ثبت نام کنکور کارشناسی ارشدکارشناسی ارشد

فرم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۱

فرم پیش نویس ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۱ در آخر دفترچه راهنما ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد 1401 قرار داده شده است.ر این فرم همانند فرمی است که داوطلبان باید برای ثبت نام در سایت سازمان سنجش تکمیل نمایند. ثبت اطلاعات دقیق و صحیح در این فرم بسیار ضروری است. اشتباه در تکمیل اطلاعات این فرم، می‌تواند باعث حذف داوطلب از فرآیند کنکور گردد. نکات لازم برای تکمیل فرم پیش نویس ثبت نام کنکور ارشد 1401 در این مقاله در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرد.

 

فرم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۱

در طی فرآیند ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد، داوطلبان باید به دقت دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1401 را مطالعه نمایند. اطلاعات لازم برای ثبت نام در این دفترچه موجود است. همچنین در این دفترچه جداول و کدهای زیادی نیز به چشم می‌خورد. تکمیل فرم پیش نویس ثبت نام پیش از مراجعه به سایت سازمان سنجش، حیاتی است. زیرا مانع از بروز اشتباهات احتمالی می‌گردد. همچنین استفاده از فرم پیش ثبت نام تکمیل شده، باعث بالا رفتن سرعت ثبت نام در حین مراجعه به سایت ثبت نام کنکور ارشد می‌گردد. شاید حجم بالای اطلاعات موجود در دفترچه باعث سردرگمی داوطلبان گردد. از این رو ما در این مقاله اطلاعات ضروری که فرد داوطلب به آن نیاز خواهد داشت را در اختیار علاقه مندان قرار می‌دهیم.

 

نحوه تکمیل فرم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۱ 

نمونه فرم پیش ثبت نام در صفحات انتهایی دفترچه راهنما دردسترس داوطلبان قرار دارد. داوطلبان می‌توانند یک نمونه از این صفحه را پرینت گرفته و اطلاعات خود را وارد نمایند. در ادامه راهنما تکمیل فرم و نحوه ثبت نام کنکور ارشد را شرح داده ایم.

نمونه-فرم-پیش-ثبت-نام

این فرم متشکل از 41 ردیف است. تکمیل برخی ردیف‌ها به سادگی امکان پذیر است. اما در این میان جهت تکمیل بعضی از شماره ردیف ها باید اطلاعاتی را در اختیار داشت. در این مقاله برای سهولت دسترسی داوطلبان شماره ردیف های فرم را به چهار قسمت تقسیم می نماییم. اطلاعات لازم جهت تکمیل هر قسمت به طور مبسوط شرح داده خواهد شد. 

 

ردیف 1 تا 10

به تصویر زیر دقت کنید.

ردیف-1-تا-10

در تصویر فوق ردیف1، 2، 3 اختصاص به نام، نام خانوادگی، نام پدر دارد. در تکمیل این ردیف ها استفاده از مد، تشدید، الف محذوف و همزه غیرمجاز است. داوطلبان دقت نمایند که باید نام ها را به صورت کامل وارد نمایند.

ردیف 4 مختص تعیین جنسیت است.

در ردیف 5 و 6 اطلاعات شناسنامه عینا وارد می‌شود. اتباع خارجی که شناسنامه ندارند، باید در ردیف 5 شماره شناسنامه و در ردیف 6 شماره سریال شناسنامه را وارد کنید.

اطلاعات درخواستی ردیف 7، 8، 9 با دقت تکمیل می‌شود. تنها نکته این بخش مربوط به اتباع خارجی است. این گروه فاقد کد ملی هستند و باید شامره گذرنامه خود را در کدملی وارد نمایند. برای دریافت کد 13 رقمی اتباع خارجی کلیک کنید.

ردیف 10 نوع سهمیه داوطلبان مشخص می‌شود. این ردیف دارای 21 گزینه است. داوطلبان باید متناسب با شرایط خود، تنها یک گزینه را انتخاب نمایند.

 

فرم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۱ | ردیف 11 تا 20

به تصویر زیر توجه نمایید.

ردیف-11-تا-20 فرم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

ردیف های 11 و 12 تنها مختص داوطلبانی است که مجاز به استفاده از سهمیه رزمندگان هستند. برای دریافت کد پیگیری 12 رقمی باید از طریق سازمان‌های تابعه اقدام شود. فرم مخصوصی جهت استفاده از سهمیه رزمندگان وجود دارد که حتما باید تکمیل شود. ضمنا متقاضیان استفاده از سهمیه رزمندگان ارتش جمهوری اسلامی ایران باید کد پیگیری خود را از طریق سایت aja.ir دریافت نمایند. برای شماده مقاله نحوه دریافت کد ایثارگری کلیک کنید

اطلاعات درخواستی ردیف 13 و 14 با استفاده از جدول شماره 1 استخراج می‌شود. کد محل تولد

در ردیف 15 داوطلبان مرد باید وضعیت نظام وظیفه خود را مطابق با توضیحات موجود در دفترچه راهنما تعیین کنند. در این ردیف باید یک عدد از اعداد بین 1 تا 11 نوشته شود. برای اطلاع از کد نظام وظیفه کنکور کلیک کنید.

ردیف 16 تنها مخصوص اتباع خارجی است. هر داوطلب باید ملیت خود را مشخص نماید. همچنین کد پیگیری 13 رقمی را از سایت سنجش دریافت نموده و در بخش مشخص شده درج نماید.

ردیف 17 مخصوص افراد دارای معلولیت است. داوطلبان این گروه همچنین باید وضعیت نیاز خود به منشی را نیز مشخص نمایند.

ردیف 18 مختص داوطلبان چپ دست است. برای این داوطلبان صندلی مخصوص در جلسه آزمون به کار می‌رود.

ردیف 19 و 20 اختصاص به کد رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی و کد موسسه محل تحصیل یا اخذ مدرک کارشناسی است. داوطلبان باید این کدها را از طریق سایت سازمان سنجش استخراج نمایند. چنانچه این کدها در سایت سازمان سنجش موجود نباشد، در ردیف 19 کدرشته تحصیلی در مقطع کارشناسی و در ردیف 20 کد موسسه محل تحصیل یا اخذ مدرک کارشناسی درج می‌شود.

 

فرم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۱ | ردیف 21 تا 30

تصویر زیر را مشاهده نمایید.

ردیف-21-تا-30 فرم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

ردیف‌های 21 تا 24 اطلاعات مربوط به مدرک کارشناسی داوطلب است که باید در نهایت دقت تکمیل شود. در صورتی که داوطلب هنوز فارغ التحصیل نشده است باید در ردیف 23 معدل اکتسابی تا تاریخ 31 شهریور را درج نماید.

ردیف 25 مخصوص داوطلبانی است که معدل آنها بر مبنای 0 تا 4 است و یا حافظ قرآن می‌باشند.

در ردیف های 26 تا 30 اطلاعات رشته امتحانی انتخابی وارد می‌شود. داوطلبان می‌توانند در یک رشته اصلی و یک رشته شناور درخواست شرکت در آزمون را داشته باشند.

 

ردیف 31 تا 41

به تصویر زیر با دقت نگاه کنید.

ردیف-31-تا-41 فرم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

ردیف 31 مخصوص دانشجویان سال سوم کارشناسی است که تمایل به شرکت در المپیاد را دارند.

ردیف 32 اختصاص به دانشجویان یا فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری دارد. این گروه جهت شرکت در آزمون باید تا پایان مهلت ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد از ادامه تحصیل انصراف دهند.

در ردیف 33 چانچه داوطلبی قصد انتخاب رشته محل های کارشناسی ارشد پیام نور و غیرانتفاعی را دارد باید علاوه بر انتخاب این گزینه، کارت اعتباری نیز تهیه نماید.

ردیف 34 و 35 وضعیت اشتغال داوطلبان را مشخص می نماید.

ردیف 36 با استفاده از اطلاعات مندرج در جدول شماره 1 دفترچه راهنما تکمیل می‌گردد.

ردیف 37 تا 41 مربوط به اطلاعات پستی داوطلبان است.

لازم است داوطلبان گزینه تائید اطلاعات وارده را نیز در انتهای فرم تیک بزنند.

 

نکات مهم

✅ چنانچه در هر مرحله از آزمون که مشخص شود داوطلب مجاز به شرکت در آزمون نبوده است، محرومیت برای داوطلب  لحاظ می‌شود.

✅ ضروری است داوطلبان معدل خود را کاملا دقیق وارد نمایند. زیرا معدل در گزینش دانشجویان موثر است.

✅ لازم است داوطلبان کد رهگیری دریافتی خود را تا پایان فرآیند شرکت در آزمون و اعلام نتایج محفوظ دارند.

مرکز مشاوره تحصیلی دانتل یکی از خدماتی که به داوطلبان ارائه می دهد، خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی است که می توانید در صورت داشتن هر گونه سوال برای رسیدن سریع به پاسخ سوال خود از آن استفاده کنید. 

 

برای دریافت مشاوره در زمینه فرم پیش نویس ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۱ می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلیدانتل با شماره 02146291403 تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره