کارشناسی ارشدثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

نحوه ثبت نام کنکور ارشد ۱۴۰۳

کانال تلگرام تحصیلی     

نحوه ثبت نام کنکور ارشد ۱۴۰۳ یکی از سوالات پرتکرار داوطلبان کنکور است. آگاهی از شرایط ثبت نام کنکور ارشد از طریق دریافت دفترچه راهنما امکان‌پذیر می‌باشد. افرادی که تمایل به شرکت در کنکور ارشد دارند، می‌بایست هزینه ثبت نام را پرداخت کرده و در بازه زمانی تعیین شده اقدام به تکمیل فرم ثبت نام کنند. ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد به شکل اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش انجام می‌گیرد. با توجه به قواعدی که برای ثبت نام کنکور ارشد وجود دارد، در این مقاله به نحوه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1403 پرداخته شده است.

 

نحوه ثبت نام کنکور ارشد ۱۴۰۳

زمان ثبت نام کنکور ارشد از طرف سازمان مرکزی سنجش تعیین شده و به اطلاع متقاضیان می‌رسد. با توجه به سابقه‌ای که برای ثبت نام کنکور ارشد وجود دارد، بازه احتمالی ثبت نام در نیمه دوم آذرماه خواهد بود. تمامی افرادی که شرایط ثبت نام کنکور ارشد را داشته باشند، مجاز هستند تا در این آزمون ثبت نام کنند. علاوه بر این، ممکن است سازمان سنجش مهلت مجددی برای ثبت نام کنکور ارشد در اختیار متقاضیان قرار دهد. 

👇 نحوه ثبت نام کنکور ارشد ۱۴۰۳ را در ادامه شرح داده ایم 👇

✅ مراجعه به سایت سازمان سنجش sanjesh.org

✅ دانلود دفترچه راهنما ثبت نام و مطالعه کامل آن 

          👈 دفترچه ثبت نام کنکور ارشد را دانلود کرده و آن را کامل مطالعه نمایید.

✅ آگاهی از شرایط ثبت نام و پذیرش دانشجویان و نحوه ثبت نام کنکور ارشد  

          👈 متقاضیان در صورتی می توانند در این آزمون شرکت کنند که دارای شرایط عمومی اختصاصی باشند. برای مطالعه و آگاهی از شرایط ثبت نام کنکور ارشد کلیک کنید.

✅ مدارک مورد نیاز ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

✅ پرداخت هزینه ثبت نام و دریافت سریال 12 رقمی ثبت نام

          👈داوطلبانی که می‌خواهند در رشته شناور نیز شرکت کنند باید 2 کارت اعتباری خریداری کنند. در صورت علاقه مندی باید هزینه مربوطه را پرداخت کنید. در کل 4 شماره سریال باید خریداری کنند.

✅ بارگزاری عکس داوطلبی با استاندارد های لازم

✅ نحوه تکمیل فرم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۳

        👈داوطلبان موارد فرم ثبت نام را با نهایت دقت کامل کنند.

✅ دریافت کد رهگیری 16 رقمی ثبت نام

 

مراحل ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1403

ثبت نام به صورت اینترنتی و پس از خرید کارت اعتباری انجام می‌گیرد. نحوه ثبت نام کنکور ارشد ۱۴۰۳ به ترتیب زیر است.

1️⃣ با توجه به ادغام کنکور ارشد سراسری و آزاد، تمامی داوطلبان برای ثبت نام کنکور ارشد می‌بایست به سایت سازمان سنجش sanjesh.org مراجعه کنند.

نحوه ثبت نام کنکور ارشد

2️⃣ از منوی سمت راست سایت بر روی ” کارشناسی ارشد ” کلیک کنید.

نحوه ثبت نام کنکور ارشد

3️⃣ در این مرحله از نحوه ثبت نام کنکور ارشد 1403 از منوی سمت راست بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید. 

نحوه ثبت نام کنکور ارشد

4️⃣بر روی لینک فعال ” ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1403 ” کلیک کنید.

 

پرداخت هزینه ثبت نام

5️⃣قبل از اقدام به ثبت نام لازم است هزینه ثبت نام کنکور ارشد از طریق خرید کارت اعتباری پرداخت شود. بر روی خرید کارت در منو کلیک کنید.

6️⃣گزینه ” سریال ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد نا پیوسته ۱۴۰۳ ” را فعال کنید. سپس بر روی ” تایید و ادامه ” کلیک کنید.

7️⃣اطلاعات لازم همچون نام، نام خانوادگی، شماره تلفن ثابت، همراه و ایمیل خود را به صورت صحیح وارد کنید و سپس بر روی ” تایید و ادامه ” کلیک کنید.

8️⃣در این قسمت از نحوه ثبت نام کنکور ارشد 1403 اطلاعات وارد شده خود را بررسی کنید. در صورت صحیح بودن تیک ” ضمن مطالعه از شرایط ثبت نام شماره ئیگیری را یادداشت نموده ام. ” را فعال و بر روی ” تایید و ادامه ” کلیک کنید. توجه داشته باشید شماره پیگیری که در بالای کادر مشخص را یادداشت نمایید.

9️⃣ در این مرحله نحوه ثبت نام کنکور ارشد ۱۴۰۳ اطلاعات کارت بانکی بانکی خود را وارد و هزینه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد را پرداخت کنید.

🔟 در صورت تکمیل فرآیند پرداخت یک سریال 12 رقمی را دریافت خواهید کرد که به منزله اتمام فرآیند پرداخت می‌باشد. پس از پرداخت هزینه ثبت نام، شماره سریالی در اختیار متقاضی قرار می‌گیرد که می‌بایست در این مرحله آن را در محل درخواستی درج کرده و گزینه «ورود به سیستم» را انتخاب کند.

 

نحوه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۳ | فرآیند ثبت نام

1️⃣1️⃣ در صفحه پیش رو، گزینه‌ ” ثبت نام جدید ” را انتخاب کنید.

1️⃣2️⃣پس از ورود به سیستم قبل از هر چیزی داوطلب نیاز دارد تا عکس داوطلبی خود را با استانداردهای لازم در محل مورد نظر بارگذاری کند.

1️⃣3️⃣در این مرحله نحوه ثبت نام کنکور ارشد 1403 فرم ثبت نام کنکور ارشد در دسترس خواهد بود. این فرم می‌بایست با اطلاعات دقیق و صحیح تکمیل شود.

1️⃣4️⃣با تکمیل فرم و فشردن دکمه ” تایید و ادامه ” یک شماره پرونده 7 رقمی و کد رهگیری 16 رقمی که به منزله اتمام فرآیند ثبت نام می باشد، در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرد. این صفحه جدید را داوطلبان ذخیره کنند. پیشنهاد می‌شود، یک پرینت از آن گرفته شود. حفظ این کد تا پایان مراحل مرتبط با کنکور ارشد لازم است.

 

نحوه ثبت نام کنکور ارشد ۱۴۰۳ | تکمیل فرم

تکمیل فرم از مراحلی است که دقت و توجه نسبت به آن بسیار حائز اهمیت است. اطلاعاتی که در فرم ثبت نام درج می‌شوند، می‌بایست بدون خطا و مطابق با واقعیت باشند. فرم انتخاب‌رشته کنکور ارشد شامل چهار بخش می‌باشد. در ادامه مقاله نحوه ثبت نام کنکور ارشد ۱۴۰۳ به شرح آن خواهیم پرداخت.

نحوه ثبت نام کنکور ارشد

اطلاعات فردی و شناسنامه‌ای: این دسته از اطلاعات مربوط به اطلاعات شناسنامه و کارت ملی داوطلب است. نام، نام خانوادگی، نام پدر، شماره ملی و.. نمونه‌ای از این نوع اطلاعات هستند.

اطلاعات سهمیه‌ای: در صورتی که داوطلب دارای سهمیه‌ای خاص است، می‌تواند جزئیات آن را در فرم انتخاب رشته کنکور ارشد درج کند.

اطلاعات تحصیلی: اطلاعات تحصیلی داوطلب در برگیرنده جزئیات مربوط به مدرک تحصیلی داوطلب است. رشته و معدل مقطع کارشناسی نمونه‌ای از این مجموعه اطلاعات هستند.

اطلاعات رشته امتحانی داوطلب: داوطلب در فرم انتخاب رشته بایستی تعیین کند که قصد شرکت در کدام رشته امتحانی را دارد. اطلاعات مربوط به رشته امتحانی با جزئیات کافی در فرم انتخاب رشته درج می‌شود.

اطلاعات محل سکونت: در انتهای فرم انتخاب رشته، اطلاعات محل سکونت و تلفن داوطلب درج می‌شود.

داوطلبان در نظر داشته باشند که در صورت مرتکب شدن هرگونه اشتباه در طی فرایند نحوه ثبت نام کنکور ارشد، بهتر است نسبت به ویرایش ثبت نام کنکور ارشد آن اقدام کنند. ویرایش تا قبل از اتمام زمان ثبت نام امکان پذیر است. علاوه بر این فرصت مجددی برای ویرایش اطلاعات در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرد که لازم است به موقع اقدامات مربوط به ویرایش انجام شود.

 

فرم پیش نویس ثبت نام کنکور ارشد 1403

سایت سنجش هر ساله همزمان با شروع مهلت ثبت نام کنکور ارشد، دفترچه راهنمای ثبت نام را نیز منتشر می‌کند و داوطلبان می‌توانند آن را دانلود و مطالعه نمایند. در این دفترچه تمامی اطلاعات مورد نیاز داوطلبان همچون نحوه ثبت نام کنکور ارشد ارائه شده است. 

همچنین در صفحه پایانی دفترچه، فرم پیش نویسی قرار گرفته است که دقیقا مانند فرم ثابت نام اینترنتی است. داوطلبان می‌توانند این فرم را مطالعه کرده و از اطلاعات مورد نیاز مطلع شوند. اینگونه در هنگام ثبت نام در سایت سنجش با مشکلی مواجه نخواهید شد و می‌توانید به سرعت و با سهولت بیشتری تمامی اطلاعات را به صورت درست تکمیل کنید. 

 

مشاوره نحوه ثبت نام ارشد ۱۴۰۳

❌داوطلبان حداکثر مجاز به شرکت در دو رشته امتحانی (اصلی و شناور) می باشند. که باید هزینه 2 کارت اعتباری را پرداخت نمایند.

❌آن دسته از داوطلبانی که متقاضی ادامه در دانشگاه پیام نور و غیر انتفاعی هستند باید هزینه مخصوص به کارت علاقه مندی را پرداخت نمایند.

❌نحوه ثبت نام کنکور ارشد دانشگاه سراسری و آزاد یکپارچه می باشد و داوطلبان نیازی به ثبت نام جداگانه برای دانشگاه آزاد ندارند.

❌بعد از اینکه داوطلبان در کنکور ارشد ثبت نام کردند، می‌توانند با در دست داشتن کارت ورود به جلسه در آزمون ارشد حضور پیدا کنند. در مرحله بعدی نیز نتایج عملکرد داوطلبان در آزمون ارشد اعلام می‌شود. اعلام نتایج اولیه کنکور ارشد آخرین مرحله مشترک برای متقاضیان دانشگاه سراسری و آزاد است. نتایج نهایی کنکور ارشد 1403 برای دانشگاه‌های سراسری و آزاد به صورت مجزا و از سایت‌های مرتبط با خود انجام می‌گیرد. برای مشاوره تحصیلی تلفنی با مشاوران مجموعه دانتل با شماره های زیر تماس بگیرید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه نحوه ثبت نام کنکور ارشد ۱۴۰۳ می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02191005066 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

 1. نحوه ثبت نام کنکور ارشد ۱۴۰۳ چگونه می باشد؟

  در متن مقاله نحوه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1403 را شرح داده ایم.

 2. آیا می توان در چند رشته آزمون شرکت کرد؟

  بله داوطلبان می توانند حداکثر در یک رشته اصلی و یک رشته شناور شرکت کنند.

 3. زمان ثبت نام در آزمون در چه تاریخی می باشد؟

  زمان نام نویسی سال گذشته هنوز مشخص نشده است اما در سال گذشته از تاریخ 16 تا 22 آذر ماه بود

کانال تلگرام تحصیلی     

یک دیدگاه

 1. سلام وقت بخیر
  ببخشید من برگه اعزام به خدمت دارم برای برج10اعزامم الان برای ثبتنام کد نظام وظیفه باید چند بزنم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره