تیزهوشان و نمونه دولتیمدارس

زمان ثبت نام نمونه دولتی ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲

زمان ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲ برای دسته ای از متقاضیان که قصد دارند در آزمون نمونه‌دولتی ششم به هفتم و نهم به دهم شرکت کنند، حائز اهمیت است. علاقه مندان به شرکت در آزمون نمونه‌دولتی بایستی که مطابق زمانبندی اعلام شده از طریق سایت نام نویسی استان محل سکونت خود، نسبت به تکمیل مراحل نام نویسی‌شان اقدام کنند. با توجه به اهمیت این موضوع در ادامه این مطلب اطلاعاتی پیرامون زمان ثبت نام نمونه‌دولتی 1401 – 1402 ارائه کرده ایم.

ثبت‌نام آزمون مدارس نمونه‌دولتی از تاریخ ۳۰ فروردین آغاز شد.

زمان ثبت نام آزمون نمونه دولتی ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲

علاقه مندان به شرکت در آزمون نمونه‌دولتی موظف هستند مطابق زمان ثبت نام آزمون نمونه دولتی 1401 – 1402 اعلام شده از طریق سایت آزمون نمونه دولتی استان محل سکونت خود اقدام کنند و با استفاده از “ کد ملی ” و ” رمز عبور همگام ” خود فرم نام نویسی را دریافت کرده و پس از پرداخت هزینه، مراحل نام نویسی خود را تکمیل کنند. 

تاریخ نام نویسی آزمون مدارس نمونه‌دولتی 1401 – 1402 از 30 فروردین ماه تا ۱۰ اردیبهشت ماه می باشد.

چندین سال است که آزمون ورود به مدارس نمونه‌دولتی به صورت مجزا از آزمون تیزهوشان برگزار می گردد. برگزاری آزمون نمونه‌دولتی بر عهده اداره کل آزمون های وزارت آموزش و پرورش هر استان می باشد. بدین معنی که تمامی مراحل نام نویسی در این آزمون از ابتدای ثبت‌نام تا اعلام نتایج به صورت اینترنتی از طریق سایت آزمون نمونه دولتی هر استان انجام می گردد. 

بخوانید: راهنما کامل ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲

زمان ثبت نام مدارس نمونه دولتی ششم به هفتم ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲

برای ورود به مدارس نمونه‌دولتی در مقطع هفتم، نیازی به شرکت در آزمون نمونه‌دولتی ششم به هفتم نیست. چرا که این آزمون چند سالی است که حذف شده است و به عبارتی آزمونی به عنوان آزمون نمونه‌دولتی ششم به هفتم برگزار نمی شود. زمان ثبت نام مدارس نمونه دولتی ششم به هفتم 1401 – 1402 معمولا در اوایل تیر ماه پس از دریافت کارنامه ششم دانش آموزان انجام می گیرد.

مدارس نمونه دولتی که در مقاطع هفتم، هشتم و نهم (دوره متوسطه اول) دانش آموز جذب می کردند، در حال حاضر به صورت هیئت امنایی اداره می شوند. بنابراین دانش آموزانی که مقطع ششم خود را به پایان رسانده اند و قصد دارند در مقطع هفتم وارد مدارس نمونه دولتی شوند، می توانند به مدارس نمونه دولتی ششم به هفتم، مراجعه کنند و مراحل نام نویسی خود را تکمیل کنند.

زمان ثبت نام آزمون نمونه دولتی نهم به دهم ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲

در سال گذشته لینک نام نویسی در اواسط فروردین ماه در سایت آزمون نمونه دولتی هر استان فعال شد، احتمالا زمان ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی نهم به دهم 1401 – 1402 نیز مشابه سال گذشته در فروردین ماه 1401 باشد.

تاکنون زمان ثبت نام آزمون نمونه دولتی ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲ نهم به دهم از ۳۰ فروردین تا ۱۰ اردیبهشت می باشد.

به محض دریافت اخبار جدید پیرامون زمان ثبت نام نمونه دولتی 1401 – 1402 تاریخ دقیق را در این قسمت از مقاله اطلاع رسانی خواهیم کرد. لازم است در نظر داشته باشید که علاقه مندان و متقاضیان واجد شرایط آزمون نمونه دولتی نهم به دهم بایستی که در تاریخ های اعلام شده نسبت به تکمیل مراحل نام نویسی اقدام کنند، چراکه خارج از این بازه امکان نام نویسی وجود نخواهد داشت.

مهلت ثبت نام آزمون نمونه دولتی 1401 – 1402

معمولا جهت نام نویسی داوطلبان آزمون نمونه‌دولتی نهم به دهم، یک بازه زمانی یک هفته تا ده روزه مشخص می شود و اگر داوطلبان به موقع از تاریخ نام نویسی مطلع شوند، می توانند مراحل نام نویسی خود را انجام دهند، اما با این حال نیز دسته ای از داوطلبان از ثبت نام در این آزمون جا می مانند.

 هر ساله به منظور نام نویسی جاماندگان از آزمون نمونه‌دولتی نیز، زمان ثبت نام نمونه دولتی توسط اداره کل آموزش و پرورش استان ها چند روزی تمدید می‌شود و جاماندگان فرصت دارند در این تمدید مهلت آزمون نمونه دولتی نسبت به بارگذاری مدارک و تکمیل فرم تقاضانامه اینترنتی خود اقدام کنند.

مشاوره ثبت نام مدارس 1401 – 1402

بهتر است تمامی داوطلبان آزمون نمونه‌دولتی نهم به دهم با اطلاع به موقع از زمان ثبت نام آزمون نمونه دولتی نهم به دهم 1401 – 1402 از طریق سایت آزمون نمونه‌دولتی استان محل سکونت خود، نسبت به نام نویسی به موقع اقدام کنند.

چنانچه پیرامون آزمون نمونه‌دولتی 1401 _ 1402 و تاریخ نام نویسی آن، سوالی دارید می توانید از خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی مرکز مشاوره تحصیلی دانتل استفاده کنید و به کمک مشاوران با تجربه این مرکز راهنمایی های لازم را دریافت نمایید.

برای دریافت مشاوره در زمینه ثبت نام نمونه‌دولتی می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 46291403-021 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

تاریخ نام نویسی آزمون مدارس نمونه‌دولتی نهم به دهم ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲ چه تاریخی می باشد؟

تاریخ ثبت نام تا کنون مشخص نشده است، اما احتمالا همانند سال های گذشته در فروردین ماه باشد.

آیا آزمون نمونه‌دولتی ششم به هفتم 1401 – 1402 حذف شده است؟

بله، چند سالی است که آزمون نمونه‌دولتی ششم به هفتم 1401 – 1402 حذف شده است و به صورت هیت امنایی مدیریت می شود. علاقه مندان می توانند با مراجعه به این مدارس مراحل نام نویسی خود را طی کنند.

آیا مهلت نام نویسی آزمون مدارس نمونه‌دولتی ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲ تمدید نیز می شود؟

بله، مهلت ثبت نام توسط اداره کل آموزش و پرورش استان ها چند روزی تمدید می‌شود.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره