مدارستیزهوشان و نمونه دولتی

زمان ثبت نام نمونه دولتی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

کانال تلگرام تحصیلی     

زمان ثبت نام نمونه دولتی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ برای دسته ای از متقاضیان که قصد دارند در آزمون نمونه‌دولتی ششم به هفتم و نهم به دهم شرکت کنند، حائز اهمیت است. علاقه مندان به شرکت در آزمون نمونه‌دولتی بایستی که مطابق زمان‌بندی اعلام شده از طریق سایت نام نویسی استان محل سکونت خود، نسبت به تکمیل مراحل نام نویسی‌شان اقدام کنند. با توجه به اهمیت این موضوع در ادامه این مطلب اطلاعاتی پیرامون زمان ثبت نام نمونه دولتی 1402 – 1403 ارائه کرده ایم.

زمان ثبت نام نمونه دولتی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

علاقه مندان به شرکت در آزمون نمونه‌دولتی موظف هستند مطابق زمان ثبت نام مدارس نمونه دولتی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ اعلام شده از طریق سایت استانی محل سکونت خود اقدام کنند. دانش آموزان با استفاده از “ کد ملی ” و ” رمز عبور همگام ” خود فرم نام نویسی را دریافت کرده و پس از پرداخت هزینه، مراحل نام نویسی خود را تکمیل کنند. 

تاریخ ثبت نام نمونه دولتی 1402 – 1403 تا کنون اعلام نشده است. به محض اعلام در این بخش بروزرسانی خواهد شد.

چندین سال است که آزمون ورود به مدارس نمونه‌دولتی به صورت مجزا از آزمون تیزهوشان برگزار می گردد. برگزاری آزمون نمونه‌دولتی بر عهده وزارت آموزش و پرورش هر استان می باشد. بدین معنی که تمامی مراحل نام نویسی در این آزمون از ابتدای ثبت‌نام تا اعلام نتایج به صورت اینترنتی از طریق سایت آزمون نمونه‌دولتی هر استان انجام می گردد. 

با توجه به استانی بودن مراحل نام نویسی در این آزمون و موارد پیشنهاد می کنید حتما پیش از ثبت‌نام مقاله زیر را به صورت کامل مطالعه نمایید تا از تمامی شرایط شرکت و نحوه ثبت نام آ؛اهی یابید.

ثبت‌نام مدارس نمونه دولتی ششم به هفتم

برای ورود به مدارس نمونه‌دولتی در مقطع هفتم، نیازی به شرکت در آزمون نمونه‌دولتی ششم به هفتم نیست. چرا که این آزمون چند سالی است که حذف شده است. به عبارتی آزمونی به عنوان آزمون نمونه‌دولتی ششم به هفتم برگزار نمی شود. زمان ثبت نام مدارس نمونه دولتی ششم به هفتم ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ معمولا در اوایل تیر ماه پس از دریافت کارنامه ششم دانش آموزان انجام می‌گیرد.

مدارس نمونه‌دولتی که در مقاطع هفتم، هشتم و نهم (دوره متوسطه اول) دانش آموز جذب می‌کردند، در حال حاضر به صورت هیئت امنایی اداره می‌شوند. بنابراین دانش آموزانی که مقطع ششم خود را به پایان رسانده‌اند و قصد دارند در مقطع هفتم وارد مدارس نمونه دولتی شوند. می توانند به مدارس نمونه دولتی ششم به هفتم، مراجعه و مراحل نام نویسی خود را تکمیل کنند.

ثبت‌نام آزمون نمونه دولتی نهم به دهم

در سال گذشته لینک نام نویسی در اواسط فروردین ماه در سایت آزمون نمونه دولتی هر استان فعال شد، احتمالا زمان ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی نهم به دهم 1402 – 1403 نیز مشابه سال گذشته در فروردین ماه باشد.

تاکنون زمان ثبت‌نام در آزمون نمونه‌دولتی نهم به دهم اعلام نشده است. به محض اعلام در این بخش از مقاله به روز رسانی خواهد شد.

به محض دریافت اخبار جدید پیرامون زمان ثبت نام مدارس نمونه دولتی تاریخ دقیق را در این قسمت از مقاله اطلاع رسانی خواهیم کرد. لازم است در نظر داشته باشید که علاقه مندان و متقاضیان واجد شرایط شرکت در آزمون بایستی که در تاریخ های اعلام شده نسبت به تکمیل مراحل نام نویسی اقدام کنند، چراکه خارج از این بازه امکان نام نویسی وجود نخواهد داشت.

تمدید زمان ثبت نام آزمون نمونه دولتی 1402 – 1403

معمولا جهت نام نویسی داوطلبان آزمون نمونه‌دولتی نهم به دهم، یک بازه زمانی یک هفته تا ده روزه مشخص می شود. اگر داوطلبان به موقع از تاریخ نام نویسی مطلع شوند، می توانند مراحل نام نویسی خود را انجام دهند، اما با این حال نیز دسته ای از داوطلبان از ثبت نام در این آزمون جا می مانند.

 هر ساله به منظور نام نویسی جاماندگان از آزمون نمونه‌دولتی نیز، تاریخ ثبت نام نمونه دولتی توسط اداره کل آموزش و پرورش استان ها چند روزی تمدید می‌شود و جاماندگان فرصت دارند در این تمدید مهلت آزمون نمونه دولتی نسبت به بارگذاری مدارک و تکمیل فرم تقاضانامه اینترنتی خود اقدام کنند.

مشاوره ثبت نام مدارس 

بهتر است تمامی داوطلبان آزمون نمونه‌دولتی نهم به دهم با اطلاع به موقع از زمان ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی نهم به دهم ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ از طریق سایت استانی محل سکونت خود، نسبت به نام نویسی به موقع اقدام کنند.

چنانچه پیرامون آزمون نمونه‌دولتی و تاریخ نام نویسی آن، سوالی دارید می توانید از خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی مرکز مشاوره تحصیلی دانتل استفاده کنید و به کمک مشاوران با تجربه این مرکز راهنمایی های لازم را دریافت نمایید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه ثبت نام نمونه‌دولتی می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 91005066-021 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

تاریخ نام نویسی آزمون مدارس نمونه‌دولتی نهم به دهم ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲ چه تاریخی می باشد؟

زمان ثبت نام در مدارس تا کنون مشخص نشده است، اما احتمالا همانند سال های گذشته در فروردین ماه باشد.

آیا آزمون ششم به هفتم حذف شده است؟

بله، چند سالی است که آزمون نمونه‌دولتی ششم به هفتم حذف شده و به صورت هیت امنایی مدیریت می شود. علاقه مندان می توانند با مراجعه به این مدارس مراحل نام نویسی خود را طی کنند.

آیا مهلت نام نویسی آزمون مدارس نمونه‌دولتی تمدید نیز می شود؟

بله، مهلت ثبت نام توسط اداره کل آموزش و پرورش استان ها چند روزی تمدید می‌شود.

کانال تلگرام تحصیلی     

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره