ثبت نام کنکور کارشناسی ارشدکارشناسی ارشد

سایت ثبت نام ارشد دانشگاه آزاد ۱۴۰۱

سایت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ۱۴۰۱ همان سامانه سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی sanjesh.org می باشد. از سال 1396 کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری و آزاد با یکدیگر ادغام شده است و در قالب یک آزمون یکپارچه برگزار می گردد که مجری آن سازمان سنجش می باشد. به همین دلیل تمامی متقاضیانی که علاقه مند به تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد می باشند، موظف هستند مراحل نام نویسی خود را از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور تکمیل کنند. در ادامه این مقاله به زمان و نحوه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد از طریق سایت ثبت نام کنکور ارشد دانشگاه آزاد 1401 اشاره کرده ایم.

 

سایت ثبت نام کنکور ارشد دانشگاه آزاد ۱۴۰۱

داوطلبانی که علاقه مند به تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد هستند، در وهله اول باید نسبت به نام نویسی و ثبت نام در این آزمون اقدام کنند. کنکور کارشناسی ارشد  دانشگاه های سراسری و آزاد، طی سال های اخیر با یکدیگر ادغام شده و در قالب یک آزمون برگزار می گردد. 

آزمون یکپارچه کارشناسی ارشد توسط سازمان سنجش آموزش کشور برگزار می شود و تمامی متقاضیان این مقطع در دانشگاه های سراسری وآزاد موظف به شرکت در این آزمون هستند.

سایت ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد همان سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی ” sanjesh.org” می باشد. طبق آخرین اطلاعیه های سازمان سنجش پیرامون زمان ثبت نام ارشد دانشگاه آزاد و سراسری، متقاضیان می توانند از تاریخ 16 آذر ماه الی 23 آذر ماه 1400 نسبت به نام نویسی در آزمون کارشناسی ارشد 1401 اقدام نمایند.

بخوانید: راهنما ثبت نام ارشد

 

نحوه ثبت نام کنکور ارشد دانشگاه آزاد ۱۴۰۱

متقاضیانی که قصد دارند از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور در کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1401 شرکت کنند، می توانند پس از دریافت و مطالعه ” دفترچه ثبت نام ارشد دانشگاه آزاد ۱۴۰۱ مطابق مراحل زیر جهت نام نویسی اقدام کنند.

1️⃣ به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی ” sanjesh.org ” مراجعه نمایید.

2️⃣ از منوی رنگی سمت راست سایت بر روی گزینه ” کارشناسی ارشد ” کلیک کنید.

3️⃣ بر روی لینک فعال “ سامانه جامع آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1401 ” کلیک نمایید.

 

خرید سریال ثبت نام

4️⃣ در این مرحله بایستی بر روی گزینه ” خرید سریال ثبت نام ” از منوی سمت راست سایت کلیک کنید. 

5️⃣ با کلیک بر روی این گزینه، صفحه ای برایتان نمایش داده می شود که شامل دو گزینه است. گزینه اول ” سریال ثبت نام کارشناسی ارشد 1401 “و گزینه دوم ” سریال علاقه مندی به گزینش رشته های پیام نور یا غیر انتفاعی آزمون کارشناسی ارشد 1401 ” می باشد . یکی از گزینه ها را انتخاب کنید. (چنانچه قصد شرکت در دو رشته امتحانی شامل یک رشته اصلی و یک رشته شناور را دارید، باید دو عدد کارت اعتباری تهیه نمایید)

6️⃣ اطلاعات خواسته شده شامل نام، نام خانوادگی، شماره تلفن ثابت و همراه را در کنار پست الکترونیک خود وارد کنید و سپس گزینه ” تایید و ادامه ” را انتخاب نمایید.

7️⃣ در صفحه جدید تیک گزینه ” ضمن مطالعه دقیق و آگاهی از شرایط و ضوابط، شماره پیگیری را یادداشت نموده ام ”  را  فعال کنید و سپس بر روی گزینه ” ادامه روند پرداخت ” کلیک نمایید. 

8️⃣ اطلاعات کارت بانکی عضو شبکه شتاب خو را وارد کرده و سپس بر روی گزینه ” پرداخت ” کلیک کنید. پس از پرداخت هزینه ثبت نام، سریال کارت اعتباری خریداری شده را یادداشت نمایید.

 

تکمیل مراحل نام نویسی

9️⃣ در این مرحله ابتدا بر روی لینک ” ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1401 ” و سپس “ ثبت نام مجدد ” کلیک کنید. در نهایت اطلاعات کارت اعتباری خود را برای ورود به پنل کاربری اختصاصی ثبت نام وارد نمایید.

? در این مرحله لازم است پس از بارگذاری عکس داوطلب، فرم ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد را با اطلاعات ثبت نامی و تحصیلی تکمیل کنید. 

1️⃣1️⃣ در این مرحله فرم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد برای شما ظاهر می شود که باید تمامی موارد با دقت پر کنید.

1️⃣2️⃣ چنانچه تمامی مراحل را به درستی انجام دهید، سامانه در نهایت یک شماوره پرونده 7 رقمی و یک کد رهگیری 16 رقمی ثبت نام در اختیار شما قرار خواهد داد.

❌❌ به محض فعال شدن لینک ثبت نام کنکور ارشد راهنمای تصویری را فوق اضافه خواهیم کرد. ❌❌

 

مشاوره سایت ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ۱۴۰۱

در نظر داشته باشید آنچه که در طول روند ثبت نام ارشد دانشگاه آزاد در سایت سازمان سنجش آموزش کشور اهمییت دارد، این است که شما اطلاعات خود را به درستی وارد کنید. بنابراین بهتر است در انجام این کار دقت کافی داشته باشید.

چنانچه پیرامون ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1401 سوالی دارید، می توانید با استفاده از خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی مرکز مشاوره تحصیلی دانتل پاسخ سوالات خود را دریافت کنید ویا تمامی مراحل ثبت نام خود را به مشاوران مجرب این مرکز بسپارید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه ثبت نام ارشد ۱۴۰۱ می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 46291403-021 تماس بگیرید.

 

 

سوالات متداول

سایت ثبت نام کنکور ارشد دانشگاه آزاد ۱۴۰۱ کدام سایت می باشد؟

سایت ثبت نام همان سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org می باشد.

آیا ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری و دانشگاه آزاد به صورت یکپارچه انجام می شود؟

بله، ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد در دوره های روزانه، نوبت دوم، پیام نور، پردیس خودگردان دانشگاه های سراسری و دانشگاه آزاد به صورت یکپارچه انجام می شود.

نحوه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1401 در سایت سازمان سنجش چگونه است؟

در متن مقاله فوق به طور کامل نحوه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1401 در سایت سازمان سنجش را آورده ایم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره