ثبت نام کنکور کارشناسی ارشدکارشناسی ارشد

ویرایش ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۱

ویرایش ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۱ امکان پذیر می باشد. ثبت اطلاعات صحیح در سایت سازمان سنجش در زمان ثبت نام بسیار پراهمیت است. لذا چنانچه داوطلبی در هنگام ثبت نام سهوا دچار خطا شده باشد، باید در اولین فرصت اقدام به تصحیح اشتباه خود نماید. سازمان سنجش برای این دسته از داوطلبان فرصت‌هایی برای اصلاح اشتباه درنظر گرفته است. در ادامه به صورت کامل زمان و نحوه ویرایش ثبت نام کنکور ارشد 1401 شرح داده می‌شود. 

ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۱ از امروز ۱۶ آذر ماه آغاز شد.

 

ویرایش ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۱

ثبت نام و نام نویسی در کنکور کارشناسی ارشد به صورت اینترنتی و از طریق سایت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد انجام می شود. اینترنتی بودن مراحل ثبت نام، باعث می شود برخی از داوطلبان در وارد کردن اطلاعات خود اشتباه کنند. دسته ای از داوطلبان که به دلیل بی دقتی و یا بی اطلاعی، اطلاعات فردی و یا تحصیلی خواسته شده را در فرم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد به اشتباه وارد می کنند، می توانند در بازه های زمانی در نظر گرفته شده، نسبت به ویرایش ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۱ و رفع نواقص اقدام نمایند.

ویرایش ثبت نام کنکور ارشد 1401 در سه بازه زمانی و قبل از اتمام مهلت ثبت نام، در زمان تمدید مهلت نام نویسی و مهلت مجدد ثبت نام کنکور ارشد و همینطور در زمان دریافت کارت ورود به جلسه این آزمون امکان پذیر می باشد.

درست بودن اطلاعات ثبت نامی برای سازمان سنجش آموزش کشور از اهمیت بالایی برخوردار است و وجود هر گونه مغایرت در اطلاعات اصلی و اطلاعاتی که داوطلب در فرم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وارد کرده است، برای داوطلب مشکل ساز خواهد بود. بنابراین بهتر است علاقه مندان در هنگام وارد کردن اطلاعات در فرم تقاضانامه، چندین بار اطلاعات ثبت نامی خود را بررسی کنند و سپس ثبت نهایی را انجام دهند و اگر در هنگام وارد کردن اطلاعاتشان، خطایی رخ داده است؛ در بازه های زمانی در نظر گرفته شده آن ها را ویرایش کنند.

 

زمان ویرایش ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۱

چنانچه داوطلبی پس از اتمام ثبت نام کنکور ارشد خود متوجه وجود خطا در فرم ثبت نام کنکور ارشد ۱۴۰۱ شود، باید سریعا در جهت رفع نواقص اقدام نماید. سازمان سنجش هرسال سه بار فرصت اصلاح اطلاعات ثبت نام را به داوطلبان می‌دهد. طی زمان‌های اعلامی سازمان سنجش، امکان ویرایش ثبت نام ارشد برای داوطلبان فراهم می‌شود. سه بازه زمانی از سوی سازمان سنجش برای ویرایش اطلاعات اعلام می‌گردد.

 

زمان ثبت نام کنکور ارشد ۱۴۰۱

بسیاری از متقاضیان کنکور کارشناسی ارشد، پس از ثبت نام در کنکور و دریافت کد رهگیری ثبت نام، متوجه می شوند که به دلیل بی دقتی برخی از اطلاعات خود را در فرم ثبت نام آزمون ارشد 1401 به اشتباه وارد کرده اند. در صورتی که این دسته از داوطلبان قبل از اتمام مهلت ثبت نام کنکور ارشد متوجه درج اطلاعات اشتباه شوند، می‌توانند اطلاعات خود را ویرایش کنند.

زمان ثبت نام کنکور ارشد 1401 تاریخ 16 تا 23 آذر ماه اعلام شده است. داوطلبانی که در این بازه زمانی قصد اعلام علاقه مندی به شرکت در آزمون ارشد را داشته اند و فرم ثبت نام را به صورت اینترنتی تکمیل کرده اند؛ تا قبل از تاریخ هفدهم بهمن ماه می توانند اطلاعات خود را ویرایش کنند. البته مهلت ثبت نام کنکور ارشد تمدید نیز می شود که در زمان تمدید مهلت کنکور ارشد نیز متقاضیان مجاز به ویرایش ثبت نام کنکور ارشد ۱۴۰۱ خود هستند.

زمان اعلام فرصت مجدد ثبت نام جاماندگان

چنانچه سازمان سنجش طبق روال سالیان گذشته برای جاماندگان از ثبت نام کارشناسی ارشد ۱۴۰۱ مهلت مجددی در نظر بگیرد، امکان ویرایش ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۱ فراهم خواهد شد. در این مهلت چند روزه اطلاعات ثبت نامی کلیه داوطلبان بر روی سایت sanjesh.org قرار گرفته و متقاضیان می توانند به اصلاح اشتباهات درج شده بپردازند.

لازم است اشاره کنیم که سازمان سنجش تاکنون اطلاعیه ای پیرامون مهلت مجدد ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1401 منتشر نکرده است. در سال های گذشته برای ثبت نام مجدد آزمون ارشد، دو بازه زمانی جداگانه در بهمن ماه و اردیبهشت ماه در نظر گرفته می شد که احتمالا امسال نیز همانند سال های گذشته در این بازه زمانی انجام شود. به محض دریافت اخبار جدید در این قسمت اطلاع رسانی خواهیم کرد.

 

زمان دریافت کارت ورود به جلسه

غالب افرادی که از اشتباه خود مطلع شده اند، پیش از این مرحله در جهت تصحیح آن اقدام نموده اند. اما چنانچه داوطلبی پس از دریافت کارت کنکور خود متوجه درج اشتباه معدل و یا سایر اطلاعات موجود بر روی کارت شود، می‌توانند آن را اصلاح نماید.

داوطلبان باید برای ویرایش اطلاعات اشتباه ثبت نام خود با استفاده از کد رهگیری که از سیستم دریافت نموده اند می‌توانند به میز کار خود دسترسی پیدا کنند.

زمان دریافت کارت ورود به جلسه آزمون کارشناسی ارشد 1401 تاکنون اعلام نشده است، اما مطابق رویه سال های گذشته امکان ویرایش ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1401 و رفع نواقص کارت ورود به جلسه چند روز قبل از برگزاری آزمون امکان پذیر می باشد.

 

نحوه ویرایش ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۱

تقاضیان برای اصلاح خطا فرم ثبت نام کنکور ارشد کافی است از طریق لینک مربوطه اقدام کرده و اطلاعات مورد نظر را اصلاح کنند. در ادامه این مطلب مراحل ویرایش ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1401 را به صورت گام به گام و با راهنمای تصویری ارائه کرده ایم :

 

1️⃣ داوطلبان باید در سایت سازمان سنجش، وارد قسمت کارشناسی ارشد شوند.

کارشناسی ارشد

2️⃣ بر روی لینک فعال ” سامانه جامع آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1401 ” کلیک کنید.

سامانه-جامه-آزمون-کارشناسی-ارشد

3️⃣ در این صحفه بر روی گزینه ” ورود به سیستم ” کلیک نمایند.

ورود به سیستم ویرایش ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

5️⃣ در صفحه جدید دو روش برای ورود به میز کار وجود دارد. داوطلب باید یک روش را برای ورود انتخاب نماید.

       ✅ شماره پرونده + کد پیگیری ثبت نام

       ✅ شماره پرونده + کد ملی+ سال تولد

کد رهگیری شماره پرونده ویرایش ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

4️⃣ با ورود به میز کار و انتخاب گزینه ویرایش ثبت نام، می‌توان اطلاعات اشتباه را ویرایش نمود.

 

اطلاعات مجاز ویرایش ثبت نام کنکور ارشد ۱۴۰۱

✅ داوطلبان در زمان انجام ثبت نام و در بازه زمانی اعلام شده برای ثبت نام جاماندگان مجاز به اصلاح کلیه اطلاعات خود هستند. اما در زمان دریافت کارت آزمون، داوطلبان تنها قادر به تغیرر و اصلاح معدل، رشته، محل و تاریخ فارغ التحصیلی خود می‌باشند. 

✅ دانشجویانی که در زمان ثبت نام اولیه، معدل خود را تا پایان شهریور ماه درج نموده بودند نیز باید معدل خود را ویرایش نمایند. این گروه می‌توانند معدل بهمن ماه خود را جایگزین معدل اعلامی قبل بنمایند. همچنین داوطلبان در زمان دریافت کارت ورود به جلسه کنکور ارشد با مراجعه به نماینده‌های مستقر در باجه های سازمان سنجش، می‌توانند زبان خارجی، معلولیت و عکس خود را نیز ویرایش کنند.

 

مشاوره ویرایش ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۱

نکته ای که تمامی داوطلبان باید به آن توجه داشته باشند، این است که در تعداد ویرایش ثبت نام کنکور ارشد1401 محدودیت وجود دارد. بهتر است متقاضیان اگر خطایی را نیز اصلاح کرده اند، پس از تصحیح خطا چندین بار فرم ثبت نام خود را بررسی کنند و در صورتی که خطایی در آن وجود نداشت، تایید نهایی انجام دهند.

در زمان دریافت کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد، متقاضیان برای اصلاح برخی خطاهای موجود در کارت ورود به جلسه همچون معلولیت، اصلاح برخی نواقص در عکس داوطلب، زبان رشته امتحانی اول و … به باجه های رفع نقص کارت ورود به جلسه که در تمامی استان های کشور مستقر است، مراجعه کنند. آدرس لینک باجه های رفع نقص کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می گردد. برای دریافت مشاوره تحصیلی تلفنی با مشاوران مجموعه دانتل با شماره های زیر تماس بگیرید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه ویرایش ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۱ می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 91005066-021 تماس بگیرید.

 

آخرین اخبار آزمون ارشد

23 آبان 1400: دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1401 به صورت همزمان با شروع فرآیند نام نویس این آزمون از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور (sanjesh.org) منتشر می گردد.

12 آبان 1400: شرط تجانس رشته در انتخاب مجموعه امتحانی ارشد باطل شده است. تمامی متقاضیان مجاز هستند با هر مدرک تحصیلی در رشته مورد علاقه خود شرکت نمایند.

 

سوالات متداول

آیا متقاضیانی که در فرم ثبت نام ارشد، اطلاعات خود را به اشتباه وارد کرده اند مجاز به ویرایش ثبت نام کنکور ارشد ۱۴۰۱ می باشند؟

بله، سازمان سنجش امکان تصحیح را برای دسته ای از داوطلبان که برخی اطلاعات خود را اشتباه وارد کرده اند، در چندین بازه زمانی فراهم می کند.

زمان اصلاح ثبت نام کنکور ارشد ۱۴۰۱ چه تاریخی می باشد؟

زمان ویرایش ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۱ در چندین بازه زمانی (قبل از اتمام مهلت ثبت نام، تمدید مهلت نام نویسی، مهلت مجدد ثبت نام و زمان دریافت کارت ورود به جلسه) برای متقاضیان اعلام می شود.

نحوه ویرایش ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۱ به چه صورت است؟

در متن مقاله فوق به نحوه ویرایش ثبت نام ارشد ۱۴۰۱ اشاره کرده ایم.

نوشته های مشابه

‫5 دیدگاه ها

 1. سلام.من تمامی اطلاعاتم را در فرم ثبت نام ارشد وارد کردم ولی درآخر در ثبت شماره تلفن ب مشکل خوردم و برگشت رو زدم و از صفحه خارج شدم الان هرچه تلاش میکنم و برای ثبت نام شماره سریال خریداری شده رو وارد میکنم خطا میزنه
  میشه راهنمایی کنید ک دوباره شماره سریال نخرم

  1. سلام، روز بخیر
   کمی زمان بدید و دوباره امتحان کنید، اگر نشد از قسمت پاسخگویی سازمان سنجش درخواست ثبت کنید رسیدگی میکنن

 2. سلام خسته نباشید
  من یک بار در دوره ی کارشناسی انصراف و تغییر رشته دادم
  هر دو رشته دانشگاه آزاد و بدون کنکور بود
  (مهلت قانونی برای ورود به رشته ی جدید هم نگذشته بود)
  الان در فرصت یکساله ی فراغت هستم تا مهر ماه 1400
  میخواستم بدونم کد نظام وظیفه رو چی باید وارد میکردم؟
  کد 5 زدم من
  لازمه تغییرش بدم؟
  اگه لازمه باید تو سایت درخواست بدم یا موقع دریافت کارت میشه ویرایش کرد؟

  1. سلام، روز بخیر
   بله تغییرش بدید، کد شما کد ۹ هستش
   بله داخل سایت ثبت درخواست کنید و تغییرش بدید

 3. سلام الان که زمان انتخاب رشته هست . من میتونم سهمیه رو وارد کنم؟ موقع ثبت نام وارد نکرده بودم … تو قسمت ویرایش میتونم سهمیه رو وارد کنم ؟ یا امکانش وجود نداره ؟ خوندم که گفتن با سازمان سنجش مکاتبه کنید مثلا بایذ چی بنویسم ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره