ثبت نام کنکور سراسریکنکور سراسری

سایت ثبت نام کنکور ۱۴۰۲ – sanjesh.org

سایت ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۲ سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی sanjesh.org می باشد. با توجه به تغییرات آزمون سراسری و برگزاری کنکور 2 بار در سال داوطلبان برای شرکت در هر آزمون به صورت جداگانه در تاریخ تعییین شده باید به سایت سنجش مراجعه کنند. کنکور سراسری در پنج زیر گروه آزمایشی علوم تجربی، ریاضی، علوم انسانی، هنر و زبان توسط سازمان سنجش آموزش کشور به صورت یکپارچه برای دانشگاه های سراسری و آزاد برگزار می گردد. علاقه مندان برای ورود به دوره های مختلف دانشگاه های سراسری و دانشگاه آزاد می توانند برای تکمیل مراحل نام نویسی و شرکت در این آزمون به سایت ثبت نام کنکور 1402 مراجعه کنند.  

سایت ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۲

تمامی مراحل کنکور سراسری اعم از دریافت دفترچه راهنما و انجام فرآیند ثبت‌نام، انتخاب رشته و اعلام نتایج داوطلبان از طریق سایت سایت ثبت نام کنکور سراسری سنجش sanjesh.org ۱۴۰۲ انجام می گیرد. داوطلبان در زمان مقرر با مراجعه به سامانه سازمان سنجش دفترچه راهنما را دریافت و به صورت کامل مطالعه کنند و از شرایط ثبت نام آگاه شوند. سپس با فعال شدن لینک ثبت‌نام داوطلبان می توانند نام نویسی و تکمیل فرم ثبت نام خود در آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ را انجام دهند.

تمامی اطلاعیه های مربوط به ثبت نام و همینطور لینک ثبت نام کنکور سراسری 1402 در سامانه سازمان سنجش آموزش کشور sanjesh.org منتشر شده و فعال می گردد. داوطلبان می توانند پس از تکمیل مراحل نام نویسی خود، برای اطلاع از زمان دریافت کارت ورود به جلسه آزمون و همینطور تاریخ برگزاری به وبسایت نامبرده مراجعه کنند.

بخوانید: راهنما کامل ثبت نام کنکور سراسری

سایت سنجش ثبت نام کنکور sanjesh.org

در دفترچه راهنما ثبت نام تمامی شرایط لازم برای ثبت نام و مدارک مورد نیاز در هنگام ثبت نام شرح داده شده است و داوطلبان با مطالعه این دفترچه می توانند به این شرایط آگاهی یابند. در این زمان داوطلبان با مراحعه به سایت ثبت نام کنکور سراسری sanjesh.org (سازمان سنجش) با انتخاب گروه آزمایشی امتحانی ثبت نام را آغاز کنند.

داوطلبان برای ثبت‌نام ابتدا باید هزینه ثبت‌نام را پرداخت و شماره سریال 12 رقمی را دریافت کنند تا امکان ورود به سایت سنجش و انجام فرآیند ثبت‌نام خود را تکمیل کنند و کد رهگیری که به منزله پایان ثبت‌نام آزمون سراسری است را دریافت کنند. در ادامه مراحل کلی ثبت نام را نام برده ایم.

✅ مراجعه به سایت ثبت نام کنکور سنجش sanjesh.org

✅ دریافت و مطالعه دفترچه ثبت نام کنکور 

✅ آگاهی از شرایط و مدارک لازم

✅ خرید کارت اعتباری و سرایط 12 رقمی ثبت نام 

✅ تکمیل فرم ثبت نام 

✅ دریافت کد رهگیری

نحوه ثبت نام در سایت کنکور 1402

داوطلبانی که مطابق دفترچه راهنما واجد الشرابط نام نویسی در این آزمون می باشند، بایستی پس از تهیه مدارک لازم، مطابق مراحل زیر نحوه ثبت نام کنکور اقدام کنند.

1️⃣ وارد سایت ثبت نام کنکور سنجش ” sanjesh.org ” شوید و از منوی رنگی سمت راست بر روی گزینه ” سراسری ” کلیک کنید.

2️⃣ بر روی لینک فعال ” ثبت نام آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ ” کلیک نمایید.

ثبت-نام-کنکور

نحوه پرداخت و خرید کارت اعتباری

داوطلبان ابتدا باید هزینه ثبت نام کنکور پرداخت کرده و شماره سریال 12 رقمی را دریافت کنند که در ادامه به شرح مراحل پرداخته ایم.

3️⃣ از منوی سمت چپ وبسایت بر روی گزینه ” خرید کارت اعتباری ” کلیک کنید.

خرید کارت اعتباری

4️⃣ در این مرحله گزینه « خرید سریال ثبت نام » از منوی سمت راست سایت ثبت نان کنکور انتخاب می‌شود.

خرید-سریال-ثبت-نام

 

5️⃣ انتخاب نوع سریال ثبت نام: داوطلبان مطابق با علاقه‌مندی خود می‌بایست نوع سریال ثبت نام خود را مشخص کرده و آن را خریداری کنند.

6️⃣ در این مرحله فرمی در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرد که این فرم باید با اطلاعات شخصی داوطلب پر شود. پس از تکمیل فرم با کلیک بر روی دکمه «تائید و ادامه» شرایط ورود به مرحله بعد فراهم می‌شود.

تکمیل-فرم

 

7️⃣ نهایی کردن خرید کارت اعتباری: در مرحله نهایی، داوطلب با وارد کردن اطلاعات کارت بانکی خود در محل مربوطه قادر به پرداخت هزینه ثبت‌نام خواهد بود. با نهایی کردن خرید، یک سریال 12 رقمی در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرد. متقاضیان برای ادامه فرایند نام نویسی در سایت ثبت نام کنکور به این سریال 12 رقمی نیاز خواهند داشت. بدین ترتیب ضروری است که این سریال 12 رقمی یادداشت شده و از آن نگهداری شود.

مراحل ثبت نام در سایت ثبت نام کنکور ۱۴۰۲

 مجدد به صفحه اول سایت ثبت نام کنکور 1402 و پس از انتخاب گزینه “ تایید و ادامه – گام بعدی ” سریال ثبت نام را وارد کنید.

8️⃣ انتخاب نظام آموزشی بین سه گزینه موجود

سایت ثبت نام کنکور

9️⃣ ابتدا نظلام آموزشی خود را انتخاب کنید و در ادامه با وارد کردن سریال ثبت نام 12 رقمی خریداری شده بر روی ” تایید ” کلیک کنید.

سایت ثبت نام کنکور سراسری sanjesh.org

🔟 بارگزاری عکس داوطلبی با استانداردهای لازم اسکن شده 

سایت ثبت نام کنکور

 

1️⃣1️⃣ تکمیل فرم ثبت نام: در ادامه نحوه تکمیل فرم ثبت نام کنکور سراسری را شرح داده ایم.

1️⃣2️⃣ با دریافت شماره پرونده و کد پیگیری به منزله پایان فرایند ثبت نام کنکور در سایت سنجش (حفظ و نگهداری برای هر داوطلبی ضروری است)

تکمیل فرم ثبت نام 

فرم ثبت نام کنکور که داوطلبان در طول ثبت نام پیش روی خود دارند، شامل بخش‌های مختلفی است. در اولین قسمت از فرم، درج کد سوابق تحصیلی دیپلم (برای دارندگان مدرک دیپلم) و درج کد سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی (برای دارندگان مدرک پیش دانشگاهی) اجباری است. در ادامه جزئیاتی از نحوه تکمیل فرم ثبت نام کنکور سراسری ارائه شده است.

مشاوره سایت ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۲

اگر می خواهید برای نام نویسی در کنکور سراسری در سایت ثبت نام کنکور سراسری 1402 اقدام کنید، بهتر است قبل از مراجعه، مطابق فرم پیش نویس موجود در انتهای دفترچه راهنمای ثبت نام، اطلاعات خواسته شده را آماده کنید تا در زمان ثبت نام کنکور ۱۴۰۲ سرعت بیشتری داشته و اطلاعات را به درستی وارد کنید.

برای تکمیل فرم ثبت نام در سایت ثبت نام کنکور سراسری 1402 شما به اطلاعات شخصی، اطلاعات تماس و آدرس محل سکونت، برخی کد های تحصیلی و وضعیت نظام وظیفه آقایان، اطلاعات مربوط به سوابق تحصیلی، اطلاعات مربوط به سهیمه و … نیاز دارید، که بهتر است از قبل آماده کنید.

در نظر داشته باشید، در صورتی که در هر مرحله از ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۲ به مشکل بخورید، می توانید با استفاده از خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی مجموعه مشاوره تحصیلی دانتل مشکل خود را حل کنید و ثبت نام خود را به مشاوران مجرب این مرکز بسپارید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه کنکور سراسری ۱۴۰۲ می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 91005066-021 تماس بگیرید. 

 

سوالات متداول

سایت ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۲ کدام سایت است؟

ثبت نام کنکور در سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی sanjesh.org انجام میگیرد

نحوه نام نویسی در سایت سازمان سنجش به چه صورت است؟

در متن مقاله فوق به نحوه نام نویسی کنکور در سایت اشاره کرده ایم.

متقاضیان چه زمانی می توانند ثبت نام کنکور مراحل نام نویسی خود را تکمیل کنند؟

زمان ثبت نام کنکور تاکنون مشخص نیست، اما پیش بینی می شود همانند سال های گذشته در بهمن ماه باشد.

نوشته های مشابه

‫13 دیدگاه ها

 1. ببخشید من الان پایه یازدهمم
  میخوام کنکور ازمایشی ثبت نام کنم
  میشه
  بعدا به مشکل برنمیخورم؟؟

  1. سلام در سایت ثبت نام کنکور سراسری نام نویسی کنید و در کنکور شرکت کنید. اما انتخاب رشته را انجام ندهید.

 2. سلام خسته نباشید من انصرافی دانشگاه آزاد سال ۱۴۰۰ هستم برای ثبت نام کنکور ۱۴۰۱ کدوم قسمت رو باید برای انصرافی پر کنم ؟ فقط شماره انصراف رو باید بزنم؟؟

 3. سلام من از ثبت نام کنکور ۱۴۰۱ جاموندم و موفق نشدم ثبت نام کنم آیا راه حلی داره برای ثبت نام دوباره؟

   1. سلام خسته نباشید جناب ما موفق نشدیم برا کنکور ۱۴۰۱ ثبت نام کنیم کاری میتونیم بکنیم ؟

    1. سلام
     در حال حاضر سایت ثبت نام کنکور بسته شده و امکان نام نویسی وجود ندارد.

   2. سلام خواهش میکنم جواب بدید من تازه ۱ ماه فهمیدم سهمیه ۵ درصد دارم والان فقط ۸ روز مونده به کنکور من اقدام برای کد رهگیری کردم منتها بعد دادن امتحان کنکور به من کد رهگیری میدم در واقع تو مرحله اول نتایج اولیه‌. ایا امکان ویرایش بعد دان امتحان کنکور وجود داره ؟ممنون از شما

    1. سلام
     در سایت ثبت نام کنکور (سایت سنجش) در زمان دریافت کارت ورود به جلسه سهمیه خود را وارد کنید.

     1. سلام من کنکور ریاضی هستم میخواستم بدونم میتونم کنکور هنر هم ثبت نام کنم و توش شرکت کنم زمان باقی مانده کنکور هنر شیش هفت روز باقی مانده

     2. سلام ممنون فقط،بزنم سهمیه کافیه کد ۱۲ رقمی فعلن ندارم . چون تا کارت ورود آماده نمیشه

 4. سلام. من موقع ثبت نام کنکور 5 درصد سهمیه رزمندگی که دارم رو وارد کردم. ولی این تازگی، چند روز مونده به کنکور، پیام برام اومد که از طرف ارگان مربوطه تایید نشده. باز رفتم برای سهمیه رزمندگی ام اقدام و ثبت نام کردم و بعد از برگزاری کنکور جوابش میاد. الان، هنگام دریافت کارت ورود به جلسه میتونم این سهمیه رزمندگی رو دوباره اعمال کنم؟ مشکلی پیش نمیاد؟ اگر اعمال کردم و بعد تأیید نشد، سهمیه مناطق که به طور پیش فرض دارم، از بین نمیره؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره