کارشناسی ارشدثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

سایت ثبت نام کنکور ارشد دانشگاه آزاد

سایت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد همان سامانه سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی sanjesh.org می باشد. از سال 1396 کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه‌های سراسری و آزاد با یکدیگر ادغام شده و در قالب یک آزمون یکپارچه برگزار می گردد. مجری این آزمون سازمان سنجش می باشد. به همین دلیل تمامی متقاضیانی که علاقه مند به تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد می باشند. موظف هستند مراحل نام نویسی خود را از طریق سازمان سنجش تکمیل کنند. در ادامه این مقاله به معرفی سایت ثبت نام ارشد دانشگاه آزاد اشاره کرده ایم.

سایت ثبت نام کنکور ارشد دانشگاه آزاد

سایت ثبت نام ارشد دانشگاه آزاد همان سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی ” sanjesh.org ” می باشد. طبق آخرین اطلاعیه های سازمان سنجش پیرامون زمان ثبت نام ارشد دانشگاه آزاد و سراسری، متقاضیان می توانند از تاریخ 16 آذر ماه الی 22 آذر ماه 1401 نسبت به نام نویسی در آزمون کارشناسی ارشد اقدام نمایند.

داوطلبانی که علاقه مند به تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد هستند، در وهله اول باید نسبت به نام نویسی و ثبت نام در این آزمون اقدام کنند. کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری و آزاد، طی سال های اخیر با یکدیگر ادغام شده و در قالب یک آزمون برگزار می گردد. 

آزمون یکپارچه کارشناسی ارشد توسط سازمان سنجش آموزش کشور برگزار می شود. تمامی متقاضیان این مقطع در دانشگاه های سراسری وآزاد موظف به شرکت در این آزمون هستند. توصیه می کنیم حتما پیش از نام نویسی مقاله راهنما کامل زیر را مطالعه نمایید.

بخوانید: راهنما ثبت نام ارشد

نحوه ثبت نام در سایت کنکور ارشد دانشگاه آزاد

متقاضیانی که قصد دارند از طریق سایت ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد شرکت کنند، می توانند پس از دریافت و مطالعه ” دفترچه ثبت نام ارشد دانشگاه آزاد مطابق مراحل زیر جهت نام نویسی اقدام کنند.

1️⃣ به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی ” sanjesh.org ” مراجعه نمایید.

2️⃣ از منوی رنگی سمت راست سایت بر روی گزینه ” کارشناسی ارشد ” کلیک کنید.

سایت ثبت نام کنکور ارشد دانشگاه آزاد

3️⃣ بر روی لینک فعال “ سامانه جامع آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ” کلیک نمایید.

خرید سریال ثبت نام

4️⃣ در این مرحله بایستی بر روی گزینه ” خرید کارت ” از منوی سمت راست سایت کلیک کنید. 

آزاد

5️⃣ با کلیک بر روی این گزینه، صفحه ای برایتان نمایش داده می‌شود که شامل دو گزینه است. گزینه اول ” سریال ثبت نام کارشناسی ارشد” و گزینه دوم ” سریال علاقه مندی به گزینش رشته های پیام نور یا غیر انتفاعی آزمون کارشناسی ارشد ” می‌باشد. یکی از گزینه ها را انتخاب کنید. (چنانچه قصد شرکت در دو رشته امتحانی شامل یک رشته اصلی و یک رشته شناور را دارید. باید دو عدد کارت اعتباری تهیه نمایید)

سایت ثبت نام کنکور ارشد دانشگاه آزاد

6️⃣ اطلاعات شامل نام، نام خانوادگی، شماره تلفن ثابت و همراه را در کنار پست الکترونیک خود وارد کنید. سپس گزینه ” تایید و ادامه ” را انتخاب نمایید.

سایت ثبت نام کنکور ارشد دانشگاه آزاد

7️⃣ در صفحه جدید سایت ثبت نام کنکور ارشد آزاد تیک گزینه ” ضمن مطالعه دقیق و آگاهی از شرایط و ضوابط، شماره پیگیری را یادداشت نموده ام ” را فعال کنید. سپس بر روی گزینه ” ادامه روند پرداخت ” کلیک نمایید. 

سایت ثبت نام کنکور ارشد دانشگاه آزاد

8️⃣ اطلاعات کارت بانکی عضو شبکه شتاب خو را وارد کرده و سپس بر روی گزینه ” پرداخت ” کلیک کنید. پس از پرداخت هزینه ثبت نام، سریال کارت اعتباری خریداری را یادداشت نمایید.

تکمیل مراحل نام نویسی

9️⃣ در این مرحله ابتدا بر روی لینک ” ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ” و سپس “ ثبت نام ” کلیک کنید. در نهایت اطلاعات کارت اعتباری خود را برای ورود به پنل کاربری اختصاصی ثبت نام وارد نمایید.

سایت ثبت نام کنکور ارشد دانشگاه آزاد

🔟 در این مرحله لازم است پس از بارگذاری عکس داوطلب، فرم ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد را با اطلاعات ثبت نامی و تحصیلی تکمیل کنید. 

عکس

1️⃣1️⃣ در این مرحله فرم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد برای شما ظاهر می شود که باید تمامی موارد با دقت پر کنید.

1️⃣2️⃣ چنانچه تمامی مراحل را به درستی انجام دهید، سامانه در نهایت یک شماوره پرونده 7 رقمی و یک کد رهگیری 16 رقمی ثبت نام در اختیار شما قرار خواهد داد.

مشاوره سایت ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

در نظر داشته باشید آنچه که در طول روند ثبت نام در سایت ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزادر اهمیت دارد، این است که شما اطلاعات خود را به درستی وارد کنید. بنابراین بهتر است در انجام این کار دقت کافی داشته باشید.

چنانچه پیرامون ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سوالی دارید، می توانید با استفاده از خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی مرکز مشاوره تحصیلی دانتل پاسخ سوالات خود را دریافت کنید ویا تمامی مراحل ثبت نام خود را به مشاوران مجرب این مرکز بسپارید.

برای دریافت مشاوره در زمینه ثبت نام ارشد می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 91005066-021 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

سایت ثبت نام کنکور ارشد دانشگاه آزاد کدام سایت می باشد؟

سایت ثبت‌نام همان سامانه سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org می باشد.

آیا ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری و دانشگاه ازاد به صورت یکپارچه انجام می شود؟

بله، ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد در دوره های روزانه، نوبت دوم، پیام نور، پردیس خودگردان دانشگاه های سراسری و دانشگاه آزاد به صورت یکپارچه انجام می شود.

نحوه ثبت نام در سایت سازمان سنجش چگونه است؟

در متن مقاله فوق به طور کامل نحوه ثبت نام کارشناسی ارشد در سایت سازمان سنجش را آورده ایم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره