کارشناسی ارشدثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

فرم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۲

فرم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۲ در آخر دفترچه راهنما ثبت‌نام قرار داده شده است.ر این فرم همانند فرمی است که داوطلبان باید برای ثبت نام در سایت سازمان سنجش تکمیل نمایند. ثبت اطلاعات دقیق و صحیح در این فرم بسیار ضروری است. اشتباه در تکمیل اطلاعات این فرم، می‌تواند باعث حذف داوطلب از فرآیند کنکور گردد. نکات لازم برای تکمیل فرم پیش نویس ثبت نام کنکور ارشد 1402 در این مقاله در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرد.

فرم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۲

در طی فرآیند ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد، داوطلبان باید به دقت دفترچه راهنما را مطالعه نمایند. اطلاعات لازم برای ثبت نام در این دفترچه موجود است. همچنین در این دفترچه جداول و کدهای زیادی نیز به چشم می‌خورد. تکمیل فرم ثبت نام کنکور ارشد ۱۴۰۲ پیش از مراجعه به سایت سازمان سنجش، حیاتی است. زیرا مانع از بروز اشتباهات احتمالی می‌گردد. همچنین استفاده از فرم پیش ثبت نام تکمیل شده، باعث بالا رفتن سرعت ثبت نام در حین مراجعه به سایت ثبت نام کنکور ارشد می‌گردد. شاید حجم بالای اطلاعات موجود در دفترچه باعث سردرگمی داوطلبان گردد. از این رو ما در این مقاله اطلاعات ضروری که فرد داوطلب به آن نیاز خواهد داشت را در اختیار علاقه مندان قرار می‌دهیم.

بخوانید: راهنما ثبت نام ارشد

نحوه تکمیل فرم پیش نویس ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402

نمونه فرم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402 در صفحات انتهایی دفترچه راهنما دردسترس داوطلبان قرار دارد. داوطلبان می‌توانند یک نمونه از این صفحه را پرینت گرفته و اطلاعات خود را وارد نمایند. در ادامه راهنما تکمیل فرم و نحوه ثبت نام کنکور ارشد را شرح داده ایم.

فرم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

این فرم متشکل از 41 ردیف است. تکمیل برخی ردیف‌ها به سادگی امکان پذیر است. اما در این میان جهت تکمیل بعضی از شماره ردیف ها باید اطلاعاتی را در اختیار داشت. در این مقاله برای سهولت دسترسی داوطلبان شماره ردیف های فرم ثبت نام کارشناسی ارشد را به چهار قسمت تقسیم می نماییم. اطلاعات لازم جهت تکمیل هر قسمت به طور مبسوط شرح داده خواهد شد.

ردیف 1 تا 10

به تصویر زیر دقت کنید.

ردیف-1-تا-10

✅ در تصویر فوق ردیف1، 2، 3 اختصاص به نام، نام خانوادگی، نام پدر دارد. در تکمیل این ردیف ها استفاده از مد، تشدید، الف محذوف و همزه غیرمجاز است. داوطلبان دقت نمایند که باید نام ها را به صورت کامل وارد نمایند.

✅ ردیف 4 فرم ثبت نام ارشد ۱۴۰۲ مختص تعیین جنسیت است.

✅ در ردیف 5 و 6 اطلاعات شناسنامه عینا وارد می‌شود. اتباع خارجی که شناسنامه ندارند، باید در ردیف 5 شماره شناسنامه عدد 9999999999 و در ردیف 6 شماره سریال شناسنامه 999999 و 99 را وارد کنید.

✅ اطلاعات درخواستی ردیف 7، 8، 9 با دقت تکمیل می‌شود. تنها نکته این بخش مربوط به اتباع خارجی است. این گروه فاقد کد ملی هستند و باید شامره گذرنامه خود را در کدملی وارد نمایند.

داوطلبان اتباع خارجی که فاقد کد ملی هستند عدد 9999999999 را بنویسید

✅ ردیف 10 نوع سهمیه داوطلبان مشخص می‌شود. این ردیف دارای 21 گزینه است. داوطلبان باید متناسب با شرایط خود، تنها یک گزینه را انتخاب نمایند.

فرم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۲ | ردیف 11 تا 20

به تصویر زیر توجه نمایید.

ردیف-11-تا-20

✅ ردیف های 11 و 12 تنها مختص داوطلبانی است که مجاز به استفاده از سهمیه رزمندگان هستند. برای دریافت کد پیگیری 12 رقمی باید از طریق سازمان‌های تابعه اقدام شود. فرم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402 جهت استفاده از سهمیه رزمندگان وجود دارد که حتما باید تکمیل شود. کد پیگیری ایثارگری در هر سال باید تمدید شود و کد پیگیری که سال گذشته داوطلبان اخذ کرده نمی توانند امسال استفاده کنند. برای مشاهده مقاله نحوه دریافت کد ایثارگری کلیک کنید

🟡 متقاضیان استفاده از سهمیه رزمندگان ارتش جمهوری اسلامی ایران باید کد پیگیری خود را از طریق سایت aja.ir دریافت نمایند

🟡 داوطلبان دارای سهمیه سپاه پاسداران از سایت isaa.ir مراجعه کنند.

✅ اطلاعات درخواستی ردیف 13 و 14 با استفاده از جدول شماره 1 استخراج می‌شود.

✅ در ردیف 15 داوطلبان مرد باید وضعیت نظام وظیفه خود را مطابق با توضیحات موجود در دفترچه راهنما تعیین کنند. در این ردیف باید یک عدد از اعداد بین 1 تا 11 نوشته شود. برای اطلاع از کد نظام وظیفه کنکور کلیک کنید.

✅ ردیف 16 تنها مخصوص اتباع خارجی است. هر داوطلب باید ملیت خود را مشخص نماید. همچنین کد 13 رقمی اتباع خارجی را از سایت سنجش دریافت نماید.

✅ ردیف 17 مخصوص افراد دارای معلولیت است. داوطلبان این گروه همچنین باید وضعیت نیاز خود به منشی را نیز مشخص نمایند. داوطلبان باید نامه تاییدیه را از سازمان بهزیستی دریافت کنند.

✅ ردیف 18 مختص داوطلبان چپ دست است. برای این داوطلبان صندلی مخصوص در جلسه آزمون به کار می‌رود.

✅ ردیف 19 و 20 فرم ثبت نام کنکور ارشد 1402 اختصاص به کد رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی و کد موسسه محل تحصیل یا اخذ مدرک کارشناسی است. داوطلبان باید این کدها را از طریق سایت سازمان سنجش استخراج نمایند.

فرم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402 | ردیف 21 تا 30

تصویر زیر را مشاهده نمایید.

ردیف-21-تا-30

✅ ردیف‌های 21 تا 24 اطلاعات مربوط به مدرک کارشناسی داوطلب است که باید در نهایت دقت تکمیل شود. در صورتی که داوطلب هنوز فارغ التحصیل نشده است باید در ردیف 23 معدل اکتسابی تا تاریخ 31 شهریور را درج نماید.

✅ ردیف 25 مخصوص داوطلبانی است که معدل آنها بر مبنای 0 تا 4 است و یا حافظ قرآن می‌باشند.

✅ در ردیف های 26 تا 30 فرم ثبت نام ارشد ۱۴۰۲ اطلاعات رشته امتحانی انتخابی وارد می‌شود. داوطلبان می‌توانند در یک رشته اصلی و یک رشته شناور درخواست شرکت در آزمون را داشته باشند. داوطلبان می توانند زبان خارجی انتخابی رشته اصلی و رشته شناور را در ردیف های 28 و 30 انتخاب نمایند.

ردیف 31 تا 41

به تصویر زیر با دقت نگاه کنید.

ردیف-31-تا-41

✅ ردیف 31 مخصوص دانشجویان سال سوم کارشناسی است که تمایل به شرکت در المپیاد را دارند.

✅ ردیف 32 اختصاص به دانشجویان یا فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری دارد. در صورت دانشجو بودن در دوره روزانه داوطلبان باید تا پایان مهلت ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد انصراف ار تحصیل خود را قطعی کنند.

✅ در ردیف 33 چانچه داوطلبی قصد انتخاب رشته محل های کارشناسی ارشد پیام نور و غیرانتفاعی را دارد باید علاوه بر انتخاب این گزینه، کارت اعتباری نیز تهیه نماید.

✅ ردیف 34 و 35 وضعیت اشتغال داوطلبان را مشخص می نماید. داوطلبان کارمند رسمی باید نامه موافقت محل اشتغال خود را در مراحل بعدی به دانشگاه تحویل دهند.

✅ردیف 36 با استفاده از اطلاعات مندرج در جدول شماره 1 دفترچه راهنما تکمیل می‌گردد.

✅ردیف 37 تا 41 مربوط نشانی آدرس محل سکونت، کد پستی و تلفن های ثابت و همراه متقاضیان می باشد که باید به صورت کامل پر شود.

✅در آخر لازم است داوطلبان گزینه تائید اطلاعات وارده را نیز در انتهای فرم ثبت نام کنکور ارشد تیک بزنند.

مشاوره فرم ثبت نام ارشد ۱۴۰۲

✅ چنانچه در هر مرحله از آزمون که مشخص شود داوطلب مجاز به شرکت در آزمون نبوده است، محرومیت برای داوطلب لحاظ می‌شود.

✅ ضروری است داوطلبان معدل خود را کاملا دقیق در فرم ثبت نام کنکور ارشد ۱۴۰۲ وارد نمایند. زیرا معدل در گزینش دانشجویان موثر است.

✅ لازم است داوطلبان کد رهگیری دریافتی خود را تا پایان فرآیند شرکت در آزمون و اعلام نتایج محفوظ دارند.

✅ مقدار تاثیر معدل در آزمون کارشناسی ارشد 20 درصد می باشد و 80 درصد مابقی مربوط به نمره دریافتی آزمون می باشد. داوطلبان باید در درج معدل کارشناسی خود نهایت دقت خود را به عمل آورد.

❌ آن دسته از دانشجویانی که هنوز فارغ التحصیل نشده اند در زمان ویرایش و زمان انتخاب رشته در صورت فارغ التحصیلی باید معدل نهایی خود را درج کنند.

در صورت وجود هرگونه مغایرت اطلاعات وارد شده و یا محرومیت داوطلبان در هر مرحله از آزمون کارشناسی ارشد که باشد ثبت نام و حتی قبولی و در حال تحصیل بودن، پذیرفته بودن داوطلبان لغو شده و از ادامه تحصیل ممانعت به عمل خواهد آمد از این رو متقاضیان شرایط لازم را به صورت کامل مطالعه کنند. مرکز مشاوره تحصیلی دانتل یکی از خدماتی که به داوطلبان ارائه می دهد، خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی است که می توانید در صورت داشتن هر گونه سوال برای رسیدن سریع به پاسخ سوال خود از آن استفاده کنید.

برای دریافت مشاوره در زمینه فرم پیش نویس ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۲ می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلیدانتل با شماره 02146291403 تماس بگیرید.

‫3 دیدگاه ها

  1. سلام وقت بخیر
    من دانشجوی شبانه ارشد هستم میخواستم بدونم حتما باید قبل از ثبت نام ازمون ارشد انصراف بدم یا بعد از مشخص شدن نتایج؟ و اینکه در شماره ۳۲ دفترچه چه گزینه ای رو باید علامت بزنم؟
    ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره