کارشناسی ارشدانتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد

زمان انتخاب رشته ارشد ۱۴۰۳

کانال تلگرام تحصیلی     

زمان انتخاب رشته ارشد ۱۴۰۳ پس از انشتار نتایج و کارنامه اولیه از سوی سازمان سنجش و از طریق سایت ” sanjesh.org ” اعلام می گردد. داوطلبانی که طبق کارنامه اولیه خود مجاز به شرکت در این انتخاب‌رشته دوره‌های مختلف دانشگاه های سراسری هستند، بایستی که پس از اطلاع از تاریخ انتخاب رشته کنکور ارشد جهت تکمیل مراحل اقدام کنند. در ادامه این مطلب اطلاعات کاملی از زمان انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1403 ارائه کرده ایم.

 

زمان انتخاب رشته ارشد ۱۴۰۳

زمان انتخاب رشته کنکور ارشد ۱۴۰۳ معمولا چند روز پس از اعلام نتایج اولیه از سوی سایت سازمان سنجش اعلام می گردد. در سال گذشته نتایج در اوایل تیر ماه منتشر گردید و چند روز پس از آن فرآیند انتخاب‌رشته انجام گردید. با توجه به رویه انتخاب‌رشته پیش بینی می شود این فرآیند اوایل تیر ماه انجام شود.

زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد ۱۴۰۳ تا ۲۰ خرداد ماه 1403 تمدید شد. 

پس از حدود یک ماه از برگزاری آزمون و حضور تمامی شرکت کنندگان در جلسه آزمون، سازمان سنجش برای هر کدام از داوطلبان، نتایج اولیه را در قالب یک کارنامه اولیه منتشر می کند. داوطلبانی که در آزمون کارشناسی ارشد موفق به کسب حد نصاب نمره قبولی شده باشند، در واقع مجاز به انتخاب‌رشته بوده و می توانند کد رشته محل های مربوط به دوره های روزانه، نوبت دوم، پیام نور، غیرانتفاعی و پردیس خودگردان در فرم انتخاب‌رشته خود درج کنند. 

بخوانید: راهنما انتخاب رشته کنکور ارشد

 

تمدید زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد 1403

سازمان سنجش به منظور مساعدت با متقاضیانی که از مرحله انتخاب‌رشته جامانده اند، این بازه زمانی را برای چند روز دیگر نیز تمدید می کند تا تمامی علاقه مندان زمان کافی برای چینش صحیح الویت های خود و درج آن ها در فرم انتخاب‌رشته را داشته باشند. 

  مهلت انتخاب‌رشته ارشد 1403 تا ۲۰ خرداد ماه تمدید شد.

مطابق با تدابیر سازمان سنجش آموزش کشور، تمدید مهلت انتخاب‌رشته معمولا سه الی چهار روز می باشد و بلافاصله پس از اتمام مهلت انتخاب‌رشته آغاز می گردد. به محض اعلام تمدید زمان انتخاب رشته کنکور ارشد ۱۴۰۳ تاریخ دقیق را در این قسمت از مقاله اطلاع رسانی خواهیم کرد.

جهت عضویت درکانال اطلاع رسانی و آخرین اخبار در تلگرام بر روی این عبارت 👈 تلگرام مشاوره تحصیلی 👉 کلیک کنید و یا در سرچ تلگرام عبارت ” اخبار تحصیلی دانتل کو ” جست و جو کرده و عضو شوید.

 

نحوه انتخاب‌رشته در سایت سنجش

داوطلبانی که بر اساس کارنامه اولیه مجاز می شوند می بایست بازه زمانی تعیین شده پس از مطالعه دفترچه انتخاب رشته ارشد به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه کرده و کد رشته‌ محل های مورد نظر خود را ثبت کنند؛در ادامه قصد داریم راهنما تصویری را به شما ارائه کنیم:

1️⃣ به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی ” sanjesh.org ” مراجعه کنید.

2️⃣ از منوی رنگی سمت راست سایت برروی گزینه ” کارشناسی ارشد ” کلیک کنید.

سازمان سنجش

3️⃣ بر روی گزینه “ سامانه جامع آزمون کارشناسی‌ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۳ (کارنامه نتایج اولیه و انتخاب‌رشته) ” کلیک نمایید.

آزمون کارشناسی ارشد ( کارنامه نتایج اولیه و انتخاب رشته )

4️⃣ پس از ورود به سامانه، بر روی گزینه “ انتخاب رشته ” کلیک کنید.

زمان انتخاب رشته ارشد

5️⃣ از طریق یکی از دو روش موجود وارد فرم انتخاب‌رشته شوید. (در روش اول شماره پرونده و شماره پیگیری ثبت نام را به همراه عبارت امنیتی و در روش دوم شماره پرونده، شماره داوطلبی و کد ملی را به همراه عبارت امنیتی وارد کنید.)

شماره پیگیری زمان انتخاب رشته ارشد

6️⃣ در این مرحله زمان انتخاب رشته کنکور ارشد ۱۴۰۳ وارد میز کار خود می شوید. و مجدد بر روی گزینه “ انتخاب رشته ” کلیک نمایید.

شرایط و ضوابط

7️⃣ فرم انتخاب‌رشته نمایش داده خواهد شد، انتخاب های خود حداکثر در 100 کد رشته محل در فرم الویت بندی کنید.

8️⃣ پس از وارد کردن الویت های خود در فرم انتخاب‌رشته، چندین بار بررسی کنید تا کد رشته محل ها را به درستی وارد کرده باشید، سپس تایید کنید و در نهایت کد پیگیری 15 رقمی را که سامانه در اختیارتان قرار می دهد را یادداشت کنید و تا انتهای مرحله پذیرش نزد خود نگه دارید.

 

مشاوره تاریخ انتخاب رشته کنکور ارشد 1403

اگر در زمان انتخاب رشته ارشد ۱۴۰۳ اطلاعات ثبت نامی خود را شامل شماره پرونده، شماره داوطلبی و کد پیگیری ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد را فراموش کرده اید، می توانید به سایت سازمان سنجش مراجعه کنید و پس از ورود به سیستم پاسخگویی سازمان سنجش، اطلاعات از دست رفته خود را بازیابی کنید. داشتن یکی از این اطلاعات برای دسترسی به فرم انتخاب‌رشته دانشگاه‌های سراسری در سایت انتخاب رشته کنکور ارشد الزامی است.

در زمان انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1403 الویت بندی انتخاب ها، متقاضیان بایستی به فاکتور های تاثیر گذار همچون علاقه، هزینه تحصیل، محل دانشگاه و … توجه داشته باشند. چنانچه پیرامون انتخاب‌رشته سوالی دارید، می توانید از خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی مجموعه دانتل استفاده کنید و پس از ارتباط با برترین مشاوران این مرکز راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه انتخاب‌رشته ارشد ۱۴۰۳ می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 91005066-021 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

زمان انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۳ چه تاریخی می باشد؟

زمان انتخاب رشته تاکنون مشخص نشده است، اما پیش بینی می شود طبق رویه سال های گذشته در اردیهبتش ماه باشد.

آیا تمامی داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد، مجاز به انتخاب‌رشته می باشند؟

خیر، تنها داوطلبان می توانند وارد فرآیند انتخاب‌رشته شوند، که طبق نتایج اولیه مجاز به انتخاب رشته شده باشند.

آیا انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری و آزاد به صورت مجزا از یکدیگر انجام می شود؟

بله، انتخاب‌رشته دانشگاه سراسری در سایت سازمان سنجش و دانشگاه آزاد در سایت سنجش و پذیرش آزاد انجام می شود.

کانال تلگرام تحصیلی     

یک دیدگاه

  1. سلام من زیست شناسی گیاهی خوندم اما کنکور زیست شناسی سلولی و مولکولی می خوام شرکت کنم ایا رشته هماتولوژی می تونم قبول بشم سپاس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره