تیزهوشان و نمونه دولتیمدارس

شرایط ثبت نام مدارس نمونه دولتی ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲

شرایط ثبت نام مدارس نمونه دولتی ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲ در دفترچه ای با عنوان دفترچه راهنمای نام نویسی آزمون مدارس نمونه دولتی نهم به دهم درج شده و در اختیار داوطلبان قرار می گیرد. دسته ای از متقاضیان که می خواهند در آزمون نمونه دولتی سال جاری شرکت کنند، بایستی که ابتدا بررسی کنند آیا واجد الشرایط می باشند، یا خیر. داوطلبان واجد الشرایط ملزم به نام نویسی در سایت آزمون نمونه دولتی استان محل زندگی خود می باشند. با توجه به اهمیت این موضوع در ادامه این مطلب اطلاعاتی پیرامون شرایط ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی 1401 – 1402 ارائه کرده ایم.

شرایط ثبت نام نمونه دولتی ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲

طی سال های اخیر تغییراتی در روند برگزاری آزمون نمونه دولتی ایجاد شده است، به طوری که نام نویسی آزمون ورود به مدارس نمونه دولتی به صورت مجزا و از طریق سایت آزمون دولتی هر استان به صورت مجزا انجام می شود.

آزمون نمونه دولتی ششم به هفتم حذف شده است و برای ورود به مدارس نمونه دولتی دوره متوسطه اول هیچ آزمونی برگزار نمی گردد، چراکه این مدارس به صورت هیات امنایی مدیریت می شوند و علاقه مندان می توانند با همراه داشتن مدارک لازم به صورت حضوری به مدرسه مورد نظر مراجعه کنند.

اما برای مقطع دهم آزمون نمونه دولتی نهم به دهم توسط آموزش و پرورش هر منطقه برگزار می گردد و دسته ای از علاقه مندان می توانند در آزمون نمونه دولتی نهم به دهم شرکت کنند که واجد شرایط ثبت نام نمونه دولتی 1401 – 1402 باشند

شرایط ثبت نام مدارس نمونه دولتی ششم به هفتم 1401 – 1402

در سال های اخیر آزمون نمونه دولتی در پایه ششم به هفتم حذف شده است و دیگر آزمونی تحت عنوان آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی در پایه هفتم برگزار نمی شود. این مدارس به مدارس هیئت امنایی تغییر یافته است. شرایط ثبت نام مدارس نمونه دولتی 1401 – 1402 در پایه هفتم بر اساس معدل و سوابق تحصیلی آنها می باشد. در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم.

✅ داشتن تابعیت ایرانی

✅ کسب نمرات خیلی خوب در همه درس ها یا داشتن حداکثر نمره خوب در یک درس در نمیسال اول پایه ششم

✅ کسب نمرات خیلی خوب در همه درس ها یا داشتن حداکثر نمره خوب در یک درس در نمیسال اول پایه ششم

✅ اتباع خارجی باید دارای مدارک اقامتی رسمی باشند

✅ نزدیک بودن محل سکونت دانش آموز با مدرسه مورد نظر

✅ دانش آموزان حداکثر دو بار در هر پایه تحصیلی، مردودی داشته باشند

دانش آموزان دارای شرایط ثبت نام مدارس نمونه دولتی 1401 – 1402 با در دست داشتن مدارک لازم نام نویسی به صورت حضوری به این مدارس مراجعه کرده و نام نویسی خود را انجام می دهند. در زمان پذیرش والدین باید هزینه های مربوط به نام نویسی، کتاب، بیمه و لباس فرم و … را باید پرداخت کنند.

شرایط ثبت نام آزمون نمونه دولتی نهم به دهم ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲

شرایط ثبت نام مدارس نمونه دولتی نهم به دهم 1401 – 1402 مطابق دفترچه ثبت نام نمونه دولتی به شرح موارد زیر می باشد: 

❌ دانش آموز بایستی که در وهله اول دارای تابعیت ایرانی باشد. (دانش آموزانی که تابعیت ایرانی ندارند، تحت شرایط خاصی می توانند در این آزمون نام نویسی کنند)

❌ دانش آموز متقاضی شرکت در آزمون نمونه دولتی نهم به دهم بایستی که در زمان ثبت نام نمونه دولتی در حال تحصیل در مقطع نهم باشد.

❌ از دیگر شرایط ثبت نام آزمون نمونه دولتی 1401 – 1402 داوطلبان بایستی که دارای حداقل معدل کتبی17 باشد.

❌ داوطلبان بایستی که در آزمون نمونه‌دولتی نهم به دهم، در تمامی دروس امتحانی نیمسال دوم پایه نهم موفق به کسب حداقل نمره 12 شوند.

❌ دانش آموزانی که جزو عشایر هستند، مجاز به انتخاب هر کدام از مدارس نمونه‌دولتی استان محل زندگی خود می باشند.

تاثیر معدل در قبولی مدارس نمونه دولتی 1401 – 1402

علاوه بر شرایط ثبت نام نمونه دولتی 1401 – 1402 و شرکت در آزمون، معدل دانش آموزان نیز در قبولی آنها تاثیر گذار است. یکی از نکاتی که در آزمون نمونه‌دولتی نهم به دهم حائز اهمیت است، این است که ملاک و معیار سنجش دانش آموزان علاوه بر نمره آزمون، معدل کل پایه نهم آن ها نیز می باشد. 50 درصد نمره دانش آموزان معدل آن ها می باشد و 50 درصد دیگر تراز داوطلب را نمره آزمون ورودی نمونه دولتی می باشد. 

راهنما کامل ثبت نام نمونه دولتی ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲

سهمیه دانش آموزان ایثارگر

لازم است توجه داشته باشید که در تمامی دبیرستان های نمونه دولتی، ده درصد از ظرفیت پذیرش این مدارس به دانش آموزانی اختصاص دارد که دارای سهمیه شاهد هستند. در صورتی که دانش آموزان با سهمیه شاهد موفق شوند حداقل 70 درصد امتیاز کل آخرین نفر پذیرفته شده را کسب کنند، می توانند در مدرسه انتخابی خود پذیرش شوند. در این قسمت از مقاله الویت بندی دانش آموزان واجد شرایط ثبت نام آزمون نمونه دولتی 1401 – 1402 با سهمیه شاهد را ارائه کرده ایم.

1️⃣ دانش آموزان دارای سهمیه شاهد

2️⃣ دانش آموز فرزند جانباز با درصد جانبازی 50 درصد و بالاتر و همچنین دانش آموز فرزند آزاده با سابقه اسارت بالای 3 سال

3️⃣ دانش آموز فرزند جانباز با درصد جانبازی 25 تا 49 درصد و همچنین دانش آموز فرزند آزاده با سابقه اسارت بالای 6 ماه

4️⃣ دانش آموز فرزند جانباز با درصد جانبازی کمتر از 25 درصد و و همچنین دانش آموز فرزند آزاده با سابقه اسارت زیر 6 ماه

مدارک ثبت نام نمونه دولتی ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲

داوطلبان واجد شرایط ثبت نام آزمون نمونه دولتی ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲ برخی مدارک و اطلاعات لازم را نیز آماده نمایند. مدارک ثبت نام نمونه دولتی 1401 – 1402 به شرح موارد زیر است:

✅ یک قطعه عکس 4*3 که داوطلب در سامانه بارگذاری می کند، بایستی دارای زمنیه سفید بوده و در سال جاری گرفته شده باشد، همینطور با فرمت jpg و حداکثر حجم 300 کیلو بایت در سامانه بارگذاری گردد.

✅ برای ثبت نام آزمون نمونه‌دولتی نهم به دهم لازم است هزینه نام نویسی را در سایت نام نویسی این آزمون مربوط به استان محل سکونت خود بپردازید. 

✅ تکمیل فرم تقاضانامه اینترنتی و دریافت کد پیگیری ثبت نام

دانش آموزان بایستی فرم تقاضانامه را با اطلاعاتی شامل نام و نام خانوادگی دانش آموز، شماره شناسنامه و کد ملی دانش آموز، نام پدر، اطلاعات شناسنامه ای پدر، معدل نهایی پایه هشتم، معدل نهایی نیمسال اول پایه نهم، نام و کد مدرسه تحصیل کنونی و نام و کد استان تحصیل کنونی تکمیل نمایند.

مشاوره شرایط ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲

هر ساله ثبت نام آزمون نمونه‌دولتی نهم به دهم از اواسط فروردین ماه آغاز می شود و متقاضیانی که واجد الشرایط شرکت در این آزمون باشند، مجاز هستند از طریق سایت آزمون نمونه‌دولتی استان محل زندگی خود، مراحل نام نویسی خود را تکمیل کنند.

متقاضیان برای ورود به سایت مورد نظر علاوه بر کد ملی به رمز عبور همگام نیز نیاز دارند. دانش آموزان می توانند رمز عبور همگام خود را از مدیر مدرسه و یا آموزش و پرورش محل سکونت خود دریافت نمایند.

در صورتی که پیرامون شرایط ثبت نام مدارس نمونه دولتی 1401 – 1402 سوالی دارید، می توانید با استفاده از مشاوره تحصیلی تلفنی مرکز مشاوره تحصیلی دانتل راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه شرایط ثبت نام مدارس نمونه دولتی 1401 – 1402 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 46291403-021 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

شرایط نام نویسی مدارس نمونه‌دولتی نهم به دهم ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲ شامل چه شرایطی است؟

در متن مقاله فوق به شرایط نام نویسی اشاره کرده ایم.

آیا متقاضیان جهت نام نویسی مدارس نمونه‌دولتی ششم به هفتم نیز باید واجد الشرایط باشند؟ 

از آنجایی که آزمون نمونه‌دولتی ششم به هفتم حذف شده است، متقاضیان باید به صورت حضوری به مدرسه مورد نظر مراجعه کنند.

شرط معدل نیز از شرایط ثبت نام می باشد؟

بله، متقاضی آزمون نمونه‌دولتی نهم به دهم بایستی که دارای حداقل معدل کتبی17 باشد.

نوشته های مشابه

‫11 دیدگاه ها

 1. سلام من دانش آموز پایه نهم هستم معدل هفتم ۱۸/۸۶
  معدل هشتم ۱۹/۱۲ و معدل دی ماهم چون چهار تا از امتحانات رو نتونستم بدم ار ۱۷ پایین تر هستش و در مدرسه هم موجه شد و گفتن نمرات خرداد رو برام میزارن با این شرایط میتونم برای آزمون مدارس نمونه دولتی ثبت نام کنم ؟؟؟؟؟؟

 2. سلام
  من پایه هفتم هستم و معدلم ۱۷٫۶۹ شده قصد دارم هشتم هم در مدرسه ی عادی تحصیل کنم ولی برای هشتم ب نهم برم مدارس نمونه دولتی
  ایا امکانش هست ؟ شرایط ثبت نام نمونه دولتی چجوریه ؟

  1. سلام شرایط ثبت نام نمونه دولتی دهم فقط قبولی در آزمون می باشد و مصاحبه ای انجام نمی گیرد

 3. سلام خسته نباشد من معدل هشتمم رو ۱۷/۹۷شدم و مطمئنم که سال نهم رو بالای ۱۸و۱۹ میشم
  میتونم تو آزمون نمونه دولتی شرکت کنم
  برای رشته تجربی

  1. سلام یکی از شرایط ثبت نام نمونه دولتی کسب نمره کتبی ۱۷ در مقطع هشتم می باشد و در صورت داشتن دیگر شرایط لازم می توانید در این آزمون شرکت کنید.

 4. سلام وقت بخیر
  برای ورود به مدارس نمونه دولتی میشه از پایه ۱۱م به ۱۲رفت البته توی ازمون ورودی ش شرکت کرد چون شنیدم که نمیشه
  ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره