دانشگاه های بدون آزمونبدون آزمون دانشگاه غیر انتفاعی

نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 1400

دانشگاه غیر انتفاعی یکی از دانشگاه های سراسری زیر نظر وزارت علوم تحقیقات و فناوری است که رشته های تحصیلی خود را هم به صورت بدون کنکور و هم به صورت با کنکور ارائه می دهد. شمار زیادی از علاقه مندان به تحصیل در دانشگاه غیر انتفاعی به دنبال پذیرش در رشته های بدون کنکور هستند ولی با نحوه ثبت نام آشنایی کافی ندارند. به همین دلیل در این مطلب به بررسی نحوه ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 1400 می پردازیم.

 

نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 1400 | مهر 

ثبت نام نیمسال اول دانشگاه غیر انتفاعی مربوط به ورودی مهرماه است که معمولا از اوایل مرداد ماه آغاز می شود. نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی مهرماه 1400 به صورت اینترنتی است و سامانه ثبت نام نیز سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org می باشد. برای اطلاع از زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 1400 کلیک کنید.

 

مراحل واریز هزینه

سراسری

 • پس از ورود بخش سراسری سایت سنجش، بر روی لینک فعال شده ” سامانه پذیرش دانشجو بر اساس سوابق تحصیلی آزمون سراسری مهر 1400 ” کلیک کنید.
 • در مرحله بعدی باید هزینه ثبت نام را پرداخت نمایید بدین منظور بر روی لینک ” خرید کارت اعتباری ” کلیک کنید.
 • سپس اطلاعات کارت بانکی خود را که شامل شماره کارت، رمز دوم اینترنتی و … می باشد را در بخش های تعیین شده درج نمایید.
 • در قدم بعدی یا کلیک بر روی گزینه “پرداخت” وجه ثبت نام از حساب شما کسر شده و سریال ثبت نام ارائه می شود.

 

مراحل تکمیل فرم ثبت نام

 • پس از پرداخت هزینه و دریافت سریال پرداخت، به صفحه اول سایت بازگردید و بز روی گزینه “ ثبت نام جدید ” کلیک کنید.
 • سپس سریال پرداخت را درج نمایید.
 • پس از ورود به صفحه ثبت نام، در قدم اول لازم است عکس داوطلبی خود را در سمت چپ صفحه با مشخصات خواسته شده بارگذاری نمایید.
 • پس از بارگذاری عکس و ورود به مرحله بعدی، صفحه ای باز می شود که باید اطلاعات فردی، شناسنامه‌ای، سوابق تحصیلی و سایر اطلاعات را با دقت وارد فرم ثبت نام کنید.
 • در فرم ثبت نام باید نوع سهمیه داوطلب، وضعیت اشتغال به تخصیل ، شماره تماس و آدرس نیز درج شود.
  پس از تکمیل فرم ثبت نام و تایید کردن اطلاعات، وارد فرم انتخاب رشته می شوید که باید حداکثر 100 کد رشته محل را که از قبل از دفترچه استخراج کرده اید، وارد فرم انتخاب رشته کنید.
 • پس از تکمیل فرم انتخاب رشته، یکبار دیگر فرم را چک کنید و در نهایت بر روی گزینه ” تایید نهایی ” کلیک نمایید.
 • پس از این مراحل، باید از سامانه شماره پرونده و کد رهگیری دریافت کنید و عدم دریافت این دو کد به معنای ناقص بودن ثبت نام شماست.

 

نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 1400 | بهمن 

رشته های بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی در بهمن ماه نیز ارائه می شود و اگر شما از ثبت نام ورودی مهرماه بنابه دلایلی مثل ناقص بودن مدارک تان یا بی اطلاعی از زمان ثبت نام جا مانده است، می توانید برای ثبت نام در این نیمسال اقدام نمایید.

نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیر انتفاعی بهمن ماه 1400 در سال گذشته به صورت اینترنتی بوده است و ثبت نام نیز از طریق سایت سازمان سنجش انجام گرفت. اما در سال های قبل تر ثبت نام به صورت حضوری و با مراجعه به دانشگاه های پذیرنده انجام گرفت. برای اطلاع از شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 1400 کلیک کنید.

برای بهمن 1400 فعلا نحوه ثبت نام اعلام نشده است اما در صورت اینترنتی بودن مطابق مراحلی که بالاتر برای نحوه ثبت نام مهرماه 1400 گفته شد، باید برای ثبت نام خود اقدام نمایید.

در صورتی هم که ثبت نام حضوری باشد، لازم است پس از مطالعه دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی و تعیین کد رشته محل انتخایی خود، ابتدا هزینه ثبت نام را در سایت سازمان سنجش پرداخت نمایید و سپس همراه با مدارک لازم ثبت نام بدون کنکور غیرانتفاعی به دانشگاه مد نظر مراجعه کرده و پیش ثبت نام خود را انجام دهید.

 

مشاوره نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی

در دانشگاه غیرانتفاعی رشته های تحصیلی متنوعی در مقاطع کاردانی و کارشناسی ارائه می شوند و داوطلبان با توجه به علاقه خود می توانند در یکی از رشته ها ثبت نام کنند. توصیه می شود که پیش از اقدام به ثبت نام دانشگاه غیرانتفاعی، حتما از طریق ارتباط با مشاوری مجرب سوالات خود را در این خصوص بپرسید و پس از راهنمایی کامل و کسب اطلاعات کافی، اقدام به ثبت نام و انتخاب رشته کنید. در صورت تمایل برای ارتباط با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل ، می توانید تماس بگیرید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 1400 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 46291403-021 تماس بگیرید.

 

 

سوالات متداول

نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیر انتفاعی مهر ماه 1400 به چه صورت است؟

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی برای مهر ماه 1400 از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می گیرد.

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیر انتفاعی بهمن ماه 1400 به چه صورت است؟

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیر انتفاعی برای بهمن ماه 1400، یا از طریق سایت سنجش و یا به صورت حضوری انجام خواهد شد.

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 1400 چه تاریخی می باشد؟

ثبت نام رشته‌های بدون کنکور غیرانتفاعی برای ورود مهر ماه از اوایل مرداد و برای ورودی بهمن از اوایل دی ماه آغاز خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره