ثبت نام، حتما ذخیره نهایی را در انتهای فرم را تایید کنید.

موارد مجاز برای ویرایش اطلاعات

هرآنچه که در زمان نام نویسی کنکور سراسری وارد فرم ثبت نام کرده اید، قابل ویرایش و اصلاح است از جمله:

 • مشخصات شناسنامه ای
 • مشخصات تحصیلی
 • مشخصات سهمیه ها
 • عکس
 • آدرس و شماره تماس
 • علاقه مندی به گزینش در دانشگاه های مختلف
 • و …

ویرایش اطلاعات در زمان دریافت کارت ورود به جلسه کنکور 1400

البته در زمان دریافت کارت ورود به جلسه برای ویرایش برخی از اطلاعات از طریق سایت سنجش محدودیت وجود دارد و حتما باید به صورت حضوری به باجه‌های رفع نقص مراجعه کنید و مدارک لازم را ارائه دهید. این اطلاعات عبارتند از :

 • مشکلات مربوط به عکس (عکس اشتباه، واضح نبودن عکس، مهر نداشتن عکس، فاقد عکس بودن)
 • اشتباه در اعمال سهمیه رزمندگان و ایثارگری
 • اشتباه در اعمال سهمیه بهیاری
 • اشتباه در نظام تحصیلی
 • اشتباه در موارد دین، جنسیت، زبان خارجی امتحانی و معلولیت

برای دریافت مشاوره در زمینه ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور سراسری 1400 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره ----- تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا