انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزادکارشناسی ارشد

زمان انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ۱۴۰۱

زمان انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد ۱۴۰۱ به صورت مجزا از طریق سایت دانشگاه ازاد اعلام می شود. آزمون کارشناسی‌ارشد دانشگاه‌های سراسری و ازاد مشترکا برگزار می گردد اما انتخاب‌رشته برای تحصیل در دانشگاه ازاد به صورت مجزا از طریق سایت azmoon.iau.ac.ir انجام می شود و متقاضیانی که دارای کد دسترسی به انتخاب‌رشته دانشگاه ازاد در انتهای کارنامه اولیه خود هستند، می توانند نسبت به شرکت در این مرحله اقدام نمایند. متقاضیان می توانند در تاریخ های اعلام شده نسبت به انتخاب حداکثر 100 کد رشته محل و درج آن در فرم انتخاب‌رشته اقدام کنند. در ادامه اطلاعات تکمیلی پیرامون زمان انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1401 ارائه کرده ایم.

زمان انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ۱۴۰۱

پس از انتشار نتایج اولیه، داوطلبان می توانند کارنامه خود را دریافت و عملکرد خود را در جلسه آزمون مورد بررسی قرار دهند. دسته ای از متقاضیان که متناسب با عملکرد خود در جلسه آزمون، مجاز به انتخاب‌رشته شده اند و دارای شناسه انتخاب‌رشته دانشگاه ازاد و می باشند، می توانند وارد مرحله دوم این آزمون یعنی انتخاب رشته شوند. پیش بینی می شود زمان انتخاب رشته کنکور ارشد دانشگاه آزاد ۱۴۰۱ در اواخر خرداد ماه و یا اوایل تیر ماه انجام شود.

کنون زمان انتخاب‌رشته کنکور ارشد آزاد ۱۴۰۱ در تاریخ ۲ تیر ماه آغاز و تا ۱۱ تیر ۱۴۰۱ ادامه خواهد داشت.

تاریخ انتخاب‌رشته ارشد دانشگاه آزاد 1401 از سوی سایت azmoon.iau.ac.ir اعلام می شود. سال گذشته شیوع ویروس کرونا منجر به تاخیر در برگزاری این مرحله گردید و متقاضیان در شهریور ماه موفق به تکمیل فرم انتخاب رشته خود شدند. 

تمدید زمان انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد 1401

در اطلاعیه های مختلف زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1401 را اطلاع رسانی می شود، اما با این حال نیز بسیاری از داوطلبان از این مرحله جا می مانند و خواستار تمدید مهلت انتخاب‌رشته هستند.

به همین منظور هر ساله شاهد تمدید مهلت انتخاب‌رشته برای دو الی سه روز دیگر نیز می باشیم. تاکنون اخباری مبنی بر تمدید تاریخ انتخاب‌رشته ارشد ازاد 1401 دریافت نکرده ایم، به محض مشخض شدن تمدید مهلت انتخاب‌رشته سال جاری، تاریخ دقیق را در این قسمت اطلاع رسانی خواهیم کرد.

تاکنون تمدید مهلت انتخاب‌رشته اعلام نشده است به محض مشخص شدن تاریخ دقیق را در این قسمت اطلاع رسانی خواهیم کرد.

انتخاب‌رشته کنکور کارشناسی ارشد 1401

چنانچه پس از مشاهده کارنامه اولیه، مجاز به انتخاب‌رشته می باشید، می توانید به سایت azmoon.org مراجعه کنید و پس از دریافت دفترچه انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد و استخراج کدرشته محل‌های مورد علاقه خود، اقدام به الویت بندی انتخاب هایتان نمایید و آنها را در زمان انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد آزاد 1401 در فرم مربوطه وارد کنید.

متقاضیان در مرحله انتخاب‌رشته باید تلاش کنند کد‌رشته محل های مورد علاقه خود را به نحوی در فرم انتخاب‌رشته درج کنند که بالاترین شانس قبولی را داشته باشند. توصیه می شود به فاکتورهای مهم شامل علاقه، کیفیت دانشگاه آزاد انتخابی، شهریه رشته مورد نظر، مسافت و … نیز برای درج صحیح الویت ها توجه شود.

مشاوره انتخاب رشته ارشد ۱۴۰۱

با فرا رسیدن زمان انتخاب‌رشته کنکور ارشد دانشگاه ازاد 1401 متقاضیان با چالش انتخاب‌رشته و نحوه چینش صحیح الویت ها در فرم رو به رو می شوند. در واقع هر چه متقاضیان بتوانند انتخاب‌رشته درست و اصولی تری را متناسب با رتبه اکتسابی خود برای ورود به دانشگاه ازاد انجام دهند، در نهایت نیز شانس قبولی بیشتری خواهند داشت.

بنابراین توصیه مشاوران تحصیلی این است که متقاضیان پس از تحلیل کارنامه اولیه خود، حتما پس از اطلاع از شهریه کدرشته محل های مورد علاقه‌شان و با در نظر گرفتن فاکتورهای مهم و موثری شامل علاقه، هزینه، مسیر و کیفیت دانشگاه و … اقدام به درج الویت های خود در فرم انتخاب‌رشته نمایند.

به منظور اطلاع از کدرشته محل‌های ارائه شده و همینطور دریافت اطلاعات تکمیلی پیرامون جزئیات مرتبط با زمان انتخاب رشته ارشد آزاد 1401 نیز می توانید دفترچه راهنما را از سایت انتخاب رشته ارشد آزاد azmoon.iau.ac.ir دریافت و مطالعه نمایید.

لازم است در نظر داشته باشید که مشورت با افراد آگاه و با تجربه می تواند به شما کمک کند تا الویت های خود را به درستی در سامانه وارد کنید و از بروز کوچکترین خطا نیز جلوگیری نمایید و در نهایت نیز در رشته و دانشگاه مورد علاقه خود پذیرفته شوید. مشاوران تحصیلی مجرب در زمینه انتخاب‌رشته کارشناسی ارشد مرکز مشاوره تحصیلی دانتل می توانند شما عزیزان را در این مسیر یاری کنند. برای ارتباط با مشاورین می توانید از خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی مرکز مشاوره تحصیلی دانتل استفاده کنید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1401 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 91005066-021 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول 

زمان انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد 1401 چه تاریخی است؟

تاکنون زمان انتخاب رشته مشخص نشده است اما احتمالا مشابه سال های گذشته در اواخر خرداد و یا اوایل تیر ماه انجام شود.

آیا متقاضیان می توانند به طور همزمان در انتخاب‌رشته ارشد دانشگاه ازاد 1401 و دانشگاه های سراسری شرکت کنند؟

بله، انتخاب‌رشته دانشگاه‌های سراسری و ازاد به صورت مجزا از یکدیگر برگزار می گردد و علاقه مندان در صورت مجاز شدن می توانند نسبت به شرکت در هر دو انتخاب‌رشته اقدام کنند.

آیا تاریخ انتخاب‌رشته ارشد دانشگاه ازاد 1401 تمدید نیز می شود؟

بله، معمولا دانشگاه آزاد، هر ساله دو یا سه روز را برای تمدید مهلت انتخاب‌رشته در نظر می گیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره