انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشدکارشناسی ارشد

زمان انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۱

زمان انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۱ پس از اعلام نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد از سوی سازمان سنجش آموزش کشور و از طریق سایت ” sanjesh.org ” منتشر می گردد. داوطلبانی که طبق کارنامه اولیه خود مجاز به شرکت در این انتخاب‌رشته دوره‌های مختلف دانشگاه های سراسری هستند، بایستی که پس از اطلاع از تاریخ انتخاب رشته جهت تکمیل مراحل اقدام کنند. در ادامه این مطلب اطلاعات کاملی از زمان انتخاب رشته ارشد ارائه کرده ایم.

زمان انتخاب رشته کنکور ارشد ۱۴۰۱

زمان انتخاب رشته کنکور ارشد ۱۴۰۱ معمولا چند روز پس از اعلام نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد از سوی سایت سازمان سنجش اعلام می گردد. با توجه به رویه انتخاب‌رشته در سال های گذشته، پیش بینی می شود این فرآیند اوایل تیر ماه انجام شود. 

زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد ۱۴۰۱ در تاریخ 1 تیر ماه می باشد.

پس از حدود یک ماه از برگزاری آزمون و حضور تمامی شرکت کنندگان در جلسه آزمون، سازمان سنجش آموزش کشور برای هر کدام از داوطلبان، نتایج اولیه را در قالب یک کارنامه اولیه منتشر می کند. داوطلبانی که در آزمون کارشناسی ارشد موفق به کسب حد نصاب نمره قبولی شده باشند، در واقع مجاز به انتخاب‌رشته بوده و می توانند کد رشته محل های مربوط به دوره های روزانه، نوبت دوم، پیام نور، غیرانتفاعی و پردیس خودگردان در فرم انتخاب‌رشته خود درج کنند. 

تمدید مهلت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۱

سازمان سنجش به منظور مساعدت با متقاضیانی که از مرحله انتخاب رشته جامانده اند، این بازه زمانی را برای چند روز دیگر نیز تمدید می کند تا تمامی علاقه مندان زمان کافی برای چینش صحیح الویت های خود و درج آن ها در فرم انتخاب رشته را داشته باشند. 

تاکنون اطلاعیه ای پیرامون تمدید مهلت زمان انتخاب رشته کنکور سراسری 1401 از سوی سازمان سنجش آموزش کشور منتشر نشده است.

مطابق با تدابیر سازمان سنجش آموزش کشور، تمدید مهلت انتخاب‌رشته معمولا سه الی چهار روز می باشد و بلافاصله پس از اتمام مهلت انتخاب رشته آغاز می گردد. احتمالا مشابه سال های گذشته پس از اتمام مهلت انتخاب رشته و در نیمه های تیر ماه انجام شود. به محض اعلام تمدید زمان انتخاب رشته کنکور ارشد 1401 تاریخ دقیق را در این قسمت از مقاله اطلاع رسانی خواهیم کرد.

نحوه انتخاب رشته

داوطلبانی که بر اساس کارنامه اولیه مجاز می شوند می بایست زمان انتخاب رشته کنکور ارشد ۱۴۰۱ پس از مطالعه دفترچه انتخاب رشته ارشد به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه کرده و کد رشته‌ محل های مورد نظر خود را ثبت کنند؛در ادامه قصد داریم راهنما تصویری را به شما ارائه کنیم:

1️⃣ به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی ” sanjesh.org ” مراجعه کنید.

2️⃣ از منوی رنگی سمت راست سایت برروی گزینه ” کارشناسی ارشد ” کلیک کنید.

سازمان سنجش

3️⃣ بر روی گزینه “ سامانه جامع آزمون کارشناسی‌ارشد ناپیوسته سال 1401 (کارنامه نتایج اولیه و انتخاب‌رشته) ”  کلیک نمایید.

آزمون کارشناسی ارشد ( کارنامه نتایج اولیه و انتخاب رشته )

4️⃣ پس از ورود به سامانه، بر روی گزینه “ انتخاب رشته ” کلیک کنید.

زمان انتخاب رشته ارشد

5️⃣ از طریق یکی از دو روش موجود وارد فرم انتخاب‌رشته شوید. (در روش اول شماره پرونده و شماره پیگیری ثبت نام را به همراه عبارت امنیتی و در روش دوم شماره پرونده، شماره داوطلبی و کد ملی را به همراه عبارت امنیتی وارد کنید.)

شماره پیگیری زمان انتخاب رشته ارشد

6️⃣ در این مرحله وارد میز کار خود می شوید. و در زمان انتخاب رشته ارشد 1401 مجدد بر روی گزینه “ انتخاب رشته ” کلیک نمایید.

شرایط و ضوابط

7️⃣ فرم انتخاب‌رشته نمایش داده خواهد شد، انتخاب های خود حداکثر در 100 کد رشته محل در فرم الویت بندی کنید.

8️⃣ پس از وارد کردن الویت های خود در فرم انتخاب‌رشته، چندین بار بررسی کنید تا کد رشته محل ها را به درستی وارد کرده باشید، سپس تایید کنید و در نهایت کد پیگیری 15 رقمی را که سامانه در اختیارتان قرار می دهد را یادداشت کنید و تا انتهای مرحله پذیرش نزد خود نگه دارید.

مشاوره زمان انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1401

اگر در زمان انتخاب رشته کنکور ارشد 1401 ، اطلاعات ثبت نامی خود را شامل شماره پرونده، شماره داوطلبی و کد پیگیری ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد را فراموش کرده اید، می توانید به سایت سازمان سنجش مراجعه کنید و پس از ورود به سیستم پاسخگویی سازمان سنجش، اطلاعات از دست رفته خود را بازیابی کنید. داشتن یکی از این اطلاعات برای دسترسی به فرم انتخاب‌رشته دانشگاه‌های سراسری در سایت انتخاب رشته کنکور ارشد الزامی است.

در زمان انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1401 الویت بندی انتخاب ها، متقاضیان بایستی به فاکتور های تاثیر گذار همچون علاقه، هزینه تحصیل، محل دانشگاه و … توجه داشته باشند. چنانچه پیرامون انتخاب رشته سوالی دارید، می توانید از خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی مجموعه دانتل استفاده کنید و پس از ارتباط با برترین مشاوران این مرکز راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه زمان انتخاب رشته ارشد ۱۴۰۱ می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 91005066-021 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

زمان انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۱ چه تاریخی می باشد؟

تاریخ انتخاب رشته 1401 تاکنون مشخص نشده است، اما پیش بینی می شود طبق رویه سال های گذشته در شهریور ماه باشد.

آیا تمامی داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد، مجاز به انتخاب‌رشته می باشند؟

خیر، تنها داوطلبان می توانند وارد فرآیند انتخاب‌رشته شوند، که طبق نتایج اولیه مجاز به انتخاب رشته شده باشند.

آیا انتخاب‌رشته کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری و آزاد به صورت مجزا از یکدیگر انجام می شود؟

بله، انتخاب‌رشته دانشگاه سراسری در سایت سازمان سنجش و انتخاب‌رشته دانشگاه در سایت سنجش و پذیرش آزاد انجام می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره