تیزهوشان و نمونه دولتیمدارس

شرایط ثبت نام مدارس نمونه دولتی 1400 – 1401 | مقطع های ششم و آزمون نهم

مدارس نمونه دولتی همانند مدارس تیزهوشان، به دلیل آنکه سطح علمی بالاتر و امکانات آموزشی بیشتری را در اختیار دانش آموز قرار می‌دهند، پر طرفدار تر از مدارس عادی هستند. با توجه به متقاضیان بسیار مدارس نمونه دولتی، این مدارس شرط پذیرش دانش آموز را معدل و شرکت در آزمون ورودی قرار داده اند تا از این طریق دانش آموزان مستعد و با بهره هوشی بالاتر شناسایی و جذب شوند. ثبت نام مدارس نمونه دولتی در پایه های تحصیلی ششم به هفتم و نهم به دهم 1400 – 1401 انجام می‌گیرد که هر کدام شرایط متفاوتی دارند. ادامه مطلب را مطالعه فرمایید تا از این شرایط مطلع گردید. برای دانلود دفترچه ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی 1400 کلیک کنید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه شرایط ثبت نام مدارس نمونه دولتی 1400 – 1401 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره ----- تماس بگیرید.

 

شرایط ثبت نام مدارس نمونه دولتی ششم به هفتم 1401 – 1400

تا چند سال گذشته برای پذیرش دانش آموز در پایه هفتم مدارس نمونه دولتی، آزمون برگزار می‌شد و تنها ملاک جذب دانش آموز نیز نمره اکتسابی در آزمون بود. اما در سه سال اخیر این آزمون حذف شده و ثبت نام نیز با مراجعه حضوری به مدارس انجام می‌گیرد، بدین صورت که دانش آموز به همراه یکی از والدین خود به مدرسه مراجعه و مدارک لازم برای ثبت نام مدارس نمونه دولتی را ارائه می‌دهد و در صورتی که واجد شرایط لازم باشد ، گزینش خواهد شد.

شرط اصلی ورود به مدارس نمونه دولتی در پایه ششم به هفتم، داشتن تابعیت ایرانی است و شرط معدل نیز به صورت زیر است :

  • کسب نمره خیلی خوب در تمام دروس و یا حداکثر یک نمره خوب در یکی از دروس ترم اول پایه ششم ابتدایی
  • کسب نمره خیلی خوب در یکی از دروس و یا حداکثر یک خوب در یکی از دروس نیمسال دوم پایه ششم ابتدایی

بخوانید: نحوه ثبت نام آزمون نمونه دولتی 1400

شرایط ثبت نام مدارس نمونه دولتی نهم به دهم 1401 – 1400

برخلاف پایه ششم به هفتم، در پایه نهم به دهم آزمون ورودی برگزار می‌شود و ثبت نام نیز از طریق سامانه ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی هریک از استان‌ها انجام می‌گیرد.

شرایط ثبت نام آزمون نمونه دولتی نهم به دهم به صورت زیر است :

  • دانش آموز باید تابعیت ایرانی داشته باشد و دانش آموزان غیرایرانی نیز تحت شرایط خاصی می‌توانند در این آزمون ثبت نام کنند.
  • دانش آموزان عشایری که کوچ رو هستند، می‌توانند هریک از مدارس استان خود را در فرم ثبت نام انتخاب کنند.
  • دانش آموزان باید در زمان ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی در پایه نهم مشغول به تحصیل باشند.
  • حداقل معدل کتبی لازم برای ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی نهم به دهم، 17 می‌باشد.
  • ملاک پذیرش دانش آموز در پایه دهم مدارس نمونه دولتی، معدل کل پایه نهم و نمره اکتسابی در آزمون است که هرکدام به میزان 50 درصد موثر هستند. به عبارت دیگر 50 درصد امتیاز به آزمون تعلق میگیرد . 50 درصد دیگر معدل کتبی دانش آموز خواهد بود.
  • دانش آموزان متقاضی شرکت در آزمون نمونه دولتی نهم به دهم، باید در تمام دروس امتحانی نیمسال دوم پایه نهم حداقل نمره 12 را کسب کرده باشند. برای اطلاع و نحوه پرداخت هزینه ثبت نام آزمون نمونه دولتی 1400 کلیک کنید.

بخوانید: سایت ثبت نام آزمون نمونه دولتی 1400

شرایط سهمیه شاهد مدارس نمونه دولتی

10 درصد از ظرفیت پذیرش مدارس نمونه دولتی، به دانش آموزان دارای سهمیه رزمندگان و شاهد اختصاص داده می‌شود. اولویت بندی ظرفیت مدرسه برای این دسته از دانش آموزان به صورت زیر است :

اولویت اول: برای دانش آموزان دارای سهمیه شاهد

اولویت دوم: برای فرزندان جانبازان با درصد جانبازی 50 درصد و بالاتر و همچنین فرزندان آزادگان با سابقه اسارت بالای 3 سال

اولویت سوم: فرزندان جانبازان با درصد جانبازی 25 تا 49 درصد و همچنین فرزندان آزادگان با سابقه اسارت بالای 6 ماه

اولویت چهارم: فرزندان جانبازان با درصد جانبازی کمتر از 25 درصد و و همچنین فرزندان آزادگان با سابقه اسارت زیر 6 ماه

این دسته از دانش آموزان به شرطی می‌توانند از سهمیه خود بهره مند شوند که 70 درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده در گزینش آزاد را کسب نمایند. برای مشاوره تحصیلی تلفنی با مشاوران مجموعه دانتل با شماره های زیر تماس بگیرید.

بخوانید: بخشنامه مدارس نمونه دولتی 1400

برای دریافت مشاوره در زمینه سایت ثبت نام آزمون نمونه دولتی 1400 – 1401 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره ----- تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا