کنکور سراسریانتخاب رشته کنکور سراسری

انتخاب رشته کنکور ریاضی ۱۴۰۲

کانال تلگرام تحصیلی     

انتخاب رشته کنکور ریاضی ۱۴۰۲ در مرداد ماه پس از اعلام نتایج انجام می گیرد. متقاضیانی که در جلسه آزمون حضور داشته اند، می توانند با دریافت کارنامه اولیه خود اقدام به انتخاب رشته کنند. داوطلبان می توانند حداکثر 150 کدرشته محل از رشته‌های ارائه شده در دوره های روزانه، نوبت دوم، غیرانتفاعی، پیام نور و پردیس خودگردان را در فرم انتخاب رشته درج نمایند. در ادامه همراه باشید تا با تمامی موارد مربوط به انتخاب رشته ریاضی 1402 آشنا شویم.

انتخاب رشته آزمون سراسری ۱۴۰۲ آغاز شد. مهلت انتخاب رشته کنکور تا 6 شهریور ماه تمدید شد.

ورود مستقیم به سایت سنجش و انتخاب رشته

 

انتخاب رشته کنکور ریاضی ۱۴۰۲

کنکور سراسری توسط سازمان سنجش برای تمامی زیرگروه های تجربی، ریاضی، انسانی، هنر و زبان برگزار می شود. متقاضیان کنکور سراسری ریاضی می توانند همزمان با دیگر داوطلبان پس از اعلام نتایج اولیه وارد مرحله انتخاب رشته کنکور ریاضی ۱۴۰۲ شوند.

دسته ای از داوطلبان کنکور دی یا تیر ماه ریاضی که در جلسه آزمون حضور داشته اند، می توانند تقریبا پس از گذشت یک بازه زمانی یک ماهه از برگزاری کنکور تیر ماه، نتایج اولیه (کارنامه حاوی رتبه و تراز) خود را دریافت کنند. نتایج اولیه در قالب یک کارنامه منتشر می شود که دارای اطلاعات مهمی از جمله رتبه و تراز داوطلب در هر زیرگروه، رتبه در سهمیه ، رتبه کشوری، درصد دروس امتحانی و … است. همینطور در این کارنامه درج شده است که آیا متقاضیان مجاز به انتخاب رشته می باشند یا خیر.

متقاضیان مجاز به انتخاب رشته کنکور ریاضی 1402 می توانند در زمان اعلام شده از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور، دفترچه راهنمای انتخاب رشته را دریافت نمایند و بر اساس الویت هایی که مد نظر دارند؛ کدرشته محل های مورد علاقه خود را استخراج کنند. داوطلبان در نظر داشته باشند که در این مرحله باید تمامی کدرشته محل‌های مربوط به دوره های روزانه، نوبت دوم، غیرانتفاعی، پیام نور و پردیس خودگردان را در یک فرم انتخاب رشته ریاضی اولویت بندی کرده و وارد نمایند. 

در این مرحله متقاضیان باید اطلاعات خود را پیرامون انتخاب رشته افزایش دهند و با استفاده از ابزارهایی که در اختیار دارند شامل کارنامه اولیه، دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور سراسری ریاضی ۱۴۰۲ آخرین رتبه های قبولی سال گذشته و … کد رشته محل های مورد علاقه خود را در فرم انتخاب رشته کنکور ریاضی به درستی و اصولی درج نمایند. 

بخوانید: راهنما کامل انتخاب رشته کنکور

 

زمان انتخاب رشته کنکور ریاضی 1402

تقریبا پس از یک بازه زمانی یک ماهه از زمان برگزاری آزمون سراسری، سازمان سنجش نتایج اولیه را در قالب یک کارنامه از طریق سایت سازمان سنجش برای تمامی داوطلبان منتشر می کند. تمامی داوطلبان به مدت یک هفته پس از اعلام نتایج اولیه، بایستی که جهت انتخاب رشته کنکور سراسری در دوره های مختلف شامل روزانه، نوبت دوم، غیر انتفاعی، پیام نور و پردیس خودگردان در دانشگاه های سراسری و دانشگاه آزاد اقدام کنند.

زمان انتخاب رشته کنکور ریاضی 1402 در تاریخ 31 مرداد تا 4 شهریور می باشد. طبق آخرین اطلاعیه تا 6 شهریور ماه تمدید شد.

معمولا یک ماه پس از برگزاری آزمون، نتایج اولیه منتشر می شود و به دنبال آن لینک دریافت دفترچه راهنمای انتخاب رشته ریاضی در سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی “sanjesh.org ” فعال می گردد. متقاضیان می توانند با دریافت دفترچه از طریق لینک انتخاب رشته کنکور سراسری ریاضی کد رشته محل های مورد علاقه خود را در فرم انتخاب رشته درج کنند. 

انتخاب رشته کنکور ریاضی دانشگاه آزاد به صورت مجزا از طریق سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد به نشانی اینترنتی ” azmoon.iau.ac.ir ” انجام می شود.

کنکور سراسری ریاضی دارای چندین مرحله است که توسط سازمان سنجش برای ورود به رشته های باآزمون در دانشگاه های مطرح برگزار می شود. یکی از مراحل مهم و بسیار حساس این آزمون، مرحله انتخاب رشته است که تقریبا می توان گفت بخش تعیین کننده و حساس در آینده تحصیلی و شغلی داوطلبان می باشد.

 

نکات مهم پیش از انتخاب رشته کنکور ریاضی

1️⃣ توجه داشته باشید که انتخاب رشته دانشگاه های سراسری به صورت یکپارچه و در قالب یک فرم انتخاب رشته برای دوره های مختلف روزانه، شبانه (نوبت دوم)، غیرانتفاعی، پیام نور و پردیس خودگران انجام می شود. 

2️⃣ برای اینکه بتوانید در فرم انتخاب رشته کنکور ریاضی خود کد رشته محل های مربوط به دانشگاه پیام نور و غیر انتفاعی را درج کنید، باید کارت علاقه مندی را خریداری کنید.

3️⃣ انتخاب رشته ریاضی دانشگاه های سراسری به صورت رایگان انجام می شود.

4️⃣ برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد ملزم به پرداخت هزینه و خرید کارت اعتباری می باشید.

5️⃣ در فرم برای انتخاب رشته کنکور ریاضی ۱۴۰۲ دانشگاه های سراسری مجاز به انتخاب 150 کدرشته محل و انتخاب رشته دانشگاه آزاد شما داوطلبان عزیز مجاز به انتخاب 100 کدرشته محل می باشید.

 

دانلود دفترچه انتخاب رشته ریاضی ۱۴۰۲

تمامی کدرشته محل های ارائه شده در تمامی دوره ها و دانشگاه ها در دفترچه انتخاب رشته ریاضی درج شده است. داوطلبان با دانلود و مطالعه این دفترچه علاوم بر آگاهی از شرایط و نحوه انتخاب رشته، کدرشته محل های انتخابی خود را استخارج کرده و در فرم انتخاب رشته کنکور ریاضی وارد کنند. در ادامه لینک دانلود دفترچه انتخاب رشته سال جاری را به محض انتشار قرار خواهیم داد. 

 

تحلیل کارنامه کنکور سراسری ۱۴۰۲

کارنامه قبولی کنکور ریاضی در بردارنده ی اطلاعات مهمی می باشد، که این اطلاعات علاوه بر اطلاعات ثبت نامی داوطلب، شامل آمار و نتایج کنکور هم هست و در حقیقت همین آمار و نتایج است که به داوطلب در راستای انتخاب رشته کنکور ریاضی کمک می کند. 

داوطلبان کنکور سراسری ریاضی پیش از اینکه اقدام به تکمیل فرم انتخاب رشته نمایند، باید در وهله اول کارنامه اولیه کنکور سراسری را که از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور دریافت کرده اند، به دقت بررسی کنند. در ادامه به بررسی کامل کارنامه انتخاب رشته ریاضی برای شما عزیزان پرداخته ایم.

 

رتبه کشوری

یکی از اطلاعاتی که کارنامه اولیه در اختیار داوطلب می گذارد، رتبه کشوری داوطلب است. این رتبه برای داوطلبان بر اساس کلیه داوطلبان کنکور ریاضی بررسی می شود، که داوطلب در میان تمامی شرکت کنندگان در کنکور ریاضی چه رتبه ای کسب کرده است.

رتبه کشوری در کلیت مراحل انتخاب رشته کنکور ریاضی تاثیری ندارد، اما طبق دفترچه پذیرش در برخی از رشته ها به صورت کشوری خواهد بود که بهتر است داوطلبان قبل از انتخاب رشته ریاضی این موارد را به دقت بررسی کنند. البته لازم است اشاره کنیم که ملاک و معیار پذیرش داوطلبان در اکثر رشته های دانشگاه آزاد رتبه کشوری شان می باشد و سهمیه های کمی در قبولی متقاضیان موثر است.

 

رتبه در سهمیه

آنچه که در قبولی داوطلبان کنکور ریاضی در کد رشته محل های مربوط به دانشگاه های سراسری حائز اهمیت است، رتبه در سهمیه می باشد. رتبه در سهمیه رتبه ای است که به مراتب اهمیت بیشتری نسبت به رتبه ی کشوری دارد. برای محاسبه رتبه در سهمیه هر داوطلب، جایگاه داوطلب نسبت به داوطلبانی که دارای سهمیه مشابه هستند، سنجیده می شود.

از جمله سهمیه های موثر کنکور سراسری سهمیه مناطق، ایثارگران، سهمیه خانواده شهدا و … است که رتبه در سهمیه داوطلب در واقع رتبه ای است که در این سهمیه ها کسب کرده است.

 

وضعیت مجاز به انتخاب رشته کنکور ریاضی 1402

این قسمت از کارنامه این مسئله را برای داوطلب روشن می سازد، که در چه دوره هایی حق انتخاب رشته کنکور ریاضی دارد. مهم ترین این دوره ها دوره های روزانه و نوبت دوم می باشد. بنابراین اگر در کارنامه ی داوطلبی در این قسمت کلمه غیر مجاز درج شده باشد، نشان دهنده ی این است که آن داوطلب حق اانتخاب رشته ریاضی در دانشگاه های دولتی را ندارد.

داوطلبانی که دارای تراز 6500 به بالا هستند، مجاز به انتخاب رشته در دانشگاه های فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی هستند. همینطور اگر داوطلبانی می خواهند بدانند که مجاز به انتخاب رشته در دانشگاه آزاد هستند یا خیر، بایستی که در کارنامه اولیه خود کد دسترسی به انتخاب رشته دانشگاه آزاد را داشته باشند چراکه محدودیتی در انتخاب رشته دانشگاه آزاد وجود ندارد.

 

رتبه در زیرگروه

یکی از تغییرات اعمالی در کنکور سراسری حذف زیرگروه ها می باشد. در سال های گذشته رشته های ریاضی به سه دسته تقسیم بندی می شدند و ضرایب دروس در هر کدام زیر گروه ها متفاوت بود. از سال ۱۴۰۲ زیر گروه ها حذف شده و ضرایب دروس برای تمامی رشته ها یکسان می باشد. ازین رو در کارنامه اولیه آزمون سراسری دی و تیر سال ۱۴۰۲ ستونی تحت عنوان رتبه در زیر گروه قرار نخواهد داشت و در انتخاب رشته کنکور ریاضی اثری نخواهد داشت. 

 

آخرین رتبه قبولی انتخاب رشته ریاضی ۱۴۰۲

تحلیل کارنامه اولیه کنکور سراسری یکی از مواردی است که به شما متقاضیان گرامی انتخاب رشته کنکور ریاضی کمک می کند تا الویت های خود را به درستی در فرم انتخاب رشته درج کنید. بهتر است علاوه بر کارنامه، از آخرین رتبه های قبولی رشته های مورد علاقه تان در سال گذشته نیز مطلع شوید.

در نهایت کد رشته محل ها را بر اساس فاکتورهای علاقه، ظرفیت کد رشته محل ها، کیفیت و جایگاه علمی دانشگاه، مسیر رفت و آمد، استعداد و توانمندی هایی که دارید و … در فرم انتخاب رشته ریاضی وارد نمایید. داوطلبان برای آن که بتوانند انتخاب رشته منطقی داشته باشند، از رشته های کنکور ریاضی و آخرین رتبه قبولی کنکور اطلاع پیدا کنند.

رتبه قبولی کنکور انتخاب رشته گروه ریاضی سال ۱۴۰۱ و ۱۴۰۰
رتبه قبولی مهندسی کامپیوتر کنکور ۱۴۰۱ رتبه پذیرفته شدگان مهندسی کامپیوتر کنکور ۱۴۰۰ رتبه قبولی مهندسی کامپیوتر پردیس ۱۴۰۱ رتبه پذیرفته شدگان مهندسی کامپیوتر پردیس ۱۴۰۰
رتبه قبولی مهندسی برق ۱۴۰۱ رتبه پذیرفته شدگان مهندسی برق ۱۴۰۰ رتبه قبولی مهندسی برق پردیس کنکور ۱۴۰۱ رتبه پذیرفته شدگان مهندسی برق پردیس ۱۴۰۰
رتبه قبولی مهندسی شیمی کنکور ۱۴۰۱
رتبه پذیرفته شدگان مهندسی شیمی ۱۴۰۰ رتبه قبولی مهندسی شیمی پردیس ۱۴۰۱ رتبه پذیرفته شدگان مهندسی شیمی پردیس ۱۴۰۰
رتبه قبولی مهندسی هوافضا ۱۴۰۱
رتبه پذیرفته شدگان مهندسی هوافضا ۱۴۰۰ رتبه قبولی مهندسی هوافضا پردیس کنکور ۱۴۰۱ رتبه قبولی مهندسی هوافضا پردیس کنکور ۱۴۰۰
رتبه قبولی مهندسی مکانیک کنکور ۱۴۰۱
رتبه پذیرفته شدگان مهندسی مکانیک ۱۴۰۰ رتبه قبولی مهندسی مکانیک پردیس ۱۴۰۱  
رتبه قبولی مهندسی مواد و متالورژی ۱۴۰۱
رتبه پذیرفته شدگان مهندسی مواد و متالورژی ۱۴۰۰ رتبه قبولی مهندسی مواد و متالورژی پردیس ۱۴۰۱ رتبه پذیرفته شدگان مهندسی مواد و متالورژی پردیس ۱۴۰۰
رتبه قبولی مهندسی پزشکی ۱۴۰۱
رتبه پذیرفته شدگان مهندسی پزشکی کنکور ۱۴۰۰ رتبه قبولی مهندسی پزشکی پردیس ۱۴۰۱ رتبه پذیرفته شدگان مهندسی پزشکی پردیس ۱۴۰۰
رتبه قبولی مهندسی نفت کنکور ۱۴۰۱
رتبه پذیرفته شدگان مهندسی نفت کنکور ۱۴۰۰ رتبه قبولی مهندسی نفت پردیس ۱۴۰۱ رتبه قبولی مهندسی نفت پردیس کنکور ۱۴۰۰
رتبه قبولی مهندسی معماری ۱۴۰۱
رتبه پذیرفته شدگان مهندسی معماری ۱۴۰۰ رتبه قبولی مهندسی معماری پردیس کنکور ۱۴۰۱ رتبه پذیرفته شدگان مهندسی معماری پردیس ۱۴۰۰
رتبه قبولی مهندسی صنایع کنکور ۱۴۰۱
رتبه پذیرفته شدگان مهندسی صنایع ۱۴۰۰ رتبه قبولی مهندسی صنایع پردیس کنکور ۱۴۰۱ رتبه پذیرفته شدگان مهندسی صنایع پردیس ۱۴۰۰
رتبه قبولی مهندسی عمران ۱۴۰۱
رتبه پذیرفته شدگان مهندسی عمران ۱۴۰۰ رتبه قبولی مهندسی عمران پردیس ۱۴۰۱ رتبه پذیرفته شدگان مهندسی عمران پردیس کنکور۱۴۰۰
رتبه قبولی مهندسی معدن ۱۴۰۱ رتبه پذیرفته شدگان مهندسی معدن ۱۴۰۰ رتبه قبولی مهندسی معدن پردیس ۱۴۰۱ رتبه پذیرفته شدگان مهندسی معدن پردیس ۱۴۰۰
رتبه قبولی مهندسی شهرسازی کنکور ۱۴۰۱
رتبه قبولی مهندسی شهرسازی کنکور ۱۴۰۰
رتبه قبولی مهندسی پلیمر کنکور ۱۴۰۱
رتبه پذیرفته شدگان مهندسی پلیمر ۱۴۰۰ رتبه قبولی مهندسی پلیمر پردیس ۱۴۰۱ رتبه پذیرفته شدگان مهندسی پلیمر پردیس ۱۴۰۰
رتبه قبولی شیمی محض کنکور ۱۴۰۱
  رتبه قبولی شیمی کاربردی کنکور ۱۴۰۱  

 

لیست رشته های دانشگاهی ارائه شده گروه ریاضی

در ادامه رشته هایی که متقاضیان انتخاب رشته ریاضی می توانند در فرم انتخاب رشته کنکور ریاضی وارد کنند به ترتیب زیر می باشد. نکته حائز اهمیت این می باشد زیر گروه رشته ها حذف شده است.

دكترای پيوسته بيوتكنولوژی فقه و حقوق امامی علوم كامپيوتر علوم سياسی
تاريخ تمدن ملل اسلامی مهندسی ساخت و توليد تربيت مروج سياسی علوم انتظامی
دكترای پيوسته فيزيک فقه و حقوق حنفی علوم مهندسی علوم تربیتی
كارشناسی ارشد پيوسته معارف اسلامی و ارشاد  فقه و حقوق شافعی معماری داخلی حسابداری
 آمار فقه و حقوق شافعی مهندسس اپتيک و ليزر حفاظت اطلاعات
آمار و سنجش آموزشی  فقـه و مبـانی حقوق اسلامی مهندسی انرژی روانشناسی
 آموزش ابتدایی فلسفه و حكمت اسلامی مهندسی برق رياضيات و كاربردهـا 
 آموزش رياضی فلسفه و عرفان اسلامی مهندسی بهره برداری راه آهن زبـان و ادبيـات عربـی
آموزش علوم ورزشی  فلسفه و كلام اسلامی مهندسی پزشكی شـيعه شناسـی
آموزش فيزيک فناوری اطلاعات و ارتباطات مهندسی تعمير و نگهداری هواپيما ضـد تروريسم
آموزش كودكـان اسـتثنایی فيزيک مهندسی حمل و نقل ريلی علم اطلاعات و دانش شناسی
اديـان ومذاهب  فيزيـک مهندسـی  مهندسی خط و سازه های ريلی علوم فنی امنيت
اقتصاد گردشـگری مهندسی دريـا  معارف اسلامی
الكترونيک و مخابرات دريایی مددكاری اجتماعی مهندسی دريانوردی معارف اسلامی ـ تبليغ و ارتباطات
امنيت اطلاعات مدیریت اطلاعات و ارتباطات مهندسی راه آهن معارف اسلامی و اخلاق
امنيت اقتصادی مدیریت امور بانكی مهندسی شهرسازی معارف اسلامی و اديان ، معارف اسلامی تـاريخ
امنيت بين الملل مدیریت امور گمركی مهندسی صنايع معـارف اسـلامی و علـوم تربيتی
امنيت نرم مدیریت بازرگانی مهندسی كامپيوتر معارف اسلامي و علوم قرآنی
ايمنی صنعتی مدیریت بازرگانی مهندسی كشـتی معارف اسلامی و كلام
تاريخ اسـلام مطالعـات امنیتی مهندسی ماشين هـای صـنايع غـذایی علـوم ورزشی
كاردانی معماری سنتی کاردانی معماری كاردانی مراقبت پرواز كاردانی امور فرهنگی
كاردانی مدیریت گمركی كـاردانی مدیریت صنعتی كاردانی مدیریت بازرگـانی كاردانی امـور دولتی
كاردانی مدیریت بازرگـانی كاردانی مخابرات هواپيما كاردانی مخابرات كاردانی تكنولوژی آبياری
شيمی كاربردی شيمی محض مهندسی ايمنی مهندسی پليمر
مهندسی شيمی مهندسی معدن مهندسی نفت کاردانی فنی مواد
كاردانی الكترونيک هواپيمایی كاردانی اويونيک هواپيما كاردانی پالايش گاز كاردانی شهرسازی
كاردانی فنی برق كاردانی فنی جوشـكاری كاردانی فنی صنايع كاردانی فنی صنايع شيميایی
كـاردانی نقشه برداری كاردانی فنی عمران كاردانی فنی عمليات پتروشيمی كاردانی فنی معدن

 

سهمیه های قبولی انتخاب رشته ریاضی 1402

مطابق با دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور ریاضی در پذیرش داوطلبان در دانشگاه های مختلف، سهمیه های مختلفی تاثیر گذار است. داوطلبان با توجه به شرایطی که دارند، دارای یکی از سهمیه ها شامل سهمیه مناطق (سهمیه منطقه یک، دو و سه)، سهمیه ایثارگران 25 درصد ظرفیت و ایثارگران 5 درصد ظرفیت، سهمیه خانواده شهدا، سهمیه رزمندگان و سهمیه بهیاران هستند.

در این میان سهمیه ایثارگران، خانوداه شهدا، بهیاری و رزمندگان از سهمیه های خاص انتخاب رشته ریاضی هستند که تاثیری بر روی تراز شرکت کنندگان ندارد. افرادی که دارای این سهمیه ها باشند، در گروه مجزایی که همگی دارای سهمیه مشابه هستند با یکدیگر به رقابت می پردازند. از طرفی دیگر بخشی از ظرفیت دانشگاه ها نیز به این دسته از متقاضیان اختصاص پیدا می کند.

 

اولویت بندی انتخاب ها در انتخاب رشته کنکور ریاضی ۱۴۰۲

داوطلب کنکور ریاضی باید برای این اولویت بندی ابتدا فاکتور های علاقه، بازار کار رشته ی مدنظر، محل دانشگاه و مواردی از این قبیل را در نظر بگیرد و پس از آن شروع به چیدمان کد رشته محل ها کند.

✅ همیشه اولین انتخاب ها متعلق به رشته هایی است که برای داوطلب رویایی و شاید کمی محال باشد. به عنوان مثال پذیرش در رشته ی مهندسی برق دانشگاه شریف برای داوطلب کنکور ریاضی که رتبه ی ۱۰۰۰۰ کسب کرده است، محال بنظر می آید. بنابراین این گونه انتخاب ها، انتخاب های رویایی می باشند که 20 تا 30 درصد فرم انتخاب رشته را در بر می گیرند.

⚠ مهم ترین قسمت فرم انتخاب رشته کنکور ریاضی که در پر کردن آن ها باید دقت زیادی به خرج داد، بخشی است که مربوط به انتخاب های واقع بینانه می باشد، که نیمی از فرم انتخاب رشته به آن اختصاص دارد.

❌ بخش آخر فرم انتخاب رشته ریاضی مربوط به انتخاب های بدبینانه می باشد. این قبیل انتخاب ها عمدتا رشته هایی هستند که داوطلب به احتمال بسیار قوی در آن ها قبول می شود.

 

نحوه انتخاب رشته کنکور سراسری ریاضی 1402

هر ساله انتخاب رشته ریاضی ۱۴۰۲ به صورت اینترنتی و از طریق پایگاه اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی ” sanjesh.org ” انجام می شود. در ادامه به نحوه انتخاب رشته کنکور ریاضی اشاره کرده ایم:

  1. ورود به سایت سازمان سنجش
  2. انتخاب گزینه سراسری از منوی سمت راست
  3. دریافت دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور سراسری ریاضی
  4. مطالعه دفترچه و استخراج کد رشته محل های مورد علاقه
  5. بازگشت مجدد به سایت سنجش و انتخاب گزینه ” انتخاب رشته “
  6. تکمیل اطلاعات خواسته شده
  7. پر کردن فرم انتخاب رشته بر اساس اولویت ها و کد رشته محل های استخراج شده از دفترچه
توصیه مشاوران تحصیلی مرکز مشاوره دانتل این است که متقاضیان پیش از مراجعه به سایت سنجش و تکمیل فرم انتخاب رشته، ابتدا یکبار فرم پیش نویس انتخاب رشته ریاضی که در انتهای دفترچه انتخاب رشته درج شده است را دریافت و تکمیل کنند. اینگونه میزان خطا در زمان تکمیل فرم انتخاب رشته کنکور ریاضی اصلی به حداقل می رسد.

 

راهنمای تصویری انتخاب رشته کنکور ریاضی 

در صورتی که قصد دارید مراحل درج کدرشته محل های مورد علاقه خود را در تمامی دوره های روزانه، نوبت دوم، پیام نور، غیرانتفاعی و پردیس خودگردان در سایت سازمان سنجش آموزش کشور طی کنید؛ می توانید مطابق مراحل زیر پیش بروید.

1️⃣ وارد پایگاه اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی ” sanjesh.org ” شوید.

2️⃣ گزینه ” سراسری “ را از منوی راست سایت انتخاب نمایید.

انتخاب رشته کنکور ریاضی

3️⃣ در این مرحله از طریق منوی سمت راست بر روی گزینه ” انتخاب رشته ” کلیک کنید.

انتخاب رشته کنکور ریاضی

4️⃣ بر روی لینک فعال ” انتخاب‌رشته های تحصیلی آزمون سراسری سال 1402 ” کلیک کنید.

لینک فعال

5️⃣ در این صفحه بر روی لینک ” سامانه انتخاب رشته های با آزمون کنکورسراسری سال 1402 ” کلیک کنید.

ورود

6️⃣ در صحفه جدید با وارد کردن کد ملی و رمز عبور خود وارد سایت سنجش و انتخاب رشته ریاضی ۱۴۰۲ شوید.

انتخاب رشته کنکور ریاضی

7️⃣ در این مرحله بر روی گزینه ” انتخاب رشته “ کلیک کنید.

8️⃣ متن مربوط به شرایط مطالعه کنید و بر روی گزینه ” قبول دارم ” کلیک کنید.

انتخاب رشته کنکور ریاضی

9️⃣ اطلاعات شناسنامه ای خود را پیش از انتخاب رشته ریاضی 1402 بررسی کنید. در این بخش وضعیت مجاز بودن داوطلب در دوره های مختلف درج شده است.

1️⃣0️⃣ در این محله انتخاب رشته ریاضی ۱۴۰۲ داوطلبان باید معدل خود و کد بخش محل تولد و سه سال آخر متوسطه دوم خود را درج نمایند.

انتخاب رشته کنکور ریاضی

1️⃣1️⃣ در نهایت فرم انتخاب رشته کنکور ریاضی برای شما نمایش داده می شود و می توانید آن را با کد رشته محل هایی که پیش تر از فرم انتخاب رشته استخراج کرده اید، تکمیل کنید. در این مرحله مجاز به درج 150 کد رشته محل در تمامی دوره ها می باشید.

1️⃣2️⃣ چنانچه تمامی مراحل انتخاب رشته ریاضی فوق را به درستی پشت سر بگذارید، سامانه یک کد پیگیری 15 رقمی در اختیار شما قرار می دهد. عدم دریافت این کد به منزله عدم موفقیت ثبت فرم انتخاب رشته کنکور ریاضی شما در سایت سازمان سنجش آموزش کشور می باشد. 

برای عضویت در کانال اطلاع رسانی می توانید بر روی متن کانال تلگرام مشاوره تحصیلی کلیک کنید و یا در سرچ تلگرام عبارت ” مشاوره تحصیلی دانتل کو ” بنویسید و عضو شوید.

 

انتخاب رشته کنکور ریاضی دانشگاه آزاد ۱۴۰۲

انتخاب رشته دانشگاه آزاد در سایت azmoon.org انجام می شود. داوطلبان مجاز به انتخاب رشته دانشگاه آزاد با استفاده از کد دسترسی دانشگاه آزاد که در انتهای کارنامه اولیه درج شده است می توانند با مراجعه به این سایت در مهلت تعیین شده انتخاب رشته ریاضی خود را انجام دهند. داوطلبان توجه داشته باشید تمامی فرآیند انتخاب رشته کنکور ریاضی و اعلام نتایج جدا از دانشگاه های سراسری می باشد.

در صورت قبولی هم دانشگاه های سراسری و هم در دانشگاه آزاد می توانید در هر کدام رشته های قبولی ادامه تحصیل دهید.

 

مشاوره انتخاب رشته ریاضی ۱۴۰۲ 

مرحله انتخاب رشته کنکور ریاضی در واقع حساس ترین و مهم ترین مرحله کنکور ریاضی است که بایستی طبق اصول و با رعایت فاکتور های آن انجام شود تا داوطلب در نهایت موفق به کسب نتیجه قبولی گردد. در سال های گذشته شاهد این موضوع بوده ایم که بسیاری از داوطلبان با اینکه رتبه مناسبی نیز کسب کرده بودند، اما به دلیل یک انتخاب رشته ریاضی نادرست نتوانسته اند در کد رشته محلی قبولی شده و وارد دانشگاه شوند.

بنابراین به هیچ وجه این مرحله را آسان نگیرید و حتما یک مشاور را کنار خود داشته باشید تا قدم به قدم مندرجات کارنامه و دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور ریاضی را برای شما تحلیل کند و به شما کمک کند تا با دید باز و آگاهی الویت های خود را بچینید.

چنانچه هر گونه سوالی پیرامون نحوه چینش الوین ها در فرم انتخاب رشته ریاضی خود داشتید، می توانید با برقراری تماس در کم ترین زمان و با کم ترین هزینه پاسخ سوالات خود را دریافت کنید و انتخاب رشته خود را نیز به بهترین شکل ممکن انجام دهید تا در نهایت بتوانید در یکی از بهترین انتخاب های خود وارد دانشگاه شوید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه انتخاب رشته کنکور ریاضی 1402 می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 91005066-021 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

آیا انتخاب رشته کنکور ریاضی ۱۴۰۲ برای دانشگاه های سراسری و آزاد مجزا از یکدیگر انجام می شود؟

بله، انتخاب رشته ریاضی هر کدام از دانشگاه های سراسری و آزاد از طریق سایت ها جداگانه انجام می گیرد.

آیا داوطلبان برای انتخاب رشته ریاضی دانشگاه‌ سراسری باید هزینه پرداخت کنند؟

خیر انتخاب رشته کنکور ریاضی برای دانشگاه های سراسری به صورت رایگان انجام می شود.

کارنامه اولیه منتشر شده از طریق سایت سنجش شامل چه اطلاعاتی است؟

کارنامه اولیه شامل رتبه کشوری، رتبه در سهمیه، رتبه در زیر گروه، سهمیه و … است که در متن مقاله به طور کامل شرح داده ایم.

کانال تلگرام تحصیلی     

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره