ثبت نام کنکور کارشناسی ارشدکارشناسی ارشد

زمان ثبت نام کنکور ارشد دانشگاه آزاد ۱۴۰۱

زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ۱۴۰۱ در تاریخ ۱۶ آذر ماه شروع و تا ۲۹ آذر ماه ادامه خواهد داشت. هرسال داوطلبان بسیاری با انگیزه قبولی در کدرشته محل های دانشگاه ازاد در مقطع کارشناسی ارشد، پا به عرصه رقابت می‌گذارند. لازم است داوطلبانی که قصد ورود به مقطع تحصیلات تکمیلی را دارند، به این نکته توجه داشته باشند که چند سالی است که آزمون کارشناسی ارشد برای دانشگاه های سراسری و ازاد با یکدیگر ادغام شده و به صورت یکپارچه از سوی سازمان سنجش آموزش کشور برگزار می‌گردد. در ادامه این مطلب به ارائه اطلاعاتی پیرامون زمان ثبت نام کنکور ارشد دانشگاه آزاد 1401 می‌پردازیم.

 

زمان ثبت نام کنکور ارشد دانشگاه آزاد ۱۴۰۱

در چندین سال اخیر سازمان سنجش آموزش کشور مسئول برگزاری کنکور کارشناسی ارشد می‌باشد و در واقع ثبت نامی با عنوان نام نویسی کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه ازاد بصورت مستقل وجود ندارد. تمامی داوطلبانی که قصد شرکت در آزمونی برای ورود به دوره روزانه، نوبت دوم، پیام نور، غیرانتفاعی و همینطور دانشگاه ازاد را دارند بایستی به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی ” sanjesh.org ” مراجعه کنند و نسبت به نام نویسی در این آزمون اقدام کنند.

زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد از ۱۶ تا ۲۹ آذر ماه ۱۴۰۰ می باشد.

تمامی شرایط و مدارک لازم برای شرمت در آزمون ارشد همان شرایط ثبت نام آزمون ارشد دانشگاه سراسری می باشد. از این متقاضیان ادامه تحصیلی در دانشگاه آزاد کافیست در زمان نام نویسی آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1401 به سایت سنجش مراجعه کرده و نام نویسی خود را انجام دهد.

داوطلبان در زمان ثبت نام کنکور ارشد دانشگاه آزاد 1401 ابتدا باید هزینه نام نویسی را پرداخت کنند و کارت اعتباری شرکت در آزمون را خریداری کنند.در مراحل بعدی فرم ثبت نام را به صحیح و با دقت پر کرده و در نهایت پس اتمام یک شماره پرنوده 7 رقمی و کدپیگیری را دریافت که به منزله اتمام فرآیند نام نویسی و شرکت در آزمون می باشد.

 

تمدید مهلت نام نویسی ارشد ۱۴۰۱

سازمان سنجش هرسال به منظور ثبت نام جاماندگان از کنکور کارشناسی ارشد و ویرایش اطلاعات ثبت نامی توسط ثبت نام کنندگان مهلتی را به عنوان تمدید مهلت ثبت نام ارشد دانشگاه آزاد ۱۴۰۱ درنظر می‌گیرد. در سال گذشته زمان ثبت نام کنکور ارشد دانشگاه آزاد دوبار تمدید شد و احتمال دارد مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1401 نیز در چندین بازه تمدید گردد اما توصیه مشاوران دانتل، ثبت نام در روزهای ابتدایی می‌باشد.

تاکنون اطلاعیه ای مبنی بر تمدید مهلت نام نویسی آزمون ارشد 1401 از سوی سازمان سنجش آموزش کشور منتشر نگردیده است اما به محض دریافت اخبار جدید، این مقاله نیز بروز رسانی شده و تمدید مهلت کنکور کارشناسی ارشد را قرار خواهیم داد.

در سال گذشته برای داوطلبان جامانده از ثبت نام از آزمون کارشناسی ارشد، تاریخ هایی مقرر شد و در این زمان متقاضیان می توانستند با مراجعه به سایت سنجش نام نویسی خود را انجام دهند. سال گذشته در حتی در زمان دریافت کارت ورود به جلسه داوطلبان می توانستند در این آزمون سراسری شرکت کنند.

بخوانید: راهنما کامل ثبت نام کنکور ارشد ۱۴۰۱

 

مشاوره زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ۱۴۰۱

در زمان ثبت نام کنکور ارشد دانشگاه آزاد 1401 سازمان سنجش آموزش کشور دفترچه ای را با عنوان دفترچه راهنمای آزمون کارشناسی ارشد برای تمامی داوطلبان دانشگاه های سراسری و ازاد به صورت یکپارچه منتشر می‌کند و به عبارت دیگر دفترچه ای جداگانه برای ثبت نام آزمون ارشد دانشگاه آزاد 1401 منتشر نمی‌شود.

تمامی مراحل آزمون کارشناسی ارشد ازاد از قبیل خرید کارت اعتباری و تکمیل فرم ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد، به صورت اینترنتی و از طریق سایت سنجش انجام می‌شود.  

به شما داوطلبان عزیز توصیه می‌شود برای اطلاع از تمامی اخبار مربوط به آزمون کارشناسی ارشد سراسری و آزاد، مطالب سایت دانتل را پیگیری کنید و برای دریافت مشاوره ثبت نام، برنامه ریزی تخصصی و انتخاب رشته کنکور ارشد با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل تماس حاصل بفرمایید. 

 

برای دریافت مشاوره در زمینه کنکور ارشد ۱۴۰۱ می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 46291403-021 تماس بگیرید.

 

آخرین اخبار آزمون ارشد

29 آبان 1400: طبق اطلاعیه سازمان سنجش هزینه نامو نویسی و خرید کارت اعتباری آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۱ مبلغ ۱۲۵ هزار تومان می باشد.

در آزمون سال 1401 هیچگونه تجانس رشته‌ای انجام نمی شود و داوطلبان می توانند بدون توجه به مدرک تحصیلی خود در رشته مورد علاقه خود شرکت کند.

22 آبان 1400: زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1401 از ۱۶ آذر ماه آغاز و تا ۲۹ آذر ماه ۱۴۰۰ ادامه دارد. دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد نیز در همان روز اول منتشر خواهد شد.

 

سوالات متداول

مهلت نام نویسی آزمون کارنشاسی ارشد 1401 چه تاریخی می باشد؟

تاریخ نام نویسی ار 16 تا 29 آذر ماه 1400 می باشد

داوطلبان برای ثبت نام باید به چه سایتی مراجعه کنند؟

داوطلبان برای انجام فرآیند ثبت نام به سایت سازمان سنجش به نشانی الکترونیکی ” sanjesh.org ” مراجعه نمایند.

آیا دفترچه راهنما جداگانه برای نام نویسی متقاضیان کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد منتشر می شود؟

خیر، داوطلبان باید همان دفترچه راهنما ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1401 را دانلود و مطالعه نمایند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره