انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشدکارشناسی ارشد

زمان انتخاب رشته ارشد ۱۴۰۱

زمان انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۱ پس از اعلام نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد از سوی سازمان سنجش آموزش کشور و از طریق سایت ” sanjesh.org ” منتشر می گردد. داوطلبانی که طبق کارنامه اولیه خود مجاز به شرکت در این انتخاب رشته دوره های مختلف دانشگاه های سراسری هستند، بایستی که پس از اطلاع از زمان انتخاب رشته ارشد 1401 جهت تکمیل مراحل انتخاب رشته خود اقدام کنند. در ادامه این مطلب اطلاعات کاملی از زمان انتخاب رشته ارشد ارائه کرده ایم.

 

زمان انتخاب رشته ارشد ۱۴۰۱

زمان انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۱ معمولا چند روز پس از اعلام نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد از سوی سایت سازمان سنجش اعلام می گردد. با توجه به رویه انتخاب رشته ارشد در سال های گذشته، پیش بینی می شود این فرآیند اوایل شهریور ماه انجام شود. به محض اعلام زمان انتخاب رشته ارشد 1401 درسایت سازمان سنجش sanjesh.org تاریخ دقیق را در این قسمت از مقاله اطلاع رسانی خواهیم کرد.

تاکنون زمان انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۱ اعلام نشده است.

پس از حدود یک ماه از برگزاری آزمون کارشناسی ارشد و حضور تمامی شرکت کنندگان در جلسه آزمون، سازمان سنجش آموزش کشور برای هر کدام از داوطلبان، نتایج اولیه را در قالب یک کارنامه اولیه منتشر می کند. داوطلبانی که در آزمون کارشناسی ارشد موفق به کسب حد نصاب نمره قبولی شده باشند، در واقع مجاز به انتخاب رشته بوده و می توانند کد رشته محل های مربوط به دوره های روزانه، نوبت دوم، پیام نور، غیرانتفاعی و پردیس خودگردان در فرم انتخاب رشته خود درج کنند.

 

نحوه انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۱

داوطلبانی که بر اساس کارنامه اولیه مجاز می شوند می بایست پس از مطالعه دفترچه راهنمای انتخاب‌رشته به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه کرده و کد رشته‌ محل های مورد نظر خود را ثبت کنند؛در ادامه قصد داریم راهنما تصویری را به شما ارائه کنیم:

1️⃣ به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی ” sanjesh.org ” مراجعه کنید.

2️⃣ از منوی رنگی سمت راست سایت برروی گزینه ” کارشناسی ارشد ” کلیک کنید.

سازمان سنجش

3️⃣ بر روی گزینه “ سامانه جامع آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1401 (کارنامه نتایج اولیه و انتخاب رشته) ”  کلیک نمایید.

آزمون کارشناسی ارشد ( کارنامه نتایج اولیه و انتخاب رشته )

4️⃣ پس از ورود به سامانه، بر روی گزینه “ انتخاب رشته ” کلیک کنید.

زمان انتخاب رشته ارشد

5️⃣ از طریق یکی از دو روش موجود وارد فرم انتخاب‌رشته شوید. (در روش اول شماره پرونده و شماره پیگیری ثبت نام را به همراه عبارت امنیتی و در روش دوم شماره پرونده، شماره داوطلبی و کد ملی را به همراه عبارت امنیتی وارد کنید.)

شماره پیگیری زمان انتخاب رشته ارشد

6️⃣ در این مرحله وارد میز کار خود می شوید. مجدد بر روی گزینه “ انتخاب رشته ” کلیک نمایید.

شرایط و ضوابط

7️⃣ فرم انتخاب رشته نمایش داده خواهد شد، انتخاب های خود حداکثر در 100 کد رشته محل در فرم انتخاب رشته الویت بندی کنید.

8️⃣ پس از وارد کردن الویت های خود در فرم انتخاب رشته، چندین بار بررسی کنید تا کد رشته محل ها را به درستی وارد کرده باشید، سپس تایید کنید و در نهایت کد پیگیری 15 رقمی را که سامانه در اختیارتان قرار می دهد را یادداشت کنید و تا انتهای مرحله پذیرش نزد خود نگه دارید.

 

مشاوره زمان انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۱

اگر در مرحله انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد، اطلاعات ثبت نامی خود را شامل شماره پرونده، شماره داوطلبی و کد پیگیری ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد را فراموش کرده اید، می توانید به سایت سازمان سنجش مراجعه کنید و پس از ورود به سیستم پاسخگویی سازمان سنجش، اطلاعات از دست رفته خود را بازیابی کنید. داشتن یکی از این اطلاعات برای دسترسی به فرم انتخاب رشته دانشگاه های سراسری در سایت سازمان سنجش الزامی است.

در الویت بندی انتخاب ها، متقاضیان بایستی به فاکتور های تاثیر گذار همچون علاقه، هزینه تحصیل، محل دانشگاه و … توجه داشته باشند. چنانچه پیرامون انتخاب رشته کارشناسی ارشد ۱۴۰۱ سوالی دارید، می توانید از خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی مجموعه دانتل استفاده کنید و پس از ارتباط با برترین مشاوران این مرکز راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه زمان انتخاب رشته ارشد ۱۴۰۱ می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 46291403-021 تماس بگیرید.

 

 

سوالات متداول

زمان انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۱ چه تاریخی می باشد؟

تاریخ انتخاب رشته ارشد 1401 تاکنون مشخص نشده است، اما پیش بینی می شود طبق رویه سال های گذشته در شهریور ماه باشد.

آیا تمامی داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد، مجاز به انتخاب‌رشته می باشند؟

خیر، تنها داوطلبان می توانند وارد فرآیند انتخاب رشته کنکور ارشد شوند، که طبق نتایج اولیه مجاز به انتخاب رشته شده باشند.

آیا انتخاب‌رشته کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری و آزاد به صورت مجزا از یکدیگر انجام می شود؟

بله، انتخاب‌رشته دانشگاه سراسری در سایت سازمان سنجش و انتخاب‌رشته دانشگاه در سایت سنجش و پذیرش آزاد انجام می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره