ثبت نام کنکور کارشناسی ارشدکارشناسی ارشد

نحوه ثبت نام کنکور ارشد ۱۴۰۱

نحوه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۱ به چه صورت می باشد؟ آگاهی از شرایط ثبت نام کنکور ارشد از طریق دریافت دفترچه ثبت نام کنکور ارشد ۱۴۰۱ امکان‌پذیر است. افرادی که تمایل به شرکت در کنکور ارشد دارند، می‌بایست هزینه ثبت نام را پرداخت کرده و در بازه زمانی تعیین شده اقدام به تکمیل فرم ثبت نام کنند. ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد به شکل اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش انجام می‌گیرد. با توجه به قواعدی که برای ثبت نام کنکور ارشد وجود دارد، در این مقاله به راهنما گام به گام ثبت نام کنکور ارشد 1401 پرداخته شده است.

 

نحوه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۱

زمان ثبت نام کنکور ارشد ۱۴۰۱ از طرف سازمان مرکزی سنجش تعیین شده و به اطلاع متقاضیان می‌رسد. با توجه به سابقه‌ای که برای ثبت نام کنکور ارشد وجود دارد، بازه احتمالی ثبت نام کنکور ارشد 1401 در نیمه دوم آذرماه خواهد بود. تمامی افرادی که شرایط ثبت نام کنکور ارشد ۱۴۰۱ را داشته باشند، مجاز هستند تا در این آزمون ثبت نام کنند. علاوه بر این، ممکن است سازمان سنجش مهلت مجددی برای ثبت نام کنکور ارشد در اختیار متقاضیان قرار دهد. از این رو داوطلبان بار دیگر نیز می‌توانند فرصت از دست رفته را جبران کرده و ثبت نام خود را تکمیل کنند. 

👇 در ادامه مراحل کلی نحوه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1401 را شرح داده ایم 👇

✅ مراجعه به سایت سازمان سنجش sanjesh.org

✅ دانلود دفترچه راهنما ثبت نام و مطالعه کامل آن 

         🟡 دفترچه ثبت نام کنکور ارشد ۱۴۰۱ از 16 آذر ماه بر روی سایت قرار می گیرید و داوطلبان می توانند آن را دریافت کنند.

✅ آگاهی از شرایط ثبت نام و پذیرش دانشجویان 

         🟡 متقاضیان در صورتی می توانند در این آزمون شرکت کنند که دارای شرایط عمومی اختصاصی باشند

✅ آماده کردن اطلاعات و مدارک مورد نیاز ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

✅ پرداخت هزینه ثبت نام و دریافت سریال 12 رقمی ثبت نام

         🟡 داوطلبانی که می خواهند در رشته شناور نیز شرکت کنند باید 2 کارت اعتباری خریداری کنند. در صورت علاقه مندی باید هزینه مربوطه را پرداخت کنید. در کل 4 شماره سریال باید خریداری کنند.

✅ بارگزاری عکس داوطلبی با استاندارد های لازم

✅ تکمیل فرم ثبت نام 

         🟡 داوطلبان موارد فرم ثبت نام را با نهایت دقت کامل کنند.

✅ دریافت کد رهگیری 16 رقمی ثبت نام

 

راهنما ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۱

ثبت نام کنکور ارشد به شکل اینترنتی و پس از خرید کارت اعتباری انجام می‌گیرد. نحوه ثبت نام کنکور کآرشناسی ارشد ۱۴۰۱ به ترتیب زیر است:

1️⃣ با توجه به ادغام کنکور ارشد سراسری و آزاد، تمامی داوطلبان برای ثبت نام کنکور ارشد می‌بایست به سایت سازمان سنجش sanjesh.org مراجعه کنند.

2️⃣ از منوی سمت راست سایت بر روی ” کارشناسی ارشد ” کلیک کنید

کارشناسی ارشد

3️⃣ بر روی لینک فعال “ ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1401 ” کلیک کنید.

ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

 

پرداخت هزینه ثبت نام

4️⃣ قبل از اقدام به ثبت نام لازم است هزینه ثبت نام کنکور ارشد ۱۴۰۱ از طریق خرید کارت اعتباری پرداخت شود. بر روی خرید کارت در منوی سمت راست کلیک کنید.

خرید کارت اعتباری

5️⃣ ابتدا گزینه ” سریال ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد نا پیوسته ۱۴۰۱ ” را فعال کنید و سپس بر روی ” تایید و ادامه ” کلیک کنید.

خرید سریال ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد

6️⃣ اطلاعات لازم همچون ناو، نام خانوادگی، شماره تلفن ثابت و همراه و ایمیل خود را به صورت صحیح وارد کنید و سپس بر روی ” تایید و ادامه ” کلیک کنید.

وارد کردن اطلاعات لازم

7️⃣ در این قمست اطلاعات وارد شده خود را بررسی و در صورت صحیح بودن تیک “ ضمن مطالعه از شرایط ثبت نام شماره ئیگیری را یادداشت نموده ام ” را فعال و بر روی ” تایید و ادامه ” کلیک کنید. توجه داشته باشید شماره پیگیری که در بالای کادر مشخص را یادداشت نمایید.

اطلاعات خرید کارت اعتباری8️⃣ اطلاعات کارت بانکی بانکی خود را وارد و هزینه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد را پرداخت کنید.

اطلاعات کارت بانکی ارشد

9️⃣ در صورت تکمیل فرآیند پرداخت یک سریال 12 رقمی را دریافت خواهید کرد که به منزله اتمام فرآیند پرداخت می باشد. پس از پرداخت هزینه ثبت نام، شماره سریالی در اختیار متقاضی قرار می‌گیرد که می‌بایست در این مرحله آن را در محل درخواستی درج کرده و گزینه «ورود به سیستم» را انتخاب کند.

 

نحوه ثبت نام کنکور ارشد ۱۴۰۱ | فرآیند ثبت نام

🔟 در صفحه پیش رو، گزینه‌ “ ثبت نام جدید ” را انتخاب کنید.

ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

1️⃣1️⃣ پس از ورود به سیستم قبل از هر چیزی داوطلب نیاز دارد تا عکس داوطلبی خود را با استانداردهای لازم در محل مورد نظر بارگذاری کند.

عکس داوطلبی

1️⃣2️⃣ در این مرحله فرم ثبت نام کنکور ارشد ۱۴۰۱ در دسترس خواهد بود. این فرم می‌بایست با اطلاعات دقیق و صحیح تکمیل شود.

فرم ثبت نام کنکور کارشناسی-ارشد

1️⃣3️⃣ با تکمیل فرم و فشردن دکمه ” تایید و ادامه ” یک شماره پرونده 7 رقمی و کد رهگیری 16 رقمی که به منزله اتمام فرآیند ثبت نام می باشد، در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرد. این صفحه جدید را داوطلبان ذخیره کنند و پیشنهاد می شود یک پرینت از آ« گرفته شود. حفظ این کد تا پایان مراحل مرتبط با کنکور ارشد لازم است.

راهنما تصویری فوق مربوط با سال گذشته می باشد به محض آغاز نام نویسی نحوه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1401 را قرار خواهیم داد.

 

تکمیل فرم ثبت نام

نحوه تکمیل فرم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1401 از مراحلی است که دقت و توجه نسبت به آن بسیار حائز اهمیت است. اطلاعاتی که در فرم ثبت نام درج می‌شوند، می‌بایست بدون خطا و مطابق با واقعیت باشند. به طور کلی فرم انتخاب رشته کنکور ارشد شامل چهار بخش است:

فرم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

اطلاعات فردی و شناسنامه‌ای: این دسته از اطلاعات مربوط به اطلاعات شناسنامه و کارت ملی داوطلب است. نام، نام خانوادگی، نام پدر، شماره ملی و.. نمونه‌ای از این نوع اطلاعات هستند.

اطلاعات سهمیه‌ای: در صورتی که داوطلب دارای سهمیه‌ای خاص است، می‌تواند جزئیات آن را در فرم انتخاب رشته کنکور ارشد درج کند.

اطلاعات تحصیلی: اطلاعات تحصیلی داوطلب در برگیرنده جزئیات مربوط به مدرک تحصیلی داوطلب است. رشته و معدل مقطع کارشناسی نمونه‌ای از این مجموعه اطلاعات هستند.

اطلاعات رشته امتحانی داوطلب: داوطلب در فرم انتخاب رشته بایستی تعیین کند که قصد شرکت در کدام رشته امتحانی را دارد. اطلاعات مربوط به رشته امتحانی با جزئیات کافی در فرم انتخاب رشته درج می‌شود.

اطلاعات محل سکونت: در انتهای فرم انتخاب رشته، اطلاعات محل سکونت و تلفن داوطلب درج می‌شود.

داوطلبان در نظر داشته باشند که در صورت مرتکب شدن هرگونه اشتباه در طی فرایند ثبت نام، بهتر است نسبت به ویرایش ثبت نام کنکور ارشد ۱۴۰۱ آن اقدام کنند. ویرایش ثبت نام کنکور ارشد 1401 تا قبل از اتمام زمان ثبت نام امکان پذیر است. علاوه بر این فرصت مجددی برای ویرایش اطلاعات در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرد که لازم است به موقع اقدامات مربوط به ویرایش انجام شود.

 

مشاوره نحوه ثبت نام کنکور ارشد ۱۴۰۱

❌ داوطلبان حداکثر مجاز شکرت در دو رشته امتحانی (اصلی و شناور) می باشند که باید هزینه 2 کارت اعتباری را پرداخت نمایند.

❌ آن دسته از داوطلبانی که متقاضی ادامه در دانگاه پیام نور و غیر انتفاعی هستند باید هزینه مخصوص به علاقه مندی را پرداخت نمایند.

❌ ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری و آزاد یکپارچه می باشد و داوطلبان نیازی به ثبت نام جداگانه برای دانشگاه آزاد ندارند.

❌ بعد از اینکه داوطلبان در کنکور ارشد ثبت نام کردند، می‌توانند با در دست داشتن کارت ورود به جلسه در آزمون ارشد حضور پیدا کنند. در مرحله بعدی نیز نتایج عملکرد داوطلبان در آزمون ارشد اعلام می‌شود. اعلام نتایج اولیه کنکور ارشد ۱۴۰۱ آخرین مرحله مشترک برای متقاضیان دانشگاه سراسری و آزاد است. مرحله انتخاب رشته اعلام نتایج نهایی کنکور ارشد 1401 برای دانشگاه‌های سراسری و آزاد به صورت مجزا و از سایت‌های مرتبط با خود انجام می‌گیرد. برای مشاوره تحصیلی تلفنی با مشاوران مجموعه دانتل با شماره های زیر تماس بگیرید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه نحوه ثبت نام کنکور ارشد ۱۴۰۱ می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 02146291403 تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره